Ajax heeft echt zin in slag met Conflict tussen Leo Steegman en Pim Doesburj NAC „volledig naar MW Van Hanegem wil niet meer weg bij Feyenoord rrico Schrijvers en Vermeulen in het B-elftal TOM MD NAAR AJAX? Goed sparen is: hoge rente esi hetere voorwaarden. tot 10 cent voordeel op gezinsfles Gesprek MVV en Canjels sport De mosselen* zijn weer heerlijk! Dus nu op tafel: Tijdelijk: Kaas met ster-allures TOTO 7 F.van Lanschot Zaterdag 22 september 1973 23 25 NEESKENS: „KEIHARD ER TEGENAAN" (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Voor Ajax staat het sein nog lang niet op rood. Ook niet na het toch wel tegenvallend spel in de wedstrij den tegen NEC, FC Twente en NAC. „Als je na zo n moeilijke periode rond Cruyff als nog vier punten uit drie wedstrijden kunt pakken, dan mag je toch niet van paniek spreken", zegt Barry Hulshoff, de man die de laatste tijd steeds meer naar voren tree dt als de man die de toekomst voor Ajax eerlijk in de ogen durft te zien. Voor Barry Hulshoff is het wel een vrijwel zekere zaak dat er zondagmiddag in het Olympisch stadion beslist geen sensationele zaken te wachten staan. Hulshoff: „De confron tatie met Feyenoord is voor ons altijd moeilijk te verwer ken geweest. Natuurlijk, er zijn uitschieters geweest; Fey enoord heeft weieens een le lijk pak voor de broek gehad, maar vergeet ook niet dat wij enkele seizoenen geleden door diezelfde Rotterdamse ploeg in Amsterdam voor schut werden gezet. Zolang het Nederlands voetbal bestaat, is er nooit van te voren iets zinnigs te zeggen geweest over de strijd tussen de twee Nederlandse voetbal giganten. Ook nu hebben we gewoon allebei de punten had nodig. En omdat er nu nog wel het een en ander valt aan te merken op het spel van Ajax en ook Feyenoord nog niet di rect in een constante vorm verkeert, moeten we maar met z'n allen afwachten. Het is al leen voor het Nederlands voet bal te hopen dat het een goede wedstrijd wordt; dat er weer eens een stuk propaganda voor onze sport wordt geleverd. Dat hebben we nodig. Want ver geet niet: wij zijn profvoetbal lers en wij bestaan alleen bij de gratie van het publiek. Alle 22 spelers zullen er gewoon van uit moeten gaan, dat we zondagmiddag een stukje ar beidsgelegenheid voor een groot aantal voetballers in Ne derland veilig moeten stellen". Een ander geluid komt uit de mond van Johan Neeskens; de keiharde middenvelde die op dit moment de aangewezen man lijkt te worden om Ajax door de moeilijke periode heen te helpen. Neeskens is zowel in verdedigend als aan vallend opzicht de speler ge worden, waarop Ajax de suc cessen-reeks van het verleden hoopt voort te zetten. „De Xees" beseft goed dat in de Olympische Kuip bijzonder veel zal afhangen van zijn vorm. Daarom zegt hij reso luut: ,,Ik zal laten zien dat ik er ben. Dat ik maar weinig respect heb voor de knapen uit Rotterdam. We zullen ge woon de zaken anders moeten aanpakken als in het verleden. Toen konden we dikwijls met uitgebalanceerd spel de tegen standers uit hun ritme halen; hadden we gewoon ais totale ploeg de kwaliteiten om in alle rust de momenten uit te kiezen, waarop wij eenvoudig tot doelpunten wensten te ko men. En als het eenmaal zover was, heerste er in het gehele elftal zoveel rust, werd ook zoveel zelfvertrouwen getoond, dat we de tegenstoten van de tegenstanders zonder al teveel chaotische zaken konden ont regelen. En laten we eerlijk zijn: die rust is nu plotseling weg. Tegen NEC, FC Twente en zelfs tegen NAC werd daarvan een bewijs geleverd. ■Vaar uit die wedstrijden heb ben we geleerd. We zullen meer karakter moeten tonen. En als we eenmaal zover zijn, cn het lijkt me juist dat een ploeg als Feyenoord onze tota le pioeg weer tot een dergelijk speelplan kan aansporen, dan zal het echt niet meer zo lang duren of Ajax is op het ni veau terug van enkele maan den geleden". Bij Ruud Krol, de man die over enige tijd samen met Jo han Cruyff in het Europees elftal gaat opereren, is niets te bespeuren van angst voor het komend treffen in het Olym pisch stadion. Ruud Krol: „Ik begrijp het allemaal niet meer. Waarom gaat het publiek aan ons twijfelen. Mogen we ook eens na een aantal geweldi ge seizoenen even op adem komen. Het is toe een logische zaak dat er na hoogtepunten, enige tegenslagen komen. Je kunt niet altijd op de toppen van je tenen blijven lopen. Begrijp me weer goed, Ie re sultaten van de laatste jaren zijn beslist geen gevolg ge weest van het feit dat we boven onze krachten hebben gespeeld. Het is in die periode echter wel eens gemakkehjk gegaan. Zeker met een man als Johan Cruyff in de oio eg. Nu moeten we omschakelen, maar ineens denkt ook ieder een dat Ajax met geen moge lijkheid meer tot het niveau van enkele maanden geleden kan reiken. Maar dan durf ik wel te zeggen, dat men zich volledig in ons team vergist. Tegen Feyenoord zal het be wijs geleverd moeten worden. En ik ben maar wat blij dat die wedstrijd al zo vroeg in het seizoen op het programma staat. Zondagmiddag zal de ommekeer betekenen voor Ajax. We zijn er met z'n allen op gebrand om juist in dit. duel het bewijs op tafel te leggen, dat Ajax nog altija zichzelf is gebleven". Het is een duidelijk zaak dat er voor trainer George Knobel bijzonder veel op het spel komt te staan. Niet dat zijn arbeidspositie bij de Amster dammers in gevaar komt als Ajax een minder gunstig re sultaat tegen Feyenoord zal behalen. Maar de kritische toeschouwer (en die groep wordt in Amsterdam steeds groter) zal met aandacht het speelplan van Knobel volgen. Maar de Ajax-coacn maakt zich daar nog maar weinig zorgen over- Hij: In de loop der jaren heb ik nogal eens voor hete vuren gestaan. Over Ajax maak ik me geen zorgen. Zeker niet nu men in de voorgaande wed strijden enige waarschuwingen heeft gekregen. Ajax is weer helemaal wakker. En op mijn schouders ligt nu de taak om Ajax weer naar de voiwassen vorm van het vorige seizoen terug te brengen. En dat lijkt me zeker nu ook een speler als Jan Mulder over enige tijd weer ter beschikking komt- een vrij gemakkelijk haalbare zaak". JACK ARENTSEN. (van een onzer verslaggevers ROTTERDAM NEC zal vanavond worden gecon fronteerd met een door inner lijke conflicten verscheurd Sparta. De tegenvullende prestaties van de Rotterdamse club leidden er deze week toe dat de spanning in de selectie- groep zo hoog opliep dat het tot een directe botsing kwam tussen de emotionele doelman Pim Doesburg en trainer Leo Steegman. De Spartacoach verscheen te laat op de training en nam het niet dat Doesburg daar hate lijk op reageerde. Doesburg werd weggestuurd en krijgt vermoedelijk een boete opge legd door het bestuur. Een boete overigens, waartegen Doesburg zal protesteren. "Want", zo stelt hij "het con flict tussen Steegman en mij stond niet op zichzelf. Het rommelt in de spelersgroep. We willen over de moeilijkhe den praten. Steegman begreep me echter verkeerd en er ont stond toen een woordenwisse ling. Mijn bedoeling was ech ter openlijk met hem over de problemen te spreken". De problemen bij Sparta zijn duidelijk. Uit geldgebrek (ADVERTENTIE) gekookt, gebakken gemarineerd. Onze mosselen worden gekweekt in waler dat onder voortdurende controle staat van het Rijksinstituut voor Visserij-onderzoek stootte de Rotterdamse eredi visieclub zowel Klijnjan als Bosveld af, al zegt Steegman 'daar nu over „Beide spelers waren haast niet te houden. Klijnjan wilde perse weg. Het ging niet meer tussen hem en de andere spelers. Voor Bos veld privé was het gewoon beter dat hij naar Arnhem te rugging. Een speler die al zo veel verdiensten voor de club heeft gehad, wil je dan niet bewust tegenhouden." Feit blijft dat Steegman nu is geconfronteerd met een enor me leemte op zijn middenveld. Het terughalen van spits Kreuz naar het middenrif bleek geen succes. De voorste lijn werd daardoor steeds in- productiever, en als midden velder raakte Kreuz zelf steeds meer in de versukke ling. Ook het experiment dat Steegman vorige week tegen de FC Amsterdam probeerde liep op een complete misluk king uit. Kreuz werd weer teruggeplaatst in de punt van de aanval. Ausputzer Walbeek kreeg de rol van spelmaker in de middenlinie toebedeeld en Venneker werd als gelegen heids vrije verdediger gepos teerd. Welke opstelling Steegman te gen NEC zal proberen wil hij voorlopig nog niet prijsgeven. Waarschijnlijk zal Kreuz in de aanval gehandhaafd blijven, en Walbeek weer vrije verde diger zijn. Mogelijk komt de weer herstelde Heijerman op het middenveld en zal de Pool Sadek diens reehtsbuitenplaats bezetten. Vast staat wel dat er bij Spar ta nog voor vanavond nog druk gepraat zal moeten wor den om de stemming weer te rug te brengen en als het aan Steegman ligt zal er m decem ber moeten worden gekocht. "Maar", verzuchtte Sparta- trainer Steegman "als er geen geld is begin je niets. Ik zal met de riemen moeten roeien die ik heb. Ik kan zoveel ex perimenteren als ik wil. de mensen die ik nodig heb in het elftal, heb ik gewoon niet tot mijn beschikking". (ADVERTENTIE) Dat er geen kaartjes meer zijn voor de topper Ajax - Feyenoord laat deze foto duidelijk zien (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM De Feijen- oordfans, die bang zijn dat spelmaker Wim van Hanegem een vluchtweg wil openhouden om toch naar het buitenland te kunnen vertrekken als hem een lucratief aanbod wordt ge daan, reden waarom hij nog steeds geen handtekening zou hebben gezet onder een nieuw contract, kunnen gerust zijn. De „Kromme", 29 jaar nu, is vast van plan tot het eind van zijn voetbalcarrière bij de Rotterdamse club te blijven spelen. Van Hanegem:" Het is waar, ik heb nog steeds mijn nieuwe contract niet getekend, maar dat heeft een heel een voudige oorzaak. Wij zijn de laatste weken vrijwel voortdu rend met het elftal op reis. We hebben de intertoto-com- petitie gehad, vriendschappe lijke wedstrijden in het bui tenland, en nu weer de UEFA- cup. Het is er gewoon nog niet van gekomen. Er is nog geen rustige middag geweest, waar op alles officieel kon worden geregeld. Maar Cor Koster en ik hebben ons woord gegeven, en dat zullen we ook houden. Wij hebben de voorstellen van Feyenoord volledig geaccep teerd". Wim van Hanegem, die de laatste jaren vaak naar het buitenland heeft gelonkt, tot wanhoop soms vain het Feijen oordbestuur, wil nu wel toe geven dat hij het in Rotter dam eigenlijk altijd goed naar zijn zin heeft gehad, en dat hij de sfeer, de hele entourage bij Feijenoord gewoon niet meer zou willen missen. "Het is net als in een goed huwelijk. Ook daarin vallen wel eens woorden, scheldt men op elkaar, maar in feite kan men niet buiten de ander. Ik voel me hier goed op mijn gemak, ik hoef niet meer weg". Aan het feit dat Van Hanegem zich bij de stadionclub beter thuisvoelt dan ooit tevoren zal de waardering die Feijenoord- coach Wiel Coerver voor het unieke talent van zijn midden velder heeft, niet vreemd zijn. Coerver ziet Van Hanegem als dé grote persoonlijkheid in zijn elftal, niet alleen door de voetbaltechnische capaciteiten van de "Kromme", maar voor al om diens volledige professi onele instelling, een instelling die hij te weinig ziet bij de. andere spelers uit zijn selee-' tiegroep. Toch was het juist Wim van Hanegem. die woensdagavond in Zweden voor de aanvang van de wedstrijd tegen Oster een stevige veeg uit de pan kreeg. In het bijzijn van de andere spelers verweet de Limburgse coach Van Hanegem dat hij de laatste weken als een baal had gevoetbald. Van Hanegem:'Tk had die uitbarsting al veel eerder verwacht. Ik heb de laatste weken ook slecht ge spoeld. Waarom, als ik dat wist zou ik er iets aan hebben kunnen veranderen. Ik heb mij erover verbaast dal Coer ver het zo lang pikte. Natuur lijk vond ik het niet leuk om waar iedereen bij was zo'n uitschijter te krijgen, maai ik weet dat Coerver het positief bedoelt. Als hij iemand zijn vet geeft doet hij dat alleen in het belang van die speler". Van Hanegem raakt met die opmerking de mentale begelei ding die Coerver zijn spelers tracht te geven. Het is al lang bekend dat Coerver van ka rakterspelers houdt, dat hij zijn pupillen sportmensen als Merckx en Hermes ten voor beeld geeft. Van Hanegem:" Het is te be grijpen dat Coerver vooral de mentaliteit belangrijk vindt. Bij NEC moest de ploeg het vooral van inzet hebben, om dat daar de kwaliteit minder groot was dan bij ons. Bij Feijenoord kun je echter vol staan met twee of drie spelers die kunnen bijten, die een vechtersmentaliteit hebben. Het zal bij ons toch vooral van het goede voetbal moeten ko men. Ik geloof ook niet dat je iemands karakter zo grondig kunt veranderen. Toch begrijp ik dat Coerver het probeert. Hij is een perfectionist en hij bereikt ook heel wat met som mige spelers. Ze komen eerder op de training om aan hun zwakke punten te werken. Dat is al pure winst". De grootste winst na de komst van Coerver vindt Van Hane gem echter de sfeerverbete ring die er bij Feyenoord is opgetreden. "Er is meer vriendschap, er wordt meer geduld, die onspanning werkt gunstig, al voetbal je dan voor je brood. Het moet ook vaD harte gaan". Coerver wil volgens Van Ha negem ook het spel van de Rotterdamse club gaan wijzi- gen."Coerver wil dat men meer zoals Ajax gaat spelen, aanvallender, gedurfder, met meer fantasie. Ik geloof dat we daar ook het spelersmate riaal voor hebben, al wordt dat door velen bestreden. Het zal alleen tijd vergen. Wij hebben bij Feyenoord altijd op zekerhed gespeeld. Vanuit een gesloten verdediging". Zolang Coervers nieuwe con cept echter nog niet volledig door zijn elftal kan worden uitgevoerd, zullen ontmoetin gen tussen Ajax en Feyenoord in de nabije toekomst nog wel een botsing van twee speel stijlen te zien blijven geven. Van Hanegem:" Over de wed strijd van zondag valt zo wei nig te zeggen. Ik durf er rond voor uit te komen dat ik van uit comcurrentieoverwegingen blij ben dat Cruyff vertrokken is. Het vertrek van Cruyff scheelt ook bij Ajax nog een jas. Toch geloof ik dat wij kwalitatief nog iets bij hen achter liggen, en "dat niet al leen, als totaliteit is Ajax ook professioneler. Hun probleem is dat ze nu de zaak willen forceren, nadat het even wat minder is gegaan. Maar juist dan lukt het vaak niet. Maar zondagmiddag kan het opeens anders uitpakken. We zullen gewoon op het sterkste Ajax voorbereid moeten zijn". Tegen Ajax zal Van Hanegem in ieder geval op zijn ver trouwde plaats op het midden veld staan, al heeft Coerver hem dit seizoen al enkele ma len naar achteren gehaald om het leiderschap in de defensie van de nog steeds geblesseer- 9 Wim van Hanegem. de Rinus Israel over te nemen. Van Hanegem:" Ik heb er geen bezwaar tegen gehad om achterin te spelen. Ik heb be slist geen hekel om als verde diger opgesteld te worden, maar ik geloof dat we het volste vertrouwen kunnen hebben in de jongens die nu op die plaatsen staan. Ik ben het wel met Coerver eens dat er een voorstopper zal moeten worden gekocht. Weer het ty pe Laseroms, iemand die veel te vroeg van de hand is ge daan. Om zo'n speler zitten we veel harder te springen dan om een spits". (ADVERTENTIE) niet vergeten...Frico eten (Van onze sportredactie) BREDA Daan Schrijvers en Frans Vermeulen maken vandaag hun rentree op de groene grasmat van liet NAC- stadion aan de Beatrixstr. Fr. Vermeulen is zover hersteld van zijn achillespeesblessure, dat hij het van Henk Wullems weer mag proberen. Daan Schrijvers besloot gisteren, na een gesprek met zijn werkge ver Beerends Interieur, om toch te proberen weer een vaste plaats in NAC's eerste te veroveren. Schrijvers' werkge ver had in eerste instantie enige bezwaren, maar in het gesprek zijn die uit de wereld geholpen. Schrijvers maakt vanmiddag zijn rentree, nadat hij op '3 augustus van het vorig jaar zijn been brak in de eerste competitiewedstrijd tegen Go Ahead Eagles. Schrijvers en Vermeulen spe len vanmiddag met de NAC- jeugd tegen Helmond Sport. AMSTERDAM De 23-jarige Noorse international Tom Lund zal hoogstwaarschijnlijk de opvolger worden van Johan Cruyff. De 23-jarige amateur, die uitkomt voor de derde di visieclub „Lilleström" maakte tijdens de recente interland Noorwegen-Nederland zoveel indruk op Ajax-trainer George Knobel dat hij voor oen ge sprek aan de Middenweg werd uitgenodigd. Lund voelt wel wat voor het hem aangeboden contract, maar wil eerst overleg plegen met zijn vrouw voordat hij toestemt. Als dat het geval is. mag hij na afloop van de tweede transfer periode voor de Amsterdamse vereniging uitkomen. Volgens George Knobel past de Noor uitstekend in het Aj ax-concept, „Hij is snel, be hendig aan de baal en beschikt over een uitstekend schot". Hulptrainer Haarms is inmid dels naar Oslo a fgereisd om daar morgen de verrichtingen van de spits te volgen tijdens de vriendschappelijke inter land Noorwegen- Denemarken. Verwacht wordt, dat de trans actie begin volgende week zijn beslag' krijgt. Overigens kampt Ajax aan de vooravond van het titanenduel met Feyenoord met een grie perige Horst Blankenburg. Trainer Knobel kon dan ook niet meedelen hoe zijn elftal er morgen zal uitzien. Dyn. Pres. - Juven. Rode Ster - Miclec Atl. Madrid-Galats. Anderlecht - Zürich Vasas - Sunderland AC Mil.-Dyn. Zag. Torp. Mosk. - Atl. B NAC - FC Magdeb. Oesters - Feyenoord Nice - FC Barcelona Grassch. - Tot. Hots Dundee-FC Twen. Ipsw. W.-Real Mad (ADVERTENTIE) (Van onze sportredactie). BREDA —NAC heeft geen nadelige gevolgen overgehou den aan de Europacup-con frontatie met FC Magdeburg van afgelopen woensdag. Na delige gevolgen in de vorm van eventuele blessures dan. De spelers, die in de Rotter damse Kuip in actie kwamen hebben donderdag van NAC- trainer Henk Wullems een dag rust gehad. Wullems: „Ze rijn naar de sauna geweest en ver der zijn bij wat spelers kleine belssurens behandeld. Maar die heb je altijd na een wed strijd". Gisteren is er echter weer voluit getraind- Immers, mor gen staat in Maastricht het met trairaersperikelen kampen de MW op NAC te wachten. Henk Wullems, die in Maas tricht waarschijnlijk met de zelfde basisopstelling zal be ginnen als afgelopen woensdag in Rotterdam, vreest, dat MW jiuist door het ontslag van Maarten Vinjk erg geïnspireerd zal spelen. Wullems: „Zoiets komt NAC nu altijd tegen. De spelers van MW zullen tegen ons nu wel willen bewijzen, dat zij inderdaad gelijk had den en dat Vink moest ver dwijnen:". Toch gaat NAC niiet kans loos naar Maastricht, want woensdag heeft de Bredase ploeg toch maar weer bewe zen, dat het onder moeilijke omstandigheden (weinig pu bliek, blessures en slecht weer) toch kan vlammen. Wullems „Ik hoop, dat we tegen MVV punten pakken, want het wordt wel tijd. Tot niu toe heeft NAC alles tegen gehad wat ook maar tegen kan zitten. Eens moet er toch ver betering komen. (Van onze sportredactie) MAASTRICHT Het is nog steeds niet zeker of Leo Canjels, de nieuwe trainer van MVV wordt. Vandaag zal er naar alle waarschijnlijkheid een gesprek plaatsvinden tus sen het MVV-bestuur en de ex-FC Brugge-trainer. De spe lers hebben het bestuur te kennen gegeven dat zij Can jels graag als nieuwe trainer willen hebben. In MW-krin- gen wacht men nu alleen nog maar op het ja-woord van Leo Canjels. 81/0/ /4/0 bankiers 's-Hertogenbosch, Amsterdam, Breda, Den Haag, Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal,Tilburg.Vught. Spaaragentschappen over heel Nederland. t

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 23