1st de N RG „Ik heb nog nooit zo n waardeloze fabriek meegemaakt' Wimbledon met 4 leden van profbond Fuente eindwinnaar Waarom zou uwdraagbare tv óók 'n Philips moeten zijn Deelnemers nationale titelstrijd Tourwinnaar mag in Acht van Chaam starten PHILIPS HAARLEM HEEFT SPONSOR AJAX NIET TEGEN 1NDEPENDIËNTE GÜNTER NETZER BEPERKT RESCHIKBAAR Wimbledon bber 18 - HART ONDER DE RIEM ONDER HEVIGE DRUK Ulvenhout aast op kampioenen 525.- sport per tien ronden, komt de tweede (ie beurt, in de van 35 jaar onder de 16 jaar is lijstaan- jlg J. Pascal uit ste kansheb- zijn landge- j-e uit Roeseiae- uit Hulst die at geklasseerd, pen zaterdag en werd, is in eker niet kans- totaal dertig len afleggen. De lh zijn in De rtcafé Claessen, I ook de prijsuit- |gehouden. Het ongeveer 2000 ziet er als volgt Frederik Hen- fkensdijk en te- Jreef. Een dag te rustige trim- ]fiets „klimmen" ocht van ooge tter. Letter van de (club: „Het is |ng dat we hier van gaan ma- Inisators hebben raaie route uit- |t verschillende men normaal liet kan komen. voor dit soort ier groot, ook Itoerclub rekent aantal deelne- Itrek is op het J aan het clublo- Iter in Hulst om 1 men 's middags feren. Er wordt een gemiddelde km.-uur ter kilometer een 45 minuten. len presenteren, in Aardenburg :ertijd een vin- In, wat voor |e amateurs kan De amateur- mburg die mo len vooral door |g van de groot- idenhandel Ko zen, begint om lamateurs lijden 1330 meter lange lis volgt uitziet; (rt), Christiaan- en terug naar 22 jeugdren rielerv ereniging ideren de onder leiding zrplanke uit U- ïaakt een vei - [periode door jorwedstrijd in jonge rennert- 17.30 uur. ortredactie)) De in Phi- e Engelse cou- mas heeft een vijfde plaats amateurkoers inaar van deze rit werd Theo e tweede plaats Zuidweg en de er Legierse. Er la 105 vertrek- 3 lard. BI ed. B. BI ïk.z. BI d.k. BI B2 4 ïwd B2 tor B2 ur B2 B3 13-13 18-18 18-12 18- 2 18- 2 21-20 21-19 21- 8 21- 3 sw. B. BI 24-18 ob.d. BI 24-18 elle Bl 24-18 india Bl 24-2 ïeld. B2 21-16 sw. B. B2 21-14 rtinge B3 21-10 )b.d. B2 21- 6 7 o Bl Bl be B. Bl 1WK Bl Bl 18-17 18-11 18- 9 18- 7 18- 5 B2 ikzee B3 12-11 12- 4 Zaterdag 23 jimi 1973 KARSTENS MOET DE TOUR DOEN (Van onze sportredactie) PRINSENBEEK Rokado wil dat Gerben Karstens in de Tour de France uitkomt, maar de succesvolle Prinsenbeekse profcoureur wil dat niet Karstens: „Ik ga mijn gezondheid niet in de waagschaal stellen. Ik rijd weliswaar al weer, maar ik moet nog uitzieken. Dat zeggen de dokters ook en daarom kunnen ze me nooit dwingen in de Tour uit te komen. Ik wilde zelf per se de Tour doen, maar dat mocht niet. Ik moest de Giro rijden. Ze zeiden: „Daarna is je seizoen voorbij". Tijdens een rustdag in Italië kreeg ik echter plotseling een telefoontje van de fabriek, waarbij voor het eerst gesproken werd over de Tour en nu bellen ze me praktisch elke dag. De volgen de week heb ik een gesprek met Kahl erbij. Ik weet wel welke kant het opgaat. Dan zullen ze me mogelijk een driejarig contract voorleggen als ik de Tour doe of stellen ze me voor enkele etappes mee te rijden om een rit voor ze te winnen". Karstens: „Ik zie me als een van de javorieten voor het kampioenschap". Als Karstens toch de op dracht van zijn superieuren uit moet voeren, pleegt hij contactbreuk, want hij teken de reeds een contract voor De Ronde van Ulvenhout. Zelf zal Karstens daar geen schade van ondervinden als de dan gedu peerde organisators van Ul venhout een eis tot schadever goeding indienen, want hij heeft een clausule in zijn con tract met Rokado opgenomen, waarin vermeld staat dat zijn firma in dergelijke gevallen moet dokken. De strubbelingen die Kar stens nu met Rokado heeft staan niet aileen. Het hele jaar heeft de Prinsenbeker al een hoop ellende meegemaakt. Karstens vindt dat hij gemani- puleeerd wordt door zijn op perste baas, Rokado-directeur Robert Kahl die volgens hem volledig de dienst uitmaakt en voorbij gaat aan de adviezen van de ploegleiders Lomme Driessens en Florent van Vae- renbergh. Karstens: „Kahl be slist alles. Van Vaerenbergh en Driessens hebben niets te zeggen. Je weet nooit waar je aan toe bent en waar je moet zijn". Karstens verduidelijkt dat. „Er is helemaal geen program ma, waar je je op kunt instel len en alles verandert van dag tot dag. Eerst zou ik Bordeaux- Parijs moeten doen. Later hoefde dat ineens niet meer. Twee dagen voor de Roede van Italië werd ik er pas per telegram van op de hoogte ge steld dat ik daarin moest uit komen. Op zo'n manier kun jé je toch niet op een ronde in stellen. En dat is echt nodig. Je moet daar geestelijk hele maal naar toe leven. En dan krijg je nou weer de Tour. Eerst is het niet nodig en dan moet je. En dat terwijl ik al twee grote rondes heb ge daan. Ik wil niet zeggen, dat het niet kan de Vuelta, de Giro en de Tour, maar je moet Je er wel op in kunnen stellen en je goed kunnen voorberei den". Karstens is het nu echter zat. Hij wil niet langer een speelbal zijn van de schatrijke Kahl, die in het begin van het jaar zijn hevige woede opwek te door hem naar de inmiddels opgeheven Haro-ploeg over te hevelen. Karstens: „Ik ben het gesol beu. Ik wil weg bij Ro kado. Ik heb nog nooit zo'n waardeloze fabriek meege maakt. En ik kan weg, want ik heb al aanbiedingen gehad uit Spanje, Italië en Frank rijk". Karstens, die al veel conflic ten in zijn wielercarrière ach ter de rug heeft, heeft dit jaar een opmerkelijk sterk seizoen. Hij triomfeerde in vier ritten in de Vuelta en ging in twee etappes van de Giro als eerste over de streep, waarvan hij er echter maar van een tot win naar werd verklaard, omdat hij in een rit Basso zou heb ben gehinderd. Daarnaast be haalde hij nog enkele zeges, de laatste woensdag in het Belgische plaatsje Zwijn- drecht. Karstens wil evenwel niet horen van een comeback, want hïj vindt dat hij nooit weg is (Van onze sportredac tie). AMSTERDAM (ANP) Europacubhouder Ajax heeft de Europese voetbalunie in Bern laten weten niet bereid te zijn tegen Independiente uit te komen in de wedstrijden om de officieuze wereldbe ker. Karstens: „Kahl maakt alleen de dienst uit. Driessens en Van Vaerenbergh hebben niets te zeggei geweest. Karstens: „Ik heb bijna elk jaar goed gereden. Je hebt er alleen wel eens een minder jaar bij. En vorig jaar had ik een terugval na een val in Parijs-Ndce. Maar een cou reur met klasse en mentaliteit komt altijd terug". Blijft het opvallend groot aanital eerste plaatsen, wat ook volgens Karstens mede te danken is aan het feit dat hij nu een sterke ploeg om zich heen heeft. Karstens: „In de Vuelta heeft de ploeg voor mij gere den. In de Giro heb ik mij echter verschillende keren op geofferd. Rik van Linden won twee keer, nadat ik de sprint voor hem had aangetrokken. Hij hoefde maar uit mijn wiel te komen". Voor het Nederlands kampi oenschap is Karstens optimis tisch gestemd na zijn tests van deze week. „Ik zie mezelf als een van de favorieten", zegt hij zelfverzekerd. „Een dag klimmen kan ik wel. En het klimmen ging in de Giro trou wens bijzonder goed. Ik ben daar toen ook een beetje voor het klassement gaan rijden. Ik werd 23e. Ik ben nog nooit zo hoog geëindigd". HEIN GROOTHUIS LONDEN (UPI) De 68 tennisprofs hebben hun drei gement waargemaakt. Ze starten niet op Wimbledon. De organiserende All Engeland Club heeft in de loop van vrij dag de opengevallen plaatsen gevold met spelers uit het kwalificatietoernooi en een nieuwe plaatsingslijst bekend gemaakt. Wimbledon 1973 is hiermee veroordeeld de ge schiedenis in te gaan als het toernooi met de meest onbe duidende bezetting in de 96-jarige historie. De herziene plaatsingslijst wordt aangevoerd door Nas- tase. Kodes en Taylor, de nummers twee, vijftien en zes tien van het oorspronkelijke schema. Verder aangevuld met Alex Metreveli op nummer 4. Jim Gonnors op 5, de 17-jarige Zweed Bjöern Borg op 6, de Australiër Owen Davidson op 7 en Jörgen Fassbemder uit West-Duitsland op 8. Door deze garag van zaken komen drie van de eerste vier van de plaatsingslijst uit Oost-Europa: een ongekend feit. Van de 72 in Londen aanwezige leden van de spelers organisatie ATP voldeden er slechts vier niet aan de boy cot-oproep: Nastase, die van de regering van zijn land te horen had gekregen dat hij moest spelen. Roger Taylor en de Zuidafrikanen Bob Maud en Byron Bertram. De naam van Roger Taylor kwam voor op de lijst, die ATP-voorzit ter Drysdale aan wedstrijdleider Mike Gibson gaf „Taylor bevestigde later nog eens in een telefoongesprek dat hij niet zou spelen. Enkele minuten voor het verstrijken van de inschrijfdatum belde hij echter opnieuw op, met de mededeling, dat hij zich had bedacht en dat hij toch zou spelen, waarmee hij het geteisterde organisatiecomité een hart onder de riem stak. De dames, die donderdagavond overgingen tot de op richting van een soortgelijke belangenvereniging als bij de heren besitaat, besloten zich niet aan te sluiten bij de boy cot, die wend uitgeroepen, toen de Zuddslaviër Nikola Pilic de toegang tot Wimbledon werd geweigerd. Donderdag nacht gloorde er nog een sprankje hoop, dat alles goed zou komen. Het gerucht ging dat Pilic en de Zuidslavische ten- nisbond (die hem voor negen maanden heeft geschorst) elkaar zouden hebben gevonden. Uit een telefoongesprek met Piüie zelf werd duidelijk dat dit niet het geval was. Het bestuur van,de ATP besloot daarna na vier en een half uur vergaderen de boycot voort te zetten. Zowel de weigeraars als degenen, die wel willen spelen, zijn in de loop van vrijdag onder hevige druk gezet. Jack Kramer, de Wimbledonkampioen van 26 jaar geleden, die nu als technisch directeur van de spelersorganisatie op treedt, stelde disciplinaire maatregelen in het vooruitzicht voor de vier afvalligen in zijn kamp. In het bestuur van de internationale federatie zijn al stemmen opgegaan het zelfde te doen ten aanzien van de 68 weigeraars. In het Engelse huis van afgevaardigden noemde de conservatieve afgevaardigde Patrick Cormack de houding van de ATP „arrogant en overprikkeld". Hij bracht een motie ter tafel, waarin werd gevraagd de ATP-spelers levenslang uit te sluiten van Wimbledon en andere internationale toernooien. 4» DÜSSELDORF (SID) Giinter Netzer zal niet voor alle wedstrijden voor liet Duitse elftal beschikbaar zijn. Netzer, die door Real Ma drid is aangetrokken, is niet vrijgegeven voor de wedstrij den tegen de Sovjet Unie, Frankrijk, Spanje en Honga rije. Daarentegen speelt hij wel mee tegen Oostenrijk, Schotland, Italië nogmaals Schotland en Zweden. Een en ander is overgeengekomen na een gesprek dat de vice-voor- zitter van de Duitse voetbal bond, Hermann Neuburger en Helmut Sehön, de Duitse coach hebben gehad met de vi- cepresident Saporta van Real Madrid, in aanwezigheid van trainer Miguel Munoz. Ook voor het iendtoernooi om het wereldkampioenschap voetbal zal Schön over Netzer kunnen beschikken. OLTEN (ANP) —Met de verwachte zege van de Span jaard José M. Fuente is de ron de van Zwitserland in Olten geëindigd. Hij verloor welis waar in de tijdrit, waarmee deze ronde werd afgesloten, 2.40 minuten op de Zweed Goesta Petterson, maar het bracht zijn totale overwinning niet in gevaar. Eindklassement: Fuente (Sp) 36.36.47, 2 Giuliani (It) op 4.45, 3 Panizza (It) op 5.35, 4 Galdos (It) op 6.14, 5 Paoli- ni (It) op 6.31, 6 Schiavon (It) op 7.50, 7 Petterson (Zwe) op 7.53, 8 Fabbri (It) op 8.58, 9 Farisato (It) op 10.05, 10 Conati (It) op 11.52, 40 Wim Schepers (Ned) op 1.11.17. ATLETIEK De Olympi sche 800 meter kampioen, Dave Wottle, heeft in Eugène (Ore gon) de op twee na stelste mijl ter wereld gelopen: 3.53.3. Al leen zijn landgenoot Jim Ryun en de Keniaan Kipchoge Keino ':ebben sneller deze afstand ge lopen. IJshockey Den Bosch verdwijnt uit de eerste divisie van de Nederlandse ijshockey- coanpeititie. De Stichting IJs hockey Den Bosch heeft in de afgelopen jaren een schuld opgelopen van ongeveer 450.000 gulden en de publieke belangstelling bleek minder te worden, HILVERSUM (ANP) De NOS-televisie zal van het Wimbledon toernooi, dat maandag begint, alleen beel den uitzenden van de finale partijen. Op vrijdag 6 juli wordt van 17.30 tot 18.45 en samenvat ting uitgezonden van de fina les in het daimesenkel en he- rendubbel en zondag 7 juld zal een rechtstreekse reportage worden uitgezonden van 14.00 tot ca 17.30 uur van de finale herenenkel en de finale da- mesdubbel. Beide uitzendingen zijn via Nederland 2. BREDA Aan de na tionale wielerkampioen schappen die morgen en overmorgen in Valken burg worden gehouden doen de volgende West brabantse en Zeeuwse wielrenners mee: Profs: Van Midden Hoogerheide, Ottenbros Hoogerheide, Pust j ens Roosendaal, Serpenti Axel, Karstens Prinsen beek, Priem Goes, Pij nen Hoogerheide en W. Prinsen Hank. Amateurs: Vam Bragt La je Zwaluwe, Van de Bunder IJzendijke, Cooremans Breda, Deu- sing Halsteren, Cees van Dongen Oud-Gastel, Franken Oosterhout, Van Groezen Made, Gijsel St. Jansteen, Huyzen Kloe- tinge, Pirard Breda, Ad Prinsen Raamsdonksveer Henk Prinsen Hank, Raas Heinkenszand, Tak Oud-Gastel, De Waal Axel, Verbeke IJzendij ke. Dames: Bella Hage Den Haag, Keetie Hage Kloetinge, Koeman Axel. 11 ii (Van onze sportredactie). ULVENHOUT De organi sators van het wielergala van Ulvenhout (4 juli), dat al bij zonder sterk bezet is door de aanwezigheid van Eddy Merckx en zijn Molteni's, bij de profs en Fedor den Hertog en Aad van den Hoek bij de amateurs, willen het komend weekend nog een grote slag slaan. Daartoe reizen de organisa tors naar de Nederlandse en Belgische wegkampioenschap- pen. Zij beseffen dat de kans groot is dat de Nederlandse en Belgische titelhouder in de Tour de France zullen uitko men, maar rekenen erop ten minste de nationale amateur kampioen te kunnen vastleg gen. (ADVERTENTIE) Omdat dit top-apparaat van Philips voldoet aan de hoogste technische eisen. Dat is bewezen. Voor u betekent dat een jarenlang ongestoord kijkgenot. Maar deze all-transistor heeft meer. Uitschuifbare antenne en aan- sluitmogelijkheid voor buitenantenne. Stootvaste solide kast naar keuze in palissander- motief of in wit. Royale 31 cm no0 beeldbuis met fantastische beeldkwaliteit. Compacte afmetingen: 29x37,5x26 cn -(hxbxd) en licht in gewicht; 8,5kg- Speelt op licht- net en op 12 Volts auto-accu. Afstemknop voor het snel en gemakkelijk haarscherp afstem men op alle zenders. De prijs van dit top-apparaat (Van onze sportredactie). CHAAM De Belgische manager Jean van Bugge.-ihout heeft het organisatiecomité van de Acht van Chaam, die op 25 juli voor de 75ste keer wordt gehouden, toegezegd dat de winnaar van de Tour de France in Chaam kan starten. Daarmee is een wijziging ge- j komen in het gentleman agreement van de internatio nale wielermanagers, dat be helsde dat alleen een Neder landse Tourwinnaar in de Acht van Chaam kon uitko men en een triomfator uit een ander land niet. De organisators van de Acht van Chaam doen een beroep op een ieder die in het bezit is van programmaboekjes, kran teknipsels of foto's van de Acht van Chaam uit de jaren voor 1965 zich in verbinding te stellen met de heer J. A. C. Coenraads, Kleistrzat 1, Chaa, tel. 01610503. Het organisa tiecomité wil in het program maboekje voor de komende Acht van Chaam graag aan dacht besteden aan de historie van dit grootste profcriterium van Nederland. Een groot deel van het archief is echter ver loren gegaan. HAARLEM (ANP) De eredivisieclub Haarlem zal in de eerstvolgende vijf jaar worden gesponsord door de verzekeringsmaatschappij Na tionale Nederlanden. Voor bet komende seizoen is een bedrag van 50.009 gulden in het voor uitzicht gesteld, dat in ver schillende door Haarlem aan te bieden reclame-objecten zal worden besteed. Dit bedrag zal nog aanmerkelijk worden verhoogd wanneer de KNVB zijn goedkeuring zal hechten aan de invoering van shirtre clame. Inmiddels heeft Haarlem de Engelse semi-prof Jim Card- mo, met wie Barry Hughes reeds vorig jaar als trainer van Go Ahead Eagles in on derhandeling was, voor een jaar gecontracteerd. De 2-ja- rige spitsspeler van Rayl uit Wales, meervoudig amateur international, gaf toen echter de voorkeur aan een aanbod van een club uit Sydney, van waar hij na zes maanden gedesillu sioneerd terugkeerde. Hughes heeft onlangs opnieuw contact met hem opgenomen en toen het bestuur van Haarlem zich bereid verklaarde de afkoop som van 12.000 gulden welke door de Australische club werd geëist, voor zijn rekei nin-g te nemen, was de zaar-i rond.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 39