Opvallend voor de herenkleding voor komende winter zijn het grote aanbod vrijetijdskleding, de klassiek gebleven kostuums en de sterk gestegen prijzen. Bovendien zal de kleding over de gehele linie confortabeler zitten. Dit geldt ook voor het kostuum- Dit is vooral een gevolg van het gebruik van soepele stoffen, het aanbrengen van rugplooien en 't weglaten van schoudervullingen e.d. Het teveel aan opschik in voorgaande jaren is verminderd ten gunste van een prettiger draagbaarheid. Het motto voor het volgende seizoen zou dan ook kunnen luiden: Iets minder is méér! Hogere prijzen Overhemden Pullovers Comfortabele wintermode voor de man De herenkledingontwerpers leggen steeds meer het accent op de vrijetijdskleding. Dit re sulteerde voor de komende winter in een groot aanbod aan vrijetijdsartikelen als blousons hemdjasjes, blazers, losse pan talons en pakken. De blousons zijn vaak voorzien van een contrasterende gebrei de tailleband en dito manchet ten, soms afgezet met (imita tie) bont of leer. De raglan- mouw onderstreept de softver- werking van deze modellen. Blousende hemdjasjes met een «És TWflBBfa. «MMH V-*- Getailleerd shirt met platliggende „Schiller"-kraag en afge kapte manchetten. Bij dit soortboord kan uitstekend een modieu ze brede das (12 cm) worden gedragen (model Cojo, Arnhem). gesmokte taille zien we in al lerlei stoftypes, variërend van blue denim tot tweed. Deze worden gedragen op wijdval lende pantalons met zeer bre de omslagen (tot 7 cm.'. De modellen zitten niet meer strak om de heupen (dcor bandplooitjes), waardoor er weer ruimte is voor een ge makkelijke steekzak. Denim in de gewassen blau we kleur blijft het belangrijk ste materiaal voor jeans. Daarnaast wordt deze maand ook een nieuwe stof: indieord (een oud-gemaakte blauwe cor- duroy) in de jeansshop aange boden. Oud uitziende jeans blij ven overigens nog in. De laatste (anti)-modehit in dit verband is: een nieuwe broek gemaakt van enkele ver knipte oude jeansbroeken Een nieuw element aan de jeanspakken is de rode bies op bijv. borstzak en kraag. Mein verwacht enig eerherstel voor de sportieve combinaties. De uni-kleurige blazers worden veelal gecombineerd mot ge- desineerde pantalons. Dit zijn vooral klassieke dessins als pieds-de poule, visgraten en ruiten in verschillende varia ties (overruiten, glenehecks, enz.) Interessant voor de oudere man zijn tricotvesten met suè- de voorpand of suède applica ties. Details hieraan zijn de grotere knopen en zakken. Voor hem zijn er jok interes sante leren modellen. De kleding zal komende win ter duidelijk duurder zijn dan vorig jaar. Belangrijke oorza ken hiervain zijn de gestegen loonkosten in de confectie-m- dustrie en de hogere grond stoffen prijzen. Vooral wol is duur geworden. De wollen cos- tuums zijn dan ook enkele tien tallen guldens in prijs geste gen- Men heeft de prijsstij ging enigszins proberen op te vangen door voor de kostuum- stoffen meer mengingen van wol met het goedkopere poly ester te gebruiken. Enkele nieuwe details aan dit overigens weinig veranderde kledingstuk zijn de contraste rende sierstiksels, grote sier- knopen, brede klepzakken en de slanke belijning. Dessins die een effen indruk maken, voe ren de boventoon. Deze worden verlevendigd door kleurige overruiten. Actueel is toch wel het blazerkostuum met opgezette zakken, opge legde naden en ingezette rug ceintuur. Dit type kostuum wordt voornamelijk met twee knopen, brede revers, en zon der split aangeboden. Vermeldenswaard is het feit dat ook de oudere man kan kiezen uit modieuzere model len, waarvan de details in ver zwakte vorm overgenomen zijn van het "young-man"-pro- gramma. De rustige kostuumkleuren als zwart, grijs, camel, donker blauw grijsgroen en coconut vereisen kleurige, krachtige accessoires om het kostuum wat op te fleuren. Vandaar dat de overhemden dikwijls in sprekende kleuren ais gif groen, kobaltblauw, hardrood, felgeel en zwart worden ge bracht. In feite moeten de hemden en andere accessoires de modische "touch" aan de herenbovenkleding geven. In diit gerne is dan ook een bijzonder groot .aanbod. De be langrijkste dessins in de hem den blijven de veelkleurige ruiten en (satijn) strepen, zo wel op lichte als donkere fonds. Het witte hemd komt terug, maar met veel modische de tails, die het vroeger met had. De shirtmodellen hebben een hogere boord (4-5 cm) en lan gere boordpunten (wijdge- spreid. Vaak zijn er grote (pyama) knopen op aangebracht. De "Schiller" kraag (platlig gend) wint aan populariteit. De manchetten zijn soms dub bel en zodanig geconstrueerd dat ze over de mouw van een colbert of pullover kunnen wor den omgeslagen. Ook in de herenmode wint het set-idee steeds meer terrein. In dit verband moet vooral de combinatie van spencer en shirt worden genoemd, met op elkaar afgestemde kleuren en dessins. if Leren kleding wordt steeds modieuzer. Voor de winter is er weer een grotere keus in dit prijzige artikel. Vico, Amsterdam, maak te deze donkerbruine willeren modellen. De krachtige kleuren van de overhemden zijn eveneens in het pullover-aanbod terug te vinden. Het duidelijkst blijkt dit bij de jacquard-gebreide modellen, die een groot deel vam het aanbod van de bon netterie bepalen. Erg geslaagd om onder een kostuum te dra gen is de V-hals pullover of -spencer, waarvan de V óf heel laag is uitgesneden óf kort onder de hals ligt. Soms eindigt hij in een over- slagmodel. Andere details zijn de ronde hals, de hoge taille band en de vele geometrische en pieds-de-poule dessins. if Het kostuum voor de iets oudere man wordt modieuzer. Hier een soepel verwerkt donegal kostuum met modische details als opgestikte blaasbalgzakken, brede, vallende revers en leren elle boog-applicaties. Kanten, zakken en naden zijn breed doorge stikt. De pantalon heeft een voetwijdte van 54 cm collectie Mul ler, Groningen). if Typerend als nieuwe look: jacquard-gedessi neerde, kleurige rondehals pullover met een stadsgezicht van New York (Pardo, Amsterdam Foto boven: De kleding voor de man is vooral afge stemd op de vrije tijd. Bijvoor beeld deze combinatie, be staande uit een klassieke bla zer (2-knoops, opgesneden re vers), gemaakt van een zwart lakenweefsel en een pantalon in een zwart/witte ruit met verlegde naadzak. De laatste heeft wijde, enigszins uitlopen de pijpen en een brede omslag. Het hemd heeft een 4 cm hoge boord met lange punten. Het geheel is gemaakt door Cap- lain, Drongen. ie Lekker ongecompliceerde blue-denim vrijetijdskleding van Lois. Aardig detail is het zakje on het rechter hemdjasje. Nieuw bij de jeanspantalons is de schuine steekzak.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 17