Zwaar gehandicapt FC Twente verliest met 1-0 Ajax weer op dreef Feijenoord stelt weer teleur Alleen Over rechts Gele kaart Lef Kansen Serieus Sport VRIJE ZEEUW mWÊgimm 0 Doelman Schrijvers werd een keer gepassee rd. SPARTA M) VAST OP DE DERDE PLAATS 6 Het derde doelpunt van Ajax. Doelman MaUhijssen, Her ben en Pleumeekers kunnen Rep niet meer stuiten. deel van Sparta geëin digd. De Rotterdamse ploeg die moest aantreden zonder de bij de training geblesseerd geraakte Ven- neker, trof een gehandi capt Twente. De Twente naren hadden aan het duel op de Canarische Eilanden een aantal ge blesseerde spelers overge houden. Pahlplatz, Van Ierssel en Willy van de Kerkhof konden eigenlijk niet spelen. Van onze sportredactie. formidabel vleugelschot de eerste treffer op het score bord. Overigens was dat me de mogelijk omdat arbiter Pijper een overtreding van Krol tegen Herben over het hoofd had gezien. In de acht ste minuut was het 20 toen Swart met een dieptepass Haan in stelling bracht. Wel licht had doelman Matthijs- sen, die de door familieom standigheden de ongeconcen treerde Körver moest ver vangen, door uitlopen nog iets kunnen voorkomen. Toen Haan echter had uitgehaald was er niets meer aan te doen. Reeds in de 29ste mi nuut werd het pleit definitief beslecht. Haan, Krol en Rep kaatsten elkaar de bal toe waarna laatstgenoemde num mer drie liet noteren. Na de hervatting nog twee hoogtepunten ENSCHEDE De slag om de derde plaats op de ranglijst is in het voor- Feyenoord zelfvertrouwen mist. Want in plaats dat de ploeg van Ernst Happel (ook gisteren was hij niet bereid om commentaar te geven) op het thema van voor de rust voortborduurde, liet het zich door deze tegentreffer af schrikken. Het schakelde, tot groot ongenoegen van de toe schouwers, over naar resul- taatvoetbal. Go Ahead kreeg hierdoor de gelegenheid het accent meer op de aanval te leggen, maar het was gelukkig voor Feyen- oord dat dit juist het minder sterke deel was van de De venter ploeg, waardoor de ma gere 21 stand kon warden gehandhaafd. Hughes: „Je kunt /.eggen dat het eervol is om met 21 in Rotterdam te ver liezen, maar daar heb ik geen barst aan. Voorlopig heb ik de punten hajrd nodig. Met een beetje meer lef had er voo] ons meer ingezeten.". HARRY VERMEULEN. FEYENOORD: Treytel, Van Daele, Rijsbergen, Schneider en Van Duiyenbode; Hasil, De Jong en "Van Hanegem; Wery Ressel en Kristensen. G.A. EAGLES: Van Zoghei, Warnas, Kolkman, Overweg en Arntz: Van Dijk (Geestman), Koenders en De Winkel; Bak ker, Groenendijk en Van Mar wijk. 4 Peter Ressel scoorde na «en machtige zweejd uik het tweede doelpunt van Feyenooi d» Milan moest scheidsrechter Michelotti voor zijn leven rennen toen de tifosi jacht op hem maakten nadat hij een strafschop had toege kend aan Inter. Boninsegna Het ontbreken echter van voldoende capabele vervan gers maakte het noodzake lijk tot kort voor de wed strijd door te gaan met het behandelen van knieën en enkels. Bovendien ontbrak, evenals tegen Las Palmas, de aan een enkel gekwetste Van Oranen, voor wie Ach terberg op de linksachter plaats stond. Willy van de Kerkhof had de moeilijke taak Bosveld uit te schakelen, wat redelijk gelukte. FC Twente zag, ondanks de krachtsin spanning van woensdag, kans volop in de aanval te gaan en de Enschedeërs verwierven ook aantrekkelijke mogelijkheden. De afwerking was opnieuw onvoldoende. Mede doordat Doesburg in het Rotterdamse doel een voortreffelijke wed strijd speelde. Omdat ook Sparta de aanval niet schuwde, zagen de toe schouwers een aantrekkelijke wedstrijd, die Twente in de tweede helft in zijn voordeel leek te beslissen, toen Notten alleen op Doesburg af ging. In het strafschopgebied werd hij door Van der Veen van de bal gedrongen. Scheidsrechter Van der Kroft weigerde de door Twente geëiste strafschop te geven. In de periode dat Sparta de indruk wekte met een gelijk spel tevreden te zijn, braken de Rotterdammers uit over rechts via Kreuz. De een tweecombinatie met Heyer- man stelde de rechtsbuiten in staat van dichtbij via de han den van Schrijvers te sco ren Heyerman had in de eerste helft een waarschuwing gekre gen wegens opmerkingen op de leiding en het maken van een misprijzend gebaar in de richting van de arbiter. De Vries kreeg de gele kaart na dat hij Bosveld met twee han den aan diens shirt had vast gehouden. FC Twente Sparta 01. (00). 71. Heyerman 01. Scheidsrechter: Van der Kroft. Toeschouwers: 15.000. FC Twente: Schrijvers, Van Ierssel, Drost, De Vries en Achterberg, Willy van de Kerkhof, Van der Vall en Not ten, Rene van de Kerkhof, Jeuring en Pahlplatz (Brinks). Sparta: Doesburg, Jansen, Ter Horst, Eykenbroek en Vis ser, Van der Veen, Walbeek en Bosveld (Pot), Heyerman, Kreuz, en Van Staveren (Van de Munnik). In het Italiaanse voetbal hebben zich weer de nodi ge opwindende taferelen voorgedaan. Een topduel moest zelfs worden ge staakt. Bij AS RomaInter (Van onze sportredactie) ROTTERDAM- Een half uur lang heeft Feyenoord zijn aan zienlijk geslonken aanihang (er waren in het door de Rotter dammers met 21 gewonnen duel tegen Go Ahead Eagles 32.000' toeschouwers in De Kuip) de illusie gegeven dat het de inzinking van de laat ste weken te boven was. Het nog steeds gehandicapte Feyen- oord (Israël, Jansen en La- dinsky zijn geblesseerd) speelde in die periode voetbal, dat genade kon vinden in de kritische ogen van de reste rende getrouwen. Het aarzelend begonnen Go Ahead werd overspeeld. Met gevarieerd spel werd de onze kere Go Ahead verdediging onder druk gezet. Frans Hasil, sterk begonnen maar later evenals Kristensen tot een er barmelijk niveau teruggezakt, buitte dit overwicht in de der de minuut van de wedstrijd uit. Zijn straifcke schuiver werd door Nelis Overweg van richting veranderd waardoor Nico van Zoghei uit balans werd gebracht en zodoende het beslist niet onhoudbare schot moest laten gaan. Vanaf dat moment lukte bij Feyenoord alles, behalve doel punten maiken. Van de serie kansen die de Rotterdammers in de volgende 25 minuten kregen, werd er slechts één benut. Van Hanegem kon het zich zelfs permitteren om de bekende "kromme trucks" weer van stal te halen, maar ook van de kansen, die hij zijn ploegmakkers voorschotel de, werd onvoldoende gebruik gemaakt. Go Ahead intussen kwam nauwelijks aan aanval len toe. De statisch spelende spits- speler Jan Groenendijk bleek niet opgewassen tegen de foutloos opererende Joop van Daele. Het enige gevaar kwam uit <3e tweede lijn. De Winkel en Koenders probeerden het met verre schoten, maai- had dein hiermee bij Treytel wei nig succes. In de veertigste minuut moest Go Ahead dooi de knieën toen de niet groot spelende Peter Ressel een voorzet van Wery met het hoofd afrondde. Barry Hughes: „Hier ging Nico van Zoghei niet vrijuit. Hij had uit zijn doel moeten komen. Die mazzelgoal van Feyenoord en de blunder van Van Zoghei hebben ons de ze ge gekost. Want dit Feyenoord was te pakken. Ik wil me niet met de problemen van Happel bemoeien, want ik heb genoeg met mezelf te stellen, maar wat Feyenoord vanmiddag liet zien was niet best. Ket is voor ons in Groningen moeilijker spelen dain hier in Rotter dam.". Direct na de rust verrichtte Jan Groenendijk zijn enige positieve daad in deze wed strijd. Bij een Go Ahead-aan- val passeerde hij achtereen volgens Van Daele en Van Duivenbode en schoot keihard in de bovenhoek. Na deze treffer werd het duidelijk hoe benutte de kans waardoor zijn club met 21 won. Prompt werd hij door woe dende supporters belaagd (zie foto). De politie moest arbiter en spelers te hulp schieten en met traangas- bommen de rust doen weer keren. Ook bij AC Milan Lazio liep het fout. Hier was er echter een andere oorzaak. Negen minuten voor het eindsignaal was de mist in het San Sirosta- dion zo dicht dat de scheidsrechter aan de wed strijd een einde moest ma ken. AMSTERDAM Op het ge zicht van Stefan Kovacs ver scheen na afloop van de ont moeting Ajax - MVV (40) een brede grijns. "Misschien had U gedacht bij de begra fenis van Kovacs aanwezig te zijn. maar zo vlug gaat Kovacs toch nog niet dood." De Roemeen die vandaag naar zijn geboorteland terug keert om in de oude ver trouwde omgeving de kerst dagen door te brengen en tevens zal proberen opnieuw toestemming te krijgen nog wat langer trainer te blijven in West-Europa, maakte de opmerking van de dag. Toch klonk er ook een zeker cy nisme in door, want na de recente nederlagen tegen Sparta en NAC hadden velen de Amsterdammers weer een moeilijke dag voorspeld. Vooral ook omdat Cruyff en Keizer niet konden spelen en omdat het dit seizoen zo goed draaiende MVV op be zoek kwam in de Meer. Wel nu, dat alles speelde geen rol. Ook zonder de grote ve detten bleek Ajax gisteren een elftal dat geweldig goed kan voetballen. Vooral in het eerste halfuur werd MVV volledig overspeeld. Met aan voerder Swart in dit stadium in de hoofdrol - van zijn voet kwamen de schitterend ste passes - kreeg MVV geen schijn van kans. In de tweede minuut knal de Arnold Mühren met een Na een serie knappe Ajax aanvallen was het in de vijf tiende minuut weer raak. Opnieuw was het Arnold Mühren. die de aanhang in gejubel deed uitbarsten. Doelman Stuy die nagenoeg niets te doen had gekregen moest twee minuten later zijn vak serieus uitoefenen. Suurbier had onnodig hands gemaakt waardoor Bonfrère vanaf de elfmeterstip mocht richten. Stuy redde bekwaam en blokkeerde eveneens de tweede Maastrichtse poging om de eer te redden. Verklaarde oefenmeester Knobel gelaten :"Ach wat moet je. Het kwaliteitsver schil is te groot. De jongens staan soms vol bewondering te kijken wat er allemaal wordt uitgehaald. We hebben zo goed en netjes gespeeld als mogelijk was. Maar we waren kansloos. Onder grote druk kunnen mijn jongens Brokamp niet meer aanspe len. En dat is beslissend." PETER VAN PUTTEN Opstellingen Ajax: Stuy, Suurbier, Hulshoff, Blanken burg, Krol, Haan. Necskens, G. Mühren, Swart, A. Mühren en Rep. MVV Pleumeekers, Klingen, Herben, Colombein, Kertjes, Den Rooven, Hoenen, Bonfrère Redel, Brokamp.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 7