Ziekenhuis Hulst moet blijven G. Pilaet (39) leraar muziekschool Plannen om parochiehuis Nw-Namen te verbouwen HULST WIL KABEL TELEVISIE EXPLOITEREN EENSLUIDEND STANDPUNT VAN HULST EN HONTENISSE stad streek Biljartprijs kamp in N ieuw-N amen HULST KOOPT FILM OVER HULST Neckermann wil bouw in februari laten starten Axel Clinge Graauw Hulst Burgerlijke stand Opening nieuwe winkel in Sint Jansteen Trainer Neefs mogelijk naar WH '24 Stichting Steens carnaval houdt oliebollenactie Kerstprijskamp op top biljart DUIVENKEURING IN HEIKANT Loterij-actie ten bate van „De Vossen" Op 1 maart paarden- jaarmarkt Schieting in Koewacht Praktijkschool zwaait oprichters uit Vrijdag 2-9 december 1972 t 2 (Van onze correspondent) CLINGE Met ingang van 1 januari 1973 gaat Gustaaf Pilaet (39) uit Clinge zich uitsluitend met muziek bezighouden. Met ingang van die datum is hij namelijk benoemd als leraar van de Zeeuwse muziekschool te Middelburg. Bovendien heeft de fanfare Weldoen Door Vermaak hem benoemd tot directeur. De heer Pilaet blijft tevens directeur van de muziekvereniging Heikant te Heikant. (Van een onzer verslaggevers) HULST De colleges van de gemeenten Hulst en Hontenisse zijn er unaniem van overtuigd dat er geen sprake van kan zijn dat het Sint Liduinazieken- huis in Hulst mettertijd zou moeten verdwijnen. De beide polleges hebben een ontwerp-pleitnota samengesteld voor het behoud van dit ziekenhuis en zijn functies voor de streek, met name oost-Zeeuwsch-Vlaanderen-oost. De tekst van deze ontwerp- pleitnota zal ter sprake wor den gebracht in speciaal hier- voor uit te schrijven raadsver gaderingen in Hontenisse en Hulst. Deze buitengewone raadsvergaderingen worden gehouden op 10 januari in Hontenisse en op 11 januari in Hulst. (Van een onzer verslaggevers) St. GILLIS-WAAS In St. Gillis-Waas is gisteren de pro- duktie-afdeling van de cara- vanfabriek De Roeck nv door brand volledig verwoest. De showroomafdeling en de af- werkaïdeling konden behou den blijven. Het vuur werd .besteden door de brandweren van Sint Niklaas, St. Gillis- Waas en Hulst. De Hulster brandweer rukte gisterochtend om kwart over negen uit na dat vanuit Sint Niklaas om assistentie van de Hulster brandwe'er was gevraagd. Gis termiddag rond een uur was men het vuur meester. De Hulster brandweerlieden keer den toen onder leiding van onderbrandweercommandant A. D'hont naar Hulst terug. Hun Belgische collega's zorg den voor het nablussen. Over de oorzaak van de brand en de omvang van de schade kon gisteren nog niets worden meegedeeld. Ook is het nog de vraag in hoeverre het werk van de in Sint Jansteen geves tigde dochteronderneming van De Roeck nv door de brand in het moederbedrijf wordt ge stagneerd. (Van onze correspondent) NIEUW-NAMEN Aan een biljartprijskamp bij Thilleman in Nieuw-Namen hebben 30 personen deelgenomen. Er werd gebiljart op een groot biljart en de uitslag is als volgt: 1 T. van Eenename - K. Reyras (grootste serie 27), 2 F. Kegels - G. van Helsland. 3 K. Bosman - A. van Damme, 4 A. de Block - A. van Laere, 5 C. Bosschaert - A. Btom- inaert. Bij de tritsing wend A. dje Waal winnaar. (Van een onzer verslaggevers) HULST Neckermann's postorderbedrijf, met 160 werknemers thans een grote werkgever in de gemeente Hulst, wil met het uitvoeren van zijn nieuwbouwplannen op een terrein nabij Sint-Jan- steen beginnen in februari. „De bedoeling is dat reeds in juli vain de magazijnen die daar komen gebruik gemaakt gaat worden", aldus burge meester P. Molthoff van Hulst. Het Hulster college heeft enige tijd geleden een bezoek gebracht aam het moederbe drijf van Weckexmann in Duitsland, waar uiteen is gezet wat Neckermann's plannen ziljn. „Wij zijn erg blij met dit bedrijf in onze gemeente", zei de heer Molthoff. Hij wees hierbij met name op de werk gelegenheid. Binnen afzienba re tijd zal het personeelsbe stand worden opgevoerd van 160 thans tot 250, om over een aantal jaren de 500 werkne mers te bereiken. De nieuwbouw in Hulst wordt twee verdiepingen hoog en geheel in een groene kleur uitgevoerd. „Ik zou het zelfs een verfraaiing voor de omge ving willen noemen", aldus de Hulster burgemeester, die ook wees op het „schone" karakter van dit Duitse bedrijf., (Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster col lege van b. en w. zal de raad binnenkort een voorstel doen over te gaan tot verbouw van het parochiehuis in Nieuw-Na men. Het college zelf heeft al zijn goedkeuring gehecht aan een ontwerp, met een begro ting van rond een ton. Men wil het parochiehuis ln Nieuw-Namen geschikt maken voor het open-bejaardenwerk, zoals sozen etc. en andere ge meenschapsactiviteiten in deze woonkern. Bij het opstellen van deze verbouwplannen is contact op genomen met de stichting ge- meenschapswerk en de stich ting voor het open-bejaarden werk. Tevens heeft het college be sloten de voorgevel van de lagere 1 school in Graauw te verbeteren. Dit deelde burge meester P. Molthoff van Hulst gisterochtend mede tijden» de maandelijkse persconferentie op het Hulster gemeente huis. De heer Molthoff zei verder dat de provinciale planologi sche commissie een ontwerp- bestemmingsplan woonwagen centrum Hulst heeft goedge keurd. In dit ontwerpbestem- mingsplan is een woonwagen- centrum voorzien dat plaats biedt aan 30 wagens met een reserve voor 10 andere wa gens. De zgn. „bromtol" van de PZEM aan de Hulster Nieuw- landweg gaat verdwijnen. De elektriciteitsmaatschappij heeft het Hulster college toe stemming gevraagd dit stroom- verdeelcentrum te mogen ver olaatsen naar de Cambronpol- der. Een door de PZEM voor gesteld tracé van de boven grondse transportleidingen is door het college afgewezen omdat het te veel een ontsie rend element in het landschap zou vormen. Het college heeft een alternatief tracé -voorge steld langs een dijk, waardoor de kabels niet zo duidelijk opvaher dank zij de begroei ing op de dijk. Van een onzer verslaggevers) HULST Het Hulster col lege van b- en w. zal voorstel len een film aan te kopen van de Zevlafo.. De film geeft een beeld van een jaar leven in Hulst". De tekst bij deze film zal worden verzorgd door de voorlichtingsambtenaar van de gemeente Hulst, de heer Sol- laard. „Wij dachten dat deze film een goede aanwinst voor on!s archief betekent", aldus burgemeester P. Molthoff. Muziek De Axelse muziek groep .Bloody Pick-Nick" treedt zaterdagavond tijdens een soosavond van de Axelse jeugdsoos „Pop-Eye" voor het laatst op. De groep wordt na melijk opgeheven en ervoor in de plaats komt een groter for matie met daarin een aantal nieuwe gezichten. „Bloody Pick-Nick" ontstond een jaar of vijf geleden tegelijk met de jeugdsoos „Pop-Eye". Door ver trek van enkele leden in ver band met studie buiten Zeeuwsch-Vlaanderen is de band wat uiteen gevallen. Er zijn echter heel wat gegadig den, die samen met de over blijvende leden van de band een nieuwe en grotere formatie willen vormen, een formatie, die dan meteen zich met een andere stijl gaat bezighouden. Kerstviering In de kerst nacht hebben de zangkoren te Clinge de kerkelijke diensten verzorgd. Na de nachtmis heb ben diverse leden van de zang koren in de Troubadour geza menlijk een kopje koffie ge dronken. Zij hebben in tegen stelling tot wat eerder we?d gemeld, geen uitvoeringen meer gegeven. Papieractie De papierac tie in Graauw, waarvan de opbrengst wordt gebruikt om het missiewerk van pater Gui- do Mangnus in Zambia, pater Marcel Mangnus in Tanzania en zuster Weemaes in Bonaire te steunen, heeft 130.000 kilo opgeleverd. Dit vertegenwoor digt een waarde van ongeveer f 5000, Vals alarm De brandweer van Hulst is gisteren uitgerukt omdat er bij Morres' meubel bedrijven brandalarm was ge geven. Er was evenwel bij dit bedrijf niets aan de hand. De brandweer stelt een onderzoek in naar de manier waarop dit valse alarm is ontstaan. Dit deelde gisterochtend burgemeester P. Molthoff mee tijdens de maandelijkse pers conferentie op het Hulster stadhuis. Het is de bedoeling dat, indien de raden het stand punt van hun colleges delen en akkoord gaan met de tekst van de pleitnota, de wethou der van Hulst J. Stolte deze tekst namens beide gemeenten zal uitspreken op de hearing over de ziekenhuisconcentra tie, die in Axel wordt gehou den. Burgemeester Molthoff is vierkant voor handhaving van het Hulster ziekenhuis. „Wij vinden dit zelfs noodzakelijk. Het is volgens ons mogelijk dat de Zeeuwsch-Vlaamse zie kenhuizen op bestuurlijk en technisch gebied kunnen sa menwerken", aldus de heer Molthoff. Met deze mening staat de heer Molthoff niet alleen. Dokter Van Endt uit Breskens, voorzitter van het overlegor gaan voor het ziekenhuiswe zen, heeft er reeds voor ge pleit om één visie te ontwer pen op de gehele Zeeuwsch- Vlaamse ziekenhuisproblema- tiek, met name op bestuurlijk niveau. Ook in kringen van de Zeeuwsch-Vlaamse medische specialisten is praktische sa menwerking geen probleem (zie elders in dit blad). „Maar er kan geen sprake van zijn dat het Hulster zie kenhuis i bevroren of opgedoekt kan worden", zo besloot de heer Molthoff. CLINGE Overleden: M. Leeraert ev A. Schelfhout. Geboren: Wendy dv J. de Keijzer-Buysrogge. HEIKANT Overleden: E. van Gossum ev M. Antheu- nis, C. Imghels e.v. L. Rot tier, J. Vlassenrood ev C. Nachtegael. KLOOSTERZANDE Gebo ren: Shirley dv Th. Neve- Smet. Overleden: L. Kal- meyer ev J. v.d. Kaa. On dertrouwd: J. Hermans en W. Eggermont. KOEWACHT Overleden: E. MannenS ev M. Schaut, P. de Letter ev E. Roegies. NIEUW-NAMEN Overle den: J. van Duysse ev A. v.d. Voorde. STOPPELDIJK Geboren: E. Lambert, S. Dankaert, W. de Schepper. Overleden: E. Marin. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Dins dag 2 januari zal de geheel nieuwe winkel annex toonzaal van Prosper Verschueren m de Hoofdstraat feestelijk wor den geopend. De harmonie St.- Jan zal daaraan muzikale me dewerking v^lenen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Het bestuur van de voetbalvereni ging WH '24 uit Hulst heeft een onderhoud gehad met Ho- noré Neefs, de trainer van de voetbalvereniging Clinge. De mogelijkheid wordt aanwezig geacht, dat hij de Hulster club volgend seizoen zal gaan trai nen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De stichting Steens carnaval zal zaterdag 30 december met man en macht de verkoop van oliebollen ter hand ne men. De oliebollen worden in clublokaal café De Kroon ge bakken, waar men ook telefo nische bestellingen kan opge ven. (Van onze correspondent) HULST In café A Ly- baart hield de Hulster topbil- jartclub De Lustige Toepers op tweede kerstdag een kerst prijskamp op het topbiljart. Aan deze kerstprijskamp na men in totaal 36 topbiljarters deel. De eindstand hiervan luidt als volgt: 1 M Vlassenrood, 't Centrum Hulst; 2 W. Bracke, De Lustige Toepers, Hulst; 3 F. Vlassenrood, 't Centrum, Hulst; 4 J. van Boven, Zand- bergse Toepers; 5 Ch de Wolf, ONA Hulst; 6 E. Taelman, speelt op het grote biljart, lid van biljartvereniging De Kroon uit Hulst; 7 A. Mol- ders, Zandbergse Toepers; 8 F. Serrarens. De Lustige Toepers, Hulst; en 9 A. Picavet, ONA Hulst. (Van onze correspondent) KOEWACHT Het bestuur van Herwonnen Levenskracht, afdeling Koewacht, heeft een schieting gehouden in café De Anjer. De opbrengst is be stemd voor de tbc-bestrijding. De bevolking van Koewacht had voor deze wedstrijd tach tig prijzen beschikbaar ge steld. De uitslag van de schieting, waaraan 102 schutters deelna men, was als volgt: hoogvogel A. de Vlieger uit Koewacht, eerste zijvogel P. Baert uit Koewacht, tweede zijvogel G. Baert uit Terneuzen, meeste kleine vogels H. Goossens uit Koewacht. Tijdens deze schie ting werd ook een loterij ge houden. De heer A. Stolk uit Koewacht won de kalkoen, die als eerste prijs beschikbaar was gesteld. De opbrengst van het hele evenement bedroeg ruim f 5000. (Van een onzer verslaggevers) HULST De gemeente Hulst wil zelf een kabeltelevisie-ont- vanginstallatie exploiteren. Hiertoe zal volgend jaar een ont vanger worden gemonteerd op de Hulster basiliek, waardoor iedere t.v.-ontvanger binnen de kern Hulst op dit net kan wor den aangesloten. Ontvangen en gerelayeerd kunnen worden de program ma's uit Nederland, België en Frankrijk. Dit zei gisterochtend burge meester P. Molthoff tijdens de maandelijkse persconferentie op het Hulster stadhuis. Een der redenen dat men ln Hulst op dit systeem wil óver stappen is de herbouw van de binnenstad, die op gang gaat komen. „Er komen 40 nieuwe bejaarden woningen en 60 an dere woningen in de binnen stad. Die kregen allemaal een centrale antenne. Wij willen nu de knoop doorhakken en de gehele kern Hulst aanslui ten op kabeltelevisie", aldus de heer Molthoff. De ontvangst via kabeltele visie is stóringvrij, wat al dus de heer Molthoff mo menteel niet overal ip de kern Hulst het geval is. De aansluitkosten van abon nees zal vermoedelijk een eenmalige bijdrage van rond f 150 plus een acceptabele jaar lijkse bijdrage bedragen, aldus de Hulster burgemeester. Als de resultaten gunstig zijn, wil het Hulster college de mogelijkheid bekijken of dit centrale antennesysteem uitgebreid kan worden tot de andere woonkernen van de ge meente Hulst. (Van onze correspondent) HEIKANT De duivenso- ciëteit „De Postduif" in Hei kant heeft in het clublokaal bij de heer Th. de Block van Troost een duivenkeuring ge houden, waarvoor 230 duiven waren aangeboden. Verschillende duiven, die een prijs hadden gewonnen, werden hierna tentoongesteld. De uitslag van de keuring was als volgt: oude doffers: eerste prijs: Gebr. van Houten, twee de prijs; Aug. Bosmans, derde prijs: P. van Schaik. Jaarling doffers: eerste prijs: J. Lambrechts, tweede prijs: A. Blommaert, derde prijs: A. Bosmans. Jonge doffers: eerste prijs: N. Piessena, tweede prijs: A. Sturm, derde prijs: J. Sturm, oude duiven: eerste prijs: L. Thuye, tweede prijs: J. Roe- giets, derde prijs: J. Sturm. Oude duiven: eerste prijs: L. Thuye, tweede prijs: J. Roe- giets, derde prijs: gebr. Thijs. Jaarling duiven: eerste prijs: gebr. Thijs, tweede prijs: gebr. Thijs, derde prijs: A. Beaurain. Jonge duiven: eerste prijs: A. de Meijer, tweede prijs: L. Thuye, derde prijs: gebr. Van Houte. Algemeen kampioen werd een duif van de heer L. Thuye. Gustaaf Pilaet stamt uit een echte muzikale familie. Gedu rende vele jaren vormden zijn familieleden een grote steun voor koren en muziekgezel schappen. Zijn vader en enke le ooms zijn vele jaren muzi kant geweest. Verscheidene broers musiceren nog steeds. Gedurende een jaar of zes is de heer Pilaet directeur van Vrijheid Eendracht van Lams- waarde en de muziekvereni ging Heikant. Hij is altijd een voorstander van het meedoen aan concoursen geweest omdat dit de verenigingen op een hoger peil brengt. Onder zijn leiding speelde de fanfare Vrijheid Eendracht uit Lams- waarde in de afdeling uitmun tendheid en de muziekvereni ging Heikant kwam in de eer ste afdeling uit. Op 1 januari zal Gustaaf Pilaet de heer Alb. van den Brand opvolgen als directeur van de fanfare Weldoen door Vermaak. Van den Branden is ongeveer zestien jaar dirigent van dit gezelschap geweest, een periode, waarin diverse successen werden geoogst. In verband met zijn werk was de heer Van den Branden genood zaakt zijn functie neer te leg gen. Als leraar van de Zeeuwse muziekschool in Middelburg zal de heer Pilaet in hoofd zaak worden belast met het lesgeven op het gebied van koperen blaasinstrumenten. Hoewel hij aangesteld is voor de hele provincie zal hij voor namelijk actief zijn in Zeeuwsch-Vlaanderen en op Zuid-Beveland. (Van een onzer verslaggevers) HULST Op 1 januari be gint het Hulster majorettenpe- loton De Vossen met een lote rij-actie, bedoeld om geld bij een te brengen voor de aan schaf van nieuwe uniformen. De uniformen zijn nodig met het oog op een mogelijke uitbreiding van het peloton. De actie diunrt tot 27 januari en in die periode zullen de Hulster dansmariekes de loten zelf huis-aan-huis aan de man brengen. De loten kosten 50 cent per stuk, de trekking is op 27 januari en de hoofdprijs is een tapijt. Er zijn nog tal van andere prijzen te verdie nen. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN De jaarmarkt voor paarden, vee en varkens zal volgend jaar gehouden worden op donder dag 1 maart. Het jaar comité is reeds met de voorbereidingen begonnen en zo zullen vanaf 1 januari reeds loten verkrijgbaar zijn. De eerste prijs is een vet var ken. 0 KOEWACHT. Onder het motto samen onder een dak werd donderdag 28 december in het patronaatsgebouw te Koewacht een kerstviering ge houden voor bejaarden, waar aan ruim 250 leden deelna men. Deze kerstviering was georganiseerd door leden van de jongerengemeenschap uit Koewacht, zowel jongens als meisjes. De middag werd be gonnen met een eucharistie viering geleid door pater Hulshof uit Hulst, waaraan le den van de bejaardenbond en van de jongerengemeenschap medewerking verleenden. Daarna werd aan allen een koffiemaaltijd aangeboden. Hierna werd dbor edn kinder koor gezangen uitgevoerd. Kinderen van de lagere school uit Koewacht voerden een paar dansen uit en de leden van de jongerengemeenschap voerden een kerstspel op. Na afloop dankte de voorzitter H. Suy van de bejaardenbcmd alle aanwezigen voor hun mede werking aan deze middag. (Van een onzer verslaggevers) SCHOONDIJKE De land- bouwpraktijkschool Prins Wil lem in Schoondijke neemt op vrijdag 12 januari officieel af scheid van een viertal be stuursleden, allen van deze school. De heren L.C.C. Carnniaert was vanaf de oprichting voor zitter van de school, de heer J.P. van Dijke, was seoretaris- penningmeester sedert de sehooloprichting, de heer B.D Verherbrugge was vanaf he\ begin bestuurslid en een tien tal jaren lid van het dagelijks bestuur en de vierde vertrek ker, de heer J.P. Quaak, was 12 jaar bestuurslid. De heren treden af per 1 januari 1973. Het schoolbe stuur wil echter deze voor de school zo belangrijke figuren niet zonder meer laten ver trekken en geeft hen een offi cieel afscheid door midel van een receptie in de kantine van de school. De receptie is van 17-19 uur. Omstreeks 1 uur zal dan het officiële afscheid plaats vinden. t

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2