Raad Goes werd het niet eens over ve rhogi [Ulg eigen presentiegeld BEVOLKING LANCEERT IDEEËN OVER CITY BESTRIJDING WERKLOOSHEID Voor 13 miljoen aan werken voor Zeeland goedgekeurd Radio Walcheren nu stichting Raad Oostburg besluit jachthaven in te richten Onderwijs commissie: handels-cursus mag Goese schets Vlissingen doorvoer haven voor slachtvee stad streek Heinkenszand 's-Heerenhoek Teleurstelling in raad Goes over geringe vrijgevigheid bedrijfsleven Terhole Middelburg ARGUMENTEN Boek over Zeeland gepresenteerd Goes Vlissingen St. - Jansteen Lamswaarcie in Goes Oostburg verontrust over uitblijven Deltawerken langs zeewering Vrijdag 21 december 1973 MIDDELBURG, 18 decem ber 1973 Troschrysanten 101-166. Aardappelen: Bintje bonken 31, grote 19-21, driel 12-14, Koopmans blauwe grote 23-26, driel 15-17. Gele Eigen heimer grote 24, driel 14. To maten: A II 104, C II 79. Cox Orange Pippin: 75 88, 10-75 74-78, 65-70 48-57, 60-65 39-43, 55-60 34, 55-65 32 Jonathan: 75 33, 70-75 32, 65-70 34, 60-65 24-25. Zoete Emmgard; 60-70 136, 55-60 108-109, IID 59-62. Golden Delicious: 80 36, 75-80 28-36, 70-75 24-33, 65-70 24-28. Conference: 60-70 87-91, 55-60 59, 45-55 36-44. Winston: 65-70 32-44, 60-65 24. Odin 70-75 58. Goudrenetten; 75 85 50, 65-75 40-41, III gr. 31. Doyenne du Cornice: 75 113-115, 65-75 105- 109, IID 85, III gr 75. St.- Remy: 70-80 126. Lombartscal- ville: 75 29, 70-75 25. Sla 11- 13 21, 12-14 27-28, 13-14 22-24, 17-18 31. Sla C 11-13. Glasah- dijvie 178-200. Glasveldsla 361-501. Witlof A 198-240. Witlof B 176-205. Witlof afw. 122-181. Witlof stek 118. Was- peen 46-66. Breekpeen 7-31. Kroten 16-28. Blauwkoprapen 25-27. Prei A 55-78. Prei B 19- 49. Uien 14-60. Rode kool A 16-33. Rode kool B 6-18. Witte kool 20-30. Sav. >kool 12-31. Boerenkool 18-47, Knolselderij rij 20-37. Knolsel. m. blad 48. Snijsel.'bos 16-29. Snijsel kilo 68-147. Struiksel. 98-198. Pe terselie (kistje) 97-191. Veld sla 88-95, Koolrapen 23, Bloem kool: 6 155-220, 8 85-147, 10 47-81, 12 74, 15 41-46, 18 41. Ramenas 44-51. Spruiten onge- schoond; A 81-108, B 37-73, C. 25-28, D 111-124. Spruiten .ge schoond: A 100, B 81, C 60. (Van een onzer verslaggevers). MIDDELBURG De zieken omroep Radio Walcheren is sinds enige tijd een stichting. In het bestuur van de stich ting zijn onder meer vertegen woordigd de directies van het Bethesda-, St.-Jozefziekenhuis, het Gasthuis te Middelburg en de Walcherse bejaardentehui zen, leden van het zogenaamde medewerkersbestuur en de Zeeuwse contactcommissie voor visueel gehandicapten. Sedert ruim negen jaar ver zorgen de medewerkers van Radio Walcheren programma's voor zieken en bejaarden. Aanvankelijk vonden de acti viteiten alleen in Middelburg plaats, maar sinds ongeveer een jaar worden ook uitzen dingen in Behesda-St.-Jozef te Vlissingen verzorgd. In het af gelopen jaar is gestart met het geven van medewerking aan het gesproken weekblad voor blinden „Ons Zeeland". Het aantal abonnees op dit week blad is tot boven de 100 geste gen. Ruim 60 vrijwilligers ma ken de activiteiten van Radio Walcheren mogelijk. Het stichtingsbestuur vormt de ju ridische basis en moet, b.v. ook zorgen dat de financiële toestand wordt verbeterd. Dit laatste is noodzakelijk omdat het instandhouden en verbete ren van de apparatuur veel geld kost. Atlas-proeven De sport vereniging de Atlas heeft on langs haar vaardigheidsproe- ven 1973 gehouden, in de sportzaal de Sten-ge in Hein kenszand. Achtentwintig meis jes en twee jongens legden de proeven af. Alle deelnemers slaagden en ontvingen uit han den van voorzitter N.C. De Regt een diploma. Voor elke klas waren twee medailles be schikbaar. Ze werden uitge reikt aan diegenen die het hoogste aantal punten hadden gehaald. Hengelen Zaterdag houdt de hengelsportvereniging De Leeglopers uit 's Heererihoek een wild-wedstrijd voor de le den. Iedere visser heeft prijs in de vorm van een kip. Aanvang van de wedstrijd 11 uur en deze eindigt om 14.00 uur. De prijsuitreiking vindt plaats om 20.00 uur in hotel De Korenbeurs te 's Heeren- hoek. Tevens is op donderdag een ledenvergadering om 20.00 uur, eveneens in de Koren beurs te 's Heerenhoek. (Van onze correspondent) GOES Het voorstel om de presentatiegelden van de gemeenteraadsleden van Goes te verhogen van veertig naar vijfentachtig gulden per raadsvergadering is gisteren in eerste instantie door de raad afgewezen. Na een stem ming over het compromisvoorstel van vijfenvijftig gulden besloot B. en W. het hele voorstel aan te houden tot de volgende raadsvergadering. De optrekking van de pre sentiegelden naar vijfentachtig gulden stuitte op vele bezwa ren. De fraktie van de PvdA bij monde van voorzitter P. Duinkerke vond deze drasti sche verhoging onaanvaard baar. Volgens hem diende in een tijd van beperkingen een dergelijke verhoging achter wege te blijven. De heer Duinkerke achtte het bedrag van vijfentwintig gulden wel acceptabel zag dit als een aanpassing van het huidige presentiegeld. Hij had ook geen bezwaar tegen het gelijkstellen van presentiegel den van commissie vergade ringen naar het niveau van (Vau een onzer verslaggevers) GOES „Ik befreur het ook dat het bedrijfsleven niet wat royaler over de brug is gekomen". Met deze woorden sloot wethouder J. Dijkgraaf van Goes zich aan bij de woordvoerder van de Partij van de Arbeidfractie J. Helleman, dat de bijdrage van het Goese bedrijfsleven voor de aanpassingswerken en de verbeteringswerken van de ha ven van Sluis eerder gedane uitspraken niet benaderen. Van andere zijde werd ech ter het bedrijfsleven in be scherming genomen. Rijksha vens waren bijvoorbeeld vrij van havengeld en de Goese gemeentehaven niet. Daarom drukte op het bedrijfsleven toch al meer lasten. De raad was unaniem voor stander van de grote investe ring voor een aangepaste en verbeterde haven en sluis voor Goes. Wethouder Dijkgraaf noemde het zelfs een histo risch besluit. Hij noemde het werk zelf een gigantische op gave voor de gemeente Goes, noemde het zelfs een histo- Het gaat om een investering van 16 miljoen gulden. Beoogd wordt hiermee een veiligstel ling van een gevarieerde werkgelegenheid in de toe komst in de gemeente Goes. Op voorstel van de heer Van Ooijen werd de keuze, welke andere projecten nu uitgesteld moeten worden ten behoeve van dit grote project, uitge steld. Over twee maanden zal de raad zich hierover defini tief uitspreken. Bejaardenbond De be jaarden van Terhole hebben in het dorpshuis gezamenlijk een kerstviering gehouden. De bij eenkomst begon met een H. Mis, opgedragen door pater Kuipers. Aanwezig was onder meer pater Van Acker, de geestelijk adviseur van de be jaardenbond. Pater Kuipers is een missio naris, die op dit moment in Nederland op vakantie is. Na de h. mis opende voorzitter Van Hooff de feestvergade- ring, waarna de koffie met een tractatie volgde. De heer Kuipers hield tot slot een le zing over zijn ervaringen in zijn missiegebied, die hij toe lichtte met dia's. Botsing Op de kruising Sandberglaan - Seissingel heeft een aanrijding plaatsge vonden tussen twee personen auto's. Respectievelijk be stuurd door P. H. v. B. uit Wissekerke en B. S. uit Vlis singen. Tengevolge van deze tuigen geheel vernield. De be- aanrijding werden beide voer- stuurders kwamen met de schrik vrij. Philatelica De afdeling Middelharnis van de internati onale vereniging Philatelica houdt zijn maandelijkse ruil en vergaderavond op donder dag 27 december vanaf 19.30 uur in gebouw „de Schakel" te Middelburg. Tijdens deze avond wordt bij uitzondering een verloting gehouden met huishoudelijke artikelen als prijzen. raadsvergaderingen. Ook een fraktievergoeding had zijn in stemming. De gecombineerde christelij ke fraktie met als woordvoer der de heer J. van Ooijen, wilde echter ook niets van fraktievergoeding weten. De heer Vain Ooijen was wel voor stander van een uniform be drag van presentiegelden voor commissie- en raadsvergade ringen van veertig gulden per vergadering. Dat is het huidi ge presentiegeld voor een raadsvergadering. De SGP en KVP-er G.J. Eshuis stelden zich achter het standpunt van B. en W, alhoewel de heer Eshuis hierbij de opmerking plaatste dat hij het voorstel tot optrekking naar vijfentach tig gulden nauwelijks voldoen de vond. Drs. J. Dijkgraaf, wethouder van financiën, verdedigde de zienswijze van het college met twee hoofdargumenten. Ten eerste stelde hij dat de ver goedingen niet regelmatig worden aangepast zoals wel met andere vergoedingen ge beurd. „Ze lopen altijd ach-J ter-", aldus de heer Dijkgraaf.' Ten tweede vond hij dat het x-aadswerk door een verhoging' van het presentiegeld aantrek kelijker zou worden gemaakt. De conclusie van de heer Dijkgraaf was: „Als we nou toch een voorstel doen, waar om zouden we dan ook die wat grotere stap niet maken. Ilc voel er weinig voor om er tussen in te gaan zitten, dan maar houden zoals het is". De PvdA en WD-frakties vonden 55 gulden het aan vaardbare maximum. Het overgrote deel van de christe lijke frakties hield het op veertig gulden. Nadat achter eenvolgens de 'voorstellen van 85, 55 en de gelijktrekking van de commissiegelden waren verworpen, hield burgemeester Huber het hele voorstel aan tot de volgende raadsvergade ring. De heer Bikker overhandigt burgemeester Huber het boek. Rechtsonder de uitgever. (Van onze correspondent) GOES De commissie voortgezet onderwijs gemeente Goes ziet voor de overgrote meerderheid geen bezwaren in het starten van een cursus Ne derlandse Handelscorrespon dentie in haar gemeente. Een start van een dergelijke cursus werd vooral door de directeur van de Zeeuwse Avondscho lengemeenschap gezien als een aantasten van de mogelijkhe den van een avond-MEAO. Vooral het commissielid en tevens raadslid van Goes, de heer J. P. G. van Ooijen, zag een cursus Handelscorrespon dentie niet als een doorkruisen van een toekomstige MEAO- opleiding. Volgens hem is er een behoefte aan een dergelij ke cui'sus. De heer Van Ooij en: „We moeten er niet mee wachten uit angst dat de plan nen elkaar doorkruisen. Je mag het de mensen niet ont nemen, wanneer er behoefte aan is". Per advertentie wil de commissie gaan proberen de belangstelling te peilen. Aan het begin van de verga dering was de heer J. J. Klaas, vertegenwoordiger van de Kamer van Koophandel nogal ontstemd over een brief die B. en W. van Goes hadden gestuurd aan de provinciale onderwijscommissie in Mid delburg. De brief was buiten zijn medeweten verzonden. De brief behelsde een verzoek aan de provinciale commissie om bemiddeling tussen de commissie stichting voortgezet (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gisteravond heeft de gemeenteraad van Oostburg besloten dat de ver nieuwde jachthaven in Bres- kens wordt ingericht door de gemeente. Een definitief in richtingsplan werd niet vast gesteld. Er moet, aldus de x-aad, een keuze gemaakt wox-den uit de bestaande plannen van Provin ciale Watei-staat, de Grondmij, de Stichting Jachthavenbelan- gen Breskens of een combina tie uit deze drie plannen. Een voorstel van deze strek king werd gisteravond na een ruime schorsing door de heer A. de Feyter (CH-AR) inge diend en unaniem aanvaard. Tegelijkertijd werd een motie aangenomen, waarin bij subsi diërende instanties (Economi sche Zaken 337.000,en DACW 300.000,—) wordt aan gedrongen op handhaving van de toegezegde subsidies. Burgemeester A. Schipper had er tijdens de discussies op- gewezen, dat uitstel van het definitieve plan de subsidies in gevaar zou kunnen brengen. „Men blijft in Den Haag niet wachten. Er zijn in Nederland dringender zaken dan een jachthaven in Breskens hoe belangrijk die op zich ook voor onze gemeente is". Zoals gemeld, werden twee alternatieve inrichtingsplannen te elfder ure door de stichting ingediend, zodat de mogelijk heid tot studie ontbrak. In het aanvankelijke voorstel belooft het college dat bij het bestek- klaarmaken van het plan van Provinciale Waterstaat reke ning zal worden gehouden met de bruikbare elementen van de alternatieve plannen. Een re dactie die de raad te weinig ze kerheid bood, zoals uit de dis cussies bleek. De heer T. Cambier (WD) vond bovendien dat nog niet uitgemaakt diende te worden of de gemeente de inrichting moet vex'zorgen. „Er is ons dui delijk te verstaan gegeven door Economische Zaken dat het toegezegde bedx-ag niet naar een particuliere stichting gaat, dxxs moeten wij de inrichting in eigen hand houden", zo re pliceerde de heer Schipper. De burgemeester vond het overigens unfair van de Grond- mij een plan op te stellen, ter wijl het kan weten, dat Water staat al een plan gereed heeft. „Dat is een kwestie van op dracht krijgen", aldus de heer A. Risseeuw. Een werkgroep, onder voorzitterschap van wet houder J. Barendregt, waarin ook raadsleden en stichting kxxnnen pairticipex-en, zal zicli nu snel over de planinen gaan buigen. de onderwijs Middelburg en onderwijscommissie Goes. De voorzitter van de onder wijscommissie, wethouder J. H. Roose, bood de heer Claas voor deze nalatigheid de excu ses van B. en W. aan. Gevonden voorwerpen Aan het politiebureau te Vlis singen zijn de volgende ge vonden voorwerpen afgegeven: gouden oorring, goudkleurige oorbel met sierring, zwarte en bruine handschoen, diverse sleutels, want bruin met wit gevoerd, gouden ring met steen, blauw-gri'js kinderover hemd, grijze linker hand schoen, gevoerde lichtbruine herenhandschoen,, gouden da- mesrinig met drie steentjes, herenhorloge, boeren speld, dameshandschoen, portefeuille met papieren, wollen gestreep te das, blauwe alpino, bruine knipportemonnee, sleutel aan touwtje en zwarte gereed schaptas. De afdeling gevon den voorwerpen van het poli tiebureau te Vlissingen is geo pend van maandag tot en met vrijdag van 11.00-12.30 en 16.00-17.00 uur en op zaterdag van 11.00-12.00 uur. Onderscheidingen In ver- band met hun verdiensten op kerkelijk gebied is aan de heren F. Dobbelaer en L Pau wels, respectievelijk 52 jaar collectant en 34 jaar lid van het kerkbestuur, de kerkelijke onderscheiding pro ecclesia .et pontifice uitgereikt. Dat ge beurde door pastoor Van Leeuwen. Schieting Aan de schie ting in de zaal bij Ed Ottjes is door 32 schutters deelgeno men. Uitslag: hoge vogel R. Vlaeminck, St.-Jansteen. Eer ste zij vogel: J. de Block, Hei kant. Tweede: J. de Beule, St.-Jansteen. Grootste aantal (6); G. Savoye, St.-Jansteen. Luchtfoto's In de kerst week zullen de luchtfoto's van de verschillende dorpen van Hontenisse, waaronder ook Lamswaarde, tentoongesteld worden in het dorpshuis De Luifel in Lamswaarde. De fo to's zijn in de foyer te bekij ken op de volgende tijdstip pen: maandag 24 december 20.00-21.00 uur, woensdag 26 december van 11.00-12.00 uur, donderdag 27 december van 19.00-20.00 uur, vrijdag 28 de cember van 19.30-22.00 uur, zaterdag 29 december van 08.30-10.30 uur en zondag 30 december van 11.00-12.00 uur. Evenals bij de tentoonstel lingen in de dorpen Klooster- zande en Vogelwaarde zijn ook in Lamswaarde foto's te bestellen. (Van een onzer verslaggevers) GOES In aanwezigheid van mevr. Wessels en haar dochter werd gisteren aan burgemeester mr. F. G. A. Hu ber van Goes het allereerste exemplaar aangeboden van het boek „Ons Zeeuwsch Verle den" van de inmiddels overle den Goese schrijver A. M. Wessels. Het boek werd overhandigd door de heer Bikker uit Vlis singen, die de heruitgave van het oorspronkelijk in 1933 verschenen boek in Zeeland op de markt brengt. Het .boek verhaalt over de Zeeuwse fol klore, de historie, de geschxe- denis van de verschillende Zeeuwse plaatsen en de kerk historie. Het is voor het eerst sinds de Tweede Wereldoor log, dat dit boek van de Goese schrijver Wessels weer te krijgen is. Burgemeester Huber was zeer vereerd met het boek. Hij zei eT al een hele tijd achter aan gezeten te hebben. Vol gens de heer Huber is Zeeland een der zeer weinige provin cies waar de bevolking nog een speciale liefde heeft voor zijn eigen streek. Boeken over die streek zijn dan ook altijd zeer snel uitverkocht. „Ons Zeeuwsch verleden" is een uitgave van Gijsbers en Van Loon te Arnhem. Hei boek kost i' 35.-. Nachtmissen In Goes zul len er dit jaar op kerstavond twee nachtmissen gevierd worden. Tevens zal er nog een jongeren liturgie zijn in „de Hoogte" in Goes-Zuid. Er worden nu twee missen ge houden egen vorig jaar slechts een. Toen konden honderden mensen geen plaats vinden. Op aandrang van vele ouders wordt er ook een kinderkerst viering met dageraadsmis ge houden. Dit gebeurt op de feestdag zelf. Voor de kleuters is er dan ook een kleuterkerst- uurtje 's middags om drie uur. De kleuters zullen dan een kerstspel voordragen. Zaalvoetbaldagen Volgen de week donderdag en vrijdag houden de beide Goese voet balclubs Goes en Robur voor hun jeugd een zaalvoetbaltoer nooi. Donderdags is het de beurt aan de C. en D.-pupillen voor het afwerken van in to taal 32 wedstrijden. Na de middagpauze zullen de leiders van Goes en Robur elkaar in een zaalvoetbalwedstrijd van 2x 15 minuten bekampen. Vrijdags is het de beurt aan de A. en B junioren van beide verenigingen. Ook zij zullen 32 wedstrijden afwerken. Op beide dagen beginnen de wed strijden om 9 uur in de sport hal aan de Zwembadweg. (Van een onzer verslaggevers) GOES. Ter afronding van de inspraakprocedure middels de tentoonstelling in het lunchcafé Stadhuis te Goes aangaande de planologische toekomst van de Goese binnenstad organiseerde het Goese gemeentebestuur eerder deze week een hoorzitting in de Prins van Oranje. Voor deze hoorzitting bestond grote be langstelling. De stuurgroep, welke de ge meente had ingesteld ter voor bereiding van de intentie- schets, trad op als forum on der voorzitterschap van burge meester mr. F. G. A. Huber. Van deze stuux-groep maken deel uit de wethouders L. H. de Leeuw en J. P. Linden- bergh, de heer Kool van het bureau Polyad, prof. Penning als de Goese stedebouwkundi- ge adviseur, chef-stadsontwik keling van Goes de heer Hoitsma en de heer Van Tricht als verkeersdeskundi- ge. Er kwamen vanuit de Goese bevolking drie concrete plan- ïxen naar voren over de inrich ting van de binnenstad. Het ene kwam van de „actiegroep betere binnenstad". Volgens deze groep is de sociaal-cultu rele functie op dit moment het primaire belang. Dat vormde voor de actie groep dan ook het uitgangs punt en de hoeksteen. Voor zieningen voor de sociaal-cul turele activiteiten dienden te komen op het Schuttershof. Een der redenen daarvoor: daar lag ook al het museum, het gebouw van de keurings dienst van waren en het man huis-weeshuiscomplex. Een warenhuis kwam voor hen op de tweede plaats. Hiervoor had men de Vlasmarlct ge dacht. Hierdoor werd het cen trum iets naar het noorden verlegd wat alleen maar gun stig was in verband met de komst van de nieuwe aanloop haven. De parkeerplaatsen dienden gesitueerd te worden Duiten de wallen van de stad. De voorzitter van de com missie wooncultuur en cul- tuurconservering van de Goese culturele raad, de heer G. Heex-ebout, vertelde in het kort de gedachten van deze commissie. Allereerste prioi'i- teit verdiende de woonfunctie. De bouwwijze en schaal dien den zich aan te passen aan bestaande bebouwing. De plannen moesten aan sluiten bij de historische ont wikkeling. Daarvan uitgaande k\}.-am men in hoofdlijnen tot het volgende: Goes-Noord voor woonfunctie met laagbouw, op de plaats van het huidige stadskantoor een kleinschalige winkelfunctie, de sociaal-cul turele functie op de Vlas- markt, het Schuttershof voor een grootschalige winkelfunc tie en het nieuwe stadskantoor bouwen ten zuiden van de binnenstadskex-n in de omge ving van het station. Vanuit kringen van de mid denstand kwam het plan om Goes-Noord als eex-ste priori teit aan te pakken. Bovendien wilde men de verkeersstroom in de Wijngaardstraat precies omgekeerd laten lopen als te genwoordig: daardoor kreeg men een goede verbinding naar de binnenstad en in het geheel een goede verkeerscir- culatie. Voorzichtigheid werd nog gevraagd met de uitbreiding van het winkelareaal. Met de forumleden ontstond een levendige discussie over mogelijkheden en facetten waar rekening mee moest worden gehouden. Hier en daar werd door het forum ui teraard tegengas gegeven. De volgende fase is nu, dat de stuurgroep de ingebrachte ideeën en wensen verwerkt, voordat de zaak in behande ling komt bij de gemeenteraad en het college van burgemees ter en wethouders. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG In een brief aan de minister van Verkeer en Waterstaat zal de veront rusting van de gemeenteraad en het college van B. en W. van Oostburg worden uitge sproken over het uitblijven van de uit te voeren Delta werken langs de zeewering in Cadzand. .,Wij zijn hierover ernstig verontrust en willen aandrin gen op een versnelling van het tempo van uitvoering", aldus het CH-AR-raadslid I. dp Bruijne, die namens zijn frae tie deze wens uitsprak. Bij deze mening sloot de gehele raad zich aan. De heer T. Cambier (VVD) wilde zijn verontrusting nog wat uitbrei den en vroeg of in deze bief ook de Schelde-oever betrok ken zouden kunnen worden. (Van onze parlementaire redacteur) DEN IIAAG Minister Boersma (Sociale Zaken) heeft voor 326 miljoen gulden aan objecten in het kader van de bestrijding van de werk loosheid goedgekeurd. Voor Zeeland gaat het om een be drag van 13 miljoen guldein. De werken moeten op zeer korte termijn worden uitge voerd. De werken zijn genozen uit de door de provinciale com missie voor de werkgelegen heid voorgedraogen objecten Het accent is zoveel mogelijk gelegd op milieu- en struc- tuurverbeterende werken en waar mogelijk zijn ook wer ken gekozen die energie kun nen besparen. Omtrent de rest van de gelden uit het pro gramma van 750 miljoen waarmee het kabinet van start ging moet eerst nog bekeken worden op welke wijze dat geld besteed kan worden in het kader van de energiecri sis. De werken voor Zeeland zijn als volgt verdeeld: Brouwershaven: riolering, gemaal en persleiding Schud- debeurs. Hulst: reconstructie Heer straat in St.-Jansteen en aan leg parkeerplaats bij zwem bad. Kapelle: riolering in Wilhel- minastraat, Nie'uwedijk en W. Kan B. weg (Wemeldinge). Westdorp: riolering en be strating Graaf Jansdijk. Terneuzen: toiletgebouw kantine Braakman en aanleg weg postkantoor-ziekenhuis. Zierikzee: verbreding West- brug. Oostbui'g: rijwielpad Zuid- zandepadjes. Sluis: riolering en herbestra ting St.-Annastraat. Hontenisse: reconstructie Walsoordensestraat. Aan rijksobjecten krijgt Zeeland: verlenging van de kademuur in het Vlissingse Sloegebied en de bouw van munitiebunkers op het maga zijnencomplex in Ritthem. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Gisteren werden de eerste importstie ren vanuit de quarantainestal in de haven van Vlissingen naar de speciaal daarvoor aan gewezen isolatiebedrijven in Brabant afgevoerd. Vlissingen is sinds kort, met medewerking van de Veeart- senijkundige Dienst in Mid delburg aangewezen tot im porthaven van slachtvee uit het Verenigd Koninkrijk. Daar worden de dieren nog steeds niet ingeënt tegen mond- en klauwzeer. In de 14 dagen, die het importvee in de Vlissingse quarantainestal doorbrengt, wordt het tegen mond- en klauwzeer ingeënt, daarna stelt de Veeartsenijkundige Dienst de dieren bloot aan een zeer nauwkeurige inspectie betreffende andere eventueel aanwezig zijnde besmettelijke ziekten. De haven van Vlissingen heeft een grote hal, 1800 m2, beschikbaar voor de opvang van zo'n 450- dieren in 14 da gen. Momenteel wordt onge veer de helft van de capaciteit gebruikt. De heer G. Jonge- neel, inspecteur van de Vee- artsenijkundige dienst in Mid delburg, verwacht veel goeds van de import van dit slacht vee. We moeten in overleg treden met de diverse Zeeuw se organisaties of er voor de rundveebemesting in Zeeland niet een grote taak is wegge legd. Er staan nauwelijks veel grote landbouwschuren leeg in Zeeland, die met betrekkelijk weinig geld omgebouwd zou den kunnen worden tot vee- mesterijen," zo zegt hij. Nederland heeft in Hoek van Holland een grote quaran tainestal voor de doorvoer van hoogwaardig exportvee naar alle landen der wereld. In Seheveningen is een soort gelijke quarantainestal als in Vlissingen voor de import van slachtvee. De quarantainestal in Vlissingen xs, wat inrichting beti-eft, één van de beste stal len, meent de heer Jongeneel. Het vee, bestemd voor Vlissin gen, komt zoals eerder gezegd uit het Verenigd Koninkrijk. Imporiei;. is de firma Hen driks, veevoeder uit Box meer. r V

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 7