„WEINIG STEUN VAN HOGERE OVERHEID" Sasse college houdt rekening met leegstand Vertraging bij opstellen structuurplan De Stem/De Vrije Zeeui BLOEMi KOMT NIET T KOSTE Wandeling door Braakman Fancy-fair doet goede zaken Geslaagd feest voor bejaarden in Zuiddorpe A Z. FAILLISSEMENT DREIG DAYS" IN 'S-HEERENH B. en w. Sas van Cent over woonwagenkamp: „TOCH D0Ü8 BOUWEN" B. EN W. SAS VAN GENT Door uitblijven streekplan [Droog g weer stad streek 1—MlIII Wil III1 i Oostburg CANISVLIET Waterlandkerkje Boschkapelle in zeeland [A/laandag 15 januari 1973 uanuuy ij jdrJUöri IV. IV. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT In zijn begeleidingsbrief bij de begro ting 1973 spreekt het Sasse college van b. en w- er zijn teleurstelling over uit dat van de hogere overheid terzake het in Sas gevoerde beleid van het woonwagenkamp de ver wachte steun „zowel moreel als financieel" tot een mini mum bleef beperkt. De gemeente heeft tamelijk grote bedragen moeten uitge ven om het kampje aan de Fortstraat in redelijke goede toestand te houden, aldus het college. Erop gewezen wordt dat de voorbereidingen voor een gemeenschappelijke rege ling tot stichting van een regi onaal woonwagenkamp in Zeeuwsch-Vlaamderen zo stroef verlopen dat het bij be nadering' niet is te zeggen wanneer dit kamp werkelijk heid wordt. „De laatste ont wikkelingen op dit gebied gaan overigens in de richting van een minder groot regio naal kamp met enkele depen dances. Waar die laatste zullen komen is nog niet bekend", zo schrijft het college de raad. De milieuverontreiniging in de gemeente baart het college grote zongen. „De verontreini ging van de oppervlaktewate ren (kanaal en Canisvliet) heeft zulke ingewikkelde in ternationale aspecten dat het gemeentebestuur niet veel meer kan doen dan de bevoeg de instanties op de vervuiling te wijzen", aldus b. en w. van Sas van Gent. Verheugd is men over de laatste tijd ver schenen rapporten en de grote publiciteit rond de vervui ling. Het Sasse college is het eens met de zeer voorlopige stel- lingmame dat er in Zeeuwsch- Vlaanderen .een streekzieken huis in Midden-Zeeuwsch- Vlaanderen komt en 2 zoge naamde flankziekenhuizen. Deze stellingname is neerge legd in het concept-proefplan ziekenhuisvoorzieningen. Sterk zal men zich evenwel verzet ten tegen het verdwijnen van het Sint-Elisafoethzi ekenhuis in Sluiskil, „dat voor onze ge meente zo belangrijk is", al dus het college- De verwarming van het zwembad zal in 1973 zijn be slag krijgen, zo laat het colle ga weten. Vergroting van de onneweide is in studie en de vraag is voorts of het kanaal water nog wel geschikt is om te gebruiken in het zwem bad. «Hwwr IMS 0 De jeugd is vol aandacht. (Van onze correspondent) TERNEUZEN Ongeveer honderd leerlingen en ouders, leden van de natuurclub van de Terueuzense openbare Zuidlandschool, hebben gister namiddag onder leiding van de heer C. Riemslag, de jacht opziener, een boeiende t cht gemaakt door het Braakman- gebied. Als de deelnemers aan de excursie soms gedacht zouden hebben, dat er in de stille wintertijd in de Braakman niet veel te zien is, dan zijn zij wel tot andere conclusies gekomen. D'e heer Riemslag kon hen op de eerste plaats wijzen op een groot aantal wintergasten: wilde zwanen, diverse soorten wilde eenden, o.a. de kuifeend. Op hun wan deling door de Braakmanbos- sen werd een bra-a-kbal van de ransuil gevonden en als men die gaat uitpluizen kan men precies zien waarmee deze prachtvogel zich voedt. Da-ar er nog geen vorst van beteke nis is geweest, viel er nog het een en ander a-an paddestoelen op te merken, honingzwam- men, koraalzwammen en el fenbankjes. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Het Sasse college van b. en w. is van mening dat het aan de gemeente toegewezen bouwvo lume inderdaad gerealiseerd moet worden, „al ontveinzen wij ons niet dat bij een nog langer uitblijven van impulsen door nieuwe industrievesti ging, aan een beperkte leeg stand van woningen niet zal zijn te ontkomen". Dit schrijft het college aan de raad in de begeleidings brief bij de begroting 1973. „Indien die leegstand zich be perkt tot het oudere en min der goede woningbestand is dit zeker geen onrustbarend verschijnsel", zo vervolgt het college. Afgelopen jaar werden in Sas 98 woningen gebouwd, waaronder 30 bejaardenwonin- gen. Aan het eind van het jaar waren voorts nog 73 woningen in aanbouw. Het plan-Laurey- ne is reeds voor een gedeelte bouwrijp gemaakt en er is momenteel al voor meer dan 7 ton aan bouwgrond verkocht, terwijl vergunningen zijn af gegeven voor de bouw van 80 woningen, wararonder 36 wo ningwetwoningen. Met de bouw hiervan is door de bouwvereniging Sas van Gent, reeds een aanvang gemaakt. „De gemeente heeft voorlopig nog bouwgrond genoeg, al zal, met 'name voor de particuliere bouw in het bestemmingsplan Sint-Albert, naar nieuwe mo gelijkheden moeten worden omgezien Tevreden is het college over de nieuwe stijl-gemeentewer ken. die merkbaar begint te worden aan de onderhoudstoe- KVP Dinsdagavond 16 ja nuari komt de KVP-raadsfrac- tie van de gemeente Oostburg in openbaar fractieberaad bij een in hotel-café De Windt te Oostburg. Aanvang 19.00 uur. Tijdens dit beraad zal de agenda van de komende raads vergadering worden bespro ken. (Van een onzer verslaggevers) SAS VAN GENT Ei is afgelopen jaar niet met voortvarendheid gewerkt kunnen worden aan het structuurplan voor de ge meente Sas van Gent. De reden daarvoor is dat het streekplan voor Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen nog geen vaste vormeni heeft aangenomen. „Indien het tempo waar mee aan het streekplan wordt gewerkt in de komen de maanden niet wordt ver sneld,, dan zijn wij voorne mens u toch voorstellen ter zake van het structuurplan te doen" Dit schrijft het Sasse college van b. en w. in de begelei dingsbrief bij de begroting 1973. „Het wachten op het streekplan was, aldus het col lege nodig om, gezien in het licht van d.e streekplanologie, de meest geschikte ontwikke ling van de gemeente zo dicht mogelijk te kunnen naderen", aldus het college. B. en w. spreken de hoop uit dat nu een beslissing omtrent de keu ze tussen industrialisatie bij Ossenisse of Baalhoek op han den schijnt te zijn, ook de ontwikkeling van het streek plan in een stroomversnelling zal geraken. Het college is voorts van mening dat verder gewerkt moet worden aan in vorig jaar uitgesproken verwachtingen ten aanzien van de uitbrei dingsmogelijkheden van de gemeente. Ten aanzien van de gemeentelijke bestemmings plannen spreekt het college in zijn brief aan de raad er zijn spijt over uit dat in 1972 slechts het plan Canisvliet kon worden vastgesteld „Wij hebben echter goede hoop dat nu spoedig de be stemmingsplannen Sint-Albert. landelijke bebouwingsconcen traties en het plan voor het buitengebied, als ontwerp ter visie kunnen worden gelegd en nog dit jaar kunnen wor den vastgesteld", aldus het Sasse College. Voorts wordt de raad mee gedeeld dat alle spoed gezet zal worden achter de voorbe reidingen voor de bouw vén een nieuw stadhuis. Gememo reerd wordt dat de raad in de novembervergadering in prin cipe besloot een nieuw ge bouw te stichten. Tot het zo ver is zal een tijdelijke oplos sing voor de huisvestingspro blemen van de gemeentelijke diensten voor korte termijn de aangewezen weg zijn, aldus het college dat verder op merkt dat een tijdelijke oplos sing voor een reeks van jaren een kostbare zaak is die de bouw van een nieuw stadhuis op de lange baan zou kunnen schuiven en waarvan een opti maal functioneren van alle ge meentelijke diensten niet kan worden verwacht. Inbraak In de nacht van donderdag op vrijdag is inge broken in de bedrijfsgebou wen en kantoren van de firma Bron te Waterlandkerkje. Men heeft zich toegang verschaft tot de gebouwen door deuren te forceren. Er wordt een geld kistje met enkele duizenden guldens vermist. De technische recherche van de rijkspolitie heeft de zaak in onderzoek. stand van plantsoenen, straten etc. Verdere mechanisatie zal evenwel nog geboden zijn, zo laat b. en w. de raad weten. Spoedig hoopt men een be gin te kunnen maken met het aanleggen van de nieuwe be graafplaats die is opgenomen op de provinciale lijst van aanvullende werken. De huisvestingsproblemen bij het onderwijs beginnen langzaam tot een oplossing te komen. Gememoreerd wordt de snelle groei van de openba re lagere school in Sas die uitgroeide van 143 tot 221 leerlingen. Verwacht mag worden dat de school 1973 1974 circa 240 leerlingen zal tellen. De uitbreiding van de kleuterschool in Westdorpe en de kleuterschool in Philippine verloopt goed. Toestemming is verleend tot gunning van de bouw van een tweeklassige kleuterschool in Sint-Albert. In 1973 hoopt men tevens een begin te maken met de bouw van een zesklassige opvang- school voor basisonderwijs in hetzelfde bestemmingsplan. Drukte bij het rad van avontuur. (Van onze correspondent). VOGELWAARDE De fancy-fair die gisteren werd gehouden in 't Vogelnest te Boschkapelle en op touw was gezet door Scouting Vogel waarde, is financieel een suc ces geworden. Hoe groot het uiteindelijk bedrag precies is was nog niet bekend, maar gezien de be langstelling en het vrolijke ge zicht van de penningmeester zijn de verwachtingen waar schijnlijk wel overtroffen. De opbrengst van deze fancy-fair komt ten goede aan de club kas van Scouting Vogelwaar de. Vanaf het moment van de opening gistermiddag is het ge zellig druk geweest met een komen en gaan van honderden belangstellenden, zowel jong als oud. In de avonduren nam de drukte nog toe. In het kader van de fancy- fair was nog een loterij geor ganiseerd, waarvan de ver koop van de loten eveneens zeer vlot verliep. De trekking hiervan vond gisterenavond, als afsluiting van de fancy-fair plaats. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Het door de jeugdraad te Zuiddorpe geor- den is een geweldig succes ganiseerde feest voor de bejaar- geworden. Voorzitter H. de Muil van de jeugdraad kon zaterdagmiddag tachtig bejaar den welkom heten in het pa- ben erg blij dat de opkomst zo 'rochiehuis te Zuiddorpe. „Ik groot is", aldus de heer De Muil. Gezien het succes zal de jeugdraad volgend jaar zeker opnieuw een dergelijke mid dag organiseren. Als eerste hebben de beiaar den zich kostelijk kunnen ver- brokken-sheriff". Hierna volg- maken met een lachfilm „De de een verloting, waarvoor ve le prijzen beschikbaar waren gesteld door de plaatselijke middenstanders. Nadat men had genoten van een kopje koffie met gebak, was er voor de mannen een prijskaarting terwijl de dames hun hart konden ophalen aan een partij dobbelen. Er werden 36 jonge hanen verspeeld, zodat de meeste bejaarden deze middaa met een criis naar huis gin gen. De uitslag van de prijskaar ting luidt als volgt: 1 gelijk: mevr. Ph. Willems, de heren E. de Clerk, L. van de Vijver. B- van Geetsum, R. van Nie- lande. allen met 45 punten: 2 gelijk: de heren P. de Rijcke. Th. Coone, F. Fermont. allen met 44 punten. Aan dezp prijskaarting namen 50 kaar ters deel. De uitslag van het dobbelen, waaraan 24 dames deelnamen luidt: 1 Ch. Waelput, 2 C. Roelandt, 3 M. de Rijcke, 4 Van Nielande, 5 J. Belaert, 6 O. Talboom, 7 E. Bogaerts, 8 H. Coone, 9 L. van Hoecke. 10 P. d 'Hondt. Alle deelnemers waren na afloop^ van het feest buitenge woon enthousiast over het ver loop en de organisatie van de ze gezellige middag en nu reeds zien velen verlangend uit naar de volgende bejaar denmiddag. De jeugdraad van Zuiddorpe hield het tijdens het voorbije weekend echter niet alleen bij dit ene prachtige initiatief. Gisterenmiddag namelijk werd de filmklucht „De brokken- sheriff" opnieuw vertoond in het parochiehuis voor de kin deren- Ongeveer 200 kinderen waren aanwezig wat dus een succes was voor de organisa tors. De soos, die gisterena vond georganiseerd werd voor de oudere jeugd vanaf 14 tot en met 18 jaar, trok eveneens grote belangstelling. BERGEN OP ZOOM Roxy, 20.00 uur: Au Pair girls 18 j. Schouwburg Luxor, 20 00 uur: Operette Die Blume von Hawaii door de Bergen op Zoomse Operette Vereni ging. Gem. Museum Markiezen hof, expositie Ver geschopt, bodemvondsten uit Bergen op Zoom (t.m. 11 febr.). Dage lijks van 14.00 - 17.00 uur. Etce tera, Molstraat 10a, expositie Mari Andriessen, retrospectief m kleinplastiek (t.m. 4 febr.). Dagelijks van 13.30-17.00 uur. vrijd. zat. en zond van 13-30- 17.00 en van 19.00-21.00 uur. GOES Grand, 20.00 uur: A Clock work Oranje, 18 j. HULST Bioscoopgebouw, 20.00 uur- De inbreker 14 j. Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie Kunst 73 (t.m. 15 jan.). Werkd. var 9.00-1200 en 13.00-18.00 uur Zondag van 14.00-17.00 uur. KRUININ GEN Galerie Fluctus Cantibus II- lusi, expositie kunstwerken van Teun Gijsen, dag. geopend van 12.00-20.00 uur zondags gesloten. MIDDELBURG City, 20.00 uur: Woeste hoogten 18 j. Coffeeshop St-John, exposi tie grafisch werk van Gerard Wiegmans. Rijksarchief, expo- r sitie Geschiedenis als hotel (t.m. 24 jan.). Maand, y vrijd. van 9.00-12.30 er. 13.30-17.00 uur. zat. van 12.30 uur. OOSTBURG Ledeltheater, 20.00 Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal] 20-15 uur: Mireille Mathieu. SAS VAN GENT Tijl Uilenspiegel, exposij Carry Duyser, applicaties It- 31 jan.). Dagelijks van 12.00 en 13.00-18.00 uuj vrijd. tot 21.00 uur, zond 14.00-18.00 uur. op ma. ten. TERNEUZEN Luxortheater, 20 uur: Clockwork Orange 18 j. VLISSINGEN Alhambra, 20.00 uur: v'J liefs uit Moskou 14 j- ANTWERPEN Kon. Ned. Schouwbur '0.00 uur Bomma van Edl \sc„ihoi-gs door het KJ Stadsschouwburg, 20.1 uu. dravin Mariza, opcrea var Emmerich Kalman Duitse versie door de Opera Gent. GENT Kon. Opera, 20.15 uur: Mal beth van E. Ionesco. Kon. NJ Schouwburg, 20.00 uur: sons dochters var. Hare Brighouse- 0 Zaterdag is prins Lamsoor uit Lamswaarde gehuldigd zijn elfjarig jubileum als Prins Carnaval te Lamswaarde. 1 werd onder luid gejuich binnengehaald (zie foto) op een po» wagen, omstuwd door o.a. de raad van elf. De harmonie Vrij heid-Eendracht zorgde voor toepasselijke muziek, waarna diva carnavalsverenigingen hun opwachting maakten, waaronder S van Gent, St.-Jansteen, Kloosterzande, 's-Heerenhoek, Hall Nieuw-Namen, Terhole, Vogelwaarde, Clinge, Lamswaarde f Graauw. Na diverse sprekers kwam prins Lamsoor zelf aas 1 woord. Hij was zeer dankbaar voor de cadeaus die hij var i verse medewerkers en prinsen had ontvangen, waaronder foto] tafels en andere zaken. Zijn zuster de prins is zelf een stokte vrijgezel is door de prins van Kloosterzande benoog tot gouvernante. Namens de dames van de carnavalsverenigi sprak mevr. Van Driessen uit Kuitaart, en van haar kreeg de pH een antieke tafel. Prins Lamsoor is al elf jaar prins in ham waarde. Zelfs pastoor Knipscheer maakte zijn opwachting Hf werd een zeer gezellige boel, met veel toespraken en veel cmd«| scheidingen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN- Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 liinen); HU Steenstraat 14. tel 01140-3751 (3 lijnen); GOES Klokstraal| tel 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m. vriidag 8.15—12 30 en 13 3017.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel ters. Brouwerijstraat 4 tel 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE EXPLOITATIE: Breda: maandag t.m. vrijdag 19 0021 00 uur, tel 01600-1 zaterdag 9 00—12 00 uur. tel. 01600-49900: zondag 20.00—22 00 tel. 01600-22341 BEZORGKLACHTEN Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midd' Zeeland 01100-4944. HU1SAANSLUITINGEN REDACTIE: Chel Zeeuwse redactie: S C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat J Terneuzen. tel 01150-7920. privé tel 01150-5745 algemeen red' teur Zeeland A F Koopman kantooi Kromme Weele 4 Muil* burg, tel 01180-7764 privé tel 01180-7438 redacteur Midi'J Zeeland B. Jansen, kantooi Klokstraai 1. Goes tl 01100-F privé tel 01100-7007 redecteur te Terneuzen en Kanaal» G van Berkel, kantooi Nieuwstraat 9, Terneuzen tel 01150-»' privé tel 01150-4866 redaeteui O Z Vlaanderen: A Verlw kantooi Steenstraat 14, Hulst tel 01140-3751 privé tel 011*] 3103: redacteur W Z Vlaanderen- R. van dei Helm, karlij Nieuwstraat 9, Terneuzen. tel 01150-7920 privé tel 01150-'° sportredactie Zeeland R van Deursen. tel. 01155-1367 FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10. Axel. tel. 01155-2237. ABONNEMENTEN-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: P. Konings tel. 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu. te' -1100-4316. 0 Beeld van de ravage na de bran 's-HEERENHOEK De bloemenhandel Seven Days aan de Nassauweg in 's- Heerenhoek houdt op te be man. Het bedrijf is na de brand in september van het vorig jaar (men was niet goed verzekerd) en na de stormschade in novembber in efcn moeilijke financiële posi tie terecht gekomen. De 28 personeelsleden krijgen met ingang van vandaag ontslag aangezegd. Voor zestien van hen is bij andere bedrijven al werk gevonden, zes a aclit man worden werkloos en gaan van een afvloeiingsre geling gebruik maken, de anderen gaan - al dan niet in de bloemenhandel - voor zichzelf beginnen. Alle kassen, het pafostatiom en de overige gebouwen zul len worden verkocht. Het zelfde geldt -voor de vijftien \nacht- en bestelauto's, waar mee bloemen en planten door een naia: wen D ber lan-g in d dep< opg! niet teur delb „He jaar Van com keri te M-aa omz per stilg latei dus heef scha brac faill-i hooi Morgen, dinsdag 16 jan. -ergen op Zoom 0.46 en 113.17. lansweert 12.42. I Terneuzen 12.08. iVIissiinigen 11.36. j Wemeldinge 0.36 en 13 07 Vooruitzichten voor dinsdag 1 en woensdag opgesteld door I het KNMI op zondag om 118.00 uur: I Voornamelijk droog. Tempera- Ituren in het algemeen iets bo- ven normaal. Weersvooruitzichten in cij- Ifers gemiddeld over Neder- |land. Voor dinsdag: aantal uren jzon: 0 tot 4. Min. temp.: 0 tot 4 graden boven normaal. Max. ftemp.: Van ongeveer normaal [tot 3 graden boven normaal, vans op een droge periode I van minstens 12 uur: 80 pro- leent. Kans op een geheel I droog etmaal: 60 procent. Voor woensdag: Aantal uren |20n: 1 tot 5. Min. temp.: om- Istreeks normaal. Max. temp.: I omstreeks normaal. Kans op een droge periode van min- I stens 12 uur: 95 procent. Kans Ion een geheel droog etmaal: I 80 procent. (Van TEI verlet J.Z. u Axels Frede Terne de au Terne aanrij beide Vrij bemei Frede do G< dje be; auto, hangu een nenau W. ui deze streep der 1 helem ge w; auto Zat< nam uit Tt van klein in de paal en de zijde ren ge ken.

de Vrije Zeeuw | 1973 | | pagina 2