EEN BETER CONTRACT DAN OOIT voor Nederlanders" ALTIJD RUZIE BIJ DE DAMES wereldtitelstrijd ipanners ehandelen :handalen liscreet Gerben Karstens: WIM DE WAAL: „Parkoers geknipt Keetie van Oosten: 11 Ocana Clausules sport door Hein Groothuis WK OP TV Geld Zaterdag 18 aogtMèo* 1973 (Van onze redactie buitenland) [TOKIO Ook aan •t Japanse politiek fir- lament verschijnen af ji toe schandaalkomc- |n, maar doorgaans sla- de betrokken „stèr en" erin de schadelijke «volgen tot een mini- mm te beperken of op heffen. Japan evolueerde in under dan een eeuw een feodaal rijk tot e derde economische wereldmacht, dank zij e geslaagde nabootsing [an de technische voor- Jitgang in het buiten- ind. Op politiek gebied werd de parlementaire [emocratie aanvaard, ge- chraagd door een kopie •an de Duitse wetge- ing. Het is evenwel on- lenkbaar dat een Japani oliticus ontslag zou ne- rien omdat hij betrok- ;en zou zijn in een sex- if drugschandaal, iets [vat voor zijn Britse ot iuitse collega onherroe- :lijk het einde van een ,olitieke loopbaan zou Betekenen. De Japanners ien hun politieke lei- Iers als gewone mensen, net gewone verlangens ;n gewone gebreken. Een van de belang rijkste vooroorlogse Ja panse diplomaten, Shige- jru Yashido, die na de ivergave van Japan ge- lurende zeven jaar het ipremierscliap vervulde, fhraeht zijn levensavond jdoor in het gezelschap Ivau een gewezen geisha. [Niemand heeft daar ooit ranstoot aan genomen en .zijn vrouw kon zelfs re kenen op de stille gene- igenheid van de pers, die Ihaar „korin-clian" bleef noemen. Dat was de |uaam die ze gebruikte ltoen ze nog rijke hezoe- Jkers vermaakte in de amusementswijk van 1 Tokio. Dat deze mentaliteit [niet verouderd is, bleek onlangs nog toen een Ja pans communistisch blad aanstoot nam aan een buitenechtelijke verhou ding van premier Tana- ka. De premier bevestig de noch ontkende deze geruchten, en de Japan se pers liet «e dan ook i voor wat ze waren, on danks een tweede po ging van de communis ten om Tanaka in op spraak te brengen. Een woordvoerder van zijn kabinet zei dat dit een ta- cet was van het privele- ven van de premier en dat niemand daar commen taar op leveren kon. De beroering die rond <j« zaak ontstaan was, etme snel weg en Tanaka bleef aan het bewind. Personen met aanzien en gezag hebben in Ja pan immers bijna trad - tioneel steeds een 01 meer minnaressen Se' had. Dat werd be schouwd als een status symbool en vindt z'P oorsprong in de verbalen over de kastelen van de samoerai's waar deze ridders van de Japan middeleeuwen Sew°®"' lijk een harem onder hielden die menige Ara bische emir zou heboeu doen watertanden. Slechts eenmaal moes' een Japans minister u de na-oorlogse P«™* ontslag nemen als gevois van een schandaal vyaa bij een vrouw betrokke was. Sanruku Izu?'* ma, minister van f«« ciën onder Yoshida, n op zekere dag, ftink schonken, een vrouwebJ ke bode van het P" ment in zijn armen e» gaf haar een vu»6 zoen. Dit voorval ver wekte zo'n opschu dat Izumivama onts nam- „.«me- Een politieke waarne tner die reeds jaren Tokio verblijft, ve klaarde onlangs nog „Een Japans P0IIt,"£ kan met gerust SeI" n, een liefje hebben, der zijn loopbaan m gedrang te brengen, ze komt echter wel het gedrang als hij weigeren een kind te nennen dat uit die houding geboren wero 21 (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK Gerben Karstens ziet het lucratieve tweejarige contract, dat h(j van BIC kreeg aangeboden en waarover hij donderdag in Frankrijk na enkele wijzigin gen te hebben aangebracht overeenstemming bereikte net ploegleider Maurice de Muer, geenszins als de afslui ting van zijn carrière. De 31-jarige Prinsenbeker, die dit jaar een van zijn beste seizoenen heeft, is ervan overtuigd ',ug wel langer aan de top mee te kunnen draaien. Van de wereldkam pioenschappen wiel rennen, die van 22 tot en met 27 augustus in San Sebastian en van 29 augustus tot en met 2 september in Barce lona (weg) worden gehouden, kunt u van De Stem per traditie op een uitvoerige be richtgeving rekenen. Onze sportredacteur Hein Groothuis, die morgen naar Spanje afreist, zal de titel strijd en de daarmee samenhangende ge beurtenissen op de voet volgen. Op deze nagina treft u zijn eer ste bijdragen met be trekking tot de kam pioenschappen aan. wereldkampioen- sihappen wielrennen (Van onze sportredactie) AXEL „Wim de Waal heeft na de Tour de l'Avenir voor zichzelf vastgesteld dat je als Zeeuw niet zo aan bod komt als de „Hollanders". De Waai: „Ik wil niet teveel kri tiek leveren, want dat kan je alleen maar een hoop ellende bezorgen. .Waar in de Ronde van de Toekomst is me toch wel weer duidelijk geworden dat een Zeeuwse coureur ach tergesteld wordt. Kijk, Schiirr startte als kopman in Frankrijk. Goed, daar heb ik alle begrip voor. Maar toen Schiir al zo snel de strijd moest staken, was ik veruit de beste Nederlander. In stond in een kansrijke positie. Niet ver achter op de gele trui-drager. Maar je moet niet denken dat ik toen tot kopman gebombar deerd werd. Nee, toen mocht ieder voor zijn eigen kansen rijden. Kijk, dat bewijst voor mij wel dat je achtergesteld wordt. Bovendien heb ik het gebrek dat ik niet zo goed kan praten. De Hollanders kunnen beter uit huil woorden kómen- Kunnen hun zaak beter verko- Karetens, met het voorbeeld va PouMor voor ogen. „Een sneer op mijn leeftijd kan Bof jaren mee als hij zich goed iemorgt, de ambitie blijft be houden naast de aanwezige kunde. Als je goed betaald woidt moet je de verantwoor- daÜjlcheid bezitten om goed werk te leveren. En dat heb ;k altijd gehad. Er zijn ook „CTsen die het wel goed vim- den als ze goed betaald wor den Maar daar komt ook een einde aan". Vat zijn verbintenis met BIC volgens Karstens wel in luidt is dat het nagenoeg uit boten geacht moet worden it hij nog ooit voor een Nederlandse ploeg zal uitko- uea Karstens: ..Dit jaar hebben ze de kans gehad, maar die 'aten liggen". Daarbij is het mgal merkwaardig, dat Ton Vissers, die tijdens de Tour de France had aangekondigd a ruilen proberen een ploeg met alle Nederlandse kopstuk- ken te formeren, -niet eens contact met Karstens heeft ge acht, Karstens: „Dat is een teken dat hij geen interesse I heeft en dat het contact dat vij in het voorjaar hadden 1 rk maar flauwekul van zijn I tot was". „Ik ben wel benaderd door Van Putten, die mij een paar keer heeft gezegd dat Kela misschien met een grote ploeg zou komen. Maar daarover zou pas over ongeveer een maand beslist worden. En daar kan ik niet op wachten. De meeste ploegen zijn immers al rond voor de wereldkampioenschap pen. Overigens betwijfel ik of een Nederlandse ploeg mij had kunnen betalen. Ik zit bij BIC erg goed. Ik heb nog no'.t zo'n goed contract in mijn carrère gehad". (Van onze sportredactie) HILVERSUM De •VOS-televisie zal uitge breid aandacht bes.eden na de wereldkampioen- sthapptn wielrennen, die van 22 augustus tot en met 2 september in Spanje worden gebon den. Het schema van de uitandingen is als volgt: 22 «tg. 18.30-18.4S (Ned. 1) en 22.45-23.25 (Ned. 1), 23 aug. 23.20-23.50 (Ned. 1), 24 aug. 18.00- 1M5 (Ned. 1) en 22.35- 8-05 (Ned. 1), 25 aug. 14-30-17.30 (Ned. 2) en 22.50-23,20 (Ned. 2), 26 wg. 1627-17.00 (Ned- 1), aug. 18.15-18.45 (Nei 1), 22.55-23.25 Ned. 2), 2# aug. 18.15- 13.45 (Ned. 1) en 22.25- »15 (Ned. 1), 1 sept. 14.30-18.00 (Ned. 2), 2 «Pt 14.27-14.42 (Ned. 1). 14.52-15.30 (Ned. 1) 15.55-16.55 (Ned. de zondagen (26 fi- en 2 sept-) besteedt de NOS ook in de beide Programma's van Studio hpott aandacht aan de "ereldtitelwedstrijd. Bovenstaand schema ■4 a»eel mogelijk wor tel aangehouden, maar «e mogelijkheid bestaat u' er wijzigingen in n aangebracht in verband met het wereld- ™*key-toernooi, dat in toefde periode plaats vindt Karstens is op voorspraak van Tour-winnaar Luis Ocana bij 3IC berecht gekomen. Kar stens: Ocana heeft al in de Vuehta met mij gespro-ken. Hij wilde aanvankelijk naar een andere pioeg en daar wilde hij mij mee naar toe nemen. La ter besloot hij toch bij BIC te blijven. En toen kwam De Muer. Die polste mij tijdens de Tour, via Jan Janssen. En daarna heb ik in Ch-aam Ocana weer gesproken". Nadat De Muer hem deze week een reeds dloor de ploegleider ge tekend contract meegaf aarzel de Karstens niet meer. „Ik heb zelf vrij lang gewaichit met het kiezen van een ploeg, om dat ik veel aanbiedingen had, meer dam ik ooit gehad heb. Ik had ook naar Kas, Scic, Filo- tex. Jolly-Ceramics, Gitane en Peugeot gekund. Met Kas ben ik een hele tijd in onderhan deling geweest. Daarvan had ik ook een formidabel aanbod Maar dat werd overtroffen dloor dat ran BUG". Gerben Karstens: „Als mijn vorm een week in stijgende lijn gaat beschouw ik mezelf zeker als een van de favorieten". Kantens die door BIC is aangetrokken voor de klassie kers en ritzeges in etappe koersen - Kantens rijdt vol gend jaar de Tour, „als die tenminste niet zo lastig is als dit jaar" en anders de Vuelta en de Giro - is wel zo ver standig geweest enkele clausu les in zijn com tract in te laten bouwen, waar hij. door klin kende uitslagen, wijzer van kan worden. Onder andere voor het geval hij wereldkampioen mocht worden. „Ais ik we reldkampioen wordt, wordt mijn contract verdubbeld", al dus Karstens, die zich op het ogenblik overigens allerminst onder de favorieten voor de wegtitei rangschikt. Karstens: „Ik heb mijn con- ditiepeit van de Ronde van Italië nog niet bereikt. Na die terugslag door die peniciline- kuur bleef ik steeds hetzelfde rijden. Ik kon me niet kapot rijd m. Zoals wij zeggen: ik had geen goeie snee. Daarom heb ik vorige week mijn fiets bewust niet aangeraakt. Het is mijn ervaring dat als er geen vooruitgang is te bespeuren je beter een tijdje kunt rusten. Dat heeft mij ook goed ge daan. Het afgelopen weekend voelde ik dat er weer opbouw is. Ik voed dat ik miijn conditie nu weer optimaal kan maken. Ze spreken altijd over myste rieuze krachten in de sport. Maar die zijm er ook. Na mijn vorige inzinking, waarin ik vier maanden op medicijnen leefde, was ik gelijk een brok macht en won ik na vier we ken al een rit in de Vierdaag se van Duinkerken. En als het nou een week in stijgende lijn met me gaat, voel ik me zeker wel kanshebber in Barcelo na". Karstens gaat zich vanaf zondag serieus voorbereiden op het wereldkampioenschap: „Ik ga zondag speciaal een koers berg op rijden in Zwit serland en daarna zal ik er nog twee weken -alles aan doen. Ik wil mezelf zo goed voorbereiden dat ik mezelf achteraf daarover geen verwij ten kan maken". Karstens vindt dat hij daarbij wel in het nadeel is ten opzichte van de Italianen en Spanjaarden. „Ais je een koers berg o-p moet rijden, moet je tevoren competitie gehad hebben of verschrikkelijk getraind heb ben. In Italië hebben ze elk weekend grote koersen en in Spanje wordt volgende week speciaal voor het wereldkam pioenschap eenr onde gereden, waar alleen maar Spanjaarden aan mee mogen doen. Hier is echter helemaal ndiks. En met trainen op het vlakke krijg je geen force. Vroeger had je Pa- rijs-Luxemiburg. Dat was een ideale voorbereiding". Karstens, die overigens Ed dy Mervkx als de grootste kanshebber beschouwt, benijdt de Italianen helemaal, omdat voor hen ook nog eens door de Italiaanse bond flink mt de beurs gerammeld wordt. Kar stens: „De Italiaanse smijt met geld en daarom is de Italiaan se ploeg ook altijd zo homo geen in het wereldkampioen schap. Die jongens weten waarvoor ze rijden". »nze sportredactie) Het tijdschema to oi lue"!ldkamP'oenxchap- 5» J*" (22-27 augus- a„ïü. (,ast-'an) en weg september te int (C** *iet als volgt df J l®5 de namen «ap,). Nwerlandse deelne- 'Sliw aueustus 09.30 uur: l®0*? sprint dames ■wantes, en Miny fe.kw, les> ei 1' ,Walificatie achter- toiWLs (Schuiten en llls (Mini Üerie amateurstay- P urt?Vn De Jong>- itDes kwart finales sprint tmA'stltervolging arna- Utain* 6n derde serie IjC^ers, 1000 1*4. finale -W,ï8UftU5, 09 00 uur: kwa- en amateurs I W>. l. en Raayma- "w Ve finale sprint da- Wh. ljo^ ïrvo'ging ama- meter (Lang- uur: finale sprint dames en achtervolging ama teurs, twee ritten herkansing amateurstayers, achtste finales sprint amateurs. 24 augustus, 10.00 uur: kwa lificatie achtervolging dames (Keetie van Oosten-Hage, kwart finales sprint amateurs, kwalificatie achtervolging pro fessionals (Pijnen). 17.30 uur: halve finale en finale sprint amateurs, kwart finales ach tervolging dames en profes sionals, finale amateurstayers. 25 augustus, 09.30 uur: Hal ve finale achtervolging dames, serie stayers profs (Been, Stam en De Wit), kwalificatie tandam (Langkruis-Fens), kwalificatie ploegachtervol ging (selectie uit Breur, Dek kers, Ponsteen, Nieuwenhuis, Rinkel en Schuiten), 16.30 uur: serie stayers profs, halve finale achtervolging profs, kwart finale tandem, achtste finales sprint profs (Loevesijn en Balk). 28 augustus, 16.30 uur: fina le achtervolging dames, her kansing prof stayers, halve fi nale en finale tandem, kwart finales ploegachtervolging en sprint profs. 27 augustus, 16.00 uur: fina le prof stayers, halve finale en finale van de ploegachtervol ging en de sprint profs. 27 augustus: 100 kilometer ploegentijdrit (amateurs) (keuze uit Gevers, Den Her tog, Knetemann, Schgr, De Waal en Van Katwijk), aan vang 10.08 uur. 1 september, 10.00 uur weg wedstrijd voor dames (Miny Brinkhof, Gré Donker, Bella Hage, Willy Kwantes, Keetie van Oosten-Hage en Truus van der Plaat). 14.30 uur weg wedstrijd amateurs (zelfde renners als ploegentijdrit en Dohmen). 2 september, 11.00 uur: weg wedstrijd voor professionals! Bal, Van der Leeuw, Karstens, Krekels, Kuiper, Vianen en Zoetemelk). Keetie van Oosten: niet lang meer koersen. (Van onze sportredactie) KLOETINGE Keetie van Oosten is de grote troef van de Nederlandse dames bij de wereldkampioenschappen wielrennen. De Zeeuwse, die in ons land op eenzame hoogte staat, behoort zowel op de weg ais op de baan (achtervolging) tot de titelkandidaten. De bes te kansen op een medaille heeft zij bij de achtervolging, waarop zij de laatste twee ja ren zilver behaalde achter de Russin Garkoetsjina. De moge lijkheden van Keetie om het ereschavot te halen bij de wegtitelstrijd, die zij in 1968 (Imola) op haar naam schreef, zijn geringer. Ook al omdat zij in feite als eenling strijd moet leveren. Want van ploegver- band is volgens Keetie totaal geen sprake. „In ploegverband rijden ge beurt bij ons helemaal niet. Veel steun verwacht ik deze keer ook niet. Ik kan eigenlijk alleen maar op Bella (haar zusje - red..) rekenen. Maar die rijdt op het ogenblik niet zo goed. Ze traint wel regel matig, maar ze heeft gewoon haar seizoen niet". Een spre kend voorbeeld van het ach terwege blijven van een bun deling van krachten in de oranje-equipe noemt Keetie van Oosten het wereldkampi oenschap van vorig jaar in Gap. „Ik was daar door een val ri de tweede groep, waarin ook Minie Brinkhof en Willy Kwantes en twee Russinnen zitten. Ik probeerde steeds weg te komen, maar die Rus sinnen pakten mij steeds te rug. Ik vroeg daarom aan Wil ly en Minie of zij ook eens wilden demarreren, maar die zeiden dat ze niet konden. Aan het slot konden ze echter nog wel meespringen voor de zevende plaats. Kijk, als je als sprintster in de kopgroep zit, kan ik me voorstellen dat je je krachten spaart. Maar als dat niet het geval is, kan ik er geen enkel begrip voor op brengen". De reden van het totale ge brek aan samenwerking is de heersende haat en nijd in het kleine wereldje van de dames coureurs. „Er is altijd ruzie", aldus Keetie van Oosten. „Zelfs in de sponsorploegen onderling. Laatst zat ik in een wedstrijd met drie Ketting meisjes vooruit. Die zaten al leen maar aan mijn wiel. Als ik een rondje kop had gedaan en mijn benen stil hield, hiel den zij hun benen ook stil. En als ik naar achteren wilde gaan en daarvoor de bocht groot nam, namen zij de bocht ook groot, zodat ik niet mooi langs kon. Zoiets is niet mooi voor het publiek en op die manier gooien ze natuurlijk wel hun eigen glazen in". Keetie van Oosten, bijna 24 jaar, heeft zich rustig op de wereldkampioenschappen voorbereid. Afgezonderd van de aqdere geselecteerden. „De selectie trainde in Amsterdam. Daar ben ik ook voor ge vraagd. Maar om elke dag op en neer te gaan, vind ik niks". Veel trainde de veelvoudige nationale kampioene (zij vero verde acht achtervolgingstitels in successie en ook opvol gend vijf wegka-mpioen- schappen) niet. „Ik deed per dag zo'n veertig tot zestig ki lometer op de weg en ik ben een paar keer naar Ouden bosch gegaan voor de baan- traimng. Maar wat ik gedaan heb, is weinig vergeleken met de selectie. Die trainde 's mor gens anderhalf tot twee uur achter de derny en dan 's middags nog eens zo'n tijd". Keetie trainde overigens in te genstelling tot de laatste jaren niet alleen. „Ik trainde met Anette Kole, een meisje uit Goes, dat dit jaar voor het eerst rijdt. Dat is wel leuker dan alleen te rijden. Als je alleen bent, weet je ook niet hoe hard je gaat. En je doet niet alles als je niemand aan je wiel hebt. Met z'n tweeën wissel je meer van tempo Dan komt er meer terecht van intervaltraining". Of Keetie van Oosten na de wereldkampioenschappen no iang door zal gaan weet zij niet. Zij Iaat dat afhangen van haar man Rien, die geen groot liefhebber van het wielrennen is, en ai laat weten dat de carrière van zijn vrouw niet zo erg iang meer zal duren. Wel duidelijk is al dat wan neer Keetie van Oosten stopt er een grote leemte ontstaat, die mogelijk tot Igevolg zal hebben dat het damcswielren- nen helemaal in het slop raakt. Zelfs na de grote internatio nale successen van Keetie van Oosten is het dameswie] ren nen nooit volwassen geworden. Eein grote toeloop van dames is er nooit geweest. Keetie van Oosten kan dat wel ver klaren. „Het is zwaar een uur op de fiets te zitten. En het koersen is duur. Bovendien is er maar een categorie (er zijn nu wel een paar meisjes, maar daar zijn maar een paar wed strijden voor). Met 16 jaar zit je bij de dames en dan is het begrijpelijk dat het voor die meisjes niet meevalt. Het ge beurt zelfs vaak dat het zo tegenvalt, dat ze stoppen". pen. Maar het gaat toch uit eindelijk om de prestaties of niet soms" De Waal, die niet erg geluk kig was met de opmerking van bondscoach Joop Midde- link, dat hij met een C-ploeg gestart zou zijn in de ronde van de Toekomst, is deze op merking inmiddels al weer vergeten. De Waal: „Midde- link heeft gezegd dat hij dat niet zo bedoeld had. Dat de betrokken journalist zijn woorden verkeerd zou hebben geïnterpreteerd". Wim de Waal, de Axelse Trico Noblecoureur die zich keihard op het wereldkampi oenschap voorbereidt - De Waal: „Daar moet ik proberen mijn slag te slaan. Daar kun je naam maken" - heeft zijn trainingsbijeenkomsten op Pa pendal er op zitten. De Waal: „daar ging het er keihard te genaan. De eerste dag reden we 140 trainingskilometers, de volgende 240 en weer eenda g later 120 kilometer. De Waal heeft inmiddels een paar onprettige boeten op zij nek gekregen van de KNWU waar hij zich aller minst gelukkig mee voelt. De Waal: „Doordat ik meegeweest ben naar de Ronde van de Toekomst kon ik niet aan al mijn verplichtingen in Neder landse koersen voldoen. In to taal heb ik zo'n zes criteriums gemist, waarin ik aanvanke lijk zou hebben gestart. Ik had dat al lang van tevoren gere geld. Toen wist ik nog niet dat ik mee mocht naar de Kleine Tour. Nu krijg ik boe ten van f 25 voor iedere over treding. Ik heb al boeten ge kregen omdat ik niet gestart ben in Heesch en Bruinisse en er zullen er nog wel een paar binnen druppelen. Ik moet snel betalen anders hangt me een schorsing boven het hoofd. Maar dat ben ik toch niet met de heren eens- Kijk, de KNWU weet toch dat als ik in de Kleine Tour rijden moet, ik me niet kan splitsen en tegelijkertijd in Nederland cirterinms kan rijden. Dat had men moeten weten. Mij dan geen boeten opleggen. Ik zal er dan ook zeker tegen protes teren". Voor amateur Wim de Waal is het een bittere noodzaak dat hij een fiks aantal criteria rijdt. Dat levert hem tenmin ste nog een aantrekkelijk geldbedrag op. Dc 21-jarige Axelaar moet op die manier wel de centen bij elkaar krij gen, want aan de KBWU ver dient hij bepaald niet. De Waal: „.Meegaan naar de Klei ne Tour is natuurlijk een he le eer. Ik ben dan ook blij met de kans die ik gehad heb. Maar, vergeet niet dat je zelf vrijwel alles moet betalen. De mecanicien en soigneur bij voorbeeld moeten door de ren ners zelf worden betaald. Bo vendien is er sprake van in komstenderving. Neem nou zo'n drie dagen training op Papen dal. Daar heb ik vijftig gulden voor gekregen. Daar kun je net de autokosten van betalen. Maar je werkzaamheden staan stil. Je moet dan al het geluk hebben dat je een baas treft die gewoon dioor wil betalen. Anders kost het je dik geld". Wim de Waal, de man die in diit seizoen al 27 overwinnin gen bij elkaar reed, maakt kans zowel in de ploegentijd rit te starten over 100 kilo meter in Barcelona als in het individuele wegkampioen- schap. Op 28 augustus staat de ploegentijdrit op het program ma en op 1 september volgt het wegkampioenschaip voor de amateurs. De Waal heeft een duidelij ke voorkeur. De Waal: „Ik wil natuurlijk graag starten in beide races. Maar ais er voor mij slechts keus is uit een kampioenschap van de twee, dan kies ik beslist voor het wegkampioenschap omdat daar veel meer eer in te behalen is. Die ploegentijdrit hoeft voor mij niet, als dat het enige is. Ik heb me helemaal geprepa reerd op het wegkampioen schap. Dat parcours is ideaal heb ik me laten vertellen". Het is gelukkig geen par koers voor de echte klimmers" zegt de Axelaar, die zich in de Kleine Tour ontpopte als een daler van formaat. In de afda ling was hij voor niemand te houden. De Waal: „Het is een parcours met veel vals plat. Maar geen groot hoogtever schil. Van 0 tot 700 meter. Vlak voor de finish is er een gevaarlijke afdaling van een kilometer en dan gaat het iets naar boven. Geknipt voor de Nederlanders. We mogen in Barcdlona voor onze eigen kansen rijden. Alleen als er bijvoorbeeld enkele Nederlan ders voorinzitten bij een spurt, dan kunnen we het onderling regelen. Op 20 augustus vertrekken de Nederlandse amateurweg renners naar Spanje. Als voorbereiding op het wereld kampioenschap rijdt de natio nale afvaardiging nog mee in een vijfdaagse etappewedstrijd in Spanje. Tot op zaterdag 1 september de slag moet vallen. Wim de Waal is er klaar voor. De Waal: „Dit wordt mijn gro te kans. Als ik er bij ben, zal ik laten zien tot wat ik in staat ben. TON KOOMEN

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 21