IA SUCCESVOLLE ZOEKACTIE [Weer speurtocht aar munitie outHoofdplaat Iatste dagen Geen standpunt van raad Sluis naar GS Baad Sas voor zuiveringsschap zeeuws De lui met die Harde koppen ■ïeld van moe in driewegen STRAND AXEL MKELRUIMTE 0 m2 Sa „Onttrek loskade in Sluiskil aan verkeer" Terneuzens raadslid boos op wethouder Lferdag 27 |anuan iv/j stad streék lMmmmm—mmm ichtingen ALWIJK ntwikkelinq bv IJzendijkt VanaV°nd de trek" VANDAAG GEEN SCOPUS Janboel Ballingschap Weekenddienst Stern-redactie gevens, alsmede vrijblijvend oor u persoonlijk voordeligste n, worden u graag verstrekt irowoningen b.v., erdam, Mathenesserlaan 371a, aandag t/m vrijdag van 9 tot iekantoorin Bergen op Zoom. ;an (bij het bouwwerk)," iderdag van 9 totl en van 2 igavond van 7 tot 9 en lag van 12 tot 5, voor een nuchtere prijs nde huis toch nog zo betaalbaar is. :l genuanceerd), hardhouten kozijnen en itraal verwarmd van onder tot boven en ilaats waar het leven nog rustig en goed is, lakbij sneiverbindingswegen en rol-, n in de buurt. Richtprijs v.a. 98.000,— limum eigen benodigde geld ca .jO,— iten incluis. Hypotheek mogelijk tot 90%. moeite waard om meer over aan de weet komen; gedetailleerde dokumentatie en rmatie sturen wij u op aanvraag gaarne koopkantoor onroerende goederen, lotheken en assurantiën V „LAAGEINDE" TE WAALWIJK 'IJ NOG ieden alsmede een winkel-kantoor ruimte van 225 m2. zijn voorzien van centrale ver- toiletten, enz. KT TE AANVAARDEN •ning tot vestiging is reeds bereikt permarkt, warme bkkker, chinees- trant, groenten- en fruitzaak, dro- ijasalon. ngstelling bel ons dan voor het en afspraak. ktonlwikkeling B.V. Weert 950 - 34886 toestel 211. (Van een onzer verslaggevers) HOOFDPLAAT Volgende week zal de dienst Opruiming Explosieven een nieuwe zoekactie houden de Rodchoek nabij Hoofdplaat. Tijdens de zo ucccsvolle zoekactie van de afgelopen dagen is jebleken dal in dezelfde omgeving nog grote aan tallen cxplosicven in dc grond zitten. De bedoeling is tc gaan graven op het erf en omliggend terrein van de heer A. W. Verplanke aan de Kruisweg. Op het terrein van de heer Uerpianke gaven een grote loep Duitsers zich aan de ge- JÜeerden over. Zij lieten hun kpen- en munitie ter plaatse Biter Dit oorlogstuig, waar- Mdci pantservuisten, grana ten, machinegeweren, hand- èranaien, kistjes expiosieven. gfcveergranaten en kleine mu nitie werd onder meer door de Bilic Verplanke gedeponeerd de toendertijd gegraven Jutt<rsputten en bomtrech- waarna ze met aarde ferden bedekt. LEr is hier in 1944 veel B'an een onzer verslaggevers) ■ERNEIZEN De laatste dagen van de openbare lagere school in Driewegen bij Bier vliet zijn geteld. .Met 16 tegen 6 item men besloot de Terneu- »*ise raad het 16 leerlingen een onderwijzer tellcn- dlschooltje op (e hetten. liet mlrendeel van de raadsleden kon om onderwijskundige re denen wel achter het voorstel vip l). en w. staan. E bezwaren richtten zich |r tot toezeggingen die in de 3rwijscommissie zouden gedaan aan de ouders het vervoer van hun fèren naar een andere ol in Biervliet met een he oor rekening van de leen te zou worden ver- rd. -ethoudcr Barbé en de heer 'v^linrie (VCP) ontkenden over een busje zou zijn roken. Wethouder Barbé ie toe over de vervoersmo- jkheden contact te zullen amen met de betrokken jp- Ook beloofde hij op foek van de heer Van Al- B (VCP) naar een oplossing roeken voor de leerkracht straks ontslagen zal moe- J®n worden. Mevrouw Kes- (PvdA) wees op soort- ^Rke vervoersmoeilijkheden kinderen die ver van een :l af wonen, vroeg of de gemeente •r deze leerlingen mogelijk bubje kan charteren. Bur gmeester Aschoff zei dat hij fenkort hierover met een 'ersonderneming een be- ang zal hebben. ^^fearting Om de kas van ^■voetbalvereniging „IJzen- op peil te brengen in het clublokaal van de café -La Porte 3ir vandaag en morgen een «•«wedstrijd worden gehou- ^^Bterdag en zondg bestaat ■toe gelegenheid zijn geluk ^^Peproeven op het rad van ™'tuur dat eveneehs zal opgesteld. Van de gro- verloting, die de voetbal- hoeft georgani- geschoten", aldus mevrouw Verplanke. „Na afloop van de gevechten is de aanwezige munitie begraven hier vlak bij het huis, in de boomgaard en in de wei. Ook in de voorhof van onze boerderij zit munitie in de grond". Op de vraag of zij het niet gevaarlijk vond al dat oorlogs tuig in de grond zei mevrouw Verplanke dat dit vrij diep zit en er op de desbetreffende terreinen niet wordt geploegd. De heer Verplanke zei ons dat reeds door het gemeente bestuur van Oostburg contact met hem was opgenomen. Er gens was hij toch wel blij dat het nu weggehaald zal wor den. „Het zit 3, 4 meter diep, maar je weet het natuurlijk nooit", zo zei hij. Zoals bekend kwam dc mu nitie die afgelopen dagen werd gevonden juist in de laatste jaren naar boven. „Ik vind het onverantwoord om munitie in de grond te laten zitten als je bekend bent met de ligplaats hiervan," al dus burgemeester A. Schipper van Oostburg, die zich ver heugd toonde over de succes volle zoekactie van afgelopen dagen. ..Munitie is en blijft gevaar lijk. Ik hoop dal de vondsten van de laatste tijd de mensen zal aansporen al hun kennis omtrent begraven munitie te spuien. Toekomstige genera ties kunnen er last van krij gen en de mijno-pruimings- dienst komt graag het gevaar lijke spul verwijderen", aldus de Oostburgse burgervader. We] is het wenselijk dat bij aanmelding zo exact mogelijk de vindplaats wordt aangege ven, „Lukraak ergens in het land gaan zoeken is niet de opzet" aldus de heer Schip per, die van plan is de zoekac tie volgende week hoogstper soonlijk bij te wonen. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN In de Ter- neuzense raad heeft de heer P- J. Huijbrecht (PvdA) gewezen op de z.i. gevaarlijke ver keerssituatie op de loskade bij de NSM en cokesfabriek in Sluiskil. „Meermalen liggen hier schepen met een min of meer gevaarlijke lading. On langs is er een laadinstallatie ingestort. Dit alles brengt voor het verkeer op de weg langs de loskade gevaren mee. Deze verkeersweg is een onding," zei de heer Huijbrecht. Hij verzocht b. en w. na te gaan of deze weg aan het openbaar verkeer kan worden onttrokken. Er zou dan een nieuwe weg om de aldaar ge vestigde industrieën heen moeten worden aangelegd. Wethouder Ramondt vond de ze suggestie van het raadslid moeilijk te realiseren. Op aan dringen van de heer Huij brecht zegde hij toe deze kwestie met betrokkenen te zullen bespreken. Mensen van de Mijnopruimingsdienst aan het werk. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS Gisteren is de ter mijn gesloten waarbinnen me ningen over de uitvoering van de actieve zuiveringstaak in Zeeland bij het college van Gedeputeerde Staten van Zee land konden worden inge diend. Bij deze meningen ont breekt die van de gemeente raad van Sluis. Sas van Gent en Temeuzen behandelden de Wet Verontreiniging; Opper vlaktewateren in de raadsver gaderingen die donderdaga vond werden gehouden. Burgemeester mr. H.P.L. van den Beid van Sluis be treurde het dat de gevraagde verlenging van de termijn tot 15 februari niet was verleend. „Nu is er eigenlijk een beetje tijd afgeknepen, maar ik vond dit toch geen aanleiding otn de gemeenteraad in een extra raadsvergadering bijeen te roepen". De heer Vam den Beid wees erop dat het college van Sluis zijn standpunt reeds irad neer gelegd in de brief die de geza menlijke Zeeuwsch-Vlaamse colleges hierover aan G.S. hebben geschreven. „Wij zul len nu de verdere ontwikke lingen afwachten", aldus de heer Van den Beid. „Mocht de raad echter alsnog behoefte hebben zijn mening ten aan zien van de waterzuivering uit te spreken, dan kan dat na tuurlijk", zo vervolgde de Sluisse burgervader, die de mogelijkheid niet uitsloot dat de raad een ander standpunt inneemt dan het college. Dit is b.v. ook het geval geweest in Aardenburg, waar de raad koos voor de waterschappen. (Van een onzer verslaggevers) TEKNEUZEN Naar aan leiding van de uitbreidings plannen van de technische school in Terneuzen is de heer J. Hamelink (PvdA) scherp uitgevallen tegen de wethou der van onderwijs, drs. R. C. E. Barbé. Het raadslid verweet de wethouder dat deze zonder de financiële commissie en de raad daarin te kennen tegen het lts-bestuur verklaard te hebben dat een door dit be stuur voorgestelde grondruil geen doorgang zal kunnen vin den. De nieuwbouwplannen van d e lts dateren al van j aren geleden. Omwonenden hebben echter bezwaar gemaakt tegen de wijziging in het bestem mingsplan aan het zgn. Zwaantje. De gemeente zou in de omgeving een stuk grond kunnen kopen, welke dan ge ruild zou kunnen worden met de (rijks)grond waarop de de pendance van de technische school nu staat. Volgs wet houder Barbé zou deze_ even tuele grondruil er op neer ko men dat de gemeente betaalt voor kosten die in feite door het rijk betaald moeten wor den, waar b. en w. niets voor voelen. Dit had de heer Barbé aan het lts-bestuur meege deeld. „U nam hier een eigen gereide beslissing buiten de financiële commissie en de raad om", zei de heer Hame link, die er op aandrong dat deze eventuele grondruil als nog in de financiële commissie en daarna in de raad zal wor den behandeld. "nzcr verslaggevers) SAS VAN GENT De raad m 'ls van Gent deelt de art; 1 van c(>llege dat de actieve zuiveringstaak in Zee- trni ,moet worden toever- ÏÏp aan een zuivering- arëument, o.m. de heren De Meiier Bockstael en de Groff was' de „i -arische vertegenwoordi- Xan de. yervuilers en alle e partieiperenden in zo'n stellen schap. „Ik dring woord m aa" u0p verteg5n" WO'ging m het zuivering- 0h3r' van waterschappen, ge- meenten, industrie en land bouw", zo betoogde de heer De Meijer. Op de opmerking van de heer De Braai dat de stand puntbepaling in Sas te laat kwam omdat de termijn reeds was gesloten waarbinnen me ningen bij G.S. kenbaar ge maakt kunnen worden, zei de heer Colsen dat contact was opgenomen met de Griffie. ..Wij hebben gezegd dat wij het vanavond pas behandelen, maar nu uw standpunt bekend is kunnen wij dit met de meeste spoed naar Middelburg opsturen", aldus de heer Col sen. In de vergadering is ook uitvoerig stilgestaan bij het opzeggen van de pacht aan de lieer Bock in Assenede van een stuk grond nabij Westdor- pe. Tegen deze opzegging is door de heer de Bock bezwaar gemaakt. Hij beroept zich op een pachtovereenkomst, die niet zo maar ontbonden kan worden Inmiddels is de grond in pacht gegeven aan een andere landbouwer. De gemeenteraad gaf het college toestemming een rechtsgeding te voeren te gen de heer De Bock, al gaven verschillende raadsleden, met name de heer Van Waes, wei nig kans. De heer Van Waes en zijn fractiegenoten gaven die toestemming overigens niet. De heer De Groff wees erop dat reeds op 10 december een aanmaning van de Pachtkamer was gestuurd naar het college. Hij betreurde het dat hiervan geen mèdedeling is gedaan in de decembervergadering van de raad. Hij vreesde dat deze gehele gang" van zaken wel eens „een afgang voor de ge meente" kon betekenen. Van de Westkappelaars (spreek uit: Westkappelers) geldt op Walcheren, dat zij harde koppen hebben: Ieder een die zich geroepen voelt om boeken en brochures te schrijven (en dat zijn er nogal wat in dit land) komt als het over Zeeland gaat onvermijdelijk ook op het thema „Westkappel". De bevolking van dit naar de zeven zeeën openstaande dorp heeft iets avontuurlijks over zich. Iets dat ruikt naar de breë-veertien, gelijk de zeelui zeggen. te koop. Veel geld, voor zo'n dun boekje, denk je bij eer ste kennismaking. Maar ver gis u niet, want het is een zogenaamde facsimile-uit ga ve. Wat- u in handen houdt lijkt tot in details op het boekje waarmee K. Baart tij dens de eeuwwisseling in druk maakte op de Westkap pelaars en vele anderen, die toen de geur van Westkapel- le al in de neusgaten had den. op het eiland, de psalmen voortaan op een gevarieerder maatvoet zou gaan zingen. „Men weze met de meeste aandacht oplettend hoe bij den voorzanger de school meester dus), iedere maat wederom worde begonnen, opdat alle verwarring in den godsdienstvoorgekomen en aan onze goede intentie vol- schikkenDeze historische persoon, die vele diensten achter elkaar op zijn dooie eentje dwars tegen de rit mische massa in op de oude maat bleef doordrenzen, heette Isebrand Leinse Burg graaf, die het eerzaam be roep van timmermah in Westkapelle uitoefende. Hij heeft dat blijkt uit de Het dorp is vooral be roemd door hetgeen er in 1944 is gebeurd. Belangrijke geallieerde operaties heb ben er op en rond de kapot gebombardeerde dijk plaats gevonden. Het dorp zelf is grotendeels herbouwd, want het was een puinhoop. Al leen de markante vuurtoren, die alle zeevarenden bekend is. gaf aan waar vroeger een bloeiend en nijver dorp gele gen was. De dijk, die als een stevige en moederlijke elle boog het dorp in een vei lige greep houdt, spreekt ook tot de verbeelding. Zo doet ook de tank, die bij het zo genaamde landingsmonu- ment" bovenop de zware zeedijk staat. Van zo'n dorp wil je meer weten. De Zeeuwse schrijver Louis de Bree („Er zijn nog Zeeuwen) vertelt er iets over, maar het is toch te summier. De VVV folders buiten de bewogen historie van het dorp op de hun ei gen manier uit wonderlijk eigenlijkdat geheelde oor logswonden toeristische waar de hebben en in elk boek over Zeeland kom je West kapelle tegen. De auteurs worden dan gewoonlijk ly risch. Zij ruiken in Westka pelle de geur van berookte kajuiten, van de drogende schippers-boezeroens aan pri mitieve waslijnen en van het kruit uit ouderwetse pistolen. Fijn om te lezen. Daar niet van. Wil je echter iets van Westkapelle begrijpendan moet je terug naar de negen tiende eeuwtoen een plaat selijke notabele, de heer K. Baart, zich opmaakte om het dorp Westkapelle, hare ge schiedenis en hare zeedijk eens haarfijn te beschrijven. In 1889 zag zijn boekje het levenslicht. Baart was een vroegertje, want na hem kwam er een bloeitijd voor manuscripten, gewijd aan de historie van dorpen. Meestal verschenen deze boekjes met de vermelding „te boek ge steld door de heer zus en zo, hoofd ener school". Soms was een pastoor of dominee de auteur van een geschrift over de plaats van inwoning. K. Baart had kennelijk gezag genoeg van zichzelf om het zonder titulatuur te kunnen stellen. Zijn boekje is nu onlangs herdrukt en uitgegeven bij Hes publishers in Utrecht. Het is tegen de stuntprijs van 19.50 in de boekhandel )p deze vaste plaats in hel Zeeuws Dagboek ont breekt vandaag de rubriek „Abdijsiroop". Scopus, de auteur van deze rubriek, hijgt nog na van de Staten- zitting die gisteren in de Middelburgse Abdij werd gehouden. In plaats van een lepel Abdijsiroop dienen w(j u vandaag een ander brouwsel aan; „Westkapelle en hare bevolking". Die prijs van f 19,50 zo redeneren wij moet natuur lijk ook waargemaakt wor den door de inhoud. Wat ons betreft: aan slechts luttele bladzijden i Baarts „West kapelle, hare bevolking; Westkapelsche dijkhebben wij voor meer dan 25 gulden plezier beleefd. U moet daar even van meegenieten. Baart neemt ons mee naar het jaar 1776toen Walcheren op zijn kop stond over...het zingen der psalmen in de kerken. Het was zo, dat men in Mid delburg de psalmen in halve en hele noten zong. zodat zij (wat wij zouden noemen) ritmischer klonken, hetgeen de eredienst ten goede kwam. Westkapelle zong de psalmen op de gedragen, sle pende wijze, die enigszins aan het gregoriaans doet denken. In die tijd waren kwesties over de psalmzang overheidsproblemen. De sta ten van Zeeland bemoeiden zich ermee maar ook de plaatselijke magistraat. Aldus geviel het (wij ver tellen Baart na), dat Westkap- pels burgemeester Huïbrecht- se bij de magistraat voorstel de om, tot verbetering van liet kerkgezang, een begin te maken met het zingen op hele en halve noten. Verbe terde maatzang heette dat. De schoolmeester van West kapelle, die tevens voorzan ger was, kreeg opdracht om een proef met het experi ment van de hele en halve noten in de psalmzang te on dernemen. Hij begon met de schooljeugd. Zijn vergoeding, dat is het vermelden waard, bestond uit een bedrag van f 5,40 voor de aankoop van kaarsen, bij welker schijnsel de zanglessen plaatsvonden. In april 1776 was het zo ver, dat ds. Van der Sloot van de kansel kon afdingen, dat Westkapelle, in navol ging van andere gemeenten daan worde", sprak de domi nee. E nu komen wij op de harde Westkappelse koppen terecht. Want wat was het gevcil? Een aantal weerspan- nigen wenste zich niet aan dut moderne, ritmische gedoe te storen en in plaats van sneller te zingen, rekten zij de tonen van de psalmen zo lang, dat op den duur nie mand meer wist welke psalmregel men nu eigenlijk onderhanden had. De één (die de schoolmeester volg de) was al aangekomen bij „Hij laat mij nederliggen aan vredige waterstromenals de weerspannige groep nog bezig was te zingen: „Mij zal het aan niets ontbreken". Dat kon zo niet doorgaan. De Ambachtsheer ging zich ermee bemoeien. Hij liet af kondigen Verbod van alle wanorde in de kerk, op straffe van verbanning uit de plaats van inwoning". Het hielp niet veel. Er werd nog steeds door een groep vasthoudende West kappelaars tegen de maat in gezongenzodat de psalm zang wel iets wegkreeg van een wielerwedstrijd op fiet sen met vierkante wielen. De magistraat zag zich ge dwongen, vertelt de zacht moedige Baart, om „enige personen te ontbieden en hen op het ongepaste hunner handeling te wijzen, daar an ders onvermijdelijke verban ning zou worden toege past". Baart vertelt erbij, dat het hier geen oorspronkelijke Westkappelaars waren, die de psalmzang in de war stuurden. „Het waren poor ters", zegt hij, „die met adr missie van den ambachtsheer waren toegelaten". Waren nu de problemen de wereld uit? Beslist niet. Er was één figuur, die zich niet naar de nieuwe maat wenste te nauwkeurige aantekeningen van Baart een klein an derhalf jaar lang op zijn dooie eentje de psalmzaAg gefrusteerd, door er een ei gen maatvoering op na te houden. In juli 1777 werd hij want dat stond erop ver bannen. Het fraaiste komt nu eigenlijk nog, want volgens Baart was Burggraaf hele maal geen W estkappelaar van oorsprong, maar een Fries. De conclusie ligt voor de handdat de Westkappelse harde koppen gedeputeerde Kaland, die van Westkapelle komt is er weieens op aange vallen) in feite, door gewone, harde Friese koppen zijn. Dat Burggraaf hard was blijkt wel uit het vervolg. Hij werd op het platteland van Walcheren als een mar telaar voor zijn overtuiging beschouwd en op den duur raakte hij zelfs omdat hij nu eenmaal niet in de voor geschreven maat wenste te lopen in het gevang. Zijn aanhangers murmu reerden buiten het kot: „Ziet, Burggraaf wordt ver volgd, evenals de profeet van wien gezegd werd: „Zijt gij dien beroerder IsraelsNou Burggraaf was het. De harde Westkappelse koppen wer den aan ZIJN diamantharde ziel gebeiteld TOM KOOPMAN TTOOR redactionele aangc- legenheden kunt u vandaag en morgen contact opnemen met de he ren B. Jansen, tel. 01100-7007 of 01180-6550 (voor Midden- Z eland) en G. van Berkel tel. 01150-4866 (voor Z - «ti wsch-Vlaanderen). eindredactie bas augustijn Eind januari en nog steeds geen sneeuw! Integendeel re gen. mist en af en toe een beetje vorst. Maar wanneer het buiten droog blijft, is een fikse strand-boswandeiing niet te versmaden. Rijdt u eens naar het Veersegatdam; pr.rkeer de wagen op het grote parkeerterrein en klim de trap op naar het strand. Het strand ia hier na de bouw van deze machtige Delta-dam - als gevolg van zandaanstuivingen - aanzien lijk breder geworden en ban thans tot de breedste stran den van Zeeland gerekend worden. Boven op de dam staat een verrekijker, maar bij helder weer hebt u die niet eens nodig om aan de ene zijde Noord-Beveland en Schouwen te zien, met dui delijker zichtbaar de rood wit gestreepte vuurtoren en aan de andere kant Wal cheren met het silhouet van Veere, de grappige dakrui ters van het kerktorentje van Vrouwenpolder en in de ver te zelfs de Lange Jam van Middelburg. Richting Bree- sand uitlopend kunt u hier een flinke wandeling maken (tot zelfs in Vlissingen toe!). Be denk echter wel, dat u ook weer dezelfde weg terug moet lopen. Beslist nodig is dit niet, wamt u kunt ook na enige tijd over het strand gelopen te hebben via de duinover gang het bos inwandelen. Het Waterwingebied nabij Vrouwenpolder is echter al leen toegankelijk voor diege nen, die in het bezit zijn van een wandelkaart. Dezp kaar ten zijn verkrijgbaar bij de waterleiding mij. te Middel burg Dam 39, tel. 4356 en bij het pompstation Oranjezon aan de Kon. Emmaweg. Er zijn jaar- en dagkaarten ver krijgbaar; de laatste soort steeds in beperkte aantallen, zodat rust in dit gebiecd ver zekerd is. Terugkomend zal een kop koffie in het nieuwe restaurant aan de voet van de dam of in het nabijgele- g n Vrouwenpolder u zeker smaken. De Oost-Zeeuwsch-VIaamse centrumplaats Axel biedt haar inwoners en bezoekers iedere zaterdag een aantrek kelijk en kleurrijk schouw spel. Op deze dag wordt nl. in de Noordstraat, de Tuin straat en op het Szydlowski- plein de wekelijkse waren markt gehouden. Axel heeft een drukbe zochte markt met grote ver scheidenheid aan aangeboden koopwaar. Ook de Belgische bezoekers hebben deze markt ontdekt en zijn er steeds in groten getale te vinden. Teneinde de sfeer in dit stadje op te luisteren wordt er elke zaterdag van 15.00-16.00 uur een beiaard- concert op het klokkenspel van de Stadhuistoren ver zorgd. Typisch voor deze stad zijn de Poolse namen die men er aantreft. Reden hiervan is het feit. dat kolonel dr. Z.M. Szydlowski D.S.O. Axel op 19 september 1944 met de le Poolse pant serdivisie o.l.v. lt.-gen. S Maczek van de Duitse bezet ting bevrijdde. Hieraan her innert bijv. de naam Szyd lowski plein met de Szyd lowski bank. Deze bank is bevestigd aan een stenen muur, waarin aangebracht een gebeitelde beeltenis van kolonel Szydlowski, geflan keerd door enerzijds de Poolse adelaar en anderzijds het embleem van de le Pool se Pantserdivisie; het Poolse kruis aaan de weg Axel- Hulst, oorspronkelijk ver vaardigd uit materialen van een neergeschoten Focke Wuif, maar later, als gevolg van sterke oxidatie, noodge dwongen vervangen door een nieuw kruis. Een geheel ander soort mo nument is het Vlaamse Trekpaard aan de Kanaalka de, dat onthuld werd in 1964 en herinnert aan de fokkerij en van het beroemde Vlaam se trekpaard in Axel en om geving. Belangrijk om te vermelden is voorts de Oud heidkamer in de Nieuw- straat, thans jammer genoeg gesloten. Aan de rand van de stad ligt het fraaie recreatie gebied met natuurbad, groot wandelbos, visvijvers, speel- en lig weiden, sportvelden, het kampeerterrein De Bos- hoek en Jeugdherberg Bleye Haghe. Dit gebied hopen wij in een volgende week en dit ip uitvoerig te beschrijven Uit alles blijkt, dat Axel in de wintermaanden zeker een bezoek waard is ff a

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 9