Strekdammen waarschijnlijk overbodij DISCUSSIE ZEEHAVEN INDUSTRIE Brugtarief niet lager VOOR OOST-ZEEUWSCH-VLAANDEREN Streekplan pas op zijn vroegst in 1975 klaar Tractaat werking nodig voor samen- Scheldegebied in Nog over geen standpunt ziekenhuisplan GS „Sla maar door de tafel" NADELIGE EXPLOITATIE SLOE GEEN DRAMA In monding Ooster- schelde stad streek In januari in Staten Later minder koud Brochure voor inwoners van Hulst REACTIES GEDEPUTEERDE J. VAN DEN BOS Schlingemann W aterzui vering 99 99 Woensdag 20 december 1972 3 i (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedepu teerde J. van den Bos liet gisteren, antwoordend op reeksen vragen uit Provinciale Staten, een heel scala van vis serijproblemen in Zeeland de revue passeren. Uit zijn met grapjes gelardeerd betoog, werd duidelijk dat de moge lijkheden om de zogenaamde „onderzeese" delta voor de Oosterscheldedam te benutten als plaatsvervangende „kraam kamer" en-of nieuwe mossel- verwaterplaats nihil zijn. „De beraadgroep, die zich met deze kwestie bezighoudt, is tot de slotsom gekomen dat de „koppen" van Walcheren en Schouwen, als gevolg van de afsluiting van de Ooster- schelde, geen gevaar lopen om snel af te slijpen. Van het denkbeeld om zogenaamde kribben aan te leggen die de kuststroom wijzigen, is voorlo pig dan ook afgezien, mede wegens de kosten. Deze lopen in de tientallen miljoenen", verklaarde de heer Van den Bos. „Men zoekt het nu in de aanvulling van zand, dat door de getijstromen voor de nieu we dam wordt wegge spoeld". Met deze mededeling werd een idee, dat het CHU-staten- lid IJssel met kracht had ge propageerd, de grond inge boord. De heer IJssel wilde een, door middel van strek dammen, kunstmatig „uitge bouwde" Oosterscheldemon- ding benutten voor de functies die door de afsluiting van de ze rivierarm verloren gaan. „Het idee van de strekdam men zou hoogstens op zijn economische aspecten moeten worden beoordeeld", meende de heer Van den Bos. De uit voering is tientallen malen duurder, dan aanvulling van het weggespoelde zand. Even weinig hoop gaf hij de pleitbezorgers voor visserijha- venconcentratie in Breskens. „De wet en de jurisprudentie geven GS geen mogelijkheid dwingend in te grijpen, als Vlissingen investeringen in zijn vissterijhavenaccommoda- ties doet, en daarmee de cen trale havenfunctie aantrekt". deelde hij mee. De heer Van de Bos bracht over de keuze van een kunst matige mosselverwaterplaats „ergens in Nederland" dit nieuws te berde, dat een stuur groep van het ministerie van Landbouw en Visserij een ei senpakket op tafel heeft ge legd. waarin staat aan welke voorwaarden zo'n verwater plaats moet voldoen. „De keu ze gaat nu tussen het Wadden gebied en het Oosterschelde- gebied, doch dan wel aan de binnenzijde van de dam", meldde hij. (De conclusie die hieruit kan worden getrokken is, dat bij rijkswaterstaat nu met kracht op het vraagstuk van de zogenaamde compartimen tering van de Oosterwchelde wordt gestudeerd - Redac tie). J. VAN DEN BOS. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In januari gaat Provinciale Staten van Zeeland pas echt discussiëren over de vraag of er in Zeeuwsch-Vlaanderen zeeha venindustrie moet komen, en zo ja, waar dan de industrie terreinen moeten worden aan gelegd. Tijdens de afgelopen twee begrotingszittingen van Provinciale Staten is er aan de hand van de onlangs versche- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er wordt een hernieuwde studie ge maakt van de tariefstelling voor het verkeer, dat van de Zeelandbrug gebruik maakt. Men mag echter niet verwach ten dat verlaging van de tarie ven daarvan het gevolg zal zijn. De totale tolopbrengst mag door een tariefswijziging in geen geval worden ver laagd. Dit deelde gisteren de heer A. J. Kaland, namens G.S. mee in de begrotingsvergade ring van de Zeeuwse staten. Hij ontnam daarbij de heer Don (PvdA) de illusie dat het sluiten van de tolgaarders- huisjes in de nachtelijke uren een besparing van arbeidskos ten zou opleveren, waardoor de brugexploitatie voordeliger zou uitvallen. De heer Don had voor een „■gratis verkeer over de brug bij nacht" gepleit. De heer Kaland vertelde dat de contro le op langzaam verkeer in de nachtelijke uren wel is afge schaft. „Maar het aantal men sen dat in de nacht een fiets tocht over de Zeelandbrug maakt, lijkt me nu niet be paald groot", zei hij er bij. De heer Kaland roerde ook het probleem aan van de openbaarheid van de aandeel houdersvergaderingen van de Provinciale Zeeuwse Brug- maatschappij. ..Voor het colle ge is openbaarheid geen enkel probleem", zei hij. ..We zullen het aan <ie voorzitter van de N.V. voorleggen". De provinciale ondernemin gen zullen voorlopig geen on dernemingsraden krijgen, wist de heer Kaland verder te mel den. Hij zei: „De beleidsvoe rende instanties zouden deze raden wel wensen, maar de samenwerkende bonden van overheidspersoneel voelen er niets voorl" Vooruitzichten voor donder dag en vrijdag. Opgesteld door het KNMI op dinsdag om 18.00 uur. Overwegend droog en vrij koud. Later enige stijging van temperatuur. Weersomstandigheden in cij fers gemiddeld over Nederland. Voor donderdag: Aantal uren zon: 0 tot 3. Min. temp.: van ongeveer normaal tot 4 graden onder normaal. Max. temp.: 0 tot 4 graden onder normaal. Kans op een droge periode van minstens 12 uur: 95 procent. Kans op een ge heel droog etmaal: 80 pro cent. hoogwater Morgen, donderdag 21 dec. Bergen op Zoom 4.03 en 16.24 Hansweert 3.15 en 15.39 Terneuzen 2.32 en 14.57 Vlissingen 2.04 en 14.25 Wemeldinge 3.53 en 16.14 waterstanden Konstanz 308 min 2. Rhein- felden 219 min 9, Straatsburg 214 min 10, Plittersdorf 378 min 11, Maxau 437 min 5, Plochingen 149 plus 1, Mann heim 262 min 8, Steinbach 118 plus 4, Mainz 272 min 13, Bingen 162 min 12, Kaub 188 min 12. Trier 271 min 20. Ko blenz 210 min 10, Keulen 187 min 11, Ruhrort 357 min 9, Lobith 983 min 13, Pannerden- se kop 950 min 15, Nijmegen 782 min 13, IJsselkop 866 min 9, Eefde IJssel 409 min 11, Deventer 290 onv, Monsin 5452 plus 2. Borgharen 3938 plus 16. Belfeld 1140 plus 3, Grave ben. de sluis 515 plus s3. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Gedeputeerde mr. J. Boersma heeft gisteren de Zeeuwse Staten voorgerekend dat het streekplan voor Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen op zijn vroegst pas begin 1975 mag worden verwacht. In verband met alle kritiek op de voorbereiding van het streekplan stelde de heer Boersma nadruk kelijk dat de streekcommissie goed heeft gefunctio neerd. Het is volgens hem echter wel de vraag of bij de voorbereiding van volgende streekplannen op dezelfde manier moet worden gewerkt. De gedeputeerde schetste gisteren uitvoerig het ver loop van de voorbereiding op het streekplan tot nu toe. ,Hij wees er op dat in 1971 veel tijd is verspild, toen men, geschrokken van de negatieve reacties, op het concept-voor ontwerp. stond voor de vraag: wat moeten we nu doen? Ver der heeft dit jaar de samen stelling van de nota .Ossenis- se-Baalhoek" enorm veel tijd gevergd. ..De samenstelling van deze nota is er de oorzaak van dat ik het niet waar heb kunnen maken aan het einde van dit jaar met het vooront werp te komen", zo voerde de heer Boersma aan. Naar zijn mening heeft ver der een geleidelijke verande ring van denken aan basisin dustrie in relatie tot milieu en (Van een onzer verslaggevers) HULST „Wat doet Hulst met mijn belasting geld?" Zo luidt de naam van een brochure, waarin de ge meente Hulst de bevolking enigszins wegwijs probeert te maken in de financiële doolhof van de begroting. De brochure wordt deze week te zamen met het ge' meentelijke voorlichtingsblad huis-aan-huis verspreid. De begroting van Hulst wordt aanstaande donderdag behan deld in een raadsvergadering, die om 14.30 uur begint. In de brochure wordt de bevolking opgewekt om deze bijzondere raadsvergadering bij te wo nen. omgeving ook voor stagnatie van het streekplan gezorgd. „Tot voor kort werd gedacht: industrie is zegenrijk voor de streek. Bij die groep mensen heb ik ook gehoord Later is er een aarzeling ontstaan, een heroriëntatie. Het is dus even min de schuld van de Provin ciale Planologische Dienst (PPD) als van de streekcom missie, dat deze voorbereiding is vertraagd", aldius mr. Boers ma. Naar zijn mening zal het nadat de staten een voorlo pige uitspraak hebben gedaan over de vraag of er in Zeeuwsch-Vlaanderen zeeha- venindustie moet komen, en zo ja. waar dat dan moet gebeu ren nog drie maanden du ren voor het conceptvooront werp gereed is. Dit stuk gaat dan voor vooroverleg naar de adviescommissies van de Pro vinciale Planologische Com missie, waarna de PPO en de streekcommissie er hun oor deel over uitspreken. Vervolgens komt het con cept ter sprake in G.S.. de Statencommissie, en gaat dan voor overleg naar de betrok ken gemeentebesturen, instan ties en bevolkingsgroepen, waarna het samen met alle op en aanmerkingen weer naar de adviescommissies van de PPC terugkeert. Daarna het is dan als alles goed gaat in middels december 1973 gewor den worden de reacties verwerkt. G.S. spreken hun oordeel er nogmaals over uit, en na het aanpassen van de tekst gaat het stuk naar de Statencommissie. In februari 1974 kan dan worden begon nen met het drukken van de tekst en de kaarten, en in april 1974 kan worden gestart met de wettelijk voorgeschre ven vaststellingsprocedure, die acht maanden in beslag neemt, zodat zonder stagnatie het streekplan tegen begin 1975 tegemoet kan worden ge zien. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Volgens gedeputeerde J. van den Bos dient de samenwerking van België en Nederland in het kader van de ontwikkeling van het Scheldegebied in een tractaat te worden vastgelegd. Met name zullen hierin af spraken over de bescherming van het milieu in Zeeuwsch- Vlaanderen moeten worden opgenomen. De heer Van den Bos was verder van mening dat er naar moet worden gestreefd om de aanleg van nieuwe vuilnis stortplaatsen zoveel mogelijk te beperken. In afwachting van het tot standkomen van de wet op de afvalstoffen zei hij in dit opzicht op een goede medewerking van de gemeen tebesturen te rekenen. Overi gens kunnen G.S. aan de hand van onder meer bestemmings plannen deze medewerking wel afdwingen. Gedeputeerde Van den Bos deelde nog mee dat in 1973 aan de Staten een beslissing over fluoridering van drink water zal worden gevraagd. Uit de beantwoording van vra gen door deze Gedeputeerde bleek ook dat het Nederlandse Instituut voor Preventieve Ge neeskunde in Leiden voorge steld heeft een onderzoek naar luchtverontreiniging in Zee land in te stellen. Mogelijk gaat het ministerie dit onder zoek subsidiëren. Ook in de pen zit een door dr. Biersteker in te stellen fluoronderzoek in het Sloegebied. Ook hierdoor is een rijkssubsidie nodig. Volgens de heer van den Bosch is er wat luchtveront reiniging betreft volgens de meetpost bij Nieuwdorp reden tot ongerustheid. Een onder zoek naar de aard van de pro blemen wordt ingesteld. nen nota „Ossenisse-Baalhoek" al enorm veel over dit onder werp gezegd, maar aan een voorlopige stellingname komen de Statenleden pas tijdens een volgende vergadering toe. Ook gisteren, toen de Gede puteerden aan de beurt waren om in te gaan op de stortvloed van opmerkingen die de Sta tenleden de dag tevoren had den gemaakt, werden er niet meer dan (zij het heel wat) „kanttekeningen" gemaakt. Gedeputeerde mr. J. Boers ma merkte gisteren op dat de vraag of er in Oost-Zeeuws- Vlaandcren wel of geen zeeha venindustrie moet komen, het kernprobleem is in verband met de voorbereiding van het streekplan voor Oost-Zeeuws- Vlaanderen. „Als de Statenle den hierover een uitspraak hebben gedaan, dan kun het ontwerp-streekplan binnen drie maanden gereed zijn. Uit de beslissing van de Staten vloeit het streekplan pas voort", zo merkte hij op. De heer Boersma behoort overigens tot de minderheid in het college van G. S. dat geen heil ziet in zeehavenindustrie in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen en daarvoor in de plaats liever schone bedrijven in de Ka naalzone ziet verschijnen. De argumenten van de minder heid van G. S. werden door mr. Boersma als volgt toege licht: - Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen is of wordt reeds zo door mi lieubelastende factoren be dreigd, dat er in dit gebied geen plaats is voor een groot schalig industriegebied. - De zeehavenindustrie biedt geen oplossing voor werkgele genheidsproblemen in Zeeuwsch-Vlaanderen. Bedrij ven als DOW-Chemical en Philips trachten van buiten Zeeuwsch-Vlaanderen mensen aan te trekken. - Het is onjuist om in een periode van stagnatie derma te ingrijpende maatregelen als het aantrekken van zeehaven industrie te nemen. Overigens toonde Gedepu teerde Boersma zich niet ge rust over de Zeeuwsch-Vlaam- se werkgelegenheidssituatie. De oplossing van dit probleem zag hij in het ontwikkelen van de Axelse Vlakte tot een ge bied voor schone industrie. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Er is nog geen standpunt van het college van G. S. over de vormgeving van een „Zeeuws ziekenhuis plan". Bij de nu pas be gonnen inspraakprocedure, en met name op de nog komende hoorzittingen in Axel en Goes (19 januari a. s.) kunnen nog allerlei wijzigingen in het proefplan worden voorgesteld. Het concept-proefplan is der halve niet zoals de heer Van Waterschoot van de PPR in de begrotingsbeschouwin gen van de Zeeuwse staten had betoogd een onveran derlijk stuk. Dit verklaarde gisteren ge deputeerde K. van den Bos in zijn antwoord op vragen over het, vooral in Oostburg, Hulst en Zierikzee, fel aangevochten „Concept-proefplan zieken huisvoorzieningen in Zee land". Dit plan, opgesteld door een werkgroep die werd gevormd door de Provinciale Raad voor de Volksgezondheid, Een opmerking van PPR- denkt aan de ziekenhuizen te woordvoerder van Water- Oostburg en Hulst een zoge- schoot, dat deze weinig heil naamde „flank-functie" toe,van de hoorzittingen verwacht, terwijl in de kanaalzone noemde de heer Van den Bos Zeeuwsch-Vlaanderen een be ter toegerust „B-ziekenhuis" zou moeten worden ontwik keld. De heer Van den Bos gaf - na eerst te hebben gewaagd van zijn eerbied voor hetgeen er met name in het Hulster ziekenhuis op medisch gebied tot stand is gebracht te kennen, dat de speelruimten voor ingrijpende veranderin gen in het concept-proefplan niet bijster groot is. „De aanduiding van de zie kenhuizen in Hulst, Oostburg en Zierikzee als flank-zieken huis betekent, dat deze inrich tingen in het kader van het nationale ziekenhuisplan, waarbinnen wij moeten wer ken, tenminste nog kunnen blijven bestaan. De keuze ligt tussen: flank-ziekenhuizen of in het geheel geen ziekenhui zen in de periferie", aldus de heer van den Bos. „volstrekt strijdig met de waarheid". Hij beloofde tevens plechtig dat G. S. bij het bepalen van hun standpunt, dat daarna voorjaar 1973 als advies naar de minister van volksge zondheid zal gaan, het belang van de paitënt centraal te zul len stellen. De heer Van den Bos deelde ook mee, dat Goes weliswaar kortgeleden is aangewezen als vestigingsplaats voor het nieu we psychiatrische ziekenhuis, maar dat realisering van dat plan nog wel lang op zich zal laten wachten. „De bouw in deze sector van gezondheids zorg wordt getemporiseerd, en de financiering is moeilijk", zei hij. Over het plan voor regionale organisatie van het ambulan cevervoer deelde hij mee, dat Zeeland wat dit aangaat als landelijk proefobject fungeert. Binnenkort zullen door G. S. de gebieden worden aangewe zen waarbinnen het ambulan cevervoer centraal zal worden georganiseerd. Bij de voor studies waren de landelijke PTT en de politieverbindingS' dienst betrokken. „Wij doen een beroep op de gemeenten in de samenwerkingsgebieden van straks, om zo snel moge lijk tot zaken te komen' sprak de gedeputeerde, die ook nog even op het belenden, de probleem van de gewest vorming inging. „Daadwerkelijk kan daarvan pas sprake zijn na 1 januari 1976", vertelde hij. De door de staten gesuggereerde tussen vorm een permanent door de staten gesuggereerde tussenvorm een permanent overlegorgaan van gemeenten en px'ovincie wees de heer Van den Bos af. „Er bestaat een overlegstructuur", zei hij. „Door middel van de afdeling Zeeland van de Vereniging van Nederlandse Gemeen ten". 0 J. BOERSMA. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG In zijn betoog over het Zeeuwse ener giebeleid, de gang van zaken op de N. V. PZEM en de beleidsvoering ten aanzien van dit bedrijf, raakte gisteren Gedeputeerde mr. Schlinge mann herhaalde malen in ste vig conflict met de PvdA-frac- tievoorzitter W. Don, waarbij de laatste zelfs dreunen op de tafel uitdeelde. „Sla maar door de tafel", zei mr. Schlinge mann, „dat kan mij niets sche len"! De gedeputeerde was vooral geschokt, naar hij zei, door het feit, dat de PvdA-fractievoor- zitter de persoon van burge meester Van der Beid, die se cretaris van de Raad van Be stuur van de N. V. PZEM is, in discussie had gebracht. „De burgemeester mag deze neven functie vervullen. Alles is vol komen wettig. Dit is mijn per soonlijke mening"- De heer Lockefeer (KVP) informeerde: „Is dat ook de mening van het college over nevenfuncties?" De heer Ka land sprong daar direct in, door te zeggen, dat zijn per soonlijke mening gelijk was aan die van mr. Schlingemann, waarna de voorzitter mr. J. van Aartsen, nog eens herin nerde aan het college-ant woord op vragen over de dub belfunctie van de heer Kaland. nl. dat nevenfuncties slechts punt van discussie kunne» worden als zij schade doen aan de hoofdfunctie van een GS-lid. Gedeputeerde Schlingemann, die herhaaldelijk en langdurig werd onderbroken totdat hij zelf ook interrumpeerde op interrupties wijdde uitvoe rige aandacht aan liet pro bleem van de waterzuivering in Zeeland. Hij onthulde, dat G. S. in begin januari een gesprek zullen hebben met de bestendige deputaten van Oost-VIaanderen over het pro bleem van de vuillozingen vanuit België via de Canig- vliet. „Wij krijgen echter nog meer vim België dan alleen afvalwater", zei hij, nl. opper- vlaktewater". De heer Schlingemann ver telde ook, dat een commissie uit de besturen van de water schappen De Verenigde Braakmanpolders en het Ax«- ler Ambacht de mogelijkheden van fusie onderzoekt. „Wij voelen in Zeeland niets voor invoering van een hoofdwater schap", zei ingaand op vra gen over het werk van de z. g. diepdelverscommiss'e „maai wellicht komt het hier ooit tot de vorming van een drietal grote waterschappen. Tot de genen, die hierover het woord hadden gevoerd, behoorde drs. W. Dusarduijn, voorzitter van de KVP-fractie. De heer Schlingemann nam dankbaar kennis van de maan dag voorgestelde motie, waar in de regering wordt verzocht om de werken ter verzwaring van de dijken rond de Wester- schelde niet te temporiseren. „Een prettig steuntje in de rug", noemde de heer Schlin gemann deze motie, die nog in stemming moet worden ge- (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG „Is het wel raadzaam in Zeeuwsch- Vlaanderen tot de aanleg van nieuwe zeehaventerreinen te besluiten, als er op de nog niet uitgegeven zeehavenin dustrie-gronden in het Sloege bied, nog nadelige exploitatie- saldi van bijna 14 miljoen gul den drukken"? Geconfronteerd met deze vraag van de PvdA- fractievoorzitter in de Provin ciale Staten, de heer W. Don, zei gisteren de Zeeuwse „ha venschapsgedeputeerde" de heer A. Kaland, dat de rente verliezen waardoor de nadeli ge saldi worden veroorzaakt, op zichzelf niet rdamatisch zijn. „Dat worden zij pas als de stagnatie in de uitgifte van gronden, waarmee wij nu kampen, van lange duur zou zijn", meende de Gedeputeer de. ,De voorraad geschikt zee haventerrein in Nederland is nu ook weer niet zo groot, dat wij pessimistisch zouden moe ten zijn", voegde hij daar aan toe. De havenschappen in Zee land en hun bestuursstructuur waren in de algemene be schouwingen van de fractie voorzitters nogal eens belicht. Met name van PPR-zijde was gepleit voor een meer demo cratische bestuursvorm van de havenschappen. Hierover zei de heer Kaland: „Dank zij het feit dat wij de ha venschappen in Zeeland in een gemeenschappelijke regeling (rijk, provincie en gemeenten) hebben ondergebracht, hebben de Staten tenminste nog enige zeggingskracht. De Staten van Zuid-Holland hebben bijvoor beeld niets te vertellen over de havenzaken van Rotter dam". De heer Kaland belichtte ook de positie van een eventu eel zeehavengebied bij Baai- hoek vanuit het standpunt van havenbeheer. „Wij zullen voor Baalhoek geen apart haven schap stichten", zei hij. De vorming van één havenschap voor het gehele Westerschel- debekken achtte hij een doel dat het nagestreven waard zou zijn, indien de Zeeuwse ar beidsmarkt aan weerszijden van de Westerschelde werke lijk een geheel zou vormen. „De praktijk is echter dat Zeeuwsch-Vlamingen zich niet in Midden-Zeeland willen ves tigen, ook als daar werk en een woning voor hen is. De arbeidsmarkt in Zeeland blijft daardoor in deelmarkten be staan", merkte hij op. Met de aqyisitie (de aanbie ding van vestigingsplaatsen voor bedrijven) loopt het althans waar het om nationale aquisitie gaat moeizaam, zo vertelde de gedeputeerde. „Wij zullen onszelf moeten helpen hetgeen te meer het geval is nu het noorden des lands krachtige regeringssteun ontvangt". De directeur van het haven schap Terneuzen, zo vertelde de heer Kaland oriënteert zich nu in de Scandinavische lan den op mogelijke gegadigden, maar richt ook het oog op Engeland, met name voor het werven van overslagbedrijvig heid. Deze schijnt in de Ka naalzone Zeeuwsch-Vlaande ren groeimogelijkheden te bie den. De heer Kaland zei verder: „In Vlissingen gaat het aardig, maar toch is er geen reden voor een al te groot optimis me. Als havenschapsbestuur proberen we op verschillende kaarten te spelen", zei de heer Kaland, die overigens bestreed dat het havenschapsbestuur Vlissingen-Oost te weinig slagvaardig zou zijn. „Wij zijn zelfs tot vervroegde aanbeste ding van een groot bagger- werk overgegaan, en wij ris keren daarmee kritiek uit Den Haag, dat langer had willen wachten", stelde hij vast. De heer Kaland zegde ook toe, dat onderzocht zal worden of langs de zogenaamde „ba sisweg" in het Sloegebied ver vroegd zou kunnen worden begonnen met de uitvoering van de derde fase van het beplantingsplan met groenstro ken rond de industrie. Havenschap Vlissingen en de NV Haven van Vlissingen, zo onthulde de heer Kaland, zijn nog aan het touwtrekken over de overdracht van erf- pachtsgronden van de NV aan het Havenschap. De kwestie heeft een fiscaal aspect. „De fiscale deskundige, die advies aan de staatssecretaris van Economische Zaken over deze kwestie moest uitbrengen", zo vertelde de heer Kaland, „rap porteerde dat er in deze kwes tie eerder een psychiater dan een fiscaal deskundige moest worden ingeschakeld. De be stuurders van de beide haven organen hebben steeds ver schillende petten op". A. KALAND. T4

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3