Akkerbouwproducten zijn te gering in prijs verhoogd TWEE WEKEN CEL VOOR RUDEN ONDER INVLOED INFORMATIE-TEAM VAN NVV TE MIDDELBURG PvdA-V r ouwencontact heeft programma rond Stuyt: geen bezwaren tegen vuilstortplaats Arne-Zijkanaal Waarde op hoorzitting agressief planologische plan voor 4 Th. ZEEUWSE LANDBOUW MAATSCHAPPIJ MEENT: Expresse wej} Antwerpen-zeekust vordert Eigenaars schade-h spannen proces aa GROSSIER IN PAND VENECO stad streek Dauwendaele eigen wijkverenigin g ^-Gravenpolder Rilland-Bath Goes .SOLDAAT TANAKA IN MIDDELBURG Start op 15 maart Zangavond le W olphaartsdijk CONTACTDAG OP 8 MEI Con Affezione concerteert in Kwadendamrne Competitie Goes konings'vissen PROTESTEN INWONERS NIEUW- EN ST. JOOSLAND NOG VOOR RAAD VAN STATE 0TEMMINGSPI Sluiskil SU ISWERKEN ZEEBR Jaarvergadering Nan EHBO IJzendijke VRIJDAG 9 MAART 1973 ■whbbi MIDDELBURG De belan gengroep „Dauwendaele" die zich aanvankelijk heeft bezig gehouden met het bepleiten van actuele oplossingen voor de bewoners van een deel van de Middelburgse stadswijk, „Zuid", wil een eigen wijkver- eniging stichten. Tot dusverre had de belan gengroep nauwe relaties met de wijkvereniging „Zuid", die met zijn 650 leden, waarvan er 150 in „Dauwendaele" woont, de gehele wijk over koepelde. De belangengroep Dauwen daele vindt het noodzakelijk en zij wordt daarin ge steund door een aanzienlijk aantal bewoners van de woon wijk tot een afbakening van werkterreinen te komen. De brede Schroeweg, die „Zuid" in twee helften snijdt, zal de grenslijn tussen de werkgebieden van de nog te stichten wijkvereniging „Dau wendaele" en de „oude" wijk vereniging Middelburg-Zuid gaan vormen. Waarschijnlijk zal de oude wijkvereniging haar nam wijzigen en zich „wijkvereniging Magistraat- wijk" gaan noemen. In een algemene ledenverga dering, die op 10 april in het kerkcentrum „De Hoeksteen" wordt gehouden, zal aan de leden van de oude wijkvereni ging worden gevraagd, zich met een naams- en statuten wijziging akkoord te verkla ren. Het bestuur van de wijkver eniging „Zuid" betreurt het, zo werd woensdagavond ver klaard, dat op een betrekkelijk klein stukje Middelburgs grondgebied, twee wijkvtreni- gigen zullen moeten opereren. „Wij zijn echter voor een vol dongen feit gesteld", aldus het bestuur. „Het enige dat wij kunnen doen, is de onafhanke lijkheidsbeweging in Dauwen daele sportief tegemoet tre den en haar alle kansen ge ven". Er zal, nadat de nieuwe werkgebieden zijn bepaald, een poging worden gedaan om algemene wijkbelangen, die de beide wijkverenigingen be treffen, te laten behartigen door een nieuwe overleggroep. (Van een onzer verslaggevers) GOES. De Zeeuwse Landbouw Maatschappij (tot bevorde ring van landbouw, tuinbouw en veeteelt in Zeeiand en Noord- Brabant) vraagt zich af of het geen tijd wordt dat aan de aan gevallen industrieën en ondernemers steun wordt verleend. Nu de vakbonden door middel van een soort guerrilla-tactiek tegen over industriële ondernemingen hun eisen inzake de inkomens nivellering trachten af te dwingen, heerst er grote arbeidsonrust Volgens ZLM-voorzitter J. B. Becu blijkt het met zoveel ophef afgesloten centraal akkoord in de praktijk niet de minste bij drage te leveren aan de inflatiebestrijding. nieuwe toekomstmogelijk heden voor de vlasindus trie, volgens de heer Becu gaat het erom nog een paar moeilijke jaren te over bruggen, omdat steeds meer vraag ontstaat naar verteerbaar verpakkings materiaal. de rentesubsidieregeling voor de fruitteelt, die, zoals de heer Goud wist te ver tellen, door Brussel zonder essentiële wij zingingen is goedgekeurd. de vaststelling van een mi nimumprijs voor volle melk van 69 cent per liter, waardoor een halt is toege roepen aan extreem lage stuntprijzen. De heer Van Heijst vond het jammer dat voor de halfvolle melk niet eveneens een minimum prijs was vastgesteld- De Z.L.M.-voorzitter be steedde tijdens de onlangs ge houden hoofdbestuursvergade ring uitvoerig aandacht aan de sociaal-economische situatie in ons land. Hij wees zijn gehoor op de machteloze democratie die we eigenlijk aanschouwen, nu de kabinetsformatie nog steeds niet wil slagen- En dat, terwijl een krachtige regering toch zo dringend gewenst is. Uitvoering stond de vergade ring ook stil bij de door het COPA voorgestelde verhoging van de gegarandeerde land bouwprijzen. „De invloed van met name Italië en Frankrijk is in deze voorstellen toch wel duidelijk merkbaar', aldus de heer Becu. „Daarbij moeten we constateren dat de verho gingen voor de akkerbouwpro- dukten beneden de maat zijn. De voorgestelde verhogingen moeten, zeker voor de akker bouw, als een absoluut mini mum worden beschouwd. Wanneer landbouwcommissaris ir. P. J. Lardinois denkt aan aanzienlijk kleinere prijsver hogingen dan door het COPA is voorgesteld, is dit volgens het ZLM-bestuur niet aan vaardbaar. Ondanks de (tijde lijk) gunstige prijzen van de vrije produkten, is de situatie in principe namelijk nog even ernstig als vorig jaar". Economisch-sociaal voorlich ter Markusse gaf een uitvoe rig overzicht van de voorwaar den waaronder rentesubsidies kunnen worden verkregen. Met name de arbeidsnormen ter bepaling van het arbeids inkomen per uur zijn nu veel meer op de praktijk afgestemd dan voorheen. Dat betekent dat in principe nu de meeste veehouderij- en akkerbouwbe drijven voor rentesubsidie in aanmerking kunnen komen, wanneer men met een ontwik kelingsplan kan aantonen een investering te doen die de 20.000 gulden te boven gaat. Voorts werd melding ge maakt van: (Van onze correspondente) MIDDELBURG Een 28 jarige ex-inwoner van Zaam- slag die in het verleden al ver schillende keren bewezen heeft dat het voor hem niet mogelijk is de auto te laten staan als hij de drankfles wat al te scheutig gehanteerd heeft, kreeg donderdag van de politierechter in Middelburg twee weken onvoorwaardelij ke gevangenisstraf en twee jaar ontzegging van de rijbe voegdheid opgelegd. Vorig jaar op 28 oktober reed hij in Zaamslag met zijn auto eerst tegen een gepar keerd staande motorfiets, daarna tegen een lichtmast waarna hij tegen de gevel van een werkplaats tot stilstand kwam. De ravage was groot en de dronkemansvertoning viel in Zaamslag dan ook niet in de smaak. De officier van justitie eiste de ongewoon zware terechtwijzing van twee weken onvoorwaardelijke ge vangenisstraf en twee jaar ontzegging. De politierechter kon zich volledig met deze eis verenigen. Scholier J. L. uit Breskens, 19 jaar oud had er beter aan gedaan om op 21 september 1972 zich na een aanrijding bekend te maken aan het slachtoffer. Dat deed hij niet en sloeg in paniek op de vlucht. Het begon verkeerd te gaan toen hij geen voorrang gaf. De botsing die daaruit volgde was een nare bijkom stigheid. Het werd pas echt vervelend toen hij de benen nam. De auto bleek van zijn broer te zijn. De officier eiste donderdag morgen vijftig gulden boete voor de voorrangsovertreding en honderdvijftig gulden voor het doorrijden erna. De poli tierechter toonde begrip voor de schoolse situatie van de jongeman en verlaagde de boete tot veertig gulden en honderdvijftig gulden waarvan 75 gulden voorwaardelijk en twee jaar proeftijd. Bij P. J. T. uit Den Haag liep het proefverlof, dat hij in Aardenburg bij familie had doorgebracht, wat uit de hand. Hij kreeg op 29 oktober ruzie, sloeg een ruit in en vernielde een waspaal. De officier eiste honderdvijftig gulden boete waarvan honderd gulden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Met daaraan vastgekoppeld de bijzondere voorwaarde dat de schade nog deze maand vergoed moet worden. De politierechter zag vooral dat laatste niet zo zit ten en veroordeelde T. tot 75 gulden boete. M. P. P. uit Souburg nam op 21 augustus vorig jaar van een goede klant een draagbare te levisie over voor honderdder tig gulden. Dat vond hij een redelijke prijs. De officier verdacht de man sterk van heling en eiste 250 gulden boete. De politierechter had wel vertrouwen in P. en sprak hem vrij van het hem ten laste gelegde. Mevrouw J H. S. uit Goes zou vorig jaar november in haar woonplaats niet op tijd te kennen hebben gegeven, dat ze van plan was een op de voorrangsweg rijdende brom fietser voorrang te verlenen. De jongeman schrok zich wild remde en kwam te vallen. Me vrouw draaide het portier raampje open en voegde de jongeman toe: „Gelukkig dat het zo goed is afgelopen", waarop ze het gaspedaal in drukte en wegreed. De jongen had nogal wat schade en twee onafhankelijke getuigen ver klaarden dat mevrouw al half over de haaietanden heenstond voordat ze stopte. Mevrouw kon het niet eens zijn met de eis van de officier van justitie die 75 gulden boe te voor de aanrijding en 150 gulden voor het doorrijden er na eiste. „Ook al heb je naai de eigen mening geen schuld aan een aanrijding, dan zou het nog fatsoenlijk zijn ge weest als u uit de auto was gestapt om u om het slachtof fer te bekommeren", zei de officier van justitie in zijn re quisitoir. De politierechter vonniste conform de eis van de officier van justitie. Neus gebroken Te 's-Gra venpolder is een aanrijding ontstaan tussen de 70-jarige bromfietser C.J.M uit Kwa dendamme en het 13-jarige meisje A.L. uit Hoedekenskcr- ke, die met haar fietsje zonder te kijken van een parkeer- strook de rijweg opreed. De bromfietser liep een gebroken neusbeen op. Kerkdienst Zondag 11 maart vindt in de Nederlands hervormde kerk te Rilland Bath te 9.45 uur een dienst plaate voor jong en oud met muzikale medewerking van het WaJcherens Jongerenkoor ondier leiding van Luis Blom- maart. Het thema van de dienst is: „Ben ik mijnbroe- ders hoeder?" Voorganger is D. E. Hiiensch uit Kloetinge. Na afloop is er koffie in het hervormd centrum. Gevonden voorwerpen De voorwerpen die op het politie bureau te Goes als gevonden staan aangegeven en nog niet zijn afgehaald zijn over febru ari: diverse sleutels, hand schoenen en bankbiljetten, een zwarte hond, een doos over hemden, een schooletui, een motorhelm, een herenhorloge, een gouden oorbel, een meet stok, een plastic tas met gym schoenen en handdoek, een schooltas, nog een schooletui. een sjaal, een snoeischaar, een regenbroek, een damestas, een dameshorloge, een vierkleu renballpoint, weer een heren horloge, een ijzerzaagbeugel, een ceintuur en een gouden armband. Op het posthuis te Wolp- haartsdijk: een paar wanten, een wollen sjaal, een schroe vendraaier, een bos sleutels en een padvindersriem. ink-*"' - r- '-.A - -a g - «e- 0 De Belgische zeekustroute vordert gestaag. Eind dit jaar zal men vanuit Antwerpen over deze expresseweg al tot Moer- beke kunnen rijden. (Van onze correspondent) KAPELLEBRUG De nieuwe expresseweg van Ant werpen naar de zeekust is vanaf Zwijndreeht tot Kemze ke al geruime tijd over één baanvak uitgevoerd. De aanleg van het wegdek vanaf Kemzeke via Stekene naar Moerbeke is nu ver ge vorderd. Vermoedelijk kunnen deze werkzaamheden nog eind van dit jaar worden afgerond. Volgens de planning van het overige weggedeelte, moet het trajekt in 1976 opgeleverd worden. De nieuwe weg opent ook aardige perspectieven voor Zeeuwsch-Vlaanderen. omdat de route een zeer snelle verbinding geeft met de Belgische kust. In combinatie met de E-10 ontstaan daardoor ook nieuwe mogelijkheden voor het overige deel van Zuid-West-Nederland. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Vanavond wordt in de Schouwburg te Middelburg het toneelstuk „Soldaat Tanaka" opgevoerd. De vorstelling wordt ge bracht dor toneelgroep Globe. Deregie is van Ton Lutz. Me despelenden zijn onder meer Jenny Arean, AnnHasekamp, Eric Schneider en Hans Bos winkel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De af deling Middelburg van het NVV gaat als tweede in Ne derland beginnen met het instellen van een informatie team, dat de leden maar ook de niet-leden, wegwijs moet maken in de voor hen inge wikkelde materie zoals, om maar eens een voorbeeld te noemen, een loonafrekening. Op 15 maart is het zo ver. Dan begint het team op volle toeren te draaien, na een voor bereidingsperiode van ruim een jaar, waarin allerlei moge lijke adressen van diverse in stellingen, variërend van de sociale diensten tot kerkelijke instellingen, werden verzameld. Het is perse niet de bedoeling op de stoel van een ander te gaan zitten. Het is echter voor vele mensen al moeilijk om, wanneer zij problemen heb ben, het juiste adres te vin den, waar de moeilijkheden opgelost kunnen worden. Het informatieteam verwijst de mensen dan naar de goede in stellingen en geeft een intro ductiebrief mee waarin in het kort de problemen worden sa mengevat, zojat de diensten weten waar zij aan toe zijn. Voordeel is, dat, voordat de ambtelijke apparaten losgela ten worden, de man die om raad kwam al een veel per soonlijkere aanpak achter de rug heeft, waardoor een soort drempelvrees overwonnen wordt. Het team, voortgeko men uit het wekelijkse spreekuur van de industrie bond, waarop men vroeger voor moeilijk te beantwoorden vragen kwam te staan, staat dag en nacht klaar. Alleen de specifieke zaken die betrek king hebben op de bond zelf, worden door het team opge lost. De rest wordt dus door verwezen. Het team bestaat uit vijf man die een gedegen opleiding achter de rug heb ben: de heren H. Diephuis, C. Leenman, H. de Vos, S. de Vries en coördinator W. Pe permans. (Van onze correspondent) WOLPHAARTSDIJK De Bijbel Kiosk Vereniging heeft een bijzondere zangavond ge geven in de Ned. Herv. kerk te Wolphaartsdijk. Medewer king werd verleend door de bekende zanger Kees Deenik, die tevens op enthousiaste wijze de samenzang leidde; verder door de trompettist dhr. G. van Herwijnen, het Chr. Gemengd Koor „Ons Ge noegen" Heinkenszand onder leiding van mevr. J. J. Nieu- wenhuyse, het Wolphaartsdijk- se muziekcorps „ADVENDO" onder leiding van dhr. P. Huysse, terwijl de orgelbege leiding werd verzorgd door dhr. L. J. Kleinepier. De avond werd geopend door de Geref. predikant ds. A. v.d. Berg. De Ned. Herv. predikant ds. P. van Die verzorgde de sluiting. (ADVERTENTIE) [koelhuis I boterf# MIDDELBURG Het Vrouwencontact van de Partij van de Arbeid in het gewest Zeeland heeft op zijn jaarver gadering besloten tot een con tactdag op dinsdag 8 mei op Schouwen-Duiveland. Het ge zellig uitstapje begint om 10.00 uur met een lezing van burgemeester A. P. Schouwe- naar over de recreatie en in richting van het Grevelingen- bekken, in het Huis van Nas sau te Zierikzee. Na de gezamenlijke koffie maaltijd gaat het met bussen KWADENDAMME De fanfarevereniging „Con Affe zione" te Kwadendamrne geeft onder leiding van dirigent A. van de Cingel op zaterdag 10 maart een uitvoering in „De Bucht". Het fanfarekorps komt uit de zgn. vaandelafdeling van de K.N.F.; dat is de hoog ste amateuristische afdeling. De fanfarevereniging telt ruim zeventig leden, circa tien pro cent van de plaatselijke bevol king. De drumband, die in 1972 voor het eerst aan een con cours deelnam en een eerste prijs mee naar huis bracht, verzorgt eveneens een gedeel te van de uitvoering, terwijl het jeugdcorps en de in oplei ding zijnde aspiranten niet minder van zich zullen doen horen. Na afloop van de muzikale show volgt er een bal met medewerking van de Apollo's uit Putte. De aanvang van de muziekavond is acht uur. (Van een onzer verslaggevers) GOES In de Oosterschei de bij Katseveer is de compe titie van de eerste Goese hen- gelvereniging voor de konings visser 1973 van start gegaan. Aan de wedstrijd namen 87 hengelaars deel. Te zamen vingen zij 228 bovenmaatse vissen met een totaalgewicht van bijna dertig kg. F. West dorp ving de grootste vis, een bot van 560 gram. De uitslag van dc wedstrijd: 1 M.J. Dir riks 1755 punt, 2 W. I. de Regt 1470, 3 F. Westdoro (225 4 M.Jè de Bak 1060, 5 M. W. Schipper 1040, 6 N- Willemse 900 pnt. Zaterdag 28 en maandag 30 april vindt eveneens te Katse Veer, de tweede wedstrijd plaats, het zgn. dubbelcon- cüurs. Prijsuitreiking maancag 30 april te acht uur 's avonds in Slot Ostende te Foes. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG Minister Stuyt (Volksgezondheid en Milieuhygiëne) gelooft, dat er voldoende garanties zijn om misbruik van de vuilstort plaats van de gemeente Mid delburg in het Arne-Zijkanaal te kunnen voorkomen. De be windsman antwoordt dat aan het Tweede-Kamerlid Jan Terlouw (D'66), die zijn onge rustheid over die stortplaats heeft uitgesproken. Overigens wijst de minister erop, dat voor de Raad van ter Stuyt mee, de Raad van State nog een procedure loopt. State een uitspraak doen. Gedeputeerde Staten van Zee land, een hinderwetvergunning aan Middelburg te geven- Op 12 augustus 1969 heeft het Middelburgse gemeentebe stuur een verzoek om een hin derwetvergunning bij het pro vinciaal bestuur ingediend om het Arne-Zijkanaal te gebrui ken als stortplaats van grof vuil en huisvuil. Begin februa ri 1972 hebben Gedeputeerde Staten die vergunning onder voorwaarden verleend. Door 303 inwoners van Nieuw- en Sint-Joosland is toen beroep aangetekend tegen dat besluit. Binnenkort zal, zo deelt minis- Ruim 300 inwoners van Nieuw- en Sint-Joosland heb ben namelijk beroep aangete kend tegen het besluit van De in en bij het Arne-Zijka naal voorkomende water- en weidevogels kunnen gemakke lijk door de directe omgeving (Veerse Meer) worden opge vangen. De minister is het niet eens met het Kamerlid, dat het milieu door het „ver drijven" van die vogels zou worden aangetast. Ook uit re creatieve overwegingen be staan er geen bezwaren tegen de stortplaats: het kanaaltje wordt aldus minister Stuyt slechts sporadisch gebruikt door pleziervaartuigen en voor oeverrecveatie. Demping van het Arne-Zij kanaal heeft ook geen nadeli ge invloed op de aan- en af voer van produkten over wa ter van1 en naar bedrijven op het Middelburgse industrieter rein (Hercules N.V.). Dat transport geschiedt geheel via het Kanaal door Walcheren en het Arne-kanaal. Gedeputeerde Staten hebben het Middelburgse gemeentebe stuur wel als voorwaarde ge steld dat het verboden is on der meer resten van land- bouwbespuitingsmiddelen en giftige afvalstoffen van chemi sche fabrieken te storten. Het Kamerlid had de bewindsman gewezen op het gevaar, dat er via het kwelwater verontrei nigd water in het Kanaal door Walcheren zou kunnen Komen. De bewindsman meent echter dat er voldoende garanties zijn gesteld om dat te kunnen voorkomen. Overigens zal het Middel burgse gemeentebestuur voor lopig geen gebruik maken van de hem verleende hinderwet vergunning. Eerst zal het be roep bij de Raad van State moeten zijn behandeld. Een aantal gemeenten in de regio Midden-Zeeland heeft inmid dels bij Middelburg geïnfor meerd of het mogelijk is ook huisvuil uit die plaatsen in 'iel Arne-Zijkanaal te storten. Ais dat zal gebeuren, raamt de minister, een „levensduur" van 10 jaar voor de stort plaats- De afstand tot de woonker nen Middelburg, Nieuw- en St.-Joosland en Arnemuirlen bedraagt respectievelijk 1500, 300 en 1000 meter. Ten aan zien van de bewoners van Nieuw- en St.-Joosland is dat geen bezwaar, vindt minister Stuyt, omdat het stortt.errein door een tussenliggende, met bomen beplante dijk aan het gezicht wordt onttrokken. naar de nieuwe jachthaven van Brouwershaven en later op de middag, via een rondrit over het eiland en de nieuw» Brouwersdam, naar de West hoek en de werkhavens in dê Oosterscheldemonding. Het PvdA-vrouwencontact maakt in een rondschrijven aan alle groepen, correspon- dentschappen en vrouwelijke partijleden nog enkele belang, rijke data bekend. Zo vind; maar dat was al bekend, za- terdag 17 maart de jaarverga dering van het gewest Zeeland van de PvdA plaats. Donder, dag 12 april is in „de Gouden Poorte" aan de Wagenaarstraat te Middelburg een onderwijs- dag met als discussiestuk „0t en Sien", ter voorbereiding'op het landelijk congres van het Vrouwencontact donderdag 11 oktober in Utrecht. Vrijdag 13 en zaterdag 14 april vervol gens vindt in het Van Eeghen- huis te Aardenburg een open weekeinde plaats van PvdA, PPR en D'66 over de sociaal, culturele ontwikkelingsschete. Dinsdag 8 mei is bovenge noemde contactdag, zaterdag 29 september een discussiedag met als thema „Samen Overle ven" en dinsdag 13 november tenslotte de jaarvergadering van het PvdA-vrouwencontact in Goes. (Van onze correspondent) REIMERSWAAL Het ge- meentebestuur van Reimers- waal heeft dinsdagavond na der leiding van loco-burge- ineester C. Slabbekoorn, de kernen Waarde en Oostdijk aangedaan op haar jaarlijkse hoorzittingentoernee. Waarde kwam daarbij ditmaal zeer agressief uit de hoek. Op het Oostdijk was het al lemaal nogal rustig. Het enige verzoek van de plaatselijke bevolking gold een speelter- reintje voor de jeugd. Maar omdat niemand in het ge huchtje genegen is zijn grond te ruilen of te verkopen, kan de gemeente daar op korte termijn weinig aan doen. Ont eigening is evenmin mogelijk omdat voor de kern eigenlijk geer. vast bestemmingsplan bestaat Ook Waarde bleek moeilijk heden te hebben met zijn speeltuin, niet omdat die er niet is, maar omdat die te ver van de kern verwijderd ton liggen. Ook werd de wens geuit wat meer speelwerktui- gen voor de kleuters te plaat sen. Een andere bewoner hield wellicht ten overvloede een warm pleidooi voor het open houden van de Oosterschelde, niet anders bedoeld om de zaak nog eens onder de aan; dacht te brengen, want M bleek over de afsluiting exact hetzelfde standpunt te staan als het gemeentebestuur- de uitdrukkelijke wens van een nieuw onderzoek. Ook de locatie van de Pcr)' leiding met bijbehorende zui veringsinstallatie riep vragen op. Maar omdat hierover oo bij het gemeentebestuur nog slechts weinig bekend W|* konden weinig concrete mede delingen gedaan worden. staat vast dat Brabant de ei gen zuivering (binnen de or vinciegrenzen) ter hand ïa nemen zodat ReimerstvM' voor het eigen vuil een apart installatie zal moeten financi - ren. En dan de ontwikkeling va de kern Waarde. Inwoner Louisse was van mening de gemeente het op dit PU lelijk liet afweten. En inwon- Dek vond ook dat het me bedeelde kind met z0 NEI eten wel mager moest bujv Van gemeentezijde wero ni op geantwoord dat, op *eis na. aan Waarde het raeej geld gespendeerd is en toch niet alle kinderen ev .-eel kunnen krijgen. Wethou der Slabbekoorn vond het mooi dat het in het kader v de afronding nog mog jten geweest huizen neer te zei terwijl dat financieel eiêen'L al niet meer kon. „U moet vergeten dat wij Waarde i de herindeling) met een liete inboedel hebben ove nomen", aldus de loco-bu'fc meester- vüijdaG 9 MAART 1973 fje( Ztoin; schitterende na tuur prachtige flora en fauna. Belgische vogelliefhebbers MIDDE rooral bezien Nederlandse gemeente plannen met betrekking tot het pjano]ogi, Ztoin met argusogen. (Van een onzer verslaggevers) AARDENBURG Grossier- derij Catsman in Aardenburg heeft plannen om in het vroe- jere fabrieksgebouw van Ve- neco in Aardenburg een winkel of supermarkt te vestigen. Deze mededeling deed wet houder G. Bonte tijdens de raadsvergadering in Aarden- i burg. De raad had. er in dit I verband geen bezwaar tegen I om de industriële bestemming I van het pand te wijzigen. Vleeskaarting Vrijdag 9 maart wordt in café Atlanta in Sluiskil een vleeskaarting ge houden. De heer J. van Taten- hove heeft voor elke deelne mer een prijs beschikbaar ge steld. meente van een soort vak vies van Sluis. Het plr blijven t stig va: Zeeuwse burg, die werkte r dam, ee van de De woi stuk terr ringskani ten kom momente camping se. De co vereniger dat de mgedieni vige be: taal 120 stichten, gen, vil paar da peerterre drijf. Ondan vies van de geme stemmin Hiervoor toestemn die zich dezelfde advisere (Van een onzer verslaggevers) ZEEBRUGGE Een aantal huiseigenaars uit Zeebrugge heeft voor de burgerlijke rechtbank in Brugge een pro ces aangespannen tegen het Belgische ministerie van IJZENDIJKE In de be iaardensociëteit heeft de afde ling IJzendijke van de E.H.- P'O de jaarvergadering ge houden. In zijn openingswoord liet voorzitter L. Pollet de ac tiviteiten van het afgelopen jaar de revue passeren. Onbetwist hoogtepunt was de viering van het twintigjarig bestaan van de IJzendijkse af deling. De heer Pollet kon tij dens de vergadering tevens nieedelen dat mevrouw Ver- straeten-Sutin voor het Lotus diploma was geslaagd. Ver- Heugd toonde hij zich ook over bot feit dat weer twee nieuwe Jerbandposten konden worden bijgeplaatst te weten aan het tankstation bij de rondweg en blJ de heer Art. Haers in de Wijk Pyramide. Blijkens gedane mededeling p een nieuwe cursus voor y.B.O. gestart. In totaal 26 cursisten hebben zich hiervoor °Pgegeven. Nadat de penningmeester ?Q?9 ^nancieel verslag over had voorgelezen werd de begroting 1973 behandeld. Me rouw L. de Pooter werd ge- bzen in de kascommissie. 1 evrouw Dees-Risseeuw, die net meer herkiesbaar was, jeeg als opvolgster mejuf- °uw A. Thomaes- Het be- uur van de IJzendijkse afde- h*g werd voorts uitgebreid "jet de heren A. Verbeke en de Smit. (Van e BREi (zaterd voor d niging nu al staandi blijspe het pa gespeel Breske de ee voetlic De niet gf

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 6