MIET LOG VIER KOPLOPERS PLANINC VELT RUS BALASJOY [Titelduel derny's naar Rotterdam Gratis 2 Bonte Bloem Bekers I Bij^oU X\ WIELERTWEEDAAGSE NIET VAN DE BAAN Equipe Risseeuw- Hamelink winnaar m „Orka-rit" Big Smash de baas over ON A Blin ziet zijn gage slinken KM Verzadigd Enklaar dicht bij meester titel Etebro- Flandria formatie Materiaalwagens Te Iaat sport roede tijden [van Van de Kreeke .Spaar 12 Knorr verpakkingen (van Soepen of Bouillon) Zo bestelt u gratis 2 Bonte Bloem Bekers van stootvast Arcopal/table. l Let op: aktie verlengd tot 31 maart 1973 j UITSLAG Woensdag 31 januari 1973 13 bezighouden met de marke ting van de produkten zodat de agrarische potentie eindelijk ook echt benut wordt Als echt benut wordt. Als we het platteland kunnen leren om niet alleen voedsel te ver bouwen, maar het ook te ver werken en te verkopen, dan is er kans 05 een bloei van die gemeenschappen en dus op nieuw, bevredigend, want om scholing vragend emplooi voor de stadswerkelozen. Natuurlijk moeten we dat met beleid doen, dus in de context van de lokale situatie. Het moet de plaatselijke bevolking boeien, zodat ze mee gaan doen". e condi- et alleen gewassen sar waar ndstoffen eindpro- en: soft- bijvoor- klare ca- loet men Tijen ook „Enugu". zegt mr- Ndu nog „is East-Central State niet. Er zijn in deze staat ontzettend veel dorpen: sommige zijn nog praktisch onontdekt: 214 miljoen mensen weten naar schatting niet eens dat zij in een land wonen, dat Nigeria heet. Als je het over East-Cen tral State hebt, spreek je over hoog ontwikkelde steden en over Afrika op z'n primitiefst. We willen proberen: om die kloof te overbruggen.'' En ook zegt hij nog: „Het zijn veelal de kerken geweest, die de mensen onderwijs hebben ge bracht: daarom kunnen en mo gen de kerken zich niet neu traal opstellen, wanneer er geen werk meer te vinden is voor de door hen opgeleide mensen." Als man van de kerk zegt Ndu erbij: „Je kunt niet preken voor mensen die hon ger lijden. Je kunt wel probe ren te tonen dat een echt ge loof dat leidt tot liefde en solidariteit niet alleen de ziel redt, maar ook op het menselijk-aardse vlak bevrijdt van lijden." teur van Iden van Een tamelijk verbitterde en nogal omstreden man in Enugu is dr. Akanu Ibiam, eertijds gouverneur van de zuid-ooste lijke regio van Nigeria, eer tijds ook door koningin Elisa beth geadeld! tot Sir Francis Ibiam, groot sympathisant met de Biafraanse zaak, reden waarom hij zijn adelsbrieven terugzond naar het Engelse hof een man met een be smet verleden, out-of-date. door sommigen vereerd als een heilige, door velen ook geme den als een rancuneus brok vleesgeworden verbittering. 1' had dr. Ibiam leren kennen in Uppsala, in 1968, en zag hem nu terug: de in Zweden tijdens de assemblée van de Wereld raad van Kerken bewonderde woordvoerder van Biafra lijkt nu exemplarisch voor de ge frustreerde lbo. Hij zegt over het thema van de onderlinge twisten der Afrikanen: ,,"e moeten leren dat het christen dom geen blanke godsdienst ft dat Jezus voor Herodes vluchtte naar Afrika, dat hij ons verlossen kan." En over het Afrikaanse ressentiment jegens de blanken een emo tie die dr. Ibiam persoonlijk niet vreemd is merkt hij op; „Wij Afrikanen moeten verder leren dat een blanke ook een door God geschapen mens die goed en slecht kan zijn» rijk en arm, gelukkig en onge lukkig die kan liefhebben en haten." Valt het de Afrikaan moeilijk dat te geloven- „Och", aldus dr. Ibiam, „julli* zijn verheidenst, jullie hebben je geloof ingewisseld voor ma- terialisme, jullie zijn veel te rijk, jullie zijn verzadigd." WIJK AAN ZEE (ANP) Bert Enklaar kan woensdag internationaal meester zijn. Hij verovert die titel wanneer hij in de dertiende ronde van het Hoogoventoernooi remise maakt met Hartoch. Dinsdagmiddag al had Enklaar de basis gelegd voor zijn meester schap. Met imponerend vakmanschap versloeg hij met zwart de gevreesde Zuidslaviër Ljubojevic. Het gebeurde in een combinatierijke partij, die door de honderden toeschou wers bij de demonstratieborden ademloos werd gevolgd. De remise tussen Zuidema en Szabo stelde niets voor, ze ven zetten slechts, daarna - kroop de Hongaarse groot- I meester met hoge koorts onder 1 de wol Ook Andersson - Don- I ner en Hort Tal waren produkties van zeer beschei den afmetingen. Heel anders was de confrontatie tussen Ba- lasjov. de verrassing uit de Sovjet Unie, en Antin Planinc, de vechtschaker uit Zuidsla- vië. De Zuidslaviër werkt eigen lijk raadselachtig. Het begrip remise lijkt hem vreemd te zijn. Bij hem is het buigen of barsten. Dinsdag had hij er weer verschrikkelijk veel zin in. Hij stuitte de forse schaker uit de Sovjet Unie, die nog geen partij had verloren en op weg leek naar de toernooizege en internationaal grootmees terschap, nogal hardhandig. In een Spaanse partij won Pla- j HAMBURG (RTR) De 1 oud-Europees kampioen bok- sen in het zwaargewicht Jürgen Blin, die een come I back wil maken, heeft zijn I gage sinds oktober van het vorig jaar danig achteruit zien gaan. Destijds ontving de Westduitser voor het (verlo- I ren gevecht tegen de huidige ■kampioen Joe Bugner (GB) j een bedrag van ongeveer 135.000 gulden. J Zaterdag bokst Blin in Kiel [tegen de Zuidamerikaan Dan- py Machado voor de luttele som van ongeveer 3.000 gul den. Het kan Blin echter niet (veel schelen. nine na dertig zetten een stuk en daarmee de partij. De onverwachte overwinnin gen van Planinc en Enklaar werden begeleid door het suc ces van Wasjoekov op vete raan Miguel Najdorf, die op nieuw met zijn eigen variant van het Siciliaans werd ver slagen. Zijn kansen op een (achtste) prijs zijn er danig door verminderd. De mogelijk heid dat Wasjoekov door breekt naar de top is niet uitgesloten. Hij heeft nog par tijen tegen Langeweg, Ree en Andersson staan. Interessant was ook het duel tussen Ree en Langeweg. De zwartspeler wist met zijn fijne manoeuvres overwicht te ver werven en een pion buit te maken. Gedurende de pauze overtuigde Ree er zich van dat voortzetting van de strijd zin loos zou zijn. Hartoch verloor opnieuw (tegen Ribli) na wei nig geïnspireerd spel aan ziin kant van het bord. De uitslagen van de partijen dinsdag in de twaalfde ronde van het Hoogoven schaaktoernooi wenden ge speeld, ziin: GROOTMEESTERGRUEP: Ree Langeweg afgebroken, Wasjoekov - Najdorf 10, An dersson - Donnar VzV4, Hort Tal 14V2, Ljubojevic - En klaar 01, Hartoch - Ribi 0 1, Zuidema - Szabo VzVz, Planinc - Balajov 10. Afge broken partij elfde ronde- Donner - Wasjoekov >/2Vz- De stand na twaalf ronden is: 1 Hort, Balassjov, Tal en Wasjoekov 7>/2 pnt., 5 Planinc 7 pnt-, 6 Andersson, Ljuboje vic Szabo en Ribli 6y2 pnt., 10 Enklaar en Najdorf 6 pnt., 12 Zuidema 5'/2 pnt., 13 Ree 4>/2 pnt. en 1 afgebroken partij, 14 Donner 4 pnt., 15 Langeweg 3y2 pnt. en 1 afg. 16 Hartoch 2'/2 punt. MEESTERGROEP: Reicher Quinteros 01, Ferenc Por- tisch - Markland i/2y2, Antu- nac - Bednarski 10 Adorjan - Vain Scheltinga 10, Kuraji- ca - Nijdam 1—0, Garusel - Ghitescu afgebroken, Alia Koesjruir - Sax afgebroken, Hecht - Van der Weide 1— 0„ De stand aan kop na twaalf ronden: 1 Ghitescu 844 pnt. en 1 afg-, 2 Hecht en Quinteros /2 pnt., 4 Portisch 8 pnt. ROTTERDAM (ANP) (Tijdens een vergadering van de vereniging voor winter- Ibaandirecteuren (UEVH) die in Dortmund is gehouden, yerd besloten dat de zesde aoorlogse zesdaagse van Rot- fcrdam zal worden gehouden (Van onze sportmedewerker) DEN HAAG Zeelands top- Khaatser Arjaan van de Kreeke Iwas op De Uithof in Den Haag de snelste op de 500 meter. In 43.6. Rudy Liebrechts. die weede werd. deed er 0.1 sec. inger over. Op de 1000 meter werd Liebrechts eerste en Van de Kreeke tweede in 1.30.5. Dit is de beste tijd ooit door een Zeeuw op deze avond gemaakt Bij wedstrijden voor junioren op dezelfde baan plaatste de Zeeuw Jan Mesu zich als derde op de 500 meter in 41.8. van 17 tot 22 januari 1974. Tevens werd de datum voor de zesdaagse van Groningen, mits deze doorgang vindt, vastgelegd: 11 tot 16 oktober 1973. Rotterdam kreeg tevens de organisatie toegewezen van het Europees kampioenschap achter derny's dat in decem ber van dit jaar zal worden verreden. De nieuwe opzet van de zesdaagse zoals deze de laatste keer in Rotterdam is verreden, heeft veel bijval gekregen op deze vergadering. Er zal een voorstel worden uitgewerkt om deze opzet de finitief te doen worden. Tij dens de zomervergadering van de EUVH, die in mei in Zürich wordt gehouden, zal definitief over deze zesdaagse nieuwe stijl worden beslist. In principe gaat men ervan uit dat er zes avonden aaneen zal worden gereden, waarbij de mogelijkheid wordt openge houden dat er ook nog een of meer middagen kunnen wor den ingeschakeld. In vergade ring besloot dat de aanduiding van eerste en tweede categorie voor de zesdaagse zal komen te vervallen. De Hebro Snacks-Flandriaploeg, met in zij n midden ploegleider Ben van Erp (in pak) Uiterst links mecanicien Bert Boom. Uiterst li nks gehurkt de enige Westbrabander van de formatie: Ton Damen uit Ulvenhout. (Van onze sportredactie» TILBURG Ben van Erp, de ploegleider van de nieuwe Hebro Snacks Flandria- formatie, deelde gisteren tij dens de officiële voorstelling van de achttien renners in De Postelse Hoeve in Tilburg mee dat zijn ploeg aan bijna alle klassiekers, Olympia's Toer en enkele buitenlandse ronden zal deelnemen. Wat die buitenlandse ronden be treft denkt de Tilburger on der andere aan de Ronden van Belgisch Luxemburg en Schotland. De laatste ronde kent Van Erp van verleden ja'-r, toen hij in Schotland als ploegleider van een Ne derlandse afvaardiging fun geerde. De Hebro - Flandria-ploeg ziet er voor dit seizoen als volgt uit: Fons van Katwijk (21 jaar, Oploo), Ton Damen (21, Ulvenhout), Nico van Hest (23, Tilburg), Anne Wiegersmia (21, Drachten), Cees Swinkels (22, Tilburg), Frits Sluper (22, Kerkrade), Jan Huisjes (21, Klooster haar), Henk Smits (22, Baar- lo), Harry Beurskens (23, Tegelen), Gertie Wildeboer (23, Apeldoorn), Jac Spet- gens (22, Someren), Rik Sentjens (18, Budel), Henk Boom (19, Markelo), Ad Toepoel (20. Tilburg), Bart Dekker (19, Tilburg), Jan van Houwelingen (18, Hees- selt), Piet van Kollenburg (18, Sittard), Jef de Jong (18, Tilburg) en de enige prof Cees Zoontjens (Til burg). De begeleiding be staat uit: ploegleider Ben van Erp, mecanicien Bert Boom. masseur Ruud Bak ker. Wiilly Dullens en Jan Janssen zullen respectieve lijk optreden als begeleider van de jonge renners en ad viseur. (ADVERTENTIE) Knip 12 gele wolken uit de voorkant van zakjes KNORR Soepen. Eén Bouillon-verpakking telt voor één gele wolk. I Samen met deze advertentie opzenden naar Knorr I w. Bekers,Postbus 816 Haarlem.Vul hier duidelijk in: adres woonplaats -.prov:- (Van onze sportredactie) BUNNIK De tweedaagse van Zuidwest-Nederland, die tijdens de officiële kalender vergadering van de stad tot stad wedstrijden buiten de „data-bak" viel is nog niet he lemaal van de baan. Zaterdag tijdens de bijeenkomst van de „belangengroep van amateur sponsors" kwam het voorstel om de tweedaagse van Zuid west-Nederland op een don derdag en een vrijdag te hou den. Veel sponsors voelden daar wel wat voor, maar dan zou de tweedaagse in ieder geval voor Olympia's ronde door Ne derland moeten worden gehou den en liefst in de combinatie met de Omloop van de Braak man van 7 april. Caballero- manager Van der Enden: „Als we toch die kant op moeten kunnen we het beter gelijk combineren. En drie da- genkoers achter elkaar is voor de ploegleiders ideaal om eens te kijken hoe de renners er voor staan voor Olympia's ron de". Uiteindelijk deed Cabal- lero een voorstel in die rich ting en dit voorstel zal met de comités van De Braakman en dat van Zuidwest-Nederland nader opgenomen worden. Zaterdag werd ook besloten dat voortaan de materiaalwa gens direct vanaf het begin van een klassieker in de koers mogen. Tot nu toe besliste de wedstrijdleider bij een „stad tot stadwedstrijd", die niet in ploegverband werd verreden, wanneer de materiaalwagens in de koers mochten komen. Meestal was dat na vijftig ki lometer. De ploegleiders zaterdag waren er zeventien van de 26 aanwezig hadden daar be zwaar tegen» omdat het wel eens gebeurde, dat een van de sterkere coureurs dan door materiaalpech kansloos werd. Men hield wel vast aan de neutrale wagens hetgeen bete kent dat elke ploegleider twee wielen moet inleveren- voor de koers bij vijf of zes mate riaalwagens die door de wed strijdleiding uit het aanwezige potentieel worden gekozen. De Omloop van de Baronie op 25 maart zal de eerste wedstrijd zijn, die meetelt voor het merkenkampioen- schap. De Baronie wordt trou wens de enige klassieker waar het ploegenklassement, op tijd wordt uitgerekend, want za terdag besloten de ploegleiders in het bijzijn van Arjaan de Schipper en Bas Goud van de sportcommissie, dat de ploe- genklassementen in de overige klassiekers op plaats zullen worden opgemaakt. Voor „de Baronie" gelden nog de tijden van de beste drie renners per ploeg. Het merkenkampioen- schap bestaat dit jaar verder weer uit een tijdrit (27 juni) in de Flevo-polder en een cri terium (21 juli) in Vlaardin- gen. Ook komt er een compe titie voor sponsors op de klei ne wielerbanen in Nederland (waaronder Oudenbosch), met een finale in het Olympisch Stadion of in het Ahoysportpa- leis. Gezien het teruglopend aantal amateursponsors in Ne derland en de daardoor te ver wachten financiële problemen voor de organisators van grote wedstrijden ging men zaterdag ook akkoord met het feit, dat de grote sponsor* twee ploe gen per klassieker mogen in schrijven. Henny Schouten, ploegleider van Trico Noble, verzocht daarbij om twee ploegen van één sponsor dan wel verschillende shirts aan te geven. de ploeg. Tot nu toe moesten de sponsors dit hun renners meedelen voor 1 november, maar dan was het meestal te laat voor die jongens die niet meer in aanmerking kwamen, om nog ergens anders onder dak te vinden. Door de ploegleiders werd er bezwaar gemaakt tegen de aankomst in Oostburg van de derde etappe van de Om loop van Zeeuwsch-Vlaande- ren. Volgens de ploegleiders werden er na de aankomst van de eerste twintig renners te veel auto's op het parkoers gezet waardoor de renners, die later aankwamen niet eens be hoorlijk konden afspurten. De sportcommissie beloofde dit met het Omloop-comité van Zeeuwsch-Vlaanderen op te nemen. ROB VAN DEURSEN De ploegleiders gingen mee met het voorstel om voortaan de renners van hun ploeg per 15 augustus te laten weten of zij voor het volgende seizoen wei of niet in aanmerking ko men voor een plaats in dezelf- (Van onze tafeltennismedewerker) MIDDELBURG Bij de start van het tweede competi tiegedeelte van de tafeltennis- competitie afdeling Zeeland, hebben in de eerste klas MZ 1 Big Smash 2 en St.-Aloysius 3 op de volle winst beslag ge legd. MZ 1 won het prestige- duel tegen MZ 2 met 73, waarbij Hans van de Voorde voor drie winstpartijen zorgde. Big Smash 2 was met 64 net iets sterker dan Ona 1» en St.- Aloysius 3 haalde bij Wilno 1 via een 3—7 zege de eerste punten binnen in de tweede klas A en B Midden-Zeeland deden zich bij de eerste schermutselingen evenmin verrassingen voor. De Zeeuwsch-Vlaamse tweede klas, spelend met zeven teams, in groep C, hebben reeds en kele wedstrijden achter de rug. Kampioen Effect 1 won hier driemaal in totaal, terwijl debutant Anker in zijn twee gespeelde wedstrijden nog niet tot winst kwam. Van de drie St.-Aloy-teams is alleen St.- Aloy 5 nog ongeslagen. De uitslagen eerste klas: MZ I - MZ 2 7—3, Big Smash 2 - Ona 1 64, Wilno 1 - St. Aloysius 3 37. Tweede klas A: MZ 4 - MZ 6 82, Zand 1 - Goes 2 7 3. Tweede klas B: MZ 5 - MZ 3 010, Big Smash 3 - Zand 2 0—10. Tweede klas C: Effect 1 RWS 1 64, Anker - Effect 1 2—8, Hoop - St. Aloysius 4 64, St.-Aloysius 5 - St.-Aloy sius 6 82. Derde klas A: MZ 7 - MZ II 82, Zand 4 - Laurens 1 1—9. Derde klas B: MZ 10 - MZ 8 46, Big Smash 4 - Croon 1 6—4. Derde klas C: PZEM 2 - Zand 5 10—0, Wilno 2 - MZ 9 8—2. Derde klas D: Ona 3 - Atac 1 2—8. Effect 2 - Effect 3 7— 3, Effect 4 - Sluiskil 37. Vierde klas A: Goes 4 - MZ 13 10—0- Vierde klas B: Veere - MZ 12 55, Apollo 2 - Arnemui- den 2 10—0. Vierde klas C: Atac 2 - RWS 2 55, Sar 1 - Effect 5 5—5. Vierde klas D: PZEM 3 - St. Aloysius 7 91, STV 1 - Ex celsior 91 (Van onze sportmedewerker) ZAAMSLAG Als eerste in Zeeland opende de Zeeuwsch- Vlaamse Automobielsport Club (ZEVAC) het jaar 1973 met het organiseren van de „Orka- rit". Een gevarieerde rit be staande uit een gedeelte van kaartlezen en oriëntatie. Deze eerste rit in het pas begonnen jaar verliep mede door het gunstige weer en de grote deelname zeer succesvol. Om streeks 14.00 uur gingen zowel in de A- als in de B-klasse de eerste rijders van start in de buurtschap „De Griete" om daar na het volbrengen van de rit. die een lengte had van ruim 50 kilometer, ook te fi nishen. Dit lukte alle rijders binnen de gestelde tijd, zodat alle equipes werden geklas seerd. Het eerste gedeelte voor de A-klasse bestond uit kaartle zen volgens^ het op- en afsys- teem, een voor de ZEVAC nieuw systeem. Hierbij moes ten de deelnemers de op hun kaart (1:50.000) ingetekende lijn zoveel mogelijk kruisen met de wijzers van de klok mee. Hierbij moest echt.er wel de kortst mogelijke route geno men worden en met uitzonde ring van kruisingen mocht de zelfde weg slechts eenmaal bereden worden en dan uit sluitend die wegen die op de kaart voorkwamen. De daarop afgekruiste wegen moesten als niet aanwezig worden be schouwd. De op deze wijze ge construeerde route was de hoofdroute, waarbij het in eer ste instantie de bedoeling was deze vanaf de start in voor waartse richting te rijden. Echter niet voor lang want deze hoofdroute moest op de eerstvolgende samenkomst van wegen indien dit reglemen tair mogelijk was worden verlaten, om hem dan via de kortst mogelijke omweg weer te hervatten. Na de tweede (vast tijdcontrole) werd over gegaan naar oriëntatierit en wel volgehs het bolletje-pijl- tjé-systeem waarbij de gete kende wegsituaties opeenvol gend genummerd dienden te worden afgewerkt. Dit alles moest gereden worden met een gemiddelde snelheid van 36 km. per uur. Voor de B- klasse gold het eerste gedeelte „grensbenadering". Hierbij moest de op de kaart ingete kende lijn met de wijzers van de klok mee aan de binnenzij de benaderd worden en wel zo dat het oppervlak tussen de te rijden route en deze lijn zo klein mogelijk bleef. Ook deze klasse moest na de tweede vaste tijdcontrole gaan rijden volgens het bolletje-pijltje systeem. De rit was uitgezet door de heren J.P. de Feijter en S. van Hoeve te Axel en K. van Hoeve te Zaamslag. Er werd gecontroleerd door de heer W. de Bruin te Terneu- zen. Na afloop reikte in café „Buitenlust" de voorzitter van de „ZEVAC" de heer A.E. Wolfert te Terneuzen de prij zen aan de winnaars uit. A-klasse: 1. C.A. Risseeuw- mejuffrouw Hamelink Zaam- slag-Sluiskil 81 strafpunten. 2. de heer en mevrouw Nieu- wenhuizen, Kruiningen 122, 3 L. en J. Herwegh. Sint-Jan steen 146. 4. D. Hendrikse-E. Voerman, Hulst 160, 5. R. Gremberghe-P. Kroes Koe wacht 165, 6. G. van de Vij ver-P. Kroes, Zuiddorpe 225 7. W. de Vos-D. van Hoorn Zaamslag-Hoek 243, 8. hr. en mevr. Haselager, Koewacht 254, 9 T. en W. van Tiggelen, Biervliet 262. 10. P. Scheele- Jac. Risseeuw, Axel-Zaamslag 263, 11. G. Strijdonck-A. Claessens, Sas van Gent 270, 12. A. de Meijer-L. de Mulder, Terneuzen 278, 13. J. Schuite- ma-E. Kupers, Vlissingen 279. 14 hr en mevr. Hemelaar, Ter neuzen 299, 15. C. en F. Aude- naarde Sint-Jansteen 300 strafpunten. B-klasse: 1. C. Dekker-T. Moens, Zaamslag 30 strafpun ten, 2. W. Berendonck-J. Bn- gaert, Vlissingen 44, 3. C. en H. Bilderbeek. Terneuzen 62. 4. M. Vergaerde-J. Jasperse, Terneuzen 90, 5. H. Sponselee- A. de Deine, Terhole 105, 6. R. Deveneijs-W. Keymel, IJzen- dijke 114, 7. C. Verlinde-A. Meertens, Zaamslag-Hoek 120, 8. H. Buijsse-P. Goossen, Hulst 135 9. A. Oostdijk-J. Everling, Terneuzen 180, 10. hr. en mevr. Moelaart, Schoon- dijke 184, 11. hr en mevr. Scheele, Terneuzen 210, 12. hr. en mevr. Krieckaert, Vogel waarde 210, 13. hr. en mevr. Lammens. Sas van Gent, 226. 14. J. Ferket-O. Weemaes. Sint-Jansteen 374 strafpun ten. RESERVEKLASSEN RESERVE 3e KLAS C ■v™ l 13-23 Baardwijk 2 13-13 IX™ 2 13-18 RKVVU 2 12-12 |Lilze 2 12-15 Steenberg. 2 11- 6 Uongen 2 13-14 Alliance 2 12- 6 wsc 2 14-14 NAC 4 13- 5 RESERVE 3e KLAS D ?,t2 14-24 steen 2 15-12 |MO( 17 2 15-20 Terneuzen 3 14-11 >sko 2 13-18 Zeelandia 2 14-11 goes 2 I5_i5 Zeel. Sp. 2 14- 9 Breskens 2 11-13 Meto 2 15- 8 xel 2 14.13 ZONDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND EERSTE KLAS Wong Ambon 15-24 Hoofdplaat 15-13 Sl! Ppi,ne 14"18 Patrijzen 15-13 Iw ,°°undljke 15-17 Graauw 15-13 IlT, ch®?n 15-15 Luctor 14-12 wzendijke 15.15 r^,. 16.12 Aardenburg 14-13 Ria W 13-11 RES. Ie KLAS ÏTiaa i 15-23 Hontenisse 2 15-15 Vlic 16-21 Noormann. 2 13-14 1 15-20 Zeel- Sp. 3 15-11 Bnskens 3 14-18 Zierikzee 2 16- 9 Vnooi 18-18 Corn Boys 2 13- 7 |*ogelw. 2 16-16 Walcheren 2 14- 6 2e KLAS A 15-25 Biervliet 2 13-11 14-21 Aardenb. 2 13-10 Hontenisse 3 15-20 Ria W 2 14-10 Oostburg 1 12-16 Hoofdplaat 2 11- 8 13-16 Oostburg 2 12- 3 Hulsterloo 1 Groede 1 SDO 1 Terneuzen 4 12-15 HVV 3 14- 3 2e KLAS B Lewed. B. 1 14-25 DFS 2 11-11 Volhard. 1 14-25 Luctor 2 12- 7 Renesse 1 14-22 Zonnemaire 1 14- 7 Dreischor 1 14-19 Lewed. B. 2 14- 4 Domburg 2 13-14 Zeelandia 3 15- 2 Patrijzen 2 14-14 Se KLAS C Jong Amb. 2 14-20 Goes 3 13-14 Vlissingen 5 12-17 Domburg 3 10- 8 Zeel. Sport 4 12-17 RCS 4 11- 6 Middelb. 4 12-15 Walcheren 3 13- 6 Kwadend. 1 12-14 Zeelandia 4 11- 3 3e KLAS D Robur 2 13-21 Patrijzen 3 12-13 Lewed. B. 3 10-16 Middelburg 5 12- 8 Hansw. B. 3 11-16 Zeelandia 5 12- 8 Vlissingen 6 10-13 Zeel. Sport 5 12- 4 Noormann. 3 12-13 Kwadend. 2 12- 4 WHS 16-21 Terneuz. B. 16-14 Smerdiek 16-20 Woudrichem 16-14 Hoek 16-17 Roda Boys 16- 9 NOAD '32 16-15 Nivo Sparta 16- 5 2e KLAS A Arnemuid. 3 15-22 Middelb. 6 17-22 Seroosk. 1 13-19 Duiveland 1 VIERDE KLAS A Sleeuwijk Brakel Veen Almkerk Wilhelm. BVC '54 26 15-19 14-17 14-17 14-16 14-16 15-16 Rust Roest Heukelum Zwaluwse B. GDC Tricht Se KLAS A Clirage 2 Terhole 1 Corn Boys 3 Koewacht 2 HW 4 Graauw 2 SDO 2 18-34 18-26 18-25 16-21 18-20 16-19 16-18 Sluiskil 2 IJzendijke Vogelw. 3 Hulsterloo Steen 3 Axel 4 Hontenisse 17-18 18-17 17-12 16- 9 17- 8 19- 8 18- 7 3e KLAS B Philippine Schoond. 2 Breskens 4 Aardenb. 3 Clinge 3 Groede 2 Vogelw. 4 Graauw 3 IJzendijke 3 Terneuzen 5 Corn Boys 4 Oosrtburg 3 13-12 Terhole 2 14-12 13-24 14-24 14-23 14-19 14-18 14-12 11- 9 13- 8 12- 6 12- 3 14- 2 3e KLAS E Dreischor 2 11-22 Robur 3 Renesse 2 13-22 Goes 4 Volharding 2 11-15 Patrijzen 4 Luctor 3 11-12 Hansw. B. 3 Zierikzee 3 12-11 Vlissingen 9 KNVB ZATERDAGVOETBAL TWEEDE KLAS RWH 16-22 Excelsior M Zwaluwen VI 16-21 NSW Arnemuiiden Spijkenisse 16-19 De Meeuwen 16-18 Zuidland 16-20 SC Voorne 16-19 Good Luck SSC '55 Wit-Zwart 11-10 11- 8 11- 7 11- 3 10- 2 16-18 16-17 16-13 16-11 16-10 16- 4 VIERDE KLAS B Tholense B. 16-21 Kapelle VVN BWR Wolfaartsd. Kloetinge 14-20 14-13 14-17 15-16 Krabbendijke 15-16 Yerseke Wissenkerke AZVV VCK Chrislandia ZATERDAGVOETBAL AFDELING ZEELAND le KLAS DERDE KLAS ZUID Dinteloord 16-25 PTT Breda 16-15 Altena 16-22 Rillandia 16-15 Nieuwland 1 Zaamslag 1 Wemeld. 1 Nieuwdorp 1 Arnemuid. 2 Heink.z. 1 Colijnspl. B. 1 16-16 15-23 's-HA.k. 15-20 Sluis 1 15-20 WIK 1 17-20 Veere 1 17-18 Waarde 1 15-16 Meeuwen 2 15-15 15-14 15-14 14-11 15- 5 15-15 14-12 15-12 16-10 14- 9 12- 8 18-15 16-14 15-13 13-12 16- 9 16- 8 Beveland. 1 Oostkap. 1 Brouw.hav. 1 Mevo 1 SKNWK 1 15-15 13-14 17-14 16-19 Bruse Boys 1 15-13 17-18 Cortgene 1 16- 8 16-17 VCK 2 16- 5 2e KLAS B 18-23 SSV 1 17-16 16-22 Kruiningen 1 17-14 16-22 AZVV 2 14-12 18-20 Hoed.k. 1 15-12 15-19 Rillandia 2 16- 9 16-17 Wolf.dijk 2 14- 6 Borssele 1 Kloetinge 2 Apollo 1 Tern. B. 2 Yerseke 2 Spui 1 3e KLAS A GPC 2 14-23 SSV 2 14-13 ZSC 1 15-23 Wissenk. 2 15-10 Mevo 2 15-18 WIK 2 12- 9 Colijnspl. B. 2 14-16 SKNWK 2 15- 9 Nieuwdorp 3 14-14 Kloetinge 3 14- 7 3e KLAS C Wemeld. 2 14-25 Apollo 2 12-12 Nieuwdorp 2 15-24 Heinkensz. 2 13- 9 SVD 1 13-18 Kruiningen 2 14- 9 GPC 3 15-15 Kloetinge 4 14- 8 's-H.A.k. 2 15-13 Kapelle 3 13- 5 4e KLAS D Wolfaartsd. 3 12-18 Kruining. 3 12- »9 Wemeld. 3 13-16 Yerseke 4 12- 9 Kloetinge 6 12-14 SSV 4 12- 9 Cortgene 2 Hoed.k. 2 Rillandia 3 Rillandia 4 Waarde 2 Yerseke 3 Krabbend. 3 Oostburg 4 Sluis 2 Tern. B. 6 Hoek 3 Cadzand 1 Zaamslag 3 11-13 Apollo 3 10-11 4e KLAS E 13-22 Kloetinge 5 13-21 Kruining. 4 13-19 Apollo 4 13-15 Kapelle 4 11-13 Kruining. 5 12- 7 12-10 11- 6 11-5* 12- 5 13- 4 4e Klas F 12-23 Tern. Boys 5 12-12 11-18 Hoek 4 12- 7 11-17 Spui 3 14- 7 11-15 AZVV 4 15- 6 13-14 Corn. B. 5 11- 4 14-13 IJ.V.C. Egaspo Watneys T. Kikkers OVC VOLLEYBAL ZEELAND HEREN le KLAS 12-16 Voorwaarts 12-14 12-14 12-14 11-12 EGVC Marathon EVVC 'M 2 Savok 11-12 10-10 10-10 12- 6 10- 4 DAMES le KLAS Wetneys H. 2 9-18 Marathon 2 8-6 EWC/M Ardito IJ.V.C. EGVC 9-14 10-14 9-12 9- 8 Savok PZEM 8-6 10-2 Scheldesport 10-2

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 13