„Ik moet er nog eens goed over nadenken" Inzake nieuwe sponsorbepaling W ieler unie lijkt niet bereid tot compromis Geyselaars wil weer terug naar Nederland Loting w.k. op televisie Kaarten voor w.k. voetbal uitverkocht Okker in halve finale THEÏNISSEN NAAR HERACLES een miljoen gulden aan prijzen Wie heeft er gelijk? Sommige mensen hebben dit beeld van de politie: Anderen weer dit: Sikking overweegt internationale loopbaan te beëindigen magneet reizen! Prefontaine geen prof sport EXTRA PRIJZEN VOOR TROUWE PUZZELAARS «LEDER J Zaterdag 24 november 1973 De tweede !,'m zesde prijs bestaan uit; een weekendreis naar Londen voor 2 personen per KLM (halfpension), aangeboden door reisbureau DE MAGNEET BV, Alkmaar. vlieg-touringcar-trein-privé Inbreken mag niet.Vrouwen aanranden en doorrijden na een aanrijding evenmin. g Geen zinnig mens die bezwaar maakt als de politie daartegen optreedt. s 'n Universiteit bezetten, parkeren op de s stoep en vissen zonder acte, mag ook niet. Als de politie daar iets tegen doet, klinken g er nogal eens protesten. Misschien wel begrijpelijk. Maar het - is onredelijk als de politieman mikpunt van die protesten wordt. Hij heeft de wetten 'J niet bedacht. Hij moet er wèl voor zorgen dat ze worden nageleefd. Dat is een deel van z'n taak. Soms leidt die taak tot het uitdelen van een parkeerbon. Soms tot het aanleggen van een noodverband bij een gewonde, Daarom zal de een de politieman zien als een boeman. En de ander als een soort weldoener. Ze hebben allebei ongelijk. WIELRENNEN Wilfried Peffgen en Albert Fritz heb ben de zesdaagse van Münstec gewonnen. In dezelfde ronde eimdiglden twee andere West- duitse koppels, namelijk C'ans Bugdabl - Dieter Kemper en Ddo Hempel - Günthe^ Harditz. De eindstand van de zesdaagse van Munster is: 1. Peffgen - Fritz (WDL) 385 punten: 2 Bugdahi - Kemper (WDL) 319: 3 Hempel - Haritz (WDL) 238 punten; op een ronde: 4 Pfenndmger - Spahn (Zwi.) 169 puniten; 5 Schulze (WDL) - Mourïfcford (VS) 126 punten- De puzzelaars(sters) die aan alle 26 puzzels meedoen, die deze krant - in samenwerking met een aantal andere dagbladen - organiseert t.b.v. de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingsedu catie, maken kans op een bijzondere hoofdprijs. Notaris J. H. Birkhoff heeft n.l. één van de 26 weken aangewezen, waarin hij zes (goede) inzendingen trekt die, aan het eind van de aktie, beloond worden met bijzondere hoofdprijzen: De eerste is een geheel verzorgde wereldvliegreis naar Ceylon voor 2 personen, ter waarde van 3.600,-. idltjji Deze fantastische prijs is een geschenk van HOTELPLAN, internationale reisorganisatie B.V., Den Haag. (Van onze sportredactie) BREUKELEN Maarten Sikking overweegt zijn inter nationale loopbaan te beëindi gen. De doelman van het Ne derlands hockey-elftal neemt in de loop van de komende dagen een beslissing over het ai dan niet voortzetten van zijn internationale loopbaan. „Als ik blijf keepen in het nationale elftal brengt dat heel wat problemen mee, want de hockeyers kennen nog steeds geen loonderving. En wanneer je dan bedenkt dat we het komende jaar veel van huis zullen zijn. Ik moet er nog eens goed over nadenken", al dus de 25-jarige Sikking. De 48-voudige international doelt op een toernooi in Nieuw-Zeeland, februari vol gend jaar, 'en spoedig daarop het Europees kampioenschap in Barcelona. Wanneer Sikking metter daad zijn plaats in het Oranje- elftal eraan geeft zal een grute va-itor 13 doelpunten sooorde, sukkelt sinds zes weken met een achillespees-blessure. Die dankt die hij aan rechterver- dediger Dirckx van Lierse. Geyselaars: „Ik ben er zelfs mee naar een professor in Gent geweest. Ik moest twee beer per drag naar de masseur. Nu mag ik eindelijk weer spe len. Ik heb niet veel conditie meer-, maar dat komt wel weer. Ik rekien er op dait ik zaterdag het laatste half uur van die uitwedstrijd tegen Wa- regem kan meespelen. Volgen de week is die ploeg eindelijk kompleet en. kunnen we pro. beren uit de degradatie te ko men. Da,t dilt zal lubben, daar aan twijfelt niemand bij Beer schot. Ik ook niet. Is diat ge lukt dan kan er aan het einde van het seizoen gepraat wor den over een eventuele trans fer naa,r MW. Ik weet dat mijn vrouw Els- die met mijn zoon Michael veel alleen thuis is, graag wil. Waarom eigen lijk ook niet? Ik heb altijd al graag met WiGIy Brokamp wil len voetballen". LEO VAN DE RUIT persoonlijkheid vertrekken. Maarten Sikking (geboren 13 februari 1948 in Someren) en sedert zo'n 13 jaar actief hoc key bedrijvend, is in de hoc- keywereld een „Personality", die niet dan met ontzag ge noemd wordt. Daar is dan ook wel reden voor. Tijdens de wereldkampioenschappen in Amstelveen, enkele maanden geleden, onderscheidde Sik king zich weer op een bijzon dere wijze. Door het stoppen van de strafbal van de Indiër Govinda, in de laatste verlen ging van de finale, redde Sik king het wereldkampioenschap voor Nederland („Mijn mooi ste ervaring"). Echter een jaar geleden al wist Maarten Sikking de aan- daent van de internationale hockeywereld op zich te vesti gen. Dat was tijdens de Olym- piscne Spelen in München, waar Nederland vierde werd. Hij werd toen in het wereld- team gekozen. „Er zat destijds beslist niet meer voor ons in. In Amstel veen waren wij volwassen, ge rijpt. Je moet niet vergeten, dat de ploeg reeds verscheide ne jaren samenspeelt en dat je volledig op elkaar ingespeeld raakt, in München kwam dat er nog niet uit. Daar hebben we echter weer ontzettend- veel van geleerd en in Am stelveen is het er dan van gekomen", aldus Maarten Sik king, die wegens clubliefde te-» rugkeerde naar HTCC, na een jaar het doel van Kampong te hebben verdedigd. De nationale doelman is een voorstander van de hoofdklas se. „Die hoofdklasse is iets fantastisch. Ik geloof zonder meer dat ze het peil zal ver hogen. Natuurlijk nog niet di rect, maar wanneer eenmaal alle clubs in de hoofdklasse zitten die er ook echt in thuis horen, en dat gebeurt vanzelf, dan is elke wedstrijd een top per". „Voor elk doel moet je dan op je qui vive zijn". Maarten Sikking wil daar vooral mee zeggen, dat de „slaapwedstrij- den" niet meer voor zullen komen. Maarten Sikking is nooit an ders dan doelman geweest. Hij heeft er geen ogenblik spijt van gehad. „Er kleeft slechts een nadeel aan het doelman zijn", geeft hij schoorvoetend toe, „en dat is dat je afhanke lijk bent an het aantal ballen dat je krijgt. Wanneer een veldspeler een fout maakt kan hij die herstellen door zelf op nieuw de bal te gaan halen. Als ik er een doorlaat, dan is het onherroepelijk". Strafballen is een hoofdstuk apart, „kijk die hoef ik niet te houden. Als een speler ze goed neemt, doet een keeper er normaliter niets aan. Als ik er een tëgenhou, dan is dat meegenomen. Ik probeer altijd diegene die de strafbal moet zetten te intimideren. Soms heb ik daar succes mee", aldus Maarten Sikking, die juist met dat intimideren voor Neder land letterlijk en figuurlijk goud bleek waard te zijn. Toen Govinda in de finale in die laatste verlenging die strafbal moest nemen, kwam Sikking enkele malen uit zijn doel, praatte wat tegen de In-' diër en legde de bal anders op de stip. Govinda nam de straf bal, maar Sikking hield hem tegen, en redde daarmee de wereldtitei- Maarten Sikking, assurantie bemiddelaar in z'n .normale' be staan, komt nog even terug op de vaderlandse competitie. Wat HTCC betreft, een vierde of wellicht derde plaats zit er nog wel in, zo zegt Maarten zelfverzekerd. Wij hebben in het begin, door een aantal blessures, nogal wat pumteav verspeeld. „Wellicht dat wij daarom niet meer de belang rijkste rol kunnen spelen". (ADVERTENTIE) FRANKFURT De toting voor het wereldkampioenschap voetbal zal op 5 januari vanuit Frankfurt direct op de televi sie komen. In de ochtend van de vijfde januami zal het comi té „wereldkampioenschap" van de FIFA in Frankfuirt bijeen komen om de zestien landen te plaatsen. De toting wordt 's avonds om acht uur gehou den in de concertzaal van ra dio Frankfurt onder het toe ziend oog van FIFA-voorzitter Sir Stanley Rous. BOKSEN Fighting Mack, de Antilliaanse bokser in het zwaarweltergewicht, zal op 14 december - wanneer de Nederlandse Boks Bond toe stemming verleent - uitkomen tegen de Amerikaanse oud wereldkampioen Denny Moy- er. Het gevecht over tien ron den wordt gehouden in We nen. Aftershave-haarlotion J 1 deospray-badzeep enz. - -VIVtM EUGENE (ANP) Steve Prefonitaine, de Ame rikaanse lange afstandloper, die tijdens de Olympische Spelen in München vierde werd op de 5000 meter, is niet geïnteresseerd in een profcar rière. Prefonitaine werd don derdag beniadierd door Mó'ke O 'Hara, de directeur van de ITA, die het afgelopen winter seizoen met redelijk financieel succes een serie indoorwed- strijden voor profs organiseer de. „Ik ben in het geheel wiet geïnteresseerd in prof atletiek. Ik wil graag doorgaan tot de Olympische Spelen van Mon treal. FRANKFURT (DPA) Ondanks het feit dat Engeland zich niet heeft weten te plaat sen voor de einrdronden van het toernooi om het wereld kampioenschap voetbal, zijn alle 20.812 toegangskaarten, die aan Groot-Brittannië wa ren toegewezen uitverkocht. Dat bleek bij een eerste af rekening in het organisatiebu reau van het wereldkampioen schap in Frankfurt. Engeland had 14.268 kaarten gekregen, Schotland 3760, Wales 1868 en Noord-Ierland 916. Ook de 3820 toegangsbewijzen, die waren toegewezen aan Bulga rije, Zuid-Slavië, Ierland en Zuid-Afrika, zijn verkocht. In Brazilië zijn van de 30.046 kaarten nog maar enkele hon derden te koop. Een bijzonder grote vraag naar kaarten be staat er in Canada, Mexico, Israël, Japan en Australië. DEN HAAG (ANP) De Koninklijke Nederlandsche Wielren Unie, vrijdag voor de rechtbank in Den Haag ge daagde in een kort geding aangespannen door Fedor den Hertog, Nanno Bakker, Roy Schuiten en Frisol B.V., lijkt niet geneigd een compromis te aanvaarden met betrekking tot het nieuwe reglement over de sponsoring van ama teurwielrenners. Mr. Anita Leeser-Gassan, die voor de eisers optrad, vroeg de president van de rechtbank, mr. A. H. Lyckla- ma, het nieuwe reglement nie tig te verklaren, dan wel een overgangsperiode van een viertal jaren in te voeren, waardoor amateurs, die ouder zijn dan 25 jaar niet met in gang van 1 januari 1974 ver boden wordt nog langer ge sponsord te zijn. Per I januari 1975 geldt een leeftijdsgrens van 23 jaar. Mevrouw Leeser grondde JOHANNESBURG (RTR) De als tweede geplaatste Amerikaan Jimmy Connors en de als derde geplaatste Neder, lander Tom Okker hebben gis teren de halve finales bereikt van de open tenniskampioen schappen van Zuid-Afrika in Johannesburg. Okker, die vandaag in de halve finale tegen Connor zal uitkomen, won met 75 62 67 63 van de Chileen Jai me Filtól. De Amerikaan scha- kelde met 63 64 64 de Brit Mark Cox uit. Okker - Fi'lilo1 bracht weiniig spectacu lair, maar wel véél precisie- tenniis. Okker had vanaf de eerste opslag een licht over wicht, maar het duurde tot de elfde game eer hij erin slaag de de service van de Chileen te doorbreken. In de tweede set deed de Nederlainxer da-t tweemaal. Hij leek op een ge makkelijke overwinning af te stevenen, toen hij de derde set met een doorbraak begon. Maar Filled vocht terug, be reikte 66 en won de „tie break" met 72. De vierde set was zwaarbevochten, maar ging dankzij de vroege „break' naar Okker. haar eis op algemene rechtsbe grippen, die niet bevredigd worden in de verouderde, en ondemocratische organisatie structuur van de KNWU. Zij stelde bovendien dat de eisers in hun maatschappelijke car rière, voor zover het de ren ners betrof, door deze beslis sing worden geschaad en dat zij lang voor de Unie deze maatregel trof, gekozen had den voor een sportieve loop baan, die zonder sponsoring niet te verwezenlijken was. Mr. J. Pruim, namens de KNWU, stelde dat de beslis sing van het stellen van een leeftijdsgrens aan sponsoring van amateurs, deel uitmakend van extra-sportieve groeperin gen (elubsponsoring kent geen leeftijdsgrens), is genomen in overeenstemming met statuten en reglementen. Dat de sport- commissie reglementair het recht heeft te bepalen, welke categorieën en op welke manier reclame mogen ma ken. De sport commissie is be voegd dwingende voorschrif ten uit te vaardigen, wanneer daartoe de nood-zaak bestaat. Die noodzaak was er gezien de misstanden die de laatste ja ren waren gegroeid binnen de amateurwielren-nc-rij. .Boven dien ondersohrijft iedere li centiehouder door zijn aanvra ge zich te zullen houden aan reglementen en bepalingen van de unie. Mevrouw Leeser haalde aan dat Frisol nimmer de 3000 gulden transfersom zou heb ben betaald, wanneer bekend was geweest dat Den Hertog binnen een jaar niet meer voor deze in de wielrennerij een commercieel doel nastre vende organisatie reclame zou kunnen maken. De KNWU, die niet als de sponsor het voordeel van de publiciteit heeft en naar schatting voor dit kort geding op duizenden guldens onkosten komt, liet weten bereid te zijn de trans fersom terug te betalen. Mr. Leeser meende dat de eisers sterk in hun persoonlij ke vrijheid zijn beknot door de sponsormaatregel. Voor ge daagde haalde mr. Pruim aan dat een eerdere sponsormaat regel (1971 transfersom van 3000 gulden bij overgang) op geen enkele manier was be kritiseerd door de sponsors en dat die een even grote ingreep op de persoonlijke vrijheid van de licentiehouders was. Waar zowel eiser als ge daagde tot het laatste moment weinig toeschietelijk tegeno ver elkaar waren, onderzocht de president de mogelijkheden van een compromis. Mevrouw Leeser was bereid een over gangsperiode te aanvaarden, een bereidheid, die er bij de KNWU nauweijks was te be speuren. De president bepaalde zijn uitspraak op vrijdag 30 no vember te 10.00 uur. Fedor den Hertog ANTWERPEN-MAAS- TRICHT -De terugkeer van Jo Geyselaars, de voormalige topscorer van Fortune SC die sinds anderhalf jaair voor de Belgische eredivisieclub Beer schot speelt, naar Limburg zal zeker nog acht maanden op zich lat en wachten MW-tradner Leo Canjels. die vorig jaar als trainer van FC Brugge twee ma/al diep onder de indruk raakte van Geyselaars' spel, wil hem graag inlijven in de selektde van MW. Ganjieis: „Geyse laars speelde vorig seizoen twee geweldige wedstrijden tegen FC Brugge. Ik heb hem daarom gevraagd of hij voor een terugkeer naiar Limburg voelt. Dat bleek zo te zijn, vooral omdat zijn vrouw heimwee na-ar Limburg heeft. Ik heb ook gevraagd of Beer schot bereid zou zijn om hem te laten gaan, maar daar komt vóór december niets van te recht. Beerschot maakt door een groot aantal blessures van een aantal stamspelers moeilij ke tijden door. De club staat onderaan en heeft alle be schikbare manschappen nodig (ADVERTENTIE) ALMELO (ANP) De Al melose eerste divisde-oiub Heracles zal de 34-jarige Bert Theuoissein die in Bern woont, contracteren.. De komst van Theemissen, die momenteel nog onder contract staat bij Youn-g Boys, is mogelijk ge maakt door een niet met name genoemde sponsor. De verbin tenis van Theuniissen met Her acles loopt tot aan het eind van dit seizoen. Daarna zullen de partijen bezien of het con tract al dan niet zal worden verlengd. Bert Theunissen speelde al eerder een seizoen Bij Hera cles dat hem destijds overnam van DOS- Hiirj begon zijn voet balcarrière bij Vitesse. Theu nissen za1 in Zwitserland blij ven wonen en na elke wed strijd terug keren naar Bern, waar hij een bloeiende radio- en televüaiezaak bezit. om degradatie te voorkomen. Waarschijnlijk zijn er aan het einde van het seizoen meer mogelijkheden. Wij blijven in alk geval interesse voor hem hebben." Het is weer Geyselaars' echt genote Fis dan Jo zelf die naar Limburg terug wil. Gey selaars zei gisteravond: „Niet voor niets spelen zo veel Ne derlanders in de Belgische competitie, Financieel kun je het haast nergens beter heb ben. Je betaalt hier zó weinig belasting dat ik in Nederland nooit zo veel kan overhouden a.ls hier. Bovendien is de werksfeer hier prettig. We staan nu helemaal onderaan. Dat komt door een aantal ver velende en langslepende bles sures, o.a. een achillespees ontsteking van mijzelf, maar er wordt nog altijd gelachen. Er is eigenlijk niemand die zich zargen maakt. Men zegt gewoon: ach, als straks de ploeg weer helemaal kompleet is, gaan we weer winnen. Net als vorig jaar toen we vierde werden". Jo Geyselaairs, die vorig sec- zoen als teruggetrokken aian- ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 19