icana :lra fijn versteviger 69 en extra fijn 9I5 Je bent nooit zeker van je toekomst middenstanders in ■i HHI R L ■n |L II II::": 11 1 Hengelaars beg innen strijd tegen discriminatie MAROKKAAN MOKT IN AMSTERDAM ZIJN WONING ONTRUIMEN 't Volkssport bij uitstek wordt schandalig te kort gedaan Belgische boeren boos over uitblijven van melkprijsbesluit „Gelijkheid van kerkelijke gezindte minder belangrijk voor welslagen huwelijk" binnenland buitenland MÊ—ÊmmÊ—mm Vastgelopen Dagje uit IQ mmm H V WÊÈ 1WÊÊÊ Vleugels uitslaan PERSPECTIEF WANNEER UITRUSTING OP ZEE WAT Ontheffingen voor diepteboringen in Noord-Holland Open brief aan Pompidou WAT IS UW GULDEN WAARD Woensdag 30 mei 1973 15 i 98 15 cc Speciale aanbieding pak 500 gram 25 meter Het kan in het leven heel eek lopen. Ik kan er over mee- 8 jten. Heb het immers aan den lijve ondervonden. Door °en toeval ben ik er weer Lenop gekomen. Door een toeval heb ik de kans gekre- een bakkersbedrijfje dat L de rand van de afgrond ïïnd, te redden en er een bloeiende zaak van te maken, n, ben nu 38 jaar, getrouwd. !ye hebben 3 kinderen. Kreeg jongen een opleiding brood- en banketbakker. Werd prima vakman. Had een baas die me bovendien van jiles teerde op praktische ba sis Toen ik 22 jaar was, hoef je'niemand me over mijn vak iets te vertellen. Ik leerde Jo- sien kennen op een brood- sbow, waaraan ik had meege werkt. Dochter van een bak ker. Enig kind. Kort en goed, baar vader en ik konden best met elkaar opschieten. Ik ging bij hem werken. Toen we ge trouwd waren, werd ik deel genoot, Hadden aanvankelijk Ld ons brood, letterlijk en figuurlijk. Toen haar vader plotseling stierf - Josiens moe der was al lang dood - stapte ik als eigenaar in het bedrijf. Daarover is geen enkel pro bleem ontstaan". ffe zitten achter de winkel tn een gezellig ingerichte huis kamer. Josien, een vlotte vrouw van ongeveer 35 jaar, aorrt voor koffie. Presenteert er koek bij. Neemt levendig aan het gesprek deel. Haar man is kleiner van postuur dan zij. Hij leunt met de elle- begon, de grote fabrieken bogen op tafel, zoekt af en toe naar de juiste woorden. Als het hem niet direct lukt die te vinden, valt z'n vrouw in. „Het was een florissant bedrijf. We verwerkten flink wat baaltjes meel in de week. Hadden enkele wagens in de omringende wijken. Het was hard werken, van vroeg in de ochtend tot laat in de middag. Maar ja, dat ben je als bakker gewend. Eigenlijk is het on gemerkt slechter gegaan. Door de stijgende kosten, later. Maar eerst door veranderende koopgewoonten en eetgewoon ten. De mensen gingen minder brood eten, kochten steeds meer fabrieksbrood in super markten en ook in de grote warenhuizen. De prijzenslag roomden de wijken af, ook met bljprodukten die voor hen hoofdzaak waren. Als ik daar aan zou willen meedoen, moest ik met auto-s gaan rij den. Dat kon ik niet bekosti gen. Bovendien zou dat mis schien toch geen blijvende re medie zijn geweest". De omzetten daalden, de klanten in de wijken lieten hem in de steek. „Ik moest, na veel aarzelen en onzekerheid van lieverlede die bezorging stopzetten. Ik moest op elke wijk gaan toeleggen. Zo kwam het moment dat ik op de win kelverkoop was aangewezen. Nou dat leverde geen inkomen op. Ik was vastgelopen. Wat we toen met z'n tweeën, Jo sien en ik, allemaal hebben afgetobd en afgepraat, kan ik u niet beschrijven. Zorgen en verdriet hebben we gehad. Maandenlang. Jarenlang eigen lijk. Want je zag het onver mijdelijke aankomen, maar wilde er niet aan. Hoopte op een wonder". Zij knikt, vait in. „Michel wilde in loondienst gaan. Bij een fabriek. Ik heb me daarte- pen wat dat betekent. Die on zekerheid, die geldzorgen, dat wegzinken zonder dat je er iets aan kunt doen". In de zomer van 1967 zijn ze er zondags met de kinderen een dagje uitgegaan. „Naar het strand. Het was prachtig weer. Onze kinderen speelden met andere meisjes en jongens. Er waren een paar Duitse kinde ren bij. Enfin, op de een of andere manier raakten wij in gesprek met die Duitsers. Die ■■■M Bi gen met hand en tand verzet. We hebben er ruzies over ge had. De kinderen merkten dat er spanningen waren. Dat er zorgen waren. Maar ik kon er niet toe besluiten dit bedrijf waarin ik geboren was en waarin Michel zoveel jaren goed had gewerkt op te doe ken. Een uitweg zag ik ook niet. Niemand die dat nooit heeft meegemaakt, kan begrij- kampeerden. Hij was mecani cien. Ik vertelde dat ik brood bakker was. De vrouw en de man, aardige mensen, begon nen meteen te klagen over de slechte kwaliteit van het Ne derlandse brood. Ze vertelden, van het een komt het ander, dat daarover door alle Duit sers die in Nederland vakantie houden, werd geklaagd. Klef, niet goed doorbakken, geen assortiment, massawerk". Er ontstond een hele discus sie. Michel en Josien hebben daarovey doorgepiekerd. Mi ehei is eens gaan informeren, hoeveel Duitsers er logeerden en kampeerden in de wijde omgeving van de stad waar hij z'n zaak had. Hij is gaan praten met enkele mensen uit zijn middenstandsorganisatie. Kreeg cijfers en adressen van de grote kampeercentra. „Langzaam maar zeker kreeg ik de overtuiging dat er voor mij een kans was. Via m'n organisatie ben ik in staat geweest een maand of wat bij een eigen bakker - Meister zeggen ze - in Duitsland te gaan werken. Daar leerde ik allerlei soorten Duits brood maken. Josien heeft in die tijd met de kinderen geleefd van het weinige geld dat we had den gespaard. Bovendien heeft zij eigenlijk voorbereid dat ik toegang kreeg tot die kam peercentra als ik er met brood zou komen. Ik kwam in febru ari terug. Ben toen begonnen met m'n Duifse bakkerij. Toen het vakantieseizoen begon, waren we voorbereid. Had met geleend geld een bestel auto gekocht en die laten in richten als een soort brood winkel. Nou, ik verdiende in die vakantieperiode meer dan anders in een jaar. Ook pensi ons en hotels wilden m'n Duit se brood hebben. Ik moest al gauw een aparte bestelauto hebben om die te kunnen be dienen. Het merkwaardige was dat ook uit de buurt steeds meer mensen weer brood kwamen halen. Er wa ren erbij die me vertelden dat ze het smakeloze fabrieks brood meer dan zat waren". Ook buiten het echte hoog seizoen bleek die nieuwe aan pak te floreren. „Dan daalde natuurlijk de omzet enorm, maar er werd toch nog ver diend. Ik ben me dan ook helemaal gaan instellen op die vakantiepieken. Binnen enkele jaren bediende ik vele vakan tiecentra in een straal van zo'n honderd kilometer. Heb voor de bakkerij personeel aange trokken. Voor de bediening van die klanten auto's en chauffeurs. Meestal gaat de verkoop via kampwinkels. Ik lever ook vele bijprodukten. Vorig jaar hebben we de bak kerij aanzienlijk uitgebreid. Er was gelukkig ruimte ach ter". Problemen. „Ja, die zijn er natuurlijk ook. Dit is een sei- zoenbedrijf. Ik moet dus voor dat seizoen personeel aantrek ken, maar moet dat na het seizoen weer ontstaan. Dat is in een bakkerij een ongewone zaak. Niet in de hotellerie. Ik zit daar zelf wel mee. Vind het beroerd voor die mensen. Maar ja, wat moet ik? Ook moet ik uit gaan maken, tot hoever ik dit bedrijf wil uit- J5 (Van onze hengelsportmedewerker) BREDA Volgens een onderzoek van het Instituut voor Toegepaste Sociologie telt Nederland deze zomer één en een kwart miljoen hengelaars. Dat betekent, dat op Hemelvaartsdag, hjj het begin van het nieuwe hen gelsportseizoen, al één op de vijf volwassen mannen met een hengel in de hand aan de waterkant te vinden is. De nieuwe explosieve groei van het „Legioen der Broeders in Petrus" bewijst, dat de sportvisserij de laatste jaren tot de grootste vorm van openluchtrecreatie is uitge groeid. Volgens Kees Vrijling, de voorzitter van de Al gemene Hengelaars Bond is deze „nieuwjaarsdag" voor de hengelaars een mooie bezinning op de strijd, die de georganiseerde hengelsport tegen de historische discri minatie van deze unieke vorm van sport en recreatie gaat voeren. Het mag wel eens gezegd worden. In de meeste ge meenten van Nederland wor den vele tonnen en zelfs mil joenen voor sportparken en culturele voorzieningen uit getrokken. De sportvissers moeten vaak nog viswateren pachten of zelfs looprechten betalen. En tooh zitten er in de weekeinden meer henge laars aan de waterkant dan er voetballers en hockeyers °P de velden rondhuppelen. He hengelaars betalen akten, pachtsommen en andere 'echten, terwijl voor de mil jonair in zijn dure jacht gra bs de sluizen worden open gedraaid en hij zijn schip in een zwaar gesubsidieerde Jachthaven afmeert. Ga zo maar door. De hengelsport; de volkssport bij uitstek, wordt schandalig 'tekort ge daan. Niemand betaalt een hengelclub schade als het water vervuild wordit of een stuk openbaar viswater wordt gedempt. Maar moet Je eens kijken als een ge meente een uitbreidingsplan een voetbalveld legt. Er J8t al een nieuw veld met mooiere accommodatie, vóór net oude veld verlaten moet orden. De club wordt ge subsidieerd en betaalt vaak ,®S maar een symbolische uur. Maar de tienduizenden sportvissers in dezelfde stad i uitgezogen tot de atste cent. Welke gemeente op gemeentekos- ze zijn in Nederland op ie vingers van één hand te en t/m zaterdag 9 juni tellen. Voor de georganiseer- nL!!?gdsport wordt de °Pe" van dit hengel- sb« 20en 197374 het op T'n y°?r deze actie te- - n discriminatie. Er zal in totale overheidsbeleid een betere afweging van be langen moeten komen. Voor de hengelsport is de toenemende strijd tegen de watervervuiling, een lichtend perspectief. De miljarden in vesteringen tot 1985 in zui veringsinstallaties zullen de vele wateren, die nu open riolen zijn, weer bevisibaar maken. Voor Brabant zullen Dommel, Aa en Donge weer riviertjes worden, die scho ner zullen zijn dan in de voor-oorlogse jaren Bininen vier jaar zo heeft de water- graaf mr. Vosters voorspelt, kan de Dommel een rivier zijn, waarin zee-forel kan worden uitgezet. Nog even geduld dus, het getij is aan het keren. Dit jaair is op vele wateren een behoorlijke stand van de baars, snoekbaars, brasem en voorn te verwachten. Dat is aan enkele goede broedja- ren te danken. In sommige wateren zit zelfs te veel bra sem en bliek. De laatste tijd worden ook weer mooie vangsten op de beneden-ri vieren, de Biesbosch en het Hollands Diep en Haringvliet gemeld. Dat is mede te dan ken aan de stroomvertraging door de afdammingen in de delta. Er komt dus voor West-Brabant veel viswater Hollands Diep en Harinvliet van betere kwaliteit o.a. op beschikbaar. Giftige stoffen, slib en smaakbedervende stoffen bezinken al vanaf Gorinchem op de Nieuwe Merwede. Het wegbaggeren van dat vuile slib in de toe komst is een andere zaak. Maar de kwaliteit van het water, dat n,u ook voor infil tratie van drinkwater in de duinen kan worden gebruikt, voorspelt alle goeds. Een recente enquête in een Hollandse polder heeft uitge wezen, dat de hengelsport vooral een week-end bedrij vigheid is geworden. Onge twijfeld zullen op deze vroe ge morgen van Hemelvaart- dag 1973 enkele honderddui zenden wekkers voor het morgenkrieken aflopen. Maar in de loop van het jaar blijkt steeds meer, dat bijna 70 percent van de hengelaars pas In de loop van de mor gen of middag naar de wa terkant trekt. Velen proberen ook 's avonds na hun werk vaak nog een visje te ver schalken. Er zal dus ook dichter hij huis, dus rond de grote stedelijke agglomera ties, meer viswater moeten komen. Ook diat is een zaak, die bij de gemeenten en provin cies met mogelijke rijkssub sidies door de vjiscAute moet worden aangespannen Het toenemend gebruik van het viswater overdag in het week end toont trouwens ook aan, dat de belangen met de watersport op het openbare water beter verdeeld moeten worden. Op sommige wate ren, die uniek voor de hen gelsport zijn, zuillen de mo torboten en speedboten, die het milieu bederven, verbo den moeten worden. Spaar de stiltegebieden, waar de 1 miljoen volwassen sportvis sers en de 250.000 jongeren tot 15 jaar, him verpozing en herstel van de manager-riek te zoeken. Het is trouwens ook geen overbodige luxe als aan de openbare wateren en de zeekust wat meer sport vishaventjes en boottrailer- hellingen worden aangelegd. Het aantal plaatóen waar de hengelaars hun visbootjes te water kunnen laten, is nog veel te klein. Er komen elk jaar trouwens meeir nieuwe vislbootjes op het water dan zeilboten of motorjachten, en pas later een werphengel Ook dat wordt wel eens ver geten. Bij het begin van elk hen- gelseizoen stappen tiendui zenden nieuwkomers de hen met molen, tenzij u van plan bent op water en vissoorten te hengelen, die een werp hengel vragen. De aard van het water is vaak beslissend voor de lengte, de actie en het vermogen van de vaste hengel of werphengel. Wie met een vasite stok vanaf de oevers gaat vóssen, komt in een lengte van 5 tot 6 meter terecht. De top wan de hengel moet niet licht zijn, dus geschikt voor ny lon-dikten tussen 12 en 18/00. Neem een soepele hengel. De nieuweling, die op zijn eer ste „beten" wat driftig aan slaat, loopt dan minider kans zijn vislijn te breken. Dat voorkomt heel wat teleur stelling. Vraag voor uw eer ste visdagen advies bij een ervaren hengelaar of een ge specialiseerd hengelsporthan delaar, die meestal wel een paar goeie stekkies kent. Het lidmaatschap van een visclub is vaak de beste manier om goedkoop in het bezit van de nodige vergunningen te ko men stootje kan hebben. Bij deze passieve visserij is beslist niet alitijd een top-kwaliteit van geleide-ogen voor nylon vislijn nodig. Deze hengel wordt veel minder intensief gebruikt. gelsportzaken binnen. Ook voor de jongeren een goede raad. Begin met een beschei den uitrusting. Koop een vaste hengel met toebehoren Voor de aankoop van een basis-hengeluitnusting is het goed te weten, welke vis in welk soort water u gaat be vissen. Wie achter de zware karper of grote snoekbaars gaat, zal andere spullen moe ten kopen dan iemand die op voorn, paling of grote brasem wil. Wie een werphengel wil kopen voor de lichtere visse rij op het binnenwater kan voorlopig terecht met een „stokje" van 180 cm en een vermogen op de top van 8 tot 10 gram. De medium vis serij loopt tot 15 gram en de wat zwaardere visserij, die een werphengel tot 220 om kent, brengt u in een werpvermogen van 25 gram. Er zijn natuurlijk veel meer factoren, die beslissend zijn voor uw aankopen. Vist u actief op roofvis met kunst aas dan gebruikt u de werpmolen veel intensiever. Koop dan echt iets goeds van duurzame kwaliteit, u bent dan ook het beste af met een soepele gevoelige werphengel met hardohroom startoog en top-oog. Wie passief gaat vis sen, dus lekker lui op karper en paling moet voor deze grotere vis een stevig glasve zel stokje kopen, dat een De aspirant-hengelaar kan zich het beste met de sport visserij in een passief visse- rijtje vertrouwd maken. Hij kan zich dan geleidelijk in stellen op techniek, tactiek en materiaal. U behoeft echt niet meteen de duurste spul len te kopen. Wie op stro mend water gaat vissen, bijv. op de grote rivieren zal zwaarder materiaal moeten hebben dan een torrenpik ker, die zijn lol in een sloot je, kanaal of beekje zoekt. Op een lichte werpmolen hoort een lichte hengel. Dat is niet alleen een kwestie van goede balans bij de worp. De nylondikte moet ook kloppen met de ver wachte vissoort. Het formaat van de spoel en de inhaals- nelheid van de molen speelt een rol Wie vooral aan zee wH vissein, zal bij voorkeur een volglas- of holglasstok van 3 tot 4 meter, misschien iets korter kopen. Vooral de volglasstokken zijn onver woestbaar. Een stevige mis- worp kan echt geen kwaad. Vraag roestvrije ogen en een stevige werpmolen. Vist u op binnenwater en zee koop dan een combi-molen.. Koop voor het zoute water liever een wat duurdere molen dan een dure hengel als uw kas be perkt is. Het werpvermogen moet tussen de 60 en 120 gram liggen. Voor het vissen vanuit een boot op zee, kan met een kortere werphengel tot 2,40 meter volstaan wor den. Omdat vaak op zware stroom gevist wordt, moet deze werphengel een vermo gen van 200 tot 250 gram hebben. Koop geen pook met een al te dikke top. Er moet ..gevoel" in zitten om de beet te registreren. Laat u nooit een roltopoog aansmeren als u met een werpmolen vist. Die is prima geschikt voor een reel. Koop een reelhou- der, die een busverbinding bij het handvat heeft. Koop een kwaliteitsmolen, omdat op zee het mechaniek heel wat meer te lijdon heeft. bouwen. Ik moet uitkijken dat ik niet te groot ga worden. Want dan verlies ik m'n greep erop en word ik te afhankelijk van anderen. Maar voor ons is het wonder echt gekomen. Dat wel." Josien schenkt opnieuw kof fie in. Denkt kennelijk even na. Zegt dan: „Wat Michel u niet verteld heeft is dat hij steeds bang is dat er anderen komen die hem gaan becon curreren. Want waarom zou den anderen zich ook niet op die vakantiemarkt van Duit sers werpen? Goed, we heb ben een aanzienlijke voor sprong. Hebben die met vallen en opstaan weten te krijgen. Anderen weten nu dat er kan sen liggen. Ja, we zijn blij dat we door een toeval de weg naar een nieuwe kans hebben gevonden. En we doen echt niet zorgelijk over alles wat er wel zou kunnen gebeuren om voor ons de zaken weer moeilijker te maken. Maar vaststaat wel dat het tegen woordig voor een kleine man met een eigen bedrijf niet ge makkelijk is. Ook als het hem goed gaat, is hij nooit hele maal zeker van z'n toekomst. Maar een schrale troost is dat eigenlijk niemand dat nog is". JACQUES LEVIJ De vorige artikelen stonden in de kranten van 5, 8, 9, 15, 17 en 23 mei. BRUSSEL (ANP) De Belgische Boerenbond heeft er gisteren zijn ontevredenheid over betuigd dat de Belgische minister van economische za ken, een maand na de vast stelling van de Europese land bouwprijzen, nog geen besluit heeft genomen over een ver hoging van de prijs voor con- sumptiemelk. De bond vindt het „onaanvaardbaar dat aldus aan de melkveehouders een prijsverhoging wordt ontzegd waarop ze recht hebben". De bond heeft geëist dat de besluiten van de Europese mi nisterraad onmiddellijk uitge voerd worden, o.m. door een mechanische aanpassing van de prijzen van de zuivelpro- dukten. De Boerenbond van België heeft ook geprotesteerd tegen de toenemende onregelmatige invoer in de EEG van tuin- bouwprodukten uit de Oost bloklanden. De bond heeft van de Europese Commissie geëist dat daar maatregelen tegen genomen worden. DE BILT (ANP) „Nog sterker dan voorafgaande ja-i ren blijkt wel. dat gelijkheid! van levensbeschouwing of ker kelijke gezindte steeds minder! als voorwaarde wordt gezien voor het welslagen van een: huwelijk." Dit constateert de stichting Landelijk Centrum voor Huwelijkscontacten in zijn jaarverslag over 1972. Het verslag voegt er even wel aan toe: „Daarentegen wenst men wel geïnformeerd te worden over de wijze, waarop de ander zich kerke lijk of levensbeschouwelijk opstelt. De vrijheid, dje men elkaar gunt of welke men wenst, te hebben is een be langrijk aspect, waaraan veel waarde wordt gehecht". Uit de cijfers van het jaar verslag van de landelijke stichting, in 1970 ontstaan na een fusie van vier levensbe schouwelijke bureaus, blijkt, dat zich minder vrouwen maar; meer mannen hadden laten in schrijven om via de stichting een huwelijkspartner te vin den. Over 1971 probeerden 2006 vrouwen langs deze weg een man te vinden. Over 1972 1739 vrouwen. Bij de mannen waren deze cijfers respectie velijk 1026 en 1068. Over 1972 zijn (voorzover met zekerheid bij de stichting bekend) 504 mensen tot een huwelijk geko men. De statistiek vermeldt, dat 26,6 percent van de vrou wen en 40,2 percent van de mannen via het huwelijkscon tactbureau tot een huwelijk HAARLEM (ANP) Gede puteerde Staten van Noord- Holland hebben gisteren beslo ten tijdelijke ontheffingen te verlenen tot diepbronlozingen aan Naarden-lnternational Holland B.V. te Naarden en aan Cheby Kemi B.V. te Wormerveer. G.S. blijven overwegend bezwaren hebben tegen iedere diepbronlozing en hebben in hun beschikkingen een zodanige termijn vastge steld dat de lozingen over en kele jaren geëindigd zullen zijn. Het is de eerste keer in ons land dat een overheidsinstan tie een vergunning verleent voor een diepbronlozing. De „De een kwamen. BRUSSEL (ANP) - Antwerpse actiegroep Plaaieetmens", waarbij tiental organisaties is aange sloten, heeft een open brief gestuurd aan de Franse presi dent, Pompidou. In die brief wordt geprotesteerd tegen het feit dat de deelnemers aan de mars tegen de Franse kern proeven niet in Frankrijk werden dan wel worden toe gelaten. Zoals gemeld werden de deelnemers aan deze mars, af komstig uit een aantal Europe se landen, Nieuw-Zeeland, Australië, Polynesië, etc., in het afgelopen weekeinde bij de Belgisch-Franse grens, in de buurt van Moeskroen, door Franse autoriteiten tegenge houden. De betogers maakten een voettocht van Londen naar Parijs om te protesteren tegen de voorgenomen Franse kern proeven in de Stille Oceaan. AMSTERDAM (ANP) De Marokkaanse arbeider Mohammed Mesaud Lecli- kar, die in Amsterdam met zijn vrouw en baby medio vorig jaar als onderhuurder een woning had betrokken, zal deze op last van de ge meentelijke dienst herhuis vesting moeten ontruimen. Dit heeft de vice-president van de rechtbank in Amster dam, mr. J. van der Esch, bepaald in zijn gisteren ge dane uitspraak in het kort geding dat de Marokkaan te gen de gemeente had aan gespannen. Hij werd ook veroordeeld tot betaling van de gedingkos- ten f 200. Lechkar had de president gevraagd de ge meente te verbieden het ont ruimingsbevel uit te voeren. Eiser meende te goeder trouw in zijn recht te staan. Zo merkte de president in zijn vonnis op. Via het bemidde lingsbureau Socrates had de Marokkaan met de hoofdbewo ner een schriftelijke onder buur-overeenkomst aangegaan. Deze bleek zelf geen woonver gunning te bezitten en is in middels naar Friesland ver trokken. Bij het aangaan der onderhuurovereenkomst werd de Marokkaan de garantie ge geven dat de benodigde ver- het bemiddelingsbureau in or de was gemaakt. Hij betaalde daarvoor f 150. Lechkar betaalde voorts nog een waarborgsom van f 2500 voor het in de woning aanwe zige schaarse meubilair en wat stoffering. Bij beëindiging van de onderhuur zou dit bedrag, dat de Marokkaan via een bank leende, worden terugbetaald. Dit bedrag krijgt hij niet te rug. Later bleek dat de hoofd bewoner samen met een ander de leiding had van het bemid delingsbureau. Bij de behan deling van de zaak vorige week zei mr. Van der Esch over de manier waarop de Ma rokkaan was behandeld; „De man is bedrogen". Dollar 2.782.89, ponden 7.13—7.43, B. fres. 7.20—7.45, DM 102,75—104.25, lires 45.0048.00, escudos 11.30 12.30. Can. dlrs 2.79—2.89 Fr. frees. 63.8565.85, Zw. fres. 91.00—93.00, Zw. kr. 64.50— 66.50, Nor. kr, 49.25—51.25, Den. kr. 46.50—48.50, Os. sell. 141514.45. pesetas 4.90 5.15, Gr. drachm. 9.35 10 35.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 15