Actiegroep tegen waterzuivering door waterschap Peuterspeeh Raadslid vraagt maatregelen tegen. Belgen STRUC AUTO IS [HINKT GEVAAR TWEE VOOR BRUG- PIJLER Izaak van Vijver verrassend \overwinnaa, 2355 ongevallen op Zeeuwse wegen Bespreking over gezamenlijke afzet bloemen BERGEN GAF TIENTJE PER GEZIN AAN ACTIE Volgens Streel ,NIET CAPABEL" College van Kapelle wil zuivering schap stad streek AXELAWL MOET ZELFSTANDIG BLIJVEN Philippine Vlissingen IN VEILINGGEBOUW Kruinirigen Heinkenszand Clinge Wedstrijden bij duivensociëteit Axel Vrijdag 26 piwan 1973 Y BRRHRHHi Vrijdag 26 januari 1973 (Van een onzer verslaggevers) GOES Op de Zeeuwse wegen zijn het afgelopen jaar 2355 ongevallen gebeurd, waarbij 71 doden, 83 zwaar gewonden en 694 licht gewon den te betreuren waren. In 1919 gevallen ontstond lichte schade en 424 keer zware schade. Dit blijkt uit een overzicht dat de commandant van de verkeersgroep der rijkspolitie te Middelburg heeft samengesteld. Bij deze cijfers ontbreken de ongevallen, die door de gemeentepolitie zijn behandeld. In vergelijking met voor gaande jaren is het aantal on gevallen licht afgenomen. Dit is niet ongunstig gezien in het algemeen de toename van het verkeer. Ook de afname van het aantal licht gewonden biedt aldus commandant J.L. Boogaard reden tot tevreden heid. Ongunstiger als ooit te voren is het aantal doden. Het totaal van 71 is gevallen bij 62 aanrijdingen. Binnen de be bouwde kommen en op andere plaatsen waar een maximum snelheid is ingesteld vonden 19 aanrijdingen met dodelijke afloop plaats. Op de grote doorgaande verbindingen be droeg' dit aantal tien. Hieruit blijkt dat 33 van deze aanrijdingen plaats vond od over het algemeen minder drukke wegen, waar het ver keer niet aan een maximum snelheid is gebonden. Hoewel deze aanrijdingen uiteraard niet onder een noemer te brengen zijn, blijkt toch steeds dat te hoge snelheden in veet gevallen een rol spe len. Commandant Boogaard is van mening dat het thans ge hanteerde systeem van radar controle op de maximum snel heid wel vruchten afwerpt, maar dit systeem biedt geen mogelijkheden om de snelheid in de hand te houden. Uit oogpunt van preventie is het dan ook van belang deze wegen zoveel mogelijk in de surveillance te betrekken. Ook uitbreiding van het aantal we gen met een beperking van de maximum snelheid (perma nent of in het zomerseizoen) zou een oplossing kunnen zijn. Op de rijksweg Korteven - Goes - Sloedam zijn het afge lopen jaar 127 ongevallen ge beurd, waarbij vier doden, ze ven zwaar gewonden en 26 licht gewonden te betreuren vielen. Vijfennegentig keer was er lichte en 32 keer zware schade. Het aantal ongelukken op deze weg loopt langzaam maar zeker terug. In 1967 wa ren het er nog 180, in 1970 161 en in 1971 151. De verkeers veiligheid op deze rijksweg heeft zich dus verder ten gun ste ontwikkeld. De meeste ongevallen von den het vorig jaar plaats in Oostburg (284), Reimerswaal (248) en Hulst (236). De meeste doden waren te be treuren in Veere en Borsele (ieder acht) en Axel (ze ven). markten GOES. 25 januari Export en industrieveiling: Diverse rassen appels Kroet-wit 47,70, kroet-rood 42.20. Cox's Oran ge Pippin KI. I 75-80 127, 70-75 115, 65-70 99, 60-65 (Van een onzer verslaggevers) AXEL Als de actieve zui- veringstaak door Gedeputeer de Staten van Zeeland wordt opgedragen aan de water schappen, zal de zelfstandig heid van de afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch-Vlaan- deren niet worden prijsgege ven. Komt er daarentegen een zuiveringsschap, dan bestaat bij de gemeente de bereidheid om daarin ook de afvalwater leiding onder te brengen. Dit hebben b. en w. van Axel Gedeputeerde Staten in een brief laten weten. Het is een antwoord op de vraag van het college van GS, hoe de ge meenten denken over de toe bedeling van een taak op het gebied van de actieve water zuivering. Het standpunt daar over hebben de gemeentebe sturen voor 25 januari moeten medelen. Op 30 januari krijgt de gemeenteraad van Axel de gelegenheid om zijn mening te geven over het door het colle ge van b. en w. ten aanzien van deze materie ingenomen standpunt. Maar ook dat is inmiddels al kenbaar gemaakt aan GS. In de brief, die naar Gedeputeerde Staten is ge gaan, wordt opgemerkt, dat de actieve zuiveringstaak opge dragen moet worden aan een zuiveringsschap. Verder wij zen b. en w, erop, dat de gemeenschappelijke regeling afvalwaterleiding Kanaalzone niet valt onder de Wet Ver ontreiniging Oppervlaktewater en dat dus de verplichting om deze gemeenschappelijke rege ling ongedaan te maken niet bestaat. 67, Goudrenet KI. II 85-95 91, 75-85 88, 65-75 68-71, Win ston KL. I 70-75 88, 65-70 76- 85 60-65 54-71 55-60 44,70, KL.II 60-65 47,70—63, 55-60 47,70. Rode Jonathan KL.I 75 80 77, 70-75 76 65-70 65—67. 60-65 46—47. KL.II 75-80 62. 70-75 60, 65-70 52, 60-65 44. Golden Delicious KL I 75-80 77, 70-75 73-74, 65-70 67-68, 60-65 54-56, KL.II 80-85 71, 75-80 65-74. 70-75 59—74. 65-70 53— 66, 60-65, 47,70—56. Doyenne du Cornice KL.I 75-80 88, 70- 75 86, 65-70 76, 60-65 64. KL.II 75-80 84. 70-75 81, 65-70 70, 60-65 59, D 25, Conference KL.II 65-70 62, 60-65 52—72, 55-60 30—43, 50-55 16—39. Gewone veiling: Cox's Orange Pippin KL.III grof 59. Golden Delicious KL.II 75-80 67—71, Goudreinette KL.II 75-85 81, grof 5758, fijn 47,70. Win ston KL.II 70-75 88. 65-70 75, 60-65 49, Ingrid Marie KL.II 70-75 58, 65-70 49—52, 60-65 47,70. Lombartscalville KL.II 70-80 72. Doyenne du Comice KL II 75-80 86, 70-75 85, 65-70 77, 60-65 59. D 32 grof 49, fijn 2627. Conference KL.II 65- 70 68. grof 37, Gieser Wilde man KL. II 60-65 117, 55-60 106, 50-55 88 D 45. Geen ontgronding: Gede puteerde Staten van Zeeland hebben de heer J. I. Kaas c.s. te Philippine geweigerd ver gunning te verlenen voor het ont gronden van een perceel grond in de kanaalpolder. Aangrenzende eigenaars en ge bruikers van de grond hadden bezwaren ingediend tegen de plannen van de heer Kaas. Deze bezwaren zi-tjri door G.S. onderschreven Gevonden voorwerpen Aan het bureau van de Vlis- singse gemeentepolitie zijn de volgende gevonden voorwer pen aangegeven: dameshorlo ge, schrijfmap ,een paar kin derwantjes, diverse sleutels, aktentas met inhoud, bruine want uniformpet, bril met metalen montuur, herenhorlo ge, badlaken, slavenarmband, geruite zwemtas. (Van een onzer verslaggevers) GOES De actiegroep „Oosterschelde Open" maakt ern stig bezwaar tegen het voorstel van Gedeputeerde Staten de waterzuivering in het kader van de wet verontreiniging oppervlaktewateren op te dragen aan de waterschappen. De actiegroep is het er niet mee eens „dat een voor de toe komst zo belangrijke taak wordt gedetacheerd bij instanties die reeds eerder hebben doen blijken niet capabel te zijn voor de hun opgedragen taak". In een brief aan alle Zeeuw se gemeenteraden schrijft de actiegroep dat met de zuive ring van het afvalwater de veiligheid van de mens aan de orde is. Het beveiligd zijn te gen een eventueel verontrei nigd milieu. „Wij willen deze verantwoording voor onze vei ligheid niet in de handen leg gen van mensen die niet voor deze taak zijn opgeleid". Een afzonderlijk zuiveringsschap is (Van onze correspondent) KAPELLE Op maandag 5 februari om half acht 's a- vonds zal er in de kantine van het veilinggebouw in Kapelle een bijeenkomst worden ge houden van bloementelers. Daar zal dan worden gespro ken over de mogelijkheden om de bloemen die in Zeeland worden geteeld, zoveel moge lijk gezamenlijk af te zet ten. Enkele weken geleden is in Kapelle-Biezelinge onder lei ding van het veiüngbestuur ook reeds vergaderd met de bloementelers en degenen die belangstelling hebben voor de' ze teelt op Zuid-Beveland. Er was toen een grote op komst. Er werd een commissie gevormd die zich met het da gelijks bestuur van de veiling zou beraden over datgene wat gedaan kan worden om de af zet van de geteelde bloemen zo goed mogelijk te doen ver lopen. Het resultaat van dit overleg zal op 5 februari wor den meegedeeld en besproken met allen die interesse hebben voor deze teelt en de afzet. Meegedeeld is dat het al dan niet lid zijn van de veiling geen rol hoeft te spelen om deze vergadering bij te wo nen. KAPELLE Ook burge meester en wethouders van Kapelle zijn van mening dat de uitvoering van de wet ver ontreiniging oppervlaktewate ren beter kan worden opge dragen aan een speciaal zui veringschap aan de wa terschappen- Zij stellen de ge meenteraad, die dinsdag aan staande om half acht verga dert, dan ook voor hun stand punt over te nemen. Het standpunt van b en w van Kapeille wijkt iin feite niet veel af vam dat van het Goesc college van b en w, dat overi gens door de ra-ad is geaccep teerd. Ook b en w vam Kapel le geven de voorkeur aan een zuiveringschap, maiair hebben genoeg werkelijkheidszin omi te beseffen dat de zuiverings taak waarschijnlijk toch wêl aan de waterschappen zal worden opgedragen. Daarom gaat het college verder im_op de waterschappen. Het da-ge lijks bestuur van het water schap men praat dan over „de Brede Watering van Zuid- Beveland" moet er volgens de Kapellese bestuurders al dus uitzien: vier vertegen woordigers van het onge bouwd. twee van het gebouwd en twee van de vervuilers. De algemene vergadering zou aldus het voorstel van Ka pelle moeten bestaan uit 24 vertegenwoordigers van het ongebouwd, twaalf van het ge bouwd en twaalf van de ver vuilers. De vertegenwoordi gers van het gebouwd zouden moeten worden aangewezen door de gemeentebesturen,, net ais de ene helft van de ver vuilers (de huishoudelijke vervuilers). De andere helft (de industriële vervuilers) zouden moeten worden aange wezen door de Kamer van Koophandel. De gemeenteraad van Ka pelle krijgt verder onder meer een voorstel te behandelen om deel te nemen aan de gemeen schappelijke regeling vuilnis stortplaats Midden-Zeeland. Derze startplaats zal, zoals be kend, komen te liggen op het gebied van de gemeente Bor sele. volgens de briefschrijvers verre te verkiezen boven het overdragen van de zuiverings taak aan de waterschappen. Een zuiveringsschap met we tenschappelijk gevormde me dewerkers zai, zo schrijft men. beter op zijn taak zijn bere kend dan waterschappen die alleen denken aan prestigeop lossingen en eigenbelang. „Bovendien", zo gaat de brief verder, „zijn de water- scnappen een verlengstuk van rijkswaterstaat. Deze starre instantie heeft al meerdere malen blijk gegeven van zijn minachting voor het milieu. Tevens geeft de samenstelling van het waterschap een wei nlg functionele democratie- vorm weer". De actiegroep stelt zich het volgende voor: een zuiverings- scnap, bijvoorbeeld onder lei ding van een bioloog, die in een stuurgroep zijn dagelijkse medewerkers zou kunnen ver zamelen (bijvoorbeeld mensen uit verschillende provinciale diensten). De laatstgenoemden kunnen dan weer gecontro leerd worden door burgers die voor deze taak in een contro iecommissle worden gekozen door de burgerij van een be paalde regio. Dit controlerend orgaan zou volgens de actie groep bepaalde volmachten moeten hebben. De coördine rende functie zou moeten be rusten bij een onafhankelijk bestuur, dat bijvoorbeeld is aangesloten bij de koninklijke academie voor wetenschap pen. „Voor sommige gemeenten", zo vervolgt de actiegroep, „zou de toewijzing van de zuive ringstaak aan de waterschap pen een bittere pil zijn. Zij hebben zich al moeite getroost voor het beheer van 't opper vlaktewater en reeds bepaalde kennis vergaard op dit terrein. Het zou daarom jammer zijn deze taak over te moeten dra gen aan een tamelijk ondes kundige en door ouderwetse bestuursvormen slecht functio nerende instanties". Aan het eind van de brief vraagt de actiegroep de ver antwoordelijke gemeenteraden van Zeeland het voorstel van GS zo spoedig mogelijk in kri tisch beraad te nemen en er een bezwaarschrift tegen in te dienen. Jeugddienst Zondag zal in de Nederlands Hervormde kerk, aanvang halfelf, een jeugddienst worden gehouden. Als onderweirp van bespreking zal aan de orde komen „Zijn wij 'n nummer voor God Het orgel zal worden bespeeld door Marieke Kok uit Krabbendijke terwijl bet onderwerp zal wor den besproken door de heer Sinke uit Souburg. Na afloop van de dienst bestaat er gele genheid in de consistorie bij een kopje koffie nader te de batteren over de dienst. Volleybal De propaganda- volleybaiwedstrijd tussen Egaispo unit Eltewoutsdiijk en EWC-M1 uit Vfcsiingein wordt viairaaivoind gespeeld in de spoirtzaiail te Heiinkenszamd. De wedstrijd begint om negen uur. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Peuterspeel zaal Pim-Pam-Petje in Oost- bure heeft bij het gemeente bestuur van Oostburg om een aanvullende subsidie gevraagd voor 1973. Aan de Stichting Peuterspeelzalen Oostburg is al een subsidie van f -500 v„or Oostburg en f 1500 voor Breskens toegezegd. Nu wordt een aanvulling gevraagd van f 1300 voor Oostburg. I Het bestuur laat de gemeen- I te weten dat de salarisrichtlij- I nen gevolgd moeten worden en men ondanks het vei lagen van andere kosten en het ver hogen van tot f 3,75 tend toch wachten is. I Het verzi speelzaal w behandeld ring van missie. Hiet genomen v< lige brandy ke komen. Zoals bel weer in de de gemeent ganiseerd, weerwagens worden. He (Van onze correspondent) TERNEUZEN Tijdens de gisteravond gehouden raads vergadering te Terneuzen heeft de heer P. J. Huijbrecht (P.v.d.A.) het college van B. en W. voorgesteld te samen met de gemeenteraad van Sas van Gent te proberen België te dwingen tot het nemen van maatregelen teneinde de verdere vervuiling van het kanaalwater Gent Terneuzen tegen te gaan. Hij stelde voor er bij de Nederlandse regering op aan te dringen geen tractaat met België aan te gaan, met be trekking tot het Baalhoekka- naal, of Ossenisse, alvorens de vervuilin-gsproblemen van het kanaalwater zijn opgelost. De heer Huijbrecht zei zeer ver ontrust te zijn over de uitsla gen van de genomen water monsters door de Gentse pro fessor Voets, waaruit kan ge concludeerd worden dat het water in het kanaal Gent-Tei- neuzen 240 maal teveel bate- riën bevat om als zwemwater te kunnen dienen. „In 1960 werd het tractaat met België getekend waarin is opgenomen dat België voor schoon oppervlaktewater zou zorgen", aldus de heer Huij brecht. Hij vond het onjuist om de Nederlandse regering iets in de schoenen te schui ven, waar de partner zich met aan de overeenkomst houdt. Er kunnen immers geen sancties worden toegepast. Ook wethouder A. Ramondt (VCP) van openbare werken, vond dit een benauwende zaak en zei dit voorstel graag in het college te willen bespreken. De voorzitter, burgemeester J. C. Aschoff was het al direct met deze zienswijze eens. De heer De Vriend (T'70- 2000) wilde weten wat er met de straten en de vrijgekomen terreinen van het „Java" gaat gebeuren. Wethouder Ramondt zei dat er slechts een straat (richting politiebureau) open blijft voor het verkeer, de an dere zijn er voor goed aan onttrokken. „Zoiang er voor het plan Java geen definitieve bestemming is, zal de vrijge komen ruimte met groen wor den beplant", aldus de wec- houder van openbare wer ken. Naar aanleiding van een In een vorige raadsvergadering gestelde vraag over horeca-be- drijven, die worden geëxploi teerd zonder dat (sommige) eigenaars over de vereiste pa pieren beschikken, zei de voorzitter, In antwoord op een vraag van de heer J. Pladdet (SGP) dat deze zaak in on derzoek is en dat reeds enkele resultaten werden geboekt. De heer J. v. d. Velde (PvdA) oefende kritiek uit op het feit dat een pand in de Gentsestraat te Biervliet ge deeltelijk werd afgebroken, maar het puin ervan na lange tijd en ondanks toezeggingen van de wethouder van openba re werken, nog niet is opge ruimd. De heer Ramondt 'be loofde dat hij deze zaak zal bekijken, hetgeen de heer V. d. Velde deed opmerken: „Al weer". Voor de vergadering sprak burgemeester Aschoff zijn nieuwjaarsrede uit, die door de heer J. de Putter (GPV) in het kort werd beantwoord. Hij zei er zich ongerust over te maken dat er over het Baal- hoekkanaal en Ossenisse zo veel meningen zijn, dat de be woners van Zeeuwsch-Vlaan deren ongetwijfeld niet meer weten waar zij aan toe zijn. (Van onze correspondent) CLINGE In café De Snel le Duif bij Ed. Pilaet, hield de duivensociëteit wedstrijden in dobbelen, kaarten, biljarten en vogelpieken. Iedere deelnemer kreeg hiervoor bij elk spel een aan tal punten. Al deze punten samen zouden belangrijk zijn voor het bepalen van de win naars. De uitslag is als volgt: i J. Lernout. 2 Ch. van den Branden, 3 Ed Pilaet, 4 Ch. Willaert, 5 P. Nachtegaal. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM De actie ..Kom over de brug" heeft in Bergen op Zoom niet minder dan 103.586,25 gulden opgebracht, wat neerkomt op bijna 10 gulden per gezin. Het plaatselijk actiecomité is bij zonder blij het 't hoge bedrag en is ook dankbaar voor de hulp van de bijna 400 mede werkers die de straat opgin gen. Schieting De schutters- maatschappij de Herleving hield in de zaal bij Fr. Fran- keart-De Buus haar jaarlijkse koningsschieting. In de zeven de ronde lukte het aan W. Mous om de koningsvogel af te schieten. Tegelijkertijd met deze koningsschieting hield de schuttersmij haar jaarlijkse teerdag. 's Morgens was er in' de parochiekerk een eucharis tieviering, waarna het feest begon. In totaal waren er veertig schutters, die aan de koningsschieting deelnamen. De prins werd Fr. Fran- kaert. Bus in stadhuis voor actie Heel Vietnam (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM In het kader van de nationale inzamelingsactie „Heel Viet nam" zal vanavond ook in de hal van het stadhuis een col lectebus worden opgesteld. Van acht uur tot hall' elf kan men er terecht om zijn giften voor de actie te deponeren. Het stadhuis is overigens toch open in verband met de maan delijkse openbare raadsverga dering van de gemeenteraad. (Vervolg van pagina 1) De combinatie moet uit iet Oosterscheldewater gehaald worden, omdat hij tengevolge van de stroming bij een van de pijlers van de Zeeland brug terecht is gekomen. Er zou een zuiging kunnen ontstaan waar door de pijler ondermijnd kan worden. Nadat de bergingspo- gingen in de nacht van woens dag op donderdag waren stop gezet trachtten de bergers van Van den Akker op de „Walrus" gisteren rond het middaguur door dreggen de combinatie l« Iocaliseren. Daarbij kwamen op een ge geven moment olievlekken en op isolatiemateriaal lijkende strips boven water drijven. Dat gebeurde even later ook, toen een duiker in het twintig me ter diepe donkere water naar de verongelukte combinatie tastte. De duiker maakte een lijn vast aan een compressie- tank vam de wagen. Toen daar echter bij een poging de com- binatig te lichten aan getrok ken wérd, brak deze los. Later werd rond een wiel opnieuw een lijn gelegd. Het lag in de bedoeling gisteravond bij dood tij nog een lijn te leg gen en dan met behulp van het bergingsvaartuig „Onrust" de combinatie te lichten. Het was gisteravond laat nog niet be- kend of deze derde poging ge slaagd is. Ook staat nog steeds niet precies vast hoe de com binatie in het water ligt. Een woordvoerder van pro vinciale staten deelde gisteren mede dat dit de eerste keer H dat een auto door de reling van de Zeelandbrug is gegaan. Op de vraag of het zin heeft eon mhaalverbod op de brug in te stellen zei hij: „Daar hebben we onze gedachten nog me' over laten gaan. De mogelijk heid zal wellicht bestudeerd worden." Gistermiddag kwam ook de ontwerper van de reling een kijkje .nemen op de brug. J; zie dat het metaal verbogen is. zo zei hij, „maar de betonblok ken waar de steunen in veran kerd zijn zijn nog in tact. Te gen de kracht van een uit ziJn koers geraakte vrachtautocom binatie doe je natuurlijk niets- Slippartij Woensdagmid dag kwam H.S.H. uit Zuiddor- pe met zijn personenauto de richting Kerkdreef door de Oranjestraat te Axel rijden- Toen hij ter hoogte van de kruising Zeestraat kwam kwam er uit deze straat een personenauto die aan H. geen voorrang verleende. B°j>r krachtig remmen probeerde een aanrijding te voorkomen met als gevolg dat zijn auto tengevolge van het gladde wegdek begon te slippen waardoor H. in de omheining rond de tuin van de heer Den Dolder terechtkwam. De auto werd licht, de omheining zwaar beschadigd. Persoonlij* ke ongelukken deden zich nie' voor. Een bal ook een biljart bal kan raar rollen. Dat is eens te meer gebleken tij dens het toernooi om het persoonlijk kampioenschap biljarten, tweede klas libre van de regio Bergen op Zoom. Wie had Izaak van de Vijver, geboren en getogen in Zuidzande, tot de kanshebbers gerekend? Hij zelf wel het minst. Vorig jaar ivas hij op de voorlaatste plaats geëin digd met een gemiddelde van rond de 2.80. Insiders, waaronder het grootste deel van de spelers, tipen Nuijten, Adams of v. Geel uit Steenbergen als toe komstige kampioen. Het is finaal anders uitgepakt. Izaak van de Vijver met zijn 58 jaar de oudste deel nemer liet de biljartjeugd ln het hempie staan. Pas na vier wedstrijden I ging men serieus rekening houden met de kansen van- iVan de Vijver, die prompt zijn vijfde wedstrijd, tegen- Jan van Agtmaal uit Steen bergen verloor. Harry Reijn- ders bracht de spanning te rug door Nuijten het eerste verlies toe te brengen, ter wijl Van de Vijver onbeslist speelde tegen Chris Adams. De laatste partij tussen de kampioenspretendenten Nuij ten en Van de Vijver moest de beslissing brengen. Maar Nuijten, wiens moyenne rond de vijf schommelde, zag het millimeterwerk niet meer zit ten. In de beginfase van de tiage partij bouwde Nuijten Weliswaar een voorsprong op van achttien caramboles, maar Van de Vijver kwam i?.. f!e 25ste beurt langszij, vijftien beurten achtereen gmgen beide spelers gelijk op en geen spoor van emotie Dij de uiterst kalme Van de VJYff- die Nuijten in de eindfase kansloos liet. Izaak van de Vijver werd kampi- eon tweede klas libre, kreeg zijn eerste bondsmedaille en £®at ,.het district vertegen- oordigen bij de provinciale Kampioenschappen. De ken- ners kregen f- ongelijk. Izaak van over zijn was de un toernooi en ik wat oudei wel effectie Nuijten geli mijn kans 2 ik toen gegre De eerste deed ik op i dorp Z Zeeuwsch-Vl 1935 vertrok naar het to lands-Indië van Japan 1 kelijke jar- aan de Bil heb overige dat ik tamé Kwam je ee de zogenaa dan waren j nihil. Wel h malaria-aam daarop were In 1950 kw Nederland e werd Bergei woonplaats, ei in mijn I: het biljarter komen. In d was er we om te sp werd ik pae den lid van niging, nan vorig jaar sj gemiddelde dat cijfer g en in het 1 draaide lk delde van 3 spel en mooie serie ga ik mi de maanden Mijn spel d aan. Een c en dan m; ballen kome der bereke minder tech speelwijze 1 in de final Nuijten beg te nemen e geweest," de Vijver, adjudant Zoom.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 6