Zondag Ossewei-oriëntatierit Vijfde sportrolstoel voor gehandicapten DE VV Al l 1 CLUBKAMPIOEN DE SCHELDE Cees van de Wouw drukt een eigen stempel op zijn huis Gratis kopstuk bij Hobby's Eersteling Terneuzen Vrouwelijke agenten trekken aandacht in stad streek 3» 99 GERING Ovezande Jeugdwerk Goes weer van start Woensdag 3 oktober 1973 9 (Van onze correspondent) IJZENDIJKE De West- Zeeuwsch-VIaamse Autoclub (WZA) houdt op zondag 7 ok tober de zo langzamerhand traditioneel geworden Osse- weirally. Deze oriëntatiepuz- zelrit voor auto's wordt verre den onder het KNMV-regle- ment en heeft als start- en finishplaats IJzendijke. De deelnemers hoeven zich niet te houden aan een ver plichte gemiddelde snelheid en er zijn ook geen tijdcontroles in het te rijden traject opge nomen. Ieder kan dus op zijn dooie gemak de juiste route kiezen door het West- Zeeuwsch-Vlaamse landschap. Verder is er een klassement om de aanmoedingsprijs vast gesteld, een apart klassement met prijzentafel voor de rij ders. die nog nooit bij de eer ste tien in een oriëntatierit zijn geëindigd. Inschrijving voor deelname aan deze niet voor het clubkampioenscha' meetellende rit kan gebeurei via telefoonnummer 01176 1628. Of zondag vanaf 13.00 uur in café De Lozanne aan de i Koninginnestraat te IJzendij-| ke. De start van de deelne mers is tussen 14.00 en 15.00 uur op de markt. Na afloop worden in hotel Hof van Koophandel de prij zen uitgereikt. Met nog een rally te rijden is de stand voor iet kampioenschap van de ,VZA als volgt. A-klasse: 1 H. Deveneljns, >as van Gent 147 punten, 2 J. an Hijfte, IJzendijke 146, 3 I. Haselager, Koewacht 142, 4 V. van Berendonk, Vlissingen L39, 5 P. de Bakker, Westdor- pe 137, 6 J. Aers, Oostburg 136, 7 K. Donze, Terneuzen 136, 8 A. van Oorschot, Aar denburg 135. 9 J. Brugge, IJ zendijke 133, 10 M. de Jonge, Schoondij'k e 131. B-klasse: 1 H. van Geffen 150 punten (reeds kampioen), Schoondijke 2 J. van de Broecke Oostburg 145, 3 M. Meijers, Oostburg 141, 4 W. Lammere, Sas van Gent 141, 5 G. Staelens, Schoondijke 137, 6 A. van Engelenburg, Groede 137, 7 R. den Dekker, Bres- kens 135, 8 P. van Westeinde Oostburg, 133, 9 A. Bukkens Sluis 132, 10 P. Huigh, Schoondijke 132 prunten. 9 Sport vanuit de rolstoel. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG De nog zeer jonge inval idensportvereniging Door Wilskracht Ge stetfkt (DWG) heeft van een Oostburgse particuliere een sportrolstoel ten geschenke gelïegen. Hiermee beschikt de vereniging, die het afgelopen weekeinde werd opge richt, binnenkort over vijf sportrolstoelen. Voorts heeft men de be schikking gekregen over het batig saldo van de Sinte Pier- loop die vorig jaar werd gelo pen f 260,-) en over f 120,- die in Oostburg werd gewon nen tijdens de TROS-quiz. Een sportrolstoel kost ruim t 600,- en men is dus met deze bijdragen al een flink stuk op weg naar de zesde sportrol stoel. (ADVERTENTIE) Een blue jeans van LOIS met uitlopende pijp en opgestikte zak model Gaucho zoals zij hier draagt of een voorgewassen LOIS met steekzak en onafgewerkte zoom model Indo zoals - hij aanheeft. Iedere week kunt u één van deze jeans winnen, als u voor 1 meedoet aan de Puzzelactie in deze krant ten bate van de Stichting Natuurbehoud en Natuurbeschermingseducatie. Oe jeans zijn een geschenk van Saez Vogels NV, Badhoevedorp. (Van onze correspondent) HOOFDPLAAT Hoewel Ij in de laatste clubwedstrijd i dit seizoen meetellend voor at kampioenschap 1973 van e hengelsportvereniging „De chelde" buiten de prijzen lel, is de heer E. de Waele iet een totaal van 2770 pun- ■n dit jar verenigingskampi- en geworden. Hij ontving hiervoor tijdens en gezellige bijeenkomst in afé West End te Hoofdplaat a afloop van de laatste club- vedstrijd uit handen van roorzitter J. P. Warringa een Taaie beker met inscriptie. Ook voor de jeugdkampioen van de vereniging (junioren eden tot 16 jaar) A. Steyaert was een beker beschikbaar. Het bestuur van De Schelde zegt tevreden te zijn over de resultaten van het laatste sei zoen. Het ledental nam toe en ook de deelname aan de club- wedstrijden. Aan de zesde en tevens laat- ste wedstrijd van zondag na men 44 hengelaars deel. De weersomstandigheden waren bar slecht en de stormachtige noordwester, die de deelne mers vrijwel pal in het ge zicht hadden joeg het Schelde- water hoo-g tegen de zeedijk op. ,,Je kon niet eens zien of je beet had, zo wild ging het water te keer, af en toe haalde je maar eens op, zat er een vis aan je haken dan had je ge luk", aldus een deelnemer. Winnaar van deze drie uur durende wedstrijd werd de heer A. Steyaert met vier ge vangen vissen met een totaal gewicht van 1185 gram. De verdere uitslag is: 2 W. de Smit 6 vissen, 840 gr.; 3 C. van Dierendonck (3 630 gr; 4 J. Tanghe (2) 500 gr.; 5 J. Varin (2) 395 gr.; 6 C. de Smit (2) 305 gr.; 7 J Boog aard (2) 290 gr. 8 J. Seijne- sael (2) 240 gr.; 9 P. van Haneghem (1) 275 gr.; 10 me- jtiffrouw N. de Pierre (3) 240 gram. Reeds begin dit jaar beoe fenden een aantal jongere ge handicapten iedere zaterdag morgen sport in de sporthal De Veerhal. Daarnaast is men al een hele tijd bezig met het zwemmen voor gehandicapten in het fraaie, overdekte zwem bad van Oostburg. Deze activiteiten waren voor raadslid G. van Schaick. die de oprichtingsvergadering leidde aardieding te proberen een vereniging van de grond te krijgen. „Tot nu toe moest ik persoonlijk overal achter aan, iets waar ik overigens geen bezwaar tegen had. Het lijkt mij echter beter dat er een heuse vereniging komt, dlie op die manier zich officieel kan presenteren", was de kern van zijn betoog tijdens de oprichtingsvergadering. De vereniging die als naam „Door Wilskracht Gesterkt" kreeg, zal aansluiting zoeken bij de Nederlandse invaliden- sportbond (NIS). Behalve het zwemmen wil men met ingang van a.s. zaterdag ook de zaal- sport weer ter hand nemen. Lit betreft voornamelijk bas ketbal en de leden die hieraan villen deelnemen worden be geleid door de heer A. de Munck uit Oostburg. „Ik doe dat met liefde en plezier", al dus de heer De Munck. „maar het zou beter zijn als men hiervoor een fysiotherapeut kon aantrekken. Zo'n man is natuurlijk veel beter op de hoogte van wat mogelijk is, dan wij goedwillende te ken". Voor de oprichtingsvergade ring waren 20 kandidaatleden aangeschreven. Maar slechts die mensen die al regelmatig op zaterdagmorgen in de sport hal te vinden zijn, waren aanwezig. De geringe belang stelling werd door sommige aanwezigen toegeschreven aan de weinige belangstelling van de ouders van de gehandicap ten. Door een schrijven aan mensen die beroepshalve veel met invaliden in aanraking komen, wil men alsnog probe ren de vereniging aan meer leden te helpen. Het bestuur van DWG werd als volgt samengesteld: G. van Schaick, Breskens, voor zitter; R. de Kunder, Oost burg; F. Staal, Sluis; H. de Bliek, Oostburg; mevr. J. Kor- nelis. Nieuwvliet. Schieting De handboog vereniging Willem Teil hield de laatste schieting van dit seizoen op de staande wippen. Voor deze schieting waar 113 schutters van 20 verenigingen aan deelnamen was 20 kilo paling beschikbaar. Door het goede weer werd het een van de mooiste schietingen van de ze zomer. Uitslag van de eer ste wip 1ste hoofdvogel W. Boudens van Willem Teil uit Ovezande, 2de hoofdvogel H. v. Iwaarden van Aardenburg bij loting, 1ste zijvogel Westdijk van Vios uit 's Hee renhoek, 2de zijvogel A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwaden- damme, 3de zij vogel H. A. Mol van Jacoba van Beieren uit Goes, 4de zij vogel J. Doene van Willem Teil uit Ovezande, bij loting, 1ste kal W. de Jon ge van ADLM uit Kwaden- damme, 2de kal C. Westdorp van Eensgezindheid uit Heerenhoek, 3de kal A. v. Westeinde, 4de kal W. Bou dens beiden van Willem Teil uit Ovezande en beiden bij loting, meeste kleine vogels C. S. de Visser van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk 5 vogels. Uitslag van de tweede wip hoofdvogel C.P. Timmerman van Vios uit 's Heerenhoek, le zjjvogel J. Doene van Willem Teil uit Ovezande, 2de zijvogel C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinenszand, 1ste bovenkal G. Leynsens van St. Sebastiaan uit Brasschaat, 2de bovenkal R. Grimminck van Willem Teil uit Ovezande, Qaste onderkal A. Ballegeer van St. Sebastiaan uit Aarden- burg, 2de onderkal W. Dans van St. Sebastiaan uit Basse velde, beiden bij loting, 1ste klep O. Goethals van St. Sebas tiaan uit Aardenburg, 2de klep L. Rentmeester van Wil lem Teil uit Ovezande, 3de klep W. de Jonge van ADLM uit Kwadendamme, 4de klep C. Remijn van Spes-Nostra uit Ovezande, 5de klep O. de Groot van St. Sebastiaan uit Bassevelde. Meeste kleine vo gels A.A. Geense van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk. zet vo gels. 's-Gravenpolder Vrouwenbond De afde ling 's Gravenpolder van de Ned. Christen Vrouwenbond heeft het winterseizoen geo pend met het nemen van af scheid van haar secretaresse mevr. Baerends-Reinders in verband met hagr as- vertrek naar Middenschouwen. Naast woorden van dank werd haar een boeket bloemen en het boek over het 25-jarig rege ringsjubileum van H.M. de ko ningin aangeboden. Mevr. De Koning uit Rloe- tinge hield een vertelling over haar bezoek aan IJsland, waarbij zij vele mooie dia's vertoonde. De bijeenkomst Stond onder leiding van mej. E. van Liere, die eveneens tte meditatie verzorgde (Van onze correspondent) GOES De Stichting Gere formeerd Jeugdwerk te Goes gaat volgende week maandag weer van start met haar club- activiteiten. Dat zal dan ge beuren in het jeugdcentrum op de Beestenmarkt. Om de Goese jeugd kennis te laten maken met dit jeugd werk, wordt donderdag voor alle groepen van zes tot en met achttien jaar een gezellige kennismakinigsavond gehou den. Aan deze avond wordt medewerking verleend door het koor en combo Ichtus. (ADVERTENTIE) M -mr In de Trumanlaan in Axel, een straat aan de buitenkant van een ietwat steriele buitenwijk (die zich overigens in niets on derscheidt van andere nieuwe buitenwijken) staat een huis. Een huis in een keurige rjj, tuintje vóór, tuintje achter, vier slaap kamers, centrale verwar ming!, enfinéén huis dat zo in een doordachte, aanlokkelijke huizenadver tentie zou hebben kunnen staan. Maar dit huis (wie er langs loopt, fietst of rjjdt ziet het onmiddel lijk) zorgt voor een onver wachte onderbreking in de grauwe, grijze gevelrij. Uitdagend hangt hier, aan de buitenkant tussen het huiskamer- en het slaapkamerraam, een wit geschildeerd houten bord van 1.80 hij 80 cm met kleurige fantasie-strepen overdwars, als een protest tegien de eenvormigheid van deze moderne, nuchte re huizen. Heer des huizes- ir. P. A. van de Wouw (31 jaar) had er al lang de ba len van. „We wonen hier al bijna vijf jaar. Vanaf het begin kun je wel zeggen. Maar mijn vrouw en ik zijn altijd ai bezig geweest een per soonlijk stempel op ons huis te drukken. Het nadeel van al die moderne huizen is na melijk, dat ze reeds de sig natuur van de architect dra gen. Dat zie je vooral sterk in de experimentele bouw. Ze zijn af. Je kunt er eigen lijk niets meer aan doen. Maar gelukkig zijn deze hui zen aan de buitenkant zo le lijk", grinnikt Cees, „dat je er hier altijd iels aan kunt verbeteren. We zijn begon nen met een rék langs de voordeur voor klimplanten. We zijn namelijk gek op planten. Toen plaatsten we een boomstronkje in de tuin. Dat was allemaal nog niet genoeg. Eigenlijk liep ik al lang met een idee rond om aan die buitenwand iets te doen. Maar om dat hele -grij ze vlak over de hele breedte van het huis te versieren, zou ik teveel materiaal nodig hebben. Daardoor zou het ge heel te kostbaar worden. Het is nog per ongeluk, dat het uitgerekend dat ding buiten geworden is, hoor", zegt Cees, „want om eerlijk de waarheid te zeggen is dat eigenlijk het ontwerp voor een tapijt". „Ja, ik heb gelukkig heel wat hobby's", vertelt Cees, als hij onze verbaasde blik ziet, „tapijten ontwerpen en knopen, fotograferen, bridgen en planten houden. Ik ben ook voorzitter van de foto club hier in Axel. Er zijn mensen die denken dat je, als je de technische kant op gaat zoals ik, geen kunstzin nige dingen meer kunt pro duceren". „Toen ik op de H.B.S. zat heb ik enorm getwijfeld, of ik de techniek of de kunst in zou gaan. Het werd de tech niek. Maar het bloed kruipt nu eenmaal waar het niet gaan kan, vandaar dat ik zo nu en dan aan het ontwerpen sla. Meestal abstract. Een jaar of drie geleden zijn mijn vrouw en ik begonnen met het knopen van tapijten naar ontwerpen, die ik zelf had gemaakt, 't Is dat we allebei uit de wolstad Til burg komen en via onze re laties goedkoop wol kunnen krijgen, anders waren we er misschien nooit mee doorge gaan". „Kijk, dat is onze eerste ling". Cees wijst op de muur aohter de bank in de huiska mer, die voor een groot ge deelte wordt ingenomen door een erg mooi, bruin getint tapijt, „Dat kleed was voor de vloer bestemd, maar 't werd zo prachtig, dat we voor de vloer maar een an der tapijt hebben gemaakt en deze aan de muur hebben gehangen. Hoe lang we er over doen? Nou, gemiddeld zo'n maand of d-rie.1% inspi ratie en 99% transpiratie boor! Dat geldt zeker voor ons". De eettafel in de kamer wordt bedekt door een groot tapijt-in-wording. Werkteke ningen liggen her en der en de asbak is vol. Hier wordt gewerkt. „Het Jis een help toer om te bekijken of een ontwerp het op tapijt zal doen", bekent Cees. „Vandaar dat ik een be paald ontwerp eerst eens op de geplande groote heb ge schilderd, Op een stel plan ken van krattenhout van waardeloze kwaliteit, maar voor mij heel geschikt. Het werd zo leuk, dat ik besloot om dat oorspronkelijke tapijt- ontwerp-in-hout aan de bui tenmuur op be hangen". Hij kijkt naar buiten. De wind joelt door de straat en de regen slaat heftig tegen de ramen. „Met zulk weer zal-ie het buiten wel niet zo lang uit houden", zegt Cees een tik keltje bezorgd, „volgend jaar moet ik maar eens over iets anders denken". GERDI PREGER- HOEVENBERG „Vrouwelijke politieagen ten trekken nog steeds over al de aandacht van het pu bliek, of dat nou in Amster dam, Rotterdam of Terneu zen is". Dit hebben zowel juffrouw P. Nuyte, als haar collega, juffrouw D.A. den Tek, die respectievelijk se dert 1 februari en 1 juli van dit jaar bij de Temeuzense gemeentepolitie werkzaam zijn, al voldoende kunnen vaststellen. Zij kunnen dit zich overi gens goed voorstellen, want als zij in een van de grote steden komen dan kijken zijzelf ook altijd naar de vrouwelijke agenten. „En dat komt niet omdat wij ook in die functie werkzaam ziin" zeggen ze. Agente Nuyte, de oudste van de twee geüniformeerde dames heeft op het bureau van de Terneuzense gemeen tepolitie „Kipo" achter haar naam staan:„Kinderpolitie". Zij vertelt dat zij uit Nijme gen afkomstig is, haar oplei ding genoot op de politie- opleidi ngsschool te Amster dam en vervolgens in 's lands hoofdstad anderhalf jaar surveillancedienst deed. „Vooral dank zou ik heel veel over kunnen vertellen", zegt zij hierover. „Vooral 's nachts maak je er heel wat mee". In Terneuzen doen zij, voorlopig althans, geen nachtdienst. „Als het erg druk is, doe ik ook surveil lancedienst", zegt juffrouw Nuyts. En inderdaad, men kan haar vrij regelmatig, in gezelschap van een mannelij ke collega door Terneuzen zien gaan of rijden. Ditzelfde geldt ook voor juffrouw den Tek, een opvallende ver schijning met haar lang, hoogblond haar waarop ko ket de donkerblauwe politie muts als zij met haar man nelijke collega door Terneu- zens straten gaat. Als mejuffrouw Nuyts over haar werk bij de kin derpolitie praat, zegt zij dat er nogal wat baldadigheid onder de Temeuzense jeugd voorkomt. „Kinderen, die nog geen tien jaar oud zijn, begaan overtredingen, die men van 15- 16-jarigen zou verwachten", zegt zij hiero ver Het betreft voornamelijk diefstallen, kleine brand stichtingen enz. Over jeugdi gen van een jaar of zestien zegt zij, dat er voornamelijk in de zomer, als het mooi wwer is, nogal eens -meestal meisjes - van huis wegelo pen. En jammer genoeg niet voor een paar dagen, maar vaak voor lange tijd. „Ik denk dat zij dan met een jongen mee gaan", veronderstelt zij. De beide dames vinden overigens wel dat zij door de Terneuzense bevolking wor den geaccepteerd. „De men sen zijn vriendelijk tegen ons. Niet altijd even vriende lijk natuurlijk, want wij kunnen ons best voorstellen dat je humeur er niet op verbetert als je een bonnetje krijgt". G. WÏJNE eindredactie bas augustijn

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 9