e Vrije Zeeuw IN TERNEUZEN Oïympia-leden bouwden zeik hockey-clubhui: Explosies bij Hoechst Vlissingen VARA-bestuur Zeeland wil samenvoeging van afdelingen KAISER'S „SOLDAAT TANAKA" STELT EISEN AAN TOESCHOUWER Motors pils total loss gevaren Bejaardenbond in Heikant wil afdeling in Hulst Prikactie Clitex vergaderen in Hoek Van den Daele pleit voor waterzuivering MIDDELBURGS OUDSTE 101 B.N.M.O. Zeeland hield jaarvergadering 1®GD Plattelandsvrouwen Wegschap Walcheren vergadert 1 stad streék i- ■mhhbhm SERVICE SERVICE tNDEL „LUCTOR" In Terneuzen Auto tegen lichtmast: vrouw gewond Bromfietser (15) gewond bij aanrijding, 1'OOg Culturele middae voor bejaarden Op kanaal Gent-Terneuzen Expositie in De Verf molen Buitentrap tank valt: Fransman zwaar gewond Nog dit jaar sporthal in De Klinge AUTO MET TEER IN BRAND Middelburgse officier vraagt onderzoek naar Belgische actie MAANDAG 12 MAART 1973 arte 10.15 ■org. perk fey- |ma. luur |zi]n Lse- jcpo- nin- 16 Ivan piur. Ihie Iker, ■dijk feg- fke- |met 18 I van kal) Janse |urg, 3al- iuw- litte- J To- Jerk, door riist ■ons- Itva- lirty ]aar- Harry, 18 j. ZUIDDORPE A. de Block, 15 00 uur marktschieting. ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwh,„„ 20.00 uur, „De vrek" van M?' lière. Kon. Museum v. sni. Kunsten, kunst uit Nederig® Limburg, schilderijen, 0bk? ten enz. (t.m. april) i van 10.00-16.00 uur, ma. Wip ten. Museum Horta, Ameriri straat 25, Victor Horta (t m Is maart), dag- van 14.00-17 nn uur, op dinsdag gesloten tnt Cult. Centrum, Meir 50 0,f ziehtstentoonstelling p;-, Engels (t.m. 18 maart). ASSENEDE (B.) Galerij Marg. de Boevé Py positie Philippe Denis, BeW en John Verschuren, Nede, land (t.m. 19 maart). GENT 9(1 mi"' NCd' t Schouwburg, 20.00 uur, „Luiaardskoorts'! i lCTd° Talesnik door K.N.S.-Antwerpen. (Van onze correspondent) HOEK De afdelingen Axel, De Braakman en Ter- neuzen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen vergaderen op donderdag 15 maart om 19.30 uur in de ge hoorzaal te Hoek. Met behulp van dia's zal mevrouw M.E- Jansen-Glas uit Brouwershaven de aanwezigen de provincie Zeeland laten zien. Hierbij zal het accent vallen op de Zeeuwse kleder- drachten, gedurende een eeuw. (ADVERTENTIE) REPARATIE UITLIJNEN t, vraagt eerst ónze prijzen, concurrerend W ADRES TIVOLIWEG 63 Zaterdags open tot 1 uur maatschappij De Stem B.V. 9, tel. 01150-7920 (4 lijnen); HULST: 5751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1. 12 30 en 13.30—17.00 uur. TBCRG: en abonnementen: Boekhandel Pi®- 01170-2791. VTIE: ag 19 00—21 00 uur. tel 01600-22341; 01600-49900; zondag 20.00—22.00 uur, 01140-3751 of 01150-6297: Middea- C. Augustijn, Kantooi Nieuwstraat 9- privé tel 01150-5745; algemeen redac- in kantoor Kromme WeeJe 4 Middel- tel 01180-7438 redacteur Midden- jr Klokstraat I Goes, tel 01100-803 icteur te Terneuzen en Nanaalzo"®' uwstraat 9. Terneuzer. tel 01150-79 acteur OZ Vlaanderen A VerlinU Jlst. tel 01140-3751 nrivè tel Olië nd eren: R var det Helm. kaT]"3. tel 01150-7920 privé tel. 01150-48W, oomen, tel. 01155-2594. 1ND: 10. Axel. tel. 01155-2237. ITATIE: ings, tel. 01150-6297. \TIE: u, tel. 01100-4316. [Van onze correspondent) TERNEUZEN-ZAAMSLAG Zaterdagvoormiddag ver loor mejuffrouw A. de B. ;jt Terneuzen op de Mr. F.J. Zaarmanweg de macht over het stuur van haar auto, ten gevolge waarvan zij tegen een lichtmast terecht kwam. De bestuurster werd licht gewond en moest zich in het Juliana- liekenhuis laten verzorgen. Auto en lichtmast liepen flin- 1 je schade op. Zondagmiddag om vijf uur kwam de bromfietser A.W. uit Terneuzen in de bocht Korte I Kerkstraat-Dijkstraat te vallen en brak zijn linkeronderbeen. Het slachtoffer werd naar het Jiiianaziekenhuis overge bracht. Ts Zaamslag kwam me vrouw C.D. toen zij over het fietspad liep, in aanraking met een haar inhalende bromfiets, iétuurd door mejuffrouw J.H. Se laatste kwam te vallen en liep enkele lichte verwondin- gen op. Op het kruispunt Van der Ifaalsstraat-Serlippensstraat te Terneuzen verleende zondag middag om kwart voor vier de Belgische autobestuurder J.W. uit Deurne geen voorrang aan de automobilist K.J.W. uit Terneuzen. Beide auto's liepen schade os. (Van onze correspondent) I GOES Zaterdagmiddag verleende de 15-jarige be stuurder van een bromfiets, IJ. v. G. uit Kats geen voor rang aan een personenauto, die werd bestuurd door C.R. uit Roes. Er ontstond een aanrij ding, waarbij de bromfietser ten gecompliceerde beenbreuk opliep. Hij moest in het zie kenhuis worden opgenomen. Zondagmiddag ontstond op de kruising Louise de Coligny- laan-AdoIf van Saksenlaan een aanrijding tussen twee perso nenauto's, bestuurd door J-A.K. uit Kloetinge en A.J. uit Goes. K. uit Kloetinge ver leende geen voorrang, waar- J°°r de aanrijding ontstond. K. liep een vleeswond op boven het linkeroog en had klachten aan het linkerbeen. Hij kon echter na behandeld te zijn huiswaarts keren. Beide auto's werden zeer zwaar bescha- hoogwater Morgen, dinsdag 13 maart —i op Zoom 10.06 en 22.55 Hansweert 9.25 en 22.10 «■neuzen 8.52 en 21.38 vhssingen 8.24 en 21.14 Wemeldinge 9.56 en 22.45 1 ooruitzichten voor dinsdag 0 woensdag, opgesteld door Jet KNMI op zondag om 18.00 Overwegend droog, af en ')e 7-°n en weinig verandering temperatuur. Weersvoor- ichten 'n cijfers gemiddeld °v« Nederland. Voor dinsdag: aantal uren m 0 tot 6; min. temp: van rageveer normaal tot 4 graden normaal; max. ten ®"teeks normaal; kans op 1 droge periode van min is 12 uur: 90 procent: kans een geheel droog etmaal Procent. oor woensdag: aantal uren 9 tot 6; min. temp: van Kveer normaal tot 4 graden om.?1 normaal; max. temp ™tteeks normaal;, kans op droge periode van min is 12 uur. 9Q pr0Cent: kans -r oen geheel droog etmaal u Procent. Met gerechtvaardigde trots kunnen bestuur en bouwcom missie op 7 april het resultaat van talrijke avonduren en weekeinden presenteren. Wet houder drs R.C.E. Barbé van sportzaken zal het nieuwe ge- bouiw, dat niet alleen voor Olympia zelf maar ook voor het Zuidersport-park een waardevolle winst betekent, ten doop houden. Naast twee ruime kleedka mers. vier douches met koud en warm water, drie toiletten en de nodige berging telt het clubhuis een met eenvoudige middelen bijzonder aantrekke lijk ingerichte kantine van acht bij acht meter. Gezellige zitjes noden tot aangenaam verpozen tijdens de rustpauze van de wedstrijden of nakaar ten en ook bij ontvangsten van bezoekende clubs, cluba vonden, seheidsrechterscursus- sen en andere instructieve bij eenkomsten kan het nieuwe „home" uitstekende diensten be wij zen. Nadat eerste enkele plannen voor een nieuwe cluibhuisiac- commodatie, onder meer we gens te hoge kosten, op niets waren uitgelopen, pakte een bouwcommissie bestaande uit de heren Verheem, Tichelman, Van der Peyl, Post en Nannin- ga de zaken in 1972 beter aan. Een goede financiële basis werd gelegd met bijdragen van plaatselijke bedrijven, de uitgifte van obligaties en an dere ruggesteuntjes die een bedrag van zesduizend gulden opleverden. De gemeente stel de zich garant voor een geld lening van f 20.000,-. Op 13 oktober vorig jaar was het zo ver dat met de bouw van het clubhuis gestart kon worden. In het plan was rekening ge houden met het feit dat de eigen leden 1500 bouwvakuren (Van onze correspondent). ZAAMSLAG Het bestuur van de stichting Open Bejaar- denwerk hield voor de bejaar den van Zaamslag een culture le middag, die werd verzorgd door de dames van de Unie van Vrouwelijke Hulpverle ning uit Viissingcn. Onder leiding van mevrouw Olive Lokerse werd een show gebracht van dans en humor, die werd geopend met een uit walsmelodieën bestaande Ty- roolse groet en werd gevolgd door een Parijse modeshow. Een badscène anno 1-'0G jn Zandvoort en een Spaanse fiësta vormden het slot. De bejaarden hebben zeer genoten van deze voorstelling en veel bewondering oogsten de door de leden van de groep zelf vervaardigde kleurige costumes. De voorzitter bracht een woord van dank aan de gasten uit Vlissingen en deed tegelijk een beroep op een volgend seizoen, wanneer zij uitkomen met een nieuwe show. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het colle ge van beheer van het weg schap Walcheren houdt op dinsdag 20 maart in hek stad huis te Middelburg een verga dering, die om half twee be gint. Op de agenda staat onder meer een voorstel om de rechtspositieregelingen van het personeel te wijzigen. Verder moet er voor een bedrag van bijna zesduizend gulden een nieuwe maaimachine worden aangeschaft om de grasbermen langs de wegen te maaien. Tenslotte staat er nog een aan tal grondverkopen op de agen da. vol zouden maken. Het ont werp van het gebouw is van de bouwcommissie zelf, die daarbij veel medewerking heeft gehad van de heer C. Haverman van het bouwbe drijf Sprangers. Het bouwteam van vrijwilli gers bestond uit een vaste kern van 15 tot 25 oudere en jeugdleden. Met de bouw en inrichting van het clubhuis is ronid 45.000 gulden gemoeid geweest, maar afgemeten naar de werkelijke waarde kan dit bedrag gerust verdubbeld worden. De officiële ingebruikne ming van Olympia's nieuwe clubhuis wordt met enkele festiviteiten opgeluisterd. On der meer worden twee jeugd wedstrijden gespeeld, waaruit een selectie gemaakt zal wor den, die een wedstrijd zal spe len tegen een team samenge steld uit „de rest" van Zee land. (Van onze correspondent) TERNEUZEN In de nacht van donderdag op vrijdag, om ongeveer halfeen zijn het 1685 ton metende sleepschip „Corjo", van schipper L. H. D. uit Gent, dat met een lading grind op weg was naar Gent. en de 347 ton metende motor- spits „Anja", geladen met kunstmest op het kanaal Gent- Terneuzen, nabij Driekwart in dichte mist met elkaar in aan varing gekomen. De „Anja" werd midscheeps getroffen en plooide bijna dubbel. Het schip moet als verloren worden beschouwd. De beide opvarenden, schipper J. Lugthart en zijn knecht ble ven ongedeerd en konden aan boord blijven. Het ongeluk gebeurde toen de Anja afstopte wegens een plotselinge dichte mist en de stuurboordwal opzocht. De „Corjo", die werd gesleept door de „Hebra" van kap. H. Kombrink, volgde er kort ach ter. De sleepboot was inmid dels naast de Corjo gaan va ren. Met geringe snelheid kwam de Corjo tegen de Anja terecht, met het bovenvermel de gevolg. Hoewel de Anja wat water maakte kon het toch, gekoppeld aan de Corjo. Sas van Gent bereiken, waar de lading kunstmest werd overgeslagen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na vijf maanden van hard werken volgens het doe-hct-zelfprincipe krfjgt de Terneuzense hockeyclub Olympia binnenkort de beschikking over een ruim en fraai ingericht clubhusi op haar velden in het Zuidersportpark Daarmee gaat een al jaren gekoesterde wens van de 150 leden tellende vereniging in vervulling- De heren Nanninga en Verlinde, die bij de bouw van het nieuwe clubhuis van Olympia een vooraanstaande rol hebben gespeeld, in gesprek voor het gebouw. (Van een onzer verslaggevers HEIKANT Voorzitter A. van der Knaap van de Alge mene Bejaardenbond in Hei kant wil pogingen ondernemen om ook in Hulst een afdeling ril het leven te roepen, als daarvoor belangstelling blijkt te bestaan. Hijzelf kiest bin nenkort domicilie in de ves tingstad, maar heeft aangekon digd, de belangen van de Hei- kantse bejaarden te blijven behartigen. De heer Van der Knaap heeft uitdrukkelijk verklaard, zeker de bestaande bejaarden- bond niet in de wielen te wil len rijden. „Maar als ik daar voor voldoende mensen kan krijgen, waarom zouden we dan in Hulst ook niet kunnen starten met een algemene bond. Mijn betrekkingen met de andere organisaties zijn overigens zeer vriendschappe lijk, zodat er wat mij betreft zeker geen problemen hoeven te ontstaan", aldus de de vere- nigingsinan. Drie jaar geleden legde hij in Heikant de basis voor een afdeling van de Alge mene Bejaardenbond dat had toen een levensgroot conflict met de al langer bestaan de katholieke bond tot gevolg, waarbij over en weer harde verwijten werden gemaakt. Volgens de heer Van der Knaap lag de oorzaak van dit conflict niet zozeer in de prin cipiële, als wel persoonlijke sfeer. Hij zette zijn plannen toch door en het resultaat daarvan is, dat de Heikantse (Van een onzer verslaggevers) KLOETINGE Hennie van Zunderen uit Goes exposeert van 17 maart tot en met 21 april in galerie „De Verfmo- ien" te Kloetinge pentekenin gen en plastieken. De expositie wordt op 17 maart om halfvier geopend door de heer C. Buurman, voorzitter van de Culturele Raad Goes. De tentoonstelling is te bezichtigen op dinsdag en donderdagavond van zeven tot acht uur en op zaterdag van één tot vijf uur. afdeling nu 32 leden telt. „Verschillende van hen heb ben met tranen in de ogen afscheid genomen, nu ik naar Hulst ga. Maar ze kunnen al tijd een beroep op me blijven doen. Ik blijf ook voorzitter", aldus zijn commentaar. De heer Van der Knaap is afgelopen donderdag tijdens een algemene vergadering als voorzitter herkozen. Mevrouw Quakkelaer uit Heikant en de heer Piet Regenmortel be dankten om gezondheidsrede nen respectievelijk als secre taris en penningmeester. Tot nieuwe penningmeester is de heer De Bruyne gekozen. Tij dens deze bijeenkomst hebben de heren A. J. van de Graaf en C. Tissink over het rayon- bestuur een uiteenzetting ge geven over de sociale proble men. Voorzitter Van der Knaap verwacht in Hulst wel de no dige interesse te zullen vinden voor zijn plannen, „ik heb er al zestien leden. Bovendien is de bevolking er wat meer ge mêleerd. Het zal daar waar schijnlijk nog gemakkelijker Heikant, waar de bevolking zijn om leden te krijgen als in overwegend katholiek is". (Van onze oorrespondent) BORSSELE Zaterdagmor gen rond halfeen is bij het aanbrengen van een ijzeren buitentrap aan tank 608 bij de in aanbouw zijnde raffinaderij van Total te Bossele, de 39- jarige Fransman Frangois Ber nard, afkomstig uit Mauron Aries, van 10 meter hoogte op een bitumen rand gevallen. De man iis zwaar gewond per am bulance overgebracht naar het Bethesdaziekenhuis te Vlis singen. Het ongeluk ontstond toen het derde gedeelte van de trap met een kraan aangebracht werd. Door tot op heden onbe. kende oorzaak is dat deel uit de kraan gevallen. De Frans man stond erop. (Van onze correspondent) DE KLINGE Het oor spronkelijk ingediende bouw plan voor de nieuwbouw van een sporthal met" feestzaal te De Klinge werd door de be voegde autoriteiten niet goed gekeurd omdat de accommo datie onvoldoende en de ruim te te klein werd geacht. Intus sen werd door het gemeente bestuur van De Klinge een nieuw conceptplan opgemaakt en dit verkreeg nu wel de ver eiste goedkeuring. Alles zal nu in het werk worden gesteld om de realisatie van dit bouw plan nog dit jaar te verwezen lijken en dit zal wel mogelijk zijn nu de gemeenteraad de begroting voor dit bouwplan heeft goedgekeurd. (Van een onzer versiaggevers) VLISSINGEN Zaterdag morgen om ongeveer 7 uur heeft zich op het terrein van de N.V. Hoechst in het Sloe nabij Vlissingen een korte se rie ontploffingen voorgedaan. Er werden geen personen ge wond en de fabrieksinstilaties werden beschadigd. De ontploffingen ontstonden doordat een tankauto met teer, die op het Hoechst-terrein stond, in brand vloog. Hoe de ze brand ontstaan is, is nog niet bekend. De arbeidsinspec tie zal vandaag (maandag) naar de oorzaken hiervan een onderzoek instellen. De brandende teer spoot uit de tankauto en raakte een aantal met gas gevulde cilin ders in een opslagruimte. Deze cilinders explodeerden daarop met luide knallen. De explo sies werden tot in Middelburg gehoord. Sommige cilinder» werden door de kracht van de ontploffing hoog in de lucht geworpen. De tankauto brand de totaal uit. (Van onze correspondent) GOES Het nu nog onge veer 30 afdelingen tellende distriet Zeeland van de VARA zal in de nabije toekomst een herindeling ondergaan. Ten minste als het voorstel van het districtsbestuur op de komen de districtraadsvergadering, die wordt gehouden op 7 april te Goes, wordt aangenomen- Dit voorstel houdt in alle afdelingen in Zeeuwsch- (Van onze correspondent) GENT - TERNEUZEN - Het gemeentebestuur van Gent heeft gereageerd op de brief, die het Terneuzense ge meentebestuur op 22 februati 1.1- aan dit stadsbestuur (en ook aan het gemeentebestuur van Zelzate), om aan te drin gen op een spoedige verbete ring van het water in het ka naal Gent-Terneuzen. B. en \V. van Terneuzen verwijst in zijn brief naar de petitie die door 500 mensen werd aangeboden nadat een 500-tal jongeren op zaterdag 17 februari j.l. tegen de steeds verdergaande ver vuiling had gedemonstreerd. Burgemeester Van den Dae le van Gent heeft hierop ge antwoord dat deze kwestie on der de bevoegdheid valt van de ministeries van openbare werken en van volksgoz md- heid. Hij tekent daarbij aan dat het stadsbestuur van Gent er voortdurend bij de betref fende ministeries op aan dringt, teneinde de stad Gent in staat te stellen de verplich tingen na te komen betreffen de de kwaliteit van het ka naalwater. zoals die is bepaald in het verdrag over de verpre- ding van het kanaal. Burgemeester Van den Dae le zegt voorts te hopen dat het ministerie van volksgezond heid van België spoedig de nodige gelden zal beschikbaar stellen, om zo spoedig moge lijk met de bouw van een waterzuiveringsinstallatie te kunnen beginnen. MIDDELBURG- De oudste inwoonster van Middelburg, mevrouw Van Kleven-Brasser, is weer een jaartje ouder geworden. Zaterdag be reikte zij de toch wel zeer respectabele leeftijd van 101 jaar. Dit heuge lijke feit was uiteraard aanleiding voor een groot feest. Het was za terdag de hele dag een drukte van belang in de woning van mevrouw Van Kleven aan de Houtkaai. De nog zeer bijdehante 101-jarige, die zeer veel en erg snel haakt, kreeg onder ande ren bezoek van burge meester drs. P.A. Wolters van Middelburg, die haar namens 't gemeen tebestuur zijn geluk wensen kwam aanbie den. Ook vele familiele den en andere belang stellenden boden hun fe licitaties aan mevrouw Van Kleven aan. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Soldaat Ta- naka" van Georg Kaiser dat de toneelgroep Globe in de Middelburgse schouwburg op voerde, is geen toneelstuk dat je zo maar over je heen kunt laten komen. Het stelt eisen aan de toeschouwer en vooral ook geduld. Ter oriëntering enige gege vens. Georg Kaiser, een van de belangrijke Duitse schrij vers uit de eerste helft van deze eeuw, moet in 1933 Duitsland verlaten. In zijn verbanning tekent hij door middel van „Soldaat Tanaka" en andere toneelstukken pro test aan tegen het Duitse mili tarisme en veroordeelt hij het nazi-regime. Maar hij doet dit niet rechtstreeks. Hij ver pakt zijn aanklacht in een soort parabel en werkt met het vervreemdingseffect. Kort gezegd komt het op het volgende neer: soldaat Tanaka is in dienst van het Japanse leger. Hij krijgt een dag ver lof en bezoekt zijn straatarme ouders, die hem met overdre ven eer ontvangen, want hij is nu soldaat- Er wordt een ge weldig feest van gemaak', hoewel de rijstoogst weer eens is mislukt en de rente voor het geleende geld erg hoog is. Zijn vriend Wada is meegeko men, want die zou Tanaka graag met zijn zusje lateri trouwen. Achteraf blijkt dat zijn ouders hun dochter ver kocht hebben om de rente te kunnen betalen. Later ontmoet hij zijn zusje in een bordeel. Daar pas krijgt Tanaka het hele relaas te horen. Als dan een onderofficier binnenkomt en zijn zusje voor zich opeist, begaat Tanaka een dubbele moord: eerst steekt hij zijn zusje neer en daarna vermoordt hij de onderofficier. In de rechtszitting, die erop volgt, krijgen we de eigenlijke mo tieven voor Tanaka's daad te horen. Hoewel hij vrijgespro ken zou kunnen worden, wan neer hij de keizer om verge ving vraagt, verlangt Tanaka nu juist dat de keizer hem om vergeving zal vragen, en wel ten aanschouwen van heel de parade, want de keizer is de schuld van alle ellende. Georg Kaiser probeert de wereld duidelijk te maken, waartoe een slaafse gehoor zaamheid aan een oorlogszuch tige heerser leidt. Het is dus een toneelstuk mei een iuide- lijke boodschap. En toch wordt de aandachtige toe schouwer maar moeilijk door Soldaat Tanaka geboeid. Daar zijn verschillende redenen voor. Om te beginnen wordt deze boodschap niet meer als actueel ervaren. Wij moeten op zijn minst deze boodschap in andere toestanden vertalen. Bovendien spreekt de bood schap pas duidelijk tegen net einde van de voorstelling. Mis schien moeten wij daaruit con cluderen dat Kaiser toch niet de grote dramaturg is waar voor hij gemakshalve gehou den wordt. Een vergelijking met zijn tijdgenoot Bertold Brecht dringt zich dan op. En dan blijkt dat Kaiser niet die trefzekere theaterintuïtie be zit, die Brecht eigen is. Het is een grote verdienste van regisseur Ton Lutz dat hij ondanks deze feilen van de auteur Soldaat Tanaka toch tot een geslaagde voorstelling wist te maken. Van de spelers moeten vooral Ann Hasekamp, Jenny Arean. Eric Schneider (soldaat Tanaka) en Hans Boswinkel genoemd wordpn die nu en dan echt vingrij-| pend toneelspel wisten te brengen. Vlaanderen samen te voegen tot twee nieuwe afdelingen, namelijk een in West-, en een in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. De grens tussen beide afdelin gen kan dan gevormd worden door de gemeentegrenzen van Oostburg enerzijds en Terneu zen en Sas van Gent ander zijds. De bestaande afdelingen op Tholen en Sint-Philipsland wil men samen voegen tot één afdeling en hetzelfde met de afdelingen op Schouwen en Duiveland. Het bestuur zegt verder in de toelichting dat, hoewel op geografische gronden te verde digen is de samenvoeging van de Zuidbevelandse afdelingen tot één nieuwe afdeling en één door samenvoeging van de drie Noordbevelandse, het toch in overweging wil geven ta streven naar een afdeling. Op Walcheren blijven de af delingen Middelburg en Vlis singen zelfstandig. Gesteld wordt dat deze afdelingen be hoorlijk functioneren. De afde ling Domburg met het overige plattelandsgebied wil men voegen bij de afdeling Vlissin gen. (Van onze verslaggeefster) MIDDELBURG De officier van justitie in Middelburg heeft zijn collega in Antwerpen ge vraagd een onderzoek in te stel len naar de Belgische actie „Hulp in nood". Het betreft een inzamelings actie die. zonder dat daarvoor goedkeuring is verleend, op Zeeuwse scholen is gehouden. Het onderzoek is o.m. gevraagd omdat er geen controle zou zijn op omvang en besteding van de binnenkomende gelden en goe deren. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG- De afdeling Zeeland van de bond van Ne derlandse Militaire Oorlogs slachtoffers heeft zaterdag in de Generaal-majoor Berghuys- kazerne te Middelburg haar jaarvergadering gehouden. Voorzitter P. Paree uit Axel konsbehalve de 87 aanwezige leden ook een aantal gasten verwelkomen. De vergadering werd namelijk bijgewoond door de commissaris van de kon behalve de 87 aanwezige de commandant maritieme middelen, kapitein-luitenant ter zee Ph.S Niemeijer, de provinciaal militair comman dant Zeeland, luitenant-kolo nel H.C.Vel, het oud-hoofd van de sociale dienst van het de partement van defensie in West-Brabant en Zeeland, ma joor C. A. Bogers en diens op volger majoor Zomers. Verder werd de vergadering bijge woond door 't hoofdbestuurslid Sliep. Majoor Bogers, die vorig jaar in verband met het berei ken van de pensioengerechtig de leeftijd afscheid heeft ge nomen van de sociale dienst kreeg namens de afdeling Zeeland van de BNMO een oorkonde aangeboden. De heer D. van de Velde uit Goes, die 25 jaar bestuurslid van de af deling is geweest, kreeg bet bronzen kruis van verdienste. Tot zijn opvolger werd be noemd de heer J. Beyn uit Sint Jansteen. De afdeling Zee land van de BNMO heeft thans 173 leden: 53 oorlogs weduwen en 120 oorlogsinvali den. (Van onze correspondent) CLINGE - De nachtploeg van de textielfabr. Clitex te Clinge, die vrijdagavond opkwam, heeft het werk gedurende een uur stilgelegd. Alle werkne mers, die van deze ploeg deel uitmaakten, hebben aan deze actie deelgenomen. Dit was een voortzetting van de prik- actif van vorige week woens dag.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 3