Ruime winst op Zeeland Sport MIMOSA CHRYSAL RECORDREGEN BIJ ZWEMWEDSTRIJDEN Record Vonck niet erkend Damesteam van EMM te sterk voor Rapid BKC NEEMT AFSTAND Luctor heeft nog een kans Uitslagen korfbal Blessures kerstboom Vergadering KNWU in Terneuzen Onder maatse niet vis meer m tel sport Stap terug Recordtijd Uitslagen Dinsdag 19 december 1972 14 OLYMPUS GOED OP DREEF (Van onze handbalmedewerker) KLOOSTERZANDE In de damesafdeling eerste klas handbal ontving Hontenisse in Kloosterzande het Zie- rikzeese Deltasport. Deltasport dat zonder Jenny de Jong aantrad keek al snel tegen een achterstand van 20 aan. Dit door goed werk van Ineke Hese. Wietske de Vos bracht even daarna de stand op 21. Op dat moment begon een van de Deltasport-speelsters aan haar beste wedstrijd van het seizoen. Ria Schaalje scoorde achter elkaar driemaal, wat de stand op 42 bracht. Hontenisse maakte op dat mo ment de fout deze speelster vrjj te laten en geen mandek king toe te passen. Beide ploegen scoorden daarna een keer wat de rust stand op 54 voor Deltasport bracht. Na rust ging de wed strijd op hetzelfde goed spel peil door waarbij weer Wiet ske de Vos de score opende voor Deltasport, gevolgd door Ria Schaalje: 47. Even kwam Hontenisse terug (6 7). Ria Schaalje scoorde hier na weer driemaal, waarna Hontenisse even gebruik maak te van het feit dat Deltasport iiets rustiger ging spelen en terug kwam naar de stand 8 10. Keepster Ria van Strien van Deltaisport stopte op dat moment een penalty waarna Nel Verheij de taak van Ria Schaalje overnam en driemaal scoorde: 813. Hontenisse kon hierna nog maar eenmaal sco ren, zodat de eindstand 9-^13 voor Deltasport werd. Zeeland Sport moest ln Vlis- singen de meerdere erkennen ln stadgenoot Olympus 2 (5 19). Walcheren 2 had met Ma rathon geen medelijden en won met 113. In de heren eerste klas ontving Deltasport in Zierikzee een gehavend Si- os 1. Sios had namelijk uit de vorige wedstrijd tegen GSC een aantal blessures overge houden, zodat de kwaliteit van het spel van Sios ook danig gedaald was- In een matige wedstrijd, ook door het feit dat het bij Del tasport niet zo soepel draaide als anders, werd naiar de rust stand van 64 toegespeeld. Vooral de spelers Jan de Koek, (driemaal), Huib van Dalen (tweemaal) en Theo Looze (eenmaal) hadden hier voor gezorgd. Een lauw spe lend Deltasport had hier an ders wel een monsterzege uit het vuur gesleept tegen dit Sios. Hans Urk, Henk Verheaj en Jaap Consemulder zorgden dat de winst in Zierikzee bleef. Eindstand 146 voor Delta sport. GSC had in Bergen op Zoom meer moeite met Fortuna 2 dan men verwacht had, maar won toch verdiend met 14—8. De twee staartploegen Mara thon en Volharding gaven elkaar in Vlissingen bijzonder weinig toe. Maar toch had Ma rathon iiets meer geluk, wat Marathon de zege bracht: 19 18. In de heren tweede klas speelde Sseheldesport thuis te gen EMM 2 uit M'burg. EMM dat door ziekte 'z keeper en 2 spelers moest missen kon al leen in de eerste vijf minuten stand houden. Na een 10 voorsprong zorgde Schelde- sport er al snel voor dat de stand 21 werd. waarna vloeiende combinaties elkaar snel opvolgden en meestal met resultaat. De ruststand was 134, waarbij vooral de nieu we speler Cor Toerdng van Scheldesport zich in de kijker l'iep- door zijn bekeken scho ten. Na rust hetzelfde spel- beeld. De score liep snel op door doelpunten van Tormie van Hoorn, Tonnile Roose en Jan Weber. EMM had alleen nog de kans te scoren bij een toegewezen penalty en die ward benut ook. Eindstand: 32—5. Het op de tweede plaats staande Deltasport 2 moest thuis de meerdere erkennen ln Olympus 3. In een harde wed strijd soms wel eens te hard kwam Deltasport deze keer duidelijk kwaliteit te kort. De ruststand was hierbij 35 voor Olympus. Alleen Giel van Luik deed het voor treffelijk door driemaal te sco ren- Olympus bleef doorvech ten wat uiteindelijk een 69 zege opleverde. In de diames tweede klas ontving Sluiskil Walcheren 3. In een snelle stevige partij handbal had Sluiskil weinig moeite de punten thuis te hou den. Vooral de vleugelspeel ster José Maas speelde een goede partij, evenals Els Kips die zeer snel was bij de break outs en deze tweemaal be nutte. De ruststand van 70 werd verkregen door doelpun ten van Els de Hamer (2x) en José Maas (2x). Irene Valcks en Els Kips. Na rust kon Wal cheren 3 wel tweemaal tot sco:en komen, maar dit weer hield Sluiskil er niet van om de eindstand op 133 te bepa len. Schelde9poct, dat op de tweede plaats stond, verspeel de in Middelburg deze positie tegen DHC. Scheldesport dat volledig in het veld kwam had duidelijk een inzinking waar bij weinig lukte. DHC liep snel uit naar een 20 voor sprong, waanna Scheldesport terug kwam tot 42- Via Bet sie Dubous, Ellen de Winde, Ad-a Kest en weer Betsie Du bois. Diaarna bepaalde DHC de ruststand op 43- Na rust keerde Betsie Dubois niet te rug in het veld wat een ge voelige klap was voor Schel desport. Sjaan Kooijman kon wel de stand via een stuitbal op 53 brengen. Maar DHC kwam toch op gelijke voet. Een dubieus doelpunt dat door de scheidsrechter verkeerd werd beoordeeld, zorgde er voor dat DHC op het laatste moment toch de overwinning uit het vuur sleepte: 65. TTET bestuur van de wielervereniging Zeeuws-Vlaanderen •"heeft vorige week met twee stemmen tegen het voorstel aangenomen, dat de komende jaarvergadering voor de pers niet toegankelijk zal zijn. -Met deze beslissing heeft het bestuur een duidelijke stap terug gedaan in de modernisering van de vereniging, die is ontstaan uit „Er op en er over". Voor zifter Gijs Veerman spijt het achteraf dat deze beslissing geno men is en hij beloofde het punt op de volgende bestuursverga dering weer aan de orde te brengen, maar dat neemt niet weg, dat de overgrote meerderheid van het bestuur van Zeeuwsch- Vlaanderen kennelijk zaken heeft om te verbergen voor de buitenwereld. Zaken die besproken moeten worden zonder de aanwezigheid van sportjournalisten. Anders is deze maatregel namelijk niet uit te leggen. Vooral ook omdat het vorig jaar het bestuur voor het eerst besloot de algemene ledenvergadering openbaar te maken. Toen kwamen er inderdaad moeilijkheden naar buiten en dat is misschien de reden dat de heren geen her haling willen. Het zou verstandig zijn van het bestuur van Zeeuwsch-Vlaanderen om een voorbeeld te nemen aan het be stuur van de ZRTC Theo Middelkamp, dat in de donkerste dagen voor de vereniging nooit de confrontatie met de provinciale pers schuwde. Grote ruzies werden vaak tijdens de afgelopen jaarvergaderingen van Middelkamp in het bijzijn van journalis ten uitgevochten. Middelkamps voorzitter Jan van Stee huldigt namelijk nog altijd het standpunt: wij hebben niets te verber gen. Dat standpunt heeft Middelkamp soms heel wat negatieve publiciteit opgeleverd, maar ook veel positieve. De houding, die het bestuur van Zeeuwsch-Vlaanderen nu heeft ingenomen en dat ondanks het feit dat Veerman nog wil proberen zijn mede-bestuursleden op hun schreden te doen terugkeren is een stap waarmee de klok weer terug gedraaid wordt naar de tijd van „Er op en er ovei 0 Nel Plu Bos (startend op blok 3) op inzet foto.De Ganzen-zwemster blijkt te sterk voor haar Zeeuwse tegenstandsters. (ADVERTENTIE) ook voor uw Zet uw kerstboom oi Mimosa-Chrysal.Dan vallen de naalden niet meer uit! Verkrijgbaar bij uw bloemist Mimosa-Chrysa) is ook geschikt voor het in bloe) trekken van mimosa, kastanjetakken, forsythia, sierkers, en andere heestertakken. BENDIEN - NAARDEN - HOLLAND SINT-JANSTEEN Zater dag 23 december wordt het sportpaleis in Antwerpen her opend met de Grote Prijs Stan Ockers achter derny-motoren. Hieraan zullen o.a. deelnemen, de wereldkampioen Theo Ver- schueren, Patrick Sercu, René Pijnen en Leo Duindam. (Van onze zwemmedewerker) MIDDELBURG De laatste zwemwedstrijden van het jaar hebben naast de vele persoonlijke en clubrecords maar liefst acht Zeeuwse records opgeleverd. Het belangrijkste record was wel dat op de 100 meter vrije slag heren. De verwachte felle strijd tussen recordhouder Roel Veenstra uit Goes en de Middelburgse Frans van Kruiningen bleef niet uit. Ook De Stormvogel had zijn nieuwe aanwinst Anton Schoutsen uit Amsterdam ingezet. Maar toen het fluitsignaal van de start had geklonken bleef tot iedere ontzetting Veenstra even staan. 1.35.9. 100 m rugslag meisjes onder 12 jaar: 1. K. Clem- minck Schelde 1.32.8, 2. N. Leeuw Schelde 1.35.3, 3. E. Oranje Luctor 1.36.9. 100 m. vrije slag heren: 1. F. v. Krui ningen Luctor 59.9, 2. R. Veenstra Ganzen 1.01.1, 3. A. Schoutsen Stormvogel 1.01.8. 100 m. rugslag dames: 1. N. Plu Ganzen 1.16.6, 2. E. de Jomge Stormvogel 1.20.5, 3. G. Oomijs Luctor 1.22.5. 100 m vrije slag jongens onder 14 jaar: 1. E. van Tatenhove 1.03.5, 2. D. Schipper Storm- voel 1.08.5, 3. J. Kokke Storm vogel 1.08.8, De 100 m. schoolslag meisjes onder 14 jaarP 1. E. v. Tatenhove Braakman 1.28.1, 2. L. v. Bo- degom Stormvogel 1.28.6, 3. E. de Klerk Luctor 1.33.0. Vier maal 100 m vrije slag estafette heren: 1. Luctor 4.07.9, 2. Stormvogel in 4.20.8, 3. De Ganzen 4.41.7. Viermaal 100 m. wisselslag estafette dames: 1. De Genzen 5.21.1. 2. Storm vogel 5.40.4, 3. Luctor 5.49.0. Terwijl zijn tegenstanders al in het water Lagen, ging hij pas van start. V-an Kruiningen uiteraard verrast door de trage start van Veenstra rooik nu zijn kans. Hoewel Veensfaia met een alles of niets eindsprint zienderogen dichterbij kw-am, tikte Van Kruiningen als eerste a-an in de nieuwe Zeeuwse recordtijd van 59.9 seconden. Hij ia hier mee de eerste Zeeuw die de zo moeilijke een minuut-grens doorbreekt. Met deze prestatie kwam er gelijk wat geestdrift in het Middelburgse zwembad. Maar voor deze reoordverbete- rinig van Vain Kruiningen wa ren er ook al uitstekende prestaties geleverd. De ver wachte tweestrijd op de 100 meter schoolslag heren tussen Van de Neste uit Terneuzen en Verschuune uit Souburg bleef uit door ziekte van laatstgenoemde. Maar toch heeft Van de Neste alle zeilen moeten bijzetten om de fu rieus zwemmende Wim de Kam (Stormvogel) voor te blijven. Dit leverde hem een nieuw ospinaotenrecord op. Geweldig spannend was de strijd tussen Carla Willems (Stormvogel) en Marlies Ver- eruysse uit Hoek op de 100 meter vlinderslag. Beide meisjes gaven elkaar geen centimeter toe. Zij tikte ook praktisch tegelijk aan met een nieuwe recordtijd voor as piranten van 1.22.2. De jury klasseerde Carla Willems als eerste. Bepaald sensationeel was het zwemmen van het sterke Braakman-meisje Els van Tatenhove. Op de 100 me ter borstcrawl maakte zij een tijd van 1.09.0, hetgeen een nieuw aspirantenrecord bete kende, dat sinds kort in han den was van Joke de Wilde nit Goes. Later op de avond zwom zij een opvallend sterke 100 me ter schoolslag. Met een zeer sterloe eerste baan legde zij de basis voor een tijd van 1.28.1, waarmee zij 0.1 seconden on der de recordtijd van haar clubgenote Marlies Vercruysse bleef. Nel Plu (Ganzen) blijkt voor de Zeeuwse meisjes te sterk te zijn. Zij verbeterde de Zeeuwse records op de 100 meter vrije slag en de 100 meter rugslag, en vlinderde de estafetteploeg van de Ganzen naar een nieuwe recordtijd op de 4 x 100 meter wisselslag. De estafette-herenploeg van Luctor bleef op de 4 x 100 meter vrije slag 0',7 seconden boven het record. 100 m. schoolslag heren: 1. G. v. d. Neste Schelde 1.19.4, 2. W. de Kam Stormvogel 1.21.4, 3. P. Buys Stormvogel 1,21.7, 100 m. vrije slag da mes: 1. N. Plu Ganzen 1.03.3, 2. E. van Tatenhove Braakman 1.09.9, 3. J. de Wilde Ganzen 1.11.0. 100 m rugslag jongens onder 10 jaar: 1. P. Polderman Scheldestroom 1.29.0, 2. K. v. Overbeke Luctor 1.40.5, 3. E. Biaauw Stormvogel 1.40.8. 50 m vlinderslag meisjes onder 10 jaar: 1. N. Christis Storm vogel 44.4, 2. L. Geervliet Luctor 49.4, 3. M. Verdonk ZIJ 51.9. 100 m. rugslag jongens onder 16 j-aar: 1. J. de Lange Luctor 1.15.2, 2. H. v. d. Guch- te Luctor 1.17.7, 3. J. Keymel Stormvogel 1.18.2, 100 m vlin derslag meisjes ouder 16 jaar: 1. C. Willems Stormvogel 1.22.2, 2. M. Vercruysse Braakman 1.22.2, 3. G. Comijs Luctor 1.24.3. 100 m. vlinder slag jongens onder 12 jaar: 1. R. Geervliet Luctor 1.27.7, 2. J. de Vries Scheldestroom 1.33.6, 3. W. Visser Ganzen (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Ben IJse- baert en Ben Mulder, de twee consuls van de KNWU in Zee land hebben voor zondag 21 januari de kalendervergade ring voor het nieuwe wegsei- zoen '73 uitgeschreven. De vergadering wordt gehouden in café Du Commerce op de markt in Terneuzen. (Van onze sportredactie) SINT-JASTEEN Vier maanden nadat Piet Vonck het Nederlands record op de tien Engelse mijlen in de omgeving van Middelburg en Veere scherper stelde heeft de atleet uit Sint-Jansteen nu de mededeling gekregen dat het record niet erkend kan worden. Niet omdat de tijd niet klopte, niet omdat de afstand niet goed was (Vonck: ,.We hadden voor alle zekerheid 25 meter extra genomen") maar omdat de dus in feite geslaagde re cordpoging niet begeleid werd door het juist aantal officials. De reglementen van de KNAU zeggen namelijk dat bij elke recordpoging een scheidsrechter, een starter en een wedstrijdleider aanwezig moeten zijn. En wel drie verschillende mensen. Maar Dynamo, de Mididelburgse at letiekvereniging die de po ging van Vonck georgani seerde heeft dit over het hoofd gezien en liet de drie taken door een en dezelfde figuur vervullen. hetgeen voor de KNAU aanleiding was het record van Vonck niet te erkennen. Piet Vonck heeft inmiddels besloten niet in protest te gaan omdat dat volgens hem niets uitmaakt. Volgend sei zoen wil hij wel een nieuwe poging ondernemen", maar", zo stelt hij, „niet in Zeeland want als je op zo'n klungeli ge manier je record kwijt raakt, dan moet je het wel ergens anders zoeken". Piet Vonck maakt zich er trouwens niet al te druk om want hij is nu druk bezig met zijn cross-seizoen. Een gebeuren waarbij hij het af gelopen weekeinde niet al leen de eerste Sinte Pier- loop op zijn naam schreef, maar zondag in het Belgische Erembodeghem ook nog eens zesde werd in een uiterst sterk bezette cross. De Belg Meijers uit Boom zegevierde, terwijl Van Holsbeeck twee de werd, en Egbert Nijstadt derde. De Luikenaar Schoofs bezette de vierde plaats voor de Engelsman Ron Hill die Piet Vonck net voor kon blij ven. Harco Scharn legde be slag op de negende plaats. (Van onze handbal medewerker) TERNEUZEN Dit week end werden er slechts ln de Zeeuwse districtsklasse hand balwedstrijden gespeeld. De Zeeuwse verenigingen EMM en Olympus brachten hun wedstrijden in de dames twee de klas D tot een goed resul taat. Olympus speelde uit te gen Volt en ditmaal lieten de dames uit Vlissingen zien dat zij terecht in de kopgroep zit ten. Vooral de verdediging die in de laatste wedstrijden vele fouten maakten, had deze keer de goede inzet en sloot per fect. Daarbij gesteund door een goed keepende Marjan Stroo die twee penalty's stop te. Opbouwspeelster Lenie Wijgman deed haar taak goed en speelde menigmaal de voortreffelijk jonge speelster Nelleke van Hierden goed vrij. Deze scoorde dan ook viermaal. Volt had zich dit maal in de luren laten leggen doordat Elly Vaes, die in de vorige wedstrijden de meeste doelpunten maakte, door Olympus-speelster Ria Nottier goed werd uitgeschakeld. Ruststand: 35 voor Olympus. In de tweede helft bleef Olympus goed spel tonen en toen Nora de Priester bij de stand 63 een penalty benutte (73) kon Volt nog slechts eenmaal scoren: 47. In Middelburg speelde EMM tegen Rapid uit Breda. Na de wedstrijd kon trainer Giel Ga- brielse tevreden zeggen dat de tegenstander Rapid voor zijn ploeg geen probleem was ge weest. Hennie Helbers opende met een mooi schot de score voor EMM, waarna Rapid het geluk had dat een van hun schoten door een EMJVl-verde- digster van richting werd ver anderd: 11. Bij een break out van Rapid greep EMM te hard in en de keepster van (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De Wester Schelde Federatie, waarbij ze ventien visverenigingen zijn aangesloten heeft tijdens de jaarvergadering besloten voort aan definitief ondermaatse vis niet meer te waarderen bij concoursen. En verder dan vis sen van twintig centimeter en langer pas in aanmerking ko men voor de puntentelling van tien punten plus het aantal grammen. Ook werd besloten volgend seizoen met een uniforme in leg van vijf gulden te gaan werken. De voorlopige agenda van de Wester Schelde Fede- raite ziet er als volgt uit: „Groede 4 maart, IJzendijke 15 april, ONI Terneuzen 31 mei (Hemelvaartsdag), Hoofd plaat 1 juli, Nummer Een 12 augustus, Breskens 26 augus tus, Sluiskil 9 september, Phi lips Terneuzen 23 september, Hoek 27 oktober, Kloosterzan de moet zich nog beraden over een datum, terwijl Vlissingen en Hansweert volgend jaar geen wedstrijd organiseren. (Van onze korfbalmedewer ker). TERNEUZEN In de eer ste klas A van de Zeeuwse micro-korfbalcompetitie is Luctor er ruimschoots in ge slaagd om bij Gndo en Blauw Wit te komen. In Terneuzen nam Luctor tegen Ondo al snel een 50 voorsprong, Ondo, dat nooit opgeeft, kwam ech ter terug. Via 52 bij de rust kwam het met 66 weer op gelijke voet. De eindsprint van Luctor was echter te machtig- Luctor kon nog tot 106 uitlo pen. Swift 4 had het beste schot kennelijk bewaard voor een andere keer. Blauw Wit moest daarom geen al te zwa re nederlaag incasseren. De Middelburgers toonden ook nu weer een veel betere spelop vatting en dit levert elke keer weer zijn rendement op. Zo ook nu weer met 84 Togo en Tjoba III bestreden elkaar in een bijzonder span nend duel Het ging dan ooi om de tweede plaats of even tueel nog een bedreiging voor de koploper te kunnen vor men. Men gaf elkaar niiet veeü toe en omdat het ook nog een derby was maakte men het de scheidsrechter niet gemakke lijk. Togo won de slijtageslag met 65, maar deze uitslag had net zo goed andersom kunnen zijn. Stand: Swift 4 48, Togo 1 46. Tjoba 3 4— 4, Luctor 1 42, Blauw Wit 1 42, Ondo 1 42. In 1B liet BKC zijn aanhang lang in het onzekere. Ook in Oostburg ging het er spannend aan toe. De Breskense ploeg bleef met 65 net overwin naar en behaalde een belang rijke overwinning. Seolto er Stormvogels moesten uitmaken wie verliespunten ging oplo pen. Seolto had wel het bestt van het spel. maar de afwer king liet nogal eens te wensei over. Stormvogels moest hel hebben van een goed schot, maar dat bleek niet voldoende te zijn. De Vlissingse kracht bleek genoeg voor een 75 overwinning. Animo 2 had niet veel moeite met Togo 2, 1 dat nog wel aardig wat doel punten maakte, maar dat was niet van belang. Met 136 staat Animo op gelijke hoogte met Stormvogels. Stand- Seol to 1 510, Animo 2 46, Stormvogels 1 46, BKC 1 5—3. Togo 2 4—1, Swift 4 4- 1. In 2A zorgde Blauw Wit i /oor een grote verrassing en oracht gelijk de spanning weer terug. Het versloeg lei der Animo 3 met 63 en dal ïad niemand verwacht, zeker tiet van Blauw Wit- Volhar ding en Ondo 2 profiteerden hier dankbaar van. Beide ploegen kwamen tot een punt. Ondo 2 had met Seolto 2 nog wel enige moeite, maai- won toch verdiend met 85, ter wijl Volharding met Animo 4 geen enkele moeite had. De 80 uitslag zegt genoeg. In 3B kwamen de twee nog puntloze ploegen tegen elkaar in het veld Zaamslag was duidelijk de meerdere van Togo 3 en dat leverde verdiend de eerste punten op met 14. Luctor deed het tegen Tjoha 4 uitste kend. Ledder Tjoba 4 kon niet in zijn nofmole doen komen De Terneuzenaren waren een stuk beter en wonnen met 6- 3, waardoor er nu drie ploegen gelijk aan de leiding gaan Stand: Olympia 1 46. Luctor 2 46, Tjoba 4 46, Zaamslag 1 42. Togo 3 40- In 4A blijft Atlas in de misère. Ook tegen Swift 5 kon het zich niet waarmaken. Het verloor met 46 en bleven staan op 1 punt. Zuidwesters 2 consolideerde zijn positie bo venaan. Seolto 3 kreeg geen kans een bedreiging te vormen en verloor met 8—1. In 4A wonnen beide koplopers. Tjo ba 5 had met Animo nog heel wat moeite, maar klaarde het met 42. Blauw Wit 3 had geen enkele moeite met Luc tor 3, dat zich ook niet erg inspande. Het werd in Terneu zen 211. Stand: Blauw Wit 3 36. Tjo-ba 5 36, Luctor 3 32, Animo 5 42, Swift 6 3—0 Rapid benutte de toegekende penalty: 12. Hoekspeelster Heieen Tomasoa ging even daarna goed door wat de stand op gelijke voet bracht: 22. Een aan EMM toegekende pe nalty werd door Inge de Groen te snel genomen, waar door de keepster goed in kon grijpen. Nadat EMM via Joke Jansen en Inge Jongepier tweemaal gescoord had werd de ruststand van 52 bereikt. Na de hervatting werd een break-out van EMM door Inge de Groen goed afgerond: 62. Even kon Rapid terugkomen door twee doelpunten te sco ren (64), maar EMM kwam meteen daarna terug. Inge Jongepier scoorde 74, waar na door de keepster van Rapid weer een penalty tegen EMM werd benut: 75. Inge de Groen werd op dat moment door Rapid goed uit geschakeld, zodat deze speel ster ook niet meer kon scoren. Maar Joke Jansen en Inge Jongepier namen haar taak goed over tot de stand 105. Nadat Rapid 106 had ge maakt, bepaalde Joke Jansen de eindstand op 116. EBHV had weinig moeite met Break Out: 104. Dongen bracht de wedstrijd tegen RHV eveneens tot een goed resultaat: 102. In de heren districts twee de klas D speelde alleen het Vlissingse Olympus uit tegen Volt. Olympus dat zijn aan voerder Hans Schuitema moest missen door een rugblessure en verder geplaagd werd door dat diverse spelers met een lichte griep te kampen had den, speelde zijn slechtste wedstrijd van dit seizoen. Aanvallend bleef Olympus goed meekomen, maar men faalde daarentegen in de ver dediging erg veel. De enige speler die boven het normale spelpeil bleef, was wel Jan van Hanegem. Hij scoorde negenmaal. Even als zijn verdediging had kee per Peter Stroo niet zijn beste dag, wat waarschijnlijk kwam door het feit dat hij de halve week met griep op bed had moeten doorbrengen. Daaren tegen bleef Volt de boventoon voeren, wat uiteindelijk in de eindstand van 1518 resul teerde. (Van onze korfbal medewerker) TERNEUZEN De uitsla gen van de wedstrijden in de Zeeuwse korfbalcompetitie luiden als volgt: MICRO-KORFBAL ZEELAND le klas A: Swift 4 - Blauw Wit 1 8—4. Togo 1 - Tjoba 3 65. Luctor 1 - Ondo 1 10— 6. le klas B: Seoilto 1 - Storm vogels 1 75, Ainiimo 2 - Togo 2 13—6, BKC 1 - Swiift 3 6— 5. ,2e klas A- Ondo 2 - Seolto 2 85, Volharding 1 - Animo 4 80, Blauw Wit 2 -Animo 3 6—3 3e klas A: Atlas 1 - Swift 5 46, Zuidwesters 2 - Seolto 3 8-1- 3e klas B: Togo 3 - Zaam slag 1 14, Luctor 2 - Tinba 4 6—3. 4e klas A: Tjoba 5 - Animo 5 42, Luctor 3 - Blauw Wiit 3 2—11. Junioren Al: Swift J1 - On do J1 6—3, BKC J1 - Storm vogels J1 98. Junioren 1B: Animo J1 - Tjoba J1 67, Togo J1 Bla-uw Wit J1 3—6. Junioren 2A: Togo J2 - On do J2 6—3. Junioren 2C: Zaamslag J1 - Swift J4 5-1- Adspiranten IA: Swift Al - Animo Al 34. Togo Al - Stormvogels Al 01. Adspiranten IB: Ondo Al - Seolto Al 04, Zuidwesters Al - Animo A2 100. Adspiranten 2A: BKC Al- Animo A3 91. Adspiranten 2A: BKC A 1 - Al - Tjoba A3 1—2. Adspiranten 3A: Stormvo gels A2 - Swift A5 110, Animo A4 - Seolto A3 20. Adspiranten 3B: Swift A6 - Zuidwesters A2 30, TOP Al - Seolto A3 20. Adspiranten 3C: Swift A7 - Stormvogels A3 25. Seolto A4 - BKC A2 3—0. Adspiranten 3E: Luctor A2 - Zaamslag A2 14- Pupillen IA: Stormvogels PI - Seolto PI 0—1. BKC PI - Animo PI 01. Pupillen 1B: Zaamslag PI - Tjoba PI 0—7. Pupillen 2A: Zuidwesters PI - Atlas PI 3—0. Pupillen 2B: Seolto P2 - On do P2 0—1. BKC P2 - Animo Pupillen C2: Blauw Wit P2 -.Tjoba P2 0—1. Luctor PI - Tjoba P3 51. Punillen 2D: Blauw Wit PI - Swil't P2 04- .1

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 16