'1B DE POLSSLAG VAN DE PLANEET Strenge maat regelen bij sloop besmette fabriek Albert Heijn stelt Miro's als researchlaboratoria beschikbaar VIER MAANDEN FORMATIE 29 29 29 28 29 MEN UM Elektriciteit duurder DEENSE SPOOKPARTIJ cel' Lr f.d. WOU binnenland buitenland DRAAIBOEK DUIKERPAKKEN PRIKKELDRAAD ALARM Huidirritatie Voor financiering kweekreactor papier /oor uw pen Formatie Verkiezings kwartje IV NOVEMBER WOENSDAG FEBRUARI DECEMBER VRIJDAG JANUARI MAANDAG WOENSDAG MAART DONDERDAG de slager is 'r voor vlees de bakker is 'r voor brood de kapper is 'r voor haar de slijter is 'r voor drank de Voia is 'r voor geld! MUlO 30 of ervaring Ir genieten de chten aan het 16 175,- Inkl. BTW aag 16 j$ ook leverbaar Jotatlemotor: v.a.l 14395.- Inkl. BTW) Donderdag 29 maart 1973 150-5755, 31619 - 228 >289 Tel. 01620-3434 125 430 I 2805 23 -2619 15 (Van onze redactie buitenland) WASHINGTON In het najaar van 1969 kreeg Trini dad een invaise van vlinders te verwerken, zat Miami vol reuzenslakken, en zweefden klonten kleverig spinrag door de staat Missouri. Deze drie voorvallen be hoorden tot de tientallen, die gemeld werden aan een speci ale afdeling van het Smithso nian Institute" in Washington. Door middel van een netwerk van correspondenten over de hele wereld verzamelt deze afdeling gegeven over vreem de en rampzalige gebeurtenis sen op aarde. Een selectie van de rappor ten uit de jaren 1968 tot en met 1971, is door het „Smith sonian Institute" gepubliceerd onder de titel „De polsslag van de planeet". Het rapport over de slakkenplaag in Miami vertelt dat grote Afrikaanse slakken, die enkele jaren te voren in de streek waren bin nengebracht, zich hadden ver spreid over een gebied van 160 hectare en alle groene planten die ze tegenkwamen opvraten. De slakken hebben in Florida geen natuurlijke vijanden en planten zich met alarmerende snelheid voort. Deze slakk en hebben een le vensduur van ongeveer vijf jaar en elke slak brengt per jaar 400 tot 600 nakomelingen voort. De overheid ging de plaag te lijf met vergif, waar door tegen het einde van 1969 17000 slakken waren gedood. Maar het rapport waarschuwt dat de slakkenkolonie nog niet helemaal is uitgeroeid en dat ze elk jaar opnieuw tot een plaag kan uitgroeien. Er waren geen noodmaatre gelen nodig in Trinidad, waar grote zwermen vlinders ken nelijk door ongewone weers omstandigheden in de war waren gebracht en in groten getale uit de cocons kwa men. De spinragplaag in St.-Louis (Missouri) was het gevolg van een ongewoon groot aantal ballonspinnen. De vrouwtjes van deze diersoort leggen hun eitjes in spinnewebben, die ze in toppen van bomen weven. De webben met de eitjes wor den dan door de wind meege nomen. In de middag van de achtste oktober dreven enorme aantallen ingeweven eitjes door St.-Louis. „Op het hoog tepunt van de invasie was de lucht boven de stad gevuld met webben met een dichtheid van bijna een per tien vier kante decimeter". Andere rapporten die bij liet centrum binnenkwamen, gin gen over 71 grote vulkaanuit barstingen, 86 grote aardbe vingen, 51 gevallen van belang rijke olievervuiling, 49 grote vuurbollen, 15 meteorietinsla gen en 137 ecologische ge beurtenissen, waaronder be volkingsschommelingen van dieren, grote sterfte van plan ten en belangrijke gevallen van vervuiling". De afdeling van het „Smith sonian Institute" begon met 300 correspondenten maar hun aantal is inmiddels toegeno men tot meer dan 2500 in 150 landen. In de Verenigde Sta ten zijn er 833, in Engeland 121. Er is een rapport over de sterfte van 40 miljoen vissen als gevolg van chemische ver vuiling van de Rijn in 1969, een plaag van miljoenen mui zen in Australië in december 1969 en over de vloedgolf die in november 1970 een half- miljoen doden maakte in wat toen nog Oost-Pakistan heet- te. Het voorwoord van het boek zegt: „De polsslag van de pla neet kan gezien worden als een angstwekkend verslag van natuurrampen, als een be klemmende aanklacht tegen menselijke dwaasheid en heb zucht, of als het eerste „totaal beeld van de aarde". PhilipsDuphar aan het Noordzeekanaal. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG/AMSTER DAM Over enkele weken zal worden begonnen met de afbraak van de besmette hal van de voormalige fa briek van Philips-Duphar op de oevers van het Noord- zeekanaal aan de Hemdijk in Amsterdam. Na een ontploffing in 1963 bleek een gedeelte van de fa briek besmet met gevaarlijke chemische stoffen. Arbeiders werden besmet, waarna de be trokken ruimte werd dichtge metseld. Met de grootste omzichtigheid zal de sloop nu onder supervi sie van rijkswaterstaat, de hui dige eigenaar, ter hand worden genomen. Er is een draaiboek opgesteld WIND om tot een veilige en milieuhy giënisch verantwoorde sloop van het besmette gebouw te komen. Hierbij zijn de directie Noordzee van rijkswaterstaat, de arbeidsinspectie ,de inspec tie volksgezondheid en Phi lips-Duphar betrokken. Bovendien is door de directeur van bouw- en woningtoezicht van Amsterdam en het ge meentelijk bureau voor milieu hygiëne een aantal voorwaar den gesteld, die aan de sloop vergunning zullen worden verbonden. De arbeiders die de sloop zul len verrichten krijgen speciale pakken aangemeten, zodat zij op geen enkele wijze in aanra king met giftige stoffen kun nen komen. Het zijn een soort duikerspakken voorzien van zuurstofflessen en geplaatst onder een lichte overdruk. Bij een eventuele lekkage kan er zo geen lucht van buitenaf binnendringen. Er is een hele procedure onder medisch toezicht vastgesteld voor het aan- en uittrekken van deze pakken. Dit zal ge beuren in de laatste besmette leegstaande fabrieksruimte. Verder zijn alle normale vei ligheidsvoorschriften van toe passing, zegt ir. L. Leopold van de arbeidsinspectie. De gemeentelijke dienst voor bouw- en woningtoezicht heeft strikte voorwaarden gesteld o,m de sloop ook voor de direc te omgeving zo veilig mogelijk te doen verlopen. Vlak achter de besmette fabriek ligt het nieuwe complex van Philips- Duphar en ook aan de over zijde van het noordzeekanaal is fabrieksterrein. „De afspraak is gemaakt", al dus de heer J. Klij van de hinderwet, „dat de sloop wordt stopgezet bij windsnelheden boven de 8 m per seconde. Daartoe moet een windsnel heids- en -richtingsmeter wor den geplaatst bij de fabriek. Verder moet stofvorming zo veel mogelijk worden voorko men door het slopen in grote brokken en het constant be sproeien van de resten met water. Het draaiboek vermeldt ook de plaatsing van prikkeldraad rond het gehele fabriekster rein. Op aanwijzing van de ha venmeester kan de sloop tijde lijk worden gestaakt bij het passeren van schepen. Dit laat ste is een uiterst ongewone be paling omdat havenmeesters normaal geen bevoegdheden op het land hebben. Juridisch is Amsterdam door al deze voorzorgsmaatregelen geheel gedekt". De te slopen fabriek bestaat uit drie hallen.Een gedeelte van één der hallen is besmet. Het complex ligt op een soort landtong in het Noordzeeka naal en is kort na de sluiting in 1969 gekocht door rijkswa terstaat die de tong wil afgra ven ter verbreding van het Noordzeek anaal. Het puin van het besmette deel van de fabriek zal in een apart aan te leggen haven in grote lichters worden gestort. De lichters worden daarna dicht gemetseld on met sleepboten naar de Atlantische oceaan ge bracht. Op een afstand van 202 mijlen uit de kust zullen ze op een waterdiepte van tenminste 4000 m tot zinken worden ge bracht. Dit onder toezicht van een vanwege het verdrag van Oslo in het leven geroepen in ternationale contactgroep. Er is nog al wat te doen ge weest om de Philips-farmaccu- tische vestiging in Amsterdam sedert de ontploffing die de fa briek op 6 maart 1963 teister de. De fabriek produceerde on der meer het onkruidbestrij dingsmiddel dioxin. De ont ploffing zelf vond plaats „als gevolg van een abnormaal ver lopende chemische reactie". Maar er werd niemand ge wond. De hal werd opgeruimd en voorlopig buiten gebruik gesteld. Een half jaar later werd voor het eerst alarm geslagen toen zich huidirritatieverschijnse- len voordeden bij de mensen, die op het moment van de ont ploffingen in de hal werkzaam waren en bovendien bij de twintig arbeiders, die daarna belast waren geweest met de opruimingswerkzaamheden. De betrokken personen kwa men onder medische behande ling en bleken besmet met de gevaarlijke stof chloor-aehé. Ze genazen voorspoedig, maar tot op de dag van vandaag tien jaar later zijn er nog enkele die af en toe deze huidirritatie zien terugkomen, maar deze wordt meer als hinderlijk dan als gevaarlijk betiteld. Er zijn volgens Philips-Duphar des tijds aan alle betrokkenen schadevergoedingen uitgereikt. Onmiddellijk na het ontdekken van deze besmettin,gsver- sahijnselen werd de hal dicht gemetseld en sedert die tijd is er niemand meer binnenge- weest. Kort geleden ontstond er deining in Amsterdam, om dat men bezig zou zijn de be smette hal af te breken en het vrijgekomen puin in het Noordzeekanaal te storten. Er werden vragen gesteld in de gemeenteraad door de d'66ers Van Antwerpen en Martini. Maar volgens de informatie van B. en W., bevestigd door Rijkswaterstaat, betrof dat de afbraak van een ander gedeel te van de fabriek, waarvoor reeds een sloopvergunning was verleend. (Van onze redactie binnenland) PURMEREND Albert Heijn is bereid haar vijf Miro- hypermarkten als researchla boratoria beschikbaar te stel len voor een „distributie-pla nologisch onderzoek" naar de opkomst van moderne vormen van detailhandel. Een derge lijk onderzoek wordt aanbevo len in een rapport van de interdepartementale werk groep detailhandelsactiviteiten buiten de winkelgebieden. Als voorwaarden hiervoor stelt het bedrijf dat het onder zoek wordt toevertrouwd aan wetenschapsmensen, die het probleem serieus te lijf willen gaan, dat in deze studie de belangen van de consument ten volle worden betrokken en dat het onderzoek de concur rentiepositie van de Miro's niet zal benadelen. Dit heeft de heer A. Heijn, president van de raad van bestuur van Albert Heijn meegedeeld. Op enkele andere punten uit het rapport had de heer Heijn overigens stevige kritiek. Hij noemde het rapport: „Op zijn minst aanvechtbaar" en "een conservatieve geest ademen". Met name de opmerking van de werkgroep dat „in het bui tengebied aanzienlijke ver keersstromen worden opgeroe pen op een wegenstelsel dat daar niet op berekend zal zijn" stuit bij Albert Heijn op weerstand. De heer Heijn zei hierin met de beste wil van de wereld geen probleem te kun nen zien omdat geen welden kend ondernemer eraan, zal denken zijn hypermarkt aan landwegen te willen aanleg gen. „De statistieken leren ons immers dat de pieken van werkverkeer en winkelver- keer niet samenvallen en ook buiten de piek vallen van het recreatieverkeer". Ook de conclusie dat „de hypermarkten slechts tege moet komen aan de wensen van de tot grote mobiliteit in staat zijnde consumenten die in het bezit zijn van een auto, een relatief hoog inkomen hebben en tussen de 23 en 50 jaar zijn" slikt de heer Heijn niet. „Wanneer de Miro's al leen voor de genoemde consu mentengroep van nut zijn dan spreekt de werkgroep over maar liefst 2.000.000 gezinnen waarvan 70 procent een auto bezit. Bovendien blijft het niet bij die groep van 23 tot 50: peilingen leerden ons, dat de klanten van Miro voorname lijk behoren tot de leeftijds groep van 20 tot 65, waaruit wij kunnen concluderen dat circa 80 proeent van alle Ne- derlandse gezinnen potentiële Miroafnemers zijn", aldus de heer Heijn. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG De elektrici teitstarieven gaan maandag a.s. drie procent omhoog. De meer derheid van de Tweede Kamer toonde zich voor deze tariefs verhoging, die zoals wij op 9 maart hebben bericht, bestemd is voor de financiering van de bouw van de snelle kweek reactor (natrium gekoeld) in het Westduitse Kalkar, vlakbij Nijmegen. Die snelle kweekreactor is een gezamenlijk project van West-Duitsland en de Benelux en wordt het prototype voor andere kernreactoren. De rege ringspartijen (KVP, ARP, CHU en VVD) steunen de regerings plannen. De PvdA wil een kleinere kweekreactor, die al leen voor research mag worden gebruikt. De socialist Klein diende een betreffende motie in. Tijdens het debat, dat dins dag a.s. wordt voortgezet, deelde minister Langman gis teren mee, dat er in 1977 ruimte zal zijn om de elektri citeitstarieven met één procent te verlagen. Daarnaast zou het mogelijk zijn. dat nog voor 1980 de elektriciteit nog eens één procent minder duur wordt. Brieven voor deze rubriek moeten met volledige naam en adres worden ondertekend. Bij publikatie zullen deze vermeld worden. Slechts bij hoge uit zondering zal van deze regel worden afgeweken. Naam en adres zijn dan bij de redactie bekend. Publikatie van brie ven (verkort of onverkort) betekent niet dat de redactie het in alle gevallen eens is met inhoud, c.q. strekking. In het hoofdartikel van 3 maart j.l. onder de titel „For- matiespel" komt de volgende zin voor: „Een extra-parle mentair kabinet is tot nog toe fel afgewezen door de PPR van Bas de Gaay Fortman, die als pleitbezorger van Burger zijn vader tegenover zich vindt". Ik wijs u enop dat de moge lijkheid van een impassesitua tie na de verkiezingen en de daarmee samenhangende nood zaak van een extra-parlemen taire oplossing (inhoudende dat de meerderheid die het kabinet in het parlement over eind houdt niet onderling ge bonden is door een program matisch akkoord) door mij al werd aangeduid op de kern groep-vergadering van de PPR van 9 september vorig jaar. Het NOS-joumaal zond de be treffende passage uit en ook de kranten maakten er mel ding van. Hetzelfde gebeurde toen ik de te verwachten noodzaak van een extra-parle mentaire oplossing opnieuw aanduidde bij de Algemene Beschouwingen van oktober vorig jaar. Tenslotte werden ook de brieven aan de heer Ruppert gepubliceerd waarin ik duidelijk maakte dat de PPR-fractie open zou staan voor een extra-parlementaire oplossing. Bij de Algemene Beschou wingen van de Eerste Kamer in november vorig jaar merkte mijn vader op dat van hem zeer bevriende zijde de sugges tie was gekomen van een ex tra-parlementair kabinet. Hij liet zich daarover positief uit. Het verwondert mij zeer dat dit alles de redactie van „De Stem" is o ntgaan. ERMELO dr. BAS DE GAAY FORTMAN KOPENHAGEN (AFF) Een „spook"-partij heeft op-j schudding teweeg gebracht on (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Vandaag is het precies vier maanden gele den, dat Nederland naar de stembus ging. Om precies te zijn: de kabinetsformatie is 120 dagen aan de gang. Over morgen zal het naoorlogse re cord, dat in 1956 gevestigd werd met 122 formatiedagen, geëvenaard zijn. En nog steeds is er geen kabinet. Dat komt er natuurlijk wel. De vraag is alleen wanneer en wat voor een? Kortom, eigenlijk weten we nog net zoveel als op de avond van de verkiezingen op: De stembus brengt welis waar grote verschuivingen te weeg, maar geen oplossing voor de crisis. De confessione le partijen verliezen naar ver wachting fors, de VVD wint mede dankzij het „Hans en Pien-effect" ook fors en her stel van de confessioneel-libe rale coalitie is derhalve geen aantrekkelijk perspectief voor de, liet liefst links van het midden opererende, KVP. Het linkse blok (PvdA, PPR en D'66) wint weliswaar, maar vormt bij lange na geen meer derheid en formatiebesprekin gen met de confessionelen aanknopen kunnen deze par tijen niet omdat er een ge meenschappelijke congresuit spraak ligt die dat verbiedt. Alle commentatoren zijn op de avond van de 29ste november dan ook eensgezind in hun commentaar: liet wordt een langdurige en moeilijke for matie. gezochte informateur: dr. M. Ruppert, staatsraad en oud vakbondsman. Op 29 decem ber, als de formatie dertig da gen oud is, trekt hij voorzich tig zijn eerste conclusie: her stel van het oude vijfpartijen- kabinet (de confessionelen sa men met VVD en DS'70) lijkt geen redelijke oplossing. „Ik zie er weinig heil in", zegt hij. maar Ruppert gaat er niette min over praten. Waar hij op uit is, is vast te stellen dat zo'n kabinet in de Kamer kan rekenen op alle 76 door deze partijen bezette zetels (een krappe meerderheid). „En passant" verwijt de informa teur KVP en ARP de traag heid waarmee binnen hun fracties de discussie over de politieke impasse verloopt. Ruppert is na dertig dagen al wrevelig over het feit, dat hij niet tot zaken kan komen. drie linkse en de drie confes sionele partijen. Het lijkt de laatste mogelijkheid de impas se te doorbreken. Helaas: de in Utrecht vergaderende par tijraad van de PvdA houdt het been stijf. Den Uyl mag niet onderhandelen met de chris ten-democraten en Ruppert kan niet veel anders doen dan zijn eindrapport voorbereiden. Hij constateert een patstelling, vindt dat de linkse minder heid (het grootste blok) toch de meeste kansen maakt en adviseert derhalve de koningin een socialistische formateur aan te wijzen. Dat wordt de op 22 januari al door De Stem verwachte mr. .1. A. W. Bur ger, collega van Ruppert en een „oude rot" in het politieke vak. Hij weet AR-minister drs. Jaap Boersma in principe te strikken voor een kabinet-Den Uyl. Een dag later volgt sena tor prof. W. F. de Gaay Fort man sr. (eveneens AR). Het is een ommekeer in de formatie. De confessionelen voelen zich na deze geslaagde inbraak voor het blok gezet en tonen zich wat meegaander. Er wordt zelfs in politiek Den Haag voorspeld dat de forma tie nu snel haar beslag krijgt. De Nederlandse kiezers, al thans de meesten van heil, gaan vandaag naar de stembus om een nieuwe Tweede Ka mer te kiezen. Oorzaak van deze tussentijdse verkiezin gen: een in juli ontstane kabi netscrisis. Doordat DS'70 geen regeringsverantwoordelijk heid meer wil dragen voor het haars inziens te slappe anti- inflatiebeleid verliest het vijf partijen-kabinet onder leiding van mr. B. W. Biesheuvel zijn parlementaire meerderheid. De crisis wordt na een wat misti ge „schijn" formatie tijdelijk verholpen door het uitgedunde kabinet aan het bewind te la ten met nieuwe verkiezingen in het vooruitzicht. De eerste die dat twee maanden lang aan den lijve ondervindt is de op 4 decem ber door liet staatshoofd aan- 'X'wee maanden na de ver kiezingen lijkt er ineens schot in de zaak te komen. Ruppert heeft het idee van het oude kabinet al lang veriaten en weet een gesprek te arrange ren tussen de leiders van de We zijn nu drie maanden verder. Burger heeft zich in middels ontpopt als een man die niet bang is om met klom pen aan door de confessionele porseleinkast te wandelen. Hij spaart trouwens ook het fragiele aardewerk van de lin kerkant niet. Maar vooral aan confessionele zijde breekt hij ineens met een noodgang door. Weer is een maand voorbij. Intussen heeft Burger een aantal wapenfeiten op zijn naam gebracht: hij praatte met Andriessen en Den Uyl (de kandidaat-premier), zette vervolgens de CHU buiten spel wat tot grote verontwaar diging leidde van KVP en ARP. Hij Iaat op aandringen van vooral Andriessen de CHU weer toe, waarna deze zelf de kont tegen de krib gooit en daarmee een al vast gesteld gesprek van de drie met Burger frustreert. Afgelo pen weekeinde besloten KVP en ARP tóch met Burger te gaan praten. Maandag vond dat gesprek plaats, reden voor velen om weer optimistischer te worden. Gisteren heeft Bur-j ger officieel van KVP en ARP] te horen gekregen dat ook zij niet meer meedoen. De reeds aangezochte confessionele mi nisters Boersma, De Gaay Fortman en Van Agt trekken zich terug. Gelukkig voor de zo langza merhand nerveus geworden kandidaat-premier Den Uyl herinnerde KVP-fractieleider Andriessen zich bijtijds een verkiezingsbelofte: „Als er geen meerderheid te vormen is moet d e grootste minder heid regeren". Vandaar dat een meerderheid in de KVP en een minderheid in de ARP bereid zijn een kabinet-Den Uyl te „gedogen". Ze leveren alleen geen bemanning en be houden zich de vrijheid voor het programmatisch te bestrij den als het gaat om hangijzers als abortus, defensie, college gelden, grondpolitiek en nog wat „zware" zaken. Op dit moment is dus het woord aan Den Uyl. Hij zal moeten zeggen of hij het aan durft om met een puur pro gressief kabinet tussen hoop en vrees het stuur van het „schip van staat" in handen te nemen. Gisteren, toen dit overzicht geschreven werd, bestond daarover nog geen ze kerheid, maar wel een rede lijk optimisme. Als Den Uyl inderdaag „ja" zegt tegen het Catshuis, hoeft de formatie niet lang tneer te duren. Maar het record is hoe dan ook gebroken en dat is toch wel merkwaardig, omdat al op de dag der verkiezingen een links minderheidskabinet de oplos sing leek. De KVP heeft er lang over gedaan om dat en daarmee het verlies van haar positie als regeringspartij te erkennen. EGBERT ZIJLEMA der de Deense parlementa riërs: uit een recente opinie peiling zou zijn gebleken dat ingeval van parlementsverkie zingen „De partij van de voor uitgang", die overigens nog i niet is ingeschreven, thans elf procent van de stemmen zou behalen en 21 van de 179 ze tels in het parlement zou ver werven. Deze „outsider" onder aan voering van de advocaat Mo- gens Giistrup heeft een pro gramma, dial de kiezer wel kan aanspreken: voorgesteld wordt de meeste overheidsdie naren te ontslaan, omdat zij geen nut hebben, waardoor de vrijkomende fondsen de af schaffing van de belastingen mogelijk maken. „Belastingen en paperassen remmen de pro- duktie" is de leuze. Op het ogenblik beijvert mr. Giistrup zich voor zijn cliën ten een enorme belastingaf trek in de wacht te slepen. De autoriteiten gaan intussen zijn zaakjes na. En middelerwijl prijzen de Deense politici zich gelukkig dat de eerstvolgende verkiezingen pas voor 1975 op het program staan. De opmerking van mevrouw Aarts en de lieer Engbers heb ben eigenlijk alleen waarde voorzover ze «n staat zijn re acties los te maken. Het is n.i. noigal een zinloze zaak om an no 1973 te verkondigen dat alleen zij die dat betalen kun nen hun stem mogen uitbren gen. Het voorstel van de heer Engbers om van iedere kiezer 1000 gulden plus een I.Q. van minimaal 153 te eiser», is als grap misschien wel leuk, maar natuurlijk niet waard serieus bestreden te worden. Nee, de opmerking van me vrouw Aarts: „Als het 't zaken leven goed gaat, gaat het de werknemer ook goed" behoeft meer aandacht, omdat zij he laas nogal algemeen aanvaard blijkt te zijn. Deze stelling gaat n.l. alleen maar op wan neer op adequate wijze het verdielinigsprobleem (lees: het probleem van de verdeling van de nationale koek) is op gelost. Zolang echter de bestaande inkomensverdeling niet alleen de inspanningsversehillen re presenteert. maar ook de pres- tatieversehillen ais gevolg van aangeboren en geschoolde in telligentie, kan men niet spre ken van een maatschappij waarin de inkomensverdeling rechtvaardig is, althans wan neer we een mensmaatschap pij voorstaan i.p.v. een presta tiemaatschappij. En dat is de mening van erg veel mensen, het verkiezings kwartje ten spijt. BREDA J. DOMBEK SCHIPHOL (ANP) In Dacca de hoofdstad van de volksrepubliek Bangladesj, is het contract getekend voor een vervolgorder van twee Fokker F 27 Friendships bestemd voor Bangladesh Biman, de nationa le luchtvaartmaatschappij. De twee 40-persoons vliegtuigen zullen komende herfst wor den afgeleverd.. Door deze nieuwe order zal- het aantal Friendships in de vloot van Bangladesj Biman stijgen tot acht. (ADVERTENTIE) If-lla geldleningen- financieringen Uw verzekeringsadviseur weet 'r trouwens ook alles van. Snelle afwikkeling zonder informaties bij derden. HoofdkantoorHerengracht 105-107 Amsterdam. Tel.020 - 62477. Bijkantoren: Alkmaar, Breda, Eindhoven, Den Haag. Groningen. Haarlem, Heerlen, Den Bosch, Hilversum, Nijmegen, Rotterdam, Utrecht en Zaandam.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 15