SAMENWERKING TWEE VEILINGEN Vlissingen maakt veel werk van kerstboomverbranding Yerseke uur op radio 98 Bankboekje voor 18.000ste Lustrumtoernooi tafeltennis vereniging Middelburg-Zuid GDAGGVERS Broodmaaltijd in stadhuis van Middelburg FRICANDEAU BANANEN HARDE SPRUITEN en „Zuid-BevelancF „Krabbendijke55 zorgen voor verrassing stad streek Overflakkee kiest voor Zeeuws gewest Middelburg Activiteiten De Koenkelpot Vlissingen Goes Vernieuwing van riolering in binnenstad van de gr* j rft ham "l 500 g lkilo 500 gram V Oondeedag 28 dec-ember 1972 mmmmÊÊÊÊÊÊmmmm 155 (Van een onzer verslaggevers) GOBS/KRABBENDIJKE De veilingvereniging „Zuid-Be veland" (te Goes) en „Krabbendijke en Omgeving" gaan met ingang van 1 januari aanstaande samenwerken. De leden van beide verenigingen zijn gistermiddag tijdens respectievelijke in Goes en Krabbendijke gehouden buitengewone ledenvergade ringen akkoord gegaan met de voorstellen hiertoe van hun be sturen. De samenwerking is geen fusie: de veilingverenigingen gaan niet op in de nieuw te vormen „Centrale Veilingvereniging Goes-Krabbendijke" (CGK), maar behouden hun eigen balans en exploitatierekeningen. De samenwerking krijgt gestalte in de topvereniging CGK. In Goes gaf men 317 te gen 31 stemmen zijn akkoord -tam de samenwerking. In Krabbendijke werd de uitslag 13180. De samenwerking waairover de eerste geruchten enikele weken geladen bekend werden, komt eigenlijk als een verrassing nadat begin sep tember een fusie tussen de veilingen van Goes, Kapeflie, Middelburg, Terneuzen en Fij naart niiet mogelijk bleek te zijn. De indruk bestaat dat men nu liamgzaami en vain onderaf de eerste stappen zet voor wat later dan toch die lam'g ver wachte fusie tussen de Zeeuw se veilingen kan worden. Pij- naart doet dan niet meer mee. Deze veiling zaïl zich aanslui ten bij de veilingvereniging „Zuild-HoOtoind^Zuid". De top- vei-enilging zial dus ook open staan voor andere verenigin gen dait blijkt duidelijk uit de conoeptnstatuten die de bai- de ledenvergaderingen giste ren vaststelden. Men wil eerst echter getweeën ervaring op doen met het samenwerken in de praktijk. De grote voordel-en van de samenwerking zijn volgens de oeide besturen: Een betere concentratie van het aanbod Gezamenlijke fustexploi- tatie Streven naar kostenbeper- king door onder meer een ge zamenlijke directie, uitwdsse- lin-gsmogelijkfaeid van perso neel, en een centrale admini stratie. De besturen van de beide veilingen gaan samen de alge mene vergadering van de toip- vereniilginig vormen. De bestu ren kiezen dian ieder drie ver tegenwoordigers in het be stuur van de topvereniigin-g. Als er straks wellicht meer veilingverenigingen gata-n deel nemen, dan kiest de algemene vergadering van de topvereni ging uit de besturen van de veilingen een bestuur van ten- markten MIDDELBURG, 22 decem ber 1972 aardappelen, Koopmans blauwe, grote 24 28, Bintje bonken 29, grote 28. Golden Delicious 75-80 69, 70-75 40. St.-Remy 65 101— 102, 60-65 96, kroet 72, Groen ten. Glassla 1726, glassla C 11-13, glasandijvie 2437, witlof A 113158, B 76151, afw. 70104, stek 876, was- peen 3956, breekpeen 16— 41, prei 2965, uien 3650, rode kool 1623, savooie kool 1241, witte kool 7>21, boe renkool 2243, snijselderij per kg 210—254, snijselderij per kistje 126134; bloemkool 6 82—131, 8 72, 10 24—42, 12 27—30. Spruiten orageschoond A75—115, B 32—73, C 25—27. Spruiten geschoond B 6264, C 52, peterselie per kistje 101330, struikselderij 109 149, knolselderij per kg 45— 102, knolselderij per stuk 12 18, bla-uwkoprapen 5. Volgen de week veiling op woensdag 27 en vrijdag 29 december te 13 uur. BRESKENS Aan de vis mijn in Breskens werd aange voerd: 6258 kg exportgarnalen 1.774.96, 1042 kg pellerijgar nalen 2.51—4.56, 1182 kg bot 25—73, 1519 kg schar 60—1.53, kg tong 8.82—12.85, 566 kg tarbot 5.0014.45, 360 kg griet 1.967.04, 36007 kg kabeljauw 772.01; 1719 kg wijting 2 35, 29 kg rog 1.72—2.50, 6 kg poon 1.42, 4 kg zalm 7.19 7.95, 1 kg paling ^.90, 5 kg larn 3.515.50, 23 kg kommer- al 1.151.52, 24 kg tong schar 3.644.02, 44 kg schel vis 1.50—.399, 175 kg kuit 3536, 5816 kg haring 4748, 312 kg sprot 9899. BERGEN OP ZOOM. 27 de cember Rodekool 12-24, av. 21-28, waspeen 32-59 "eekpeen 11-19, knolselder st 11-51, sla 11-20. prei 35-64, spruit, gesch. 95-242, on-gesch. 78-148, uien 21-46, witlof 167- 201, boerenkool 41-55, Gold Del. 40-85, Jonathan 40-80 Gaudtr. 54-98, d. Commies 66- 96. NIJMEGEN, 27 dec. Cen traal Verkoopkantoor Cham- pignonprijzen: fijn 325, fijn C 290, middel 307, middel C 277, 4 kg 237, kruis fijn 242. kruis grof 222, 4 kg 226, II 208, 4 kg 207, III 198, 4 kg 198, afwij kend 4 kg 61. minste zeven en maximaal elf personen. De voorzitter van de vei- lingvereruigiing „ZuicUBeve- laind" wees gistermiddag in zijn toelichting op de samem- werkinigs-plainmien op de econo mische noodosaiaik tot samen werking te komen. „Wiiij -leven nu eenmaal dm een tijd van schaalvergroting of men dit prettig vindt of niet het is een gegeven feit, dus hebben we er rekening iniée te houden. Wij worden steeds opnieuw geconfronteerd met stijgende kosten. Deze kunnen alleen nog worden opgevangen door coördinatie van werkzaamhe den en diergelijke". Hij benadrukte verder dat het belangrijk is om voor 1 februari 1973 tot samengaan te besluiten omdat men dan d® aanmerking komt voor de zo genaamde ,.3-2-1-reg-eilmg" Volgens deze regeling, dlile het bevorderen van vedliiragconcen- tnaibies beoogt, krijgen de sa menwerkende veilingen een subsidie van 3 procent van de omzet van hard fruit in het eerste jaar van de samenwer king, twee procent van die omzet dn het tweede jaar en een procent in het derde j-aiar. De heer VaUkiier toonde zich na de stemming zeer verheugd over die uitslag. „U hebt haler een goede beslissing genomen, waardoor er goede perspectie ven zajn voor de Zeeuwse fruitteelt. Ik hoop dat deze verloving mag leiden tot een goied huwelijk en dat deze staip een eerste aanzet is voor een concentratie van alle Zeeuwse veilingen". De direc teur van de veiling te Kraib- bendijke toonde zich even eens zeer verheugd over de besluiten van bedde ledenver gaderingen. De heer A.C. de Klerk, de directeur vain de veiling in Ka-pellle, wilde liever geen commenitaar geven op die ont wikkelingen van gisteren. Wel zei hij: „Er is maar een oplos sing die het algemeen belang van a-lle fruittelers dient en dat is een totale fusie van alle Zeeuwse veilingen". Hij liet verder doorschemeren dat de Kapellese veiling bepaald geen onwelwillende fusiepar- ner zal zijn. (Van een onzer verslaggevers) OOSTFLAKKEE Het ge meentebestuur van Oostflakkee heeft in een brief aan het col lege van G.S. van Zuid-Holland laten weten dat het inzake de gewestvorming kiest voor een Zeeuws gewest Centraal Delta gebied met Goeree-Overflak- kee. Als grondslagen voor zijn standpunt vermeldt het ge meentebestuur o.a., dat dit hele gebied beschreven wordt als duidelijke tegenhanger van de Randstad, de verbindingen die ontstaan zijn door de uitvoering en ontwikkeling van het Delta plan, en de Zeeuwse belangen bij de ontwikkeling van het Grevelingenbekken. Het gemeentebestuur verzet zich tegen de mening van die leden van G.S., die Goeree- Overflakkee willen invoegen in een gewest Rijnmond, inclusief de Hoeksche Waard en de Drechtsteden. of in een gewest Rijnmond met wel de Hoeksche Waard maar niet de Drecht steden. In een nota over de ontwerp- wet Selectieve Investeringshef fing verzet de voorzitter van de streekplancommissie Goeree- Overflakkee zich ook tegen in voering van die heffing voor Goeree-Overflakkee. „Daardoor", aldus de nota, „ontstaan schrille contrasten met de aangrenzende provin cies Zeeland en Noord-Bra bant, voor welke de ontwerp- wet niet geldt". 0 HEINKENSZAND. De pa rochiekerk van Heinkenszand was woensdagmorgen geheel gevuld met familieleden, ken nissen, vrienden en collega's van de overleden A. van Leeu wen, afkomstig uit Heinkens zand en in leven technisch as sistent der verkeersgroep der rijkspolitie te Middelburg. Door pastoor Van Alphen uit Hein kenszand werd voorgegaan in de viering van de eucharistie voor de zielerust van deze ge waardeerde en gerespecteerde man, die op 1 mei 1961 bij de verkeersgroep te Middelburg als eerste technische assistent in deze kring in dienst trad. In de kerk werd na afloop van de dienst gesproken door de dis trictscommandant majoor W. D. Lanting die de heer Van Leeuwen kenschetste als een zeer achtenswaardig collega en mens. Namens de katholieke bond voor politiefunctionaris sen Sint-Michaël, waarvan de overledene secretaris was van de afdeling Goes en omstreken, sprak de provinciale voorzitter de heer H. Wijgergangs. Na de kerkdienst werd de baar naar het kerkhof gedragen door twee technische assistenten van de verkeersgroep Middelburg en door vier politiefunctionarissen van deze verkeersgroep. Velen' volgden de overledene naar zijn laatste rustplaats. Nieuwjaarsreceptie De commissaris van de koningin in de provincie Zeeland, en mevr. van Aartsen-Stap hopen bij gelegenheid van de jaar wisseling op zaterdag 6 janua ri 's middags van vier tot zes uur de- Nieuwjaarsontvangst te houden in de Statenzaal te Middelburg, ingang Abdij- plein. Het zal toegestaan zijn de auto te) parkeren op het Abdijplein. (vervolg van pagina 1) De burgemeester bood de vader van Erwin een spaar bankboekje aan voor zijn zoon, waarop de gemeente een cent per inwoner had gezet. In het boekje zat verder een fraaie oorkonde vastgeplakt om er geen twijfel over te laten bestaan dat de houder ervan Reimerswaals achttien- duizendste is. De IVz pond wegende en 51 cm. metende baby waarover gisteren zo veel te doen was, bleek ai op achttien december (toen zijn ouders hun tweeja rig huweliiksfeest vierden) geboren te zbn De heer Pijl THn-~ -• k -iro n d'> 18.000-s da u pas met enig vertoon .vera ingehaald: „Je weet het maar nooit. Het had best kunnen gebeuren dat na het officieel verwelkomen van de achttienduizendste ineens een aantal mensen was overle den, waardoor we weer onder dat aantal hadden gezeten. We wilden liever eerst een klein stukje boven dat getal uitko men". Overigens was het niet moeilijk te bepalen wie nu de achttienduizendste inwoner was: er werd in een week maar een baby geboren en dat was 'm. Het echtpaar Beye heeft al een dochter: de een jaar oude Yvonne. De heer Beye werkt tn de haven van Rotterdam. Het echtpaar hoopt spoedig cen nieuw huis te krijgen. Voor de gemeente Reimers- vaal kost het bereiken van de 0 Burgemeester mr. C. Pijl Ho- geweg overhandigt de vader van de achttienduizendste het spaarbankboekje met 180 gul den. achttienduizendste inwoner ei genlijk alleen maar geld. De burgemeester, wethouders, ambtenaren en overig perso neel komen nu in een hogere salarisschaal terecht. Pas als de gemeente haar twintigdui- zendste kan inschrijven geeft het gemeentefonds een hogere uitkering. Burgemeester Pijl Hoge weg vond het bijzonder prettig dat de wethouders meer geld krijgen. „Ze hebben eigenlijk een full-time job", zo vertelde hij. „Nu krijgen ze een beetje loon naar wer ken" (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De cere monie die onverbiddelijk op de kerstdagen volgt, is het op ruimen van de kerstbomen. B. en w. van Vlissingen hebben een heel programma voor een kerstboomverbranding ontwor pen waarbij veel hulpkrachten (o.a. de brandweer) zijn inge schakeld. (Van onze correspondent) 's-HEERENHOEK Prins Janus 1 van Paerehat tot Koenkelpot met de Raad van Elf en de Boerenkapei De Peestekers vertrekken op 13 januari naar Lamswaarde- waar zij zijn uitgenodigd voor de viering van het elfjarig be staan van de carnavalsvereni ging De Lamsoren. Dit werd bekend gemaakt op de leden vergadering van de 's-Heeren- hoekse carnavalsstichting De Koenkelpot in hotel De Ko renbeurs in 's-Heerenhoek. Voorzitter Albert Rijk, maakte verder bekend dat aan het be stuur van de stichting een lid van de Raad van Elf moet worden toegevoegd. Met algemene stemmen werd Theo de Jonge voor deze bestuursfunctie gekozen. Over het carnavalslied van het sei zoen „Hé Jan, pak es an" werd onderhandeld om dit op de plaiat op te nemen, en deze iin verschillende gelegenheden gedurende het carnaval, maar ook daarna, te doen spelen. Voor de opnamen gaat men onderhandelen met een platen studio in Hilvarenbeek. Uit de Raad vain Elf werd een werk groep samengesteld voor het bouwen van die prinisenwagen. De kruiwagenrace die op vrij dag 2 maart zou worden ge houden gaat njiiet door. In de plaats daarvan wordt in -alle café's een „Ouwe wijven-ba! gehouden. Hiervoor worden prijzen beschikbaar gesteld, voor het mooiste ouwe wijf". Een jury hiervoor wordt nog samengesteld. Verder werd het programma wan de carnia- vallsmdididag voor de bejaarden op zaterdag 24 februari be sproken. Ondier het motto „We gaan er met z'n allen tegen aan" vindt op zaterdag 27 februari het „Neuzenbar' in de Jeugdhoeve plaats. Irma en die Hilltops uit Etten-Leur ver lenen alp die aivond hun muzi kale medewerking- Als bijzon dere gast treedt Wil Roma udit Vlissinigen op. Op 3 januari, 's avonds om 6 uur zullen op het badstrand tegenover Grand Hotel Britan nia en bij de Raiffeisenbank in Souburg de kerstbomen in vlammen opgaan. Er is een serie inleverings plaatsen voor kerstbomen, na melijk op het Bellamypa-rk, de parkeerplaats van „Open Hof", bij „De Sloep", voor de deur van „Het Buut", op de Bloe- menlaan bij de kleuterschool, voorzover het Vlissingen-stad betreft. In Souburg kan men de bo men kwijt bij het Marnix- plein, hij De Zwaan en op de verbrandingsplaatsen, nabij de Raiffeisenbank. In Ritthem kunnen de kerstbomen worden ingeleverd bij de kerk aan de Weverstraat. De kinderen dié kerstbomen inleveren krijgen lootjes, waarop twee knalprijzen val len, namelijk, zowel voor Sou burg als voor Vlissingen, een kleine transistorradio. Verder zijn er nog enkele kleinere prijzen. De verbranding zelf zal worden opgeluisterd daar le den van de Vlissingse padvin- dersgroepen, die zang en dans brengen. De kerstboomver branding op het Vlissingse badstrand zal een spectaculair gezicht opleveren voor bezoe kers van de boulevard. Het hangt van de belangstelling (en de windrichting) af of de boulevard wordt afgesloten voor verkeer. Njeuwjaarsreceptie Zoals gebruikelijk houdt ook het college van b. en w. vap Vlis singen ook in 1973 een nieuw jaarsreceptie. Iedere belang stellende is welkom bij deze ontvangst, die op woensdag 3 januari van half vijf tot zes uur in de Burgerzaal van het stadhuis wordt gehouden. Oudejaarsavond De socië teit voor alleenstaande Zeeu wen houdt zaterdag aanstaan de in restaurant Delta in Vlis singen een oudejaarsavond. Alle alleenstaanden van 25 jaar en ouder zijn hierop wel kom. Er staat onder meer een bingo-spel op het programma. Verder zal er ook worden ge danst. Nieuwjaarsreceptie Het college van burgemeester en wethouders houdt Nieuwjaars receptie op dinsdag 2 januari 1973 van 16.30 tot 18 uur in hotel De Korenbeurs. Aan de officiële receptie gaat een re ceptie voor het gemeenteper- soneel vooraf. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG De tafel tennisvereniging Middelburg-1 Zuid houdt vrijdag 29 en za- (Van een onzer verslaggevers) YERSEKE De afsluiting van de Oosterschelde vormde gistermiddag het belangrijkste onderwerp van het programma „Yerseke centraal", dat de Va- ra-radio in een directe uitzen ding in de ether bracht. De microfoons stonden opgesteld in restaurant Nolet, waar door het komen en gaan van eters, het ge-ding-dong van de deur bel, veelvuldig naar binnen gewerkte soep, koffie en jonge kiare een gezellige sfeer hing. Herik van Stiperiaan, Greet Scheiner en Jan de Graaf had den het tijdens de uitzending niet gemakkelijk, wiant er ble ken drie onderwerpen niet te komen opdagen, waardoor er een gat va-n ruim dertien mi nuten in heit programma zou vallen. Door het rekken van de gesprekken met de andere mensen werd dit echter keurig opgelost, zodat de luisteraar er niets van merkte. De eerste die even nia twaalf uiuir aan het woord kwam was restauranthouder Nolet zelf, die al gauw met Henk van Stiperiaan in een geanimeerd gesprek over zeebanket be landde. Daarna vertelden en kele vertegenwoordigers van de actiegroep „Oostersahelde open" over de nadelen die kleven aan de afsluiting van de zeearm en de redenem waarom die eigenlijk open zou moeten blijven. Ze wezen ook op de alternatieven die er zijn om toch een zo groot mogelij ke veiligheid te verkrijgen. Visser Van Oost onder streepte hun woorden door te zeggen: „Nu kun je op sommi ge plaatsen wel vier meter diep kijken. Wat het straks wordt moet je maar afwach ten". En na hem oesterhande laar P. Verwijs: „Het is een hartstochtelijke wens en een grote hoop van mij dat het gezonde verstand voor 1978 zal zegevieren". Ook burge meester mr. C. Pijl Hogeweg was niet erg te spreken over de huidige gang van zaken. „Er moet een nader onderzoek komen. Het is struisvogelpoli tiek om alles op één kaart te zetten. Je kunt niet tot afslui ting overgaan voor je alle al ternatieven goed hebt onder zocht". Daarbij wees hij op de door de gemeente Reimerswaal naar vorengebraehte mogelijk heid een verwater- annex op slagplaats voor mossels in te richten achter de afsluitdam, waardoor de mosselhandel voor Yerseke bewaard zou kunnen blijven. De moeder van Reimers waals achttienduizendste in woner, mevrouw Beye, kwam ook nog even voor de micro foon. Zij kreeg van de Vara een bos bloemen. De heer IJs- seldijk, schrijver van het boek „Duizend jaar Yerseke" (dat in ma-art of april volgend jaar uitkomt) vertelde vervolgens iets over de geschiedenis van Yerseke, rietdekker Spruit vertelde over zijn vak en dok ter Kole toonde zich erover bevreesd dat het Bevelandse landschap zwaar gedupeerd wordt onder 'de opbloei van de streek. Na hem namen onder anderen nog achter de micro foon plaats goudsmit Van der Have uit Goes, die antieke Zeeuwse sieraden copyeert en dr. ir. Lok, de ontwerper van kleine onderzeeërs ten behoe ve van werkzaamheden tot soms wel honderd meter diep te En toen was het één uur. De Vara-mensen wisten het zweet van hun voorhoofd, de glazen werden nog eens bijgevuld en de microfoonkabels werden opgeruimd. Yerseke had met de nauw. aan zich verbonden Oosterschelde een uur lang centraal gestaan. terdag 30 december in de gymnastiekzaal in Dauwendae- le voor de vijfde keer in suc cessie het Middelburgs scho- lierentoernooi. Er wordt gespeeld in drie leeftijdsgroepen, namelijk van 8 tot 11 jaar, van 12 tot 14 en van 15 jaar en ouder. Zowel meisjes als jongens nemen aan het toernooi deel. Op beide speeldagen vangen de wed strijden aan om negen uur 's morgens. De finales, voor alle leeftijdsgroepen, worden op zaterdagmiddag gespeeld. Na de finales strijden de groepswinnaars in een halve competitie om het algemeen Middelburgse kampioenschap, waaraan twee fraaie wisselbe kers zijn verbonden. Er is een beker voor de jongens en er is er een voor de meisjes. Omdat het hier om een lus trumviering gaat, zullen de persoonlijke prijzen door de burgemeester van Middelburg, drs. P. Wolters, worden uitge reikt. Ook de directie van de NV Vitrite wordt bij de cere monie betrokken. Alle prijzen en wisselbekers zijn namelijk door de Vitrite beschikbaar gesteld. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Vertegen woordigers van Middelburgse verenigingen, organisaties en „gewone" burgers, kunnen op donderdag 4 januari, samen met het gemeentebestuur, eens van gedachten wisselen over koetjes en kalfjes en andere dingen die ter sprake ko men. Op die donderdag houdt de gemeente namelijk een zoge naamde „Open tafel", waar voor iedereen die belangstel ling heeft wordt uitgeno digd. Om half zes worden de me de burgers in het stadhuis verwacht, terwijl de burge meester en de wethouders hun gasten een nieuwj aarsdrankje zullen aanbieden. Om kwart over zes is er een korte inleiding door de oud hoofdredacteur van het Alge meen Dagblad, de heer A. van der Vet, die zal spreken over het thema: „Relatie overheid- burger". Als hij uitgesproken is, gaan de aanwezigen aan tafel, een „open tafel", om een eenvoudige, doch smakelijke broodmaaltijd te gebruiken. De gastheren hopen weer een heleboel mensen o p het stadhuis te kunnen ontvan gen. (Van onze correspondent) VLISSINGEN Direct na Nieuwjaar wordt een aanvang gemaakt met de vernieuwing van een gedeelte van de riole ring in de Vlissingse binnen stad. Het gaat daarbij om de volgende straten: Dam, Slijk straat, Grote Markt, Bree- straat, Boterplein, Bakkers gang en Kaaskadestraat. Het kruispunt Dam-Spui- straat wordt in verband met de werkzaamheden tijdelijk (naar verwachting 14 dagen voor alle verkeer gesloten. Het verkeer richting binnenstad zal via de Noordstraat naar de Spuistraat worden geleid. In de Noordstraat wordt daartoe eenrichtingverkeer en een stopverbod ingesteld. Een stopverbod zal eveneens gel den voor het gedeelte van de Coosje Buskenstraat tussen Betje Wolfplein en Spui straat. Het verkeer kan de binnen stad via Lange Zelke en de Walstraat weer verlaten. Al leen d-onderdagsavonds en op vrijdag kan men in verband met de vrijdagmarkt de Lange Zelke niet als uitvalsweg ge bruiken. Naar schatting zal met de totale duur van de werkzaamheden, die in fasen worden uitgevoerd, een half jaar gemoeid zijn. (ADVERTENTIE) 7252 a cTJw(^Aller-aller cBeSte keuze gebraden rosbief 100 gram PATÉ deGrand I luxe 100 gram U vindt alle andere VlVO-aanbiedingen op pagina 2en 3 van Uw damesblad I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7