;iD VAN S DIRECTRICE KORTING 998,- 798,- 448,- FILM TRASH NIET SCHADELIJK Doorbraak voor gezinsbedrijf JENBERGH Overal Vietnam-affiches te koop Dronken rijder zaait paniek I OP ZOOM lemeente neemt ■scheid van dominee Van der Lelie B. en w. Middelburg: TEROM Ie uren televisie voor zuster Christino f 3 *kking - Velours - offen - Meubelen 1098,- 475,- 798,- 598,- ■REN RIJKSDAALDER: h Bromfietser gewond bij botsing Uitgebreid kerkgebouw in gebruik genomen Axel Afscheid in Middelbur TEN BATE VAN OORLOGSSLACHTOFFERS [N VEERE Gemaskerde man valt jongen lastig VEossmqen •sonen. i diner vrij. nieuwste orgel. Zaalhuur vrij. d advies geven. jterdag 20 januari 1973 S - KOOPJES - KOOPJES - KOOPjjj o ALLE voorradige TEL. 01140 - 24111 (Van een onzer verslaggevers) [GOES Zuster Christino Ivluessjen heeft gistermiddag af- Icheid genomen als directrice van liet verzorgingstehuis voor Viaarden „Sint Maarten in de Groe" en het verpleegtehuis voor Jejaarden „Maria Terweel". Eerst vond een bijeenkomst plaats voor (ie bewoners en het personeel van beide tehuizen, later was er een openbare receptie. van 745,- 398,- van 425,- NU 298,- van 516,- 445,- 70 cm hoog. van 21,95 NU 16,98 i)-435753-Tilburg '00-12805-Venlo >-33544-B.op Zoom heer A. J. van der Made, ktuurslid van de stichting MIVOZ, waaronder Maria irweel en Sint Maarten in de ressorteren, was de eerste er. Hij zei onder meer: Bet is begrijpelijk dat u zegt: is nu wel geweest. U hebt ng genoeg voor anderen ge- i, nu is het de tijd om aan te denken". Dokter A. F. R. van Opdorp, fcneesheer-directeur van beide huizen, noemde zuster Chris- iemand die altijd actief Mevrouw E. van Driel- Imaard, de waarnemend-di- Itrice, gaf aan het begin van speech te kennen zonder pas tot de scheidende di- fctrice te willen spreken. Na- de staf gaf zij uiting aan grote bewondering voor jster Christino. Mevrouw Van Cjel speldde zuster Christino een corsage op als symbool van - IgOES, 19 januari Groen ten; per stuk, kropsla II 20- 22 Cl 4—11, knolselderij met - m 7i,_20. Per kg aardap felen 2229, witlof AI 122, P 63—124, Bil 58—74. Pre' .TI 20—31, Bil 11, spruiten All 42-63, BI 42, Bil 15—31, gil 41—64. groene sav.kool I H—35, II 12, afw. 12. rode pol A 7)2—23, B 3,90, boere- Eol 72—74, uien geschoond 1—44, middel 21—57, onge- Tteerd 7, afw- 23, stek 117. toten 37, knolselderij 35. 'ELLE, 19 JANUARI (73 Kroetappelen wit ■,60 rood 42. Conference on Bons! 65 88, 60 84—86. 55 73—75, 2 50 51, 45 42. Doyen ne du Com. 1 75 84, 70 81—83, 65 60, 2 70 72, 65 57, 60 46, J0-6O 27, grof 45, fijn 17. kro: doordraai. Golden Delici ous 1 SO 75—77, 70-80 70—73, 61—62, 60 52, 2 80 68, 70-80 67, 65 50—58, 60 47—52. judreinette 1 85 85, 75 85, 65 2d 4849, grof 53. Rode ■oud--. lette 1 85 90, 75 88, 65 74. j Cox's Oranje P. I 75, 108, 70 109, 65 87. 60 76, STf 53. Winston 1 75 77, 70 2 65 66, 60 48. St. Remy 1 70 98, 60 92—97, 2 7 0 68, 60 65, 55 70—82, 50 58. grof 51— 71, fijn 2234. Legipont 1 65 BIS, 60 41. 55 26, 2d 20. Lomh Klville 2 80 66, 70 78, 60 56. &te Ermgard 1 65 127, 60 117, 55 100, 2 65 118, 60 115, 98, 2d 52—72, kroet 33. G ■ldeman 1 55 117, 50 95. 2d J. Conference 1 65 86, 60 84, ffi 73, 2 60 77, 55 35, 50 28, 45 17 Jonathan 1 70 66—69, 65 ■m-fj:. <50 4749, 2 65 50, 60 43. :Pondspe<?r 2 75 75, 65 74 •oentenprei 1835. Sprui ten 28. Witlof 87. Ui 72, 2, (Van onze correspondent) Ah'SWEERT Zondag 28 mari zal er in de Neder- ids hervormde kerk te isweert te 14.20 uur een lenst gehouden worden ter tegenheid van het afscheid u dominee B. van der Lelie 1 afloop van de dienst is er het dorpshuis Ka j Munik ■degenlieid persoonlijk af- uLi 1 'f nemen van de fami ne tan der Lelie. tominee B. van der Lelie d pastor van de Ned. her- nde gemeente te Hans- Prt op 4 oktober 1964 parvoor was hij vicaris te I.-Laurens (Walcheren) en rfjnee te Buurmalsem. Hij ekt op 29 januari naar sdonk-Raamsdonksveer. nee B. van der Lelie was pens scriba van de ring Kuningen van de Ned. her- |rmcle kerk. Hij gaat van een -necnte van 900 zielen naar A v?n zielen. Met zijn F) ck ontstaat er onzeker- Jd over zijn opvolging. Dit nkelijk zijn van de fcvi u situatie. waarin de «•hervormde kerk te Hans- fer ,na de ie voeren acties L„ e kerkbijdrage zal ko- te verkeren. Mevrouw A En deT. Lelie-Van Esterik tijdens haar verblijf Wgansweert a)s om presi. de Nederlands Her- e Vrouwengroep bijzon- verdienstelijk gemaakt der haa, stuwende leiding Ej»ing Lij zonder uit- E v vertrek van de K a,n der Lelie-Van Es- ?ti\i(^lan 00 bijzondei de waardering van de staf. Namens het verplegend per soneel sprak mej. E. de Witte, die zei dat zuster Christino op het grote schip dat de tehuizen als het ware vormden een goe de kapitein was geweest. Na mens staf en personeel bood ze zuster Christino een koffiezet apparaat en een verzilverd roomstel aan. Van de heer C. H. R. Sonke en mej. M. M. Thierry, die spraken respectie velijk namens de bewoners van Sint Maarten in de Groe en Maria Terweel, kreeg de ver trekkende directrice naast vele lofuitingen ook geschenken aan geboden, o.a. een kleurentele visie. De vertrekkende directrice gaat in Zwolle van haar rust genieten. Haar opvolgster is zuster Arkensteijn, die inmid dels haar intrede heeft gemaakt in de beide tehuizen. TERNEUZEN, 19 januari Per 100 stuks, sla 2 1112, per stuk, knolselderij 3245. per bos, selderij 1927; per kg, bintjes grote 2325; boe renkool 58, breekpeen 227, prei 4061, savooiekool 41 56, rode kool 2934, spruiten geschoond 3070, uien 2245, Deense witte kool 23, witlof A2 94—117. B 109—120. B2 88100, afwijkend 6390. Zuster Christiono krijgt cor sage opgespeld. 's-GRAVENPOLDER Op de Goese straatweg in 's-Gra- venpolder vond een aanrijding plaats tsusen twee peersonen- auto's. C. de J. uit 's-Graven- polder ging een voor hem rij dende auto inhalen op het mo ment dat zijn plaatsgenoot J. van O. hem aan het inhalen was. Er ontstond een botsing, waarvan de gevolgen dank zij scherp uitwijken van Van O. meevielen. De rechterachter- zijde van de auto van De J. en de linkerachterzijde van die van Van O. werden bescha digd. Op de splitsing 's-Graven- straat-Langeweg-Goese- straatweg is de bromfietser G.AM. uit Hoedekenskerke gewond geraakt toen hij werd aangereden door de auto van P.P.P. De bromfietser reed over de Langeweg en wilde rechtdoor de 's-Gravenstraat inrijden. P. sloeg met zijn au to op dat moment linksaf om de Goesestraatweg in te rij den. Hij dacht dat de bocht erg glad was en besteedde al zijn aandacht aan het wegdek. Hij zag de hem tegemoetko mende brommer pas toen deze dichtbij was. Een aanrijding was toen niet meer te vermij den. De bromfietser had rug klachten. Dokter J.M.A. Kole uit Hoedenkenskerke verleende eerste hulp. 4 (Van een onzer verslaggevers) GOES De Christelijk Ge reformeerde Gemeente in Goes heeft gisteravond het kerkgebouw aan de Bergweg in gebruik genomen. De kerk zelf is uitgebreid en er zijn enkele vergaderzalen en ruim ten voor gemeente-activiteiten bijgekomen. De werkzaamhe den hebben nog geen half jaar in beslag genomen. De heer Kloet, de voorzitter van de bouwcommissie ging in zijn toespraak in op de geschiedenis van de christelijk gereformeerde kerk in Goes. De gemeente is er sinds 1958 onafhankelijk gevestigd en maakt nog steeds een grotp groei door, wat de verbouwing noodzakelijk maakte. De heer Kloet vond het verheugend dat in zo'n korte tijd (ander half jaajr) de benodigde f 50.000 voor de verbouwing en uitbreiding bijeen kon worden gebracht. Tijdens de feestelij ke dienst werd gisteravond de naam van de kerk bekendge maakt: „Mararaatha-kerk". Een zestal sprekers ging nog in on het tot stand komen van de verbouwing en wenste de gemeente er veel geluk mee De voorzitter van de kerke- 1-aad, dominee A. Broersma. die de leiding van de dienst had, dankte alle sprekers voor hun hartelijke woorden en de vele geschenken. „Dagboek van een gek" Vanavond komt Henk van Ul- sen naar „De Halle" in Axel voor een voorstelling met „Het dagboek van een gek" in een nieuwe presentatie. De Franse dramatisering van Coggio en Luneau, zoals die zes jaar gele den door Henk van Ulsen met groot succes werd gebracht, heeft plaats gemaakt voor een adaptie vanuit de novelle van Gogol. Kees van Iersel regi- seert deze vrije produktie, Ria van Oerle-Van Gorp ontwierp en vervaardigde de scène structuur. (Van onze correspondent) MIDDELBURG. B. en w. van Middelburg delen de mening niet van drie raadsleden, de heren Almekinders, Bergshoeff en Pij nenburg, die de inhoud van de enkele weken geleden door Jeugd en Muziek vertoonde underground-film „Trash" schadelijk von den voor de volksgezondheid, de psycho-hygiëne, zoals zij dat met een mooi woord zeiden. Een van de raadsleden ken de de inhoud van de film al geruime tijd, en aahtte die film niet zo geschikt voor ver toning, maar hij realiseerde zich dat de jongere generatie haar wel eens anders over zou kunnen denken. Daarom werd een aantal jonge spionnen op pad ge stuurd om de film te beoorde len. Die spionnen waren over het algemeen van mening dat de film niet door de beugel kon. Naar aanleiding van die be oordeling werden twee vragen aan de gemeentebestuurders gesteld. De drie raadsleden wilden dus weten of de ge meenite het met hen eens was, dat de film een ongezonde vertonjng was geweest, en in dien het gemeentebestuur zich met die mening zou kunnen verenigen, wilden zij weten wat het bestuur vain plan was tegen Jeugd en Muziek te on dernemen. B. en w. antwoordden dat de film zeker niet in strijd was geweest met de goede ze - den en de openbare orde, cri teria waaraan een film bij filmkeuring wordt onderwor pen. De centrale commissie voor de keuring van films zag geen aanleiding de film af te keuren. Zij stelde de leeftijds grens op achttien jaar, waar volgens het bestuur van Jeugd en Muziek ook niet van werd afgeweken. Iedere bezoeker moest een kaart met leeftijd, geboortedatum en adres invul len, onder het toeziend oog van twee bestuursleden. Uit het bovenstaande blijkt dus duidelijk dat b. en w. het niet met de raadsleden eens zijn. Zij willen wel in het midden laten of de film wel voor iedere volwassene ge schikt was, maar zij achten het geen zaak om te beoorde len wie wel en wie niet voor een film geschikt is. Dat ligt trouwens ook boven haar macht. Gezien de beantwoor ding van de eerste vraag werd de tweede ontkennend beant woord. B. en w. zijn niet van plan stappen te ondernemen tegen het bestuur van Jeugd en Mu ziek. or io (Van onze correspondent) MIDDELBURG De be jaarden van Middelburg na men gistermiddag afscheid van "e man die het diensten - centrum zo'n twee jaar heeft geleid, de heer N. Riet. De bejaarden waren erg tevrden over hun leider, en dat lieten zij onder andere blijken door hun aanwezigheid in een van de kleinere zalen van het Schuttershof, waar het een trum is gevestigd. De meeste sprekers, die het allemaal vrij kort hielden, prezen de heer Riet voor het werk dat hij de afgelopen ja ren had gedaan, en merkten allemaal zonder uitzondering op, dat zij het erg jammer vin den dat de heer Riet hen gaat verlaten. Er was ook een groot aantal cadeaus voor de scheidende functionaris. CVan onze correspondente) MIDDELBURG Vandaag zullen alle acht comité's voor Vrede voor Vietnam in Zee land Vietnam-affiches verko pen en een collecte houden ten bate van het Medisch Comité Nederland-Vietnam. Er zijn sinds kort comité's in Vlissingen, Middelburg, Domburg, Goes, Zierikzee, Hulst, Axel, Terneuzen en Oostburg. Tijdens de in Vlis singen gehouden provinciale vergadering, afgelopen week, wera besloten de opzet van de comité's zo breed mogelijk te maken. Plaatselijk en regio naal is dan ook een samen werking ontstaan tussen poli tieke partijen van uiteenlopen de richtingen, vakbeweging, jeugdorganisaties, kerken en particulieren. Voorlopig valt liet zwaartepunt van de activi teiten op zaterdag 20 januari aanstaande, de d'ag dat presi dent Nixon voor de tweede keer wordt beëdigd als presi dent van de V S, Volgens een perscommuniqué van het co mité Vrede voor Vietnam uit Vlissingen, zijn de acht Zeeuwse comité's, die organi satorisch samenwerken, van mening dat de affiche-actie in leder geval moet doorgaan tot de vrede in Vietnam is gete kend. De teksten op de affi ches zijn „Stop bombardemen ten in heel Vietnam", „Nixon, teken de vrede nu", en „Vietnam voor de Vietnaire- zen". De winst op de affiches, die twee gulden per stuk kos ten, is bestemd voor het Me disch Comité Nederland-Viet nam, dat al ruim vier jaar aulp geeft aan met name Noort-Vietnam en grote gebie den in Zuid-Vietnam, die on vrij dingsfront. Vanuit het drij dingsfront. Vanuit het westen is de officiële hulpver lening aan Zuid-Vietnam vele malen groter dan aan Noord- Vietnam, en het bevrijd-ings- front. Bovendien hebben Noord-Vietnam en het bevrij dingsfront internationaal lof toegezwaaid gekregen voor de uiterst efficiënte wijze waarop onder uiterst moeilijke om standigheden de gezondheids zorg werd en wordt georgani seerd. Veel beter dan in Zuid- Vietnam, dat blijkens verkla ringen van veel ooggetuigen beheerst wordt door giganti sche corruptie. (Van onze correspondent) 's HEERENHOEK Tij dens de jaarvergadering van devereniging voor bedrijfs voorlichting „West-Zuid-Beve land" in de Jeugdhoeve zei voorzitter M. van Nieuwen- huijzen in zijn openingswoord „Het boerengezin krijgt in groter verband ook meer bete kenis en zelfs in EEG-kringen gaat men beseffen dat het niet alleen de boer is, die op het bedrijf Woont en werkt, maar dat ook het gezin er bij de afname van de vaste arbeids- kern een steeds grotere rol gaat spelen. De nieuwe koers is dan ook gericht op het gezinsbedrijf. Klaar daarbij zal toch niet ver geten mogen worden, dat het resultaat „loon naar werken" zal moeten zijn. Willen we onze jeugd voor de landbouw behouden dan zal er ook een goede boterham verdiend kun nen worden. En tevens zal perspectief voor de toekomst geboden moeten worden. Veel zal hierbij afhangen van de prijzen, de concurrentie met andere landen, de tekorten, eventuele overschotten op de wereldmarkt en de kosten, die wij zelf moeten maken. En waar we niet geheel onderuit kunnen, maar waarbij het toch van belang is d.at we ons hier over eens gaan bezinnen, of in deze richting besparingen mo gelijk zijn", aldus de heer Van Nieuwenhuijzen. Het jaarverslag, opgemaakt door secretaris W. van 't Sant, werd door de vergadering goedgekeurd. Bij het financieel overzicht 1972 stelde de penningmeester, de heer Boon man vast dat de contributie verhoging voor één jaar werd uitgesteld. - De heer J.M. van der Weele uit Goes gaf een inleiding betreffende de plaats van de granen in het econo misch bouwplan en de vrucht- wisselings-aspecten uit de graanteelt. Bij de op deze ver gadering gehouden bestuurs verkiezing waren de heren l. Mesu, A. Minnaard erf P, Re- meijn aftredend en niet her kiesbaar. Voor de heer Remijn werden met een meerderheid van stemmen de heren M. Minnaard en M. Rijk gekozen. - (Van onze correspondente) MIDDELBURG Op 30 de cember veroorzaakte de 37-ja rige Middelburger J. A. B. in Veere enorme paniek bij twee ivandelende dames. Dezen lie ten juist hun hondje uit toen de Middelburger met enorm geraas met zfjn auto kwam aanstuiven. Mevr. A. van de E. uit Veere liet meneer B. don derdagmorgen tijdens haar ge tuigenverklaring nog eens door Veere razen. Ineens zien mijn zuster en ik een brullend monster de hoek omscheuren. We zoeken dekking achter een boom, en zien dat hij net een boom ontwijkt. Twee verkeersbor den omverrijdt en de straat stenen vlogen in de rondte. Het was verschrikkelijk, aldus de ncgal ontdane getuige. Een werknemer van de Kampveer- se Toren belde de politie en deze vond de dader, ter-wijl die achter het stuur een tuk lag te doen. Na onderzoek bleek B. om de vreugde van een geslaagde zakelijke tran sactie, te veel geestrijk vocht tot zich te hebben genomen De bloedproef wees 2,2 pro mille uit. De officier eiste twee weken gevangenisstraf onvoorwaardelijk, tien maan den ontzegging uit de rijbe voegdheid, waarvan vijf maanden voorwaardelijk, met twee jaar proeftijd, en toewij zing van de civiele vordering die was ingdiend door de ge meente Veere. De verdediger, mr. I. Tak meende dat zijn cliënt zo geschrokken kon zijn door het ontwijken van de boom dat hij het omrijden van de paaltjes niet gemerkt had. De politierechter veroordeelde B. tot twee weken gevangenis straf waarvan een week voor- predikbeurten Zaterdag 20 jan. Zevende-dags-adventisten. Goes Doopsgezinde kerk aan de Westwal van 10 tot 11 uur: bijbelstudie en van 11 tot 12 uur: bediening des woords. Vic. A. Steens. Middelburg Doopsgezinde kerk aan de Lange Noord straat van 10 tot 11 uur: bijbelstudie van 11 tot 12 uur: bediening des woords. DS. A. Dingjan. H avond maal. Vlissingen Doopsgezinde kerk aan de Vrij domweg van 9.15 tot 10.15 uur: be diening des woords en van 10.15 tot 11.15 uur: bijbel studie. Ds. A. Dingjan. ZONDAG 21 JANUARI NED. HERV. KERK Aardenburg 10.30 uur ds Ph. J. Leenmans. Axel 8.45 en 10.30 uur.ds. J. Verheul. Cadzand Geen dienst. Biervliet 10 uur ds W. Meeuse. Bteskens 9.30 uur ds. H. Valk, 19 uur ds. Gerkema. Groede (r.k. kerk) Oecum, dienst. De heer F. Berg- werff en past. H. Fassaert. Hoek 10 uur ds. E. J. Riet veld H.A. Hontenisse 10.30 uur dr. C. Rozemond. Hulst 9 uur da. H.B. de Neeling. Nieuwvliet, 11 uur ds. W. Meeuse. Oostburg 9.30 uur ds. J. v. d. Hoek. Retranchement 10 uur ds J.W. Schokking, Sas van Gent 11 uur ds J.L. vd. Eijk. Schoondijke 10 uur ds P.A.L. Brinkman. St.-Anna ter Muiden 11 uur ds. C. Balk. St.-Kruis 9 uur ds. Ph. J. Leenmans. Sluis 9.30 uur ds. J.L. v.d. Eijk. Te1 neuzen Grote Kerk 10 uur ds. G.C. Vijzelaar. Op- standingskerk 9 uur ds. E.J. Rietveld. Goede Herderkerk 10 uur ds. J.A. Poelman, 19 uur ds. E.J. Rietveld. In alle diensten H.A. Waterlandkerkje: 11 uur de heer I. Verduijn. IJzendijke: 11 uur ds. J. v.d Hoek. Zaamslag: 10 uur ds. A.T. Dei- num. Zuidzande 9.30 uur de heer I. Verduijn. GEREF. KERK Terneuzen: Noordstraat: 9 uur ds P. de Ruig; 17 uur Evan- gelisatiedienst. Opstandings kerk: 10.30 uur ds. P. de Ruig. Geref. KER K (Vrijgemaakt) Axel: 10 en 15 uur ds. A. Veefkind. CHR. GEREF. KERK Zaamslag: 10 en 14.30 uur ds. D.J. van Vuuren. GEREF. GEMEENTE Hoek: 9.30 en 14 uur lees- dienst.. Terneuzen (Vlooswijkstraat) 9.30 14 en 18 uur lees- dienst. GEREF. Gemeente Axel: 10 en. 14.30 uur lees- dienst. Terneuzen (Frans Halslaan) 10 en 15 uur leesdienst. OUD GEREF GEMEENTE Terneuzen: 9.30 14 en 18 uur ds. A. de Reuver. LEGER DES HEILS Terneuzen: 9.30 uur bidstond: 10 en 19-30 uur samen komst. BIJZ. KERKDIENST Middelburg, nieuwe kerk. 19 uur: bijzondere oecumeni sche dienst met samenzang en orgelspel. waardelijk, twee jaar proeftijd en zes maanden ontzegging uit de rijbevoegdheid, waarvan drie maanden voorwaardelkjk met twee ianr proeftijd. ARNHEM Na een PBNA- opleiding slaagden voor: Adspirant bouwkundig op zichter-tekenaar, deel I: M. A. Dieleman, Vlissingen, J. G. de Witte, Vlissingen, L. A. Witte, Veere, L. A. Houmes, Middel burg, A. Aarnoutse, Middel burg. Bouwkundig opzichter-teke naar, d.eel I: A. ten Brinke, Middelburg, C. Joosse, Middel burg. Bouwkundig opzichter, deel I: F. -van Soelen, Souburg, J. Goedbloed, Biggekerke, A. C. Kraamer, Vlissingen, J. van Rooijen, Vlissingen, H. A. Cal- jouw, Vlissingen, P. J. Bebe- laar, Vlissingen, M. A. Hof man, Middelburg. Adspirant waterbouwkundig opzichter-tekenaar, deel I: J. W. Maranus, Domburg, D. C. van der Linden, Vlissingen, C. M. Bazen, Rilland, R. C. Haal- boom, Hulst. Waterbouwkundig opzichter tekenaar, deel I: A. van der Maas, Goes. Weg- en waterbouwkunde opzichter, deel I: B. J. d.e Hond, 's Heerenhoek, A. J. de Hond, 's Heerenhoek. Landmeetkundige, deel I: P S. de Kok, Vlissingen, P. Kor- stanje, Axel, P. B. Bokelaar, Oostburg, C. F. Hollestelle, Kloetinge. Hoger landmeetkundige, deel I: A. Boot, Middelburg, A. C. M. Sonke, Goes. Cultuurtechnisch uitvoerder, deel I: H. Raijmakers, Ter neuzen, J. B. Rijk, Ovezande, D. G. Zijlstra, Grijpskerk. Hoger technisch basisexa men werktuigbouw: J. West- dorp, Vlissingen. Bedrijfstechnicus (machine fabriek of aanverwant be drijf), deel I: F. E. A. Her- wegh, Terneuzen, A. J. Beije, Koudekerke. Piping, deel I: H. Diepstra ten, Vogelwaarde. Middelbaar technisch basis examen werktuigbouw: J. B. C. M. IJzermans, Sas van Gent, A. J. L. de Smet, Ter neuzen, J. P. Mangold, Oost Souburg, L. Meulenmeester, Arnemuiden. Lger technisch basisexamen werktuigbouw: J. A. van der Hiele, O. en W. Souburg. Hoger technisch basisexa men elektrotechniek: A. P, Coppejans, Middelburg, P. W. Wisse. Vlissingen, A. C. Goe- degebuure, Vlissingen, P. J. Moerman, Terneuzen, A. J. van Luijk, Heinkenszand. Elektrotechnisch opzichter (alg. ged.): E. P. de Smit, IJzendijke, R. van Oorschot, Vlissingen, S. Maljaars, Aagte- kerke. Middelbaar technisch basis examen elektrotechniek. P. J. Jaspers, Middelburg. Hoger basisexamen proces industrie: J. P. Bek, Driewe gen. M. de Putter, Hoek. Middelbaar basisexamen procesindustrie: P. van Hoeij, Sint-Jansteen, B. P. J. Preneti, St.-Jansteen Heikant, J. F. P. Ivens, Sas van Gent, J. C. Aarnoudse Sas van Gent, A. H. Menheere, 's Heerarends- kerke. Chemisch vakman A (vak kennis): J. J. Braai, Axel. Middelbaar Basisexamen Procesindustrie. J. S. A. van Dalen Middelburg, J. Maljers Middelburg, P. F. M. Berend- sen Middelburg, vijle, Graauw. Bedienningsvakman, deel I L. Schoeters Terneuzen, P. A. Storp Axel. Chemisch Vakman A (algeme ne ontwikkeling). A. C. de Meijer Philippine. Bouwkundig Opzichter-Teke naar, deel I. C. Baas Middel burg, C. Marinissen Middel burg, J. van Dam van Soelen Terneuzen, J. Besuijen Goes. Bouwkundig Opzichter-Teke naar, deel I. M. Verbiest Mid delburg. Bouwkundig Uitvoerder, deel I. L. H. Koppejan Ritthem, A. A. Visser Oost-Souburg. Bouwkundig Opzichter, deel I. P. Oste Ritthem. Bedieningsman Procesindu strie. W. M. van den Bunder. Schoondijke, H. P. Franken- GVan onze correspondent). AXEL Vrijdagmorgen om ongeveer zeven uur werd de dertienjarige W. uit Zaamslag die met zijn fiets reed doe een straat in de buurt van de Postdreef, te Axel op dat mo ment gepasseerd door een per sonenauto, die enkele eters verder stopte. Tot schrik van de jongen stapte een man met een kous gemaskerd uit de auto, die hem aanhield en vroeg of hij een jongen of een meisje was. Toen de jongen hem vertelde een jongen te zijn, eiste de man bewijzen, waarna hij in zijn auto stapte, en verder reed. De jongen, die erg ge schrokken was waarschuwde zijn ouders en die de politie. Aan de hand van het gegeven signalement over de persoon en zijn auto stelt de politie een onderzoek in. .K. kerkdiensten Axel: H. Gregorius de Gro te. tel. 01155-1532, zaterdag 19 uur, zondag 9 en 11 uur. Aardenburg: O.L.V. Tenhe melopneming zaterdag 19, zon dag 7. 830 en 10 uur. Biervliet: H. Maria Onbevl. Ontv.. tel 01152-382- Zaterdag 19 uur. zondag 10 uur. Breskens: H Barbara, tel- 01172-1587. Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Cadzand: Toeristenkerk. Za terdag 19 uur. zondag 9 uur. Clinge: Parochie H. Henri- cus. Zaterdagavond 19 uur, zondag 8. 10 en 11.30 uur. Eede: Dorpsplein. Zaterdag 19 uur, zondag 10 uur. Goes: H Maria Maagd. tel. 01100-6754. Zaterdag 19 uur, zondag 9 en 10-30 uur. „De Hoogte", Populierstraat, zon dag 11.30 uur. Groede: H- Bavo, tel. 01171- 207. Zaterdag 19 uur, zondag 9 uur. Groenendijk: H. Martinus, tel. 01148-382. Zaterdag 18.30 uur zondag 7.30, 9, 10.30 en 17 uur. Hansweert: O.L.V. Onbevl. Ontv. Zaterdag 18 uur, zondag 8 uur en 11 uur (en 11-15 uur in Kruiningen). 's-Heerenhoek: Sint-Willi- brordus 01105-264. Zaterdag 19 u., zondag 7.30, 9.10 en 10.30 uur. Heinkenszand: H. Blasius, tel. 01106-1216. Zaterdag 19 uur, zondag 7.30, 9 en 10.30 uur. Hoek: H. Kruiskerk. Zater dag 19 uur, zondag 10.30 uur. Hoofdplaat: H. Eligius- Za terdag 19 uur, zondag 9 uur. Hulst: H Willibrordus, tel- 01140-2130,. Zaterdag 19 uur, zondag 9.30, 10, 11.30 en 17 uur. Kamperland (Molenhoek): Zondag 10.30 uur. Koewacht: H. H. Philippus en Jacobus, tel. 01146-360. Za terdag 19 uur, zondag 8 en 10 uur. Krabbendijke: Cultureel Centrum. Zondag 9 uur kerk dienst voor katholieken- Kwadendamme: H Bonifati- us, tel. 01194-219. Zaterdag 19 uur, zondag 8 en 10.30 uur- Lewedorp: H Eligius, tel. 01196-12336, Zaterdag 19 uur. Middelburg: r.-k. kerk, zon dag 8 en 10.30 uur. Parochie kerk (Lombartstraat), zater dag 19 uur, zondag 10.30 en 19 uur eucharistieviering. Kerkcentrum te Hoeksteen: (Rozenburglaan), zondag 11.30 uur: eucharistieviering. Oostbnrg: H. Eligius, tel- 01170-2003 Zaterdag 19 uur, zondag 8.30 en 10.30 uur- Ovezande: O.L.V. Hemel vaart, tel. 01195-214. Zondag 8 en 10 uur. Philippine: Zaterdag 19 uur, zondag 7 30 en 10 uur. Rilland-Bath: (Kerk Honte- straat) zaterdag 7 uur, zondag 10 uur. Sas van Gent: H. Maria He melvaart, tel. 01158-1661 Za terdag 19 15 uur, zondag 8-30, 9.30 en 11 uur. Schoondijke: Dorpsplein, za terdag 19 uur, zondag 10 uur- Slijkplaat: Hulpkerk. Zater dag 19 uur. zondag 9 uur. Sluis: St -Jan de Doper. tel. 01178-208 Zaterdag 19 uur, zondag 8. 10 en 19 uur. Sluiskil: H. Ant. van Padua, tel. 01157-418 Zaterdag 19 uur .zondag 9 en 10.45 uur. Terneuzen: H. Willibrordus, tel. 01150-2327- Binnenstad: zaterdag 19 uur, zondag 1145 uur Triniteitskerk. zaterdag 19 15 uur, zondag 9 uur en 10-15 uur. Kruiskerk (Hoek) zondag 10 uur. Opstandings- kerk zaterdag 17 u„ zondag 9.3( en 11 u. Vlissingen: Parochiekerk, Singel, zaterdag 19 uur, zon dag 8.30-10 en 12 uur. Open Hof Pauwenburg, zondag 11 en 19 uur. Souburg: Martinuskerk, za terdag 19 uur, zondag 10.30 uur. Westdorpe: H. Maria Visit., tel 01158-527 Zaterdag 19 uur zondag 8 en 10 uur. IJzendi.jke: O.L.V. Tenhemel opneming, tel 01176-284. Za terdag 19 uur zondag 8.30 en 10.30 uur. Zandstraat: Zaterdag 19.15 uur. zondag 10 uur. Yerseke: H Anna Zaterdag 19.15 uur zondag 9.45 uur- Voor telefonische informatie 01131). 1363 (Hansweert). Zuiddorpe: Zaterdag 17.15 uur zondag 10 uur. Afsluiting In verband met rioleringswei kzaamheden wordt met ingang van maan dag 22 januairi in Vlissingen het gedeelte van de Ritthem- sest .at dat gelegen is tussen d" Kromwegesingei en Regen- tes-ostraat voor het doorgaan de verkeer afgesloten. Het verkeei* uit Oost-Souburg in de richting Vlissingen-Oost en Ritthem wordt omgeleid via -_rc,mwegesingel en Burge meester Stemerdinglaan. Het verkeer uit Vlissingen-Oost en Ritthem zal, om het centrum van Souburg te bereiiken, eveneens deze straten worden gele'd. De omleiding zal met borden worden aangegeven. Naar schatting zullen de werkzaamheden onvoorzie ne omstandigheden voorbehou den een week in fceslag nemen.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 7