UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN Zeeuwen eerbiedigen openbare orde: minste overtredingen Ze vroegen een jongen van 18, Ze namen mij. 65* Kern I dicht t 1000 jaar Yersekt INRICHTING Sportuitwisseiing Middelburg- Folkestone H. F. M. v. d. Pas HOEK LEIDT IN NACOMPEIITIE VOETBAL BOUWKUNDIG MEDEWERKER S trand viswedstrij d De Leeglopers Hoofdplaat Oud-Biggekerker promoveert Hansweert Hulst adverteren adverteren in deze krant Trimdag in Heinkenszand Heinkenszand Middelburg Inschrijvingen handelsregister 's-Gravenpo!der Kruiningen Actie „Geef Max de zak succes in Reimerswaal Gemeente Sas van Gent Gemeente Reimerswaal Afwezig CENTRALE DIENST GEMEENTEWERKEN WALCHEREN/NOORD-BEVELAND 4i. Westdorpe d. v™ St' Donderdag 24 mei 1973 Donderdag 24 mei 197- (Van onze correspondent) OVEZANDE Op de ter reinen van Willem-Téll gaf de Nederlandse Bond van Wip- schutters de tweede van de drie te houden pelotonsehietin- gen. De stand van de pelotons ziet er momenteel uit als volgt. Eén: ADLM uit Kwa- dendamme met 30 punten, 2 Vios uit 's Heerenhoek met 27 punten, 3 met 25 punten Voor uitgang uit Kwadendamme, 4 met 24 punten Spes-Nostra 1 en Willem-Teil 2 met 24 pun ten. 6 is Doel naar Hoger uit Wolphaartsdijk met 21 punten. Het peloton van de fam. De Jonge en Victoria uit Kwaden damme staan zeven en achtste met 17 punten. 9 Zorgvliet uit Ellewoutsdijk met 16 punten en 10 met 15 punten is Diana uit Yerseke. De eerste tien van het persoonlijk puntental zijn de volgende. Met 11 punten Jan Doene en C.D. Raas. Met 10 punten; A. Dek ker en Sjaak de Jonge Wz Met negen punten; E. Rent meester, Jac. Doene,C. v. Wee- Ie en G. Verheyke. Acht pun ten hebben A. A. Martens, Johnny Boonman en Adri de Jonge Wz. Op de finale welke wordt gehouden op 16 juni in Vlissingen bij de vereniging Eendracht kan er nog veel strijd verwacht worden daar de meeste geklasseerden niet veel voor elkander onderdoen, en zaï de geluksfactor wel de doorslag geven. Er waren nu 20 pelotons aanwezig vorige week 18. Op de tweede wip gaf de handboogvereniging Spes-No stra een gewone schieting. De uitslag: hoofdvogel Jac. Doene van Victoria uit Kwadendam me. 1ste zijvogel P. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ove- zande, 2de zijvogel W. Bou- dens van Willem-Teil, 1ste bo- venkal A.A. Geense van Zorg vliet uit Ellewoutsdijk, 2de bovenkal J. de Jonge van So- ranus uit Heinkenszand, 1ste onderkal A. Meeusen van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de onderkal Alb. Hoondert van Spes-Nostra beide laatste bij loting, 1ste klep, C. Baas van Juliana uit Oudelande, 2de klep W. Voet van Soranus uit Heinkenszand. 3de klep G. Verheyke van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk. Meeste kleine vogels Johnny Boonman van Vios uit 's Heerenhoek, acht vogels. Kwadendamme De hand- boogsociëteit Vooruitgang gaf een schieting op de staande wippen. Van 15 verenigingen waren 78 schutters opgeko men. Uitslag van de eerste wip. Hoofdvogel: H. Rent meester van Willem-Teil uit Ovezande, 1ste zijvogel A.A. Geense van Zorgvliet uit El lewoutsdijk, 2de zij vogel Ton- ny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, 1ste bovenkal J. v.d. Dries van Eensgezind heid uit 's Heerenhoek, 2de bovenkal Jer. Vette van Con cordia uit 's Heerenhoek, 1ste onderkal P. Vette van Concor dia uit 's Heerenhoek, 2de on derkal C. v. 't Westeinde van Soranus uit Heinkenszand, 2de klep Jac. Platschorre van Zorgvliet uit Ellewoutsdijk, 3de klep C. Westdorp van Eensgezindheid uit 's Heeren hoek, 4de klep C. Steenbakker van Victoria uit Kwadendam me. Meeste kleine vogels: A. v. Loo van Vooruitgang uit Kwadendamme, vier vogels. Uitslag van de tweede wip: lste hoofdvogel: M. Verdonk van Vios uit 's Heerenhoek, deze haalde met een welgericht schot ook de tweede hoofdvo- ge,ï omlaag, lste zijvogel P. Peeters van Victoria uit Kwa dendamme, 2de zijvogel Tonny de Jonge van Soranus uit Heinkenszand, 3de zijvogel Henk Koens van Spes-Nostra uit Ovezande. 4de zijvogel Jac Doene van Victoria uit Kwa dendamme, bij loting, lste kal H. Koens van Spes-Nostra uit Ovezande, 2de kal Adri de Jonge van ADLM uit Kwaden damme, 3de kal H. Rentmees ter van Willem-Teil uit Ove zande, bij loting. Meeste klei ne vogels: M.J. Allemkinders van Victoria uit Kwadendam me, 10 vogels. (Van onze parlementaire redakteur) DEN HAAG De Zeeuwen zijn een gezagsgetrouw volk. Dat blijkt althans uit cijfers, die het centraal bureau voor de statistiek heeft gepubli ceerd. Volgens de laatste gege vens overigens uit 1969 maar volgens het C.B.S. is daar in latere jaren weinig verandering in gekomen pleegden slechts 41 Zeeuwen een aanslag op de openbare orde en gezag. Vergeleken met Noord-Holland (853 agressieve misdrijven tegen de openbare orde) slaat Zeeland geen slecht figuur. In deze provin cie de minste overtredingen op dat gebied) Het totaal aantal ter kennis van de politie gekomen mis drijven in Zeeland bedroeg in 1971 4.483 of wel 1.445 per 100.000 inwoners: het laagste aantal in Nederland. Daarvan waren 148 seksuele misdrijven (rijkelijk hoog), 2.695 vermo gens delicten, 216 aanslagen op leven en persoon, 347 ruw- heidsmisdrijven en 893 over tredingen van de wegenver keerswet (waarvan 271 door rijden onder invloed). De relatief lage criminaliteit in Zeeland blijkt ook wel uit de sterkte van de politiekorp sen in deze provincie. Er zijn hier 109 agenten van rijks- en gemeentepolitie per 100.000 inwoners. Slechts Friesland en Drente hebben minder politie mannen. In totaal zijn in 1969 in Zeeland 991 mensen wegens een misdrijf veroordeeld: het minste van heel het land. Daarvan waren er slechts vijf wegens het overtreden van de opiumwet. Voor Noord- en Zuid-Holland luiden die cij fers respectievelijk 112 en 74. Overigens verdubbelde dat aantal veroordelingen in 1970. Er waren in Zeeland in tegenstelling tot de meeste an dere provincies, geen meisjes bij. Tenslotte het aantal zelf moorden: opvallend is dat Zeeland ln 1970 gemiddeld de meeste zelfmoorden telde: 38 of maar liefst 16,7 per 100.000 (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK De hengelsportvereniging „De Leeglopers" uit 's-Heerenhoek organiseert op zaterdag 26 juni een strandwedstrijd. De wed strijd wordt gehouden tussen 10.00 en 13.00 uur op het strand tussen de kerncentrale Borsele en de Hoechstfabriek. Na afloop is de prijsuitreiking in hotel De Korenbeurs te 's- Heerenhoek Hengelen De hengelsport vereniging (HSV „De Schel de") hield voor leden een zee- hengelwedstrijd, het was de tweede wedstrijd die meetelde voor het clubkampioenschap 1973. Er namen 45 hengelaars aan deel. De vangsten waren zeer matig en gezamenlijk werden 79 vissen op het droge geslagen, totaal gewicht 3875 gram. Na afloop werden in het clublokaal café „West End" aan de winnaars de prijzen uitgereikt. Dat waren, respec tievelijk naam, gevangen vis sen, aantal grammen en pun ten: 1 J. Bogaard, 3 345. 348. 2 F. de Jonge, 2.340, 342, 3 J. Varin 3, 330, 333. 4 J. Bouw- nes 2, 330, 332, 5. W. de Smit 8, 265, 273. 6 M. de Pierre 3 240, 243, 7 E. Tanghe 3, 225, 228, 8 J. Sijnesael 3, 185, 193. 9 E de Waele 1, 180, 181. 10 A. Sijne sael 4, 175, 179. De in het programma van de Wester- schelde Federatie opgenomen internationale zeehengelwed- strijd op 1 juli die zou worden georganiseerd door HSV „De Schelde" zal geen doorgang vinden. Het bestuur acht het houden van een dergelijk evenement in de huidige om standigheden niet verant woord. Om zoiets te organise ren is de steun van de mid denstand onmisbaar, en die heeft de vereniging niet of in niet voldoende mate. inwoners. Vergeleken met pro vincies als Noord— en Zuid- Holland (respectievelijk 14,6 en 10,3 zelfmoorden per 100.000 inwoners) een bijzon der hoog aantal. (Van onze oniderwijsredakteur) AMSTERDAM De heer P. Kodde (36), geboren te Bigge- kerke, promoveert vrijdag 25 mei tot doctor in de wiskunde en natuurwetenschappen aan de vrije universiteit te Am sterdam. Zijn proefschrift be handelt de studie van een lij nenstelsel in een 5 dimensio- nele ruimte. De heer Kodde was tot eind vorig jaar weten schappelijk medewerker aan het wiskundig seminarium aan de vrije universiteit. Hij is thans docent wiskunde bij de lerarenopleiding van het Ubbo Emmaus-instituut te Leeuwar den en Groningen. Verbouwing clubhuis De voetbalvereniging Hansweertse Boys heeft de Verbouwing van het clubhuis als een urgent punt op het programma staan. Er is dan ook een speciaal actiecomité in het leven geroe pen om tot de noodzakelijke verbeteringen van het be staande gebouw te komen. Za terdagavond organiseert het comité in zaal Zeelandia een dansavond op discotheek. Tus sen de bedrijven door worden enkele loterijen gehouden. De ze avond begint om 8 uur en de entree prijs bedraagt f 2,-. Op deze manier hoopt Hans weertse Boys weer een flinke financiële steun in de rug te krijgen waardoor het mogelijk wordt de verbouwing van het clubhuis op korte termijn te realiseren. Op deze attractieve dansavond kunnen niet alleen leden en donateurs terecht, ui teraard is deze bedoeld voor de gehele burgerij. Secretaris Henny Eijke deelde ons ver der mee dat het niet alleen bij deze actie zal blijven. Op 16 juni namelijk wordt er een prestatieloop georganiseerd op het gemeentelijk sportterrein voor jong en outL Biljartkampioenen De ge broeders Miel en Jo de Wit uit de Klinkerstraat 31 te Clinge, beiden lid van de Hulster top- biljartclub BC Oma, zijn de persoonlijke topbiljartkampi- oenen seizoen 1972-1973 ge worden van de Oost- Zeeuwsch-Vlaamse topbiljart- competitie. De eindstand: 1 J. de Wit BC Ona Hulst 21 pnt., 2 M. de Wit BC Ona Hulst 21 pnt.. 3 W. van Swaai Mario nette Hulst 20 pnt., 4 F. Vlas- senrood 't Centrum Hulst 20 pnt., 5 R. Bogaerd Marionette Hulst 19 pnt., 6 W. Koemans Kot Hulst 18 pnt., 7 J. Kayser 't Anker Hulst 18 pnt., 8 P. de Smet Marionette Hulst 18 pnt., 9 M. Vlassenrood 't Centrum Hulst 18 pnt., 10 R. Blom- miaert Kot Hulst 17 pnt. Schieting In café P. Leer- aert-Nijs te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip waaraan 45 schutters deelnamen. Onder hen bevonden zich meerdere Belgische schutters. Er werd geschoten op twee wippen. De uitslag luidt alsvolgt: Wip 1: De hoogvogel werd geschoten door A. Claassen te Graauw, de eerste zijvogel door J. Leer- aert te Hulst, de tweede zijvo gel ging naar R. Boone te De Klinge (België). De meeste kleine vogels, 4 stuks werden geschoten door A. Piessens te Hulst. Wip 2; De hoogvogel was voor J. Picavet te Zandberg, de eerste zijvogel voor A de Nijs te Hulst en ook de twee de zijvogel ging naar deze schutter. Het hoogste aantal kleine vogels, 5 stuks werd geschoten door J. Elias te Hulst. Zaterdag worat opnieuw een schieting georganiseerd, aan vang om drie uur. (ADVERTENTIE) een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid een weldoordachte beslissing passend in dit gezonde en moderne zakenbeleid ij SsA Mi (Van een. onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Ter gelegenheid van de jaarlijkse trimdag organiseert de s.v. „Atlas" te Heinkenszand op zaterdag 26 mei wandeltoch ten. Iedereen kan aan deze wandeltochten deelnemen. Er worden drie routes uitgezet, namelijk van 5, 10 en 15 km. De tochten gaan door de mooi ste gedeelten van Heinkens zand en naaste omgeving. Men kan zich inschrijven vanaf 13.30 uur zaterdag aan de sportzaal „De Strenge". Het inschrijfgeld bedraagt f 1,50 per persoon. Iedere deelnemer krijgt na het beëindigen van de wandeltocht een aanden ken. Buurtvereniging Onlangs hield de buurtvereniging ,,De Buitenwijk" haar jaarlijkse excursie. De reis ging dit jaar via de dammen en bruggen naar Nieuw Helvoet, waar de koffie werd genuttigd. Via Rotterdam, Schiedam, Vlaisr- dingen en het Westland ging het daarna naar de pier van Scheveningen. Vervolgens ging men naar Den Haag en Madu- rodam waarna getogen werd naar Alphen aan de Rijn waar het gezelschap „Avifauna" be zocht. In hotel „Plaswijk" te Hilligersberg werd de warme maaltijd gebruikt en op de thuisreis werd nog even aan gelegd in Bergen op Zoom. Openluchtspelers Op het ogenblik oefent de Middelburgse groep De Open luchtspelers aan het toneelstuk Romulus de Grote. Het is de bedoeling dat dit stuk in juni in première gaat in het open luchttheater Toorenvliedt. Het toneelstuk van Friedrich Dürrenmat wordt geregisseerd door Ad van Noort. Vastenactie De vastenac tie in de r.-k. parochie in Mid delburg heeft in 1973 een be drag opgeleverd van i 3.818,62. TERNEUZEN Bij de Ka mer van Koophandel voor Zeeuwsch-Vlaanderen te Ter- neuzen werden de volgende ondernemingen ingeschre ven: Mevrouw M. Mannaert- Reijns, Zoutestraat 68, Hulst. Kleinhandel in verpakt con sumptie-ijs. A. P. A. Broeckaert (eig.) Lange Nieuwstraat 31 Kloos- terzande. Import en export van en groothandel in granen, zaden, peulvruchten, zaaizaden, zaaipeulvruchten, kunstmest stoffen en bestrijdingsmidde len. Kleinhandel in kunstmest stoffen, bestrijdingsmiddelen, zaaizaden en voederartikelen voor kleine dieren. „Sjiep", Noo-rdstraat 96a Terneuzen. Eig. F. A. Vaas. Kleinhandel in grammofoon platen en bandjes voor casset terecorders, posters, wierook, parfumerieën, thee, textiel'goe- deren (handwerk), lederwaren (hoeden) en poëzieboeken. ken. Bouwbureau Corijn (eig. W. J. Corijn) Burgemeester H. S. Gratamastraat 5, Oostburg. Bouwbureau (ontwerpen van woningen en bungalows en calculatie van beton- en staal constructies. Landhuis Kijkuit b.v.i.o. eig. F. Gerrits. Kijkuit 12, Axel restaurantbedrijf. Montagebedrijf Benelux b.v.i.o. Kersenlaan 10, Hoofd plaat. Montagebedrijf van staalconstructies. Venn. P. Schieman en P. J. Pielaat. Camping „Mussennist". Knuitershoek 6, Ossenisse. (eig. J. Rijk is r.l.b.z.) exploi tatie van een kampeerterrein, campingwinkel' (kleinhandel in kruidenierswaren, blik- groenten, brood en vlees, bier en frisdranken, consumptie-ijs, chocolade- en suikerwer ken). Salon de Beauté Lorentzlaan 25, Terneuzen. (eigs. mevr. F. L. Verschuren-Van Doeselaar) Schoonheidsverzorgingsbe- drijf. „De Vliegende Hollander" (eig. H. F. de Nijs) Niéuw- straat 6-8 Terneuzen. Cafébe drijf. Aanrijding Op de split sing 's Gravenpolder - Bosse- weide te 's Gravenpolder, vond een aanrijding plaats tussen een personenauto, be stuurd door J. v.d. K. te Ove zande en een tractor met tweewielige aanhangwagen bestuurd door B. te Hoede- kenskerke. De aanrijding ont stond doordat de tractorbe stuurder van de 's Graven straat linksaf de Bosseweide in wilde slaan op het moment dat de automobilist dit samen stel passeerde. Aan de auto ontstond lichte schade. Examens In de brand weerkazerne zijn de brandweer examens gehouden voor brand wacht eerste klas. In deze brandweerkazerne vond tevens de uitreiking plaats van de diploma's van brandwacht eer ste klasse der korpsen ge meente Reimerswaal. De cur sus die gehouden is stond on der leiding van de heer A. van Hese instructeur Brandweer- school Brabant en Zeeland. De brandweercommandent van de brandweer Kruiningen, de heer P. Leijs hield een korte toespraak. Het was mr. C. Pijl Hogeweg uit Reimerswaal die de diploma's uitreikte aan de navolgende personen: uit Krabbendijke: A. Luteijn, M. Westtrate en C. de Rijke. Kruiningen: M. Huissen, J sin- ke, Rilland: J. de Leeuw, H. J. C. A. Cooremans en G. van Die, Yerseke: P. H. Filius en -V de Blaaii. Op vrijdag 25 mei a.s. hoopt onze zuster en tante, de Eerwaarde Zuster HERMINE (Marie Kerckhaert) in Huize Maria ter Engelen te Oudenbosch haar diamanten professleleest te vieren. Namens de familie Kerckhaert, Nieuw-Namen. Op zaterdag 2 juni hopen onze geliefde ouders H. J. VAN DIJK - d'HOOGE hun 25-jarig huwelijksfeest te vieren. Dat zij nog lang gespaard mogen blijven, is de wens van hun kinderen en kleinkinderen. Zuiddorpe, ,.De Bonte Koe". Familieberichten uit andere bladen Overleden. Terneuzen: Johannes, Simon Hame link (52 j.). Groede: Jaco bus, Cornells Faas (64 j.) echtgenoot van J.C. Quaak. Colijnsplaat: Leendert de Pree (68 j.). Middelburg; Francina de Graaf (69 j.) weduwe van Paulus Cense. Terneuzen Anton Rottier (70 j.) echtgenoot van Elisabeth M. Tromp. Vlissingen: Cornelia, Joanna Barent- sen (78 j.) geboren Van Zanten. Vlissingen: Jaap Gorter. Colijnsplaat: Hen drik, Jacobus Kievit (80 j.). (Van onze correspondent) MIDDELBURG Al meer dan 20 achtereenvolgende ja ren hebben delegaties uit Mid delburg en haar Engelse zus terstad Folkestone elkaar op het sportieve vlak bestre den. Dit jaar komen de Engelsen naar Middelburg. Vrijdag wordt de overtocht gemaakt. Dan worden de gasten om 5 uur 's middags op het „Molen water" door hun tijdelijke on derdakbieders ontvangen, waarna 's avonds de officiële ontvangst op het stadhuis volgt. Op dezelfde avond opent de burgemeester van Folkestone, de heer Willem Michiel Harris, een fototen toonstelling in het Zeeuw Mu seum in de Abdij. De volgende dag beginnen de sportwedstrijden. Sporten waarin men elkaar bekaimpt zijn: hengelen, zeilen, tafelten nis, tennis, zwemmen, voetbal, zevenha-ndbal, en basketbal, 's Avonds volgen er verschillen de feesten die ter ere van de Engelsen door enkele sport verenigingen worden gegeven. Ook op zondag zijn de ver schillende sportlieden actief. Voor de laatste keer, want de volgende dag gaat dit gezel schap voor een dagtocht naar Rotterdam, Delft en Afifauna. Op dinsdag is men vrij, be halve 's avonds, wanneer de bekende farewell night wordt gehouden in het onlangs geo pend ontmoetingscentrum in Dauwendale. Op woensdag ke ren de Engelsen weer Folke- stone-waarts. 57 (Van onze correspondent) REIMERSWAAL De actie Geef Max de zak is in de gemeente Reimerswaal een groot succes geworden. Er werd 10.390 kilogram kleding en lompen opgehaald. De op brengst hiervan maakt het mogelijk dat vier inwoners van Reimerswaal, te weten één uit Hansweert, één uit Ril land en twee uit Yerseke een vijftiendaagse reis kunnen gaan maken naar Porto Chris- to op Mallorca. Ze zullen op 31 mei per autobus vertrekken naar het vliegveld Beek in Limburg en vandaar de vlieg reis aanvaarden naar Mallor ca. Burgemeester en wethouders van Sas van Gent brengen ter algemene kennis dat de kantoren en werkplaatsen van alle gemeentelijke diensten en instellingen voor het publiek gesloten zullen zijn op VRIJDAG 25 MEI a.s. Burgemeester en wethouders voornoemd, Drs. W. R. V. Dusarduijn, burgemeester. M. C. Bombelijn, secretaris. Voor-intekening op het boek door W. E. P. van IJsseldijk. Ondergetekende: (Naam) (Adres) v (Woonplaats) maakt hierbij gebruik van de speta|e v i intekenprijs ad. 45,— voor de uigave het boek „1000 jaar Yerseke", geschoven d"l de heer W. E. P. van IJsseldijk. Dit jedraf*' inclusief BTW, doch exclusief verzenlkosv Hij/Zij bestelt hierbij e). „1000 jaar Yerseke". Het bestelde wordt afgehaall moet worden begs zonden. doorhalen wat niet van toepa-,sing (handtekening) Deze voor-intekenprijs geldt nog tot 15 juni)?) Daarna is de prijs 54,— per boek, excusir verzendkosten. Deze bon opsturen aan: Afdeling Interne Zaken, Markt 2, Kruiningen. van 25 mei t/m 17 juni arts, Hoogstraat 1 IJzen- dijke WAARNEMING IJzendijke: A.E. Laëvens, arts Hoofdplaat; Chr. Kalkman, arts Wij vragen een voor de behandeling van bouwaanvragen en de con-1 trole op de bouwwerken en alle daarmee verban: houdende werkzaamheden. Wij zoeken een M.T.S.'er of iemand met een gelijkwaardige opleiding terwijl ervaring op het gebied van bouwtoezicht vereist is. De salariëring zal afhankelijk zijn van de opleiding en de ervaring e zal liggen tussen 1230,en 1700,per maand. Kansen op promotie zijn aanwezig. Vakantietoelage 7% per jaar. Premie A.O.W. voor rekening van de dienst. De gebruikelijke rechtspositieregelingen zijn van toepassing. Aan het verkrijgen van een woning in één van de deelnemende ge- I: meenten: Arnemuiden, Domburg, Kortgene, Mariekerke, Valken® Veere, Wissenkerke en Westkapelle, met totaal ca. 26.000 inwoners, tot medewerking worden verleend. Sollicitaties met uitvoerige inlichtingen, inclusief staat van dienit I worden gaarne binnen 10 dagen verwacht door de directeur, Gaping» weg 1 te Serooskerke (W.), gemeente Veere, telefoon 01189-1810. „Medewerker 18) gevraagd voor licht administratief werk". Zo ongeveer stond het in de krant. Ik heb erop geschreven, hoewel ik iets ouder ben: zevenenzestig. Ik ben bejaard, ja. Maar nog gezond en niks hulpbehoevend. Ik wil gewoon werken. Onder de mensen rijn. Contact houden met het échte leven. Velen van mijn collegarouden-van-dagen zijn net zo eigenwijs als ik. Ze willen óók werken. Babysitten. Inpakken. Sorteren. Controleren. Telefoon aannemen. Administreren. Corrigeren. Boekhouden. Het geeft eigenlijk niet wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken. Voor een uurtje of een péór uurtjes. Voor hele of halve dagen. Incidenteel of regelmatig. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Men weet dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaagt Niet verjaard. (Van een onzer verslaggevers) BIERVLIET In ver end met de Geuzenfeesten in Biervliet zal een groot deel van de oude kern van Biervliet voor auto's worden afgesloten. De voertuigen kunnen op nood-parkeer plaatsen op diverse plaatsen aan de rand van het dorp worden geparkeerd. Grote borden zullen de rich ting aangeven naar deze par keerplaatsen die in totaal plaats bieden aan 8O0 tot 1000 auto's. De politie die in het bezit van een auto zijn hun voertuig tijdens de feestelijk heden zo min mogelijk te ge bruiken. Ook wordt dringend verzocht de auto tijdens de historische optocht op donder dag 31 mei en zaterdag 2 juni niet op straat te parkeren om de vrije doortocht van de stoet niet te belemmeren. De straten die van woensdag 30 mei tot en met zondag 3 juni v,aor het verkeer worden afgesloten zijn de Havenstraat, de Markt, de Oude Stad, de Kerkstraat, de Noordstraat en tussenliggende straatjes. Zo mogelijk zal de politie voor de optochten met de geluidswa- gen rondgaan om te verzoeken geparkeerde auto's van de straat te halen. De parkeerplaatsen bevin den zich bij de Kloosterstraat, de Braakmanlaan, de Van der Lindestraat nabij de r.-k. school, de Kleine Zoutedijk en aan de achterweg. Voorts is er parkeergelegenheid langs de weg tussen Biervliet en Drie wegen. De route van de historische optocht die bijna 2 kilometer lang zal zijn en bijna 900 deelnemer» telt is Noordstraat- Beukelszstraat, Weststraat, Hughevlietstraat, Boterzande- straat, Schoollaan, Keizer Ka- relstraat, Jacoha van Beieren- straat, Oude Poorte, Gentse straat, Oude Stad, Burgemees ter Maarleveldstra at, Hoog straat, Kerkstraat, Noordstraat, Singel, Havenstraat, Markt, Braakmanlaan. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Hoek heeft de leiding in de nacompetitie van de Terneuzense voetbal verenigingen overgenomen van Biervliet. Het won ln Bier vliet, welke team daarmee de eerste nederlaag kreeg toege diend. In een matilge wedstrijd scoorde pas laat in de tweede helft De Koeijer het enige doelpunt nadat de Biervüet- doelman een keihard schot van Lijbaeit maar ten halve kon keren (01). Terneuzense Boys - Zaam- >lag 3—5 (1—4). Slechts even na de rust vlamde Sluiskil op en ver kleinde de achterstand tot 2 1. Direct daarop nam Terneu- zen het heft weer in handen en scoorde nog tweemaal. Hoewee] de gasten er vrijwel met meer aan te pas kwamen zij erin nog eenmaal te doelpunten (42) ZaamS~ „Tei? doelpuntrijke wedstrijd, waann Zaamslag overweldi gend begon. In minder dan n kwartier hadden de groen- yfteti de stand reeds op 0—3 gebracht. Wilting scoorde hier na tegen, maar nog voor half- SLweTd het 1—4. In de helft, waarin beide zot!^? met 10 man speelden Van de Boys als van zaamslag was kort voor rust r^hto?eler 1°°r de scheids rechter van het veld gestuurd wL sc°?rde Simons tweemaal oor de thuisclub en bracht z-aatnslag de eindstand op 3— tA? overige uitslagen waren: SPui 6—2, Sluiskil - nu w^ys, 1L De stand is Zann?? 4 4 0 0 9 punten, zaamslag 4 3 0 1 6, Biervliet 4 T 1 Terneuzen 4 2 0 2 4. terneuzense Boys 4 112 3, Spui 3 1 0 2 2, Sluiskil 5 0 0 5 Schieting Zaterdag 26 Punten01?-1 in Westdorpe een P ntenschieting gehouden om herust bij het verbmn Vlaamse tohutters- handN? eu- de Plaatselijke Ve - wïz JPublikatie aangeboden door dit blad, in samenwerking-mat de Stichting Ideële Reclame I

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 4