vyvyÊ VAV HOCKEY STAAT VOOR NIEUWE PERIODE NAC nog niet uit de zorgen IlIRT EN FINALE Magdeburg-trainer onderschat NAC niet OMLOOP DOOR DE SPONSORS GERED Brigitha goed voor zilver Goed sparen is: hoge rente en hetere voorwaarden. tol Cruyff en Krol in Europese selectie Jjterdag 8 september 1973 fERDAG 8 SEPTEMBER i973 25 swart weer voor voldoet*, tempi om met tot de gedwongen te worden 37-31, 18-23; 29. "l H' 11-17; 30. *6-41, I7-2J. 41_36, 9-13; 32. 34-30.Drrti nil met 39—M >o nu met 3933, 4843 31—26 enz. 32,e.n 33. 45—40. 12—17; 34. 40?/' 17—21: 35. 30-Jia TT"34- 17-21; 35. 30-24, «IJS Beantwoordt elke aktie ven wit met een tegenaktie te 24X13, 8x19; 37. 34-30 3-£ 38. 49—44. 23—29! AViV ai m w c. Een weloverwogen zet van zwart, wit mag niet 37—32 want dan volgt lakoni.v (26x37) 32x34 (37-31) enz. dus ook schijf 29 is onaantastbaar 39. 44—40, 21—27; 40. 40—34' 29x40; 41. 35x44, 28—32! Ver zekert zich van de remise door deze zet. 42. 37x17, 26x37; 43 48—42, 37x48; 44. 47—41, 48x34 45. 30x39, 812; 46. 17x8, 2x13* 47. 4137, 1318; Remise ge geven. 23..b5—b4! 24. c3xb4, Dd8—f«! (De pointe van het pionoffer is het drei gende gecamoufleerde mat or b2). 25. Pf3xe5, Df6xe5 26. Lc2d3, Lb7xe4 27. Ld3xe4, De5xe4-f 28. Dd2—d3 (Of Kal, exfö. Zwart wint dus in elk geval een pion en in deze overzich telijke stelling betekent dat voor de geroutineerde zwart- speler een technisch eenvou dige winst). 28De4xb4 29. Dd3—b3, Tc8—b8 30. Db3xb4, Tb8xb4 31. b2b3, d6d5 32. Thl—el, Tb4e4 33. föxe6, Te8xe6 34. Pe3c2, Te4—e2! 35. Telxe2, Te6xe2 36. Pc2b4, Te2xg2 37. Pb4xa6, Tg2—b2T- 38. Kbl—cl, Tb2xa2 39. Pa6b4, Ta2g2 40. Tdld3, Lg7e5 41. Pb4c6, Le5xg3 42. Pc6—e7+, Kg8—h7 43. Pe7xd5, h6—h5 Wit geeft het op |el eens een slembod laten rkeerde kaarten vast te lis het niet altijd even ge- |t te blijven als de tegen- van vrije kaarten afspeelt: trtiouwen schenken in de levies. 5 2 B 4 B 8 5 8 3 97» 9 7 6 5 1 10 3 2 B 10 beider H4 10 3 V 9 V 7 6 eboden. Zuid opende met ngevende 20 a 22 punten noord verhoogde tot vier Izuid zou hebben mogen is in dit geval azenvraag maar zuid had een maxi- (leminvitatie aan door zes de westelijke tegenspeler hij startte met schoppen- net schoppenaas en oost ven bijgespeeld. In slag 2 jer op tafel, west won met Jnlgde met schoppenboer. Jpen drie bij en zuid won In de slagen4) en 5) speel- Sarten - west kon eenvou- pr wegdoen. Hierna volg- len - op de vierde ruiten i-tentje bij, zuid ruimde i west In plaats zitten en maak pooien van de fraaie, vrije iyel het opruimen van zo'n klavertje. Wel, tegen- I» het laatste: hij ruimde ':laver tweetje op en gaf 4jt cadeau, daar NZ nu nog pnden maken. Dom, slecht choppen zien signaleren: eerst schoppen zeven en eld: aangenomen mocht [zuid, maar oost de schop- len had. De tegenspeler 'rdaad de schoppen tien ide viermaal klaver negen 1 klemmen. gest zich er later op, dat dat zuid vier klaveren over excuus, want west |ten dat oost de schoppen te speelt men bridge met |ie zo goed tegenspeelt als men de door hem ver niet in de wind slaan. de verloren punten, le verloren avond - want er voor spek en bonen (Van onze speciale medewerker) BREDA. Bij mij in de straat spelen de kinderen nU hockey, groteren en kleintjes, jongens en meis jes, vredig door elkaar, ylet echte sticks of zomaa: een stok. Het gaat alle maal prima en als de een zich Ties noemt, dan heet Je ander opeens Maarten „j Ronnie. De uitwerking van een grandioos wereld- toernooi, dat bekroond is met klinkende Nederland se successen: voor de he ren de titel, voor de dames een tweede prijs achter IVest-Duitsland. De opbloei van hockey- liefde op de straat is een logisch gevolg. In mijn jonge jaren had je de schaakrage loen Eeuwe wereldkampioen „as geworden, later kreeg je Fanny Blankers die de atletiek bevorderde, je hebt Anton Geesink gehad als ju- jopropagandist en veel meer. Ongetwijfeld gaat ook die straat-beoefening van hockey „eldra een teruggang tege moet. Tenslotte is het bijna herfst en dat korten de dagen. En verder komen er nieuwe raken om de aandacht te vragen. Voetbal bijvoorbeeld, de onvermijdelijke trekker. Maar het kan niet anders of ook de hockeysport zal de ftvelgen van dit knallende Amstelveense succes onder vinden. Nu al groeit het le dental van de koninklijke Nederlandse hockeybond op een onwaarschijnlijk sterke manier. Zoals ik laatst gele zen heb: in een half jaar kwaimen er 1475 mannelijke en 1226 vrouwelijke leden bij, waarmee een totaal van 60.000 in het verschiet komt. Als de groei op de huidige manier doorgaat, zal dat le dental nog in de jaren zeven tig zijn opgeklommen tot meer dan honderdduizend. Waarmee hockey een sport van betekenis is geworden. We weten het: vroeger was dit een élitesport voor een be genadigde groep, die meestal flink over kontanten be schikte en waarvan de top- spelers studenten waren, die best een jaartje konden wachten met afstuderen. Dat is al lang verleden tijd, en het is maar goed ook. Overal groeien de clubs, van het eerlang zeventigjarige „Bre da" tot het jonge HSD in Zierikzee. Zelfs hebben en kele verenigingen een leden stop moeten invoeren, met het gevolg dat andere over matig sterk groeien of dat zelfs nieuwe clubs moeten worden opgericht. Wat betekent dat? Aller eerst, dat er een geweldige vraag gaat ontstaan naar ge schikte speelruimte, terrei nen dus. En verder dat vere nigingsbesturen het extra zwaar gaan krijgen. Dat se cretariaten moeten uitzien naar betaalde administra teurs. Dat er scheidsrechters nodig zijn, trainers en vooral ook begeleiders en begeleid sters van de jeugd. Zonder dat loopt de zaak uit de hand en dat wil niemand. Anderzijds heeft deze ont wikkeling op den lam e duur ook consequenties voor de nationale topploegen. Wij ho pen niet, dat Nederland ooit zal overkomen wat Pakistan heeft meegemaakt: alle spe lers uitgesloten van verdere interlands wegens wangedrag (tijdens de Olympische Spe len van München). Pakistan diende dus met een totaal nieuw team naar Amstelveen te komen en de man die eens zei dat zoiets daar geen pro bleem on zijn, omdat er ge makkelijk elf of meer gelijk waardige cracks uit een schuifla waren te halen, heeft niet zo erg ongelijk gehad. Pakistan werd „slechts" vierde, maar het verschil met nummer één Nederland waarvan het trouwens als enige heeft ge wonnen is niet bar groot. We zullen dit Pakistan straks dus weer hogerop kunnen verwachten. Pakistan haalde de ere plaats door zijn geweldige aantal capabele hockeyers. Als in Nederland de beoefe naren toenemen en de bege leiding en training eveneens gelike voet houden, dan zal ook bij ons het peil stijgen of minstens want dat is nu genoeg op dezelfde hoogte blijven. Zoiets is no dig, omdat juist na het berei ken van de top een terugval gemakkelijk is. De dames, die momenteel eveneens we reldkampioen zijn, hebben dat gemerkt, toen zij na het behalen van de wereldtitel in 1971 liefst driekwart van hun topspeelsters za;en ver dwijnen, om uiteenlopende redenen, zoals studie, werk, huwelijk, maar vooral omdat het zo geweldig is op het absolute hoogtepunt In je carrière te kunnen eindi gen. Ditzelfde gevaar bedreigt nu de heren. Vijf spelers uit het elïial dat zendag de we reldtitel behaalde hebben meegedeeld zich niet langer beschikbaar te stellen: Nico Spits, Paul Litjens, André Bolhuis, Jeroen Zweerts en Flip van Lith de Jeude. Een zesde speler Bart Taminiau aarzelt nog. Ongeveer de zelfde motieven als bij de dames: studie afmaken, gaan werken ln het buitenland, en niet te vergeten: dit was zo iets gigantisch dat we onmo gelijk groter glorie kunnen meemaken. Tegelijk legt ook coach Ab van Grimbergen zijn functie neer. Een bedenkelijke zaak. De spelers zelf hebben natuurlijk het volste recht zich terug te trekken: de uren, die zij aan de opbouw van dit elftal en aan de training hebben be steed, zijn respectabel. Maar hoe krijgen we zo een-twee drie een ploeg, die het er ook goed afbrengt? Deze op gave is te dringender, omdat reeds in april in Madrid het Europees kampioenschap wordt gespeeld, waaraan een kleine twintig landenploegen deelnemen. Slechts vier van hen plaatsen zich voor deel neming aan het volgende we reldkampioenschap (januari 1957 te Bombay) en daar moet Nederland toch bij kunnen zijn. Maar dan moet het nieuwe Nederlandse elftal zich in Madrid toch opnieuw in de Europese top scharen. Een 0 De Nederlandse hockey'frs vieren feest na het behalen van de wereldtitel. V.l.n.rBolhuisHeens, ZweertsKruiste Litjens en Nico Spits. lichte opgave? Vergeet het maar. West-Duitsland, Enge land, Spanje, Polen, de DDR behoren zonder meer tot de zware gegadigden. Kortom: het bondsbestuur en de elf- talleiding wachten nog zware taken. De komende algemene vergadering van de KNHB op zaterdag 29 september in Amserdam krijgt ongetwij feld een feestelijk karakter, ook 11 omdat de bond 75 jaar bestaat. Verwacht mag wor den dat mensen als Nico Spits, Ab van Grimbergen en Hans Schnitger op de lijst van leden van verdienste worden geplaatst. Dat zou te recht zijn. Maar zo'n eerbe toon geeft tegelijk aan, dat een periode voorbij Is en dat een nieuwe is aangebroken. Een periode met veel pro blemen, maar eveneens met ongekend veel mogelijkhe den. FRANS OUDEJANS. (Van onze sportredactie) BREDA NAC kan voor de I ralstri jd, die het vanavond in ItWhoven speelt tegen PSV SÏW YORK (ANP) Mar- I pret Court en Evonne Goola- ||«ig hebben zich geplaatst «r de finale van deopen 'ikaanse tenniskampioen- I «appen van Forrest Hills. I Court won in de halve finales I H de Amerikaanse Chris I hert (7—5, 2—6, 6—2) en Wagrög schakelde de Wedt- tótse Helga Masthoff uit (6 4-6 6—4), Hetis voor het I sist in de geschiedenis van I k open Amerikaanse kampi- I «schappen dat de finale da- I Ms enkelspel een louter Au- I Wlische aangelegenheid. niet beschikken over Arie Delmotte en Ad Bakker. Del- motte heeft nog steeds last van zijn linkerknie. Dinsdag wordt bekeken of een opera tieve ingreep aan de meniscus noodzakelijk is. Ad Bakker, die in de wed strijd tegen FC Utrecht een officiële waarschuwing kreeg van scheidsrechter Vervoort, is voor twee wedstrijden, ge schorst. Daarnaast kreeg Ad Bakker ook nog een boete van honderd gulden. Het is ook no-g niet zeker of middenvel der Felix Muller van de partij zal kunnen zijn. Muller suk kelt met een liesblessure, Frans Vermeulen speelt vana vond nog niet mee. Vermeu len: „Ik heb nog een beetje last van mijn bovenbeen. Het is nog te riskant om vanavond al mee te doen. Dan heb je kans, dat je door te vroeg te beginnen je hele seizoen weer verknalt. Als het een beetje meezit ben ik tegen Ajax mis schien weer van de partij". Wie de vervangers zijn voor Delmotte en Bakker kon trai ner Wullems nog niet vertel len. (Van onze speciale verslaggever) MAGDEBURG. Heinz Krügel, de cheftrainer van FC Magdeburg, weet wei nig of niets af van de kracht van de komende tegenstan der in de Europacup II, het Bredase NAC. De enigie in formatiebron van de be minnelijke Oostduitse trai ner zjjn de Nederlandse sportbladen, die hij na de loting in Zurich met meer dan normale interesse door leest. Al is Krügel daardoor goed op de hoogte van het feit dat NAC er ook dit seizoen weinig van terecht brengt, dat is voor hem geen reden om daaruit de conclusies te trekken, 'dat FC Magdeburg een gemakkelij ke tegenstander heeft getrof fen. Daarvoor is Krügels be wondering voor het Neder landse voetbal eri Ajax in het bijzonder te groot. Krügel: „Een ploeg die Ajax twee maal weet te bedwingen kan niet zwak zijn. Een beker win je niet door toeval. Dan moet je elftal toch van een pp—1 iinmw mwii i> iiiiiiiiii Hifi «trwBcai! 0 Routinier Sequin (donker shirt) van Magdeburg een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De tiende «loop van Zeeuwsch-Vlaan- l*t» faal door. De vergade- «1 tot diep in de nachtelijke I door de gezamenlijke Co- *s van Terneuzen, Oost- I en Philippine had tot re- ™taat dat dit besluit uit de I «uwscV Vlaamse wielerbus l'tio. j)e sponsors hebben omloop gered", zo zei een I ''Wukkige Qijs Veerman, I Mriitter van het organisatie- 'onuté van de omloop. „De IPonsore hebben meer sporti- Ikunnen opbrengen dan KNWU. De KNWU-bonzen j?® ÏKag op hun strepen en I «hen er lak aan dat een I JT^ecomité de dupe is I 5 "Ui beleid. Wij zijn er in S'val van overtuigd, dat I J™*™8 veertien ploegen "w, Ketting, Caballero, Tri- I hu *^°ble, Amstel en nog en- sP0nsers, die hadden toe- ™td aan de start te komen. A'. mindere ploegen na- j™1» maar dat kan niet an- I fee r'U topamateurs zijn ge- IS? ^oor bun gedrag in de I s-^wnenlandronde. De ns°r3 hebben het organisa- gnute niet het slachtoffer worden van de starre Is »g van de KNWU-offici- teest» onze redding ge- lie L' meent G'js Veerman, Iftnp met secretaris Hennie lij t ?®e' van overtuigd is dat I andere geval weieens |»;,u?l0°P van het Zeeuwse I vérdw^rosrarruma kaf kunnen ÏÏerPh>. -t ïjnen- Van Pamel: „Voor I kjCi.yargadering van de ge- Mi n wielercomites in I Wit" in Oostburg be gon was 90% van de leden van het organisatiecomité voor het schrappen van de omloop van de wielerkalender. We hebben de zaak echter goed doorgepraat. Eerst waren we wat te emotioneel. We voelden ons belazerd door enkele uit spraken van consul Ben IJse- baert en de heren De Schipper en Goud van de sportcommis- sie van de KNWU. Men had ons verzekerd, dat we er ge rust van uit konden gaan dat er voor de gestrafte renners in de Vierstromenlandronde een uitzondering zo'ü worden ge maakt voor de omloop van Zeeuwsoh-Vlaanderen. Daarom kwam de klap dubbel hard aan toen bleek dat de KNWU- bestuurders er n-iet over peins den de straffen op te schor ten." Arjaan de Schipper en Bas Goud van de sportcom- missie hebben er echter wel alles aan gedaan om de straf fen voor de omloop van Zeeuwsch-Vlaa'nderen onge daan te maken. „Maar", zegt Arjaan de Schipper: „de meerderheid beslist en die meerderheid was tegen op schorting van de straffen. Dan ben je uitgepraat. Ik had het liever ook anders gezien, maar ja.." De Schipper is er met het organisatiecomité verheugd over, dat de jubileumomloop doorgaat. De Schipper: „Ik ben blij dat de sponsors, dit aanvankelijk ingeschreven nadden hun woord hebben ge houden en dat ondanks dat zij niet met hun sterkste ploe^ gen aan de start komen. Dat is een sportief winstpunt. Wel ben ik teleurgesteld over het aantal sponsorpoegen dat aan de start komt. Er zouden er veel meer kunnen zijn. Neem nu ploegen als Esrni (met Pe ter Gödde en Theo van Pouc- ke als streekrenners), Kave- ro, Victoria en zo zijn er nog wel een paar te noemen Waarom laten die het afwe ten? Er is een prijzenbedrag van een dikke f 6000.- te win nen en dat voor amateurs. Het is gewoon een profschema en nog komen de amateurs niet Dat is tekenend voor de situa tie. De amateurs hebben het te gemakkelijk. Ze wensen zich niet meer te vermoeien in hel grotere werk. Ze rijden liever in kermiskoersen. Jammer maar waar". Toch komen er tenminste veertien ploegen aan de start. Hennie van Pamel: „We reke nen ook nog een beetje op Van Nelle. De kans is groot dat die ploeg komt. Tevens zijn we bezig met een Belgi-, sohe ploeg (Gentse Velo| Sport), wat eveneens zo goed als zeker van de partij is. En dan natuurlijk Trico Noble, dat nu de andere sponsors ko men ook meedoet. Frans van Turenhout, de sponsor van de Trico-Noble-formatie en voorzitter van het stichtings-l bestuur van de omloop dat ga- rant staat voor een eventueel nadelig saldo dat zal er zeker zijn was aanvanke lijk niet geporteerd voor deze omloop. „Maar", zegt Van Tu renhout, „ik heb wei mijn be denkingen tegen het doorgaan van de omloop maar ik leg me neer bij de meerderheid. Ik heb er begrip voor. Vooral voor de zakelijke belangen die op de «ohtergrond meespe len." Alom heerst er dus tevre denheid over het doorgaan van de omloop die niet meer weg te denken valt uit het Zeeuw se wielergebeuren. „Kwanti teit is er genoeg en ook over de kwaliteit valt niet te mop peren onder de gegeven om standigheden", meldde Gijs Veerman gisteravond tevreden op de geïmproviseerde pers conferentie in de Hulsterse sporthal „Den Dullaert". Dat die kwaliteit niet de volle honderd procent is, is niet on ze schuld; die verantwoording berust bij de KNWU. Ik ben blij met de medewerking van de sponsors. We hebben per slot van rekening toch niet voor niets naar dit evenement toegewerkt. TON KOOMEN BELGRADO (ANP) Voor het eeret sinds Ada Kok's gou den Mexico-medaille is de Ne derlandse zwemsport weer in de prijzen gevallen. Enith Bri githa, winnares van het zilver op de 200 meter rugslag van de wereldkampioenschappen, holde her en der om iedereen in het Tasjajdan-bad deelge noot te laten zijn van haar vreugde. Enith had het ge maakt. Hoe eigenlijk? Daar wist ze nauwelijks een antwoord op te geven. „Ik moest met te hard afgaan", herinnerde ze zich. „Wat er op die laatste baan gebeurde? Nou, Wendy Cook had een slecht keerpunt, die viel in eens weg en voor de rest heb ik eigenlijk niets gezien". In die laatste meters ge beurde eigenlijk het ongeloof lijke. Klaas van de Pol, ploeg leider bij de Olympische Spe len, zag haar alweer naar de vijfde positie terugvallen Maar het was hier de herinne ring, die de blik benevelde. Brigitha ging door, dwars door de pijngrens heen en er was er maar één, die net zo spij kerhard was als de Amster- damse-Antilliaanse deze avond: de Amerikaanse Olym pische kampioene Melissa Be- lote. Zij hield haar voorsprong vast. Maar de Europese re cordhoudster Andrea Gyarma- ti, die tien meter voor de fi nish nog zeker een meter voorsprong had gehad, viel stil. Een wirwar van armen reikte naar de bassinwand. Op het elektronisch scorebord stond een fractie van een se conde later te lezen dat Enith als tweede had aangetikt. Bondscoach Bert Sitters en Wil Stonm reageerden nuchter op het succes. .Geweldig troel", was de reactie van de IJ-trainster- Sitters gaf zich alle moeite duidelijk te maken dat, wie er ook aan de kwali teiten van Enith mocht hebben getwijfeld, de ploegleiding ze ker niet, „Enith heeft op die 100 meter van woensdag (toen ze vierde werd) niet zo slecht gezwommen. De anderen gin gen alleen veel sneller. Nu was het haèr beurt". Het was het eerste van de twee nationale records die gis teravond vielen. Alie te Riet, de 20-j arige schoolslagzwem ster van Zwemlust, jarenlang behandeld als het muur bloempje van de Nederlandse zwemsport, finishte als zeven de in de finale van de 200 meter schoolslag in de nieuwe nationale recordtijd van 2.44.89. 0 RUUD KROL. BARCELONA (ANP) Ruud Krol en Johan Cruyff sijn uitgenodigd om op 31 ok tober in Barcelona uit te ko men voor een Europees elftal dat ter gelegenheid van „De eerste wereldvoetbaldag" een wedstrijd speelt tegen een se lectie uit Zuid-Amerika. De .olgende wedstrijd zal in Li ma (Peru) worden gespeeld. De coach van het Europese team, Ladislao Kttbalo, nodig de de volgende spelers uit: Viktor (Tsjechoslowakije), Jennings (Ierland), Fachetti (Italië), Moore (Engeland) Breitner W.-Duitsland), Keita (Mali), Gallego (Spanje), Bec kenbauer (W.-Duitsland), Eu bio (Portugal). Cruyff (Ne- Jerland), Mazzola (Italië), Riva (Italië) Edström (Zweden) Pirri (Spanje) en Krol (Ned.). De selectie van Zuid-Ameri ka is nog niet bekend, hoewel de namen van Pereira, Paulo Cesar. Rivelino (allen Brazi lië), Sotil en Cubillas (Peru) genoemd worden. zeker niveau zijn. En al gaat het met NAC momenteel in de competitie iets minder dan normaal, dat wil nog met zeg gen dat FC Magdeburg een zwakke tegenstander heeft ge loot". Krügel ondersteunt zijn the orie door te wijzen op de hui dige kracht van het Neder landse voetbal: „Voor mij staat Nederland aan de top van het Europese voetbal. Niet alleen Ajax is van wereldklas se, maar ook het nationale elf tal van Nederland is bijzonder sterk. Met Brazilië is Neder land de grote favoriet voor de wereldkampioenschappen voetbal in München. Een be kerwinnaar van een land waai dergelijk topvoetbal wordt be dreven, moet automatisch een goed elftal hebben". Maar ondanks zijn bewonde ring voor het Nederlandse voetbal, weet Krügel zich niet aan de indruk te onttrekken dat deze lof ten opzichte van NAC meer past in de koude oorlogvoering die aan de meeste Europacupduels vooraf gaat, dan aan werkelijke er kenning van klasse van de Nederlandse bekerhouder. Want voorzichtig formule rend om beslist niet de indruk van superioriteit te wekken valt, uit de beleefde conversa tietoon van Krügel toch op te merken dat hij zijn elftal lich telijk als favoriet in de duels tegen NAC beschouwt. Krügel: „Wellicht heeft FC Magdeburg iets meer routi ne dan NAC. Wij hebben ten slotte al meer Europacupduels gespeeld. Vorig jaar tegen Ju- ventus (FC Magdeburg speelde toen in de Europacup 1) speelden wij erg sterk. De Italianen hebben ons tenslotte met slechts één doelpunt ver schil uitgeschakeld". Evenals dat tegen Juventus het geval was, zal FC Magde burg het tegen NAC zonder meer op een temposlag laten aankomen. Krügel ziet dat als de enige mogelijkheid voor zijn jeugdige elftal (de gemid delde leeftijd is 23 jaar) dat taotisch en technisch wel een en ander tekort schiet. Krügel: „FC Magdeburg is nog volop in ontwikkeling. Vanaf de dag van mijn komst bij Magdeburg (de ex-trainer van net nationale elftal die zelf in Leipzig woont, traint nu acht jaar in Magdeburg), ben ik mijn aandacht op de jeugd gaan richten. Die ont wikkelingsfase is nu voltooid. In het elftal van FC Magde burg, heeft een volledige ge- neratiewisseling plaatsgevon den. Zapf, Sparwasser en Se- guin zijn de enige routiniers in het jonge gezelschap. „Con ditioneel zijn mijn voetballers allen even sterk, maai- hun voetbalverstand is nog niet he lemaal volwassen. Wanneer het eens een keer niet lukt, trachten ze de wedstrijd via krachtvoetbal te forceren. Daar maak ik me voor de wedstrijd tegen NAC zorgen over. Ik heb begrepen dat de ploeg uit Breda tactisch erg sterk kan zijn. Mijn jongens zijn nog niet zover. Daar heb ik nog een periode van 2 jaar voor nodig". HARRY VERMEULEN (ADVERTENTIE) 8%% F .van Labtrhot bankiers 's-Herlogenbosch, Amsterdam, Bréda, Den Haag, Eindhoven, Nijmegen, Roosendaal,Tilburg,Vught. Spaaragentschappen over heel Nederland.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 25