natuur. „VERKEERSDRUKTE ZAL NOG TOENEMEN" Werkgroep: dringend behoefte aan speelruimte in Ovezande Telegram voor Westerterp verkeerd bezorgd 1940-1945 Uitwisseling Deal- Vlissingen Gevallen Fransen herdacht Contactdag stichting Grootse viering jubileum De Herleving stad streek 1 Kloetinge Meerjarenplan voor sport accommodatie 's-Gravenpolder SCHOOLPLEIN Ziekenomroep wil uitbreiden Alles-doders verboden voor sloten ONDERHOUD Goes Burgerlijke stand OOSTERSCHELDE-PROBLEEM Oproep Afspraak GEWONDE IN KLOETINGE Geld voor tafeltennis vereniging Baarland Vlissingen UITSLAG HENGEL- WEDSTRIJD Middelburg Hansweert Goes Tbc onder gastarbeiders pjnsdag 22 mei 1973 niet markten GOES, 21 mei 1973 - Groenten: per stuk: kropsla II «•52- bloemkool 3 per kr I 'u 84—108, 4 per kr. I 107—130, II 66—118, 5 per kr. I 58 6 per kr I 87-111, II 5-93 7 Ver kr I 63. II 23- ÏS pei' kr- 1 52' 11 26—i4' B JT kr II 23, 10 per kr. I 26- S jj 20—24, afw. 77 en door laai Per bos: radijs 1027; Srenas 26; kroten 77-85: wr te. aardappelen grote 47— jj II 25; witlof afw. 41; sp>- j 6—34, andijvie 65; pos telein 109—115: rabarber 18— 19- spitskool 5966; uien 55 si KAPELLE, 21 mei Kas- aardbeien per doos van 200 aam Glasa II 68. Gorella I 61—73. II 5466, Vola I 68 j- H 49—68, Red Gauntlet I 64-75, II 5363. Kasframbo- Kn pér doos van 200 gram I 310—330. Groenten: bloemkool 11x3 134, 11x4 1 09137, 11x6 102—121. 11x8 57—69, 11x12 28. 11x15 20, afw. 5366; bas keten 72, radijs 2728. ROTTERDAM, 2 mei - Prijzen (exel. btw) vastgesteld in guldens per 100 kg. af be drijf op auto volgens kwali teitseisen binnenland c.q. ex port. Klei-aardappelen binnen land Bintjes 45 mm in 2 ma ten 46—48, Bintjes 50 mm opw. 46—48, Furore 35 mm opw. 48—50, klei-aardappelen buitenland: Bintjes 3550 mm los verladen 4041, Bintjes 50 mm opw. los verladen 4648 Voeraardappelen 68. Stem ming: binnenland en export rustig. ROTTERDAM, 21 mei Aanv. tot. 1119: slachtrunde- ren 786, varkens 333. Prijzen in guldens p. kg: koeien 6,10 6,60 (le kw.), 5,505,75 (2e kw.), 5,35—5,45 (3e kw.), vaarzen 6,757,30 (le kwal.) 5,80—6,45 2e kw.) stieren 6,65-7,00 (le kw.) 6,30—6,55 (2e kw), worstkoeien 5,45 5,60, varkens 3,333,35 (le kw.) 3,31-3,33 (2 e kw.) 3,29—3,31 (3e kw.), slachtzeu- gen 2,85—2,90, zware varkens 3,15—3,25. Overz. (resp. aanv., handel en prijzen): slachtrun- deren als vorige week, kalm, koeien staande, stieren lager, varkens groter, lui, hoger, en kele prima's boven notering. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Het alge meen bestuur van de stichting sportbelangen vergadert van daag over de nieuwe meerja renplanning. Wanneer het ad viescollege van B. en W. het met die planning eens is, zal de jaren t.m. 1978 het vol gende aan sportvoorzieningen gerealiseerd worden; In 1974 begint men met een uitbreiding van de kantine aan net Voorborgcomplex een uit breiding van kleedkamer ac commodatie aan het complex Nassau-laan, wat in totaal f (-5,000 zal gaan kosten. Het jaar daarop wordt voor verbe teringen f 375.0000 uitgetrok ken. In 1976 wordt het dak van de sporthal verbeterd, wwden 2 voetbalvelden ge deeltelijk aangelegd aan het «assaulaan complex, waarna 2 halve harde velden zullen vol- «en. Kosten f 475.000. In 1977 worden voetbalvelden aan de Nasgaulaan voltooid en wordt ?e kleedkameraccommodatie jn Nieuw- en St.-Joosland ver- ioïord' Belangrijkste punt in ri7» zal zijn het beginnen met de aanleg van een derde sportpark, waar een sporthal, voetbalvelden en 2 oefenvel- den gerealiseerd moeten war den. De eerste fase kost ruim een half milioen gulden. Reisje Ter afsluiting van eet winterseizoen zal de be- laardensoos van 's Gravenpol- er samen met de soos van rnse op 30 mei een reisje ™*ken naar Brugge, waar tal van bezienswaardigheden zul- wf°,rden bezocht. Bij even veel slecht weer zal men een oezoek brengen aan het dolfi- v?„njmV,De terugweg zal gaan Belgische kust naar het l Breskens-Vlissingen om n Vrouwenpolder de koffieta- "j* 'e gebruiken, waarna men "oord-Beveland huis- aarts zal keren. (Van onze correspondent) OVEZANDE Een voorlopige werkgroep bestaande uit de dames W. J. de Baar, R. van Belle, E. Rentmeester en de heer A. de Baar in Ovezande, streeft naar het verkrijgen van een speeltuin of een speelweide. Er bestaan verschil lende motieven volgens deze werkgroep, voor het maken van een dergelijke voorziening in Ovezande. Hieromtrent zei mevrouw Van Belle: „We hebben hier in de kern Ove zande meer dan honderd kinderen in de leeftijd van vier tot twaalf jaar. In hun dorp hebben deze kinderen geen goede speelgelegenheid. In de nieuwbouwwijk en bij het bejaardencentrum zijn mooie, goed onderhouden gazons, maar daarop mogen onze kinderen niet spelen. Zij worden zonder meer weggestuurd" In Ovezande is bij het be jaardencentrum een vijvertje dat voor heel jonge kinderen een grote aantrekkingskrach) heeft, omdat daar visjes in zwemmen. De ouders van deze kinderen vinden dat vijvertje nu bepaald geen veilige situa tie. Al met al zijn de kinderen van Ovezande genoodzaakt hun vertier op de straat te zoeken. Ook op de straat is het voor deze kinderen minder veilig, omdat het verkeer in Ovezande druk is en nog drukker gaat worden Deze verkeersdrukte gaat voor Ovezande, het centrum dorp van de zuidwesthoek van de gemeente Borssele, toene men als in 1974 de nieuwe weg vanaf 's-Heerenhoek in gebruik wordt genomen. Deze weg komt langs de Doorn- boomdijk uit op de Hoofd straat, het hart van Ovezan de. Mevjcuw De Baar merkte op: „De kinderen speelden na schooltijd wel op het school plein, maar het schoolhoofd heeft ons op een ouderavond (Van een onzer verslaggevers) GOES De medewerkers van de ziekenomroep „radio Nomen Nescio" zullen deze week in Goes en omgeving een actie houden, die ten doel heeft geld bijeen te brengen voor noodzakelijk geworden nieuwe apparatuur. Sinds 1969 o.a. in het zieken huis Bergzicht en in Huize Den Berg te Goes opererende ziekenomroep, wil zijn activi teiten gaan uitbreiden tot an dere ziekenhuizen, bejaarden tehuizen e.d. in en rond Goes. Om de noodzakelijke appara tuur te kunnen aanschaffen wordt nu een beroep op de bevolking gedaan. Sinds fe bruari van dit jaar heeft „ra dio Nomen Nescio" aanvanke lijk opgericht door een clubje van 5, in de elektronica expe rimenterende vrienden een ei gen studioruimte in het zie kenhuis Bergzicht. Het idee om, naar het voorbeeld van de ziekenomroep radio Walche ren, een echte ziekenomroep te stichten, is ook in het voor jaar van dit jaar ontstaan. De activiteiten van radio Nomen Nescio hebben zich sinds de aanvangsjaren gelei delijk uitgebreid. In april 1969 werd in Bergzicht het eerste radioprogramma uitgezonden. Voorlopig bleven de activitei ten beperkt tot een verzoek platenprogramma per maand. Na een half jaar werden er reeds 2 programma's per maand verzorgd en sinds enige tijd is radio Nomen Nescio 2x per week „in de lucht". (Vam een onzer verslaggevers) GOES „Het is annemelijk dat vele grondgegruikers nog niet bekend zijn met het feit dat het sinds januari 1970 ver boden is binnen een afstand van 30 centimeter uit de kant van de sloten de zogenaamde allesdoders van het arsenaal onkruidbestrijdingsmiddelen te gebruiken. Dat schrijft het ZLM-blad van deze weeek. Het verbod is opgenomen in het re glement van politie op de wa terkering en de waterbeheer sing in Zeeland. De verbodsbepaling is inge voerd ter beperking van de onderhoudskosten van de bij het waterschap in onder houd zijnde waterlopen. Wan neer alle plantengroei vernie tigd wordt, verliezen de sloot kanten hun stevigheid en be staat de kans dat de oevers in de waterlopen schuiven. verteld dat het schoolplein of ficieel na schooltijd niet toe gankelijk is. Als ouders heb ben we daar begrip voor, dus houden we onze kinderen daar vandaan. Ik vind dat het nu tijd wordt dat wij als voorlo pige werkgroep iets voor onze kinderen in de vorm van een speeltuin moeten doen". Bij de behandeling van de Beleidsschets Borssele '72 en de daaruit ontstane reacties kwam duidelijk naar voren dat Ovezande in bepaalde ma te een stimulans verdient. „Ons idee voor wat betreft de te creëren mogelijkheid lijkt hiervoor uitermate ge schikt", vond mevrouw Van Belle. De werkgroep heeft op de onlangs gehouden hoorzit ting van het gemeentebestuur en de inwoners van Ovezande medewerking verzocht voor de plannen. De groep wil het ge meentebestuur in overweging geven de keuze voor een per ceel achter de r.-k. pastorie of een perceel achter de gymnas tiekzaal. Deze werkgroep die de lief de bepaald niet van één kant wil laten komen is bereid vael werk voor haar streven te verzetten. „Het zal nu verder van onze mannen afhangen", zei mevrouw Van Belle, „want die moeten beton storten, monteren, timmeren, schilde ren en alle voorkomende klus jes opknappen. Van veel men sen hebben we gunstige reac ties ontvangen en we zijn van plan om een huis-aan-huis le denwerfactie te beginnen. On ze activiteiten zullen we uit breiden met een bingoavond, een bazar en een auto-rally om de kosten te bestrijden. We vragen wel aan het ge meentebestuur voor onderhoud van de grond en het plaatsen van de omheining. Binnenkort hopen we een vereniging daartoe op te richten en een bestuur te vormen. Over enke le weken willen we bet ge meentebestuur over onze plan nen benaderen", zo besloot mevrouw Van Belle. Geboren Cornells J.D. Wil- lemsen en L.J. Daane te Goes. Pieter zv J. C. Koppejan en M.C. Kuzee te Goes. Christof- fel zv H.M. Bellaart en H. van Leeuwen te Goes. Theodorus, zv T.J. van der Star en P.A.C. Vermeule te Goes. Donald zv W.H. Scholten en A.W. de Koster te Goes. Marinus zv A.J. op 't Hof en P.J. van Strien te Walphaartsdijk, Mar- garetha dv M. Nijsse en AM. Wondergem te Wolphaartsdijk. Robert zv M.A. Bierens en C.C.. de Jonge te Goes. Adri aan, zv C.J. Krijger en J. Con stant te 's-Heer Arendskerke. Ronald zv P. Willeboer en J. de Jong te Goes. Gerard zv P. Willeboer en J. de Jong te Goes. Debby dv J.T. Ausum en D.N. Dowling te Goes. Ma ria dv J.S.M. Hanse en D. Verton te Kerkwerve. Pieter- nella dv P. van Keulen en M.H. Kole te Goes. Gerar- dus zv A.J. de Waard en C.J. van Dalen te Goes. Anne-Ma rie dv P.R. Schrier en S.N. van Nieuwenhuizen te Kruiningen. Adriaan zv A. de Witte en A. Hooglander te Goes. Pieter zv A. de Witte en A. Hooglander te Goes. Adriaan zv J. J. Hoek man en N. M. de Witte te Kloe tinge. Ondertrouwd; Dlsere de Jong 23 te Goes en Jacoba van Beveren 25 te Goes. Jacob de Bruine 27 te Goes en Aaltje Abbink 30 te Nunspeet. Cor nells Proos 22 te Wolphaarts dijk en Aleida Schaarman 20 te Goes. Leendert Spaans 23 te 's-Gravenhage en Anita van Hese 19 te Goes. Hendrikus Hanson 25 te Scharendijke en Adriana Kloet 19 te Wol phaartsdijk. Overleden: Adriana van Noorden 92 te Goes. Wilhelmi na de Fouw 83 te Goes. Jaco ba Hoogesteger 76 te Krah- bendijke. Cornelia Oranje 74 te Rilland-Bath. Francina Koo- man 55 te Goes. Jozina van Eijkeren 74 te Nieuwdorp. Het actieve comité bijeen. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De uitwis seling Vlissingen-Deal 1973 vindt dit jaar plaats van 25 tot 28 mei. De uitwisseling ligt zowel op het gebied van de sport als op het terrein van de cultuur. Gisteren is het programma wan de uitwisseling bekend geworden. De gasten uit Deal worden vrijdag 25 mei tussen 17.00 en 18.00 uur verwacht in Vlissingen. Ze worden ontvan gen door het gemeentebestuur. Zaterdag 26 mei staat in het teken van de sport, 's Morgens om 11.00 uur is er een mars door bet centrum met mede werking van het groot Vlis- sings majoretten peloton en de deltaband. De sporten judo, voetbal, tafeltennis en bad minton staan op het program ma. 's Avonds om 20.00 uur begint in het Seheldekwartie'r een social evening. Zondag 27 mei ls er om 10.06 uur een kerlaiienst in de St.-Jacobskerk. In het sport park Bonedijke is er vervol gens een voetbaltoernooi, 's Avonds' om 20.30 uur is er dan een concert in het wijkcen trum „Open Hof". Aan dit concert werken mee: Youth Choir (Deal), the Handelians (Deal), Brassband Onda (Rit- them), christelijke zangvereni ging Soli Deo Gloria (Sou- burg), het christelijk jeugd koor Zuiderstemmen (Sou burg) en het jeugdkoor Jong Leven (Vlissingen). Maandag 28 mei vertrekken alle gasten weer uit Vlissingen omstreeks 12.00 uur. (Van onze correspondent) KAPELLE Omstreeks 160 mensen hebben het afgelopen weekend in Kapelle de geval len Franse oorlogsstrijders herdacht. Onder hen bevonden zich de Franse ambassadeur Jacques Senar-Graaff, de Franse consuls uit Amsterdam en Rotterdam en verscheidene militaire attache's alsmede een 40-tal oudstrijders. Dit gezelschap, aangevuld met de voltallige Franse kolo nie, begaf zich zaterdagmorgen vanaf restaurant De Caisson te Biezelinge naar de Franse be graafplaats. waar een negental kransen werd gelegd van o.m. de gemeente Kapelle, de Fran se ambassade en het Neder lands Oorlogsgraven Comité. Na de kranslegging gingen de vlaggen halfstok en werd The Last Post ten gehore gebracht. Een dominee en een priester gingen voor in gebed en na mens de gemeente Kapelle en „Le souvenir Francais" voer den nog het woord burgemees ter H. G. van Suylekom en pastoor Jospin, die van laatst genoemd genootschap presi dent is. Na afloop van de her denkingsplechtigheid vond op het gemeentehuis een receptie plaats, waar namens de E ranse oudstrijders kolonel Planques het woord voerde. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het telegram van de actiegroep Oosterschel- de-open, bestemd voor de nieu we minister van Verkeer en Waterstaat drs. Th. Westerterp, is door onopgehelderde oorzaak terechtgekomen op het ministe rie van Buitenlandse Zaken, waar Westerterp in het vorige kabinet staatssecretaris was. Vast staat dat het telegram niet verkeerd geadresseerd kan zijn geweest, want de actie groep weet wel degelijk dat Westerterp nu op Verkeer en Waterstaat zetelt, het ministe rie waarmee de groep al meer „zaken" deed. De foutieve be zorging moet dus de „schuld" zijn geweest van een PTT- ambtenaar. Pikante noot: de PTT valt onder Verkeer en Wa terstaat. De betrokken ambte naar kent dus zijn eigen „baas" niet. Intussen heeft een en ander wel tot gevolg gehad dat het telegram gisteravond nog niet op het verkeersministerie was gearriveerd en dat men daar „dus" ook niet wist of Wester terp gevolg zal geven aan de oproep in het telegram, zich in verbinding te stellen met de actiegroep. Vandaag brengt de nieuwe bewindsman zoals bekend een intern oriënteringsbezoek aan de Deltawerken. De actiegroep die daar blijkbaar lucht van heeft gekregen vindt, dat de minister zich niet alleen door zijn ambtenaren moet laten voorlichten over de Ooster- schelde-problemen, maar dat hij ook moet praten met tegen standers van de afsluiting van deze zeearm. Het telegram luidt: „De ac tiegroep Oosterschelde open is bereid u te ontvangen op iedere plaats op iedere tijd. Bel 01134 - 1404 voor een afspraak". Met het telegram ondersteunt Oos- terschelde-Open een brief van D'66 Zeeland, die zaterdag door het regionaal congres van deze partij aan Westerterp werd verzonden. D'66 wil dat Wes terterp ook vertegenwoordigers van de studiegroep Ooster schelde, de actiegroep Ooster- schelde-Open en het Delta-in- (Van onze correspondent) KLOETINGE In de nacht van zaterdag op zondag reed M. Mol uit Yerseke in Kloe tinge met zijn auto op een lantaarnpaal. Hij werd met een hersenschudding en een gebroken sleutelbeen overge bracht naar het Bergzicht-zie- kenhuis te Goes. stituut voor Hydrobiologisch Onderzoek „hoort". Later op de middag heeft drs. Westerterp vanuit Yerseke nog een tweede telegram ontvangen dat de korte maar krachtige tekst bevatte: „Laat u niet een zijdig voorlichten". De onder tekening was al even beknopt en bestond uit slechts twee woorden: Schelpdierencultures Yerseke. (Van een onzer verslaggevers) GOES Afgelopen zater dag vond de contactdag van de Zeeuwse verzorgden van de stichting 1940-1945 plaats in Goes. Gezien de grote opkomst blijkt een dergelijke contact dag nog steeds in een behoefte te voorzien. Voorzitster mevrouw S.C. de Casembroot baronesse v.d. Feltz heette allen welkom en herdacht degenen, die het af gelopen jaar waren gestorven. Tijdens de koffietafel werd het woord gevoerd door de directeur van het bureau Eindhoven van de stichting, de heer Kruithof. Hij wees erop, dat de gevolgen van de oorlog nog steeds doorvreten gezien het aantal nieuwe aanmeldin gen van verzorgden door on der meer het concentratie kampsyndroom. Namens de verzorgden sprak de heer De Klerk. Hij dankte het bestuur van de af deling Zeeland van de stich ting 1940-1945 voor de organi satie van deze contactdag en voor de steunende contacten die men met de verzorgden onderhield. De dag werd be sloten met een voordracht van de heer Otto Sterman, getiteld „De neger". (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedepu teerde Staten van Zeeland willen een bedrag van 35.000,- ter beschikking stellen van de tafeltennisvereniging „Middelburg-zuid" ten behoe ve van de bouw van accommo datie voor kleine zaalsporten in Middelburg. De te bouwen accommodatie is ook bedoeld voor andere sporten dan die van de tafel tennisvereniging. Het college schrijft in zijn voorstel aan de statenleden, dat het het stand punt van de Zeeuwse sport raad onderschrijft dat het on derhavige project van regiona le betekenis is en tot op zeke re hoogte zelfs provinciale be langen dient. De staten zullen het voorstel behandelen op 25 juni. De ac commodatie voor kleine zaal- sporten in Middelburg vergt een totale investering van f 440.000,-. Uitstapje De leerlingen van de 4e en 5e klas van de basisschool hebben vrijdag hun jaarlijkse uitstapje ge maakt. Ditmaal ging de reis naar België. In Antwerpen werden de havens en de dierentuin be zocht terwijl in Brussel een rondrit werd gemaakt door de ze stad. In Tervuren werd het Kon- go-museum bezocht en op de terugweg werd nog een speel tuin aangedaan. Terug in Kloetinge werden de kinderen en hun ouders onthaald op pittige klanken van ..Excelsior". Afscheid De Kloetingse gymnastiekvereniging heeft in de afgelopen week afscheid genomen van mevrouw Jung die ruim elf jaar als leidster voor de vereniging optrad. Dit ging gepaard met het aanbie den van een geschenk onder couvert en het gebruikelijke bloemetje. Mevrouw Jung op haar beurt schonk K.G.V. nog een herinneringsbeker die vol gens haar als prijs kan dienen bij een of andere clubwedstrijd, strijd. In de plaats van mevrouw Jung is aangetrokken als leid ster mejuffrouw Bolijn terwijl tevens als nieuwe leidster is benoemd mejuffrouw Boon man uit Ovezande. De heer E. de Bel die hoofd leider was heeft deze functie per 1 mei neergelegd. Zo mo gelijk zal voor hem een nieu we leider warden aangetrok ken. Reisje De kinderen die binnenkort de kleuterschool gaan verlaten in Kloetinge maken vandaag (dinsdag) nog een uitstapje. Bij gunstig weer gaat de reis naar Haamstede en in het andere geval wordt Miniatuur Walcheren bezocht en de duinen in Kamperland Voor de jongste kinderen is er donderdag een pannekoeken- feest. IJken In de maand mei zullen alle in Vlissingen aan wezige maten, gewichten en meetwerktuigen opnieuw ge keerd moeten worden. De ge wichten worden geijkt in het Vlissingse politiebureau op 23, 24 en 25 mei. Voor de bij Vlissingen behorende gemeen ten West- en Oost-Souburg en Ritthem is Reboboth aan de Rebobothstraat in Oost-Sou burg beschikbaar en wel op 28 mei. Keuring is verplicht ook voor diegenen die geen oproe ping ontvangen hebben. (Van onze correspondent) HULST— De postduivenver eniging „De Herleving" in Hulst heeft op grootse wijze het vijftig-jarige jubileum ge vierd. Onder de vele mensen, die bij deze gelegenheid hun gelukwensen kwamen aan bieden was ook de heer De Vos van het kweekstation „De wit te molen" uit Meeuwen in Noord-Brabant. Hij overhandigde de voorzit ter van de jubilerende vereni ging de gouden speld van de Witte Molen, plus een zilveren duif op een standaard en een fruitmand. Onder de vele ge schenken was ook een fiets, aangeboden door Haacht-brou- werij. Het bestuur, bestaande uit voorzitter Charel Voet, se cretaris-penningmeester Edu- ard van de Walle en de leden Charel van der Walle, Jo Kuyks, Joos Goossens, Au gustien van Helsland, plus de koning van de vereniging, Au gust Verstraeten, konden zich verheugen in een grote be langstelling. Nagenoeg alle postduivenverenigingen van Zeeuwsch-Vlaanderen waren vertegenwoordigd, terwijl ook wetholder Stolte zijn felicita ties kwam aanbieden. De drukbezochte receptie begon om 16.00 uur en duurde tot 17.00 uur. Een en ander had plaats in de stadsherberg. Na afloop was er een diner voor de leden met een gezellig sa menzijn tot slot. (Van onze correspondent) HANSWEERT De hengel sportvereniging De Pilk hield zondagmiddag een hengelwed- strijd in de Westerschelde ter hoogte van de Tramper. Aan deze wedstrijd die gehouden werd onder bijzonder gunstige weersomstandigheden, deden 39 deelnemers mee. Er werden 24 bovenmaatse en 178 onder maatse vissen gevangen mei een gewicht van 3424 gram. De uitslag luidt: 1 Machiel- se. Hansweert met 840 punten: 2 C. Schipper, Hansweert, 717: 3 J. Dekker, 561 4 C. Lepoe- ter, Hansweert, 381; 5 M. de Waal. 377; 6 P. Dekker, 331; 7 J. Nieuwkamer, Hansweert, 243: 8J. Folie, 234; 9 J. Goed heer, Hansweert, 195; 10 J. de Pauw, Hansweert, 189. De vol gende wedstrijd zal gehouden worden op zaterdag 2 juni as. Modeshow Zaterdagmid dag werd in de tuin van het „Hof van Baarland" te Baar land een modeshow gehouden. De kleding kwam uit de boutieks „de Spinne" en „het Witte Paerdje" te Goes. De show omvatte onder meer avond-, zomer-, strand- en badkleding voor jong en oud. Men bracht modellen die deze zomer gedragen zullen wor den. De kleding werd gëshowd door zes dames en vijf meis jes. Onder de getoonde kle ding vielen vooral geplisseerde jurkjes en rokjes op. De kin derkleding bestond hoofdzake lijk uit schattige jurkjes en blousjes. De modeshow werd gepre senteerd door mevr. Bales, ei genaresse van het oude slot „Hof van Baarland". Aan het slot van de show werden di ploma's uitgereikt aan manne quins, voor wie deze show een afronding vormde van een beauty-cursus welke mevr. Bales in Den Haag heeft gege ven. De muzikale omlijsting van het geheel werd verzorgd door het muziekkorps „Prinses Ju liana" uit Baarland. Lading verloren Op rijks weg 58 tussen Nieuwland en Vlissingen heeft een vrachtau to van de firma De J. uit 's- Heerenhoek een gedeelte van een lading warme asfalt verlo ren. Ten gevolge hiervan ziin diverse ruiten van automobi listen gesneuveld. De gemeen tepolitie in Middelburg maakt diegenen die zich nog niet bij de politie hebben gemeld erop attent dat zij dit alsnog kun nen doen. Musical Ongetwijfeld zijn vrijdagavond die leerlingen van de r.k. basisschool met hun musical er in geslaagd de geheel uitverkochte zaal Tha lia in de ban te krijgen met hun spel. Zowel na de opvoe ring van de musical De Groe ne Mannetjes door de leerlin gen van de klassen 1, 2 en 3 en van Meester Peinnelik door de leerlingen van de klassen 4, 5 en 6, volgde een daveren de ovatie als dank voor datge ne, wat de jeugd zingend en toneelspelend zo leuk had ge bracht Gezien het enorme succes van het optreden van de leerlingen van de r.k. ba sisschool zal de reprise van het optreden gehouden worden op maandag 28 mei in de zaal Thalia aanvang 19.30 uur. Rode Kruis Onlangs hield de afdeling Zuid-Beveland west van het Nederlandse Ro de Kruis haar algemene leden vergadering onder voorzitter schap van waarnemend voor zitster mevr. E. van Heel. De opkomst der leden was matig. Tot nieuwe bestuursleden werden benoemd mevr. De Bourgraaf, mevr. Steur en de heren Dijkstra, Stam en Van Zwoll. Aftredende bestuursle den waren mej. Derksen en de heren Elema en Nienhuis. Verder werden de activiteiten van het afgelopen jaar doorge sproken. Bij de bloedtransfu siedienst hadden zich 140 nieuwe donors gemeld waar door het totaal aantal donors gekomen was op 1135. In to taal werd vorig jaar 889 maal bloed afgenomen terwijl op de plasma-avond nog eens 171 personen bloed afstonden. De 27 welfare vrijwilligsters onder leiding van mevr. Klin- kert hadden het afgelopen jaar weer vele patiënten in tehui zen of thuis bezocht. Achttien gasten uit de afdeling hebben deelgenomen aan de week- tocht van de J. Henry Dunant of aan een vakantieweek in een der tehuizen van het Rode Kruis. Met medewerking van ver schillende basisscholen kon het jeugd Rode Kruis onder leiding van mevr. Sprenger weer deelnemen aan de nieuwjaarskaartenactie. De jongerenhulpdienst zette onder leiding van mevr. De Boer zijn werk met de crèche in ziekenhuis Bergzicht voort. De colonne oefende vele avonden. De colonne verleende bovendien medewerking aan nevenactiviteiten als de Bloe- semrit voor bejaarden en aan het vervoer van bejaarden naar het kerstfeest. De inza- melingscamnagne welke ieder jaar gehouden wordt van eind mei tot begin juni, had een goed verloop. De voorzitster dankte aan het einde allen die zich het afgelopen jaar voor het Rode Kruis hadden inge zet. ARNHEM (ANP) Tbc is een vrij veel voorkomende ziekte onder de illegaal in ons land gekomen en dus niet ge keurde buitenlandse arbeiders uit landen in het Middellandse zeegebied. Dit schrijft de Gel derse Tbc-bestrijdingsorgani- satie in haar verslag aan Pro vinciale Staten. Ook onder da wel legaal in ons land verblij vende gastarbeiders komt trou wens vrij vaak Tbc voor, aldus deze organisatie. ZÜRICH in Zwitserland krijgt voorlopig geen metro. Bij refe rendum hebben de kiezers ge weigerd tegen de wens van de gemeenteraad in meer dan een miljoen voor dat doel beschikbaar te stellen. De bouwkosten waren sinds de eerste planning enorm geste gen.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 7