Belangstelling voor lp Sint-Caeciliakoor niet geweldig JAC. HERMANS HEEFT GEEN PLANNEN IN SLUIS Debuut van El Capone in Groenendijk Bouw van tehuis begonnen UITSLAGEN VAN SCHIETINGEN AL ENIGE TIJD OP DE MARKT Kieldrecht heeft 100-jarige Uitslagen schietingen Willy Goossens algemeen kampioen DRIVE-IN DISCOTHEEK IN SINT JANSTEEN 9 streek Lamswaarde Hulst LEERLINGEN ZORGEN VOOR KERK- VERSÏERING Baarland Terneuzen Zuiddorpe Sluiskil Donderdag 28 december 1972 jL (Van een onzer verslaggevers) SINT JANSTEEN Belialve het Hulster Gemengd Koor van Jo Ivens heeft de afgelopen weken ook het St.-Caeciliakoor van Wim Bartz uit Sint Jansteen de aandacht op zich gevestigd door een langspeelplaat op de markt te brengen. Het is een l.p. met enkele van de bekendste gregoriaanse gezangen. De grammofoonplaat is ge titeld Minis Terra en gerui- me tijd geleden al op de markt gebracht, maar tot nu toe eigenlijk nog niet duide- lijk voor het voetlicht getre den. Dat het St.-Caeciliakoor wel een grotere belangstelling ver dient blijkt uit de lovende re censies van de lp. Zo schreef onder meer Walther Cantrijn in Informatie, het blad van het bisdom Breda: „Is het niet ge weldig, dat een aantal mensen uit een klein dorp in het Zeeuwsch-Vlaamse land - bij vele Nederlanders misschien volkomen onbekend - een plaat volzingen met prachtige (Van onze correspondent) KIELDRECHT Behalve het kerstfeest, heeft de bevol king van Kieldrecht de afgelo pen dagen ook de honderdste verjaardag gevierd van Theo- phiel van Royen. Dat gebeurde zaterdag. Met dit alles is Theophiel van Royen de allereerste man nelijke inwoner van het Belgi sche grensdorpje, die zijn eeuwfeest heeft kunnen vie ren. De buren en het feestco mité hebben er voor hem een onvergetelijke dag van ge maakt. De Dorpsstraat, waarin de feesteling met zijn twee dochters woont, was geheel versierd met kerstbomen en er werd door de meeste mensen gevlagd. Bovendien hingen er 0.p verschillende huizen toe passelijke spreuken. Om 14.00 uur werd de heer Van Royen met zijn familie afgehaald door de muziekvereniging „De Leopold en Albertisten" en vergezeld naar de parochie kerk, waar een eucharistievie ring werd gehouden. Vervolgens begaf het gezel schap zich naar het gemeente huis, waar de honderdjarige werd toegesproken door bur gemeester Van Mieghem en deken Van Achter. Namens de gemeente kreeg hij een cadeau en ook namens koning Boude- wijn kreeg de heer Van Royen een presentje aangeboden. Daarna volgde en receptie, 's Avonds bracht het muziekge zelschap St-Caecilia de jarige een serenade aan zijn woning. De heer Van Royen, geboren in Clinge, maar sinds lang woonachtig in Kieldrecht bleek bijzonder onder de in^ druk van dit eerbetoon. Hij stamt uit een vissersgezin van vijf kinderen. Het grootste deel van zijn leven, namelijk 45 jaar, heeft hij als kapitein van een baggerboot op het wa ter doorgebracht. Zijn grootste hobby's zijn lezen en het ro ken van pijpen. Kaarting Aan de NKV kaarting bij P. Claessens heb ben 46 personen deelgenomen. Er waren onder meer kalkoe nen en kippen te winnen. De uitslag: winnaarsronde: 1 Th. Buysse - J. van Waterschoot 2 W. van Troost - Th. Collet 3 E. Huishout - F. v.d. Poel 4 J. vd. Poel - Th. de Keyzer 5 D. van Driessche - F. Stallaert 6 Th. van Swaal - J. Neve. Ver liezersronde: 1 P. Roelands - A. de Poorter 2 J. van Dries sche - A. van Poorten 3 L. Seghers - Th. Verschuren. Tritsen: 1 P. Schelfhout 2 E. van Paemelen, 3 Th. Collet, 4 R. Verschuren, 5 C. de Kort, 6 1. v.d. Poel. De volgende NKV-kaarting wordt gehouden op 20 januari. gregoriaanse gezangen, die dan wellicht door velen als on bruikbaar voor een moderne liturgieviering worden be schouwd, maar die in ieder geval een stuk katholieke kui tuur vertegenwoordigen, waar van het verloren gaan zonder meer als een verlies moet worden genoteerd". Wat dit St.-Caedlia tijdens uitvoering. laatste betreft moet dirigent Wim Bartz beslist hetzelfde gedacht hebben, toen besloten werd om de zwarte schijf vol te zingen met Gregoriaanse gezangen. Wat voor het Hul ster gemengd koor gold voor de jongste kerstplaat van dit gezelschap, geldt eigenlijk ook voor het St.-Caeciliakoor: met deze langspeelplaat richt men zich op een tamelijk breed publiek, want veel mensen - vooral ouderen - kunnen de romantiek van de gregoriaanse gezangen van weleer nog maar moeilijk missen. Des te ver wonderlijker is het eigenlijk, dat de belangstelling tot heden nog niet overweldigend is ge weest, al zijn er wel verschil lende honderden exemplaren verkocht. Een bijzonderheid aan de lp is, dat hij door het koor in eigen beheer is uitge bracht, dus niet onder auspi ciën van een platenmaatschap pij. Het koor verkoos deze werk wijze, omdat men op deze manier een deel van het geld voor het nieuwe orgel bijeen wilde krijgen. Dat orgel is er inmiddels en heeft zijn goede diensten al wel bewezen. Op de plaat komen gezangen voor die passen bij alle kerkelijke feesten, zoals Dominus Dixit en Puer Natus bij Kerstmis en de Victimae in de Paastijd. Het zijn alles bij elkaar zes entwintig gregoriaanse gezan gen. Op de achterkant van de hoes staan de volledige tek sten met een vertaling van drs. Tacke. Technisch is de lp verzorgd door Studio Dirne en de prijs bedraagt 19,50. De grammofoonplaat is te koop bij de firma Polspoel in Sint- Jansteen of wordt toegezonden na overmaken van dit bedrag aan de Slavenburg's Bank in Hulst ten name van het St.- Caeciliakoor. (Van onze correspondent) ZUIDDORPE Bij gele genheid van de kerstviering in de r.-k. kerk van Zuiddorpe zijn er aan alle pilaren in de kerk schilderijen opgehangen, vervaardigd door de leerlingen van de lagere school. De werkstukjes van vijftig bij zeventig centimeter, die met de grootste zorg zijn ver vaardigd en daarom alleen al de moeite van het bekijken waard zijn, beelden de ge beurtenissen rond de geboorte van Jezus uit. Het schilderij met daarop de engel Gabriël, 'die de blijde boodschap aan Maria brengt is zo keurig af gewerkt dat men hierin de hand van de meester zou ver moeden. (Van een onzer verslaggevers) SLUIS-ZEDELGEM De directie van de NV Superia in Zedelgem (B) is van plan het fabriekspand dat het bedrijf in Sluis bezit te verhuren. De heer jfhaevs, lid van de direc tie van Superia, zei dat giste ren een aspiranthuurder een optie van acht dagen heeft ge kregen, waarna beslist wordt of het pand gehuurd gaat wor den. „Daarnaast zijn we nog met twee of drie kandidaten bezig", aldus de heer Claeys. Hij had goede hoop dat Supe ria in de opzet van de verhuur zou slagen. De fabrieksgebouwen van Superia zijn gelegen op een als industrieterrein aangewe zen gebied in Sluis Bij de terreinen behoort een gunstig gelegen parkeerruimte. De heer Claeys weigerde mee te delen wie de aspiran- huurder was. Geruchten in Sluis dat de NV Jac. Her mans Prijsslag plannen heeft zich in Sluis te vestigen, wor den door de directie van dit levensmiddelenbedrijf ont kend. De heer Hermans zei ons dat er geen plannen be stonden zich in Sluis te vesti gen. In dit verband wees hij op de Oostburgse vestiging van het bedrijf, „die zeer gun stig is gelegen, ten opzichte van Sluis". Welbevestigde de heer Her mans dat momenteel hard wordt gewerkt aan een nieu we vestiging in Hulst. „Dat zijn geen geruchten meer. De zaak hier is nog niet defini tief, maar wij hebben in Hulst een paar alternatieven, en daar wordt momenteel op ge studeerd", aldus de heer Her mans, die nogmaals ontkende plannen voor een Sluise vestiging te hebben. Benoeming Oud-plaatsge noot, de heer J.A.M. Beulens thans leraar aan de huishoud school te Zevenbergen is met ingang van 1 januari 1973 be noemd tot directeur van de huishoudschool te Kerkdriel. (Van onze correspondent;. HULST Ter gelegenheid van de kerstdagen werd in café W. Blommaert te Hulst een tweedaagse kerstschieting gehouden op de liggende wip, waaraan behalve Nederlandse ook Belgische schutters deel namen. Beide dagen werd ge schoten op twee Wippen. Aan de schieting op de eer ste dag namen 55 schutters deel. V. de Vos uit Hulst werd de succesvolste schutter, hij slaagde er in de beide hoogvo gels af te schieten. Ook de 12- jari-ge Theo Baart leverde een opmerkelijke prestatie, door een zijvogel en vijf kleine vo gels naar beneden te halen. De uitslag: Wip 1: de hoogvogel werd geschoten door V. de Vos te Hulst, de eerste zij vo gel door C. Mangnus te Bosch- kapelle, de tweede zij vogel was voor S. Baart te Terneu zen.' De meeste kleine vogels, vijf stuks, werden geschoten door Theo Baart uoit Terneuzen en G. van de W-alle uit Hulst. Wip 2: De hoogvogel was voor V. de Vos te Hulst, de eerste zij vogel voor L. Ver- braecken te Hulst, de tweede zijvogel ging naar Theo Baart te Terneuzen. De meeste kleine vogels 5 stuks, werden gescho ten door W. Esseling en Jos Asselma-n, beiden uit Hulst. Op de tweede dag namen 43 schutters deel. Het meest suc cesvol was hier R. Boone uit De Klimge België met twee hoogvogels, terwijl ook L. Verbraecken tot Hulst met twee zijvogels een goede pres tatie leverde. De uitslag: Wip 1: De hoog' vogel werd geschoten door R. Boone te De Klinge België, de eerste zijvogel door W. Blom maert te Hulst, de tweede zij vogel ging naar L.Verbraec- ken te Hulst. De meeste klei ne vogels, 5 stuks, waren voor G. Schuurman te Hulst. Wip 2: De hoogvogel was ook hier voor R. Boone te De Klinge, de eerste zij vogel voor L. Verbraecken te Hulst en de tweede zijvogel voor J Schelfhout te Zandberg. De meeste kleine vogels 4 stuks werden geschoten door J Blommaert te Hulst. Kaarten In café Neutraal werd een prijskaarting gehou den met een deelname van 32 personen. De uitslag was. 1.' Mevrouw Grim Sluiskil, 2. L. vam Waes 3. D. Luoasse 4. B. van Damme, 5. H. de Bruijne 6. G. Kox, 7. G. Boxtal 8. S. Gazan, 9. P. Maas, 10. G. Krij ger allen te Terneuzen. Schieting In café Cen traal werd een schieting om kalkoenen gehouden, waaraan door 33 schutters werd deelge nomen. P. Oosting te Axel schoot zowel die hoog-als de eerste zij vogel af. De tweede zij vogel was voor R. Legenne te Oude Burgse Sluis België, terwijl de meeste kleine vo gels 6 stuks voor A. de Ko- ninck te Koewacht waren. (Van onze correspondent) KIELDRECHT „De T gelvrienden in Kieldrecht heb ben 23, 24 en 25 december een grote vogeltentoonstelling ge houden in zaal „Het Centrum' in Kieldrecht. Er werd door 25 personen deelgenomen. Als kampioenen, kwamen uit de bus: algemeen kampioen, 197 punten, Willy Goossens. Kanaries ok vet, 03; idem. Kanaries ek pgm, 267; Hubert Sbrie. Kanaries ok pigm- 188; R. van Laare, Parkieten groot, 153 P. Thoen. Kruisingen, 252, G. Luttens, Wildzang (klein), 352: J. Gieters. Exoten (klein), 175: M. Onghenia. Grote tropen en grote Wildzang, 178: idem. Hoenderachtigen, 295: E. van Vlaanderen. Postuurkanaries. 197: W. Goossens. Derby. 267: H- Serie. Stam van vier vo gels. ek 72: 134 tot 137 pun ten: J. Goossens. Oud en nieuw Het jonge renkoor Hulst o.l.v. Anton de Kort en het begeleidingscombo verzorgen zondagavond om 19.00 uur een dienst in de basiliek te Hulst. Met de voor ganger, kapelaan A. Verhey- den, tracht men enkele ge dachten rond, „oud en nieuw" uit te werken. Jubileum De heer J. P. Kint employé 2 bij de PTT te Hulst, viert morgen (vrijdag) zijn zilveren ambtsjubileum. De jubilaris die geboren is te Hontenisse, kwam op 31-12- 1947 in dienst bij de PTT als hulpbesteller op het postkan toor te Kloosterzande. Op 28 februari 1955 ging hij als be steller naar het postkantoor te Hulst, waar hij nog steeds werkzaam is. Op 30 januari 1956 werd hij vast aangesteld, Na achtereenvolgens de ver schillende rangen te hebben doorlopen werd de heer Kint op 1 maart 1971 benoemd tot employé 2. Van 2 tot 6 uur is er gele genheid de jubilaris thuis, Mauritslaan 10, te felicite ren. Schietingen In café W. Blommaert te Hulst worden zaterdag en maandag prijs- schietiingen, gehouden op de liggende wip. Er wordt ge schoten op twee wippen. Bei de schietingen beginnen om drie uur. Kaarten Aan de kaart- wedstrijd van het NKV heb ben 50 mensen deelgenomen. De uitslag was als volgt: 1 Rijckaert, 2 A. v. d. Vreede, 3 Pleunis, 4 B. de Schepper, 5 C. v. d. Muren, 6 W. Marri- man, 7 M. Dallinga, 8 R. Pop- pe, 9 W. Talboom, 10 R. Zaal, 11 P. van Aerde, 12 Saerens, 13 G. van Aerde. (Van een onzer verslaggevers) GROENENDIJK De dri ve-in discotheken schieten in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen als paddestoelen uit de grond. Naast de al langer bestaande „Aqua dest" uit Clinge en „The 5th generation" uit Nieuw-Namen heeft tijdens de kerstdagen drive-in discotheek „El Capone" uit Hulst zijn de buut gemaakt in zaal „De groene Molen" van Eddy Mor- cus in Groenendijk. Het eerste optreden is in ieder geval een succes gewor den. Alles bij elkaar kwamen er zo'n 150 pop-fans opdagen, die een genoeglijk avondje hadden. De disc-jo-ckey's van deze jongste drive-in zijn Ari- aan van Eekelen uit Hulst en Peter Ferket uit Kloosterzan de. Ze zijn vast van plan om de komende maanden nog meer van zich te laten horen en beslist niet in Groenendijk alleen, hoewel „De Groene Mo len" voorlopig wel hun vaste basis zal blijven. „Het idee van die disco theek is eigenlijk ontstaan op privéfeestjes. Daar draaiden we al regelmatig en dat ging lekker", aldus Ariaan van Ee kelen, nog steeds vol enthousi asme over het eerste succes van dit weekend. „We hebben voor de komende maanden al wel verschillende plannen, maar we moeten eerst nog wat reclame voor onszelf maken", zo vindt hij. Hoewel zijn initi atief met dat van zijn vrien den Zeeuwsch-Vlaanderen de zoveelste drive-in discotheek oplevert verwacht hij geen moordende concurrentie", als iedereen maar op zijn eigen terrein werkzaam blijft. „We verwachten niet, dat we veel last zullen hebben van die an dere drive-ins, want ze zitten aan de andere kant van Hulst. We zijn wel van plan om de komende tijd overal zo'n beet je op te treden. Het is de bedoeling, dat we in ieder ge val regelmatig in Groenendijk blijven terugkomen", aldus disc-jockey Ariaan, die wat dit betreft het volste vertrou wen in de toekomst heeft. i (Van een onzer verslaggevers) SINT-JANSTEEN Waar schijnlijk zal in de tweede helft van volgend jaar het ge zinsvervangend tehuis van de gelijknamige stichting in Sint- Jansteen in gebruik genomen kunnen worden. Met de ver bouw en uitbreiding van het voormalige pand van Rottier in het centrum van het dorp, is inmiddels een begin ge maakt. De bouw- en inrich tingskosten belopen een be drag van 1 miljoen gulden. In het gezinsvervangende tehuis zullen dertig mensen geplaatst kunnen worden, die in verband met hun mindere geestelijke vermogen d-e nor male aansluiting met de maat schappij missen. Het is de be doeling, dat ze er onder des kundige leiding zoveel moge lijk in gezinsverband kunnen doorbrengen. In Sdnt-Jansteen is sinds langere tijd ook een dagverblijf voor geestelijk ge handicapten gevestigd, d-at naar voldoening functioneert en wordt beheerd door een aparte stichting, waarin voor een belangrijk deel wel de zelfde mensen zitting hebben, die ook nauw zijn betrokken bij de Stichting Gezinsver vangende Tehuizen. Dit waar borgt een intensieve samen werking. Volgens onder-voor zitter AL.S. Lockefeer zal de komende maanden ook worden gestreefd naar een zo'n inten sief mogelijk onderling contact van de bride stichtingen met het internaat De Sterre, waar voor momenteel in Clinge wordt gebouwd. Deze drie voorzieningen vullen elkaar in zekere zin aan en het grote voordeel van het feit, dat ze alle drie in dezelfde omgeving zijn gevestigd is, dait voor de geestelijk gehandicapten de beste plaats gekozen kan wor den. Hoe groot de behoefte aan een gezinsvervangend te huis in Oost-Zeeuwsch-Vlaan deren is, is volgens de heer Lockefeer op dit moment niet concreet te zeggen. De stich ting wil eerst de ontwikkelin gen rond het in aanbouw zijn de tehuis afwachten. „De be hoefte aan een internaat is groter", aldus de heer Locke feer. die daaraan toevoegt, dat de dertig voor plaatsing in aanmerking komende personen voornamelijk uit Oost- Zeeuwsch-tna-anderen zullen komen. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de schie ting bij P. de Caluwe hebben 66 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd bemachtigd door H. de Nijs uit Hulst. De eerste zijvogel was voor A. de Koster uit Graauw, de tweede ging naar J. van Dorselaer uit Kapellebrug. Het grootste aantal kleine vogels werd af geschoten door P. Boenne uit Hulst met een totaal van vier stuks. HENGSTDIJK Aan de schieting op twee wippen bij P. van Dijk, hebben 42 schut ters deelgenomen. Op de eer ste wip werd de hoge vogel afgeschoten door P. Claessens. De eerste en tweede zijvogel waren voor 'A. Mahu en P. Claessen, allen uit Lamswaar de. Op de tweede wip gingen de hoge vogel en de beide zijvogels naar P. Snoeis, Fort man en H. Claessens. De eer ste twee schuttters zijn af komstig uit Sluiskil en de laatste uit Lamswaarde. De extra hoge vogel werd in de wacht gesleept door E. Lam bert uit Vogelwaarde. HENGSTDIJK Aan de wildschieting op twee wippen ln de zaal van P. van Dijk hebben 38 schutters deelgeno men. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door L. de Frel uit Klooster zande. De eerste zijvogel ging naar A. Verhoeven. De tweede was voor P. Pauwels, beiden uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vo gel bemachtigd door Ch. Kindt uit Nieuw-Namen. De eerste zijvogel was voor E. de Waal uit Antwerpen. De tweede ging naar W. Strobbe uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door A. van Dijk uit Boschkapelle met een totaal van vier stuks. De trit sing werd gehouden voor een kalkoen, die gewonnen werd door P. Schelfhout uit Lams waarde. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschieting op twee wippen in De Linde hebben 44 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel geschoten door G. Pauwels. De eerste zijvogel was eveneens voor hem en de tweede ging naar f. Pauwels. Beiden uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd bemachtigd door P. de Waal uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vo gel in de wacht gesleept door E. de Maat uit Ossenisse. De eerste zijvogel ging naar G. Pauwels uit Kloosterzande. De tweede was voor Th. Cam- been uit Noordstraat. De extra hoge vogel ging naar H. Hoop uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door R. Hermans uit Ossenisse met een totaal van vier stuks. Aan de zondagschieting in De Lin de hebben 54 schutters meege daan. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door H. Verhoeven. De eerste zijvogel was voor F. van Kruyssen. De tweede ging naar J. Boogaert, allen uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vogel be machtigd door F. van Kruys sen. De eerste zijvogel ging naar A. Verhoeven, de tweede was voor F. van Kruyssen, allen uit Kloosterzande, Het grootste aantal kleine vogels, vier stuks, werd in de wacht gesleept door F. Kouyzer uit Kloosterzande. Door de socië teit St.-Sebastiaan werd een jubileumschieting gehouden in zaal De Linde. In het middel punt daarvan stond jubilaris P. van Gassen. De hoge vogel werd afgeschoten door H. Hoop. De eerste zijvogel ging naar mevrouw Van Gassen. De tweede was voor mevrouw Pauwels, allen uit Klooster zande. De meeste kleine vo gels werden afgeschoten door J. van Meelen met een totaal van zeven stuks. Mevrouw Kouyzer met drie stuks en mevrouw Van Meelen, even eens met 3 stuks. KLOOSTERZANDE Aan de schieting op twee wippen bij R. van Kruyssen, hebben 63 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door F. van Kruyssen. De eerste zijvogel was voor G. Pauwels. De tweede ging naar A. Verhoe ven, allen uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door P. van Gassen. De eerste zijvogel ging naar F. van Kruyssen. de tweede was voor A. Verhoe ven, allen uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vo gels, zes stuks, werd in de wacht gesleept door P. van Gassen uit Kloosterzande. LAMSWAARDE Aan de schieting bij P. Claessens heb ben 30 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd afgescho ten door W. Pauwels uit Axel. De eerste zijvogel ging naar P. Claessens uit Lamswaarde. De tweede zij vogel was voor J. Pauwels uit Axel. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept door R. de Guytenaere uit Vogelwaarde met een totaal van vier stuks.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2