Alternatief plan jachthaven Breskens MARGA MINCO GEEFT LEZING IN AXEL Joris van Damme wint A' orgelwedstrijd Cl ilex Sport nog ongeslagen BURGERLIJKE STAND TOINE RAES ZIET BROOD IN AUTOLOZE ZONDAG stad streek Westdorpe Ter neuzen Sportzaal gaat Hinde heten Luchtfoto's te bezichtigen Vals brandalarm in Koewacht. Naaimachines gestolen uit Axelse winkel Hulst Westdorpe Record aan la inzendingen voor Hulster Kampioenen- dag 6 Zaterdag 3 november 1973 2 TRIMMEN OP ZONDAG (Van een onzer verslaggevers) OOSTBUKG. De Stichting Jachthavenbelangen Breskens heeft gisteren een alternatief plan aangekondigd voor de in richting van de uit te breiden jachthaven in Breskens. Bij handhaving van de bestaande investeringen aldus de stich ting, kunnen volgens het plan van de stichting 200 ligplaat sen meer gecreëerd worden. Dit is een derde meer dan bij het bestaande plan van de ge meente dat is opgesteld door de provinciale waterstaat. Het alternatieve plan zal als het ook aan het Oostburgse college wordt aangeboden, be studeerd worden door de werkgroep die bij de plannen makerij rond de jachthaven be trokken is geweest, zo zei gis teravond burgemeester A. Schipper tijdens de vergade ring van de financiële com missie. Hij sprak er zijn be vreemding over uit dat wel diverse raadsleden van het plan in kennis waren gesteld, maar dat de stichting ver zuimd had ook het Oostburgse college te informeren. „En waarom komt men niet eerder met dit alternatieve plan?", zo zei hij. De commissie ging gis teravond akkoord met het voorstel om twee miljoen te voteren voor aanleg van de jachthaven en 1,7 miljoen voor de inrichting hiervan. Met die restrictie dat over de inrich ting nog gesproken kan wor den. „Want zal het plan van de stichting goed en goedkoper zijn dan dat van de gemeente dan zal de raad toch wel kun nen besluiten dat goedkopere plan te aanvaarden," zo werd gisteravond gesteld. De stichting heeft ook ken baar gemaakt teleurgesteld te zijn dat de gemeente de haven in beheer neemt. Erop gewe zen werd dat tot nu toe de stichting de zaakjes goed ge rund had. „Wij zien niet in dat de exploitatie in handen van de gemeente tot beter resul taat zal leiden," aldus de stich ting. Burgemeester A. Schipper meende dat de gemeente dit wel verplicht was te doen ge zien het vele gemeenschaps geld dat in de nieuwe jacht haven zal worden gestoken, Voorts vroeg hij zich af of de ruim zes ton subsidie die was toegezegd ook zou blijven gel den als de stichting de haven zou inrichten. Over de wijze van exploitatie zal men zich nog nader beraden, aldus de burgemeester. „Het laatste woord overigens zal over dit plan nog niet ge zegd zijn," zo besloot gister avond burgemeester Schipper de vergadering. Prinsenbal De carnavals vereniging De Koeters houdt een prinsenbal op 10 novem ber in de grote zaal van Con cordia. De muziek wordt ver zorgd door The Stone Stars. Aanvang 20.00 uur. De op brengst komt ten goede aan zieke dorpsgenoten, de jeugd en de bejaarden van Westdor pe. Film De stichting voor Sociaal-cultureel werk geeft komend weekeinde filmvoor stellingen voor de jeugd van vijfde en zesde klas, alsmede 13-jarigen en ouder. Vertoond wordt de kleurenfilm „De De tective" een politiefilm met Frank Sinatra. De voorstellin gen vinden plaats: 2 novembei Westdorpe, Verenigingsge bouw, 13.30 uur, 3 november Sas van Gent, De Roselaer, 19.00 uur. 4 novembèr Philip pine, De Meerpaal, 19.00 uur. Toegangsprijs f 1,-. Aanrijding Op de provin ciale weg nabij de kraagburg zijn vrijdagmorgen een trek ker, bestuurd door H. van V. uit Philippine en een persone- auto, bestuurd door V. uit Terneuzen, met elkaar in bot sing gekomen. Beide reden in de richting Zaamslag. Toen de trekker linksaf wilde slaan, kwam de personenauto er ge deeltelijk onder terecht. Er was vrij veel materiële scha de.' doch er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De autoloze zondag blijkt ook zijn po sitieve kanten te hebben. Tot die conclusie is horeca-man Toine Raes uit Kioosterzande gekomen. „Een autoloze zondag kan de gemeenschapszin bevorderen. De mensen komen nu noodgedwon gen weer meer met elkaar in contact", aldus zijn filosofie. Als de auto op zondag als enig „weekendvertier" weg valt, moet er iets anders voor in de plaate komen, zo rede neert hij. Daarom heeft hij het initiatief genomen tot de orga nisatie van een trimtocht. Nog niet komende zondag, omdat daarvoor de tijd tekort was, maar voor zondag 11 novem ber. Iedereen, die zich daar toe geroepen voelt kan op die dag een voettocht maken naar Ossenisse en via Noord straat terug naar Kioosterzan de. In hotel „De Linde" staat na afloop voor iedereen een boe- renmaaltijd klaar met erwten soep en rauwe ham. De lengte van de tocht is ongeveer 15 kilometer en de deelname prijs inclusief het eten ncomt op 4,50 gulden. Onder weg worden nog de nodige versterkingen aangeboden in de geest van een dampend bakje koffie of een zaligma kend pilsje. Inschrijven kan men zich op 11 november tus sen 13.30 en 14.30 uur en de start is daarop aansluitend. Tussen 17.30 en 18.00 uur worden de vermoeide tippe laars in hotel „De Linde" te rugverwacht. Toinq Raes: „Ik heb de zaak jammer genoeg voor dit weekend nog niet rond kunnen krijgen. Er moe ten namelijk nog wat afspra ken met het muziekkorps wor den gemaakt. Je moet die tocht eigenlijk niet zo zeer zien als een sportief gebeuren. Het gaat niet om de prestatie, mapr meer om de gezelligheid. We leven tegenwoordig, alle maal naast mekaar heen. Zon dags stappen we in de auto en we hebben nauwelijks nog contact met elkaar. Zo'n wan deltocht kan weer eens lekker ouwerwets gezellig worden. Dat is mijn voornaamste be doeling. Denk nou niet, dat het bij mij puiur idealisme is, dat ik dit op poten zet. De horeca krijgt van die autoloze zondag een zware klap te ver duren en dat kunnen we mis schien op deze manier een beetje opvangen". Overigens heeft Toine Raes er geen flauw idee van of zijn initiatief zal aanslaan. Hij verwacht, dat het welsla gen ervan in belangrijke mate zal afhangen van het weer. Overigens is hij van plan om in de trimtocht toch een wed strijdelement te brengen. On der de tippelaars met het grootste uithoudingsvermogen worden verschillende prijsjes verloot. Een bezemwagen zal er uiteraard ontbreken, want ook auto's voor het oppikken van uitvallers mogen niet op de weg komen. Wellicht dat paard en wagen op dit punt uitkomst kunnen bieden. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De nieuwe sportzaal van Kioosterzande zal „de Hinde" gaan heten. Deze naam is ge kozen door Ingeborgh Egger- mont uit de Kloosterstraat in Kioosterzande. Ze is zeven Jaar jong en leerlinge van de tweede klas van de H. Hartschool. Inge borgh zal worden uitgenodigd om bij de officiële opening van de sportzaal aanwezig te zijn. De officiële opening vindt plaats op woensdag 12 decem ber. Aan het verzoek van hot gemeentebestuur om ideeën in te zenden voor een-naam heb ben 137 kinderen gehoor gege ven. Er waren vele originele namen bij, zoals „de Rommel pot" (Freddy Andriessen), „het Muizenhol" (Han Buwal- da), „de Lenige Aap" (Rody Durinck), „Giechelsportpaleis" (Mariette van Sikkelerus), ..Plek zat" (Rian Capello), „de Rekling" (Christian Neve), en „de Trimhal" (Patrick Rut ten). (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE De luchtfoto's van de verschillen de dorpen van Hontenisse, die gemaakt zijn in opdracht van het gemeentebestuur, zullen de komende weken te zien zijn in het dorpscentrum van Vogelwaarde. Iedere avond, behalve woensdagavond, zijn ze van 19.00 tot 20.00 uur te bezichtigen in de foyer, waar ze op overzichtelijke wijze zijn tentoongesteld en wel vanaf maandag 5 november aanstaande. Belangstellenden kunnen de foto's ook bestellen. De toegang tot de mini-ten- toonstelling is gratis. Vanaf 26 november tot en met 30 no vember zullen de foto's ver huizen naar het kantoor van de technische dienst (Rapen burg) Vogelwaarde, waar ze zijn te bezichtigen tijdens kantooruren. (Van een onzer verslaggevers) AXEL De schrijfster Marga Minco z ladonderdag 8 november in het cultureel cen trum De Halle in Axel komen vertellen over naar eigen werk. Ze begint daarmee om 20-00 uur onder auspie'ën van de Stichting Zeeuwse Volks universiteit. In haar lezing over haar ei gen werk geeft Marga Minco een beeld van haar ontwikke ling als schrijfster. Ze tracht een inzicht te geven In naar omslachtige werKvijze en ver telt over'het ontstaan van haar eerste boek Het bittere kru'd. Ze gaat terug tot haar jeugd om de achtergronden van deze kleine kroniek over oorlog pn bezetting duideujk te maken en laat met behulp van auto biografische notities de lange aanloop zien, die ze nodig had om te komen tot dit debuut. Aan de hand van een be schouwing over het korte ver haal een genre dal haar bijzonder dierbaar is be handelt ze haar tweede bock. Oe andere kant, en zet zij uit een, hoe bepaalde ervaringen, indrukken en faits divers tij dens het schrijven ooi den verwerkt. Ook over haar ro man „Een leeg huis", zal de iets vertellen. Tot slot leest ze voor uit eigen werk. si. rJs ,v la&ygH.; •*?-. j. - Cy-• V> -- Joris .n. DatWie uit Nieuw-Namen. (Van onze correspondent). NIEUW-NAMEN Joris van Damme (14 jaar) uit de Hom bachstraat in Nieuw-Namen is als winnaar uit de bus geko men van een door de Music Inn-organisatie uitgeschreven orgelwedstrijd. Bij Music Inn zijn in heel Nederland zo'n dertig muziek handels aangesto'en en één daarvan is de firma Koster- Dey uit Axel. Joris van Damme was een va.i de Zeeuwsch- Vlamingen, die zich voor de wedstrijd lieten inschrijven en na de voorselectie in de finale belandde. Bepaald gemakke lijk heeft Joris het overigens niet gehad. Zijn prestaties werden beoordeeld door een 'uek-ende jury onder leiding van organist Staf Meeder. Het (Van onze correspondent). AXEL De rijkspolitie in Koewacht werd opgeschrikt door een nogal paniekerig te lefoontje van een anonieme vrouw, met de melding dat er brand zou zijn in de champig nonkwekerij aan de Tuinder straat 14 in Koewacht. Een snelle inspectie, wees uit dat er helemaal niets aan de hand was. De politie vermoedt dat, de vrouw in de war werd gebracht door het „afblazen" in de kwekerij waarbij grote wolken stoom vrijkomen en er oranje lampjes gaan bran den. De inbrekers, die aan het werk waren in de etalage van de naaimachinehandel Ver schuren aan de Stationstraat in Axel moeten wel hebben ge weten wat zij deden want zij namen maar liefst twee naai machines mee, samen ter weer de van 2000 gulden. De ruit van de etalage werd kapotgemaakt, de machines werden eruit ge haald en de inbrekers verdwe nen heel snel in een auto, zon der een spoor achter te laten. De boven het pand wonende eigenaar van de zaak hoorde het lawaai, maar voor hij zelfs maar had kunnen kijken wat er aan de hand was, waren de dieven alweer verdwenen. Bij de Boetiek 44 van de fir ma Dey in de Kerkdreef te Axel is geprobeerd in te bre ken. In de winkeldeur werd een glasruit vernield, met de be- loeling de deur aan de binnen- 'ijde te openen. Dit lukte niet. want de deur zat op het nachtslot. Er werd niets ver mist, maar aan deur en deur kruk werd een schade toege bracht van ongeveer honderd gulden. orgelspel van alle deelnemers aan de wedstrijd werd op de band vastgelegd en aan de hand daarvan beoordeeld. Daarvoor trok er door Neder land een speciale caravan, vol gestopt met geluidsappara tuur. De jury hanteerde een zeer bijzondere beoord^kngsformu- le, waarbij oner meer reke ning werd gehouden met het aantal jaren dat de betrokken kandidaten orgel speelden. Verder werd rekening gehou den met de muzikale voor dracht, de ritmische aanpassing aan het begeleidingsorkest op de cassette en de balans tus sen solisten-serie en orgel spel. Joris van Damme speelt sinds ongeveer 1,5 jaar orgel, zodat zijn prestatie wel een „uitzonderlijke" genoemd kan worden- Met de eerste prijs heeft hij ook een fraai orgel gewonnen van om en nabij de 1700 gulden. Zijn moeder: „Het was een buitenkansje voor hem. Je kunt wel begrijpen, dat hij erg in zijn schik, is mei dit resultaat. Hij was altijd al gek op orgel spelen. Maar nu zit ten we met twee van die or- gels, want Joris had er al een". Volgens muziexhanael Xos- ter-Dey ligt het in de bedoe ling om van de urgelwedstrij- den een traditie te maken. Naast Joris van Damme waren er uiteraard ook nog een tweede, derde en vierde prijs winnaar. Op deze plaatsen eindigden achtereenvolgens W. de Bruyne uit Sluiskil, Ina Wieland uit Axel en Patricia de Brauwer, eveneens uit Axel. Zaterdag wordt in café W. Blommaert te Hulst een grote binnenschieting gehouden op de liggende wip. De schieting begint om drie uur. Feestavond De buurtvere niging De Singel houdt zijn jaarlijkse feestavond op 17 no vember in zaal Het Oud Raed huys. Nadat de leden eerst een maaltijd wordt aangeboden, kunnen de Singelbewoners de ze avond verder doorbrengen in een gezellig samenzijn met onder meer muziek, dans en gezelschapsspelen. (Van onze correspondent) HULST In restaurant De Bruiin wirdt vandaag in ver band met de autoloze zondag een dag eerder dan was ge pland. voor de 17e maal in suc cessie door de Concours Com binatie Hulst een internationa le kampirenendag gehouden. Er is dit jaar een record aan tal inzendingen. Vele bekende Zeeuwse dui- venhouders zullen met een stand vertegenwoordigd zijn, maar ook van buiten de pro vincie en uit België zullen en kele bekende liefhebbers' een stand bezetten. Tijdens deze dag zal de wet houder van sportzaken van de gemeente Hulst de door het gemeentebestuur en dagblad De Stem beschikbaar gestelde bekers uitreiken. Tot slot volgt een verkoping van jonge duiven of bonnen door de in zenders geschonken aan de or ganisators van deze kampioe nendag. Een dergelijke ver koop trekt steeds weer veel belangstelling, omdat vele lief hebbers hun hok willen ver sterken door in het bezit te komen van een jonge duif van een der hokken van de aanwe zige kampioenen. Onder dezen bevinden zich onder meer de combinatie Ka- moen-Van Bilzen te Rotter dam, winnaars van de Alcor- cup van de Zuidhollandse Unie en winnaars van talrijke kampioenschappen in de Rot terdamse duivenbond. K. Jans- se te 's-Heerenhoek. dit jaar provinciaal overwinnaar van de Zeeuwse derby voor jonge duiven vanuit Orléans en de plaatselijke kampioenen en overwinnaars van de provinci ale wedvlucht vanuit Ruffec, de combinatie Antheunis-Van Helsland. Verder de provincia le overwinnaars: E. Piessens, Clinge (Chateauroux), J. Po- ley, Kapelle (Barcelona), Jos Willaert, Clinge (Orleans, ou de duiven), J. Wentzler, Stop peldijk (Bourges), J. van de Branden, Clinge (München) en vele andere kring- en vere nigingskampioenen. medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dok ter F. Loose, 53. Oostburg, 2121. Nieuwstraat ♦ei. 01170- (Van onze correspondent) HULST Clitex Sport bleef als enig team ongesla gen in dames eerste klasse van de bedrijfsvolleybalcom- petitie te Hulst. Het Clingse team staat nu met acht punten bovenaan, te zamen met nog drie teams die echter een of twee wedstrijden meer hebben gespeeld. SC Morres leed na een zeer spannende wedstrijd een nipte 21 nederlaag tegen Watneys 1. Nadat Morres de eerste set met 1315- in de wacht had gesleept, besliste Watneys de ze titanenstrijd via 1510 en 1715 in zijn voordeel. GVC bleek niet opgewassen tegen EIV dat met 13 zegevierde. Dank zij een 03 overwinning tegen het nog steeds puntenlo- ze Hako Daf, sleepte Lybeert- Verstraeten de eerste winst punten in de wacht. Na zijn uitstekend resultaat tegen SC Morres maakte Wat neys 1 nu een lelijke misstap tegen Mavo 1, dat met 2—1 won. KPJ 1 bleef dank zij een zegepad. Hoe spannend het er zehepad. Hoe spannend het er aan toeging bleek uit de set standen 1315, 1115. 15 13. Voorwarts 1 behaalde in de tweede klasse een 31 zege op Neckermann. Morres 2 be haalde een nipte 21 over winning tegen Voorwaarts 2. De setstanden waren 186. 15—8, 14—16. Na een gelijkopgaan3e strijd deelden KPJ 2 en Mavo 4 met 22 zusterlijk de punten Kop loper Remortel Suort had weinig moeite om Mavo 3 met 40 te verslaan. Watneys 2 behield de tweede plaats op de ranglijst na een verdiende en royale 13 overwinning op Mavo 2. CLINGE Onde -trouwd: 1'. de Schepper en L. de Bruyn, A. de Rijk en J- van Driessche uit Lamswaarde, C. Braeke en R. Verschuren, L. Pauwels, en J. Plasschaert. Overleden: P. Peerman we duwnaar van E. Weemaes. Geboren: Natasja d.v. W. Schelfhout en M- van Camen- hout. GRAAUW Ondertrouwd: F- v. d. Veeken alt Terhole en P. Verdurmen. R. Boone en M Maas uit Stoppel-iyk. C. Marin uit Zwijndreoht en T. Crom- been. P. Scheerders uit Stop peldijk en A. van Gimst. Geboren: Marcel, zoon van F- Verschuren en M. van Cam- pen. HEIKANT Ondertrouwd: W. van Bunder en N. van Gijsel uit De Klinge. Overleden: D. Maes, we duwnaar van J. Ve scheiden. HULST Overleden: Ch. Kroes, echtgenote van A. Mul ler, Fl. Nilles weduwe van P Scheffers, L. Rubbens, wedu we van J- van Lierop, G. van Dorst echtgenoot van R- Bos- kelion, J. v. d. Velde echtge noot van Cl. de Recher, F. de Booy. echtgenoot van J. de Bock. J. Linders, echtgenoot van J. Smals, J. Cortebeek, J. Maertens, M. Cambeen- Ondertrouwd: J Steven uit Bavel en E. Loof, J- Blankaert Terhole en M. Rodrigo, R. Verheyden Terhole en M. v d. Brande, C. Pieters en C.C. uit Pretoria en J- de Moor, H. Rammeloo Philippine en J. Ferket, T. Baert en M. Ver- braeken uit S. Niklaas. Ch. Heirman en I. Wilssens uit Waas-Munster, R. Geerards en A. Abrahamse, K Hamelinck en M. Th. de Bruyn- Geboren: Sandra dochter van E. Robben en J. v. d. Watering, Jessica d-v R. Neefs en E. Beaart, Mai'co zv G. van Esbroeck en J. de Cock, Nadia dv R. Bleyenfoerg ui G. v- d Velde. KLOOSTERZANDE On dertrouwd: G. Sponselee en E. Warrens uit Osse-i;sst, A. van Heese en N. de Vo5 uit 's Heer Arendskerke M- Wui- lems en E. Weemaes uit Nieuw-Namen, F- var, Goe- them en A. van Jeelen, M. Kint en B. Hoefe izers Overleden: p. Sponselee echtgenoot van M. de Blieck. E. de Waal ecntgenoot van M de Bruyn, Ch. Hense echtge noot van D. Oglai Geboren: Nino zoon van M. v. d. Starre en M.L. van Dam me- D- Raes zv P. Raes en H De Roos. KOEWACHT Onder trouwd: T. de Theye en li. de Klerk uit Boschkapebe H. de Koster en 1'. Vermeulen. F. Martens en E. Ligtenberg. LAMSWAARDE Onder trouwd: J. van Drietjcla: eri M.L. van Waterschoot. J. Dob- belaer uit Kioosterzande en '1 van Huffei. NIEUW-NAMEN Overle den: L. de Wilde, echtgenoot van M. Werrens. C Verhoeven echtgenoot van Ph. d'Hollan- dei. Geboren: Geboren A lam zv H. Werkers en M. van Hou- tu OSSENISSE Onder trouwd; j. v. d. Bosch Groe nendijk en M de Meyer A Verdurmen Koawacht en A de Bakker- SINT JANSTEEN Onder trouwd: L. Maes St. Niklaas en D. de Vos. Th DsiJcaerl cc R. Daalman uit Graauw. J. Verschelden en M van Hooye uit Clinge- Overleden: A. Zwarteic-, echtgenoot van IJ. de Rech ter. STOPPELDIJK Onder trouwd: C. Maanaert en M. v d Bergen uit Terneuzen. Axel: dokter Kok, tel. 01155- 1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke: dokter A. Lievens, Beursstraat 6. Uzendijke, tel. 01176-266. Borssele en Nieuwdorp: de praktijk van dokter Kiviet wordt waargenomen door dokter Gelderblom te Nieuwdorp, tel. 01196-327. P- eskens, Groede, Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Bom te Cadzand, tel. 01179-1366. Hontenisse: dokter J. ter Burg, Groenendijk 52. tel. 01148- 1377. Koewacht, St.-Jansteen eu Clinge: dokter Melchers, teL 01146-327. Driewegen, Hoedekenskerke, 's Heerenhoek en Ovezande: de praktijk van dokter J. Geldof, H. Zwartelé en S. Wöstmann wordt waargeno men door dokter J. Kole, Kerkstraat 38, Hoedekens kerke, tel. 01193-262 (van vrijdagavond 8.00 u. tot maandagmorgen 8.00 u.). Goes: dokter Van de Feen, Oostsingel 118, tel. 5003. Hoek, Sluis en Philippine: dokter Hofstee, Julianastraat 10 in Hoek, tel. 01154- 1345. Hulst: dokter J. Niesten, tel. 3373. Middelburg: dokter Pel, Rou- aansekaai 11, tel. 01180-6659 (zaterdag) en dokter Van de Rijst, Rouaansekaai 11, tel. 5343 (zondag). Hansweert, Kruiningen en Yerseke: dokter P. Allewijn, Kruiningen, tel. 01130- 1566. Krabbendijke, Oostdijk, Waar de en Rilland-Bath: dokter C. Donker, Krabbendijke, tel. 01134-1544. Sas van Gent e.o.: dokter M. Dierick, Graaf Jansdijk A 185, Westdorpe, tel. 1255. Terneuzen: dokter H. van Herk. tel. 01150-4000, Mich, de Ruyterstraat 1. Vlissingen: dokter A. Mijr.- lieff, tel. 2525 (zaterdag) en dokter C. Sluyter tel. 2225 (zondag). Woiphaartsdijk, 's Heer Arendskerke en Heinkens- zand: dokter D. van Driel, 's Heer Arendskerke, tel. 01106-1202. Zaamslag: dokter C. Verboom, Axelsestraat 2, tel. 1377. WIJKVERPLEGING Aardenburg, Cadzand, Oost burg en Sluis: zuster Derk- sen. Zuidzande, tel. 01170- 2367. Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke, IJ- zendijke: zuster Schilders, Breskens, tel. 01172-1350. 1' llewoutsdijk e.o.: zuster M. Hogenboom, wijkgebouw Groene Kruis te Ellewouts- dijk, tel. 01104-259. Goes: zuster C. van de Kooy, tel. 5383. Groot Axel en Zaamslag: zus ter J. van Exel, Polderstraat 13. Zaamslag, tel. 01153- 343. Hoek, Sluiskil en Philippine: zuster villerius, Rozenlaan 5, Hoek, tel. 01154-1495. Hulst en Hontenisse: zuster Colsen, tel. 01140-2368. Sas van Gent: zuster Van Waes. Schulpenpad 43, tel. 01158-1548 (b.g.g. 01158- 1567). Terneuzen: zuster Clayssens, •Tac. van Lennepstraat 85, tel. 2706. Yerseke, Kruiningen cn Hans- weert: zuster H. Burger, Hansweert, teL 01130- 1325. TANDARTSEN Oost-Zeeuwsch-Vlaandcren: tandarts A. v. d. Lee, Wal- straat 2, Axel, tel. 01155- 1686 (spreekuur: zat. 10.00- 10.30 u. en 18.00-18.30 u.; zondag van J2.00-12.30 u.). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: tandarts A. Streefkerk, Breskens, tel. 01172-1498 (spreekuur- zat. en zond. van 12.00-12.30 u.). Zuid- en Noord-Beveland: tand arts E. Klinkert, Turfkade 15, Goes, tel. 01100-8504. APOTHEKEN Goes: Goese Apotheek, tel. 7104. Middelburg: Apotheek A. Rin geling, Lange Delft 133, tel. 2538. Terneuzen: apotheek Hamann, te! 2060. Vlissingen: apotheek C. Last drager. C. van Perestraat 1, Souburg, tel. 01183-1593. DIERENARTSEN Axel en Zaamslag: dokter C. Cijsouw, Axel, tel. 01155- 1488. Noord- en Zuid-Bcveland: dokter M. Karelse, Hein- kenszand, tel. 01106-1290. VV est- Ze r :i w u h- Vlaanderen: dokter H. van de Vijver, Uzendijke, tel 01176- 1388.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 2