\ixon en Agnew lanceren hun tegenoffensief t 7090 N J RECHT Compagnons tot de dood erop volgt „WATERGATE" VERVEELT VEEL AMERIKANEN: TROEF VOOR PRESIDENT nu vanaf bö INTERPOLIS ter PHILIPS Vanaf maandag „Watergate"' ar Dordrecht heksenjacht filing Juridisch spel Immuun Agnew Goed nieuws Strategische fout Nalatigheid Geen bewijs (So '8 trcw Bt, KN „Pf L NGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEIL NGEN PE L NGEN PE LINGEN OPHÏNCFWPmiwrcMEILI^P,fN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN ^PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN cfiiwrFM DtHiwrcMEN q-PEIL'NGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN „PEILINGEN „PEILING EILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN PEILINGEN pleegster met het pleging A met enige ediplomeerd seks 35 jaar. tie richten aan roenendijk, aken, 35, Eindhoven hg). oede gezondheid, vraast r#JI INWONENDE HUISHOUD. ide koken. ianwezig. Zij kan beschikken er plus een eigen badkamer} een fraaie omgeving mei' onder nummer 7972, :au Jac. Duits B.V., echt. RDEEl x - s (Van onze correspondent in Washington VSHING I ON Richard Nixon en Spiro Agnew gedragen zich in hel open baar also) de Walergaleschandalen een droeve kroniek rail politieke mis» drijven in rook zijn opgegaan. Nixon die tot dusver weinig meer heeft ge teld dan dat t volk op zijn gezag mag geloven dat de tegen hem uitgebrachte beschuldigingen vals zijn, sprak in de eerste week van september over een ,,arhteruitkijkende obsessie met Watergate". 761 -6911 irage van abeelen ïWEG 9a - OUDENBOSCH TEL. 01652-2501 i.bedr. van raamsdonk DIJK 1 - 's-GRAVENMOER TEL. 01623-2896 1 Hij lanceerde een tegen offensief waarmee hij wilde iantonen dat hij weer hoog Ie paard zat: hij sloeg het Congres om de oren dat naar rijn smaak te weinig heeft jedaan aan belangrijker za ten als Watergate, zoals in flatie, energiecrisis, huisves ting, gezondheidszorg en on derwijs. Hij kwam met een nieuwe „State of the Uni on'-boodschap voor de dag Lm liet Congres de weg té wijzen op het stenige pad van de binnenlandse noli- liek. waarlangs bij z-1f de nodiere ruïnes heeft opge- Irokken. vens die de president kunnen inspireren om zich op de borst te timmeren en het volk om vertrouwen te vragen. Maar uit de Yankelovich-peiling blijkt ook dat 54 procent van de ondervraagden vindt dat de .Vixon gaf vervolgens de pers ?n de televisie de schuld van het diep gezonken vertrouwen in de president, alsof zijn ei- Een nalatigheden en de activi teiten van Mitchell, Ehrlich man. Haldeman en hun tra wanten door een boosaardige Spers bijeen zijn gefantaseerd. Spiro Agnew -verdacht van omkoperij, afpersing, samen- wering tot misdrijf en belas tingfraude, volgde de meester Bverwijld in zijn voetspoor, het afgelopen weekend ver aarde hij in Illinois dat de *publikeinse partij gezond «as en dat een „morbide pre occupatie met Watergate" te len de wil van het volk in druiste omdat daardoor de indacht van de regering ord afgeleid van belangrij ker zaken dan Watergate. kwel Nixon als Agnew schij- te denken dat de Water- late-ketel in de afgelopen laanden volledig is droogge- vookt en dat er geen kwade lampen meer van af slaan die !e president het leven zuur binnen maken. Het is nu tijd, J n Nixon en Agnew, dat Ie schandalen worden bevrijd tt het politieke theater en ergelaten aan het oordeel in de rechtbanken. Beide mannen suggereren bo- 'tndien dat de Watergate ver- Jaren door de commissie van lam Ervin zijn gemotiveerd por kleinzielige opponenten, ie de president in een wilde ïksenjacht ten val willen 'teugen. "et weekblad „Time" publi- ïrde inmiddels een opinie- ding van Daniel Yankelo- Ml, die zijn steekproeven lm in de weken voor en na "ixons Watergateverklaring k' 15 augustus en in de 'eek die volgde op zijn pers- jjnferentie van 22 augustus, «ier volgen enkele resultaten: Jen meerderheid (45 tegen 39 jmcent) is van oordeel dat 'ixon voor de Watergate-in- :'aak van dit misdrijf op de «ogte was. kim tweederde (68 tegen 26 docent) is van mening dat 'don bij de Watergate doof- je'plannen was betrokken of 'lar var op de hoogte was. Wderde (63 tegen 25 pro- i'nt) vond de Watergate-apo- «Sie van Nixon op 15 augus- -s niet bevredigend. '■oederde van de onder- ragden vond dat de Ervin- 'omissie fair was. 'Voederde beschouwt de wei- 'ng van president Nixon de op de Watergate-affaire ^rekking hebbende geluids- 'den op te leveren als on- Veederde meent dat de rege- geen buitengewone be- ,'gdheden had om in te bre- ;i!a in het kantoor van de fychiater van Daniel Ells- Jminder dan 82 procent ndt Watergate een walgelij- fczaak. 'i.in alles behalve gege- (Van onze red. buitenland). WASHINGTON De senaatscommissie voor het onderzoek in de Wa tergate affaire de commissie „Ervin" zal haar hoorzittingen aan staande maandag hervat ten met de getuigenver klaring van Watergate samenzweerder E. Ho ward Hunt. Daarna zul len drie andere getuigen gedagvaard worden in het kader van het onder zoek der commissie naar politieke sabotage. Voorzitter Sam J. Er vin, de democratische senator van Noord-Caro- lina, verklaarde dat eerst Hunt voor de com missie zal verschijnen, gevolgd door John J. Caulfield, een medewer ker van het Witte Huis en Patrick J. Pat Bucha nan, die belast is met het opstellen der toespra ken van president Nixon. De commissie zal nu slechts drie dagen per week aan de Watergate- schandalen wijden en hoopt het onderzoek op 1 november te kunnen voltooien. Door de com missie wordt ontkend dat onder politieke druk zou zijn besloten om het kalmer aan te gaan doen. De commissie zal zicl\ concentreren op een aantal belangrijke getui gen en proberen te ver mijden om in onbelang rijke details te verzanden. Watergate-schandalen verve lend worden. Ze zien geen praktische oplossing zonder grote schade aan de natie. Ruim tweederde (65 procent) meent dat een afzettingsproces tegen Nixon de zaak alleen maar erger kan maken. Deze twee feiten, machteloze verve ling en de onwil om de presi dent te verwijderen, vormen nu de hoekstenen van Nixons strategie. Het proces tegen Mitchell en Stans begint op gang te ko men. Ehrlichman. Egil Krogh, David Young en Gordon Liddy zijn in Los Angeles in staat van beschuldiging gesteld van wege hun rol bij de inbraak in het kantoor van de psychiater van Daniel Ellsberg. Binnen kort zullen ook andere Water- gateverdachten officieel in staat van beschuldiging wor den gesteld. Er zal zich een intrigerend juridisch spel gaan ontwikke len waarbij alle verdachten zullen aanvoeren dat door de enorme publiciteit geen onpar tijdige jury zal kunnen wor den gevonden en dat de wei gering van de president om op de band opgenomen Waterga- te-conversaties prijs te geven hen ernstig bij hun verdedi ging zal schaden. 'In de juridische veldslag rond de Nixon-tapes schuilen on vermoede mogelijkheden voor de president, voor Spiro Ag new en voor de Watergatever- dachten. De advocaten van Nixon betogen dat de zoge naamde doctrine van „presi dentieel privilege" zo absoluut is, dat de rechtbanken de macht niet hebben om de pre sident te dwingen het bewijs materiaal aan een grand jury van onderzoek te verschaffen. Zelfs wanneer conversaties met de president betrekking hadden op de details van een misdadig plan, zo zeggen de advocaten, heeft Nixon nog steeds het recht het bewijsma teriaal achter slot en grendel te houden om de vertrouwe lijkheid van presidentiële ge sprekken te beschermen. De verdedigers van Nixon gaan „Vm O.K. You're O.K." (uit Louisville Courier-Journal). nog een flinke stap verder: zij zeggen dat de president niet vervolgd kan worden voor welk misdrijf dan ook voordat hij door het Congres in staat van beschuldiging is gesteld, veroordeeld en uit het Witte Huis verwijderd. Noch in het Congres, noch on der het volk bestaat de wil om de president te verwijderen. Als de positie van Nixons ad vocaten stand houdt betekent dat dat ook Spiro Agnew pas vervolgd kan worden wanneer hij is afgezet. Op grond van de stelling dat de president en de vice-president immuun zijn voor strafvervolging zolang zij niet zijn afgezet kan Nixon zijn minister van justitie, Elli ot Richardson opdragen de of ficier van justitie in Baltimo re, George Beall, te bevelen de zaak tegen Spiro Agnew te seponeren. Richard Nixon kan niet toe staan dat Agnew in staat van beschuldiging wordt gesteld en vervolgd zonder zijn stel ling te ondermijnen dat de president pas na zijn verwij dering uit het Witte Huis aan de strafrechtspraak kan wor den blootgesteld. Nixon heeft gezegd dat hij de geluidsbanden zal prijsgeven wanneer het Hooggerechtshof -dat de zaak op 1 oktober in handen kan hebben- een „de finitieve uitspraak" doet. Hij weigert te zeggen wat hij on der een „definitieve uit spraak" verstaat. Als het Hooggerechtshof, dat de signa tuur van Nixon draagt, met een minder dan definitieve uitspraak komt houdt Nixon de geluidsbanden achter slot en grendel. Dat zou dan goed nieuws betekenen voor Mit chell, Ehrlichman, Haldeman en tal van andere Watergate- verdachten, die dan kunnen aanvoeren dat de geluidsban den en ander materiaal dat de president weigert op te geven hen bij hun verdediging had kunnen helpen. Er zijn tal van precedenten waaruit blijkt dat de rechtbanken aan zijn een argument grote betekenis toe kennen. Het lot van Spiro Agnew ls nauw verweven met dat van de president: als Agnew nu kan worden vervolgd kan ook Nixon worden vervolgd. Nixon heeft bovendien nog een ande re reden om Agnew te redden. De grondwet bepaalt dat wan neer het ambt van de vice- president vacant is de presi dent een nieuwe vice-presi dent moet benoemen onder goedkeuring van een meerder heid in beide huizen van het Congres. De democratische meerderheden in het Congres zullen er weinig voor voelen een man aan te wijzen die de republikeinen in 1976 een nieuwe kans op het president schap kan geven. De agressieve toon van Nixon en Agnew duidt op een zekere graad van zelfvertrouwen. In de juridische steekspelen rond de geluidsbanden schuilen nog tal van voetangels en klem men, maar zelfs het feit dat het debat rond de tapes de centrale rol is gaan spelen in het Watergatedrama kan de president winst opleveren. Het is mogelijk dat op dit punt door de Watergatecom- missie en Watergatevervolger Archibald Cox een grote stra tegische fout is gemaakt. De kernvraag is nu geworden of de geluidsbanden kunnen aan tonen of de president voorken nis had van de Watergate- schandalen en de doofpotpro jecten of niet. Kan men van een geslepen man als Nixon verwachten dat hij, wetend dat de bandrecorders draaiden, uitspraken heeft gedaan die het bewijs leveren van zijn schuld in een crimineel com plot? Nixon heeft tijdens zijn be wind als president van de Verenigde Staten maar weinig uitspraken gedaan zonder daaraan een ontsnappingsclau sule te hechten en het is in de Amerikaanse bureaucratie de gewoonste zaak van de wereld dat wanneer er politieke on deugd wordt bedreven de lei dende figuren worden be schermd met een web van ontkenningsmogelijkheden. Belangrijker dan de vraag of de geluidsbanden kunnen aan tonen dat Nixon voorkennis had van de Watergatemisdrij- ven is het feit dat hij er van geweten moet hebben. De wet in Amerika kent het ver schijnsel van strafbare nalatig heid. Een verdachte kan niet als onschuldig worden be schouwd wanneer hij moed willig de ogen sloot voor wat hem duidelijk had kunnen zijn. Onwetendheid kan niet worden aangevoerd als resul taat van bewuste blindheid, zegt een massa jurisprudentie. Er zijn tal van voorbeelden aan te voeren waaruit blijkt dat de president de ogen on de oren sloot toen hij gewaar schuwd werd voor een groei end kankergezwel in het Witte Huis. De tapes kunnen hun diensten gaan bewijzen voor Nixons vazallen. In het juridische de bat rond de geluidsbanden stellen de verdedigers van Nixon vast dat de president (en daarmee de vice-presi dent) immuun zijn voor straf vervolging zolang zij in het Witte Huis zitten. Er is ten slotte nog een mogelijkheid die voorzover ik weet aan de aan dacht is ontsnapt. Misschien bevatten de stukken band die betrekking hebben op Water gate geen enkel bewijs dat Nixon een kwalijke rol in de schandalen heeft gespeeld. Misschien heeft hij dingen die hij niet op de band wilde hebben buiten het bereik van de microfoons gezegd. In dat geval kan hij, na zijn lange kruistocht ter bescherming van wat hij als zijn grondwet telijke privileges wilde zien, op bevel van het Hoogge rechtshof de geluidsbanden vrijgeven ten bewijze van zijn onschuld. Hij kan dan zeggen dat hogere motieven het hem tot dan toe onmogelijk 'maak ten zichzelf te verdedigen te gen de boosaardige vervolging door zijn opponenten. Men ziet dat op het schaakbord van Watergate nog van alles moge lijk is. Intussen is het volk vermoeid van Watergate, of schoon het er van walgt. BERT VAN VELZEN De komende week zal er door velen gepraat worden over „vrede" Daarvoor heb ben allerlei actie- et. werk groepen, gestimuleerd door ne gen kerken (w.o. de rooms katholieke kerk) in Neder land, de Vredesweek georgani seerd. De portemonnee kan dicht blijven, want het gaat bij deze ac ie niet om geld. Hel gaat om u zelf, uw kinde ren, uw buren. Nu zijn er globaal drie le vensgrote misverstanden in het spel, want,eer de meeste mensen aan „vrede" denken: 1. We leven nu in een toe stand van vrede, sinds 1945. 2. Vrede heeft te maken met „poeslief en aardig voor me kaar zijn", geen ruzie, geen conflicten. 3. De politici en het leger, de NAVO, beslissen over vre de of oorlog. Misverstanden! Zo zeggen de v. erkgroepen die zich voor de vrede inzetten en die, op verzoek van het Interkerkelijk "redesberaad in ons land, hun gedachten met het oog op de Vredesweek op papier hebben gezet. Misverstanden, waarmee we met z'n allen weliswaar zijn grootgebracht, maar die we nu toch uit de weg moeten gaan ruimen. Noemt u dat vrede, een on verminderde bewapeningswed loop, kernproeven, miljarden gulden naar legers die „de vij and" moeten afschrikken? o<*int u da' vr als u bang bent v .or een vijand, „de tussen", ot „de Chinezen", of „de communisten" (of omge keerd) „het Amerikaanse im perialisme". Noemt u het vrede als wij het licht in eikaars ogen niet gunnen, gastarbeiders negeren, langharige jongens negeren, een minder begaafde, een ,.te linkse" of een „te rechtse" Collega negeren en ons vooral ,,de kaas niet van het brood laten eten"? We leven allesbehalve ln een toestand van vrede, maar we zijn met z'n allen in de voortdurei.de prestatieslag om meer welvaart, betere posities en grotere consumptie; er al van overtuigd dat er „vrede" is wanneer wij zelf maar van niemand en niets last hebben. Die vrede van ons is een illu sie. Niet voor niets bestaat er ondanks die z.g. vrede van ons erg veel onvrede bij de men sen. Een belangrijk deel van de literatuur, die het IKV bij ge legenheid van de Vredesweek heeft verspreid, bestaat uit po gingen te laten zien dat vrede eel meer is. eigenlijk iets heel anders is dan „geen oor log". Al was het alleen al door het feit dat wapens en hun dreiging er nog wel zijn, ook al zwijgen ze nu. En wij hebben vrede met die dreiging. Zolang we onze NAVO maar hebben, zeggen we in Europa, zolang we onze atoomkoppen maar hebben, zeggen ze in de Verenigde Staten, zolang we onze War- schaupactleggers maar paraat hebben, zeggen de Russen. Zo 'aug zitten we goed, zijn we veilig. Waar of niet, zo rede neert bijna iedereen van ons. Wat betekent dat? Dat wij, niet alleen onze reger ngen, maar u en ik en onze buren, die anderen al.-, vijanden zien, als bedreiging. En gebeurt er niet precies hetzelfde in onze eigen omge- vii g? Voelen de hogere inko menstrekkers zich niet be dreigd Voelen topsporters zich niet dagelijks bedreigd door rivalen? Voelt u zich niet in uw positie bedreigd door een carrière makende colle ga? Binds de mensheid als een groep veredelde apen uit de bomen is gekomen hebben mensen vijanden gekend, „an deren" die hen bedreigden Het ziet er met naar uit dal wij in 1973 al veel anders denken en leven. Maar beter dan dat als een sooi t natuurwet te accepteren, kan men beden ken dat inmiddels de wereld zo „klein" is geworden, dat we zo van elkaar afhankelijk zijn geraakt dat onze verant woordelijkheid voor elkaar en eikaars voortbestaan (denk aan atoombom en aan milieu vervuiling) zo groot is gewor den, dat je "privé-gedrag mee- bepalend is geworden voor het reilen en zeilen in de straat waar je woont, je gemeente, je tand, de wereld. Het ziet er naai uit dat daar ie grootste belemmering voor een echte vrede ligt: dat de leesten van ons niet in de gaten hebben hoe groot hun invloec, is „Als dit zou veran deren, of als dat.zeggen we, dan zou de wereld er wel outer u.tzien. En we hebben nie. ir de gaten dat we er zelf mede voo, zorgen dat er juist weinig ten gnede veran dert. „Wat kan ik nou „De reger.ngen, de grote bedrijven de rnken maken toch df dienst uit Dat zeggen we vaak. en we hebben niet m de gatm dat we door niets te Joen de machten dezer wereld hun cang laten gaan. Nets doen d.w.z anderen maar la ten bellissen is óók politiek. Kardinaal Alfrink heeft ln verband met de Vredesweek gezegd, „riet komt me voor dat bel thema van de vredes week dit jaar „De vrede bjj u thuis" zal kunnen bijdragen om deze raakpunten en ver banden meer ziehbaar te ma ken. Ieder ontmoet als we ons niet daarvoor afsluiten in de eigen wijk of plaats buitenlandse arbeiders, Suri- .amers, Portugese en andere politieke vluchtelingen, maat- a zhappelijk gediscrimineerden. L. vrijwel elk gezin kan door de militaire dienstplicht de vraag wórden gesteld of deze als vanzelfsprekend moet wor den beschouwd dan wel aan leiding k; n geven tot een ver dieping in de huidige bewape- ningsprohlemen en of daarte genover een meer hew usle hou- ling moet worden aangeno men". Met „vrede bij u thuis" wordt iets heel anders bedoeld dan het verdoezelen van con flicten ln het gezin, op school, •n het bedrijf of op het sport veld. „omwille var de lieve vrede". Dat benadrukken de brochures Te door het Inter kerkelijk Vredesberaad zijn verspreid. Werken aan vrede kan luist letekenen dat con flicten en meningsverschillen woHen uitgepraat In een ge zin waar de kinderen kunnen en mogen meediscussiëren iver de gr-te wm-eldproble men. die op hen afkomen via de t de krant en 0p school, groeien meer bewuste toekom stige burgers op, die straks eerder kunnen kijken dan hun neu. en de neus van hun auto lang is. Er zijn echter, om nu alleen bl,i „liet gezin' te blijven, nog ■rg veel gezinnen waar pro blemen lie verder gaan dan de voortuin of de flatgaleriJ uooi' ter sprake komen. Hoe vaak zegt men niet: „Bah wéér niks als ellende op die tv", en de knop wórdt omge draaid „.Tongen, daar kun jij nog niet over meepraten". Hoe leren we onze kinderen omgaan met dat gastarbeiders gezin dat in de buurt woont Durf je als ouder een opmer king van een kind serieus te nemen, als het je eigenlijk op je nummer zet? Ben je als vader altijd alleen maar de baas, en daarmee uit. basta? Leren kinderen zich ook ver diepen :n de gedachten en angsten van hun ouders. Denk je bij het tafelgebed ook aan nnder elders in de wereld? Zo maar wat vragen, en dan alleen nog maar over het ge zinsleven Een eilandje in de ,rote samenleving Maar die samenievinr bestaat juist uit al!» maal van die „eilandjes" En wat neel't het voor zin, ja we k echt hebben we, om te roeper, dat het onrecht uit de ereld moet. dat alle mensen -moeders moeten zijn en dal het ui moet zijn niet oorlogen belangenstrijd en onderdruk king. ais je daar zelf thuis niet aan meewerkt? Het belangrijkste doel van deze Vredesweek is dat we ie1 -n «iei. dat het bereiken van «rede i"- de wereld afhan kelijk is an de mate waarin w„ thuis aan de vrede wer- xen. JJ>. Vast en zeker hebt u wel eens meegemaakt dat twee compag nons (veelal verwanten) na een hoopvolle start elkaar zo danig gingen irriteren dat de voorgenomen samenwerking een aanfluiting werd. Perioden van hevige ruzie en ijzige zwijgzaamheid volgden elkaar op. En wie het nog niet wist werd het duidelijk dat ook buiten huwelijk en Mozambi que de intermenselijke ver houdingen wel eens afwijken van de christelijke beginselen. In zo'n situatie was tot voor kort de enige oplossing wach ten totdat een van de twee het schip zou verlaten, hetzij ten einde raad hetzij gedwongen door de dood. Maar nu is het anders. Het Wetboek van Koophandel (1) bevat een aantal wetsbepalingen waaruit blijkt dat bij het Gerechtshof Amsterdam een Onderne mingskamer is ingesteld die op verzoek van belanghebben den een onderzoek kan instel len en voorzieningen treffen indien er van wanbeleid spra ke is. Tot deze voorzieningen behoort onder meer de schor sing of ontslag van een of meer bestuurdersde tijdelijke aanstelling van een of meer bestuurders of commissarissen, alsmede de ontbinding van de vennootschap. Een grote macht dus! Zo werd in het geval dat ik u deze week voorleg de Amster damse Ondernemingskamer betrokken in het conflict van twee directeuren-grootaandeel houders (ieder had 50%) ener naamloze vennootschap die zich bezig hield met de fabri cage en handel in grafische machines. De een behartigde de iji- en verkoop, de ander voerde de administratie. Ja renlang hadden ze geruzied tegen elkaar geprocedeerd, het personeel in hun conflict be trokken en zelfs slaags ge raakt op kantoor. De gevolgen bleven niet uit; niettegen staande een omzet tenderende naar een miljoen leed de ven nootschap jaar op jaar verlies. Op één punt waren ze het eens: als het zo doorging ging de zaak (en daarmee hun cen ten) naar de knoppen. Om dit te voorkomen betrokken ze de Ondernemingskamer in de zaak. De rapporteur door deze Kamer aangesteld zei vierkant dat het het beste zou zijn beide directeuren te óntslaan en een buitenstaander als li- quidateur aan te stellen. Maar aan de gevolgen (mede voor de medewerkers) denkend streek hij over z'n hart en adviseerde voorshands te vol- staan met 'n tijdelijke oplos sing. Deze zou hierin bestaan dat één der directeuren (in casu de administratievevoor een jaar zou worden geschorst met behoud van salaris (een sabbatical year dus!) (2) dat een commissaris zou worden benoemd aan wie ieder van de heren één aandeel fiduciair zou overdragen ('n buiten staander op de wip dus!) en dat controle zou worden uitge oefend door een registerac countant (die moeten ook le- ven'ó). Met dit plan de cam pagne konden de captains of industry zich verenigen. En de Ondernemingskamer gaf er zijn zegen aan. (3). En zo overbrugde de rechter voorlopig de kloof van haat en naijver tussen twee mensen kinderen die 2000-jaar-Chris ten dom niet had kunnen dem pen. D'OUWE l( Artikel 54 a Wetboek van Koophandel. 2) In de Verenigde Staten krijgt een hoogleraar het ze vende dienstjaar (sabbath) vrij van dienst met behoud van salaris; de bedoeling is dat hij dan elders wijsheid opdoet. 3) Hof Amsterdam (Onderne mingskamer) dd. 26 april 1972. gepubliceerd Ned. Juris prudentie 1973 no. 6. (ADVERTENTIE) Uitgebreide Gevarem erzekering. Voor het huis waarin u woont en de Stoel waarin u zit Conservatoriumlaan 15. Tilburg, tel. (013) 62 91 11

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 19