medewerkster DDJES £N URGER Nu „koude oorlog" in Vietnam AlIDET verruimt toegan kapitaalmarkt voor expansie Tweetal stal auto 's aan lopende band Stukje IJsland toch gered DOOR „RUZIE" TWEE VIETNAMACTIES THIEU START ANTIE-HANOI-CAMPAGNE 6 VOOR I?9 2VOOR 4V00R3.2O („OVERTREDING IS ftlAARD, Ï11LEVER1NG ONMOGELIJK" Nieuwe richtlijnen voor Amsterdamse politie Door uitgifte certificaten aandelen Autodieven puur toevallig ontmaskerd GUNSTIGE WIND LANDELIJK PASTORAAL OVERLEG Basken veroordeeld ISRAËLISCH SCHIP VERLOOR MUNITIE A binnenland buitenland ploegje all-round betontimmerlieden Rooij B.V. 01600-39709 medewerkster Gemeente Breda I Dc Zuidvietnamese president Van Thieu noemde gisteren de internationale controlecommissie, die komend weekend al zijn troepen over Zuid-Vietnam zal verspreiden, „een nutteloze en hulpeloze" organisatie. „De beste garantie voor I vrede is een sterk leger", zo zei Thieu. Reislustige jongen kreeg honger Kort geding rauksch Verwijten INVESTERINGEN SAMENWERKING Vakbonden vragen drie procent meer voor arbeiders in zuivelindustrie Mgr. Simonis benoemt nieuwe vicarissen - - w Werk TELEFOONGEBOUW Kerkstraat 3 Breda MODEHUIS VOSS, ekenstraat 2, Breda zoekt een ns 's maandags en donderdags ssisteren op de afdeling ver administratie. Iets voor U u dan 01600-41451 voor het maken van een afspraak. gt u dan naar Mevr. J. Lowe. >ling financiën en belastingen ter ge- etarie, sector beleidsadvisering bedrij- hadeverzekeringen, kan worden ge- Taak in hoofdzaak stenografisch opnemen van brieven, zelfstandig behandelen van eenvoudige correspondentie, ver slaglegging van besprekingen van verschillende raadsafdelingen en ar chivering. Vereist middelbare schoolopleiding en de di ploma's typen en steno Nederlands, Ervaring en/of diploma (assistent) secretaresse strekken tot aanbeveling, Salaris tot 1.315,per maand, afhankelijk van opleiding, leeftijd en bij zelf standige verslaglegging van bespre kingen van de veschillende raadsaf- deilingen. (max. adjunct-commies 2e klas). De A.O.W.-premie komt ten laste van de gemeente. i in te zenden aan de gemeentesecre- februari 1973. f uurtje in de oven en u tzige vulling in knapperig t dat gezellige grillruitje. (Van onze redactie buitenland) PARIJS/SAIGON In Vietnam is de „koude oor log" begonnen, die voorafgaat aan de uitwerking en naleving van het wapenstilstandsakkoord, zoals dat deze week is afgesloten. Hij gaf tevens het sein voor leen politieke campagne tegen de communisten in Zuid-Viet nam. Wij beginnen nu aan de tweede fase, waarin de „echte rede gewonnen moet wor- |den", zo zei hij tegen journa listen. Ik geloof dat er vroeg i of laat een echte en blijvende xede komt, maar veel hangt af van de manier waarop de ommunisten het bestand eer biedigen en d.e verkiezingen georganiseerd worden. Een van de voornaamste .wistpunten tussen Saigon I enerzijds en Hanoi en het Be- Tijdingsfront anderzijds, is de aanwezigheid van Noordviet- namese troepen in Zuid-Viet nam. Hanoi heeft steeds volge houden dat er geen Noordviet- amese troepen in het zuiden bpereren. In het bestandsak koord wordt gezegd dat de Zuidvietnamese regeringstroe- Ipen en de troepen van de [Vietcong kunnen blijven waar ■nu zijn. De Zuidvietnamese [regering heeft nu gisteren ge- dat de aanwezigheid en demobilisatie van de Noord- fietnamese troepen in Zuid- Vietnam een van de zes pun- |ten is die na het van kracht worden van het bestand moe- woi den besproken. Vol- Saigon kan er geen spra ke zijn van vrije verkiezingen Us er Noordvietnamese troe len in Zuid-Vietnam verblij ven Thieu zinspeelde erop dat SARAGOSSA (DPA) Drie landsgrenzen is een 13-jarige reislustige jon gen uit Dortmund gepas seerd, eer hij met 55 cent in zijn beurs zijn reis in Saragossa opgaf. „Ik ben alleen, mijn ouders we ten van niets, het bevalt mij wel in Spanje, maar ik heb honger", zei Mi chael Koblert, toen hij zich bij de politie meldde. Het bleek dat de jon gen dinsdag met de trein uit zijn woonplaats was vertrokken. Hij reisde via Parijs en Irun naar Saragossa, waar hij woensdag aankwam. Na overleg met zijn ouders is besloten dat de jongen langs dezelfde weg zal terugkeren. Papa zal dit keer de reis betalen. pvan een onzer verslaggevers) DEN HAAG In een kort jeding tegen de staat der Ne erlanden heeft mr. M. Mosz- iowicz gisteren een laatste po- ondernomen om de uit- svering van de 34-jarige in 'en Bosch vastzittende Duitse arcotica-koning Karl Pauksch voorkomen. jjMr. Moszkowics vroeg d ^'htbank-president mr. J. Slotemaker de minister van justitie te verbieden tot uitkr fcring over te gaan. De recht- •ank zal hierover uitspraak poen uiterlijk donderdag 1 fe bruari, de dag van de uitleve- tng. Volgens mr. Moszkowics te uitleveringswet op Pauksch jet van toepassing, omdat om oor uitlevering in aanmerking te komen een misdrijf moet Jjn begaan, waarop de Neder- anclse wet een gevangenisstraf an minstens één jaar stelt. De terhandeling van amfetaminen pn ancjere pepmiddelen door auksch naar Zweden vanuit g^eaerland vond plaats in de gjaren 1968 en 1969 en was oo «at moment voor de Neder- Lv'ndse wet slechts een overtre* [tug. waarop r»- "■■iuiaai zes Banden stond. binnen zes maanden verkie zingen internationaal gecon troleerd zouden kunnen worden gehouden. De minister van buitenland se zaken van de Voorlopige Revolutionaire Regering van Zuid-Vietnam, mevr. Ngoeyen Thi Bihn in Parijs, heeft ge zegd dat president Nixon af week van het morgen te on dertekenen Vietnamakkoord, toen hij zei dat de VS rege ring in Saigon als de enige regering van Zuid-Vietnam beschouwen Volgens mevr. Bihn stipu leert het akkoord dat er twee regeringen in Zuid-Vietnam zijn, die in Saigon en die van de Vietcong, waarvan zij de exponente is. Zij verklaarde dat de regering in Saigon en de VRR zo spoedig mogelijk misschien ai komende week besprekingen beginnen over een regeling van hun conflict. Het contact kan daartoe ge legd worden in Saigon of Pa rijs. De VS zijn gisteren begon nen met de ontmanteling van hun resterende militaire appa raat en met het voorbereiden van een aantal vliegtuigen en hun bemanningen op een nieu we taak bij het handhaven van de vrede. Andere vliegtui gen werden evenwel gisteren nog gebruikt voor zeer zware bombardementen op verschei dene doelen in Zuid-Viet nam. Cambodja is zozeer buiten het over Vietnam bereikte ak koord blijven staan, dat een officiële woordvoerder in Phnom Penh donderdag ver klaarde dat zijn regering zich het recht voorbehoudt aan de Verenigde Staten te vragen hun militaire hulp onvermin derd te handhaven en de strijd tegen de Noordvietna mese Infiltranten vanuit de lucht te blijven steunen. (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG Volgens mi nister Van Agt van Justitie is de Amsterdamse politie eind vorig jaar bij het fouilleren van een Surinaamse vrouw on tactisch opgetreden. Op 21 november van het vo rig jaar werd de vrouw ge fouilleerd door een vrouwe lijke agent, bijgestaan door en kele mannelijke collega's, na dat de echtgenoot van de vrouw een verkeersovertreding had begaan. Ze raakte zo over stuur dat ze naar een zieken huis moest worden gebracht. Het socialistische Tweede- Kamerlid Roethof stelde daar na vragen over deze zaak aan de bewindsman. Volgens het kamerlid handelde de Amster damse politie onjuist, aange zien de Haarlemse rechter R die ook een verkeersovertre ding zou hebben begaan, niet werd gefouilleerd. Het kamer lid constateerde daarom een ongelijke behandeling, wat zou wijzen in de richting van ras sendiscriminatie. Dat gaat minister Van Agt te ver. Aangezien de rechter geen overtreding had gepleegd en de Surinamer wel, kan moei lijk van een gelijke behande ling worden gesproken. Wel krijgt de Amsterdamse politie wat het fouilleren betreft nieu we richtlijnen. Ook erkent de bewindsman dat het fouilleren van de vrouw beter achterwe ge had kunnen blijven. (Copyright De Stem/Het Parool) (Van een onzer verslaggevers) NIJMEGEN Het AUDET-concern (Associatie van Git gevers, Dagbladen en Tijdschriften) o.nt. uitgever van dit dagblad en een groot aantal vaktijdschriften en periodie ken, gaat voor zijn toekomstige expansie de toegang tot de kapitaalmarkt verruimen door dc introductie van certifi caten van gewone aandelen op de effectenbeurs te Amster dam. Volgende week vrijdag 2 februari is de eerste dag dat de royeerbare certificaten aan toonder van gewone aandelen AUDET groot nominaal 100,- in coupures van één, vijf en tien certificaten van nominaal 100,- op de beurs zullen wor den verhandeld. Deze uit te geven certificaten zijn gerech tigd tot het dividend over 1972 en de volgende boekjaren. Tevens wordt met deze intro ductie beoogd de deelnemingen in het kapitaal van de N.V. AUDET een grotere spreiding en betere verhandelbaarheid te geven. Blijkens het introduc- tiebericht is met de huidige aandeelhouders overeengeko men, dat voor deze introductie in totaal ca. 25 procent van het thans geplaatste en volgestorte kapitaal ten bedrage van miljoen gulden, dus 2,5 miljoen in totaal, beschikbaar is. De eerste negen maanden van 1972 geven een winst vóór belastingen te zien van 2,55 min- bij een omzet van 67,5 min. (Over geheel 1971 resp. 1,42 min bij een omzet van 71,4 min). Hieruit blijkt een grote verbetering van de ren tabiliteit, aldus het bericht. Gezien de gunstige ontwikke ling welke zich ook in de om zetten van de laatste maanden van 1972 demonstreerde mag voor het gehele jaar 1972 op een aanzienlijke verbetering van de resultaten worden ge rekend. Een hogere dividenduitkering dan over 1971 (8%) ligt dan ook in de lijn der verwachtin gen. Hierbij moet volgens het bericht voorshands gedacht worden aan een dividend van 11%. Voor de komende jaren zal alle aandacht worden be steed aan verdere rationalise ring en automatisering. Ten aanzien van de investerin gen werd in 1972 pas op de plaats gemaakt. Dit was mede een gevolg van de onzekerheid rond het Limburgs Dagblad- zo verduidelijkte directeur drs. A. A. V. Tummers tijdens een bijeenkomst met de finan ciële pers in Amsterdam t.gv het naar de beurs gaan van AUDET. Bepaalde investerin gen met name in de sector van de handelsdrukkerij bleven achterwege. De voor 1973 voorgenomen investeringen, waarover de directie van de AUDET zich niet concreter wilde uitlaten, zullen kunnen worden gerealiseerd uit eigen middelen- Uitbreiding van het kapitaal is hiervoor niet nodig, aldus de directie. „De ontwikkeling van de ka- bel-t.v. volgen we met Arguso gen. Maar het is niet daarom dat we zulke grote liquiditei ten (per 30 september 1972 bij na 5,5 min) hebben aange houden. Dat is, zoals gezegd, onder meer het gevolg van het niet doorgaan van de overna me van het Limburgs Dag blad". De uitkeringen uit de Sterpot (t.v.-reclame) heeft de AUDET altijd buiten de ex ploitatie gehouden: ze werden aangewend ter versterking van het vernieuwingsfonds van het concern. Het afstoten van de verliesge vende activiteit van AUDET in Utrecht en de integratie van de Maas en Roerbode heeft de rentabiliteit van het concern in 1972 sterk verbeterd. Structureel zit het AUDET- concern goed in elkaar, aldus directeur drs. A. A. J. W. Thijssen- Het bedrijfsresultaat bedroeg over de eerste negen maanden van 1972 bijna drie miljoen gulden. Over geheel 1971 was dat amper een mil joen gulden. In de persbijeenkomst kwam ook de kwestie van aandelen voor personeel ter sprake. „U zegt wel gelijke monikken ge lijke kappen om voor het per soneel geen uitzondering te maken wat dit betreft- maar er zijn andere ondernemingen die wel aandelen voor het perso neel tegen een lagere prijs be schikbaar stelden bij een emis sie", aldus een der aanwezige journalisten. „Onze statuten voorzien niet in deze mogelijkheid en overi gens kent de AUDET al jaren een moderne winstdelmgsrege- ling", aldus de heer Tummers. Uiteraard blijft AUDET open voor samenwerkingsverbanden met derden, zolang deze niet de onafhankelijkheid en iden titeit van haar dagbladen gevaar brengen. Sterker nog, aldus de heer Tummers, AU DET zal op selectieve wijze haar expansie voortzetten in het kader van het tot nu toe gevoerde beleid. UTRECHT (ANP). De vakbonden in de zuivelindus trie verlangen van de werkge vers een loonsverhoging van 2,95 procent met ingang van 1 april a.s. voor alle 26.000 werknemers in deze bedrijfs tak. De cao voor de zuivelin dustrie loopt eind maart af De onderhandelingen over een nieuw contract beginnen medio februari. De donderdag bij de werkgevers ingediende voor stellen gaan uit van het cen traal akkoord. De bonden me nen dat er een ruimte van drie en een half procent is voor alle salarissen. (Van een onzer verslaggevers) TILBURG Fraaie glan zende perperdure Mercedes- sen, pittige forse, bepaald niet goedkope BMW's, spor tieve snelle middeiprijs klas se Capri's en voor de afwisseling af en toe wat Escorts en Fiats. Die pikten twee ondernemende Braban ders uit Son de afgelopen maanden van de straat op. Geparkeerde auto's die hun eigenaren 's nachts buiten lieten staan. De buit had. zoals bericht, een waarde van een kleine half miljoen gulden. Het duo, de 29-jarige H. N. (bankwerker) en zijn 21-ja rige „handelsrelatie" J .v. M. (autohandelaar), is op een voor hen ongelukkige manier tegen de lamp gelopen. Bij een doodgewone verkeers controle N's autopapieren waren, zo vonden de Eindho- veuse politiemannen, niet he lemaal in orde. Dat moest natuurlijk even haarfijn uit gezocht worden. De Merce des werd in beslag genomen. N. kon naar huis gaan. Uit het onderzoek kwam vrij snel naar voren dat op aller lei manieren met de auto was geknoeid. Het chassis nummer bijv. bleek te zijn veranderd. Verder speuren bracht aan het licht dat de Mercedes misschien van ie mand in Tilburg was. Toen de eigenaar de auto zag, her kende hij haar. De Tilburgse recherche nam de zaak over. Zij haalde N. op en voelde hem aan de tand. Het resultaat van dit verhoor was verbluffend. De politie had, toevallig, de liand gelegd op twee mannen die samen een serie autodief stallen op hun naam hadden staan van vrijwel ongekende omvang in Brabant. N., een zeer bekwaam monteur, was de technisch vernuftige initiatiefnemer. Hij was in staat de gestolen auto's zo om te bouwen dat ze niet meer herkenbaar wa ren. Hij kocht, met zijn vriend, papieren van Duitse autowrakken. De ontvreemde auto's werden dan op maat van die papieren veranderd. Chassisnummers waren voor N. geen obstakels. Hij draai de er zijn hand niet voor om ze te veranderen. Soms maakte hij van twee auto's een heel nieuw voertuig. Die leverde hij dan af in de door zijn klanten gewenste kleur. De plaatsen waar de lassen zaten, waren zelfs voor des kundigen nauwelijks terug te vinden. Oost- en Midden Brabant vormden het jacht terrein van het tweetal In de grotere en kleinere plaat sen ging N. 's nachts op pad. Vooral de parkeerterreinen bij flats waren rijke jacht- gronden. N. was op vele gebeurlijk heden voorbereid. Hij had b.v. steeds voldoende benzine bij zich om met gestolen au to's zijn basis te bereiken. Onderweg tanken met zo'n auto zou Immers tot opspo ring kunnen leiden. De auto die hem naar het parkeerter rein had gebracht Het hij dan een paar dagen later op halen. In Son ondergingen de au to's hun gedaanteverande ring. Van N., een begaafde leerling van zijn 29-jarige plaatsgenoot opereerde ook voor eigen rekening. Hij be kende in zijn centje drie au to's gestolen te hebben. Het ondernemende tweetal is aan de officier van justitie in Den Bosch voorgeleid. REYKJAVIK (RTR-UPI) Boven de IJslandse Westman- eilanden is gisteren een gun stige wind gaan waaien, die rook, as en vonken de kant van de kille Atlantische oce aan op waait. Niettemin zijn «r ondier de 5.000 geëvacueerde eiiaindbe- wonei-s reeds meerderen die hebben besloten niet meer te rug te keren, irraiair op het IJslandse vasteland te blijven en er werk te zoeken. Journalisten die op Westman zijn gebleven hebbèin bericht, dat de veranderde wind de lucht volledig van roet heeft gezuiverd. De lava van de vul kaan de Helgafell die dui zenden jaren gesluimerd heeft stroomt voornamelijk oost waarts de zee in en is maar (Van een onzer verslaggevers) BREDA Van het Landelijk Pastoraal Overleg, dat vanavond in Noordwijkerhout begint, zijn zeer waarschijnlijk geen harde aanbevelingen, moties of resoluties te verwachten. Het overleg, dat tot zondagavond duurt, concentreert zich in hoofdzaak rond het thema: „De rechtvaardigheid in de wereld". Morgenmiddag zal gesproken worden over de „dringende pasto rale problemen", zoals de situatie in het bisdom Roermond en de z.g. polarisatie die hierdoor opnieuw is vergroot. Het is gebleken dat er bij de delegaties uit de zeven bisdommen weinig behoefte bestaat aan moties of resoluties, omdat, aldus de eindreportage, „men vreest dat deze toch weer te mooi of te nietszeggend of on verstaanbaar zullen zijn." Het overleg is eigenlijk een vervolg op het in 1970 afgesloten pastoraal concilie, maar nu hebben de afgevaardigde gelovigen nog minder medebeslissingsrecht dan in dat concilie. Dat is een gevolg van de ernstige bezwaren die Rome vorig jaar bleek te hebben tegen de landelijke pastorale raad, die toen op stapel stond. Deze raad zou een nog verdergaande medebeslissingsbe voegdheid krijgen dan het concili, en in Rome vreesde men daar om een aantasting van het gezag van de bisschoppen. Daarop is besloten tot de meer vrijblijvende vorm van het overleg. (Morgen komen wij hierop uitvoeriger terug.) een paiar meter naar het wes ten opgeschoven- Drie huizen vlogen daardoor iin brand e-n brandden af. De schipper van de boot die het havengebied van Heymaey op Westman inspecteerde, deelde mee. dat de zee ter plaatse zo heet is, dat het een probleem is de scheepsmoto ren zo gekoeld te houden dat ze '--.ven draaien. De tempe ratuur van het water bedraagt 44 graden oelsius. De wolken stoom die hierdoor boven Heymaey belangrijk viscen- trum drijven, maken lan dingen van vliegtuigen op het kleine vliegveld gevaarlijk. „Het is moejMjk te zeggen hoelang de eruptie zaj aanhou den. Dat zou drie weken maai' ook drie jaar kunnen zijn1 verklaarde een bodeimkundige van de universiteit van Reyk javik. De vdsfabrieken op Westman zijn gisteren van hun laatste diepvriesvoorraden ontdaan, Het ring om tonnen gedroogde kabeljauw voor de populaire „baoalhao"-sahotel van de Por tugezen en Brazilianen. (Van onze redactie binnenland) DEN HAAG Wie in de komende dagen de nood in Vietnam financieel wil helpen lenigen, staat voor een moei lijke keuze. Er zijn twee moge lijkheden: of geld overmaken op giro 777 of op giro 1090400. In het eerste geval komt het geld terecht op de rekening van liet Rode Kruis, dat haar num mer heeft opengesteld voor de „Nationale Aktie Heel Viet nam". In het andere geval op dat van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Beide comités zijn tegenover elkaar komen te staan sinds en kele participanten in de „Na tionale Aktie Heel Vietnam bekend hebben gemaakt, dat zij bij de actie niet samen kun nen werken met het Medisch Comité, omdat daardoor het a politieke karakter van hun or ganisatie in gevaar zou komen. Vooral het Rode Kruis, Unicef en Unesco houden aan deze stellingname streng de hand. Het Medisch Comité zou vol gens het Rode Kruis te een zijdig Noordvietnamees gericht zijn. Kringen rond het Medisch Comité betwijfelen of de in „Heel Vietnam" deelnemende organisaties wel over de kana len beschikken om daadwerke lijk hulp te bieden. Het Me disch Comité heeft die kanalen duidelijk wel opgebouwd in de afgelopen jaren. Het bestuur van de bisschop pelijke Vastenaktie Nederland heeft inmiddels besloten uit zijn thans beschikbare midde len een bedrag van 400.000 gul den te bestemmen voor hulp verlening aan heel Vietnam, Laos en Cambodja. Een ton daarvan wordt ter beschikking gesteld van het Medisch Co mité. MADRID (EFE/DPA) In Bilbao zijn gisteren vier leden van de Baskisehe verzetsbewe ging ETA tot gevangenisstraf fen van 12 tot 17 jaar veroor deeld wegens hun aandeel in de ontvoering van de indus trieel Lorenzo Zabala vorig jaar januari. Zeven andere be schuldigden zijn vrijgesproken. (Van een onzer verslaggevers) LONDEN Dc kratten mu nitie, die eind vorige week op de zuid oostkust van Ierland zijn aangespoeld, blijken af komstig te zijn van het Israë lische vrachtschip „Galila". Het schip is met een lading munitie van Hamburg onder weg naar Te) Aviv .De gezag voerder heeft de Ierse autori teiten laten weten dat tijdens zwaar weer een deel van zijn deklading is kwijtgeraakt. Het schip voer op dat moment on geveer 100 mijl uit de Ierse kust. De melding van de kapitein van de „Galila" bevestigt nog eens dat het Nederlandse vrachtschip „Tide", dat het af gelopen weekeind aan de noordoostkust strandde en zonk, niets met het aanspoelen van de kisten munitie te ma ken heeft gehad. Direct na de stranding circuleerde hel ge rucht dat dit wel het geval was. Een goede morgen, vriend en vijand. Wat zijn wij toch een zalig volk, hè. Zo daagt eindelijk het einde van de ja renlange oorlog in Vietnam, officieel tenminste, of daar klinkt de roep: Heel Viet nam. Maar denk nu niet dat Heel Nederland dat meeroept. Nee, nee. Want kijk, we willen wel helpen, maar het probleem is dat er als het om Vietnam gaat, wel een politiek tintje aan de zaak zit. En een club als het Medisch Comité Neder land-Vietnam, die al jaren me dische hulp biedt aan de slachtoffers van de (Ameri kaanse) bombardementen in Noord-Vietnam, kan toch niet samen geld inzamelen met het ich neutraal noemende Rode Kruis bijvoorbeeld, of Unesco. Nee, ze kunnen daar nu we vrede sluiten, en proberen om samen te gaan leven en samen het land weer op te bouwen, maar hier hoeft dat niet. Nee, wij hebben geen oorlog gehad met de communisten, dus waarom zouden we vreed zaam met hen of met de mensen die hen willen helpen samenwerken? En daarmee zijn de vader landse principepappen weer aan het dansen, want anderen distantiëren zich weer van „Heel Vietnam" en er is weer stof voor een avond vullende discussie. Een beetje vreemd doet het toch wel aan, vindt u ook niet? Om er van pure schaamte een rode kruiskop van te krij gen. De oudste inwoonster van ons land is gisteren 106 jaar geworden en dat is niet mis. Ze heeft enorm veel plezier gehad en niet op de laatste plaats om een kaart van de gemeente Rotterdam die ze tussen de felicitatiepost vond, De kaart was eigenlijk niet voor haar maar voor haar ou ders of verzorgers. Zij moes ten haar namelijk aanmelden, zo schreef de gemeente, voor de eerste klas van de lagere school. Haha, dat was lachen geblazen, dat snapt u. Wat wil het geval? De be trokken gemeenteambtenaar had zich vergist. Toen hij in de registers zag dat mevrouw J. Leeuwenburg-Hordijk (in de registers J. Hordijk) in 1867 was geboren, dacht hij dat dat een fout was en 1967 moest zijn. En inderdaad, dan was ze aan de leerplichtige leeftijd toe. Mevrouw Leeuwenburg maakt het overigens prima, is nog goed bij de tijd en geïnte resseerd in het wereldgebeu ren. Ik sluit met de wens dat u allen zo lang geïnteresseerd mag blijven in het wereldge beuren. MERIJN. ROTTERDAM (ANP) Bisschop Simonis van Rotter dam heeft dr. W. van Paassen scj en de heer W. Vroom be noemd tot bisschopsvicaris in zijn bisdom. Het diocesaan bestuurscollege ziet met deze benoemingen zijn wens vervuld dat de ac centverschillen en verscheiden heid in geloofsbeleving, die het verstedelijkte Rotterdamse diocees kenmerken, binnen her bestuur voidoende tot gelding blijven komen. De benoeming is tot stand gekomen in over leg met de drie vicarissen-ge neraal. (ADVERTENTIE) Grote Markt 25 - Breda

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 9