Jongen uit Axel werft sympathie voor piraat Aardenburder zwaar gewond HULST KRIJGT EEN BABYSITCENTRALE Hulst dankt meester Koene Vakantie? Reiswekkers Grond voor speelveld gekocht stad streek OOK BURGEMEESTER ZET HANDTEKENING Graauw Nieuw-Namen Terneuzen Nieuw-Namen Clinge Sas van Gent Hulst Hengstdijk Jubileum van secretaris J. v. Denderen BINGO-AVOND IN HENGSTDIJK Moeilijkheden met water tijdens brand weeroefening bij Clitex |(ur>i 1973 2 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Onder de ettelijke handtekeningen, die de 21-jarige Wilfried Tieleman uit Axelse Sassin gaat sturen naar het mini sterie van CRM bevindt zich ook die van Axels burgemeester M. K. van Dijke. Wilfried is namelijk in zijn woonplaats en om geving een actie begonnen voor het behoud van radio Veronica. Alleen al in het Axelse stadhuis strikte hij In een half uurtje tijd 154 personen, die hem een handtekening gaven (ADVERTENTIE) in vele uitvoeringen JUWELTER-HORLOOER LANÓE NIEUWSÏRAAT 26 HULST (Van een onzer verslaggevers AARDENBURG De 30- jarige P. J. Kousemaker, ge pensioneerd postkantoorhouder in Aardenburg, is gisteren ten gevolge van een ongeval nabij Stroobrugge ernstig gewond in het ziekenhuis van Eeklo op genomen. De heer Kousema ker fietste richting Maldegem en werd, toen hij linksaf wil de slaan, gegrepen door een passerende autom;t. Excursie De leden van de katholieke actie in Graauw hebben een excursie gemaakt naar de Belgische Ardennen De reis ging via Kapellebrug en Brussel naar dit mooie ge bied. Het gezelschap bezocht onder meer de beroemde cita del in Namen en langs de Maas ging het richting Dinant, waar een boottocht werd ge maakt. Het gezelschap keerde 's avonds rond 22.00 uur in Graauw terug. IN Bangkok, de hoofdstad van Thailand, houden 20.000 tot 30.000 studenten protestbeto gingen bij het monument voor de democratie. Zij eisen in trekking van het besluit waar bij negen van hun collega's van de universiteit zijn ver wijderd. Deze negen studenten worden verantwoordelijk ge steld voor de uitgave van een satirisch blad. De jeugdige Axelaar, werk zaam op de cokesfabriek in Sluiskil, is een fervent aan hanger van Veronica. „Het zou een schandaal zijn als die ra dio moest verdwijnen", zo meent hij. Burgemeester Van Dijke, die overigens door Wil fried min of meer werd over rompeld, kreeg een lijst van de top-40 van. Veronica in de handen gedrukt. „Dan weet u hoe Veronica werkt", zo zei hij de enigszins verbaasde burgervader. De handtekeningenactie kwam tot stand na rugge spraak met radio Veronica. Daarvoor had Wilfried in zijn ijver om de zender te behou den op eigen houtje een soort opiniepeiling in Axel en op de cokesfabriek ingesteld. „Hier bij bleek dat in Axel ongeveer 70 procent voor behoud van Veronica is. Tien procent luis tert slechts incidenteel naar deze zender en tien procent helemaal niet". Het hoeft geen betoog dat Wilfried ook op de massale Veronica-meeting in Den Haag is geweest. „Dat was daar erg 'leuk. Je voelt je zo verbonden met elkaar", zei hij. Opiniepeiling en hamidteke- ningactie is helemaal eigen ini tiatief. „Op de fabriek ben ik gisteren ook begonnen en on middellijk tekenden 64 man uit een ploeg voor behoud. Het blijkt duidelijk dat de mensen voor behoud van Veronica zijn". Het succes dat hij in. Axel heeft geboekt veel mensen zetten onmiddellijk hun hand tekening heeft hem nog en thousiaster gemaakt dan hij al was. „Desnoods ga ik na Axel bewerkt te hebben naar Sluis kil en Terneuzen. Ik wil zo veel mogelijk handtekeningen hebben. Ik heb er een speciaal boek voor aangeschaft". Dit boek zal met een begeleidend schrijven van Wilfried aangetekend wor den opgestuurd naar minister Van Doorn van CRM. „Dan weet hij tenminste hoe de mensen in de kanaalzone den ken over Veronica'' zei hij. Vergadering De voetbal vereniging Hulsterloo uit Nieuw-Namen houdt vrijdag 29 juni haad algemene leden vergadering. De vergadering begint om 19.30 uur in zaal R. Thilleman. Boerenleenbank - Op lis algemene ledenvergadering van de Boerenleenbank Nieuw-Namen, is de heer H- Vercauteren als bestuurslid hei-kozen. Als nieuw bestuurs lid werd gekozen, de heer Th. van Haedst. In de raad van toezicht werd de heer J. Burm herkozen. Volkskoers Het feest- en sportcomité in Nieuw-Namen zal zaterdag 7 juli een volks koers houden. Het parkoers is 50 km. Inschrijvtinig bij café E. de Kind en prijsuitreiking in café R. Thilleman. Burgemeester Van Dijke zet handtekening voor Veronica. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 1 juli begint een babysitcentrale zijn werk zaamheden in de nieuwbouw wijk Den Dullaert. De centrale staat onder auspiciën van de wijkvereniging en is bedoeld voor de bewoners van Den Dullaert, die hierom hebben gevraagd. De algehele leiding van de centrale is in handen van de 75-jarige heer A. J. van der Knaap, die met. jeugdig elan deze taak op zich heeft geno men. Momenteel beschikt men over een tiental babysitters, een aantal dat de heer Van der Knaap toch nog wel uitge breid wilde zien. Jongelui die zin hebben in deze zinvolle Inenten Op initiatief van het Wit Gele Kruis heeft er een vergadering plaatsgehad van de Entgemeenschap Ter neuzen. Hierin hebben zitting vertegenwoordigers van de artsen, het Groene Kruis, het Wit Gele Kruis en de gemeen te Terneuzen. Het voorstel van Het Wit Gele Kruis om zuige lingen en kleuters ook te laten inenten in het wijkgebouw aan de Peter van Anrooylaan 150 werd met algemene stem men aanvaard. Schoolfeest De geslaagde leerlingen van het Zeldenrust- college hebben gisteravond met versierde tractor en aan hangwagen een feestelijke tocht door de stad gemaakt. De tocht eindigde bij zaal Bel- levue, waar met een uitbundig feest de examensuccessen werden gevierd. OBK De biljartclub OBK houdt morgenavond zijn jaar lijkse feestavond. Begonnen wordt om 20.00 uur in zaal R. Thilleman. Op het programma staan onder meer een lekker etentje met een dansje na. Gemeenschapscentrum In de onlangs heropgerichte stichting gemeenschapscen trum Saeftinghe zijn de be stuursfuncties als volgt ver deeld: voorzitter H. Vercaute ren, secretaris A. de Decekere, vice-voorzitter J. Blommaert, penningmeester J. Bosman. De stichting zal de belangen be hartigen van het verenigings gebouw en voorts zal gepoogd worden enige medezeggen schap te krijgen bij de verbou wingsplannen. vrijetijdsbesteding kunnen zich bij hem, Van Culenplein 4 in Hulst aanmelden. „Ik se lecteer de jongelui zelf, want uiteindelijk is de centrale ver antwoordelijk voor diegene die ze voor babysitten sturen", zo zegt hij. De bewoners van Den Dul laert krijgen een dezer dagen een circulaire toegestuurd, waarin alle relevante gegevens zijn opgenomen. De kosten voor de oppas bedragen tot 24.00 uur f 1,50 per uur. Daar na wordt het tarief f 2,-. Bo vendien moet per oppasavond een gulden betaald worden voor administratiekosten. De minimumleeftijd van de babysitters bedraagt 16 jaan. Volgens de heer Van der Knaap, die opmerkt dat iedere avond opgepast kan worden, zal de centrale beslist in een behoefte voorzien. Op organi satorisch gebied is hij overi gens meer op de voorgrond getreden. Hij is onder meer op richter van de bejaardenbond in Heikant, waarvan hij nog steeds voorzitter is. Disco-avond Vanavond (zaterdag) geeft soos Andro meda in het gemeenschapscen trum Malpertuus een disco- avond. Medewerking verleent Aqua Dest drive-in discotheek. De avond begint om 20.00 uur. Fanfare De fanfare Wel doen door Vermaak in Clinge gaat vandaag beginnen aan een reeks van drie concerten. Vanavond om zeven uur begint het eerste concert, namelijk een wandelconcert. Hierbij zal een bezoek gebracht worden aan de wijk het Zeegat en het nieuwe gedeelte van Clinge. De tweede muzikale tocht zal in september worden gehou den. Later in het jaar zal in een zaal worden geconcer teerd. Benoeming sportambtenaar De heer R. Kattouw, af komstig uit Voorburg, is be noemd tot sportambtenaar ln de gemeente Sas van Gent. De heer Kattouw treedt met in gang van 4 juli in dienst. De heer Kattouw is gehuwd en heeft drie kinderen. Gezinsmis Morgen is er in de r.k. kerk te Sas van Gent een gezinsmis rond het thema „Vakantie". Leerlingen van de Alonsius en Michal- school zullen de gezangen en enkele lezingen verzorgen. De dienst begint om 11.00 uur. Voetbal Het familie voet balelftal van de FC Taelman uit Hulst heeft voor vandaag en morgen oefenduels op het programma. Vanmiddag gaat FC Taelman op bezoek bij de Belgische De Klinge. om daar de strijd aan te binden tegen eveneens een familieelftal van De Block uit Nederlands Clin ge. De match begint 's mid dags om 15.00 uur. Morgen speelt FC Taelman op het OZO-terrein in Hulst een vriendschappelijke wedstrijd tegen het eveneens uit Hulst afkomstige team van FC Eg- germont. De wedstrijd van zondag begint 's morgens om '10.30 uur. EHBO In het St.-Liduina- ziekenhuis te Hulst slaagden voor het EHBO-examen de na volgende leerling-verpleeg kundigen: de dames: J. Baert, K. van Bogaert, M. Hermans, M. van Jole, O. Kievit, M. de Koning, M. Pharazijn, M. Smet; de heer: A. v.d. Brande. Er werden geen kandidaten afge wezen. Collecte De pinkstercol lecte voor missionarissen-thuis heeft in Hulst ongeveer 1.665,- opgebracht. Schieting In café P. Leer- aert-Nijs te Hulst wordt van middag een prijsschieting ge houden op de liggende wip Deze schieting begint om drie uur. Vastenactie De vastenac tie 1973 van de H. Willebror- dusparochie te Hulst heeft f 7.385,27 opgebracht. Het geld is bestemd voor het vastenpro- ject: de vorming van platte landsvrouwen in Chili. Excursie De excursie van de oudheidkundige kring „De Vier Ambachten" wordt dit jaar gehouden op zaterdag 18 augustus. De reis gaat onder meer naar het aartsbisschoppe lijk museum te Utrecht, waar de deelnemers zullen worden rondgeleid door de directeur van dit museum, de heer Bou- vy. Na dit bezoek wordt een tocht gemaakt langs de talrij ke kastelen en landhuizen op de Utrechtse heuvelrug, die eindigt bij huize Doorn, het paleis van de Duitse keizer Wilhelm 2. Hengelen De hengelsport vereniging „De Vogel" in Hengstdijk houdt zondag de eerste clubwedstrijd. Gevist wordt van 14.30 tot 17.30 uur. Deelnemers kunnen zich tot 14.00 uur op de dag van de wedstrijd laten inschrijven. (Van onze correspondent) HULST Talrijke Hulst naren, onder wie veel oud-leer lingen. hebben gisteravond op een zeer druk bezochte recep tie in de St. Willibrordusschool te Hulst, afscheid genomen van meester J. Koene, die de school na 43 jaar wegens het bereiken van de pensioenge rechtigde leeftijd verlaat. Meester Koene, die in Hulst maar ook daarbuiten een begrip is, kan na deze lange onder wijzersloopbaan, nu van een welverdiende rust g na-ngoeae welverdiende rust gaan genie ten. Deze receptie, die door hon derden mensen werd bezocht, vormde een van de hoogtepun ten van deze feestelijke dag. Het feest begon gistermor gen met een eucharistieviering m de basiliek. Na de mis volgde een huldiging door de kin-deren vain de school op de speelplaats. Ziij voerden voor „de meester" onder andere een toneelstukje op en zongen een feestlied dat was gemaakt door broeder Leander. Namens het onderwijzend personeel en de kinderen kreeg meester Koene een fiets en een radio als afscheidsge schenken aangeboden. Wegens het feestelijke gebeuren waren de kinderen voor de rest van de dag vrij. Na de kinderhulde volgde het officiële afscheid van meester Koene in een vaft de lobalen van de school. Xtoo-r verschillende sprekers werden woorden van grote waardering aan het adres van meester Koene gesproken. Vooral het feit, dat hij 43 jaar op dezelf de school heeft gewerkt, werd gememoreerd. Het hoofd van de school broeder Michael noemde meester Koene een overtuigd mens en een overtuigd opvoe der. Rustig en beheerst weet hij als een vader het ver dwaalde schaapje weer op het juiste pad te krijgen en dit van nature opvoeder zijn is op de dag van vandaag zeer be langrijk. Broeder Michael liet de voorbije 43 jaar de revue pas seren en dankte tot slot mees ter Koene voor alles wat hij gedaan heeft. Hij dankte ook mevrouw Koene, die mede geholpen heeft haar man te maken tot een „meester". Hierna werden nog woorden va-n dank en waardering ge sproken en soms oude herin neringen opgehaald door de heer Mahu, namens de colle ga's en verder door broeder Li- beratus. namens de stichting Katholie Onderwijs Hulst Na-mens het schoolbestuur van opvoeding en onderwijsstich- ting Sint Marie te Huijbergen sprak broeder Hubertus, ande re sprekers waren nog me vrouw Bouwman, inspectrice van het lager onderwijs in de inspectie Goes en pastoor Ver dunnen uit Hulst. Als laatste dankte meester Koene tot slot alle sprekers en hij sprak onder meer de hoop uit in de toekomst het contact met de school te kunnen blij ven onderhouden. Gisteravond volgde een ge slaagde receptie, waarbij de scheidende meester ook over stelpt werd met prachtige bloemen- (Van een onzer verslaggevers) HULST De raad van Hulst moet volgende week be slissen of grond voor een der de speelveld t.b.v. de voetbal vereniging Steen aangekocht kan worden. Doordat deze vol gend jaar 17 elftallentellende vereniging ieder jaar door in tensief gebruik een veld ka- potspeelt is een derde veld broodnodig. De bedoeling is, aldus het Hulster college, het werk voor het tot een voetbalveld maken van een weiland, aan te mel den bij de dienst aanvullende civiele werken, die mogelijk 32 procent van de aanleg kan subsidiëren. De kosten van aankoop bedragen ruim 20 mille. De raad wordt voorts voorgesteld een subsidie van f 356,81 en f 250,- toe te kennen aan de muziekgezelschappen „Heikant" en „de Seheldezo- nen. Dit in verband met ge maakte kosten voor deelname aan bondsconcoursen. Gevraagd wordt ook een be drag van f 127.971,- uit het fonds voor reserve van stads uitleg voor het aanleggen van een parkeergelegenheid met groenstroken aan het Van Ceulenplein. Voorts komen nog enkele grondaankopen en voorbereidingsbesluiten vol gende week vrijdag aan de orde. Daarnaast moet de raad namen geven aan straten in het bestemmingsplan Moer- s-chans. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente-se cretaris J.F. van Denderen van Hulst wordt begin augustus in de bloemetjes gezet. Op 1 au gustus is het namelijk 25 jaar geleden dat hij als gemeente secretaris in dienst van de voormalige gemeente Hulst trad. Tijdens een bijzondere raadsvergadering zal op vrij dag 3 augustus aandacht aan dit jubileum worden geschon ken. Hierna volgt een openba re receptie in de burgerzaal van het stadhuis, een receptie, die om 19.45 uur begint. (ADVERTENTIE) Hoe schrijven Triumph koffer schrijfmachines Dat kunt U ontdekken door er zelf op te typen. DAT KAN NU Ze staan buiten op de BRADERIE bij Rijnberg's Handelsbureau Noordstraat 78, Terneuzen (Van onze correspondent). HENGSTDIJK In het ka der van de vakantieactivitei ten op het recreatieoord „De Vogel" te Hengstdijk, wordt vandaag in de kantine van het recreatieoord een bingo-avond gehouden. Deze avond begint om 8 uur. (Van onze correspondent). CLINGE Om twee minu ten voor halfacht waarschuw den directeur J.L. Deltour en bedrijfsleider P. Everaert van Clitex de brandweren van Nieuw-Namen en Hulst, dat er een uitslaande brand was uit gebroken in de spinnerij. Een en ander was gefingeerd en door slechts enkele brand weerlieden in samenwerking met de directie van de Clingse textielfabriek Clitex en de gemeentelijke overheid voorbereid. Na zes minuten, was de eer ste wagen met h-ogeduk op de plaats van de brand aanwezig. Daarna arriveerden met tus senpozen van nog geen minuut de overige wagens. De directie en vele belang stellenden volgden de oefening met zeer vele interesse. Tegen het einde van de oefening kwam burgemeester P. Molt- hoff het verloop van de oefe ning bekijken. Zoals op iédere oefening moest gewerkt worden met de aanduidingen dat er brand was. De brandweerlieden de den hun werk door het uitleg gen van slagen, op de daken klimmen, een man redden met een ladderwagen e.d. Toen echter de wagens met de lage- druk arriveerden en de slan gen op de leidingen van de waterleiding wenden aangeslo ten, bleek weldra dat de druk in de leidingen te laag was. Zelfs de aansluiting van en kele honderden meters naar de Gravenstr, mocht niet helpen. De commandant Jansen' en de onder-commandant Verschue- ren konden meedelen, dat de wateï-voói-zienihg het hoofd doel van de oefening was. Mocht er onverhoopt echt brand uitbreken, dan zou het onmogelijk zijn om met acht of tien stralen het vuur te bestrijden. De heer J. L. Del tour, die de oefening nauwge zet volgde, was buitengewoon tevreden over de snelle aan wezigheid van de brandweer lieden. Aan de watertoevoer moet iets gedaan worden, zo vervolgd hij, maar we zullen eerst de rapporten afwachten van de brandweer. Zodra wij deze hebben zullen wij ons met de gemeentelijke overheid in verbinding stellen en samen naar een goede oplossing zoe ken. Meester Koenen neemt zijn cadeaus in ontvangst medische diensten HUISARTSEN Aardenburg en Oostburg: dok ter de Bruyckere, Brouwe rij str. 8, Oostburg, tel. 01170-2323. Axel: dokter Kok, Oranje straat 4, tel. 1555. Biervliet, Hoofdplaat en IJzen- dijke: dokter v.d. Pas, Hooogstraat 1, IJzendijke, tel. 01176-366. Nieuwdorp en Borssele: de praktijk van dokter Gelder blom wordt waargenomen door dokter Kiviet, te Bors sele, tel. 01105-203. Breskens en Groede: dokter v.d. Endt, Breskens, tel. 01172-1566. Driewegen, Hoedekenskerke, 's-Heerenhoek en Ovezande: de praktijk van dokter J. Geldof, H. Zwartele en S. Wöstmann wordt waargeno men door dokter J. Kole, Kerkstraat, Hoedekenskerke 01193-2629, (van vrijdag avond 8.00 uur tot maandag morgen 8.00 uur. Cadzand, Retranchement, Sluis en Zuidzande: dokter Beek uit Zuidzande, tel. 01170- 2424. Goes: dokter F. v. Peer, Oost singel 132, Goes, tel. 5306. Hoek, Philippine en Sluiskil: dokter H. Hofstee, Hoek, tel. 01154-345. Hontenisse: dokter Buwalda, Cloosterstr. 72, Kloosterzan- de, tel. 1277 van vrijd. 18.00 uur tot maandag 8.00 uur. Hulst: dokter Eysink, tel. 2060. Middelburg: dokter H. Delfos, Rouaanse Kaai 11, tel. 01180-2637 (zaterdag) en dokter J. Dominicus, Dam 55, tel. 01180-2830 (zon dag). Hansweert, Kruiningen en Yerseke: dokter A. Appt en A. de Wijs uit Yerseke, tel. 01131-1444. Krabbendijke, Oostdijk, Waar de en Rilland-Bath: dokter C. Donker, Krabbendijke, tel. 01134-1544. Sas van Gent e.o.: dokter E. du Puy, Stationsstr.26, tel. 1777. Terneuzen: dokter P. Nijsten, W. de Zwijgerlaan 17, uit Terneuzen, teL 01150-2324. Vlissingen: dokter G. de Greef, tel. 2121 (tot zat. 24.00 uur) en dokter E. Kant tel. 3987 (van zat. 24.00 tot zond. 24.00 uur). Wolphaartsdijk, 's-Heer Arendskerke en Heinkens- zand: dokter A. Vos, Wol phaartsdijk, tel. 01198-231. Zaamslag: dokter W. Fraanje, Plein 42, Zaamslag, tel. 01153-244. Clinge, St.-Jausteen en Koe wacht: dokter H. Brabérk, tel. 01140-2361. WIJKVERPLEGING Biervliet, Breskens, Groede, Hoofdplaat, Schoondijke, IJ zendijke: zuster Dominica uit IJzendijke, tel. 01176- 1341. Aardenburg. Cadzand, Oost burg en Sluis: zuster Derk- sen uit Zuidzande, tel. 01170-2367. Yerseke, Kruiningen en Hans- weert: zuster K. Lodder uit Yerseke, tel. 01131-1768. Ellewoutsdijk e.o.: zuster J. Sinke, Beatrixstr. 10, Nieuwdorp, tel. 01196- 12200. Goes: zuster C. v.d. Kooy, tel. 5383. Groot Axel en Zaamslag: A. Gulen, Schoolstraat 18 te Koewacht, tel. 01155-1885. Terneuzen: zuster A. Leen- houts, van Steenbergenlaan 68, tel. 3360. Hoek, Sluiskil en Philippine: zuster Eustella, uit Philippi ne, tel. 01159-306 (b.g.g. 01157-451). Sas van Gent: zuster J. v. Dorselaer, Beneluxstr. 128, tel. 01158-1916. Hulst en Hontenisse: zuster de Waal-Cambeen, tel. 01148- 402. TANDARTSEN Middelburg: H. Ridingius, Badhuisstr. 11, Vlissingen, tel. 01184-2481 (zat. vain 9-10 uur en zond. 11-12 uur). Oost-Zeeuwsch-VIaanderen: de heer v.d. Burgh, praktijk Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158-1317, privé West kade 120, Sas van Gent, tel. 01158-1317 (zat. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur, en zond. 12.00-12.30 uur). West-Zeeuwsch-Vlaanderen: J. v.d. Burgh, Canadalaan 1, Sas van Gent, tel. 01158- 1317 (zat. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 uur en zond 12.00-12.30 uur). Zuid- en Noord-Beveland: A. van Laer, Markt 11, Krui ningen, tel. 01130-1443 (zat. en zond. van 9-10 uur). Terneuzen: J. Nijsten, Hondi- usstr 2, tel. 01150-3780 (zat. 10.00-10.30 en 18.00-18.30 en zond. 12.00-12.3Q uur). DIERENARTSEN Noord en Zuid-Beveland: de heer Noordenbos, uit Hein- kenszand, tel. 01106-1290. West-Zeeuwsch-Vlaanderen: H. v.d. Vijver, IJzendijke, tel. 01176-388. Axel en Zaamslag: J. de Haas, Zaamslag, tel. 01153-366. APOTHEKEN Goes Zeeuwse apotheek, tel. 5255 Middelburg: L. v.d. Boogert, Korte Delft 12, tel. 2789. Terneuzen: apotheek Klaassen, tel. 2090. Vlissingen: J. v.d. Sande, Bad- huistr. 22-24, tel. 2066.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 14