Zeven zwaar gewonden in Sluiskil Wablo Picasso (91) overleden 00RDIGER IEUW END SCHIP Sexclub in Hulst moet dicht VVD ee bieden zich aan SCHEIDS RECHTER KEIZER DOELWIT VAN OPROER der hartaanval na griep Gemeente Rotterdam 5005 jaar celstraf Veel adviezen weer kabinet oude vijf Luxemburg wint weer NEDERLANDSE KAPITEIN BEKENT SMOKKEL VAN 1300 KILO HASJ Geheim overleg in textiel VAN OVERVELD Incon B.V. ERVAREN INDUSTRIEVERKOPER verplegenden GIEKEN B.V ZOETERMEER B.V. Dood onder puin Nog actief Eigenaar weigert Herstel Co-formateur er van een groot bouwconcern, de vleugels uit tnd. Dankzij onder meer een exclusieve bouw Dat geeft tevens een aanwijzing over de om tor de gevraagde Een onvoldoende theoretisch geschoolde komt niet aan die veelzijdige praktijk toe. Van daar HTS Bouwkunde als eis. Evenals rijkè ervaring, hoewel die in grote variëteit kan zijn opgedaan. Fysiek en geestelijk vergt deze taak heel wat. Daarom zijn sterke gezondheid en brede visie onmisbaar. Hoewel overwicht zich niet in een leeftijd laat uitdrukken is 30 jaar de benedengrens, 45 jaar het maximum. Alleen een volbloed coördinator is tegen de veeleisende praktijk opgewassen. Voor de juiste man zijn er genoeg perspec tieven, te beginnen met een uitstekend salaris PERSONEELSKEUZEBUREAU POSTBUS 40 EINDHOVEN Dr. W. A. J. M. Harkx dacteur: L. Leijendekker ie- en administratie-adres: "ieBWStraat 9, Terneuzen, tel. (01150)-79 20 „^—„mentsprijs 20,35 per kwartaal: 6,88 per maand, rummers 20 cent. VRIJE Ker 1114111 ïversmaatschappij De Stem B.V., it 16. Breda MAANDAG 9 APRIL 1973 26e Jaargang Nr. 9229 Advertentieprijs: per mm 16 cent; minimum per advertentie 2,40, exclusief 4% B.T W. Rubriek „Kleine Advertenties" (geen handels- advertenties) 5 regels 1,15. Iedere regel méér 23 cent. Kleine advertenties bij vooruitbetaling Vermelding: Brieven onder nummer, of Adres bureau van dit blad, 50 cent verhoging. Inzending advertenties uiterlijk tot v.m. 11 uur, Voor het, 11 uu nummer: vrijdag tot v.m. Uitgeefster Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. abrikant en importeurs van opslagtanks var. raardigd uit staal, r.v.s., geëmailleerd, polyester rtc., zoekt tegen eind augustus voor haar ravm (uid-Ned., een n teamverband werkend, zal hij rapporteren aai e verkoopleider, contact onderhouden met af. emers en ook met de collega's, op uit»efcr shaal nieuwe prospects bezoeken. ereist: MTS-wktg.bw. of gelijkwaardige oo. leiding; ca. 5 jr. buitendst.ervaring in gelijk* functie; leeftijd ca. 30 jr., prima referenties; admin.mzicht, grote teamgeest en zelfdiscipline. Woonplaats Midden-Brabant. ieboden wordt vast salaris, autok.-vergoeding goede secundaire arbeidsvoorwaarden. Eigen inbreng, zelfstandigheid en inven tiviteit worden hoog aangeschreven. I ollicitaties: (schr.) aan Directie Incon B.V. Othellodreef 139-141, Utrecht, vergez, v. levensl., pasfoto, reden v. sollic. Men ontv. in elk geval antwoord. Discrete wordt verzekerd. Functie-informatie mogelijk na 20 u. dagelijks ma, di, m 03434-2924. f De ravage na de botsing te Sluiskil. Rotterdam zoekt voor het Deltaziekenhuis te Poortugaal ter aanvulling van de staf van de paviljoens enige in de rang van waarnemend eerste verpleger/ster. Vereist: - tenminste het bezit van het diploma ziekenverpleging B. Sollicitaties te richten aan het Deltaziekenhuis te Poortugal (Z.H.). LS: LEEUWEZEGEL WAJANG EN DESSA ite t: infe, afwisselende functie sring met uitstekende sociale :n, w.o. premievrij pensioen tenvergoeding en vergoeding of oosten van Noord Brabant, bel 01790-3200, (vragen naar ■soneelszaken van f|Picasso vorig jaar voor een Jjment van een van zijn tal- ze werken «ZAANDAM (ANP) Vóór het einde van deze maand zal Ifederland er een zendschip voor de kust bij hebben. De heer W. Beusenberg uit Zaan dijk is momenteel tenminste beziq zijn vissersschip, de Eli sabeth, van 500 bruto ton als lèntLscIiip om te bouwen. VDe heer Beusenberg die een sport vissersbedrijf exploiteert, wil het zendschip niet in de huurt van de andere zendsche- pen voor Scheveningen voor ?bker laten gaan, maar buiten de territoriale wateren van IJ- Tuiden. De heer Beusenberg, ook ei- Vaar van een IJmuidens vis- .taurant, wil de radiopro- [ïamma's „life" van de Elisa- ^th laten presenteren en zich jooral richten op de jeugdige ruis toraars. De recente moeilijkheden Van radio Veronica en in het verleden van Caroline en ^■oordzee schrikken hem niet af. De hele operatie wordt door een Haagse geldschieter gefi nancierd, de naam wil de heer Mteusenberg niet mededelen. Ook over de golflengte waarop de zender zal worden afgesteld, tilde hij zich niet uitlaten. I NEW YORK (AFP-UPI) Drie voorbijgangers vonden fcterdag in de Newyork.se wijk Queens de dood, toen zij bedolven werden onder tonnen cement en steen van de inge- e voorgevel van een een iepinig hoog gebouwtje. (Van onze redactie buitenland) MOUGINS Pablo Picasso, die algemeen als de grootste schilder van deze eeuw wordt beschouwd, is gisteren in zijn woning aan de Franse Riviera op 91-jarige leeftijd aan een hartaanval overleden. Picasso stierf op zijn land goed Notre-Dame-de-Vie in Mougins bij Nice. Dit deelde gistermiddag de secretaris van de kunstenaar, de Spanjaard Miguel, mee. De arts die gisterochtend naar de woning van Picasso was ontboden, G. Rance, heeft verklaard, dait het reeds te laat was toen hij aankwam. Volgens dokter Rance is Pi casso al enkieile weken ziek geweest. Naar verluidt is de schilder bezweken aan de gevolgen van een griep, die hij in de cember vorig jaar opliep. Hij moest begin januari enige da gen doorbrengen in het Ame rikaanse ziekenhuis te Neuilly, een Parijse voorstad. Picasso leefde met zijn 46 jarige vrouw Jacqueline in een met een hoge stenen muur omgeven villa. De laaitste drie jaar zag men hem nauwelijks meer in het openbaar, maar hij heeft tot het laatst toe geschilderd. Picasso heeft no;g actief meegewerkt aan de voorberei ding van in mei te houden tentoonstellingen, een in Avig' non en een in Nice. „Men zegt, dat ik vermoeid ben, dat ik niet meer werk. Men zegt dat ik ziek ben. Dait zal men wel merken", zo heeft de kun stenaar drie weken geleden verklaard. De directeur van het kunst festival in Avignon, die Picas so enkele dagen geleden nog bezocht heeft, heeft verklaard, dat de onderwerpen van zijn laatste werken vrouwen, kin deren, landschappen in Zuid- Frankrijk, muziekinstrumen ten en vogels zijn. In een commentaar van de Franse radio heette het on langs nog, dat velen de indruk hadden, dat er een verande ring in Picasso's werk te be speuren viel en dat hij een nieuwe periode zou gaan inlui den. De nieuwsberichten van de Spaanse radio en televisie be gonnen zondag met het nieuws van de dood van Picasso en een korte levensbeschrijving van de Spaanse schilder. Maar er was geen officiële reactie op de dood van de man, die geweigerd heeft naar Spanje terug te keren, zolang het be wind van Franco aan de macht zou blijven. DALLAS (AFP) In Dal las, in de Amerikaanse staat Texas, zijn de gebroeders Framklki en Woodrow Ranso- nette tot 5005 jaar gevangenis straf veroordeeld, omdat zij op 9 december jl. Amanda Dea- ley, de dochter van een miljo nair uit Dallas, hadden ont voerd. (Van onze correspondent). SLUISKIL Gistermiddag om halfvier zijn zeven mensen zwaar gewond geraakt bij een verkeersongeluk in Sluiskil. Dokter J.H.B. Puylaert uit Sas van Gent kwam met zijn auto vanaf het Elisabethziekenhuis te Sluiskil gereden. In zijn auto zaten zijn echtgenote, mevrouw Puylaert-Temmer- man, mevrouw Nevejian-Tem- merman en mevrouw Geir- naert-Miehielsen, allen uit Sas v,an Gent. Op het kruispunt met de rijksweg Terneuzen- Sas van Gent-Belgische grens wilde dokter Puylaert links af slaan. Hij kwam daarbij in botsing met een Belgische au to, die niaar Terneuzen reed. De beide auto's waren geheel vernield. De artsen van Haeist en Jongsma verleenden de eerste hulp en lieten de ge wonden naar het. dichtbij gele gen Elisabethziekenhuis bren gen. Mevrouw Puylaert en de twee andere genoemde dames zijn later naar het academisch ziekenhuis in Gent overge bracht. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op last van het gemeentebestuur is de sexclub Piccolo aan de Lange Nieuw- straat in Hulst gesloten ver klaard. De eigenaar, de Rotter dammer F. Baars, heeft zich echter van dit bevel tot slui ting van zijn bedrijf niets aan getrokken en heeft zijn eta blissement normaal voor de le den van de club open gehou den. De heer Baars zei ons zater dag dat hij het besluit van B. en W. via zijn advocaat zal aanvechten. Desinoods zal hij een kort geding aanspannen tegen het gemeentebestuur. Burgemeester Molthoff was gisteravond voor commentaar niet bereikbaar. De plaatselij ke rijkspolitie wilde geen in formatie verstrekken over de reden van de bedrijfssluiting. Zij stelt zich op het standpunt dat het hier een gemeentelijke zaak betreft, waarin uitslui tend de burgemeester als hoofd van d-e politie bevaegd is mededelingen te verstrek ken. Zaterdag werden aan het pand plakkaten aangeplakt waarin te lezen stond dat het bedrijf op grond van de ge meentelijke strafverordening was gesloten, omdat volgens het papier in Piccolo in het openbaar gelegenheid werd gegeven tot het plegen van ontuchtige handelingen. Dit wordt door de heer Baars bestreden. Hij houdt staande dat slechts leden van de club toegang hebben tot de film- en andere erotische voorstellingen. Volgens heta is het door B. en W. genomen besluit het di recte gevolg van een recent vonnis van de Terneuzense kan tonrechter waarbij hij en nog twee exploitanten van sexci- nema's in Hulst veroordeeld werden tot f 250 boete wegens het geven van bioscoopvoor stellingen in het openbaar zon der vergunning van het ge meentebestuur. De heer Baars zegt het vreemd te vinden dat de slui ting van zijn club zonder voorafgaan-de waarschuwing is gebeurd. Hij vindt het boven dien onjuist, omdat hij van plan is tegen het vonnis van de kantonrechter in hoger be roep te gaan. DS '70 (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De meerderheid van de grote niet-progres- sieve fracties in de Tweede Kamer wil een herstel van de oude vijf-partijencoalitie tussen de drie christen-demo cratische partijen en WD en DS'70. Dat blijkt uit de advie zen, die de fractieleiders van deze partijen aan de koningin hebben uitgebracht. De VVD en DS'70 hebben zich zater dag duidelijk aangeboden als toekomstige regeringspart ners. KVP-fractieleider Andries- sen maakte een uitzondering, door te stellen dat de beide christen-democratische infor mateurs. die hij op lret oog heeft, eerst moeten proberen een breed samengesteld kabi net van prögressieven en christen-democraten op poten te zetten. De kans daarop is echtei uiterst gering, nu PvdA-frac- tieleider Den Uyl heeft laten weten alleen mee te zullen Herken aan een progressief kabinet, zoals mr. Burger dat nastreefde. Den Uyl wil zich niet laten „paaien" door de mededeling van Andriiessen, dat Den Uyl best premier miag worden van een dergelijk, door christen- demoiopatilsche formateurs sa mengesteld kabinet. Den Uyl gaat er van uit, dat de chris- ten-demjacnaten dan Burger 9 Het achttiende Eurovisie songfestival zaterdagavond in Luxemburg gehouden, is even als in 1972 gewonnen door Luxemburg. Dit meisje, Anne- marie David, kreeg met haar winnende lied „Tu te recon- naitras" de meeste punten van de jury uit de 17 deelnemende landen. De Nederlander Ben Cramer werd met zijn liedje „De Oude Muzikant" veertiende. (ADVERTENTIE) Van uw kleinste hapje tot uw grootste partij HOTEL-RESTAURANT Huis ten Bosch ETTEN-LEUR TEL. 01608-2340 maar niet hadden moeten la ten mjiisHubken. Het enige kalbinet waiar de linkse drie nu noig voor „dn" zijn is een progressief kabi net-Den Uyl, dat op basis van het progressieve regeerak koord Keerpunt '72 aan net werk kan en hoogstens met een zestal christen-democrati sche ministers kan worden aangevuld. Dat. standpunt leidt tot do "vfert.-.KJiting, dat'de te hench men ehristen-democratisahe forrraateur(s) de weg moetren) vrijmaken voor herstel van het eerste kabinet-Biesheuvel, zij het onder andere leiding. WD en DS'70 hebben zich zaterdag duidelijk hiertoe be reid verklaard. VVD-fractie- leider Hans Wiegel adviseerde -die koningin een katholieke formateur te benoemen (Steen kamp), die dezelfde opdracht zou moeten krijgen als enkele jaren geleden oud-premier De Quaii. Het door Wiegel beoog de kabinet zou kunnen reke nen op een vruchtbare samen werking met de kamers. Het zou zowel een meerderheids als minderheidskabinet kun nen zijn, zo<wel parlementair als extra-parlementair. Enkele voormannen van DS'70 lieten zaterdag op het congres van hun partij in Den Bosch weten, dat DiS'70 bereid is regeringisveiraintwoordelijk- haid te dragen, ook „onder onmogelijke omstandigheden". Voorop bij deze partij staat, dat Den Uyl niet alsnog via omwegen in het Gatsihuiis mag komen. Daanmee verwerpt de partij de suggestie van de KVP. die wel eerst wil trach ten alsnog een opening naar links te miaken. AR-fractieJeider Aaintjes ad- viiseerde de koningin zaterdag ook een christen-democrati sche formateur te benoemen (Steenkamp) en een tweede formateur een co-formateur die de moeilijkheden op het terrein van de sociiaal-econo miische en financiële politiek moet bekijken (De Pous) Voorwaarde vindt Aantjes wel dlat alles moet worden gedaan oim te vermijden, dat de poQti- tieke verhoudingen en stand punten zich de komende tijd verder zullen verscherpen. Slaagt een KVP-form at em er niet in een kabinet met socialisten of liberalen te vor men, dian moet die formateur wel een kans krijgen een re gering te formeren, bestaande uit christen-democraten en niet of minder partijgebonden personen. 9 Hier wordt de door een bierfles getrof fen agent door een van zijn collega's weer op de been gezet. 9 De gebroeders Van Duuren trachten met behulp van de politie de woedende supporters van een angstig kijkende Ton Thie en Aad Mansveld af te houden. (Van onze sportredactie) BREDA Een met een bierfles neergeslagen politie agent, een met eenzelfde wa pen aan het voorhoofd be werkte Aad Mansveld en een aantal gewonde en bebloede voetbalfanatiekelingen waren de wonderlijk genoeg nog lichte gevolgen van een woe deuitbarsting van honderden NAC-supporters, zoals Breda nog nooit heeft meegemaakt. Het doelwit van de bij mo menten hysterische massa was scheidsrechter Jan Kei zer die na een inderdaad niet sterk geleide wedstrijd tegen FC Den Haag (door NAC 12 verloren) nauwelijks aan een lynchpartij ontsnapte. Het haastig met alle bruikbare manschappen versterkte Bre dase politiekorps, slaagde er eerst na anderhalf uur, in die periode moest dikwijls van de gummistok en politiehon den gebruik worden gemaakt, om Keizer via een list met een politiebus uit het NAC- stadion te loodsen. Het Bredase publiek (toch al teleurgesteld omdat NAC na een 10 voorsprong op een 12 achterstand was ge zet) raakte over zijn toeren toen Keizer, die het romme lige duel zwak benaderde, in een kort tijdsbestek twee gele kaarten aan Piet van Dijk en Bertus Quaars uitdeelde. De door Keizer getrokken gele kaarten waren regle mentair niet aanvechtbaar (Van Dijk gooide een bal in de richting van een tegen stander en Bertus Quaars haalde Advocaat onderuit zonder de bal te spelen). Maar de Volendamse leids man had in de periode daar voor zoveel grove overtredin gen over het hoofd gezien dat het Bredase publiek dit als een grote onrechtvaardig heid beschouwde. (Vervolg op tweede sportpagina) Naast de incidenten bij NAC was er ook sensatie op de andere eredivisievelden. Feyenoord moest tegen stad genoot Sparta een 30 voor sprong prijsgeven. De wed strijd eindigde in een 33 gelijk spel. 9 Hennie Kuiper, Olym pisch kampioen van Miinchen, bewijst steeds na drukkelijker dat hij zich bij de groten thuisvoelt. In de Amstel Gold Race maakte Kuiper de beslissende slag en eindigde tenslotte als vijf de. Hans Vultink is in Genè ve Europees kampioen 472 geworden. De Raaltenaar nam hiermee revanche op zichzelf na een slecht ge speeld nationaal kampioen schap bandstnten, waarin de jeugdige Wiilebrorder Van der Smissen moest laten voorgaan. O Het Nederlands hockey- elftal heeft een succesvol weekeinde achter de rug. In het Wagener Stadion werd tegen Engeland gelijk ge speeld en werd van België met 21 gewonnen. (Zie verder onze sportpagina's) (Van een onzer verslagge vers) UTRECHT De kapitein van de „Spurt", het Neder landse schip dat in de Breton se havenplaats Quimper door de Franse douane in beslag ge nomen is nadat 1300 kilo hasj in het schip was ontdekt, heeft plotseling verklaard dat hij en de Nederlandse bemanningsle den de hasj zelf het schip hebben binnengesmokkeld. De eigenaar van de boot heeft steeds ontkend iets van de smokkelwaar af te weten. De kapitein de 28-jarige An ton van de Velden uit Utrecht, vertelde vrijdag dat hij juist in opdracht van de eigenaar heeft gehandeld. De eigenaar, de heer P. Gailliard uit Amsterdam, blijft ook na het uit de school klap pen van zijn kapitein ontken nen. Volgens de heer Van de Velden zou iedereen, die aan het smokkelen heeft deelgeno men, f 3700,- ontvangen. De bemanning heeft daarvan ech ter nog geen cent gehad, aldus de kapitein. De hasj was ver stopt in een watertank, en werd ontdekt toen een doua nier zijn handen waste mol water uit de tank. UTRECHT (ANP) De in dustriebonden en de Unie BIILP hebben zaterdag een informatief gesprek gehad met enkele onderhandelaars van Fenetextiel (Federatie Neder landse Textiel Industrie). Dit overleg, dat in het diep ste geheim geschiedt, begon woensdag jl. Woensdag a.s. zal het overleg worden hervat, zo heeft de Industriebond NVV meegedeeld.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 1