inbrekers Politie sluit sexbioscoop WILHELM BRANDENBERG: TOT IN HET ONEINDIGE ZELFVERZEKERD Twaalf patiënten gratis aaar Majorca DIAMANTEN BRUILOFT Oud-notaris onderzoekt insecten Brandweerkorpsen ontmoeten elkaar te Hulst ONDER AANVOERING VAN BURGEMEESTER SLUIS JUICHT ACTIE TOE Betogingen bleven zonder geweld \derne dallatie Jaarlijkse wedstrijden stad streek S Ongehoord Kritiek Expositie in galerie De Jutter Wisselvallig KEVER FAMILIE LEVEN nei 1973 3 1 ■Illllll i Iggevers) Issiee p s I een juwe- beil uwe- (ist onder- aar schat- hocten in- m-instalhi- I'ndien ge- 1 z.in laafc I gaan wo- er onwe- tsclausules (wordt de I juwx iei en grondi- in aanpas- peente vei- Het be- fcustus van lallige pas- lianden in iuweliers- oleken toe lonbekende Ide achter- lrschaft tot zowel de J waakhond Ihet ee lsnel tei len ze te gevlogen, lie waarde laan siera- ie inbraak khten wor- pn Belg en deel van ggevonden. I-s werden jii-den res- |nden voor jaar voor rden ieder gevonnist. bte verschil j deel van; de verze- ook een lor de be-l I poken voori de eerste |)e verzeke-i ileek nieti te verlen- |een aantal voordaan. |ven de ju- de etages kende pan- pd, eiste de eigenaar fnhoud van ils de win- Iter slot en (TIE) U 'N rEI.UK |AL" TE tRDEREN BROOD grendel in een safe zou opber- gen. „U begiijpt wel", vertelt :uwelier Bosch aan de voora vond van de heropening, dit een onbegonnen zaan was". Daarom besloot hij zelf Doven zijn winkel te gaan wo nen. Consequentie daarvan: hij zou zijn bungalow buiten de stad van de hand móeten doen en de etage boven het winkel pand diende grondig opge- knapt te worden. Dat is inmid- liet de heer Bosch de slopers dels gebeurd. Tegelijkertijd en opknappers ook maar hun gang gaan in de winkelruimte. Het resultaat mag er overigens zijn. Desalniettemin heeft de be veiliging van zijn zaak hem de afgelopen maanden wel de nodige zorgen gebaard. De komende dagen zal er een ultra moderne radar-be veiliging worden geïnstalleerd, die na sluittingstij d elke be weging in het winkelpand re gistreert. Bij het minste ge- rucht gaat er een claxon aan de straatzijde en wordt ook de heer Bosch in zijn woning ge alarmeerd. Aan dat systeem is overigens ook een nadeel ver bonden. Het werkt namelijk zo perfect, dat zelfs het val lend blad van een plant, de gehele omgeving in rep en I roer kan brengen. De heer Bosch en de politie geeft dit in ieder geval de zekerheid, dat er niemand meer onge hoord binnen kan komen. Tot de speciale voorzieningen be horen verder een alarmbevei liging op de ruiten en een pantserdeur. De heer Bosch heeft die investering wel moe ten doen. omdat er anders geen enkele verzekering meer aan wil. Momenteel is er in Nederland nog slechts één maatschappij waarbij juweliers terecht kunnen. Die ver-zeke ring is ondergebracht bij Lloyds.- De schade is de laatste jaren namelijk zo schrikwek kend toegenomen, dat bijna geen assuradeur er nog brood in ziet. Het enige alternatief voor de juweliers zelf: niet verzekeren, met het gevolg, dat de eerste en de beste overval het faillissement tot gevolg kan hebben. De inbraak in zijn zaak, geeft de heer Bosch wel aan leiding tot enige kritiek op onze rechtsstaat. Een straf van vier maanden schrikt toch niet af. Het is niets vergeleken met hetgeen die Belgische jon gen heeft gekregen", verrek hij. Hij beaamt dat steeds meer juweliers, steeds grotere moeilijkheden met hun verze keringen krijgen en dat daar aan nagenoeg niets te doen is. Uitermate tevreden is hij over de samenwerking met; de poli tie. Toch voelt hij weinig voor eeen directe alarmverbinain0 met het politiebureau. „Dat w niet altijd bezet. Een inbraak g?at zo snel, dat men toch nie op tijd hier zou kunnen zijn. En verder: Ik kan geen colle ga noemen hier. die nog &ee bezoek heeft gehad van inbre kers". 0 Vaak maakt Willem Brandenberg gebruik van een pentekening als ontiDerp voor zijn (olieverf) schilderijen. Let op de ge spleten boomwortels, die de bijna mytische doorgang naar de doof en de onvergankelijkheid maskeren. COLIJNSPLAAT Er ziti één verkeerde klank in deze' kop, één dissonant die de me-; lodie verstoort en de trefze- kerheid afzwakt. Het woordje „zelfverzekerd" namelijk geeft' licht aanleiding tot de gedach te als zou de Duitse schilder Wilhelm Brandenberg, die tot r en met 13 mei in galerie De Jutter te Colijnsplaat expo seert, hoog opgeven van zijn kunnen op artistiek niveau. Dat is beslist niét zo en het feit dat galeriehouder Roy Da- vilar hemel en aarde heeft I moeten bewegen hoe slecht om en het Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag, opgesteld door het KNMI op dinsdag 18.00 uur: Wisselvallig temperaturen overdag in algemeen onder normaal. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder - land. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0-8 uur. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden boven normaal. Max. temp.: Van ongeveer normaal ™t 3 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens T2 uur: 70 pro cent. Kans op een geheel droog etmaal: 30 procent. Voor vrijdag: Aantal uren zon. 0-8 uur. Min. temp.: Van ongeveer normaal tot 3 graden boven nol-maal. Max. temp.: Van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 40 procent. Konstanz 300 pl. 4, Rhein- A» 253 pl. 14, Stiaatsburg i 8 Plittersdorf 428 pl. ,'Maxau 484 pl. 4, Plochingen i; -J2, Mannheim 316 pl. 16, oteinbach 148 -2, Mainz 313 PL U. Bingen 194 pl. 8. Kaub 426 pl. li, Trier 280 pl S. Koblenz 242 pl. 11 Keulen 207 Pl- 3, Ruhrort 368 -1, Lobith 35,4 -1, Pannerdense kop 961 ?iv., Nijmegen 788 -1. IJssel- *op 8 0 -1, Eefde IJsse] 410 onv. Deventer 276 -11, Borg haren 3936 -2. Belfeld 1140 pl. 502 ^*rave bene<ien de sluis die uitdrukking in dit verband ook gekozen zij om Bran denberg (weer) aan het expo seren te krijgen, waarbij zijn persoonlijke kennis aan hem tenslotte toch nog de doorslag heeft moeten geven, bewijst dit afdoende. Brandenberg exposeerde na melijk niet meer, exposeerde al dertig jaar niet meer. De 83-jarige schilder was de vaste overtuiging toegedaan dat de experimentele „jeugd" en in zijn ogen is dat alles bene den de 83 geen belangstel ling zou hebben voor de zelf verzekerdheid en de rust die van zijn schilderijen uitgaat. Voor iemand met een overi gens zo zeldzaam ruime blik wel een zeer bekrompen visie. Want wat Brandenberg duide lijk niet zag -en Davilar gelukkig wel was, dat onze „jeugd" niet experimenteert óm het experimént, maar uit nood, om zich de zekerheden die het werk van Brandenberg zijn immense kracht verlenen eveneens eigen te maken. Brandenberg zelf heeft deze experimenten nooit nodig ge had, want toen hij zich na de zeer vroegtijdige dood van zijn jonge vrouw in een waar kluizenaarsbestaan terugtrok, waren zijn zekerheden al vol maakt en dus van het begin af onomstotelijk. Dit verklaart tevens de zojuist aangehaalde kortzichtigheid die het hem onmogelijk maakt de kracht en steun te erkennen die de jongere kunstenaars en de jon gere mensen in het algemeen aan zijn werk ontlenen, dat de volmaakte rust die zijn schil derijen uitademen op-hen-die- nog-zoekend-zijn overslaat, zo dat zij even de tijd stil kun nen zetten om relaxed te ge nieten alvorens zich weer in de strijd te storten. Een strijd die Brandenberg, dankzij zijn zekerheden (die stuk voor stuk gebaseerd zijn op de on vergankelijkheid van de ziel) nooit gekend heeft. De mens en ook de natuur worden naar zijn mening tijdeloos op het moment dat de actualiteit van het tastbare verloren gaat. Die actualiteit neemt in de redene ring van Brandenberg niet meer dan slechts een fractie van een seconde in beslag. In zijn ogen volslagen onbelang rijk, omdat de onsterfelijkheid van de ziel prevaleert boven al de tijdelijkheid van het le ven. Vandaar ook dat de men sen bij Brandenberg vaak transparante wezens zijn. door de schemering van het Duitse landschap heen op weg naar het eeuwige levenslicht van de onvergankelijkheid, meerma len uitgebeeld als de smalle doorlaat in een bosrand of een wig tussen twee takken, in ieder geval altijd iets vaags dat zich net achter de nauwe opening van de trechter van het menselijk leven bevindt. Dat licht, dat de vreugde van de onsterfelijkheid uitstraalt, is voor Brandenberg zo be langrijk dat het in zijn werk (en wellicht ook in zijn leven) de mens en zelfs de natuur doorzichtig maakt, met een zo danig voltage dat de beklem ming die hij door het „trech termotief" en ook door de schemering oproept erdoor vervalt. In feite Iaat hij daar mee de beklemming van de dood vervallen, zodat we die gaan zien als uiteindelijk le vensdoel. Twee voorbeelden van deze prachtig uitgewerkte, gevisualiseerde contradictio in terminis in De Jutter zijn de bijna transparante vrouwsper soon van een gestorven fami lielid van Brandenberg, pas na de dood geschilderd, met han den die je kunt grijpen en tegelijk ook weer niet omdat ze maar stof zijn, en een mas sieve heuvel waar je als het ware doorheen kunt lopen, met een vreemdsoortig gevoel van beklemming, dat rust schenkt en vrede en weldaad en dat essentieel is, omdat het de gewaarwording van een verlangen moet kweken, van het verlangen naar de dood en naar het onvergankelijke... Met een zekerheid die bij Brandenberg tot in het onein dige reikt. FR. BOOGAARD. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Onder aanvoering van de Sluise burge meester mr. H. P. L. van den Beid hebben gistermid dag om tien minuten over vijf, vijf politiemannen in uniform en twee politiemannen in burger, een inval gedaan in de sexbioscoop, die sinds kort in de Sint i Annastraat in Sluis is gevestigd. De sexbioscoop werd gesloten, tegen de filiaalhoudster, me vrouw K.-S. werd een proces-verbaal opgemaakt en enkele be zoekers werden voor verhoor meegenomen naar het politie bureau.. De inval geschiedde tijdens een van de voorstellingen. De meeste bezoekers, die op dat moment aanwezig waren, waren Belgen. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG-AMSTER DAM Twaalf patiënten, af- ko lig uit - liddelburg zullen op 3C mei in het vliegtuig kannen stappen, dat hen voor een volledig verzorgde vakan tiereis naar Majorca zal bren gen. De reizen zullen de va kantiegangers geen cent kos ten. Hun droomvakantie is hen nl. mogelijk gemaakt door de ac ie Geef Max de zak", die zaterdag met groot succes in Middelburg is gehouden. Gisteren zijn de drie goe derenwagons met textiel en lompen, die de Middelburgers voor de actie van Max Tailleur spontaan bijeen hebben ge bracht, op de weegbrug van de N.S. in Roosendaal gewo gen. Het precieze gewicht van de lading bedroeg 29.220 kg een prachtig resultaat, aldus de woordvoerder wam de stich ting „Beter met Max." De actie, die in Middelburg voor het eersit op een geheel nieuwe wijze werd georgani seerd, nl. met de inzet van twee verenigingen (Stichting Eurosport en Tafeltennisvere niging St.-Laurens) alsmede de dienst gemeentewerken, benadert qua resultaat de re cordopbrengsten die in andere plaatsen werd geboekt en die ongeveer 1 kg. per inwoner van een gemeente belopen. De opbrengst in Middelburg is, aldus de Stichting „Beter met Max", voldoende om 12 Mid delburgse patiënten voor een gratis vakantie naar Majorca uit te zenden. Vrijdagavond 11 mei wordt tn het Middelburgse stadhuis een bijeenkomst georganiseerd tijdens welke Max Tailleur de vliegtickets za] uitreiken. Te vens overhandigt hij bij die gelegenheid de papegaai in kooi, bestemd voor de kinder boerderij in Middelburg-Zuid. De papegaai is een premie in een door het huis aan huis blad „Groot Walcheren" geor ganiseerde tekenwedstrijd voor de jeugd in Middelburg. De inval gebeurde op last van de Middelburgse officier van justitie, mr. W. Mijnssen. Op deze manier wil de justitie in Zeeland een einde maken aan de praktijken van exploi tanten van sexbioscopen, en met name in Zeeuwsch-Vlaan- deren onder het mom van be sloten clubs sexfilms vertonen. Meestal blijkt dat het besloten karakter slechts schijn is om door te kunnen gaan met het vertonen van films. Dat de justitie strenger tegen dit soort praktijken gaat optreden bleek enkele weken geleden in Hulst en gisteren in Sluis. De inval geschiedde nadat, eer der op de dag twee politie mannen in burger de voorstel ling in de Sluise sexbioscoop hadden bijgewoond. De politie nam geen apparatuur in be slag. Wel werd reclamemateri aal meegenomen. In beginsel is alleen tegen de filiaalhoud ster procesverbaal opgemaakt. Het pand wordt gehuurd door de heer Baars, eveneens ex ploitant van de inmiddels ge sloten sexbioscoop in Hulst. Mogelijk zal later ook nog te gen hem een proces-verbaal worden opgemaakt als duide lijk wordt dat de filiaalhoud ster in zijn opdracht handelde. Tijdens de inval werd geen kaartenregister aangetroffen, waaruit het ledental van een eventuele besloten club was af te lezen. Mr. W. Mijnssen, de officier van justitie te Middelburg, deelde ons gisteravond mee dat het justitiële beleid er iin Zeeland op gericht zal blijven om de illegale sexbioscopen te laten sluiten. Het politie-op- treden werd door de omwo nenden gisteren toegejuicht. Deze mensen hadden eerder al laten weten verontrust te zijn door de komst van de sexbio scoop omdat hiermee de sfeer in de straat niet zo gezellig meer werd. „Ik hoop dat dit zaakje zo snel mogelijk uit onze straat weer zal zijn ver dwenen", zo vertolkte gisteren een inwoner van de Sint An- nastraat de gevoelens van zijn buurtgenoten. De heer Baars liet gisteren onze fotograaf weten het justitiële optre den niet te zullen nemen en in de sexbioscoop zo snel mogelijk weer films te zullen gaan draaien. Voor meer commen taar was hij gisteravond onbe reikbaar. (Van een onzer verslaggevers) GENT-TERNEUZEN In Gent zijn gisteren twee 1 mei- betogingen gehouden. Beide stonden in het teken van de nu al drie weken durende wil de staking van Gentse haven arbeiders. Een 500 man sterke politie macht was op de been ge bracht om mogelijke botsingen tussen de betogers in de kiem te smoren. Overigens kwam het nergens tot uitbarstingen van geweld, 's Morgens de monstreerde de socialistische aanhangers die zich solidair tonen met de stakende haven arbeiders. Ongeveer duizend stakers liepen, velen begeleid door vrouw en kinderen, in werkplunje in de stoet mee. Veel dokwerkers droegen zwarte vlaggen of een zwarte rouwband om de arm. Een lid van het stakingscomité werd door zijn makkers op de schouders genomen en vlak voor minister Ansoele op het erepodium geplaatst, 's Mid-j dags betoogden ongeveer drie-, honderd leden van de vereni-, ging „alle macht aan de arbei-j ders", grotendeels bestaande uit communistisch gezinde, studenten. Er werden borden meegedragen waarop eisen1 waren geformuleerd die be trekking hadden op de haven-1 staking. 0 Na de inval en het opmaken van het proces-verbaal, verlie ten politie en burgemeester mr. H. P. L. van den Beid (met I lichte jas) het pand aan de I Sint-Annastraat, waarin een I illegale sexbioscoop was inge richt. (Van onze correspondent) YERSEKE In De Haven te Yerseke hield het echtpaar De Kooij-Kosten een receptie ter gelegenheid van zijn 65- jarig huwelijk. Het echtpaar dat zich nog in een goede gezondheid mag verheugen, ontbrak het deze dag niet aan belangstelling. De heer De Rocij is mosselschipper in rus te en houdt thans verblijf in het bejaardencentrum Vrede- lust te Yerseke. Op de receptie werd het paar gefeliciteerd onder meer door burgemeester en me vrouw Pijl Hogeweg, het be stuur van Vredelust en de Be- jaardenbond. Onder de felici taties bevond zich een tele gram van de commissaris van de koningin. Zeer vele oude kennissen en vrienden kwa men opdagen om het echtpaar te feliciteren. De muziekvere niging Mozart bracht een sere nade. Morgen, donderdag 3 mei: hergen op Zoom 3.50 en 16.17 Hansweert 2.59 en 15.27 Terneuzen 2.18 en 14.47 Vlissmgen 1.46 en 14.13 "emeldinge 3.40 en 16.07. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Als men alle insekten. die er op onze planeet leven tezamen op een weegschaal zou kunnen leg gen, dan zou blijken, dat hun totaal gewicht vier maal zo groot is als dat van alle andere levende, dierlijke wezens teza men. De aarde wemelt werke lijk van de insecten, waaron der er miljarden zijn die met het blote oog nauwelijks kun nen worden waargenomen. Toch hebben al die kleine wezentjes, levend in families wier omvang en gevarieerd heid werkelijk onvoorstelbaar zijn, hun eigen levenspatro nen, hun afwijkingen en hun eigenaardigheden. Juist omdat insecten zo talrijk zijn en bo vendien tamelijk kwestbaar vormen zij op langere termijn misschien een interessant waarnemingsgebied voor de mens, die van tijd tot tijd signalen nodig heeft om te weten wat hij met onze pla neet aan het doen is. Zoals de met sterren bezaaide hemel de astronomen laat zien wat de positie van ons zonnestelsel in het heelal is. zo kunnen de insecten wellicht aan de ento mologen leren hoe het met de positie van het leven op aarde gesteld is. Dit maakt de ento mologie belangwekkend. In Middelburg werkt, in alle stilte en in grote bescheiden heid, de oud-notaris R. Batten aan een onderzoek, dat slechts een klein deel van het onbe grijpelijk grote terrein van de entomologie bestrijkt. Maar dat kleine deel wordt door hem met pijnlijke nauwkeu righeid bewerkt. Wat oud-no taris Batten doet is met recht monnikenwerk. Op verzoek van prof. J-T. Wiebes van het Natuurhistorisch Museum, de termineert de heer Batten thans een deel van de in Lei den aanwezige voorraad mor- dellidaeën, een klein kevertje, dat het belangrijkste deel van zijn leven in plantenstengels doorbrengt. Notaris Batten vestigde de aandacht van de Leidse hoog leraar op zich, door te werken aan een publikatie over een andere, vaak over het hoofd geziene mede-bewoner van on- ze planeet: een miniscule ke ver, die in paddestoelen wordt aangetroffen. Vijf jaar lang onderzocht de heer Batten het „bestand", aan deze kevers op Walcheren, waarbij hij erin slaagde, acht soorten te deter mineren, die volgens de gang bare opvatting in het geheel niet op Walcheren zouden voorkomen. „Goed werk! Zulk werk zou door meer amateurs moeten worden verricht", zeiden de deskundigen van de publikatie en vooral de daaraan ten grondslag liggende studie van oud-notaris Batten. Groter compliment is nauwelijks denkbaar, in wetenschaipskrin- gen. De ontdekking van de acht, tot dusver niet aanwezig ge achte soorten paddestoel-ke vers geeft grond aan het opti mistische bericht, dat de in sectenwereld niet aan het ver armen is. „Waar de biotoop in stand wordt gehouden, daar blijft ook het insect in leven", zegt de oud-notaris. Hij heeft daar een merkwaardig voor beeld van bij de hand. In de buurt van Nisse, waar een na tuurreservaat gevestigd is, trof de heer Batten op een van zijn expedities ,pin het veld" een kleine keverkolonie aan. De dieren woonden in dode meidoornstammen, die in ge bruik waren als palen voor een prikkeldraad-afrastering. Batten wiilde een stukje van het nogal opvallende familiele ven van deze kolonie op film vastleggen, maar toen hij met zijn apparatuur ter plaatse verscheen was niet alleen het „decor" voor zijn film ver dwenen, maar ook de acteurs waren weg. De eigenaar van de afrastering had nl. de oude, halfvermolmde stammen van de vroegere meidoornstruiken vervangen door betonpalen. ,.De biotoop was weg en het interessante insectie waarom het mij te doen was, legde daarbij ook het loodje", zegt de heer Batten. „In beton ko men nu eenmaal geen insecten voor". Een tot dusver niet weerleg de theorie is, dat het insecten leven feitelijk in aanleg altijd en overal aanwezig is, maar dat ht slechts ontwikke lingskansen nodig heeft om zichtbaar gestalte aan te ne- mn. „Het is als met padde stoel-sporen", zegt de heer Bat ten, „die sporen waaiden naar alle windrichtingen, maar slechts op enkele plaatsen, die daar specifiek geschikt voor zijn, ontstaan inderdaad pad destoelen. Hetzelfde zie je béj de orchideeën. Wie had nu kunnen vermoeden, dat er or chideeën tot bloei zouden ko men op de middelplaten in het Veerse Meer? En toch is dat gebeurd!" Insecten zijn, om te kunnen leven, met weinig tevreden. Hun biotoop kan bestaan, zo vertelt de heer Batten, uit vermolmde bomen, uit mestho pen of uit dorre takken in een tuin. Daarin brengen ze het wezenlijke deel van hun leven (hun bestaan als larf) door een levensperiode die soms drie of meer jaren kan duren. Om die reden ontziet de heer Batten dan ook het onaanzien lijke afval in zijn eigen tuin. Het is een leefwereld voor zijn dierbare insecten. Zon hoop afval kan, voor een liefhebber als de heer Batten is. het opwindende de cor vormen voor een natuur film, die dezelfde dramatische kracht heeft als een rolprent over het leven van roofdieren De heer Batten is erin ge slaagd om door middel van macro-opnamen, beeldvullende scènes over het insectenleven te verkrijgen. „Vooral in Bra bant, waar ik weieens met mijn films optreed voor na tuurhistorische verenigingen, zijn de mensen sterk geïnte-' resseerd", zegt hij. Zijn studie-werk als ama teur entomoloog speelt zich echter in het kleine studeer vertrek af, temidden van boe ken en een grote keververza meling. Deze laatste is an ders dan bij de meeste hobby isten niet een doel op zich zelf, doch een middel, nl. tot het vengaren van kennis over een veelal veronachtzaamde groep levende wezentjes in de schepping: de insecten. (Van een onzer verslaggevers) HULST Hulst staat zater dag 5 mei centraal bij de jaar lijkse brandweerwedstrijden voor Zeeuwsch-Viaanderen. Ze worden bij toerbeurt in ver schillende plaatsen gehouden en zo komt dit maal het ves tingstadje aan zijn trekken. Aan de wedstrijden doen mee, de korpsen van Hulst. Hoek Schoondijke, CSM Sas van Gent, Glaschemie Sas van Gent. Sluis, Breskens, Philip pine, Biervliet Terneuzen, ACZ-Sluiskil, Vogelwaarde, Sint-Jansteen, IJzendijke, Phi- lips-Terneuzen, Oostburg, Sui kerunie Sas van Gent, West- dorpe, Zaamslag en Zuiddorpe. De wedstrijden beginnen om 10.00 ur en het eind is ge pland rond halfvijf. Om kwart over elf 's morgens worden de jury en commissieleden op het stadhuis ontvangen door het college van burgemeesters en wethouders. Na afloop van de krachtmeting wordt in sport hal „Den Dullaert" een feest avond gehouden, waarbij de muzikale omlijsting wordt verzorgd door het combo The Spiders. Het feest begint om 20.00 uur en burgemeester P. Molthoff zal op deze avond de prijzen uitreiken. In een voor woord in het programmaboek je zegt burgemeester Molthoff de wedstrijden erg belangrijk te vinden, vooral als stimulans „om de geoefendheid op te voeren". De leiding van de brandweerwedstrijden berust in handen van provinciaal wedstrijdleider D. Taekema uit Goes. Voorzitters zijn voorts C. Janse, commandant van de brandweer in Vlissingen en A. Swieb. brandweerofficier in Vlaardingen.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 1