jKfC opper- raeten JGEN Gemakkelijker reserveren in Zeeland ambouwers vrezen treefjaar iet meer te halen 1090400 LEUK STUK HUISWERK VOOR MINISTER RUILVERKAVELING BEGONNEN Plannen voor provinciaal noodnummer YMZ: kleinverbruikers voor het blok gezet PRODUKTIE BETONBLOKKEN HOEST WORDEN UITGESTELD '<gm Motie gewestvorming ATOOMCENTRALE IN BORSSELE stad ta 8 Afdeling van Hartstichting in Sas van Gent GIDS MET RUIM HONDERD VAKANTIEVERBLIJVEN K Medisch Comité Nederland-Vietnam DIEFSTAL UIT AUTO Automobilis wijkt uit voor jongetje auto sloot in jscbg 80>fW^ 13 V I-,..- Bfk peting weer want met over een Voor It dit misch wel |rijden zeer I greep P—13, let 9— De kende en het bp dat |13—15 eeslis- I uitge- |mbulo tout mder- ver- et tot Se set meer |n het 2—1 I na de pys 1 t'anche met sluiter (eerste voet 1 en |>unten vier geen mbulo n be- :ht te niets veel ver- VVC tegen PVH, het won met 03 en handhaafde zich zo in de bo venste regionen. De achter stand op KPJ 2 bedraagt ech ter nog steeds zeven punten wat gezien de kracht van de koploper niet weinig is. Toch had KPJ 2 tegen GVC geen gemakkelijke avond, maar de plattelandsjongeren grepen tenslotte met 31 de zege. Clitex Sport 2 zag zijn goede wedstrijd tegen Luctor PMC 3 niet beloond, de Clingenaren verloren na een gelijkopgaan- d.e strijd met 31. (Van onze correspondent) SAS VAN GENT In Sas van Gent is een afdeling van de Nederlandse Hartstichting opgericht Onder leiding van de promotor P. de Graaf is een afdeling opgericht die de naam gaat dragen „De vrien den van de hartstichting". Er werd een voorlopig bestuur gekozen, De volgende leden werden gekozen. A- de Block voorzitter, A. Marks, viee- voorzitter, W. van de Winkel secretaris, mevrouw A. An- driessen-van Assen penning- meesteresse, J. de Neve en E van Dinteren commissaris. Op 12 februari wordt er onder leiding van de heer P. de Graaf een definitief bestuur gekozen. Deze vergadering 13 voor eenieder toegankelijk. Zij die lid willen worden, kunnen zich op deze avond opgeven. :n uit ootste af- uit totaal was waar- hoge Pica eerste uwels weede ;robbe ootste voor ,ams vijf vogel sleept, waar-' de De ai bij 58 de vogel Th eerste chelf- ar P. ,ams- lantal scho- ,ams- waarde vijf stuks. De extra hoge vogel was voor J. Dutree uit Lamswaarde. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door Picavet uit Zandberg. De eerste zijvogel ging naar P. Pauwels uit Groenendijk, De tweede was voor W. Strob- be uit Lamswaarde. Het groot ste aantal kleine vogels was voor G. van Waterschoot uit Lamswaarde met een totaal van vijf stuks. De extra hoge vogel werd in de wacht ge sleept door A. Mahu uit Lams waarde. ZUIDDORPE De schut tersvereniging Willem Teil hield haar jaarlijkse kampioe- nenschieting voor leden in c3' fé Centraal. Een succesvolle dag was het voor P. Oosting te Axel, die met afschieten 3,311 de eerste hoogvogel en de eer ste zijvogei de beste schutter was. Cam. Bracke, ook al uit Axel, schoot de tweede hoog vogel en de tweede zijvogel af. Het grootste aantal vogels 5 stuks, kwam deze middag "P naam van Alph. Van Damme te Zuiddorpe De eerstvolgen de, vrije schieting, is op februari (Van onze correspondente MIDDELBURG De pro vinciale Zeeuwse VVV heeft nieuw systeem ingevoerd - het reserveren van va kantieverblijven. Dit systeem biedt tie vakantieganger die Jee md bezoekt, en die hier accommodatie wil vinden, veel Zeer service dan voorheen gon worden geboden. I Als onderdeel van deze nieuwe manier van werken, is een folder samengesteld, ^aann iedereen die allerlei inlichtingen omtrent vakantie verblijven in Zeeland zoekt, zijn voordeel kan doen. Deze gids, waarin ruim hon derd vakantieverblijven zijn opgenomen, omvat alleen wo ningen en appartementen. Zij is echter verre van compleet. De provinciale VVV realiseert zich dit. en heeft zich daarom nu reeds voorgenomen het vol gend jaar met een veel uitge breider folder te komen. De gids- biedt een schat aan informatie over de aanwezige vakantie-accommodaties. Alle reerst vertelt de gids de lezer zo uitgebreid mogelijk over de plaatsen waar de accommoda ties zijn gelegen. De verblij ven zelf kunnen aan de hand van foto's nader worden beke ken. In sommige gevallen kan men de ligging van de accom modatie zelfs door middel van plattegrondjes beoordelen. De folder biedt ook een goed beeld van de recreatieve mo gelijkheden die in de buurt van de vakantieverblijven aanwezig zijn, alsmede over het belangrijkste onderdeel voor velen: de huui'tarieven en de bijkomende kosten- Aan de hand van deze nieu we vorm van informatie kan de vakantieganger in Zeeland dus een keuze doen, en via de bemiddel ingscentrale van de provinciale VVV, een vakan tieverblijf reserveren. De pro vinciale VVV levert de huur contracten. en stuurt deze toe aan huurders en verhuurders. De provinciale VVV beoogt met deze nieuwe service, een gespreid bed te bieden aan degenen die Zeeland in het hoogseizoen willen bezoe ken. Een gedeelte van de kabel baan die bij het afsluiten van de Grevelingen werd gebruikt. De kabelbaan zal bij de bouw van de Oosterschelde dan op nieuw een hoofdrol vervullen. (ADVERTENTIE) post giro ten name van M.C.N.V. Amsterdam onder nummer C 33. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Terwijl de Terneuzenaar J. P. over de zeedijk wandelde en zijn auto had geparkeerd aan de Inlaag- weg (nabij De Griete) werd het portier van zijn auto open gebroken. J. P. miste bij te rugkomst zijn jas, waarin een portemonnee met honderd gul der» zat tot Vooruitzichten voor woens- Jj3? en donderdag, opgesteld door het KNMI op maandag om 18.00 uur. Af en toe buien geleidelijk daling van tem peratuur. Weersvooruitzichten f cijfers gemiddeld over Ne derland. [Voor woensdag: aantal uren |>n 0 tot 3; min. temp: 1 tot 5 paden boven normaal; max. temp: van ongeveer normaal 3 graden boven normaal; "is op een droge periode van ïstens 12 uur: 60 procent; os op een geheel droog et- Baal: 30 procent. Voor donderdag: aantal uren ton: 0 tot 4; min. temp: van togeveer normaal tot 4 graden ven normaal; max. temp: iStreeks normaal; kans op ■rn droge periode van min stens 12 uur: 60 procent; kans JP een geheel droog etmaal: f) procent. DEN HAAG (ANP) Kon- 258 onv, Rhedmfeliden 166 Straatsburg 140 -5, Plit- rsdorf 280 -7, Maxau 340 Pjug 10, Plochingen 140 plus 3, Mannheim 156 plus 8, Stein- h 127 plus 8, Mamz 179 Plus 8. Rmgen 78 plus 9, Raub plus 12, Trier 302 plus 47, Koblenz 118 plus 18, Keulen plus 12, Ruhrotrt 209 plus 6 ïp h 820 plus 1, Parmerden- •e kop 800 plus 1, Nijmegen onv. IJsselkop 776 plus 2, IJssel 320 plus 4, De- inter 205 >lus 3, Mansin 5484 J. Borgharen 3942 -21, Bel- *127 plus 4, Grave ben a sluis 502 -1. (Van onze corresDondent) TERNEUZEN Gistermid dag om kwart voor vijf reed de bestuurder van een perso nenauto, G. C. H. uit IJzendij- ke over de Braakmanweg naar de Middenweg. Op het ogen blik dat hij de 7-jarige A, M. D„ die naast een meisje fietste inhaalde, week het jongetje, dat op dat ogenblik omkeek, plotseling naar links uit en kwam op het linker wegge deelte. De bestuurder van de auto, remde krachtig en week even eens naar links uit 'om het kind te ontwijken. Hij raakte daarbij in een slip en de auto kwam op zijn kop in een sloot terecht. De bestuurder, noch zijn medepassagier raakten gewond. De auto werd totaal vernield. hoogwater Morgen, woensdag 31 jan. Bergen op Zoom 1.46 en 14.10; Hansweert 0.48 en 13.11; Ternenzen 0.48 en 12.40; Vlissingen 12.09; Wemeldinge 1.36 en 14.00. (Van een onzer verslaggevers) BURGHSLUIS De Deltadienst van rijkswater staat is momenteel aan het bekijken welk gewicht de betonblokken moeten hebben, waarmee men over een jaar of vijf de drie nog open zijnde hoofdgaten in de Oosterscheldemonding wil gaan dicht gooien. Gekozen moet worden tus- blokken van vyf of van ze ven en een halve ton. De mensen, die straks de gon dels van de kabelbaan moe ten bemannen geven de voorkeur aan het storten van zo licht mogelijke blokken De bouwers van de Ooster scheldedam voelen meer voor de blokken van zevemeneen- halve ton, gezien de stroming snelheden en de golfbeweging in de Oosterscheldemonding. Het probleem is echter dat met het gebruik van de zware blokken als men ten op zichte van de zeveneneenhalve tons blokken die van vijf ton dan tenminste als „licht" mag beschouwen bij het lossen van de blokken de opslag van de draad en de gondels veel groter is dan bij het gebruik van de lichtere blokken. Be studeerd moet nu worden of het in medisch opzicht verant woord is om de mensen de grotere versnellingen te laten ondergaan, die met het drop pen van de zwaarste blokken gepaard gaan. Met het maken van de blokken wordt volgend jaar begonnen. Wil men de Oosterscheldedam inderdaad in 1978 gereed hebben, dan heeft men voor het maken van de blokken (als men die van vijf ton kiest, dan zijn er on geveer 600.000 nodig) vier jaar tijd nodig. Aanvankelijk was het de bedoeling om voor de blokkenproduktie vijf jaar uit te trekken. Hiermee zou dan dit jaar begonnen moeten worden. Omdat echter ook de Deltadienst niet aan 's rijks bezuinigingswoede is ontsnapt, is het budget voor het maken van de Oosterscheldedam, een budget dat voor dit ja-ar 97 miljoen gulden bedroeg, met 25 miljoen tot 27 miljoen gul den teruggebracht. Dit heeft tot gevolg gehad dat de start van de blokkenproduktie voor dit jaar van het programma is afgevoerd. Wil men echter blijven vasthouden aan het jaar 1978 als streefjaar voor het gereed laten komen van de Oosterscheldedam, dan zulllen de budgetten voor dit werk tijdens de komende ja ren niet moeten worden aan getast. Gebeurt dat wel en worden de budgetten straks wederom verlaagd, dan zal het ontzettend moeilijk worden om 1978 te halen. „Wc moeten blijven streven naar 1978. In technisch opzicht kunnen we dat zeker halen. Het is echter een financiële kwestie", zegt ir. F. Spaarga ren, de hoofdingenieur van de Deltadienst van Rijkswater staat in Burghsluis, de man, die beslast is met de voorbe reiding en de uitvoering van de Oosterschelde-afslu-iting. Het in een langzamer tempo gaan uitvoeren van de afslu-i- tingswerkzaamheden dan nu is gepland, levert volgens ir. Spaargaren grote bezwaren op Hoe minder werk men nu gaat uitvoeren, hoe meer geld er straks uitgegeven zal moeten worden a-a-n het onderhoud en de bescherming van de werk eilanden, de dammen en de andere gedeelten van de Oos terscheldedam, die al gereed zijn. Om de gevolgen van de hogere stroomsnelheden op te kunnen vangen zijin op diverse plaatsen de oevers van Tholen en Schouwen-Duiveland extra versterkt. Het zijn echter maar tijdelijke maatregelen, die in dit verband zijn geno men, maatregelen, die als de afsluiting van de Oosterschel- de niet in 1978 maar pas veel later een feit wordt, mogelijk -onvoldoende zouden kunnen zijn voor de veiligheid van de bevolking achter de Ooster. scheld ediiken. Ofschoon het maken van blokken dit jaar dus niet door gaat, ga-at men op andere fron ten rustig met de afsluitings werkzaamheden verder. Waar de Oosterscheldedam straks het vasteland van Schouwen zal bereiken, zal dit jaar een terrein wo-rden opgespoten, waarop eind varn dit jaar met de bouw van het v-aste ra-ilge- deelte van de kabelbaan kan worden begonnen. In totaal komen er op het hele damtra- ject straks zes railstations, na melijk één op het vasteland van Schouwen, twee op het werkeiland Roggepl-aat, één op het werfcei'land Neeltje Jans, één op het werkeiland Noord- land en een laatste aan de oever van Noord-Beveland. Begonnen wordt dit jaar ver der met het vastleggen van de zandbodem in de drie belang rijkste -stroorngaten. Dit beurt met zinkstukken. waar van er bij goed weer drie tot vier per week worden ge plaatst. Met het -aanbrengen van de bodembescherming is ongeveer vier jaar gemoeid. (Van een onderredacteuren) MIDDELBURG Een ide ale motie overbrugt de groot ste gemene deler van de me ningen die in een politiek gezelschap kunnen leven. Een dergelijke ideale motie is vrijdagavond laat door de staten va-n Zeeland aanvaard. Opsteller en indiener ervan was de heer M. van Poelje (PvdA) en de motie had be trekking op de gewestvor ming in Zeeland. Van Poelje kwam met zijn motie nadat, gezien het late uur, wijdlopige discussies waren gehouden over de wenselijkheid van een be stuurlijke herindeling, waar voor destijds nog onder mi nister Beernink. en staatsse cretaris Van Veen. een wets ontwerp is ingediend. Het wetsontwerp veronderstelt, dat men in Nederland tot de vorming van grote bestuur lijke eenheden kan komen, door de gemeenten ais het ware tot elkaar te drijven, waardoor men bestuurslicha men en bestuursvormen schept, die geënt zijn op de regionale eigenaardighe den. Het Zeeuwse college van G.S. is in het verleden, ge wapend met de ministeriele richtlijnen, in Zeeland de boer op gegaan. Nergens, zo ontdekte men, stond men eahter van ongeduld te trap pelen om ook in Zeeland tot gewestvorming te komen. Ook de provinciale studie diensten hebben hun tanden in de problematiek gezet. Vrijdag jongstleden werden de staten er o-p losgelaten. De globale mening liep vrijwel gelijk aan de eigen opvatting van G.S.: Zeeland k-an voorlopig als een gewes' worden aangemerkt. Mocht een verdere herindeling no dig zijn, dan zo-u Zeeland kunnen bestaan uit een ge west Zeeuwsch-Vla-anderen en een gewest dat Midden- en Noord-Zeeland omvat. De heer Malja-ars (SGP) had een eenvoudiger oplos sing: „Noem de provincie Zeeland voortaan het gewest- Zeeland, en draag het be stuur over dat gewest op aan het college va-n G.S.", sugge reerde hij vrijdagavond. Het stond al spoedig vast, dat ook in de staten van Zeeland voor het idee van gewestvorming geen bijval is te verwachten. Zowel de linkse als de confessionele fracties (de laatste-n traden gezamenlijk aan in de per soon van CHU-fractieleider Van den Bosse. groeven zich met maar een doel voor ogen dooi- de rijstebrijberg van ar gumenten pro en contra ge westvorming heen. Geen va-n de sprekers ont dekte echter het Luilekker land dat volgens de traditie achter de rijstebrijberg gele gen moet zijn. Ook de gede puteerde Van den Bos kon geen kompasrichting naar het nieuwe land aangeven. „Ons staat geen juist beeld voor ogen van wat een gewest precies zal moeten zijn", sprak hij. „Bovendien is het financiële aspect van de ge westen onvoldoende gere geld". In tweede termijn kwam de heer Van Poelje met zijn reeds genoemde motie, die feitelijk van de regering vraagt met een nieuw of een gewijzigd wetsontwerp over de bestuurlijke herindeling in ons land te komen een ontwerp waarin de zaken dan tenminste duidelijk moe ten zijn opgesteld. Het wets voorstel. zoals het er nu ligt, aldus de motie, „moet als niet-wel aanvaardbaar wor den beschouwd". Van Poelje verdedigde zijn motie met zoveel rustige overtuiging dat het stuk ter stond een einde aan alle ver dere discussie maakte. Hij bepleitte onder meer een in stelling van gewesten bij af zonderlijke wetten. Van den Bosse zag meer hei-I in een raamwet, waarin afzonderlij ke gewestwetten kunnen worden ingepast. De volgende mening wordt nu namens de staten van Zeeland, inclusief het college van GS, aan regering en ka mer aangeboden O Het huidige wetsontwerp r.ist een duidelijke omschrij ving van taak en bevoegdhe den van de te vormen ge westen. Er zijn geen resultaten van studie over de noodzake lijk geachte herverkaveling van taken tussen rijk, pro vincie en gemeenten voor handen. Het wetsontwerp geeft een onvoldoende basis voor een definitief advies, over de indeling van ons land in ge westen. Gewesten kunnen beter bij aparte wetten, en dan in volgorde van urgentie, wor den gevormd. Samenvattend; het werk- ontwerp is eigenlijk een on hanteerbaar stuk. In een nieuw wetsontwerp moeten tenminste de taken en de bevoegdheden van de gewes ten worden vastgesteld. De motie zegt hierover: De leden van de gewest- besturen moeten door middel van algemene rechtstreekse verkiezingen worden geko zen. Er moet naar een recht streeks financiële verhouding tussen rijk en-gewesten wor den gestreefd. Als echte en onvervalste Zeeuwse statenmotie gaat het stuk nu als een aardi ge huiswerkopgave voor de demissionaire minister van Binnenlandse Zaken naar Den Haag. T.K. De voltallige commissie na de installatie. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Inwoners van Zeeland die in een acute, geestelijke noodsituatie raken, waarbij zij dringend de morele steun nodig hebben die bijvoorbeeld de telefoon kan geven, zijn tot dusver aangewezen op de telefonische hulpdiensten in Dordrecht en Breda. Het is de bedoeling dat hulpzoekenden, wier aantal niet te verwaarlozen is, al dus de ervaringen in Dor drecht en Breda in de loop van dit jaar meit hun behoef ten aan een begrijpende en geduldige medemens, die bo vendien goede raad kan geven, in Zeeland zelf terecht kun- Binnen enkele dagen zal de Zeeuwse raad voor maatschap pelijke dienstverlening (een van de raden die in de Stich ting Zeeland samenwerken), een werkgroep stichten die de wenselijkheid van, en de mo gelijkheid om een telefonische hulpdienst op te zetten, gaat onderzoeken. Binnen een half jaar zal de werkgroep moeten rapporteren. Het accent bij het werk van een telefonische hulpdienst ligt vooral op crisispreventie en op het voorkomen van zelf moordpogingen. De twee Zeeuwse politiële „alarmnum mers" zijn voor dit soort nood gevallen niet bedoeld, en zij zijn er evenmin op ingericht. In onder andere Vlissingen en Middelburg zijn intussen al plaatselijke initiatieven opge komen, om het motto „Een mens is nooit te ver om te. horen" in daden om te zetten. De Zeeuwse raad voor de maatschappelijke dienstverle ning, zo vernemen wij, wil trachten om in elk geval cogr- dinatie tussen de plaatselijke en de provinciale plannen tot stand te brengen, omdat men voorlopig meent dat er een ..noodnummer" voor heel Zee land moet komen. Er is een veelheid aan instellingen voor hulpverlening in Zeeland aan wezig, maar dit zijn veelal beroepshalve instanties. Ande re instellingen hebben relaties met de kerken in Zeeland, en ook dat stoot een groep moge lijke hulpzoekenden af. De Zeeuwse raad voor de maat schappelijke dienstverlening heeft nu geconstateerd, dat de broepshalve hulpverleners veelal te weinig tijd hebben om degenen die hulp zoeken langdurig te begeleiden. De vervreemding tussen de hulp- biedende en hulpvragende wordt tegelijkertijd steeds groter, zodat er een duidelijke behoefte is gaan ontstaan aan een telefonische hulpdienst, die bemand wordt met vrij willigers. De secretaris van de raad voor maatschappelijke dienstverlening, de heer J.J. van der Meulen (Dam 31, Middelburg) is momenteel be zig met pogingen om het pro bleem in kaart te brengen. In het bijzonder is hij geïnteres seerd, aldus deelde hij ons mee, in de indrukken die in stanties of personen hebben inzake de noodzaak van de oprichting van een telefonische hulpdienst. KAPELLE „Wij zijn uit de startblokken en ons wacht een veldloop met diverse hin dernissen, die we zo goed mo gelijk hopen te nemen", aldus voorzitter D.J. Dees uit 's-Gra- veaipolder van de plaatselijke commissie ruilverkaveling Ka- pelle-Wemeldinge in zijn toe spraak tijdens de officiële installatie van deze commissie gistermiddag in het gemeen schapshuis Vroon in Kapel- le- De heer Dees liet er in zijn toespraak geen twijfel over bestaan dat de commissie veel aandacht zal bestedein aan de landschappelijke verzorging van het gebied, wat echter nimmer belemmerend mag werken voor de land en tuinbouw. Goed overleg met het gemeen tebestuur staat bij de commis sie voorop en verder zal de streek zelf de nodige inspraak moeten leveren. De installatie van de plaat selijke commissie is verricht door gedeputeerde mr. J.F.G. Schlingemainn, die o.m. vertel de dat deze verkaveling, die eind 1972 met grote meerder heid werd aangenomen, in 1964 dooi' de driie standsorga- niisaties werd aangevraagd. Ir. Seepers, het hoofd van de dienst Landinrichting in Zee- Luid, spralk over het vele overleg dat tijdens de uitvoe ring nodig zal zijn en over het feit, dat er geen vertraging mag optreden, omdat veel fruit telers reeds enkele jaren heb ben gewacht met bedrijfsver- niieuwing en aan plantingen op de verkavelinigsgronden. Ook het hoofd van de dienst kadas ter van de ruilverkaveling. Ir. Meijborg, sprak over de nood zaak om zo gauw mogelijk de fruittelers te helpen. Met de schattingen wordt direct be gonnen en het volgend jaar wil men al beginnen met de wens-zittimgen. Nadat namens de led'en van de voorbereidingscommissie, die niet terugkomen, de heer W.J. Bierens het woord had gevoerd, sprak voorzitter Dees en vroeg om de grootst moge lijke medewerking. De plaat selijke commissie ruilverkave ling Kapelle-Wemeldinge be staat uit de heren D.J. Dees, 's-Gravenpolder voorzitter, J.E. Kole Wemeldinge vice- voorzitter, W. de Jager Kapel- le, W. Slabbekoorn Kapelle en Ir- Verdurmen Schoore. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Uoewel het de super-grootafnemers zijn voor wie in de eerste plaats dc atoomcentrale van de N V. PZEM in Borssele geïn stalleerd wordt, kunnen toch de kleinverbruikers het kind van de rekening worden, in dien de inbedrijfstelling van de kerncentrale zon worden uitgesteld. Dit uitstel kan een gevolg zijn van de bezwaren procedure die thans mede door toedoen van de Vereni ging Milieuhygiëne Zeeland loopt. De Provinciale Staten van Zeeland, als vertegenwoordi gers van vooral de kleinver bruikers van elektriciteit- zijn in december j.l. bij een debat over o.a. de milieugevaren van een atoomcentrale feitelijk on der druk gezet. Dit controleert de VMZ in een brief aan het college van G.S van Zee land. De VMZ voert als bewijs voor haar stelling aan, dat de Zeeuwse energie-gedeputeer de, mr. J. F. G. Schlingemann, tijdens het Statendebat over de atoomcentrale Borssele, en de eventuele milieugevaren van deze installatie, heeft ge zegd: „Bij uitstel van de inbe drijfstelling zou de strop als gevolg van renteverliezen en dergelijke op de Zeeuwse' kleinverbruikers moeten wor den verhaald". In concreto zou, aldus de Gedeputeerde, deze strop neerkomen op een verhoging van het elektriciteitstarief voor de kleinverbruikers met twee cent per KWh. De groot verbruikers aldus de ener gie-Gedeputeerde zouden „buiten schot" blijven omdat zij langjarige contracten voor energielevering van de N.V PZEM hebben lopen. De VMZ heeft er in haar brief aan G S. aan herinnerd, dat momenteel een bezwaren procedure tegen de atoomcen trale is ingezet. Volgens de wet op de kernenergie al dus de VMZ is het denk baar dat wegens een her nieuwd veiligheidsonderzoek de atoomcentrale geruime tijd later dan aanvankelijk was bedoeld in bedrijf kan komen. Door de consequenties van een uitgestelde exploitatie van de atoomcentrale „terug te spe len" op de Zeeuwse kleinver bruikers, waren de vertegen woordigers van de Zeeuwse bevolking de Staten ,-e- nigermate verplicht" om met een onverwijlde inwerking stelling van de atoomcentrale in te stemmen, aldus de VMZ. De vereniging herinnert er verder aan, dat de renteverlie zen bij uitstel van exploitatie van de atoomcentrale, onge veer honderd miljoen gulden kunnen bedragen. Overigens meent de VMZ dat Gedepu teerde Schlingemann zich wel wat erg gemakkelijk van be zorgde vragen door Statenle den, over de milieugevaren die een kerncentrale mee brengt, heeft afgemaakt. Ook dat laatste feit heeft de VMZ aan G.S van Zeeland gerap porteerd. Volgens de VMZ zijn de dringendste vragen rond de kerncentrale niet door de energie-Gedeputeerde beant- enei'gie-Gedeputeerde beant woord. De VMZ wenst alsnog in volle openheid informatie over de vraag in welke hoeveelhe den, hoe en waar, de radio actieve afvalstoffen van de atoomcentrale zullen worden opgeslagen, en waarheen zij tenslotte zullen worden ver voerd.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 3