Middenschool valt niet uit de lucht Verkiezingscongres P.v.d.A. Breda RECHT De fiscus ruikt zwart geld Druggebruik onder scholieren apucijners uine bonen onfiture mTRUDEATTROTSE PAPA VAN SACHA koffiemelk ïotorolie Ambtenarengerecht: parkwachter ten onrechte berispt binnenland Duidelijk Indonesische ambassadeur teleurgesteld Engeland weigert Cliilenen asiel >nnige prijzen! Biesbroeck Kerstviering Ontwikkelings hulp II Haagse recherche werkte veertien maanden in '73 Donderdag 3 januari 1974 11 m ■klaar ■<-—zr 5E |5L':;w; sspsai (Van onze onderwijsredacteur) Uen middenschool, een voor ons land geheel J nieuw schooltype, stamp je niet even uit de grond. Ook minister dr. J. A. van Kemenade (Onderwijs en Wetenschappen) is kennelijk tot die overtuiging geko men, Ook, want vóór hem is daarop reeds in vele toon aarden gewezen. Door staatssecretaris Grosheide van Onderwijs eind 1969. Enige maanden daarna gebruikte de toenmalige minister van Onderwijs en Wetenschap pen, dr. G. H. Veringa, vrijwel dezelfde woorden als zijn staatssecretaris om te stellen dat voorzichtigheid bij het introduceren van een middenschonl als nieuwe onder wijsvorm geboden was. Van 1969 af is de midden school in ons land eigenlijk volop in discussie. Zeker in onderwijskringen. Maar ook. en dat is veelbetekenend, bij de kleine groep als zodanig georganiseerde werkende jongeren. En bij het NVV dat in genoemd jaar in een rapport pleitte voor zulk een schooltype. Bedoeld wordt: een voor alle jongeren verplicht schooltype, waar als het ware het basisonderwijs (kleuter- en lager onderwijs) alle kinderen naar toe leidt. Deze middenschool moet dgn de beroepskeuze uitstellen. Ze moet niet opleiden voor een beroep of voor een of andere voortgezette studie. Er zal in zulk een midden school, via vakkenpakketten- naar-keuze (en vermoedelijk ook naar aanleg) voortgezet onderwijs worden gegeven gericht op algemene vor ming. Maar dan een algeme ne vorming waarbij het tech nische element ook zijn kan sen krijgt. Daarbij wordt ge dacht aan vorming op soci aal, maatschappelijk, econo misch en technisch gebied. Zo'n middenschool, nieuw voor ons land. dient alle kin deren op te vangen van on geveer 12 tot 15-16 jaar. Kinderen dus die in het hui dige schoolsysteem om streeks hun 12e jaar al een keuze moeten maken die voor hun hele verdere leven van bepalende betekenis kan zijn. Er is in de loop der jaren over de vraag of die midden school er wel of niet dient te 0 Grosheide komen in Nederland, zoals gebruikelijk bij nieuw aan te pakken zaken, kolossaal ge bekvecht. De voorstanders van zo'n nieuwe onderwijs- laag, want dat zou het wor den, vinden vrijwel steeds de 'neer bedachtzame ..Haagse heren" op hun weg. Die heb ben er immer op gewezen dat men „de" middenschool niet in een vloek en een zucht uit de grond stampt. De voorstanders stellen dat er ambtelijk in Den Haag grote weerstanden zouden bestaan en datdaarom zelfs de voor het begin der zeven tiger jaren beloofde experi menten op dit gebied niet zijn uitgevoerd. Professor dr. L. van Gelder een van de grote voorstanders van de middenschool sprak dat in november 1970 nog eensNheel duidelijk uit. Hij zei toen, onder andere: „De stilte rond het probleem van de middenschool tussen oktober 1969 en november 1970 is niet toevallig. De tegenstan ders van de middenschool hebben hun wapens uit het vet gehaald en hebben hun Vk Juv/de posities ten de- partemente weer ingeno men. Op een onlangs gehou den persconferentie heeft de inspecteur-generaal volgens De Volkskrant van 31 okto ber weer alle argumenten op een rijtje gezet, waaruit blijkt dat de middenschool naar het land der illusies zal verhuizen. De tekenen daar toe worden op allerlei fron ten duidelijk". En een week later trok het NVV in „De vakbeweging" fel van leer tegen de „Haag- e h al op grond van wat die inspecteur-gene raal gezegd had. In dat arti kel werd zelfs gesproken van verbreking van beloften, ge daan aan de werkende jonge ren die inhielden dat in sep- ember 1971 met proeven voor een middenschool zou worden begonnen. „Het schijnt dat staatssecretaris Grosheide beloften heeft ge daan die de staf van het ministerie thans gewoon niet wenst na te komen. De in druk wordt gewekt dat men bij het ministerie gewoon niet echt wil vernieuwen. Waar is uw slagvaardigheid, mijne heren? Of geldt die alleen het universitair onder wijs?" aldus het sterk polari serende verhaal van het N W-orgaan. En dat allemaal, omdat die inspecteur-generaal gewoon niets anders had gezegd dan dat men er verstandig aan zal doen niet overhaast een heel nieuwe schoolvorm in Neder land op te zetten. Hij pleitte toen voor studies over de middenschool en voor expe rimenten ermee op beperkte schaal. Hij deed dat juist omdat bij de invoering van de mammoetwetallerlei nieuwe schoolvormen op pa pier waren ontworpen zonder dat er voldoende studie over was gemaakt en zonder echte experimenten ermee over een reeks van jaren. De nieuwe minister van Onderwijs en Wetenschap pen, dr. Van Kemenade, heeft nooit onder stoelen of banken gestoken sterk ge porteerd te zijn voor de stichting van de nieuwe schoolvorm, de middenschool. Hij heeft daarom de midden school-zaak weer op de voor grond geplaatst. Maar, en dat is misschien toch wel een opvallende bijzonderheid, ook deze minister is niet be reid zo hard te lopen als heel wat lang niet alle voor standers van de midden school zouden willen. Hij installeerde onlangs twee commissies die allerlei experimenten voor de even tueel nieuw te vormen basis school en de eventueel te stichten middenschool moe ten begeleiden. Die commis sies moeten de minister ad viezen geven. Het is wat in gewikkelder, maar dat is de hoofdzaak wel. Welnu, de minister heeft toen gezegd dat hij erop uit is „meer kinderen meer kansen op meer vorming" te geven. Er zal geen mens zijn die zich in dat opzicht tegenover hem wil Stellen. Maar hij stelde zich verder heel, heel voor zichtig op. Hij liet er geen twijfel over bestaan dat er nog heel wat studie nodig zal zijn, voordat de vraag of er in ons land een middenschool moet komen politiek beslis- singsrijp is. Ook trouwens of er een basisschool moet ko men voor 4- tot 12-jarigem. Hij zei daarover, onder an dere: „Die inzichten, verwor ven door ervaringen in het 10 V t.i», .-cnent,' onderwijs zelf opgedaan, ge toetst, besproken en gewo gen, kunnen de noodzakelij ke basis bieden waarop de Staten-Generaal te zijner tijd zouden kunnen besluiten tot wettelijke wijzigingen van ons onderwijsbestel". En verder zei de minister dat met de instelling van die commissies en de departe mentale vernieuwingsproject groepen „nog niet besloten (is), en het is goed dit op voorhand nog eens heel nar drukkelijk te stellen, dat in ons Nederlands onderwijsbe stel één school voor alle kin deren van 4 tpt 12 jaar en één school voor alle kinderen van 12 tot 16 jaar zullen worden ingevoerd". Sterk legde hij er verder de na druk op dat vernieuwingen op onderwijsgebied geen uirsluitend theoretische aan gelegenheden zijn, maar vooral ook van ervaringen in het onderwijs zelf opgedaan en berustend op uitvoerig overleg met het onderwijs veld. Dat is op beleidsgebied een nieuw en, wij menen, verheugend geluid. 0 Veringa Nog voorzichtiger stelde de voorzitter van de midden school-vernieuwingscommis sie zich op in de toespraak waarmee hij op het uitvoerig betoog van de minister in ging. Drs. H. J. Jacobs, di recteur van het Algemeen Pedagogisch Studiecentrum, vertelde meteen maar dat er waarschijnlijk niet al in au gustus 1974 met de experi menten kan worden begon nen. Juist, omdat de commis sie zelf eerst duidelijk moet zijn wat onder schoolexperi- menten wordt verstaan. Ook hij richtte zich in het bijzon der tot het onderwijsveld, toen hij er, onder andere, op wees, dat de middenschool velen met zorgen vervult. „Wij zullen trachten een open sfeer te scheppen, waarin deze zorgen zakelijk bespreekbaar worden." Waarmee hij meteen, en ver standig, de eerste stap zette om met die onderwijswereld tot een zakelijke discussie te komen, los van kreten tegen de middenschool en het drij ven van hobbyisten die het allemaal één, twee, drie zouden willen verwezenlij ken. Drs. Jacobs liet er ver der geen twijfel over bestaan dat 'bo het werk dat de onaf hankelijke commissie gaat doen het wezenlijke belang van de leerlingen het belang rijkste richtsnoer zal zijn bij het uitvoeren van de op dracht. De voorzichtige opstelling van de minister en de com missie vinden wij bemoedi gend. Zij hebben heel duide lijk te kennen gegeven dat fundamentele veranderingen in ons onderwijsbestel niet uit de lucht komen vallen. Dat daarvoor veel en langdu rige studie en heel moeilijk overleg met de onderwijswe reld voorwaarden zijn. Daar mee is, zo dunkt ons, een andere fase bij het streven naar vernieuwingen in ons onderwijs begonnen. Terecht sprak minister Van Kemena de dan ook van een begin met een nieuwe vernieu wingsstrategie in ons onder wijs. Men kan slechts hopen dat die strategie dat onder wijs en allen die erbij be trokken zijn, dus eigenlijk ons gehele volk, weer en thousiast kan maken voor „de school". Daaraan zijn wij in ons land al jarenlang hard toe. JACQUES LEVIJ -klaar DEN HAAG (AMP) De Indonesische ambassadeur in Den Haag, generaal Alamsjah, beschouwt de twee jaar die hij in Nederland heeft doorge bracht als de meest onaange name uit zijn loopbaan. Hiij heeft dlit verklaard tegenover het Indonesische persbureau Anitara, naar aanleiding van de demonstratie diie Zuidmoluk- kers op 27 december voor de ambassade hebben gehou den. „De demonstratie van 27 de cember werd gehouden met toestemming van de Neder landse autoriteiten, en daarom zouden deze autoriteiten op de hoogte moeten zijn geweest van alles wat geduernde deze demonstratie voorviel". De ambassade heeft het Neder landse ministerie van Buiten landse Zaken, de Haagse poli tie en de Bmnemi'anldise Veilig heids Dienst viermaal in ken nis gesteld van de plannen voor demonstraties, maar niet temin werd toestemming gege ven, hetgeen leidde tot de ge zamenlijk geplande belediging van het Indonesische vok en de Indonesische staat", aldus generaal Ala-msjah. (Geduren de de demonstratie, door aan hangers van de .-Republiek Zuid-Mjoliukken", werd een molotov-eocktail naar de am bassade geworpen en werden drie Indonesische vlaggen ver trapt en verbra-nd.) Overigens verklaarde am bassadeur Alamsjah, dat de monstraties niet on-wettig wa ren, en niet konden worden vergeleken met de overval qp de Indonesische ambassade in Wassenaar, aan de vooravond van het bezoek van president Suharto aan Nederland. LONDEN (RTR) Zeven Chileense studenten aan wie politiek asiel in Engeland is geweigerd, hebben gisteren van een rechter te horen ge kregen dat zij kunnen blijven in afwachting van de behande ling van hun beroep tegen de ze maatregel. Het hoogge rechtshof za-1 zich waarschijn lijk niet voor het eind vam deze maand met de zaak be zighouden. De zeven Chilenen vijf mannen en twee vrouwen zijn allen afgestudeerd. Zij kwamen drie weken geleden uit Frankrijk En-geland bin nen. Hun w-erd politiek asiel geweigerd met het argument dat afwijzing van hun verzoek om in Engeland te mo-gen blij ven hen niet aan vervolging zou blootstellen >t 450 gram am liter dEO-PRIJS OTELETTEN gram 4.75 NU NIJWORST gram 1.29 THEO-PRIJS HAMBURGERS 2 stuks 0.9! NU Gekookt MAGER SPEK 150 gram veet het toch ndellen 0.45 <etten 0.32 ce 6de gratis derd.-explosie VMI NASI gram 1.49 Stoverij nt en klaar gram 2.49 Extra bij 5,-J aankopen een Pa' Bokkepootjes van 1.05 voor 0$| Vrijdag en zaterdag Kilo-voordelen I ROSBIEF 13.50| VARKENSFILET 13.01 DMARKT 5 - TEL. 2541 UEN HAAG Bijna twin tig procent van de scholieren heelt wel eens drugs gebruikt. Het percentage frequente ge bruikers (meer dan twintig maal) is ongeveer acht. Dit blijkt iit een rapport dat in het decembernummer van het Nederlands Tijdschrift voor Criminologie is gepubliceerd. Voor het rapport werden 97 scholieren van 186 scho- uit 32 plaatsen in Neder- and geënquêteerd. De resulta- en werden bewerkt door W. Bakhuisen, H. Timmermans en J. de J-ong. Volgens het rapport waren "j de gebruikers hasj en ma- huania favoriet; 94,4 procent van de gebruikers had deze niddelen wel eens gebruikt net minst gebruikt was cocaï ne, 0,3 pet. Het gebruik van drugs was in vergelijking tot een onder zoek in 1971 ongeveer constant gebleven. Alleen het percenta ge frequentie hasj-gebruikers was toegenomen. Twee jaar geleden bedroeg dit 14,3 pro cent van de gebruikers, nu was dit 21,4 procent. Het per centage scholieren dat dit jaar frequent „hard-drugs" had ge bruikt was 0,3 pet van de gebruikers. Uit het rapport bleek dat er meer jon-gens zijn die drugs gebruiken, dan meisjes, dat de gebruikers iets meer uit de hoge sociale klasse komen en dat de helft van de gebruikers van de kunstscholen (toneel school. kunstacademie, conser vatorium e.d.) komen. Het kleinste percentage zit op de hts. Het percentage scholieren dat in het afgelopen jaar opge houden is met het gebruik van drugs bedroeg voor hasj en ma rihuana 37 pet, voor I.sjcL 45 pet en voor de opiaten 52 pet. Volgens het rapport zou men hier misschien uit mogen con cluderen dat al naar gelang de betrokken categorie drugs „harder" wordt, het aantal jongeren dat met het gebruik ervan stopt toeneemt. De stijging die zich in het druggebruik onder scholieren tussen 1969 en 1971 voordeed van elf naar twintig procent heeft zich in de afgelopen twee jaar niet voortgezet. Ook is in de gemiddelde leeftijd van de gebruikers, 18 jaar. geen verandering gekomen. 0 OTTAWA De Canadese premier Pierre Elliot Trudeau en zijn vrouw Margaret terwijl zij het Burger Ziekenhuis te Ottawa verlieten met hun jong ste baby, evenals hun vorige kind op kerstdag geboren. De jongen krijgt de namen Alexan dre Emmanuel, maar zal een voudig Sacha heten. UTRECHT Parkwachter J. L. H. van Hen-gstum, die meende door zij.n baas, de ge meente Zeist, ten onrechte te zijn berispt wegens plichtsver zuim omdiat hij jongstleden Koninginnedag weigeirde te werken, heeft van het ambte narengerecht in Utrecht gelijk gekregen. De parkwachter had zijn werkweigering onder meer ge grond op het feit dat de Ko ninginnedag op zijn normale vrije dag viel en dat hij te laat door z'n baas op de hoogte was gesteld van het feit dat hij dan toch dienst moest doen. De gemeente op haar beurt had betoogd, dat klager op zijn vingers had kunnen natellen dat hij we] dienst moest doen omdat parkwach ters op drukke zon- en feestda gen vaak extra moeten wer ken. Het ambtenarengerecht meende echter d^it de heer Van Hengstum ten onreente was berispt en dat de gemeen te de uit een oogpunt van behoorlijk bestuur vereiste zorgvuldigheid onvoldoende in acht had genomen. Zo had de gemeente Zeist onvoldoende getoetst of het echt wel zo nodig was dat de parkwachter extra dienst deed, overwoog het college onder meer. (Van een onzer verslaggevers) BREDA Op zaterdag 26 januari komen zeshonderd afge vaardigden van afdelingen uit het gehele land en honderd geno digden in het Bredase congrescentrum ,,'t Turfschip'' bijeen om te discussiëren over de conceptprogramma's van de Partij van de Arbeid voor de in maart te houden Statenverkiezingen en de eind mei te houden gemeenteraadsverkiezingen. De democratisering van de provincie- en gemeentebesturen, ruimtelijke ordening en volkshuisvesting, milieubeleid en onderwijs staan daarbij cen traal. Het congres wordt 's morgens om halftien geopend door de voorzitter van de Partij van de Arbeid, de heer A. van der Louw, en 's avonds om zes uur gesloten door de minister president, drs. J. M. den Uyl. 4/AN Mijn vorig artikel ging over het verschaffen van informa ties aan de belastinginspecteur ten behoeve van de vaststel ling van eigen belastingschuld. Zoals hieruit bleek heeft een ieder hiertoe de verplichting en wel in tweeërlei zin. Voor eerst moet men de inspecteur de gevraagde inlichtingen ver schaffentweedens moet men hem inzage verlenen in boe ken en bescheiden. Kortom, indien het over eigen belas tingschuld gaat moet men ac tief (verschaffen van inlich tingen) én passief (inzage to lereren) meewerken. De man die fout zit met z'n belastin gen en van wie inlichtingen of inzage gevorderd wordtroept het beeld op van de gehange ne die zelf h,et koord om zijn nek mag doen. Beslist geen prettig gevoel. Ditmaal de vraag of de fiscus ook iemand kan dwingen een ander de das om te doen? Lnderdaad dat kan hij. De al gemene wet bepaalt namelijk in artikel 49 dat hij die een bedrijf of een zelfstandig be roep uitoefent desgevorderd zijn boekhouding moet open leggen indien zulks nodig is voor de vaststelling van feiten die van invloed kunnen zijn op de heffing van belastingen van derden. Hier volstaat de wet met passieve medewer king: alleen boekeninzage en niet het verstrekken van gege vens zijn aan de orde als het de belastingheffing van der den betreft. Nu was er een ondernemer die dat onderscheid al te letterlijk nam. Hij weigerde iedere acti vist zelfs om de inspecteur een tafel en stoel ter beschik king te stellen. Nee, zei de minister deze passiviteit gaat me te ver: een redelijke inter pretatie van „boekenonder zoekbrengt mee dat men datgene moet doen of toelaten wat nodig is om de inspecteur in staat te stellen zijn taak naar behoren te vervullen. De ze missive dateert van 1923. De verhouding tussen inspec teur en contribuabele scheen niet te best te zijn in die tijd. Hoewel een dergelijke onwel willende houding wel niet meer zal voorkomen, wil het niet zeggen dat de belasting plichtige nu uit de hand eet. Het is zelfs een actueel pro bleem geworden hoever de rechten van de fiscus gaan. U weet dat de FIOD (Fiscale Inlichtingen en Opsporings dienst) de opdracht heeft via een onderzoek naar plezier vaartuigen zwart geld op te sporen. Jachten van enige be tekenis plegen verzekerd te zijn. Wat is er nu makkelijker dan een lijst van de verzeker de vaartuigen op te vragen aan de verzekeringsmaat schappijen. Deze weigerden echter en m.i. terecht. De wet gebiedt desgevorderd boeken en andere bescheiden ter in zage te verstrekken", meer niet. Naar het mij voorkomt impliceert dat dat ze ook niet meer mogen doen; zij zijn professioneel verplicht volledi ge discretie' in acht te nemen ten aanzien van de gegevens waarover zij ten aanzien van hun cliënten beschikken. Deze discretie kan alleen door de wet of door de cliënten zelf worden opgeheven. Het uit voerend gezag, waaronder ook de FIOD, heeft deze discretie te eerbiedigen. Het rumoer omtrent de ple zierjachten is echter niet door de weigering om lijsten te verstrekken veroorzaakt doch door de houding van een van de maatschappijen die zelfs de inzage in de boeken weigerde. De betreffende maatschappij stelt zich op het standpunt dat de inzage alleen verstrekt moet worden indien het gaat om met name genoemde der den en ui et om derden in het algemeen. Ik persoonlijk ge loof niet dat een dergelijke enge interpretatie van artikel 49 Algemene wet haalbaar is. Noch de bewoordingen noch de strekking rechtvaardigen dit, zei m.i. terecht de Am sterdamse politierechter reeds in 1953. Maar ja, wat riskeert deze dwarsliggende maat schappij? Een boete van ten hoogste f 5.000.en een hoop gratis publiciteit. D'OUWE papier oor uw pen Brieven voor deie rubriek met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatfe zullen dez» vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan b}| de redactie bekend. Publikatie van brio» ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactto het In alle gevallen eens Va met Inhoud, c.g. strekking. Wat hebben we toch weer heerlijk kunnen genieten van de Barend Servet show. Wat heeft de jeugd toch weer een prachtig voorbeeld gehad om auto's in elkaar te rammen. Hoe heerlijk is het toch om te zien, hoe er in een winkel een rotzooi gemaakt kan worden en dan nog wel door zoge naamde (verstandige) mensen. En wat denk je dan van zo'n menu en de vreetlust van zo'n sloeber, om met tafel en al in de scherven te belanden. De honden lusten er geen brood van, alleen dat ene beest bon zich tegoed doen. Maar het mooiste was toch wel de kerstviering in die stal, zo echt uitgebeeld hoe Jezus arm en naakt geboren werd. Een pracht voorbeeld met die naakte meid en die ouwe slampamper, die huilde dat ie niet in de kribbe mocht. Het kwam dan ook hard aan, dat die viswagen heel de tent in elkaar drukte, het hoorde er zo echt bij. Alleen jammer dat ie niemand raakte, wat zou dat toch een mooie opruiming zijn geweest. En dan vraag ik me wel eens af. hebben wij nog een regering? RAAMSDONKSVEER H. VAN STRIEN tn zijn ingezonden brief van 28 december jongstleden komt de heer Teeuwen te spreken over minister Pronk's ver deelsleutel voor jmfryiikkp- lingshulp aan Vietnam. Hij uit hierin zijn ongenoegen ten aanzien hiervan, met name wat betreft de hulp aan het noordelijk deel van Vietnam en de hulp, die via het Me disch Comité Nederland Viet nam ten goede dient te komen aan het bevrijde gedeelte van zuidelijk Vietnam, en wel, voor de bouw van het zieken huis Binh Vien Ha-Lan, Met behulp van een mijns in ziens schijnengagement, weet de heer Teeuwen de schijn op te wekken, dat het niet zo verstandig zou zijn, om dit ziekenhuisproject te steu nen: de plaats, waar het zie kenhuis wordt gebouwd, wordt namelijk niet bekend gemaakt, omdat de kans zeer reëel is dat deze plaats snel gebombardeerd zal worden door de vliegtuigen van Thieu. Waarom nu een ziekenhuis voor Vietnam? Allereerst enkele feiten: - meer dan 700 ziekenhuizen in Vietnam zijn door de Ame rikaanse luchtmacht verwoest om de bevolking te demoralise ren. - in de Vietnamese oorlog werden op Vietnam 4x zoveel explosieven afgeworpen als gedurende de hele tweede we reldoorlog; we kunnen de ver schrikkingen van de tweede wereldoorlog genoeg, om te proberen ons voor te stellen wat dat betekent: talloze do den, gewonden en dove men sen. Het zal niet nodig zijn ver der uit te leggen, dat de bouw van dit ziekenhuis een goede zaak is, een ziekenhuis, dat volkomen afgestemd is op de Vietnamese situatie. Mocht de heer Teeuwen vin den, dat er niet genoeg aan Thieu gedacht wordt: Het Thieu-bewind ontving alleen al in 1973 behoudens bijna de helft van de totale ontwik kelingshulp van Nederland aan Vietnam, terwijl Thieu nog niet een kwart van Viet nam onder zijn controle heeft - uit Amerika twee miljard dollar, waarmee bijvoorbeeld niet de gezondheidszorg wordt opgebouwd of het onderwijs wordt bevorderd, maar waar mee de oorlog tegen de bevrij de gebieden wordt voortgezet. Hulp onder een dergelijk re giem kan niet effectief zijn. Honderdduizenden worden ge vangen gehouden, er wordt op grote schaal gemarteld en ge moord en miljoenen vluchte lingen zitten in kampen. Voor meer informatie: Viet nam Bulletin, Le Monde, pu- blikaties Medisch Comité Ne derland Vietnam, Willem de Zwijgerstraat 3, Utrecht. BREDA S. WEIJERS DEN HAAG (ANP) In 1973 hebben de rechercheurs van de Haagse politie voor veertien maanden werk ver zet. De rechercheurs maakten gemiddeld 390 overuren en sa men kwamen zij op 40.000 overuren, tegenover 27.000 in 1972. De hoofdcommissaris van de Haagse gemeentepolitie, dr. C. N. Beijster, heeft deze cij fers gisteren genoemd in zijn nieuwj aarstoespraak.

de Vrije Zeeuw | 1974 | | pagina 11