abdij urr vroege middeleeuwen J. v. Hinte vindt fundamenten De Sfem/De Vrije Zeeuw Scherpe kritiek op plan voor superkanaal VOORSPOEDIG EN VEILIG 1973 Verhuizing ziekenhuis loopt gesmeerd stad streek STENEN VRAGEN Graauw ONTSTAAN mm IN ZELZATE met SERVICE SERVICE Betalen SERVICE SERVICE BANDENHANDEL „LUCTOR" OVERVAL IN ZELZATE Sluiskil Zeven aar- haven spoor- aansluiting Aan gevolgen van ongeval overleden Oudercommissie in Philippine Donderdag 28 deeerofeer 1972 5 (V*n o«»«e oorrespondent) TERNE UZEN/ST.-KRUIS. De amateur-archeoloog, de heer Jan van Hinte, heeft de funderingen gevonden van de priorij ..ELmare", nabij de Belgische plaats Waterland-Oudeman, maar net nog op Nederlands grondgebied, links van de weg naar Waterlandkerkje. Deze funderingen liggen nu onder water en zullen volfens de heer Van Hinte nooit worden blootgelegd. Zij bevinden zich op ongeveer een meter onder de klein en het werk zou te kostbaar worden. ..Op 17 maart 1144 begon Notholdus, monnik van de St. Pieters-abdiij te Gent, met toe- ating van abt De Zeger en met goedkeuring van graaf Diederik vam Vlaanderen, te ruggekeerd van de kruisvaart, met de ontginning van een plaats, die de naam van een aldaar stromend water. „ELma re" genoemd wordt", zo ver telt het jaarboek van het heemkundig genootschap van Meetjesland (nr. 13 - 1962). Notholdus begon met het' opriohten van geschikte woon gelegenheden ten behoeve van de dienaren gods, alsook een kapel ten- ere van de H. Maagd Manila. Deze kapel, die 18 jaar later met de nabij gelegen ge bouwen afbrandde werd door de opvolger vam Notholdus, uistermjk hersteld". „Eimare" ging ten onder in 1376. ten gevolge van een in die tijd z»er vaak plaats heb bende overstromingen. Het geen ervan overbleef de stenen van. een gebouw wer den vaak opnieuw gebruikt, omdat men deze zelf moest bakken werd per schip overgebracht naar Vulendieke (Schoondijtoe). na'bij de Rus- senvliet (russen zijn biezen). Ook daar had men geen geluk, want volgens de historie ver huisde de priorij lator naar Oostmanskerke (2 km ten zuiden- van Vulendieke) en tenslotte naai- een plaats, on geveer 1,5 km naar het wes ten, naar Nosemanskapelle (hetgeen vochtige .grond bete kent). Dan moet het zijn op gegeven. In die 17e eeuw kwamen (meestal rijke) Franse Huge noten naar Zeeuwsch-Vlaande- ren. Zij kochten „de boerderij ..Eimare" en thans woont da-ar (de boerderij heet nu Delmare van het Franse d'Elmare), de landbouwer Poissonier. De lieer Van Hinte vertelt bij de Russenvliet 14e eeuwse scher ven te hebben teruggevonden en bij Nosemanskapelle zg. moeffen (bakstenen van 29 op 30 cm, die normaal waren in die tijd). In zijn ruilme woning, van waaruit men een prachtig uit zicht heeft op een zeer rustige, winterse kreek, terwijl kool mezen acrobatische toeren verrichten aan snoeren pin da's. vertelt de dm. Zeeuwsch- Vlaanderen bekende amateur- archeoloog, die. hoewel niet in de streek geboren, vele merk waardige bijzonderheden over dit land, waamran hij op recht houdt en dat hem boeit door zijn enorm rijke geschie denis. Een jaar of acht geleden heeft men al eens naar over blijfselen van de priorij „El- mare" gezocht, maar niet ge vonden. Toen de heer Van Hinte een paar maanden gele den er nog eens op uit ti'ok, ontmoette hij een boer (die hem vertelde dat mensen van het waterschap „Het Vrije van Sluis" kort geleden (afgelopen zomer) met een dragline en sloot hadden verbreed en uit gediept, dat er toen brokstuk ken van muren los getrokken waren en dat een andere boer er een weg mee verhard had. De heer Van Hinte ging op verder onderzoek uit en stelde vast dat het stenen en dakpan nen waren. Over meer dan vijftien meter werden funde ringen „aangesloten" en verder lagen op de plaats waar de sloot was uitgediept en ver- oreed eveneens oude stenen en z.g. leipannen (gemetselde pannen). De heer Van Hinte toont een fragment van een oude kaart, waarop een punt staat aange geven met de naam Vlier boom. Deze was bedoeld als grenspaal tussen twee gebie den, waarover verschil van mening betreffende afbake ning bestond. De graaf of de bisschop stelde dan vast waai de juiste begrenzing lag en dil werd. zoals in dit geval met Kerstviering Onder zeer grote belangstelling is in de parochiekerk een kerstviering gehouden, gecelebreerd door pastoor A. Michielsen. Het muzikale gedeelte werd uitge voerd door de familie William Verguit uit St.-Niklaas Waas), die op zeer indruk wekkende wijze een aantal kerstliederen vertolkte. Feestavond De katholieke vrouwenorganisatie heeft in het gemeenschapshuis een feestavond gehouden, die in het teken van Kerstmis stond. Hoogtepunt was onder meer een prijskaarting. Verder wer den er kerstliederen gezon gen. een boom aangeduid. Op die manier was men voor vele ja ren vair een juiste afbakening verzekerd. Daar zou ook de weg kunnen gelopen hebben van El-mare" naar Malper- tuus" te Aardenburg en dan komt men op een strijdpunt tussen de bewoners van Aar denburg en Hulst. In zijn fan tasie heeft de heer Van Hinte het stuk weg, dat werkelijk heeft bestaan, doorgetrokken en op die manier kan hij ook beter verklaren, de passage uit het verhaal van de vos Reii- naert waarin Canteclaer (de ha-an) zegt: Hi tooehde mi pal ster ende slavine die hi broch- te van der Eimare. In 1834 door de Vl-aming Jan Frans Willems vertaald als: „Hij vertoonde mij de staf die men hem in Elmaer gaf, kap en koorde en 't Meed van haar". Het is dus' begrijpelijk, zo merkt de heer Van Hinte op, „dat er een zekere rivaliteit bestaat tussen Aardenburg en Hulst. Hulst zegt dat er in het verhaal van Reinsert de vos wordt gesproken over Hulster- lo. Aardenburg beroept zich op de naam Malpertuus. Ik veronderstel dat de schrijver van „van den vos Reinaerde" tn de gehele steek uitstekend bekend was". Het kaartje vermeldt ook de naam „venusberg". Hoewel deze benaming wel vaker voorkomt en dan meestal in verband met de aanwezigheid van een klooster of priorij, kan dit volgens de heer Van Hinte, hier beslist niet het ge val zijn. Deze venusberg was er ten tijde van de eerste „priorij Eimare" niet, maar moet er later zijn ontstaan". Zonder aanwijsbare over gang zegt de heer Van Hinte: „Dit huis staat op een zandrug uit het pleistoceen, ongeveer 11000 q 12000 jaar geleden ontstaan. Er was een aaneen schakeling van oude zandrug- gen. te beginnen bij Brugge verder lopend via Middelburg en Aardenburg, St. Kruis zo naar- het oosten. In de 80- jairiige oorlog zijn die allemaal doorbroken en weggeslagen. Als je hier komt staan, dan zie je daarver die boerderij Die behoorde toe aan het klooster van Ter Doest. De monniken kwamen en het eer ste wat zij deden was de moe- rasgeesten uit „de woesitdne" bannen. De mensen die bij die monniken werkten waren weggelopen lijfeigenen en an deren, die een niet helemaal schoon registerhadden. Hoewel de monni-kkan goed voor hen waren, wilden zij zich er toch wat tegen beschermen en daarom moesten zij in hutten gaan wonen, op ongeveer twin tig minuten afstand van de boerderij. „Toen was die kreek er nog niet en op de plaats waar toen de hutten stonden is later St. Kruis (sin- te Kruus) ontstaan", aldus de heer Van Hinte. §§feg: (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE Tijdens een discussie over het voorontwerp gewestplan voor Oost-Vlaan- deren is in Zelzate scherpe kritiek geleverd op het stre ven van Gent om van Terneu zen naar Gent een supcrkanaal van 125.000 ton te laten aan leggen. Burgemeester Dan- schutter van Zelzate noemde het superkanaal een „loutere utopie" en hij vond het be droevend dat met dit superka naal al in het voorontwerp ge westplan rekening gehouden wordt. Mevrouw De Neve, assisten te van het seminarie toegepas te economie van de rijksuni versiteit van Gent zei het een ramp voor de streek te vin- ADVERTENTIE) BALANCEREN REPARATIE den als het superkanaal er zou komen. Tijdens deze discussie kwam ook het plan van ir. A. Mertens om in plaats van het werken met drie kanalen naai de Westerschelde slechts een kanaal van Antwerpen naar Zeebrugge aan te leggen weer ter spr&e. Diverse aanwezi gen waren van mening dat met uitvoering van de plannen van Mertens minder geld is gemoeid dan nu met het hui dige kanaal van Gent naar Ter- neuzen, met het eventueel nieuw te graven kanaal naar Gent en met het Baalhoekka- naal is gemoeid. Men was van mening dat met een kanaal van Antwerpen naar Zeebrugge ook een grotere spreiding van industriegebieden in Noord- België mogelijk zou zijn. Het leefklimaat in de kanaal zone kwam uitvoerig aan de orde. Mevrouw De Neve vond dat het gewestplan gericht moet zijn op een verbetering van de woonsituatie. Dit onder meer door een juiste aanleg van buf ferzones. EGALISEREN UITLIJNEN Vóór u verder gaaf vraagt eerst ónze prijzen, altijd concurrerend UW ADRES HULST - T1VOLIWEG 63 Tel. 01140-2461-4080 Zaterdags open tot 1 uur (Van een onzer verslaggevers) ZELZATE Tijdens de kerstdagen is er in Zelzate een overval gepleegd op de 66-jarige Henri van Sevecotte en zijn zuster Elza, die in de Jozef Chalmetlaan een slijterij en tabakshandel hebben. De overval gebeurde op het moment dat Henri van Seve cotte net de deur uitging. Er stopte toen plotseling voor de winkel een auto, waarvan de motor bleef draaien. Twee mannen stapten eruit en kwa men de winkel binnen. De twee rovers pakten likeur- flessen en sloegen daarmee El za en haar broer op het hoofd. Vervolgens leegden ze de kas sa, sprongen in de auto en verdwenen. In de omgeving van de winkel werd later een alarmpistool aangetroffen. Henri van Sevecotte en zijn zuster werden naar het zie kenhuis te Gent gebracht, dat ze na behandeling van hun verwondingen weer mochten verlaten. Weinig bijval krfccg ovcri gens de heer Ryckaert, ge meenteraadslid van Zelzate toen hij stelde dat niet alleen de fabrieken de kosten, ver bonden aan verbetering van het leefklimaat en bestrijding van de lucht- en waterverontreini ging, moeten betalen, maar dat deze lasten door de hele be volking moeten worden gedra gen. De heer Ryckaert liet blijken dat het naar zijn me ning met de milieuverontreini ging in de kanaalzone wei meevalt. „We gaan er niet di rect aan dood, want de gemid delde leeftijd in Zelzate ligt hoger dan in andere gemeenten van de kanaalzone", stelde hij. 0 Wat doet een boer tussen kerst en nieuwjaar? Hij zoekt, beladen met goede voornemens voor het komende jaar, allerlei klusjes waar hij, nu er weinig te doen is in de landbouw, tijd voor heeft. Een van die nuttige werken is het bijhouden van het bomenbezit en het knotten van de knotwilgen. Daar door blijven de wilgen van Zeeuwsch-Vlaanderen gezond. Dat is fijn voor de wilgen, de boer en vöor iedere Zeeuw die van zijn landschap houdt zoals het er nu nog uitziet. Langs de rijksweg bij Stoppeldijksveer is men' daarvan sinds gistermid dag verzekerd. (Van een onzer verslaggevers) .TERNEUZEN De Zeven- aarhaven in Terneuzen zal ook op het spoorwegnet wor den aangesloten. Dit iin hèt kader van de reconstructie van de spooraansluitingen bij de kanaalhavens. De spoorver binding naar de Zevenoaxha- ven zal vooral van belang zijn voor de Terneuzense Graansilo Mij. N.V. De spoorwegaanslui- timg komt in juli of augustus 1973 gereed. Soos Tambora Woensdag 3 januari houdt de soos Tam bora een kerstboomverbran ding op het terrein van de rolschaatsbaan. Voor elke kerstboom, die wordt aange voerd, geeft de leiding van de soos een lot voor deelname aan de loterij. Tentoonstelling In het gildehuis wordt op 4, 5 en 6 januari een tentoonstelling van duiven, hamsters en konijnen gehouden. P. Ramon keurt de duiven, de heer Domminsen uit Middelburg de konijnen en hamsters. De openingstijden zijn vrijdag van 10 tot 22 uur en zaterdag van 10 tot 18 uur. Kerstspel De kinderen van de St.-Anthoniusschool hebben gesteund door de „Players for Christ" en het tie nerkoor uit Sluiskil hun kerstspel tweemaal opgevoerd. De belangstelling was enorm. Een belangrijke gast bij de eerste uitvoering was ir. Mar- torana, directeur van de NSM. de tweede uitvoering werd door burgemeester J. Aschoff van Terneuzen en zijn gezin bijgewoond. Kaarting In café „At lanta" werd ten bate van het Wit-Gele Kruis een kaartwed strijd gespeeld tussen de teams van Dow Chemical, NSM Vriendschap Terneuzen en Nooit Gedacht, Sluiskil. De opbrengst, f 520,- kon worden aangeboden en organisator R Poppe was een gelukkig man De beschikbaar gestelde beker kwam in het bezit van Nooit Gedacht uit Sluiskil. De indi viduele uitslag van deze kaar ting, waaraan door 91 perso nen werd deelgenomen, luidde als volgt: 1 E. Schijvenaar, C. van Tiel, 3 C. van de Broeck, 4 J. van de Velde, 5 W. Herman, 6 G. van Gassen. 7 R. Notteroth, 8 W. Goethals, 9 R. Dhondt en 10 A. Boogaert. (Van een onzer verslaggevers) OOSTBURG Gisteren is de verhuizing begonnen van het oude ziekenhuis Sint-Ai)- tonius naar de nieuwbouw in de Veerhoekpolder. De verhui zing zal in totaal drie dagen in beslag nemen. Gisteren waa administratie en directie etc. aan de beurt. „Het liep allemaal erg goed", zo werd gisteren verteld. „Wij zijn zelfs een ietsje voor op het schema". Vandaag is het de beurt aan de patiënten die o.m. met me dewerking van Rode Kruis-co- lonnes en de politie naar hun nieuwe onderkomen worden overgebracht. Hiermee hoopt men in de middag gereed te zijn. Morgen (vrijdag) is gere serveerd voor het overbrengen van de rest van de inventa ris. Tijdens de open dag, die tweede kerstdag werd gegeven aan de bevolking om het nieu we ziekenhuiB te bezichtigen, is de toeloop enorm geweest. Gerekend was op zo'ri 100 tot 1500 man „maar het zijn er meer dan 3000 geworden", al dus een dei- 12 rondleiders. „De bezoekers vormden een doorlopende stroom, maar rond halfzes had iedere belangstel lende het ziekenhuis gezien' zien". (Van onze correspondent) TERNEUZEN Op tweede kerstdag overleed in liet Rode Kruis-ziekenliuis te Bever wijk, de 35-jarige heer E. M. Stokkum, die op 25 september 1.1. ernstige verwondingen op liep toen in de lakafdeling van Philips te Terneuzen brand uitbrak. BERGEN OP ZOOM Luxor 20 uur: Lucky Lu ke a.l. Roxy 20 uur: Blond jes in bun blootje 18 j. Hal Stadhuis, tentoonstelling van de maand van F. Witte van 9—12.30 en van 13.30 17.30 uur. HULST Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie „Kunst 73" (t.m. 15 jan.) Werkd. van 9— 12 en 13—18 uur, zon van 14— 17 uur. KRUININGEN Galerie Fluctus Cantibus Il lusie, expositie kunstwerken van Teun Gijssen dag. geo pend van 1220 uur, zond. gesloten. MIDDELBURG City 20 uur: Samen uit, samen thuis a.1. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Paul Citroen en Sam Middleton, di. t.m. zat. van 1422 uur (t.m. 3 jan). Zeeuws Museum, expositie „Erdtelefon" van Josef Bueys en expositie „Het leven in Ovezande" van Helena van der Kraan (t.m. 29 dec.) Werkd. van 912.30 uur, en van. 13.3017 uur. In dec. ook op zat. van 1417 uur. Cof feeshop St.-John, expositie grafisch werk van Gerard Wiegmans. Rijksarchief, expo sitie „Geschiedenis als hobby" (t.m. 24 februari) Ma. t.m. vrijd. van 912.30 uur en 13.3017 uur zat. van 9.30 12.30 uur. Stadhuis (Vleeshal) kerstexpositie met o.a. goua ches, beeldhouwefk, kera miek, wandkleden, enz. (t.m. 13 jan) Dagelijks van 14-17 uur op I jan. gesloten. Kunstz. Benthem en Jutting, Lange Delft, expositie religieuze te keningen van Reimond Kimpe (t.m. 6 jan) Ma. t.m. zat. van 9—17 uur. ROTTERDAM De Doelen (Grote zaal) 14.15 uur: Calimero-feestshow. De Doelen (Kleine zaal) 20.15 uur: „Neerlands Hoop in Panama met Freek de Jonge en Bram Vermeulen. Hofplein Theater 20.15 u.; „U spreekt met uw moordenaar", thriller met Yoka Berety en Ton Lensink. Piccolo Theater 20.15 uur: „Moeder Adarri van Charles Dyer. Schouwburg 20.15 uur: „Uitvoering door het Zuidelijk Toneel Globe. SAS VAN GENT Tijl Uilenspiegel, Expositie Carry Duyser, applicaties (t.m. 31 jan.) Dagelijks van 912 en 13.30 18 uur, vrijd. tot 21 iur, zon. van 1418 uur, op ma. gesloten. VLISSINGEN Alhambra 20 uur: Zeg maar ja tegen het leger a.l. WESTDORPE. Kunstli. Troutzaerte, Singel 45, expositie Mareike Geys met schilderijen en Jan van Stok met plastieken en kera miek (t.m. 30 dec.) Werkd. van 918 uur, zondags van 14—18 uur. ANTWERPEN Fakkeltheater 20.30 uur: Berichten uit de samenleving Gheuens). I.C.C Meir 12.40 uur: Concert door het Kamerorkest van de Muziekacademie van St.-Truiden o.l.v. Julien Wil mots. Solist Josef Sivo (vi ooi). Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jacques Char lier (t.m. 7 jan.) ASSENEDE (B) Galerie Marg, de Boevé, Hoogstraat 4. expositie Pieter Cecile (t.m. 30 dec.). BRUGGE Korrekeldcr, Kraanplaats 20.30 uur: „Een eindeloze lief de" van André Roussin. GENT Kon. Ned. Schouwburg 20 uur: „Paradijsvogels!," mira kelspel van Gaston Martens. Mus. van Schone Kunsten, expositie Albert Baertsoen (t.m. 6 jan.) burgerlijke stand TERNEUZEN Geboren! Miseha zv A IJk-Herrewegh, Tirza dv J de Kam-Van Dam me, Barbra dv D Louwman- Blaauw, Danielle dv E van Bunderen-Daalman, Monique dv J van Hoeve-de Vrieze, Gabriele zv A Luna-Willems, Lucia dv P. Quarti di Trevano- Saccomani, Alexander zv J Zeegers-de Maillie, Jeanette dv J Smallegang-Meeusen, Pieter zv P de Visser-De Smet, Martina dv P de Putter - Riemens, Willem zv W Rie- mens-Deij, Bianca dv H Fran se-Verschraegen, Michel zv J. Verhelst-den Deurwaarder. Ondertrouwd: Joost Zegers 25 en Nelly Camphens 23, Arie Krijgsman 23 en Eliza beth Dubois 22, Thomas Lantsheer 27 en Petronella Hofman 23. Getrouwd: Frank Verbiest 27 en Cornelia Dekker 28, Emery Voet 25 en Ria Broec- kaert 22, August dc Waele 23 en Magdalena Jansen van Roosendaal 18, Salomon Nijs- sen 23 en Suzanne Dieleman 20, Christiaan Dubbelman 20 en Willy Moens 19, Hendrik Ha- zelhoff 37 en Ingrid van der Linden 24, Frans Kolijn 22 en Gerarda van den Broek 19. Overleden: Pieter Riemens 59, Celina Baert 62 wv A van Mosselvelde, Abraham Jansen 63, Hendrik Scheele 28, Joost dc Zeeuw 91, Stella Verburgt 65 ev F Hemelsoet. (Van een onzer verslaggevers) FIULIPPINE In samen werking met het schoolbestuur is de dorpsraad van Philippine erin geslaagd om voor deze plaats een oudercommissie iu liet leven te roepen. Eerdere pogingen om in Philippine een oudercommissie te formeren liepen op niets uit. Toen tijdens een door de dorpsraad eerder dit jaar ge houden hoorzitting de wens om een oudercommissie te hebben, weer ter sprake kwam, werd door een aantal aanwezigen te kennen gegeven dat zij best aan de oprichting van een oudercommissie zou den willen meewerken. De dorpsraad heeft daarna onmiddellijk contact opgeno men met het schoolbestuur. Men is er vervolgens in ge slaagd om acht ouders te vin den, die in de oudercommissie zitting willen nemen. Net voor de kerstdagen is dit kersverse oudercomité aan het schoolbe stuur en aan het hoofd van de school voorgesteld. Er ontstond al vrij snel een geanimeerde gedachtenwisseling met name over de functie en de taak van een oudercommissie. De oudercommissie, waarin zitting hebben de heren M. Hekelaar, W. Lauret, R. Ploeg- aart, Th. Rammeloo, A. Ploeg- aert, T. de Bruijn en Alex Ploegaert, evenals mevrouw Kruifhot, is van plan om op korte termijn een bijeenkomst voor alle ouders van de leer lingen te beleggen. Uitgave: Uitgeversmaatschappij De Stem B.V. Editie Zeeland RAYONKANTOREN: TERNEUZEN: Nieuwstraat 9, tel 01150-7920 (4 lijnen); HULST: Steenstraat 14, tel. 01140-3751 (3 lijnen); GOES: Klokstraat 1, tel. 01100-8030 (3 lijnen). KANTOORUREN: Maandag t.m, vrijdag 8.1512.30 en 13.3017.00 uur. HULPKANTOOR OOSTBURG: Voor aanname advertenties en abonnementen: Boekhandel Pie. ters, Brouwerijstraat 4. tel. 01170-2791. BUITEN KANTOORUREN: ADVERTENTIE-EXPLOITATIE Breda: maandag t.m. vrijdag 19.0021.00 uur, tel. 01600-22341; zaterdag 9.0012.00 uur, tel. 01600^49900; zondag 20.0022.00 uur, tel. 01600-22341. BEZORGKLACHTEN: Zeeuwsch-Vlaanderen: tel. 01140-3751 of 01150-6297; Midden. Zeeland 01100-4944. HUISAANSL UITINGEN REDACTIE: Chef Zeeuwse redactie: S. C. Augustijn, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel 01150-7920, privé tel. 01150-5745 algemeen redac teur Zeeland: A. F. Koopman, kantoor Kromme Weele 4. Middel, burg, tel. 01180-7764, privé tei. 01180-7438; redacteur Midden- Zeeland: B. Jansen, kantoor Klokstraat 1, Goes. tl. 01100-8030, privé tel. 01100-7007: redecteur te Terneuzen en Kanaalzone: G. van Berkel. kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, teL 01150-7920, privé tel. 01150-4866: redacteur O.Z.-Vlaanderen: A. Verlind, kantoor Steenstraat 14, Hulst. teL 01140-3751, privé tel. 01140- 3103: redacteur W.Z.-Vlaanderen: R. van der Helm, kantoor Nieuwstraat 9, Terneuzen, tel. 01150-7920, privé tel 01150-4865; sportredactie Zeeland: R. van Deursen, teL 01155.1367. FOTOJOURNALIST ZEELAND: C. J. de Boer. Trumanlaan 10, Axel, teL 01155-2237. ABONNEMriNTEN-EXPLOlTATIE: Inspecteur ieeiand: P. Konings, teL 01150-6297. ADVERTENTIE-EXPLOITATIE: Inspecteur Zeeland: C. Menu, teL 01100-4316.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5