BLOEMENHANDEL KOMT PECH NIET TE BOVEN u/De Vrije Zeeuw Statenleden oriënteren zich in Ilulst Speciale aanbieding ORGELS en PIANO's KOSTER-DEY Aanrijdingen in Z. - Vlaanderen ZIEKENHUISPROBLEMATIEK D'66 wil andere opzet werkgroep FAILLISSEMENT DREIGT VOOR „SEVEN BAYS" IN 'S-HEERENHOEK [Droog weer Udink naar Middelburg K. GOUDZWAARD VOORZITTER AF VERGADERING IN MIDDELRURG Vrijspraak voor Belg Ongelukken in Midden- Zeeland stad streek 1 J®S}GD POGING TOT KRAKEN Kwaliteit Bedoeling V oorwaar delijke ge van geniss traf geëist tegen chauffeur Goes Overjarige modellen, en inruil-instrumenten HAMMOND - RIHA - PHILICORDA - VISCOUNT - EMINENT - SOLINA vanaf 895,- Inruil - huurkoop - franco levering - prima - 995,- - 1095,- tot 8500,- service waar u ook woont. STATIONSSTRAAT 34 - AXEL - telefoon 01155-1476 /Maandag 15 januari 1973 Au Pair or, 2000 Slume von lergen op Vereni- Harkiezen- geschopt, Bergen op r.). Dage- uur. Etee- expositie itrospectief i. 4 febr.). •17.00 uur. van 1330- 10 uur. A Clock- 20.00 uur- t, Steen- Kunst 73 ?rkd. van 18.00 uur 3 uur. intibus II- nstwerken geopend zondags Woeste n, exposi- in Gerard lief, expo sitie Geschiedenis als hobfcv (t.m. 24 jan.). Maand, t.®, vrijd. van 9.00-12.30 en vjj 13.30-17.00 uur. zat. van 9.3), 12.30 uur. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 uur; Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal) 2015 uur: Mireille Mathieu. SAS VAN GENT Tijl Uilenspiegel, expositii Carry Duyser, applicaties (t.m 31 jan.). Dagelijks van 9.00. 12.00 en 13.00-18.00 uur, vrijd. tot 21.00 uur, zond. vaj 14.00-18.00 uur. op ma. geslo. ten. TERNEUZEN Luxortheater, 20 uur: 4| Clockwork Orange 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: liefs uit Moskou 14 j- ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwburg! '0.00 uur Bomma van Eddy \s="-ibe»-gs door het N.T, 'E Stadsschouwburg, 2O.0l| uii. Jravin Mariza, operettJ var Emmerich Kalman ii| Duitse versie door de KoaJ Opera Gent. GENT Kon. Opera, 20.15 uur: Mac-I beth van E. Ionesco. Kon. Netl Schouwburg, 20.00 uur: Hobl sons dochters var. Ha rol; Brighouse- 0 Beeld van de ravage na de brand die het bedrijf begin september van het vorig jaar trof. 's-HEERENHOEK De bloemenhandel Seven Days aan de Nassauweg in 's- Ueerenhoek houdt op te be staan. Het bedrijf is na de brand in september van het vorig jaar (men was niet goed verzekerd) en na de stormschade in novembber in een moeilijke financiële posi tie terecht gekomen. De 28 personeelsleden krijgen met ingang van vandaag ontslag aangezegd. Voor zestien van lien is bij andere bedrijven al werk gevonden, zes a acht man worden werkloos en gaan van een afvloeiingsre geling gebruik maken, de anderen gaan - al dan niet in de bloemenhandel - voor zichzelf beginnen. Alle kassen, het pakstaMom en de overige gebouwen zul len worden verkocht. Het zelfde geldt 'voor de vijftien vracht- en bestelauto's, waar mee bloemen en planten door een groot deel van Europa naar veilingen en markten werden getransporteerd De brand die op 5 septem ber van het vorig jaar een be langrijk deel van het bedrijf in de as legde, had een scha depost van 270.000 gulden opgeleverd. Seven Days was niet goed verzekerd. Direc teur R.V.V. Casetta uit Mid delburg vertelt daarover: „Het bedrijf heb ik zo'n zes jaar geleden van de heer Van Opheim overgenomen, compleet met tulradiersverze- kerinig. Die verzekering dek te de omzet tot een ton. Maar mijn bedrijf had een omzet van ruim vier miljoen per jaar. Ik hiad er niet bij stilgestaan die verzekering te laten veranderen en ik kreeg dus vrijwel niets. Die storm heeft bovendien nog een schade van 28.000 gulden ge bracht. Er hangt ons nu een faillissement boven het hoofd". Pech heeft Seven Days het laatste half jaar. bepaald ach tervolgd. Toch is Casetta niet van plan bij .te paikiken neer te zitten. „Wij, dat zijn mijn broer B.G. Casetta, A. Van- depitte en ik zijn van plan een nieuw bedrijf op te rich ten. We hebben zo'n zestig bloementelers waar we op kunnen rekenen en boven dien blijven de afzetmarkten in binnen- en buitenland voor ons gehandhaafd. Zo hadden we connecties in West-Duitsland, België, Frankrijk, Italië, Oostenrijk en Denemarken. Zowel onze leveranciers als onze afne mers hadden graag met ons te doen". Het nieuwe bedrijf dat - Casette, die ongeveer twintig jaar geleden in het klein als bloemenhandelaar begon, met zijn twee naaste medewerkers wil oprichten, zal Walcherse bloemengroot handel gaan heten. Lamsoor uit Lamswaarde gehuldigd vod m als Prins Carnaval te Lamswaarde. hij uich binnengehaald (zie foto) op een pony- or o.a. de raad van elf. De harmonie Vrij- ie voor toepasselijke muziek, waarna diversi n hun opwachting maakten, waaronder Sm teen, Kloosterzande, 's-Heerenhoek, Hulst, lole, Vogelwaarde, Clinge, Lamswaarde sprekers kwam prins Lamsoor zelf aan het dankbaar voor de cadeaus die hij van di tpn prinsen had ontvangenwaaronder foto's, en. Zijn zuster de prins is zelf een ven door de prins van Kloosterzande benoem Imens de dames van de carnavalsverenign! essen uit Kuitaart, en van haar kreeg de pré» ]rins Lamsoor is al elf jaar prins in Lams- or Knipscheer maakte zijn opwachting, het ge boel, met veel toespraken en veel ordes- wsmaatschappij De Stem B.V. wstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen): HULSlI 01140-3751 (3 lijnen): GOES Klokstraat sen). g 8.15—12 30 en 13 30—17.00 uur. DSTBURG: rtenties en abonnementen: Boekhandel D4I 4 tel 01170-2791. UREN: PLOITATIE: 1 vrijdag 19 00—21 00 uur, tel 0 1 600-22341,1 uur. tel. 01600-49900: zondag 20.00—22.00 uuf,| N: :n: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Middel PEN: tie: S C Augustijn, kantoor Nieuwstraat l J-7920. privé tel 01150-5745 algemeen re<Uc' koopman kantoor Kromme Weele 4 Midd»' p privé tel 01180-7438 redacteur MiddeJ" kantoor Klokstraat 1. Goes tl 01100-814 7: redecteui te Temeuzen en Kanaalzo"6, por Nieuwstraat 9, Temeuzen tel 01150-79* 6 redacteur O Z Vlaanderen: A. Verb"™ 14, Hulsl tel 01140-3751 privé tel Ollf E Vlaanderen' R. van der Helm, kanto® euzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-48°' d R van Deursen. tel. 01155-1367 ZEELAND: Enlaan 10, Axel. tel 01155-2237. IEXPLOITATIE; P. Konings tel. 01150-6297. IPLOITATIE: C. Menu. te' >1100-4316. hoogwater Morgen, dinsdag 16 jan. Bergen op Zoom 0.46 (3.17. JHansweert 12.42. iTemeuzen 12.08. IVlissin-gen 11.36. IWemekünge 0.36 en 13.07 Vooruitzichten voor dinsdag en woensdag opgesteld door hot KNMI op zondag om 18.00 uur: Voornamelijk droog. Tempera turen in het algemeen Iets bo ven normaal. Weersvooruitzichten in cij- I vers gemiddeld over Neder land. Voor dinsdag: aantal uren |zon: 0 tot 4. Min. temp.: 0 tot j 4 graden boven normaal. Max. ltemp.: van ongeveer normaal |tot 3 graden boven normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 80 pro- lent. Kans op een geheel droog etmaal: 60 procent. Voor woensdag: Aantal uren zon: 1 tot 5. Min. temp.: om streeks normaal. Max. temp.: omstreeks normaal. Kans op een droge periode van min stens 12 uur: 95 procent. Kans op een geheel droog etmaal: 1 procent (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Za'erdag verleende de autobestuurder J.Z. uit Hoek op het kruispunt Axelsestraat-Esdoornlaan- Frederik van Eedenstraat te Terneuzen geen voorrang aan de auto, bestuurd door C.C. uit Terneuzen. Tengevolge van de aanrijding ontstond schade aan beide auto's. Vrijdagavond om negen uur bemerkte nabij het kruispunt Frederik van Eedenstraa'-Gui- do Gezellestraat te Terneuzen, de bestuurder van een vracht auto, met drie-assige aan hangwagen, F.V. te Axel, dat een voor hem rijdende perso nenauto, bestuurd door A- van W. uit Terneuzen, te laat dat deze afremde voor de stop- streep. De vrachtautobestuur der kon een aanrijding niet helemaal vermijden, tengevol ge waarvan aan de personen auto f Linke schade ontstond. Zaterdagavond om zes uur nam de autobestuurder J.K. uit Terneuzen bij het uitrijden van de rotonde de bocht te klein ten gevolge waarvan hij in de berm tegen een ijzeren paal belandde. De paal brak en de auto werd aan de voor zijde geheel ingedeukt. Er wa ren geen persoonliike ongeluk ken. Op de provinciale weg IJ- zendijke - Philippine zijn twee personen auto's met elk aar in botsing gekomen door dat een personenauto bestuurd door M. uit Den Bosch met te hoge snelheid de bocht in kwam en er uitvloog. De heer M. kwam uit de richting Phi lippine. Uit tegenovergestelde richting kwam een andere personenauto, bestuurd door De S. uit Zelzate. Deze werd bij de ontstane botsing j wond en liep een ernstige hoofdwonde op. Hij werd per ambulance naar het ziekenhuis in Sluiskil gebracht. Beide au to's werden geheel vernield (Van onze correspondent). TERNEUZEN Vermoede lijk in de nacht van vrijdag op zaterdag hebben dieven gepro beerd de brandkast te kraken van de melkfabriek aan de Industrieweg te Terneuzen. Het slot was weggebrand, maar hierdoor kon de brand kast niet worden geopend, zo dat de inbrekers het maar bij deze poging hebben gelaten. De dieven kwamen binnen via een luik in de zijgevel (Van een onzer verslaggevers) HULST Hoewel het bezoek, dat zaterdag 18 leden van Provinciale Staten een gezelschap waarin haast alle fracties waren vertegenwoordigd en waar toe naast gedeputeerde J. Stenver ook diverse fractie voorzitters behoorden een informeel karakter droeg en er aan het eind van dit bezoek geen con clusies werden getrokken, is het wel duidelijk gewor den dat vele statenleden na dit bezoek straks moeite zullen hebben met de gedachte, die in het concept- proefplan ziekenhuisvoorzieningen in Zeeland zijn ontvouwd, met name wat betreft de situatie in Zeeuwsch-Vlaanderen. Voor de meeste Statenle den was het een openbaring om te merken hoe uitstekend het Hulster ziekenhuis is ge outilleerd en welke grote mogelijkheden de dienstver lening door basis-specialisten hier biedt. Tijdens het bezoek kwam af en toe tot uiting dat men op grond van het concept-proef- plan in Hulst een verouderd ziekenhuis had verwacht, dat gerust als flank-ziekenhuis kon worden beschouwd en als zodanig dan ook best ..bevro ren" zou mogen, terwijl men nu met een modern C-zieken- huis werd geconfronteerd. De verbazing hierover was groot. en klinieken, die wat kwaliteit betreft even goed zijn als ver gelijkbare Nederlandse insti tuten. Bij ziekenfondsen zal nu worden aangedrongen om voor wat hun patiënten betreft opname in deze Belgische in richtingen mogelijk te ma' ken. 0 De Statenleden nemen een kijkje in de röntgenkamer van het ziekenhuis in Hulst. De Statenleden waren niet uitgenodigd door het Hulster ziekenhuisbestuur, maar door geneesheer-directeur Van Kalmthout en door de Hulster huisarts W. Eysink. Dr. Van Kalmthout wees in zijn wel komstwoord op de kritiek die er in Zeeuwsch-Vlaanderen en met name in Oost-Zeeuwsch' Vlaanderen op het concept' proefplan wordt geleverd. Hij meende dat deze kritiek ge rechtvaardigd is, omdat wat het ziekenhuis van Hulst be treft er veel onrecht wordt gedaan als men dit ziekenhuis, dat volgens hem gezien de kwaliteit tot een van de bete re ziekenhuizen in Nederland mag worden gerekend, wordt bevroren- Tijdens de rondgang door het ziekenhuis, die hierna volgde, was er bewondering voor met name de hartbewa- kingsafdeling en de afdeling Revalidatie en Reactivering. De Statenleden vonden over het algemeen de aanwezige outillage niet te rijmen met de benaming van flank-zieken huis. Na de rondleiding deelde de Hulster ziekenhuisvoorzit ter W. Vroome op vragen van mevrouw C. van Zanten-Leij- sen, behalve Statenlid voor de PvdA ook lid van de Provinci ale Raad voor de Volksgezond heid, en van Gedeputeerde Stenver mee dat men op het gebied van het samengaan der Zeeuwsch-Vlaamse ziekenhui zen, nu zover is gevorderd, dat de drie notarissen van de zie kenhuisbesturen de akte voor het oprichten van één grote Zeeuwsch-Vlaamse stichting aan het voorbereiden ziin. Het is de bedoeling dat als voorzitter van deze overkoepe lende stichting een out-sider zal worden aangetrokken, die zowel wat het ziekenhuiswe zen als het aspect management betreft, kwaliteiten bezit. Tij dens de bijeenkomst is ook uitvoerig van gedachten ge wisseld over de wens om Zeeuwsch-Vlaamse patiënten ook in A- en B-ziekenhuizen en klinieken in Brugge, Ant werpen en Gent te kunnen laten opnemen, ziekenhuizen (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Minister drs- B.J. Udink van Volkshuis vesting en Ruimtelijke Orde ning zal woensdag in Middel burg het startsein geven voor de aanvang van de restauratie renovatie van de Bellinkstraat (26 woningen) en van het complex van 76 woningen aan het Begijnhof. De minister wordt om drie uur ontvangen in het gebouw van de woningbouwvereniging Middelburg aan de Bierkaai. Daarna wandelt men naar de Bellinkstraat en vervolgens naar het Begijnhof (via het Damplein, Spuistraat, Span jaardstraat. Balans Wagenaar- straat en Bree) in de Burger zaal van het stadhuis zullen tot slot nog enkele korte toe spraken worden gehouden. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De offi cier van justitie van de recht bank in Middelburg heeft vrij dagmorgen twee weken ge vangenisstraf voorwaardelijk twee jaar proeftijd en f 500 boete, en vier maanden ont zegging uit de rijbevoegdheid geëist tegen de 19-jarige K. A. B. uit Ooltgensplaat op Over flakkee. De jongeman, die bij zijn vader in het bedrijf werkt als chauffeur, reed op zes novem ber van het vorig jaar op de rijksweg van Zierikzee naar Bruinisse. Hij zag de Volks- 'wagen van mevrouw G. F. V. uit Nieuwerkerk, die voorge sorteerd stond, niet staan. In plaats van de auto rechts te passeren, waar plaats genoeg was, knalde hij tegen de auto van mevrouw V. Daardoor werd deze auto als een projec tiel de andere weghelft opge schoten, waar juist op dat mo ment een tegenligger reed. Ze kwamen frontaal in botsing en een van de drie inzittenden van de tegenligger, mevrouw P. J. uit Vlissingen werd op slag gedood. De anderen raak ten gewond. De officier vond dat B. hoogst onvoorzichtig had gereden. De uitspraak is op 24 januari. (Van een onzer verslaggevers) GOES Na bijna 43 jaar de voorzittershamer te hebben gehanteerd, legt de heer K. Goudzwaard zijn functie neer als voorzitter van de afdeling Goes van de Koninklijke Ne derlandse Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde. Een nieuwe voorzitter zal gekozen moeten worden op de vergade ring van de maatschappij, die op donderdag 18 januari in „Slot Ostende" wordt gehou den. Het bestuur stelt zich una niem achter de kandidatuur van de heer J. P. Walrave. Verder zijn periodiek aftre dend de heren ir. H. W. Nae- zer, M. J. Eversen en M. Meeuwse. Na de verkiezingen houdt de heer R. W. Jans, voorzitter van de afdeling Middelburg, een lezing, ver lucht met dia's, over de flora in Ethiopië. Op 15 februari vergadert de Maatschappij weer. Dan ver toont ir. Naezer dia's en ver telt over zijn hobby, het kwe ken van orchideeën. Ook deze vergadering wordt gehouden in „Slot Ostende". Beide ver gaderingen beginnen om half acht. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg lieeft F .J. van G. uit Deurne bij Antwer pen vrijgesproken van een overtreding van een inhaalver bod in november van het vori ge jaar in Kapelle. Door de kantonrechter was Van G. destijds veroordeeld tot f 40 boete. De rijkspolitie betrapte een groene Belgische personen auto op te snel rijden. Het nummer werd genoteerd, en een proces-verbaal naar de ei genaar opgestuurd. Deze wist van de prins geen kwaad. Want de bewuste groe ne auto had op de dag van de overtreding de hele dag gepar keerd gestaan op het bedrijfs terrein in Antwerpen. De werkgever van Van G. heeft dit tweemaal schriftelijk be vestigd. Volgens verdachte was de auto dan ook helemaal niet van het terrein wegge weest. De president van de rechtbank vond de verklaring- van de werkgever een afdoen de bewijs en sprak de Belg vrij. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Op don derdag 1 februari organiseert D'66 een openbare vergadering in hotel Terminus, zoals zij de laatste tijd wel meer deed. Tot voor kort was het openbare fractieberaad) het voornaamste punt dat het gezicht van zo'n vergadering bepaalde. Nu ech ter besteedt men ook aandacht aan een voorstel dat het be stuur van de politieke partij heeft bereikt, welk voorstel een andere aanpak van de werkgroep provinciale politiek inhoudt. Men wil op deze manier proberen meer mensen uit meer gebieden te interesseren voor een taak in de werk groep, en zo ook grotere ge bieden voor de politiek warm te laten lopen, met het oog op de Statenverkiezingen van 1974. Het is de bedoeling de hui dige werkgroep onder te ver delen in een drietal subgroe pen, met ieder een apart werkterrein. De ene groep zou zich bijvoorbeeld moeten gaan bezighouden met cultuur, re creatie en maatschappelijk werk. De andere met milieu beleid en planologie, en de derde met de industrialisatie en de werkgelegenheid. Het voordeel hiervan is dat de be langstellenden zich kunnen specialiseren en in die groep gaan zitten waarvoor zij de meeste belangstelling hebben. De subgroepen zouden regel matig bijeen moeten komen en een goed onderling contact moeten onderhouden. Getracht zal worden, aldus het voorstel, meer mensen aan te trekken uit Zuid-Beveland en Schou- wen-Duiveland, tot nu toe nog onontgonnen politiek terrein, althans wat D'66 betreft. Of dat zijn nut zal hebben moet bij de Statenverkiezingen in 1974 blijken. Gevonden voorwerpen In december zijn aan het politie bureau aan de Korte Kerk straat in Goes de volgende ge vonden voorwerpen afgegeven diverse brillen, diverse sleu tels, diverse portemonnees, diverse wanten en handschoe nen, diverse bankbiljetten, di verse sjaals, hoofddoek, regen pak, paraplu, pillendoosje, armbandje, sigarettenaanste ker, blauw popje, horloge, hond, handelaarskenteken, fietstas, kralen, regenjas, grij ze jurk, passer, pantalon, draadtang, lap stof, suède schoenen, ring met inscriptie, mapje foto's, stempelkussen. wandelstok. Bij het pestbu reau te 's-Heer Arendskerke zijn gemeld: Upsleutel, kinder portemonnee met inhoud. (Van onze correspondent). AAGTEKERKE-GOES In Aagtekerke belandde zaterdag de bestuurder van een perso nenauto, de 22-jarige J.G. uit Groede, op de Roosjesweg met zijn auto in een sloot. Hij moest met twee gebroken rib ben worden overgebracht naar het Gasthuis te Middelburg. De auto werd geheel ver nield. Zondagnacht vloog de be stuurder van een motor, de 19- jarige Goesenaar P.C.O. op de kruising Kattendijksedijk- Trucweg te Goes met zijn mo tor uit de bocht. Hij reed te gen een boom. De bestuurder en diens 18-jarige duopassa gier F.J.L.R- uit Goes werden beiden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. R. kon na behandeling naar huis. O. werd met een hersen schudding opgenomen. Op de Molendijk te 's-Hee renhoek ter hoogte van de splitsing Sloeweg richting Heinkenszand, ontstond zon dagmiddag een aanrijding tus sen twee personenauto's die werden bestuurd door de heer P. de K. uit Baarland, en mevr. L.M.V. uit 's-Heeren hoek. Beide auto's werden ge heel vernield. De echtgenote van K. moest met een kaak beenfractuur worden overge bracht naar het St.-Joanjnazie- kenhuis in Goes. De kinderen van mevr. V. liepen lichte verwondingen op. In Ovezande ontstond gister middag op de kruising Hoofd- straat-Roneusdijk een aanrij ding tussen een personenauto, bestuurd door P. B. uit Baar land en een volkswagenbusje, bestuurd door J.H.R. uit Ove zande. De auto van B. beland de in een sloot en werd geheel vernield. Persoonlijke onge lukken deden zich niet voor. (ADVERTENTIE)

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 3