UITSLAGEN SCHIETINGEN „OPEN BEJAARDENWERK VOORZIET IN BEHOEFTE" 0e Stem /De Vrije Zeeuw C. Bilderbeek: „Mijn leerlingen dansen de school uit" Dansschool in Terneuzen kampt met gebrek aan ruimte Modeshow in Terneuzen enthousiast ontvangen Waardezegels Uit verslag Terneuzense Stichting blijkt stad streek In - zeeland o BONTE KINDER- TREIN IN SAS VAN GENT ONA HOUDT VERGADERING POGING TOT JOY-RIDING Terneuzen Parijzenaars op jacht puur natuur VS St.-Jansfeen Woensdag 10 oktober 1973 5 o O (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Wie de modeshow in de Terneuzense Vijverhof van het trio Maison Désiree, Trendshop Bo Bo en schoenenmagazijn Kemper zag, heeft een avond vol af wisseling meegemaakt. Zowel de „degelijke" als de boetiek mode werd, keurig gemixt, door maar liefst zeven manne quins- van eigen Zeeuwse bo dem- getoond. De modekleuren voor dit najaar en winter zijn volgens Désirée en Bo Bo paars; or- deaux, camel en vooral zwart. Al direkt met een applaus be loond werd de grijze pantalon waarop een paars-lila ge streepte blouse en een paars suède jasje met horizontale stiksels. De plooiloze pantalon, door de speaker heel toepasselijk kachelpijp genoemd, was ook meerdere malen te zien. Voor al de bordeaux rode, in combi natie met een witte blouse en lang vest in bordeaux en wil had veel succes. Een nieuwe rage, overge waaid uit Italië en Frankrijk wordt volgens Bo Bo dé kle ding gemaakt van gewassen en gebleekte corduroy. Van dit materiaal zagen we een blauw jurkje opgesierd met rode bie zen en middenvoor gesloten met een rode rits. Voor wie het toch wat in het gekledere genre zoekt was er een vanuit de armsgaten hoog getailleerde gele mantel. Daaronder werd een geel ge bloemde op groen fond door- knoop jukje gedragen. Een nieuwigheid aan deze jurk was dat ze gerimpeld was in de rug net boven de ceintuur. Voor de grotere maten was er een prachtige camel mantel met grote knopen gesloten en afgewerkt met een zadelsteek. Daaronder droeg de manne quin een deux-pièces in zwart en camel. Ook in dezie maat was de satijnen japon op een bruin fond zowel gebloemd als gestippeld, waar over een ef fen bruin mouwloos hesje. Voor de namiddag en avond zien Désiree en Bo Bo de da mes graag in het zwart. Zwart was ook de deux-pieces met klokrok in banen eh tot over de knie, het jasje gegarneerd met gele stiksels en gerimpel de opgezette mouwen. Even eens een applausje verdiende de lange zwarte japon met ge bloemde zijbanen. Helemaal weer eens wat anders was de baby-roze mantel met imitatie bontkraag. De lurex japon met gesmokt voorpand, plisseerok en lange pofmouwen, ook weer terug ontlokte bij het publiek be wonderende aah's en ooh's. Voor de bijpassende schoenen zorgde firma Kemper. De wreef- en T-band schoenen met crêpezooi zullen in Ter- neuzen het komende seizoen veel gedragen schoeisel wor den. Het materiaal is vaak ef fenlakleer of kleurencombina ties in bijvoorbeeld groen-bor- deaux en geel-blauw. De hak is over het algemeen iets ho ger en slanker dan afgelopen zomer. BERGEN OP ZOOM Roxy, 14.00 uur: Tom en Jerry-festival a.l. 20.00 uur: Vier vuisten de lucht in 14 Markiezenhof, gem. mu seum, expositie Egypte, do- denkunst als levenskunst (t.m. 14 okt.). Dagelijks van 14.00- 17.00 uur. Stichting Etcetera, Molstraat 10a, expositie Ge rard de Wit, schilderijen en tekeningen (t.m. 25 okt.). Ma. t.m. vrij. van 13.30-17.00 uur. Vrij. ook van 19.00-21.00 uur. Zat., en zon. van 13.30-18.00 uur. HITLST Boekh. Van Geyt, Steen straat 20, expositie, grafisch gezelschap De Luis 10 kunste naars (t.m. 29 okt.). Werkd. van 9.00-12,00 en 13.00-18.00 uur. KLOETINGE De Verfmolen, expositie werk van de edelsmid Alfred Tempelman uit Gouda (tot 2 nov.). MIDDELBURG City, 20.00 uur: Dood in Venetië 14 j. Kuiperspoort, van 19.30- 21.30 uur: Open huis met ex positie Zeeuws Instituut Kunstzinnige Vorming. Rijks archief, St.-Pieterstraat 38. expositie Spiegel van Behou denis. Restauratie van Archi valia (t.m. 20 okt.). Ma. t.m. vrijd. van 9.00-12.30 uur en 13.30-17.00 uur. Zat. van 8.30- 12.30 uur. ROTTERDAM De Doelen (Hal), 12.45 uur: Koffieconcert door Jeanne Companjan (sopraan), Mei- nard Kraak (bariton) en Ru- (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Ter ge legenheid van de opening van de kinderclubs van het sociaal cultureel werk in Sas van Gent werd in gebouw de Ro- selaer een bonte kindertrein gehouden. Ruim 200 kleintjes hebben een fijne middag be leefd. Zij konden kijken naar een goochelaar, een sprekende pop, een poppenkast en enkele filmpjes. De leiding van het sociaal cultureel werk heeft een be spreking gehouden met leer lingen van het lager onderwijs om te komen tot de oprichting van een kindercircus. Aan de opbouw en inrichting van het circus zullen 230 kinderen meewerken. (Van een onzer verslaggevers) Sas van Gent De per soneelsvereniging ONA van de Zuid-Chemie en de Glasfa briek in Sas van Gent houdt vrijdag 19 oktober in „De Speye" de algemene vergade ring. Aanvang 19.30 uur. Pun ten van bespreking zijn een foto- en diawedstrijd, een gaaibollinig, een zeehengelwed- strijd, de nieuwe kaartcompe- titie en de jaarlijkse feest avond op 24 november a.s. in de Speye. dolf Jansen (piano). Öofplein Theater, 20.15 uur: „Grote Versierders" met John Lanting en Joop Doderer. Schouwburg, 20.15 uur: Mussert door de To neelgroep Centrum. WESTDORPE Kunsth. Troutzaerte, Singel 45, expositie Pierre van Soest, schilderijen en tekeningen (t.m. 24 okt.). Werkd. van 9.00-18.00 uur, zon.van 14.00- 18.00 uur. Op ma. gesloten. ANTWERPEN Volkskundigmuseum, Gilde- kamerstraat. Collectie Wie- gersma, Nederlandse Volks kunst (t-m. 5 nov.). Dagelijks behalve op maandag van 10.00-17.00 uur. ASSENEDE (B.) Galerie Marg. de Boevé, Hoogstraat 4, expositie van Paul Horvath (t.m. 21 okt.). (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de nacht van maandag op dinsdag wer den door de Terneuzense ge meentepolitie drie Rotterdam mers, R.A.B., J. van der W. en H.G. aangehouden. Zij tracht ten met de auto van J.V. uit de Axelsestraat te gaan rijden en hadden reeds enkele dra den doorverbonden. Nadat zij de schade hadden betaald en tegen hen proces-verbaal was opgemaakt, werden zij weer vrij gelaten Terneuzen -Dinsdagnamid dag om half vier had op het kruispunt Axelsestraat-Oran- jestraat te Temeuzen een aan rijding plaats tussen een be stelauto, bestuurd door F.A.K. uit Goes en de bromfietsbe stuurder L.M.G. uit Hoek. De autobestuurder, komende van af garage Voet wilde de Oran jestraat inrijden, maar Het daarbij de doorgang niet vrij voor de bromfietser. Er ont stond materiële schade aan beide voertuigen. AXEL Het kan toch vreemd lopen, als je he lemaal vanuit Parijs naar Zeeuwsch-Vlaande- ren komt om een sexs- show te zien en dan ook nog in een jachtpartij met onverwachte afloop verzeild raakt. Twee Parijzenaars wa ren maandag in Hulst op avontuur, toen ze hun landgenoot, de 44-jarige H.L.J.F. die tijdelijk in Axel verblijft, tegen het lijf liepen. Deze nodigde het tweetal uit, niet al leen de zinnen te prik kelen, maar ook de tong te strelen met een lek ker maaltje wild. Hij wist wel een plekje, waar het goed fazant- schieten was. Dinsdag morgen toog het drietal per auto naar de omge ving van de Liniedijk en de Bosdreef in Axel. Toen een in de buurt zijnde jager de schoten hoorde alarmeerde hij de politie, maar toen de ze arriveerde hadden al twee fazanten het loodje gelegd. De fazanten wer den in beslag geno men. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De dansinstituten maken op het ogenblik een geweldige groeiperiode door. Nog nooit is de animo voor „ballroomdancing" zo groot geweest als de laatste jaren. De leerlingen verdringen zich op de dansvloeren. Deze stormloop op de wals, foxtrott, jive, cha-cha-cha en quick step bezorgt heel wat dansscholen veel hoofdbre kens. Uiteraard niet vanwege de financiële kant van een dergelijke ledenwinst, maar vooral met het oog op de opvang van de groeiende schare danslustigen. Want de meeste dansscholen kunnen deze sterke toeloop niet of nauwelijks verwerken. 0 Het dansen kent weer een opleving. In het mid den dansmeester C. Bilderdijk met zijn assistente. (ADVERTENTIE) CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROENJENEVER) CITROENBRANDENWIJN de extra attractie bij elk De Kuyper-artike I Vraag Uw slijter de gratis Boekencoupon "het Goede der Aarde" met VOORDEELKAARTen PRIJSVRAAG Desgewenst rechtstreeks aan te vragen bij De Kuyper B.V. Postbus 54, Schiedam Dansleraar C. Bilderbeek uit Terneuzen kan over dit nij pende gebrek aan lesruimte meepraten enmeeklagen, Nog maar weinige jaren gele den telde zijn dansschool iets meer dan honderd leerlingen. Nu moet hij passen en- meten om tegen de 300 leerlingen aan hun trekken te laten ko men. „Dat is bijna onbegonnen werk. Ik moet hoognodig een grote zaal hebben. De huidige dansschool aan de Markt is veel te klein geworden, het is een onhoudbare situatie", zegt de heer Bilderbeek die al 35 jaar in het dansvak zit, waar van bijna 20 jaar in Zeeuwsch-Vlaanderen. „Mijn leerlingen dansen de school uit. Daarbij komt nog dat zij niet alleen uit Terneuzen en omgeving maar ook uit het land van Hulst en West- Zeeuwsch-Vlaanderen ko men. De heer Bilderbeek wijst op cs opvoedkundige en maat schappelijke waarde van het dansonderwijs. „Het is een ge zonde ontspanning en zelfs voor velen een soort sport ge worden. Veel jongelui hebben zich langzamerhand van de beat afgekeerd en hebben zich met veel animo op de meer stijlvolle dansen geworpen. Als dansleraar kan ik dat na tuurlijk alleen 'maar toejui chen. Ik ben tot in de hoogste instantie bij de gemeente ge weest om een oplossing te vin den voor het ruimtegebrek van mijn dansschool. Een gro te gemeente kan nu eenmaal niet buiten een behoorlijk dansinstituut. Maar tot dusver kon niemand me helpen. Het ideaal zou zijn een dansschool van 25 bij 25 meter. Op het ogenbHk moet ik het doen met een ruimte van 10 bij 7 meter. Als ik twintig jaar jonger was zou ik een nieuw gebouw stichten. Sinds de heer Bilderbeek 35 jaar geleden in Aardenburg met het geven van dansles be gon heeft hij naar schatting 35.000 mensen ingewijd in de geheimen van de danskunde. „Heel wat van mijn leerlin gen van nu zijn kinderen van oud-leerlingen. Je kan ook zeggen dat ik in -Zeeuwsch- Vlaanderen bijgedragen heb tot de doorbraak van het dan sen in cristelijke gezinnen, waar ze vroeger van dansles niets moesten weten. Dat is gelukkig tegenwoordig wel wat anders. Er wordt vandaag de dag algemeen aanvaard dat het nemen van dansles bij draagt tot de vorming van de jeugd. (Van een onzer verslaggevers) GRAAUW Aan de schieting op twee wippen gehouden in het café van V. de Caluwe, namen 37 schutters deel. Uitslagen: Op wip een; eerste hoge vogel: P. de Koster uit St. Jansteen, tweede hoge vogel: A. Roels uit Graauw, eerste zijvogel: T. Crombeen uit Graauw, tweede zijvogel: J. de Koster uit Paal- grootste aantal (7): A. Delfor- ge uit Graauw en Ph. Vonck uit Kapellebrug. Op wip twee; eerste en tweede hoge vogel: A. Roels en A. Claéssen uit Graauw, eerste zijvogel: P. de Koster uit Paal, tweede zijvo- geJ!: P. Boënne uiit Hulst, grootste aantal (8): A. Ma- thijssen uit Hulst. HENGSTDIJK Aan de schieting op twee wippen ge houden in de zaal bij P. van Dijk, namen 25 schutters deel. Uitslagen: Op wip een; hoge vogel: J. Pauwels uit Axel, eerste zijvogel: J. Lamber-t uit Vogelwaarde, tweede zijvogel; P. Claessen uit Lamswaarde. Op wip twee: hoge vogel: W. Pauwels, eerste zijvogel: J. Pauwels, tweede zijvogel: W. Pauwels beiden uit Axel KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen gehouden in hotel De Linde, namen 39 schutters deel. Uitslagen: Op wip een; hoge vogel: A. Verhoeven, eerste zijvogel: L. de Frel, tweede zijvogel: H. Hoop allen uit Kloosterzande. Op wip twee; hoge vogel: J. Hoop- eerste zijvogel: L. G. Pauwels, tweede zijvogel: L. de Frel, allen uit Kloosterzande, groot ste aantal (5): A, van Gassen uit Ossenisse. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen gehouden in hotel De Linde namen 47 schutters deel. Uitslagen: Op wip een; hoge vogel: J. de Kort uit Ossenisse, eerste zijvogel: GA. Verhoeven, tweede zijvogel: G. Pauwels beiden uit Kloos terzande, extra hoge vogel: A. Rottier uit Ossenisse. Op wip twee: hoge vogel: Th. As- selman, eerste zijwogel: F. van Kruyssen, tweede zij vogel: G. Pauwels alVn uit Kloosterzan de, extra hoge vogel: J. Hoop uit Kloosterzande, grootste aantal (6) F. Kouyzer uit Kloosterzande. LAMSWAARDE Aan de binnenschieting ge houden op twee wippen bij P. Claessen, namen 50 schutters deel. Uitslagen: Op wip een; hoge vogel: A. de Bakker uit Hengstdijk, eerste zijvogel: P. Pauwels uit Klossterzande, tweede zijvogel: G. van Wa terschoot uit Lamswaarde, ex tra hoge vogel: A. de Bakker uit Hengstdijk, grootste aantal (6) Mevr. Verschuren uit Kloosterzande. Op wip twee: hoge vogel A. Mahu, eerst zij vogel: G. Mahu beiden uit Lamswaarde, tweede zijvogel: P. Pauwels uit Kloosterzande. extra hoge vogel: J. Pauwels uit Axel, grootste aantal (5): J. van Dijk uit Vogelwaarde. OUDELANDE—'s-HEEREN- HOEK Bij de heer J. F. de Rijke gaf de handboogvere niging -Juliana" een schieting op de liggende wip. Van 16 sociëteiten waren 43 schutters opgekomen. De uitslag is als volgt: hoofdvogel G. Bracke van Spes-Nostra uit Ovezande, eerste zijvogel: A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendam- me, tweede zijvogel: J. Rijk van Zeelandia, bij loting. Eer ste bovenkal: C. v. Weele van Juliana uit Oudelande, tweede bovenkal: E- Engels va-n Een dracht uit Vtissingen, eerste onderkal: A. v. Loo van Voor uitgang uit Kwadendamme, tweede onderkal: G. Baas van Juliana uit Oudelande, bij lo ting. Eerste klep: L. de Koey- er van Diana uit Yerseke, tweede klep: J. F. de Rijke van Edele-Handboog uit Oude lande, derde klep: H. v. Stee van Diana uit Yerseke. De vliegende vogelprijs was voor C. v.d. Plasse van Diana uit Yerseke. 's-HEERENHOEK Te 's- Heerenhoek waren 78 schut ters opgekomen om aan de schieting van VIOS, bij de heer Rentmeester deel te ne men. Uitslag van de eerste liggen de wip: hoofdvogel Jac. v. Ey- keren van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, eerste zij vogel F. Koens Mz van Spes Nostra uit Ovezande, tweede zijvogel T. de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, eerste bovenkal J Remijn van Eensgezindheid uit's-Heerenhoek, tweede bo venkal C. Bek van Spes No stra uit Ovezande, eerste on derkal H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, tweede onderkal Jan v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heeren hoek, bij loting, eerste klep J. F. de Rijke van Edele Hand boog uit Oudelande, tweede klep L. de Kraker van VIOS uit 's-Heerenhoek, derde klep P. Rijk van VIOS uit 's-Heer enhoek, vierde klep C. West dorp van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, meeste kleine vogels L. de Jonge van Con cordia uit 's-Heerenhoek, zes vogels. De vliegende vogelprijzen waren voor R. Grimminck van Willem Teil uit Ovezande en J. Rijk van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek. Uitslag van de tweede wip: eerste hoofdvogel A. v. d. Dries van Vrije Schutters uit 's-Heerenhoek, tweede hoofd vogel Henk Koens Mz van Spes Nostra uit Ovezande, Eerste zij vogel F. Koens Mz van Spes Nostra uit Ovezande, tweede zijvogel A. Cornelisse vair Diana uit Yerseke, derde zij vogel J. Remijn van Eens gezindheid uit 's-Heerenhoek, vierde zijvotel A. Parent van Eendracht uit Vlissingen, bij loting, eerste kal H. v. d. Dries van Concordia uit 's- Heerenhoek, tweede kal L. de Jonge van Concordia uit 's- Heerenhoek, derde kal Bas v. d. Dries van Eensgezindheid uit 's-Heerenhoek, vierde kal A. de Jongs Sr. yan Soranus uit Heinkenszand, de twee laatste bij loting. Meeste klei ne vogels J. Pompernolle van VIOS uit 's-Heerenhoek, vijf stuks. De vliegende vogel was voor H. Koens van Spes Nostra uit Ovezande. Pensioen In verband met het bereiken van de 65-jarige leeftijd wordt per 1 november uit de plantsoenendienst bij de gemeente Hulst ontslagen, de heer P. J. Daalman uit Sint- Jansteen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Uit het verslag over 1972 van de „Stichting Open Bejaarden- werk Terneuzen" blijkt dat deze stichting in een groot aantal behoeften van de Ter neuzense bejaarden voorziet. In de loop van het jaar moest de heer J. Hoevens zijn func tie als voorzitter neerleggen wegens vertrek naar elders. In de ontstane vacature is nog niet voorzien. De heer J. Stenvert moest, wegens zijn verkiezing tot lid van Gedeputeerde Staten zijn adviseursfunctie er aan geven. In zijn plaats kwam de heer O. Jacobs. Nieuwe leden van het dagelijks bestuur zijn de heren W. van Driel, P.J. Huy- brecht en C.J. de Visser. Hoewel het gebouw „de Schakel" elke dag voor activi- feiten open stond, ging de voorkeur van de bejaarden toch uit naar de dinsdag- en donderdagmiddag. Verdeeld over 230 dagen in het verslag jaar kwamen er 10.536 bejaar den er één of meerdere mid dagen doorbrengen met aller lei spelen, handwerken en le- Gedurende 45 bijeenkomsten deden 1157 bejaarden mee aan de voor hen aangepaste gym nastiek en in de 44 voor hen gereserveerde uren zwommen er 730 bejaarden in het over dekte bad „de Honte". De bil- jartsport genoot een zeer grote belangstelling. De bejaarde biljarters vormden zelfs een vereniging en speelden in competitieverband. Er werd gespeeld tegen ploegen van 't Trefpunt te Axel en van de bejaardentehuizen Bachtendie- ke (Terneuzen) en Vremdieke (Hoek). De voor het seizoen 1971-1972 aangekochte beker werd door de biljarters van de Schakel gewonnen. De dienst „Tafeltje dek je", die drie keer per week de maaltijden rondbrengt klaar gemaakt en ingekocht via 't ziekenhuis I te Terneuzen en twee bejaar dencentra had veel werk. Er werden 2143 maaltijden (a ƒ2.50) bezorgd. Voor de cultu rele ochtenden werden 185 ab onnementen a ƒ4.- verkocht. En ook van de pedicure werd voldoende gebruik gemaakt. Op 1 november van het vo rige jaar werden te Sluiskil alle bejaardenactiviteiten on der gebracht in het Gildehuis. Er hadden ook te Sluiskil voor de bejaarden diverse culturele evenementen plaats. Geduren de de meeste middagen van de week(niet op woensdag en za terdag) is het Gildehuis open. Door de opening van het soosgeböuw 't Hoekje te Zaamslag op 27 april 1972, werd het open bejaarden- werk te Zaamslag een feit. Groot Terneuzen telt 3492 inwoners van 65 jaar en ou der, waarvan 1869 vrouwen en 1683 mannen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vrijdag 8.15-12.30 en 13.30-17.00 uur. HULPBIJKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie- ters. Brouwerijstraat 4, tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19.00-21 00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.00-12.00 uur, tel. 01600-49900; zondag 20.00-22.00 uur, tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden- Zeeland 01100-4944. HUISAANSLUITINGEN: REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S C. Augustijn. Kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel 01150*5745 algemeen redac teur Zeeland- A E Koopman, kantoor Kromme Weele 4, Mid delburg, tel. 01180-7764. privé tel 01180 7438: redacteur Midden- Zeeland' drs. J Bouwnians, tel. 01100-3405, kam Klokstraat 1, Goes, tel 01100-8030. privé Colijnshof 35 Goes: redacteur te i'erneuzen en Kanaalzone- G van Berkel kantoor Nieuwstraat 9 Terneuzen, tel 01150-7920. privé tel. 01150-4866: redacteur O Z.- Vlaanderen- A Veriind, kantoor Steenstraat 14. Hulst, tel 01140- 3751, privé tel 01140-3103; redacteur W Z-Vlaanderen: R van der Helm, Melkweg 40, Oostburg. tel. 01170-3370; sportredactie Zeeiand: T. Koomen. tel. 01155-2594. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer, Trumanlaan 10, Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings, tel. 01150-6297. Editie Zeeland: Lurex pak in licht- en donkerpaars ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C Menu. tel. 01100-3416.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 5