STRAETEN Drie van Breda jbinder- |paal voor ineke oudsmit SCHANDAALPIIT LIJKT BODEMLOOS FEEST IN ETTEN-LEUR OM VERLOVING VAN HANNY VAN DE REKELS Wim de Waal paug paulus toch in Olympia's toer roept Heilig Jaar uit AntiehÖenvö (frinMioitcn Vandaag Doodgewaande doktersechtparen springlevend te krant Roels (PvcLATWijst minister op gevaarlijke toestand dijkvak bij Paal 21, Tel. 01140-3558* Dit vakantieseizoen nog groene kaartcontroie Ook aanslag met molotov cocktail op politic-auto in Middelburg AN DE IT SCHILDER- BEHANGWERK MSSIèRES sIDEN en BEDIENDEN Beëdiging kabinet niet voor vrijdag "ieuw probleem A ooit bezwaar de Vri* 'an daag Generaal Cusham breekt bezoek aan Nederland af i.v.m. Watergate Tijdens melken door stroom gedood Zaterdag 12 mei van 11.00-22.30 uur Zondag 13 mei van 11.00-19 00 uur Philips Jubileum-hal Eindhoven CONCILIE TWEE MANNEN VERDRONKEN ROUW VERKEERT IN VREUGDE IN BRUNSSUM Telefoon 01148-1243 rd verzorgd door schilders- drijf n Waesberghestraat 58 st Tel. 01140-2059 hun weg naar onze PRIJSSLAG KONSU- iarom wij regelmatig onze winkel-teams n bijv. in onze KONSUMENTENMARKTEN RG en GOES voor direkt nog enige eplaatst worden als ike en goedbetaalde baan vindt in het /en kunnen voor deze funktie in aan- ten biedt ons bedrijf goede carrière- arissen maar meer, bovendien reis- >dig, alsmede per 31 december 2% ILIJVEND welkom op onze sollicitatie- op: dinsdag 8 mei a.s. van URANT „MALDEGEM", BEURSPLEIN 7, aat de mogelijkheid, dat het sollicitafie- dt. of inlichtingen zijn wij bereikbaar onder gezond en modern zakenbeleid teleid ntrecteur: Dr. W. A. J. M. Harkx I g00fdredacteur: L. Leijendekker o«Za<-tie- en administratie-adres: 1 ^-straat 9. Terneuzen, tel. (01150)-79 20 Abonnemen^sPry3 6 20,35 per kwartaal: 6,88 per maand. Losse nummers 20 cent. ■gironummer 1114111 |tnv Uitgeversmaatschappij De Stem B.V, Wigerstraat 16. Breda VRIJE ZEEUW WOENSDAG 9 MEI 1973 26e Jaargang Nr. 9055 Advertentieprijs: per mm 16 cent; minimum per advertentie 2,40, exclusief 4% B.T.W. Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels advertenties) 5 regels 1,15. Iedere regel méér 23 cent. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of Adres bureau van dit blad, 50 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot vun. 11 uur. Voor het maandagnummer: vrijdag tot vun. 11 uur. Uitgeefster Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Moei- J iijkheden over de bezet- Itms; van de zeventien I staatssecretarissen heb ben er toe geleid, dat de beëdiging van het kabi net-Den Uyl niet morgen Jtan plaatsvinden, maar op zijn vroegst vrijdag. Er moet op het niveau ban de staatssecretarissen log heel wat geschoven porden voordat deze zaak Definitief rond is. Vandaag jantvangen de beide forma- eurs. Burger en Ruppert Her kandidaten. Als die ,ja' peggen zijn er nog maar ze- Ven van de zeventien staats ecretarissen bekend. Het lijkt nu vrijwel zeker dat Den U.vl pas in de eerste polle week van juni met zijn regeringsverklaring In de Ka mer komt. Dat kon gisteren vorden afgeleid uit het feit lat Tweede - Kamervoorzitter i dr. Anne Vondeling alle reeds geagendeerde vergaderingen Van de kamer heeft geschrapt i tot na de regeringsverklaring. I Daarbij waren inbegrepen twee fn de eerste week van juni jeplande commissievergaderin- ;en. De laatste week van mei Jramt ook slecht uit voor een lebat over de regeringsverkla- ing omdat in die week niet tfleen Hemelvaartsdag valt, maar ook de trouwdag van oppositieleider Hans Wiegel (op 1 juni). De moeilijkheden spitsen zich nog steeds toe rond drs. Mar- icel van Dam, die zoals wij pevleden week al berichtten, iet acceptabel is voor minis ter mr. H. W. van Doorn van j-RM. Intussen heette het gis- men, dat Van Dam naar Ver- Keer en Waterstaat zou gaan ■onder minister Tjerk Wester- grp) en dat dr. Michel van Bulten zou verschuiven naar Volkshuisvesting en Ruimte- |ujke Ordening. Dit ministerie ■®u dan twee staatssecretaris- ten krijgen. De ander is Jan ichaefer (PvdA), die vandaag oor de formateurs ontvangen Wordt, Intussen heeft zich een ^uw probleem aangediend, bezetting van het staats- cretariaat op Justitie (onder lamster Dries van Agt). Dit «^secretariaat zou toebe- 'mïï w?rden aan mr. Anneke T1? van ^'66, maar zij ■UT aar niet voor te voe- vernet het- oag op een te IW aÏÏ*? Iueuwe Poging van in -f*.?® "Drie van Breda" I Gnill te stel,en- Anneke I Uasmit is daar fel tegen. »datwsen het wel zeker> I leraar B® d5, Groningse hoog- Ist-nta R°hng toegedachte lamS vefanaat °P Buiten- de en definitief naai Iman, v revolutionair Kooy- (orn.a? Schaefer ontvangen de f?s vandaag het PvdA- taS prot Ger Klein, die ie id ot ls voor een van de fcn.?' .^secretariaten op on- SÖS; °0k de aT1dere kan- <v„V°°!' d'' nuinisterie, dr. vervolg op pagina 13.) (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON Howard Hunt, voormalig medewerker van de CIA, heeft in september 1971 rondgeneusd in de diplo matieke telegrammen van het Amerikaanse Ministerie van buitenlandse zaken. Hij had vooral aandacht voor de tele grammen die dateerden van 1 april tot 30 november 1963. Hunt, die reeds is veroordeeld voor zijn aandeel in de Water- gate-affaire, heeft onlangs voor de Grand Jury getuigd dat hij van een speciale adviseur van het Witte Huis opdracht had gekregen telegrammen te fa briceren waarin de regering Kennedy in verband werd ge bracht met de moord, in sep tember 1963, op president Ngo Dinh Diem van Zuid-Vietnam. De bekendmaking van het State Department over de acti viteit van Hunt lijkt de schan- daalput van het Witte Huis bo demloos te maken. Naast het Witte Huis zijn nu reeds de na men van de ministeries van justitie, defensie en buiten landse zaken en van de FBI en de CIA op een of andere wijze met schandalen in verband ge bracht. 55 procent van de Ame rikanen schijnt zijn vertrouwen te hebben verloren in de geloof waardigheid van president Nix on. Volgens een opiniepeiling is 77 procent echter van mening dat Nixon zijn functie niet moet neerleggen. Het ministerie van buiten landse zaken is dinsdag bij de affaire betrokken geraakt met de bekendmaking dat Howard Hunt in september 1971 dipio- (Van een onzer verslaggevers) ETTEN-LEUR „Pierre heeft al gezegd: Als jullie trou wen rijd ik met de Rolls voor op." Vader Abraham is enthou siast over de voorgenomen ver loving van zijn show-sterretjes Hanny van de Rekels (17) en Marty (jawel, van de gouden trompet', 18). Marty: „Hij vindt het leuk. Het geeft wat meer eenheid." Gisteravond werd in het restaurant Galerie in het Etten- Leurse winkelcentrum een voorproefje genomen op het binnenkort te houden verlo vingsfeest, van Marty en Han ny. Dat gebeurde bij gelegen heid van de 17e verjaardag van Hanny, die een tijdje ge leden met haar ouders Alkmaar vaarwel heeft gezegd om bij de Rekels te gaan wonen. Het werd een daverend feest, opge- luisterd door onder meer het Alkmaarse majorettenpeloton waar Hanny ooit in (jptrad. Hanny, in het lairig deze avond, vond het allemaal prachtig. Stralend aan de zijde van Marty zei ze over de ge volgen van de verlovingsbe- richten (die zij eerst ontken de): „Ontzettend leuke reacties. We hebben zoveel bloemen en telefoontjes gekregen, terwijl het eigenlijk nog helemaal niet zo ver was." Buiten de Vader Abraham- show treden Mairty en Hanny doorgaans ieder ergens anders op. Zien doen ze elkaar toch wel. Marty: „Als ilk in Leeu warden ben of zo, denk ik soms: Ik ga naar Etten-Leur. En dan vliegt zijn Ford Gra nada onmiddellijk naar het land van Hamny en de Rekels. Over het zingen van zijn Hanny zei trompettist Marty deze avond: „Mario is een hit geworden. Dat heeft genoeg bewezen." Voor zichzelf ziet hij ook nog volop mogelijkhe den. Er lijken kansen te zijn in Duitsland. Voor een verdere toekomst denkt hij aan een huisje in België. Of er ook wordt gedacht aan een toekomst als een tweede Gert en Hermien? Marty: „Er gaan geruchten dat we samen een plaat gaan maken." Of dat lukt hangt meer van de platen bazen af dan van het bijna verloofde paartje. Het verlo vingsfeest is in ieder geval geen commercieel geplande aangelegenheid, wil Marty er nog wel van vertellen. „Want dan zouden we het echt niet doen." (Van onze sportredactie) AARDENBURG Wim de Waal start morgenavond in Mijdrecht toch in Olympia's ronde van Nederland. De Waal kreeg gisteren de plaats van Johnny Verbeke uit IJzendij ke, die in eerste instantie in de ploeg Trico Noble was op genomen. Verbeke stelde ech ter volgens sponsor Gerard van Turnhout zelf zijn plaats ter beschikking en daar Wim de Waal eerste reserve was, werd de Axelaar door ploeg leider Henny Schouten alsnog opgenomen. De ploeg van Tri co Noble bestaat nu uit: Jan Raas, Grand Thomas, Henk Cornelissc, Henny Gijsel, Rob Kroep en Wim de Waal. ALPHEN a/d RIJN (ANP) De 40-jarige veehouder Th. N. Schoonderwoerd is in zijn woonplaats Alphen a/d Rijn door elektrische stroom getrof fen en omgekomen. De man was bezig met een elektrische machine zijn koeien te melken. Hij maakte daarbij gebruik vain een defecte ver lengsnoer. VATICAANSTAD (ANP) Paus Paulus zal vandaag een Heilig Jaar uitroepen en dit speciaal in het teken stellen van de verzoening en richten op de innerlijke vernieuwing van de mens. Het accent van het H. Jaar, dat dit jaar begint op Pinster zondag, 10 juni, en duurt tot in 1975, zal voor een belang rijk deel liggen op de plaatse lijke kerken. De feitelijke duur van het II. Jaar is twee jaar. Iedere bisschoppenconfe rentie dient een speciale com missie in het leven te roe pen, die de landelijke vierin gen van het H. Jaar moet voorbereiden. In een brief aan het wereldepiscopaat deelt kardinaal-staatssecretaris Vil- Iot mee, dat het komende H. Jaar officieel in 1975 een ander karakter dan vroe ger zal hebben. Het H. Jaar oftewel jubel jaar, waarin aan de gelovigen speciale gunsten verleend worden, dankt zijn ontstaan aan het traditionele jubeljaar (ADVERTENTIE) der joden, dat om de 50 jaar gehouden werd en waarin er niet gezaaid mocht worden, terwijl ieder verruild of ver- Kocht bezit aan de vorige be zitter of diens eigenaar moest worden teruggegeven en lijfei genen vrijgelaten moeten wor den. De traditie van het H. Jaar in de katholieke kerk dateert van de 14e eeuw. Se dert de 15e eeuw om de 25 jaar. Het laatste H. Jaar werd in 1950 gehouden. Ter gele genheid daarvan schonken de Nederlandse katholieken aan de H. Stoel een sterke korte' golfzender. De briel van kardinaal Vil- let aan het wereldepiscopaat gaat vergezeld van een docu ment, getiteld: „De essentiële karakteristieken van het H. Jaar". Daarin wordt uitgelegd, dat het H. Jaar van bijzondere betekenis zal zijn omdat het samenvalt met de tiende ver jaardag van de afsluiting van het Tweede Vaticaanse Conci lie, dat bedoeld was als een plechtige oproep van de kerk aan al haar leden tot een grondige vernieuwing van de geest, van de structuren en van de pastorale organisatie, zulks ter redding van de we reld. ZWOLLE (ANP) Twee dakdekkers uit Steenwijk, zijn dinsdagochtend om het leven gekomen na een autobotsing op de dijk van het Apeldoornsch Kanaal in Wapenveld (gem. Heerde). Een tweede inzittende in de auto werd gewond. In een flauwe bocht van de dijk, tijdens lichte mist, is hun wagen op een tegenligger ge botst. Beide auto's raakten in het water. De twee slachtoffers zijn verdronken. De bestuurder van de andere auto uit Wapen veld wist op het droge te ko men. matieke telegrammen van het ministerie inspecteerde en van 240 kopieën meenam. Woord voerder Charles Bray zei dat Hunt toestemming had gekre gen in het archief rond te neu zen op verzoek van John Young oud-lid van Nixons nationale veiligheidsraad die ontslag nam als staflid van het Witte Huis en in verband is gebracht met de inbraak bij de psychiater van Ellsberg. VEEL WIND Vrij veel bewolking. Plaatselijk regen of een bui. Tot krachtig toe nemende westelijke wind. Minimum 5, maxi mum 13 graden. STAD EN STREEK Ongena-dige strijd tegen waterschap. Pagina 3. Dow Chemical mag, met premies, bouwen in België. Pagina 5. FINANCIëN EN ECONOMIE Nederland „in" voor fris. Pagina 11„ BINNEN- SÜ BUITENLAND Oh, die schone Rhein.. tien miljard! Pagina 13. Ben Goerion ziet - tot zijn spijt - nog niets bloeien in de Negev. Pagina 15. KLEINE STEM Kind op de weg. Pagina 19. SPORT Vierde etappe-overwin ning van Gerben Karstens. Pagina 17. RADIO EN TELEVISIE NOS presenteert zomer- programma. Pagina 21. PRESIDENT Ferdinand Mar cos van de Filippijnen heeft in een televisie-interview gezegd dat zijn regering „actief over weegt" diplomatieke betrek kingen met de Sovjet-Unieen China aan te knopen in het kader van de mogelijkheid van regionale samenwerking in Zuidoost-Azië (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/PAAL De toestand van de Westerschelde- dijk bij Paal in Zeeuwsch-VIaanderen is gevaarlijk. Minister Udink van Verkeer en Waterstaat moet daarom op korte termijn maatregelen ter verbetering nemen, vindt het Tweede-Kamer lid Roels (PvdA). Het Waterschap Hulster Am bacht weigert nog langer de verantwoordelijkheid te dra gen voor het bewuste dijkvak. Met een verbeteringsplan had twee jaar geleden kunnen wor den begonnen. Maar enkele dagen voor de aanbesteding werd de opdracht gegeven het project stil te leggen in ver band met de voorbereiding van het Baalhoekkanaal, aldus het kamerlid in schriftelijke vra gen aan de minister. Het kamerlid heeft er op ge wezen dat volgens de mening van het waterschapsbestuur de kans op een calamiteit groot geweest zou zijn, ware het niet dat de storm begin april jongstleden z(jn hoogtepunt be reikte op een momen/t dat het laag water was. In Zeeuwsch-VIaanderen zijn de laatste woorden over de problemen bij „Paal" nog niet gevallen. Volgens dijkgraaf W Staal gisteren heel wat min der spraakzaam dan vorige week is er dinsdag in Mid delburg over de moeilijkheden rond het slechte dijkvak on derhandeld. Met wie en welke uitkomst, wilde hij niet mee delen. „Ik kan er in dit sta dium niets over zeggen. Dat wil ik ook niet. Wat u er over wilt schrijven moet u zelf maar weten, maar ik zeg he lemaal niets", aldus zijn com mentaar. Volgens de afdeling voorlichting van het Ministerie van Verkeer en Waterstaat is hier nog helemaal niets bekend over een brief, die het water schap gestuurd zou hebben. De heer Voskuil van Ver keer en Waterstaat: „Mis schien, dat die brief nog moet aankomen, wij weten nergens van, maar wat er tot nu toe over die kwestie in de krant heeft gestaan is wel juist". STRAATSBURG (ANP) De EEG-ministerraad ziet geen kans, de afschaffing van de groene kaartcontroie aan de binnengrenzen van de gemeen schappelijke markt nog voor het begin van het' komende va kantieseizoen af te schaffen. Dit heeft de Belgische minister van buitenlandse zaken Van Elslande, als voorzitter van de raad, dinsdag in het Europese Parlement verklaard. Afschaffing van de controle niet te verwarren met af schaffing van de kaart zelf is niet mogelijk voor 1 januari volgend jaar. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Bestaat er verband tussen twee aan slagen met slecht geconstru eerde „molotov-cocktails", die kort na elkaar in Oost-Sou burg en Middelburg zijn ge pleegd'.' Door middel vam een onder zoek in samenwerking met de gemeentepolitie van Vlissin- gen, hoopt de Middelburgse politie het antwoord o-p deze vraag te vinden en de daders te kunnen pakken. In de nacht van 24 op 25 april werd, zoals gisteren door een Middelburg se politie-woordvoerder be kend werd gemaaikt. een soort molotov-cocktail geworpen naar een patrouillewagen van de Middelburgse politie, die duidelijk in een hinderlaag was gelokt. Kort daarvoor is iets dergelijks gebeurd in Qost-Souburg. In Middelburg gebeurde het om 2 uur 's nachts. Een onbekend geble- vem vrouw, die vermoedelijk als lokvogel heeft gediend, belde de Middelburgse politie op met de melding, diat bij de kleuterschool in de Mastgat- straat enkele verdachte perso nen rondslopen. De uitgerukte politiewagen bleek op de aan»- gegeven plaats in een hinder laag te zijn gelokt en werd ontvang'-n met een salvo, be staande uit een fles met bran dende vloeistof en een aantal stenen. De politiewagen wint de molotov-cocktail te ontwij ken. De stenen troffen echter doel en richtten enige blik schade aan. Het salvo werd afgevuurd vanachter een heg- Bij onder zoek was van de amateur-par tizanen echter geen spoor te vinden. Ook de vrouw, die de politie had gewaarschuwd, is niet meer komen opdagen. Vermoedelijk zit zij in het komplot, veronderstelt de Mid delburgse politae. (Van een onzer verslaggevers) GENK/MAASTRICHT/BRUNS- SUM De nachtmerrie is over Het uitstapje is voorbij. De twee vermiste artsenechtparen zijn terug in Brunssum. Dins dagmiddag om halftwee stapten ze op het gemeentelijk vlieg veld Genk bij Zwartberg uit hun eenmotorige Moony. Be houden en in blakende wel stand. Met lachende gezichten alsof er geen vuiltje aan de lucht was geweest. Bijna 20 uur lang waren ze spoorloos geweest, de doodge waande echtparen Baggen en Blijdenstein. Schepen van de Franse marine peilden met hun sonar in de golven voor de Sei- nemonding bij Le Havre naar de brokstukken. Reddingsvlieg tuigen kamden het zeegebied vanuit de lucht decimeter voor decimeter uit en de inwoners van Brunssum leefden verbijs terd en verslagen mee met hét dramatische lot van de artsen families. Al die tijd stond het vlieg tuig rustig geparkeerd op het platform van het vliegveld Pontoise, 35 km van Parijs. Pi loot dr. Jo Baggen (43) had het daar maandagmiddag om 2 uur aan de grond gezet en was ver volgens met zijn 35-jarige vrouw Phil, die als navigator fungeerde en zijn pasagiers, dr. Henk Blijdenstein (36) en diens 34-jarige vrouw Christine de stad ingegaan voor een uitge breid diner. Dat was de compensatie voor het gemiste uitje in Cherbourg, waar het gezelschap de film „Les nuits de Cherbourg" wil de gaan zien. Een zwaar on weer had dat verhinderd. Wel iswaar had men hun bij een tussenlanding op het vlieg veldje Le Touquet bij Duinker ken tot vijf keer toe verzekerd dat er slechts lokale buitjes in de lucht hingen, maar eenmaal daarboven bleek er geen door komen aan. Hij snapt er niets van dat zijn landing op Le Touquet is uit gelegd als het „laatste signale ment". Het viertal had er geen flauwe notie van dat al een uur na hun aankomst onder de rook van Parijs vanuit Cherbourg groot alarm werd gegeven. Men had daar geen afmelding ontvangen en volgens het vlieg- plan had het toestel er om streeks halftwee al moeten zijn. Een zoekactie langs de kust le verde geen resultaat op, maar een verdachte olievlek bij de monding van de Seine in Le Havre en het hevige onweer dat in die buurt woedde, leid den tot de combinatie van de meest sombere verwachtingen. Bij het invallen van de duister nis geloofde niemand meer in een goede afloop. Toen de twee echtparen na het diner hun hotelbedden op zochten, drongen de eerste pa niekmeldingen door tot Bruns sum. Niemand die ook maar enigszins in relatie stond tot de Baggens en de Blijdensteins heeft die nacht een oog dichtge daan. Achter de schermen werd koortsachtig beraadslaagd over de maatregelen om de 5500 pa tiënten van de beide artsen te kunnen opvangen, en op welke manier de kinderen van dr. Baggen (een jongen van 8 en een meisje van 10) en het 2-ja- rige dochtertje van dr. Blijden stein in de toekomst het best konden worden verzorgd. Een gehuwde assistente bood aan het dochtertje van dr. Baggen te adopteren. Dinsdagochtend was de ver bijstering over de dramatische gebeurtenis totaal. Vooral de vermoedelijke dood van dr. Baggen en diens vrouw was in Brunssum en omgeving een e- norme schok. Nog steeds onkundig van de dramatische verwikkelingen stapten de echtparen dinsdag ochtend weer in hun Moony, die zij gehuurd hadden, en ko zen het ruim, waarbij ze nog hartelijk werden uitgezwaaid door de mensen in de verkeers toren van Pontoise. Ze zetten koers naar het iets noordelijker gelegen vliegveld van Beauvais waar ze douanecontrole moes ten passeren. De volle omvang van de pa niek drong pas toen door tot de reizigers na de eerste ele- foontjes met de kinderen, de familieleden, de vrienden, die na de martelende uren van on zekerheid. verdriet en diepe wanhoop nu tranen van vreug de huilden.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 1