Brokamp loopt een punt uit SLUIS NIET UIT BESTUURSCRISIS BLESSURE VOOR WILLY KREUZ ZEGE VOOR GERARD VIANEN KAARTLEESRIT DE ZEEUWEN EERSTE ETAPPE TOER DOOR WEST-BRABANT Grote namen in Omloop Goes speeit in Yan Hoek- toernooi COACH INTER BEDANKT Merckx in Goldrace NEDERLANDSE CAPSULE GELANCEERD MÊÊÈêM - Woensdag 28 maart 1973 sport 17 IilüUII 11 HI IIII— (Van onze sportredactie) HILVERSUM MVV-speler Wiily Brokamp heeft zondag weer wat afstand genomen van zijn naaste belagers in de strijd om de Eddy PG-trofee. Vorige week stond de Maastrichtse spe ler nog maar een punt voor op Gerrie Mühren en drie op Ruud Krol. Na het afgelopen week einde is de voorsprong van de MW'er gestegen tot vier pun ten. Dat kwam vooral vanwege het feit dat Gerrie Mühren als gevolg van een blessure niet kon spelen en dat Brokamp een punt meer kreeg toebedeeld dan Ruud Krol. Opvallend is ook dat de doel- verdedigers Eddie v. d. Roer en Pim Doesburg (beiden uit Rotterdam) hoog genoteerd staan in het door de redactie van Studio Sport georganiseer de klassement. De strnid aan de kop van de ranglijst ziet er nu als volgt uit: 1. Willy Brokamp (MW), 202 punten. 2. Ruud Krol (Ajax), 198 punten; 3 en 4 Gerrie Mühren (Ajax) en Aad Mans veld (FC Den Haag), beiden 193 punten; 5 en 6 Eddie v. d. Roer (Excelsior) en Pim Does burg (Sparta), 192 punten; 7 en 8 Henk Warnas (Go Ahead Eagles) en Jam Peters (NEC), beiden 187 punten; 9. Charley Bosveld (Sparta), 186 punten; 10 en 11 Dick Schneider (Fey- enoord) en Frans Thijssen (NEC), beiden 185 punten; 12 Arie Haan (Ajax), 184 punten; 13 en 14 Johan Neeskens (A- jax) en Harald Berg (FC Den Haag) beiden met 183 punten; 15 t.e.m. 17 Heinz Stuy (Ajax), Cas Janssens (NEC), Karei Bomsimk (FC Utrecht), 181 punten; 0 Willy Kreuz is geblesseerd. SUURBIER SPEELT NIET IN WENEN (Van onze sportmedewerker) SLUIS Een buitengewone algemene ledenvergadering die werd gehouden in hotel San ders in Sluis heeft de voetbal vereniging S.V. Sluis niet uit de impasse kunnen helpen. In tegendeel, het ging er tijdens de vergadering emotioneel, fel, hard en zelfs persoonlijk aan toe. En ook nu was oud-voor zitter J. Bakker het mikpunt voor iedereen en kreeg het fel te verduren. De onkosten ge maakt door oud-voorzitter Bakker werden door het waar nemend bestuur onverant woord genoemd. Men kwam over deze financiële punten, waar men nu al lang over praat, ook nu niet tot een akkoord. Trouwens met de gehele fi nanciële gang van zaken van het oude bestuiur, kon het waarnemend bestuur zich niet verenigen. Zoals bekend be gonnen enige tijd geleden de (Van een speciale verslaggever,) WENEN Bondscoach Frantisek Fadrhonc wist dinsdag avond voor de training van het Nederlands elftal in Wenen nog niet of hij Suurbier, geplaagd door een teenblessure, dan wel Dick Schneiler zou opstellen als rechtervleugel verdediger. Hij heeft na de training Suurbier. alsnog de medische controle doen ondergaan en besloot de voorkeur te geven aan Dick Schneider. ST. M. D. ENGOLASTERS, ANDORRA (AP) De Ne derlander Gerard Vianen heeft dinsdag de tweede en zwaar ste etappe van de Catalaanse week gewonnen. Hij legde de 164 kilometer af in vijf uur, een minuut en 12 seconden, voor een gemiddelde snelheid van 32.669 k.p.u. De tweede man die de eind streep aan de top van de En- golasters bergpas op 1.815 me ter bereikte was de Belg Lu cas de Leeuw, die er 5.03.22 over deed. Deze werd gevolgd door de Spanjaard José Gomez Lucas in 5.03.58. De Fransman Roger Delisle, die in de eerste etappe heeft gewonnen, behield de leiding in het algemeen klassement, Joop Zoetemelk staat op de tweede plaats. In de etappe van gisteren was Zoetemelk vierde. Na Ocana Pouüdor en Delisle. Gerand Vianen verklaarde ma afloop van zijn onverwach te zege: „Ik kon bijna niet meeir. Het is een ware lijdens weg voor mij geweest. Vooral de berg dn de laatste kilome ters. Ik ben voortdurend afge stapt om een eindje te lopen. Wij zijn met z'n drieën uit het peloton gevlucht en hebben onderling afgesproken, dat we elkaar zonden helpen," ver volgde Vóanjen. „Wij hebben deze afspraak kunnen houden, zodat er niemand meer bij ons kon komen. Bij de afdaling van de laatste berg hebben we besloten voor ons zalf te gaan rijden. In ieder geval is deze overwinning een van de beste prestaties uit mijn loopbaan, want om uit een dergelijk veld te kunnen ontsnappen, zegt toch wel iets," aldus Vianen. De opstelling van het Ne derlands elftal is: Van Beveren (PSV), Schneider (Feyenoord), Mansveld (FC Den Haag), Hulshoff (Ajax) en Krol (A- jax) Haan (Ajax) De Jong (Feyenoord) en Van Hanegem (Feyenoord), René van de Kerkhof (FC Twente), Jeu- rinig (FC Twente) en Keizer (Ajax). De beide teamleiders zijn overeengekomen dat drie spe lers gedurende de wedstrijd mogen worden vervangen. De vermoedelijke opstelling van Oostenrijk is als volgt: Koncilla (Swarovski Inns bruck) Schmidradmer (Kic kers Offenbach), Sturmberger (Lask), Schileher (Ajax) en Sara (Austria Wien), Hasil (Feyenoord) Starek (Lask) en Hickerbergers (Kickers Offen bach), Koeglberger (Austria Wien) Parits (Eintracht Frankfurt) en Ja-ra (Swarov ski Innsbruck). Volgens officials van de Oostenrijkse voetbalbond zou de Spartaan Willy Kreuz we gens een blessure woensdaga vond niet spelen. De Westduit- se scheidsrechter Ferdinand Biwersi leidt de ontmoeting. Zijn landgenoten Josef Hoint- heim en Herman Schroeder assisteren hem. Dick Schneider in Oranje. 0 Gerard Vianen: Fraaie zege MILAAN (AP) Gi anni Invernizzi, de coach van Internazionale Mi laan, heeft dinsdag zijn functie neergelegd na het zoveelste teleurstel lende resultaat dat zijn team tijdens de wed strijd van jongstleden zondag behaalde. De 36-jarige Inverniz zi, in 1970 aangewezen als opvolger van de be faamde Paraguayaan He- riberto Herrera, is hier mee de derde Italiaanse eerste-divisiecoach die dit seizoen ontslag neemt. Invernizzi, in zijn jon ge jaren zelf speler van Inter, leidde zijn team naar het Italiaanse kam pioenschap in 1971 en naar de Europaeupfinale 1972 tegen Ajax. 0 Sylvia Kristel kortgeleden gekozen tot Miss TV-Europe trekt hier samen met Jan Jansen de startlijn op de boulevard in Scheveningen, waar in juni de Tour van start zal gaan. Een groep journalisten staat als echte renners om een stukje van het parkoers te proberen. moeilijkheden in het bestuur van de voetbalvereniging Sluis. De laatste jaren waren er geen ledenvergaderingen meer gehouden, terwijl ook het bestuur niet meer voltallig was. Toen het oude bestuur' onder leiding van voorzitter niet reageerde op het statutair ondersteunende verzoek van enkele leden om een ledenver gadering te houden, naimen deze zelf het initiatief. Tijdens een vergadering op 26 januari werd er een waarnemend be stuur gekozen. Dit bestuur zou op korte termijn orde op za ken moeten stellen en in de buitengewone algemene leden vergadering van 26 maart zou een verslag worden gegeven. Dit alleen met de bedoeling om het normale verenigingsle ven weer opnieuw op gang te brengen. Het waarnemend be stuur bestaande uit J. P. Spee. voorzitter, A. Smits, secretaris, S. Garritsen, penningmeester en Th. Bogaard zal op deze vergadering in zijn geheel af treden, maar het stelde zich wel opnieuw herkiesbaar. Maar zo ver kwam het alle maal niet, het merendeel der aanwezige leden was er voor oim het mandaat van het waar nemende bestuur te verlengen. De leden waren het met de financiële gang van zaken van het oude bestuur niet eens. men wil duidelijk klaarheid in deze zaïafc. Uit de algemene vergadering werden nu drie leden gekozen, die samen met drie leden van het waarne mend bestuur opnieuiw met oud-voorzitter Bakker aan ta fel moeten gaan zitten. Ook de heer Staal, had het tijdens die vergadering hard te verduren. Als het zestal leden samen met oud-voorzitter Bakker tot een akkoord komt, zaihet ge heel nogmaals op een volgende buitengewone ledenvergade ring besproken worden. Maar voorlopig is men het met het financiële beleid van het oude bestuur nog helemaal niet eens, dat was tijdens de ver gadering wal duidelijk. Als dat allemaal voorbij is ban de voetbalvereniging Sluis opnieuw beginnen, met op de eerste plaats een nieuw be stuur te biezen. Dat bleek tij dens de afgelopen vergadering een hopeloze en onmogelijke zaak. (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG Zaterdag houdt de motor- en autoclub „De Zeeuwen" een kaartleesrit. Het traject voert over Walche ren en Zuid Beveland. Voor de A-klasse gelden er twee trajecten met een neutralisatie van een uur. Het eerste traject gaat volgens ingetekende lijn, circa 80 kilometer. Het tweede traject is het zogenaamde bolletje-pijltje (circa 30 kilometer). De grens- benadering is eveneens 30 ki lometer. De gemiddelde snel heid mag niet hoger liggen dan 36 kilometer per uur. Voor de Brklasse is het tra ject: Bolletje-pijltje ciroa 30 kilometer en grensbenadering eveneens ciroa 30 kilometer. Het startbureau voor de A- kiasse is gevestigd in het ver enigingsgebouw te Borssele. De neutralisatie van de A- klaisse en tevens het startbu reau van de B-klasse is irn de Jeugdhoeve op 's-Heerenhoek. De finish voor beide klassen ligt bij oafé Huvers in Koude- kerke waiar ook de prijsuitrei king plaatsvindt. GRONINGEN (ANP) Het bestuur van FC Groningen heeft Bert van Lingen be noemd tot a-tradner van FC Groningen. Hij zal dan de functie van de huidige trainer, Ron Groenewoud overnemen. Ron Groenewoud de huidige trainer, wordt manager van FC Groningen. (Van onze sportredactie) DEN HAAG Dat het niet gemakkelijk is om een begroting van 300.000, rond te breien, heeft de Stichting Tour de France Nederland afgelopen jaar on dervonden. Want voorlopig moet de stichting nog steeds hopen op een goede publie ke belangstelling, want de Nederlandse sponsors heb ben niet juichend op de stoep gestaan. Goed, Skoll stapte binnen, Hofnar ook, Nutricia, maar men komt nog sponsors tekort. Vandaar dat stichtingsvoor zitter Van Duine gistermiddag tijdens de persconferentie in het Nederlands Congresge bouw te Den Haag in feite de goden verzocht om mooi weer op 30 juni en 1 juli, want de verkoop van tribuneplaatsen tijdens de proloog van de Tour '73 - een tijdrit over 7 km. in Scheveningen - moet de zaak rondmaken. Financieel dan, want organisatorisch zit het Nederlands gedeelte van de Tour 1973 gebeiteld. De route is voor 99 klaar en de gemeenten waar de Tour door komt hebben allemaal hun toestemming gegeven. Na de proloog op de avond van de 30l juni (zaterdag) volgt dan een in tweeën geplitste etappe op zondag 1 juli. Eerst finisht de earavaan in Rotterdam bij het Ahoy' Sportpaleis en daar na komt het tourcircus in be weging van bestemming St.- Niklaas. Het eerste gedeelte is 86,5 km lang en het tweede, dat ten dele door West-Bra bant voert, 138 km, waarvan 68,4 km op Nederlands grond gebied wordt verreden. De ka ravaan zal het Westbrabantse gebied intrekken via de Ha ringvlietbrug en gaat dan over bochtige wegen via Heijnin- gen, Fijnaart, Oud-Gastel, Kruisland, Roosendaal en Nis pen naar het Belgische Essen, waar de zaak door de Belgi sche organisatoren wordt over genomen. In totaal zal de tour karavaan dan een kleine 160 (ADVERTENTIE) km in Nederland hebben af gelegd. Daarbij komt dan nog het probleem van de wet op de zondagsrust, die verbiedt om voor een uur 's middags op ..ondag herrie te maken. Een probleem, dat ten dele is op gelost, omdat de politie heeft toegezegd de zaken onder con trole te houden. Uniek is trouwens nog, dat de N edierlandse Spoorwegen hebben toegezegd de spoorweg overgang in Voorburg, waar om de zes minuten een trein passeert, gegarandeerd vrij te houden voor de doorgang in de eerste etappe. Een toezeg ging die de Nederlandse Spoorwegen nog nooit heeft gedaan voor welk evenement dan ook... Sinds kort brengt Meenk, de specialist in pijnverdrijving, haar hoofdpijnpoeder óók in capsules. Deze zijn gemakke lijker in te nemen en bovendien smaakloos. Ze werken direkt en af doende. Verpakt in een handig doosje zijn ze altijd bij de hand. Ideaal op reis en met vacantie! Wees maar blij dat er Meenk- capsules zijndag hoofdpijn! AMSTERDAM (ANP) Edldy Merckx zal op zaterdag 7 april starten in de Amstel Goldrace voor beroepswielren ners. Het is de derde keer, dat de Belg mee zal rijden. In 1969 eindigde hij als derde en in 1970 werd hij achtste. In totaal zullen 175 renners aan deze 238 kilometer lange weg wedstrijd tussen Heerlen en Meerssen deelnemen. (Van onze sportredactie) GOES In West-Brabant wordt door de voetbalclubs uitkomend in KNVB-verband veel hinder ondervonden van het zomeravondvoetbal na de competitie. Veel spelers die bij de KNVB-club spelen ne men hieraan deel, dit vaak tot groot ongenoegen van de be treffende clubs, die hiertegen niets kunnen ondernemen. Als tegenhanger organiseert de voetbalvereniging METO uit Iloogerheide direct na de com petitie die naar verwacht vrij vroeg afgelopen is dit jaar een voetbaltoernooi om de Jac. van Hoek-wisselbeker Deze beker is genoemd naar de overleden METO-voorzitter Jac van Hoek, wiens zoon thans de scepter zwaait bij METO. Het initiatief van het METO-bestuur heeft bijzonder veel weerklank ondervonden bij de Westbrabantse clubs. Als enige Zeeuwse vereniging zal Goes, dat steeds goede contacten heeft onderhouden met de dhib uit Hoogerheiide aan dit toernooi deelnemen. Naast Goes, is Meto reeds ver zekerd van deelname van de volgende ploegen aan dit toer nooi: RBC, Roosendaal, BSC, Alliance, NSV, SC Kruisland, Odio, Grenswachters, SC Gas tel, METO, Dosko, MOC, FC Bergen, Nieuw Borgvliet, Hal steren en Steenbergen. Deze competitie begint op 1 mei. De clubs zullen in vier poules worden onderverdeeld. In deze poule wordt een volle dige competitie gespeeld, dus zowel met thuis- als uitwed strijden. Deze duels worden gespeeld elke dinsdag- en za terdagavond, respectievelijk middag. De nummers een en twee van elke poule plaatsen zich voor de kwartfinales, die op een neutraal terrein zullen worden gespeeld. De finale en de wedstrijd om de derde en vierde plaats worden in Hoo- gerheide afgewerkt. Voor de spelers van Goes zo meent het bestuur een ideale gele genheid om ook in het „stille" seizoen in conditie te blijven en de honger naor de bal niet te verliezen (Van onze sportredactie) PHILIPPINE „De Omloop van de Braakman wordt een succes", zegt Henk Segers, voorzitter van het wieier- comité Philippine, dat de Omloop van de Braakman orga niseert. Het wielercomité, dat enige dagen geleden een zware opdoffer te incasseren kreeg toen secretaris Paul Wiskerke met hart en zien verbonden aan deze ama- teurklassieker in het ziekenhuis moest worden opge nomen met maagklachten. Wiskerke, die behalve met zijn vrouw ook getrouwd is met de Omloop, kon het maar moeilijk uithouden in het ziekenhuis. Henk Segers: „Gelukkig was alles al vrijwel rond. Maar ik moest hem wel elke dag komen opzoeken om hem te vertellen hoe de zaken er voor stonden". Zaterdag tij dens de verkiezing van „miss Omloop van de Braakman", was Paul Wiskerke echter weer present. Hij had van de behandelende arts toestem ming gekregen het ziekenhuis te verlaten. De organisatie is evenwel rond. Zeventien ploegen heb ben reeds ingeschreven met hun beste coureurs. Zelfs is het actieve organisatiecomité er nog in geslaagd op de valreep een belangrijke sponsor aan te trekken. De Nederlandse Stik stofmaatschappij schonk om te beginnen een bedrag van f 250,-, een bedrag dat eventu eel volgend jaar kan worden verhoogd. „Van de sponsors moeten we het tenslotte heb ben". zegt de enthousiaste Henk Segers, eigenaar van een bloeiende zaak in electrische artikelen in Philippine". Zon der deze mensen zijn we ner gens". De zeventien amateurforma- tles die zich voor de Omloop van de Braakman hebben aan gemeld zijn: Trico Noble, Del- bana, Ketting, Drinkwaard, Hebro-Flandria Van Erp-IIut- chinson, Van Dijk, Caballero, Frisol, Kavero, Esmi, Van Nel- Ie-Victoria-Novy, wielervere niging Zeeuwsch - Vlaanderen, wielervereniging Theo Middel kamp, wielervereniging Roos endaal en Michelln. De Ketting-ploeg komt met een sterke formatie, die beslist favoriet is. Alleen jammer dat Piet van Katwijk, winnaar van de Ronde van Noord-Hol land niet van d,e partij zal zijn. Dat neemt niet weg, dat Ketting toch enkele favorieten voor de eindzege in de strijd werpt. Aad van der Hoek, Roy Sehuyten en Jan Aling, zijn de toppers in de Ketting-for matie. KAVERO komt met streek- favorieten Wim de Wilde (Kloetinge) en Westdorp (Heinkenszand) aan de start. Voorts is Adrie Deusing uit Halsteren —een van de top pers van KAVERO van de partij. Theo Middelkamp komt op de proppen met Toine van de Bunder, die in het voorsei zoen al tot opmerkelijke pres taties kwam, Vam Harn (Sas van Gent) Franse (Westdor- pe) De Vries (Goes) Remijn (Kwadendamme) en Marijs (Souburg). Frisol en Trico Noble zijn naast Ketting de ploegen die de belangrijkste spetters in de arena gooien. Trico-Noble met Wim de Waal (Axel), Jan Raas (Heinkenszand), Grand Tho mas (Philippine), Hennie Gij- sel (Heikant), Leon Strobbe (Lamswaarde) en Johnny Verbeke (IJzendijke) is er ui teraard op gebrand voor eigen publiek te vlammen. Frisol is op papier eveneens een wielergigant die voor stuntwerk kan zorgen. Mannen als Fedor den Hertog, Cees Priem, Albert Hulsebosch, Nanno Bakker en streekrenner Ko Blok uit Kruiningen zijn moeilijk te kloppen renners. Henk Segers: „Maar ook in de andere ploegen zijn renners met kwaliteit te vinden. Neem bijvoorbeeld de Drinkwaard- coureurs Evert Diepenveen, Frits Hoogerheide en Peter Legierse. Of Van Erp met ex- prof Peter van der Kruijs. Zonder meer een rennersveld dat een grote belofte inhoudt voor de komende Omloop van de Braakman". 0 Frits Schür is een van de /aporieten. 0 Wim de Waal.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 17