IN BAD „DE HONTE" „De Flippers mogen weer les geven Raad geeft fiat aan begroting Dromen van goede oude tijd UITSLAGEN JAARMARKT AXEL 99 ZLM vraagt uitspraak industrie vestiging Dienstencentra geopend in Ylissingen OP EXPOSITIE „IN EN OM DE VESTE" stad streek Kloosterzande Dirk de Bruyn loopt mee in cross Nieuwvliet Spandoek Kritiek ZATERDAG in zeeland ZONDAG Zaterdag 16 december 1972 5 (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN De gemeen teraad van Terneuzen besloot donderdagnacht omstreeks twee uur akkoord te gaan met de be groting voor 1973. Ook gaf de raad zijn fiat aan de verhoging van verschillende gemeentelij ke belastingtarieven en werden de voorgestelde subsidieveror deningen voor sport, culturele zaken en jeugd- en jongeren' werk goedgekeurd. VERKEERSENQUêTE B. en w. zullen een enquête laten instellen naar specifieke verkeersbehoeften in de ge meente. Uit dit onderzoek wil men gegevens verzamelen over woon- en werkvervoer, vervoer bejaarden, van en naar de dorpskernen, vervoer van schooljeugd, naar laatste pont, schouwburgbezoek, marktbe zoek, recreatie, strand e.d. Het college nam een daartoe strek kende motie van het raadslid Roco (PvdA) over. STREEKPLAN De raad nam met algemene stemmen een motie van mevr. Doppegieter-Thiel (VCP) aan, waarin b. en w. worden uitge nodigd om in overleg met de andere b. en w's in Oost- Zeeuwsch-Vlaanderen bij Ge deputeerde Staten aan te drin gen op een snelle definitieve beslissing over het streekplan Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen. WOONWAGENKAMP „Mensonterend" noemde de heer Huijbrecht (PvdA) de toe stand van het woonwagenkamp aan de Blikstraat bij Sluiskil. Hij hekelde scherp het lange uitblijven van de beslissing van CRM over de stichting van een regionaal woonwagencentrum met dependances in Zeeuwsch- Vlaanderen. „Als dit plan niet doorgaat kan Terneuzen dan niet zelf een goed ingericht woonwagencentrum stichten", zo vroeg de heer Huijbrecht zich af. Wethouder Hol wilde liever de wijziging van de gemeen schappelijke regeling woonwa gencentrum Z'eeuwsch-Vlaan- derne afwachten. FLCORIDERING De heer Roco (PvdA) vroeg of b. en w. bereid waren een onderzoek in te stellen naar de mogelijke fluoridering van het drinkwater in Terneuzen. Bur gemeester Aschoff merkte op dat diverse Zeeuwse gemeen ten daar afwijzend tegenover staan. „Alleen voor Terneuzen doet de Watermaatschappij Zeeland het niet". WONINGBEHOEFTE ONDERZOEK De heer Huijbrecht (PvdA) bepleitte een plaatselijk onder zoek naar de behoefte aan wo ningen vor kleine gezinnen met een voor hen betaalbare huur. Wethouder Ramondt zegde toe de suggestie van de heer Huij brecht in b. en w. te bespreken. VUILNISBELT De mededeling van wethou der A. Ramondt dat binnen kort de aanleg van een moge lijke vuilnisbelt bij de Kraag- brug of van een vuilnisstort plaats in de Nieuwe Neuzen- polder aan de raad zal worden voorgelegd, riep de bezwaren tegen het plan-Kraagbrug wak ker. De heer Huijbrecht sprak zijn teleurstelling uit over het opnieuw ter sprake brengen van dit plan door de wethou der. De heer De Jonge (Boe renpartij) zag weinig nut in 'n vuilstortplaats in de Nieuwe Neuzenpolder en tipte een ter rein tussen Hoek en Philippine. De heer Strjjbos (PvdA) ver zocht b. en w. naar andere mo gelijkheden voor vuilverwer king uit te kijken. DURE GEMEENTE „Terneuzen is wat de huur van sportaccommodaties be treft een van de duurste ge meenten in Zeeland", zei de heer S. Vlieger (D '66). Hij zei dit naar aanleiding van de door b. en w. voorgestelde tariefs verhogingen voor gemeentelij ke sportaccommodaties. De D '66-er vreesde grote financiële moeilijkheden voor de sport verenigingen. Wethouders Bar- bé en Lindenbergh zeiden dat de gewraakte tariefsverhogin gen deel uitmaakten van het begrotingspakket en daaruit niet gemist konden worden. De heer Vlieger was de enige die tegen de tariefsverhogingen stemde. (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Na sterk aandringen, vooral van de PvdA-fractie, is het door wethouder drs. R. C. E. Barhé aan de zwemclub „De Flippers" opgelegde verbod om zwemles te geven in het instructiebad „De Honte" voorlopig ingetrokken. B. en w. zullen een be spreking hebben met het bestuur van „De Flippers" over de wijze waarop de zweminstructeurs van deze vereniging de lessen aan de jeugd van „De Flippers" kunnen voortzetten. Onder het bestuur van „De Flip pers" en de leden was vorige week flinke deining ontstaan over het door wethouder voor sportzaken, drs. Barbé, uitgevaardigde instructie verbod aan de zwemleraren van „De Flippers". Hierdoor moesten de zwem lessen aan ongeveer 120 kin deren worden gestaakt. Vol gens wethouder Barbé zijn de zwemlessen van de „Flippers"- instructeurs zo goedkoop dat zij een bedreiging vorm den voor het bestaan van de gemeentelijke instructeurs in „De Honte". Deze concurrentie in eigen bad kon het gemeentebestuur volgens de heer Barbé, niet over zijn kant laten gaan. „Bovendien was er nogal kri tiek over de kwaliteit van het afzwemmen van „De Flippers" en bestond de kans dat er in De Honte niet meer voor het diploma afgezwommen mag worden", aldus de wethou der. De heer J. Hamelink, frac tievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, riep wethou der Barbé min of meer ter verantwoording. Deze zei dat het lesgeven van instructeurs van De Flippers in De Honte al meer dan anderhalf jaar in discussie is. Het lesverbod was na rijp beraad opgelegd, zei hij. De heer Hamelink kon er niet bij dat de wethouder hier een particulier initiatief om de jeugd goed en goedkoop zwemles te geven wilde torpe deren. De heer P.J. Huijbrecht (PvdA) zei dat b. en w. al sinds 1970 op de hoogte zijn van de zwemlessen door in structeurs van De Flippers. Deze instructeurs zijn volledig bevoegd en worden opgeleid voor zwemonderwijzer. De zwemclub „De Flippers", een onderdeel van de Centrale stichting voor sociaal-cultureel werk", is aangesloten bij een landelijke organisatie. Na schorsing van de verga dering stelde de heer Van Alphen (VCP) voor het ver bod een maand op te schorten en in tussentijd overleg te ple gen met het bestuur van De Flippers. Nadat b. en w. op hun beurt in beraad waren gegaan besloot het college dit voorstel over te nemen. (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Voor zitter J. Becu van de ZLM is van mening, dat er zo snel mo gelijk een uitspraak moet ko men, waar in Zeeuwsch-Vlaan- deren industrie gevestigd wordt. Hij zei nogmaals het te be' treuren, dat het Baalhoekka- naal binnendijks komt. De boe ren in het betrokken gebied adviseerde de heer Becu om met het uitstippelen en het uit voeren van hun plannen ge woon door te gaan. „We kun nen het ons niet permitteren om helemaal niets meer te doen", aldus de voorzitter op een bijeenkomst van de kring Hulst van de ZLM in Klooster- zande. (Van onze correspondente) VLISSINGEN Vlissingen is sinds gisteren twee diensten' centra voor bejaarden rijker. Men beschikt nu over drie dienstencentra voor in totaal vijfduizend bejaarden. Burgemeester Th. Westerhout van Vlissingen, die bij de ope ning van Bachten Komme de nadruk legde op de welzij ns- factor van dit centrum, zei bij zonder gelukkig te zijn met de ingebruikstelling van de twee nieuwe centra. Het centrum Bachten Kom me draagt officieel de naam Welzijnscentrum. Drs. H. Htetkamp van het ministerie van CRM opende Bachten Reede, het centrum dat vastgebouwd staat aan de bejaardenflat van Ter Reede. (ADVERTENTIE) Nieuwjaarsreceptie De traditionele Nieuwjaarsrecep tie wordt voor wat de ge meente Hontenisse betreft op 1 januari gehouden en begint om 11.00 uur. De receptie is in de raadzaal. Richtingborden De ge meente Hontenisse heeft met de ANWB overeenstemming bereikt over het plaatsen van nieuwe richtingborden aan de Cattelijneweg in de richting van Hengstdijk. Brievenbus De gemeente Hontenisse heeft op de PTT een beroep gedaan om een brievenbus te plaatsen op het hof te Zandeplein. Dit met het oog op het feit, dat het post kantoor sinds kort is ver plaatst naar de omgeving van de nieuwe bibliotheek, waar door de bewoners van huizen in de omgeving van het ge meentehuis nogal een gx-ote af stand moeten afleggen als ze een bezoek willen brengen aan „Tante pos". (Van een onzer verslaggevers) TERNEUZEN Een beetje bedremmeld zit het oude vrouwtje op het puntje van een stoel in de Burgerzaal van het Terneuzense stad huis. Diep onder haar ligt de oude binnenstad. Een tanker keert net de West- sluis zijn achtersteven toe. Met de punt van haar para- (Van onze sportredactie) NIEUWVLIET Dirk de Bruyn, de bekende atleet uit Rotterdam zal vanmiddag om twee uur ook aan de start staan van de wedstrijdloop van de eerste Sinte Pier Loop. Zoals bekend zal het startschot om twee uur vanmiddag gege ven worden door wethouder Claeys van Oostburg. Het ver trek ligt op camping De Panne- schuur. In totaal zullen er meer dan dertig atleten aan de cross deel nemen. Het is trouwens het enige wedstrijdgebeuren van vanmiddag. Dit in tegenstelling tot wat wij eerder berichtten, want er wordt in de eerste Sin- te Pier Loop alleen door heren senioren gelopen. Voor de deelnemers aan de wedstrijd- en de prestatieloop is camping „De Panneschuur" overigens gemakkelijk te vin den. Organisator Adrie de Munck heeft vanaf het kruis punt op de weg bij Breskens (de afslag Groede) borden ge plaatst naar de camping, waar overigens voldoende parkeer ruimte is.' Diegenen, die nog willen inschrijven voor de pres tatieloop, kunnen dait vanmid dag nog doen voor de start. Zij dienen dam wel tijdig aanwe zig te zijn. De eerste Sinte Pier Loop wordt georganiseerd met me dewerking van AV '56 en Dag blad De Stem. plu prikt het vrouwtje in de richting van het DOW- decor. „Terneuzen is een ver schrikkelijke grote stad ge worden", knikt het dametje. ,,'s Avonds zie je al die licht jes van de Dow-fabriek. Dat vind ik altijd een beetje ang stig gezicht". Haar blik draait weg naar de Axelsedam waar een file auto's overheen schuift. „Vroeger moest je drie bruggen over, wilde je Terneu zen bereiken. Om de haver klap waren die bruggen open en dan stond iedereen te schelden dat-ie zolang moest wachten". Het vrouwtje staat op en monstert met kritisch oog een in Axelse klederdracht gesto ken etalagepop. „Die muts kon wel wat schoner en eigenlijk moet die Axelaair met z'n hoge hoed onider z'n liange jas een kuitbroek dragen, die hoorde er bij". Twee andere dames bekijken een op z'n Axels ge klede pop, die een beetje ver loren over de Westerschelde staart. „Dat arme Schaap ate daar zo zielig alleen. Waarom hebben ze al die klederdrach ten niet bij elkaar gezet. Dan was het een schone familie groep geweest. De hal bene den was daar een goede plaats voor geweest", zegt een van de bezoeksters. Het is een van de kritische opmerkingen, die naast veel lof op de tentoon stelling „In en om De Veste" in het Terneuzense stadhuis te horen was. De expositie van Terneuzens verleden mag over gebrek aan belangstelling niet klagen. Oude ansichten, een vi trine vol van Zeeuwse gouden en zilveren opsmuk, kleder drachten, historische kaarten en dia's" van de goede oude tijd trekken veel bekijks. In 1902 adverteerde bakker B.D. Koene-Bliek dat hij de stoom- bakkerij van de weduwe J. van F'ienibroek heeft overgeno men en beveelt zich tegelijk „beleefdelijk aan, belovend een spoedige en zindelijke be diening". Een bescheiden spandoek dat schreeuwt om kennis te maken met een van onze mo derne wasmiddelen, getuigt van vastberaden Zeeuwsch- Vlaimingen die niet bij België ingelijfd wensten te worden: „Wij vrezen water, vuur nog lood, Terneuzensch volk van klein tot groot. Wij zwe ren eeuwig moed en trouw, aan 't Oudeneerlandsch staads gebouw". Op de overloop naar de Bur gerzaal, negen verdiepingen hoog, kijkt Cornells Klaassen, inspecteur-korpschef van de Terneuzense politie van 1886 tot 1926, streng en met martia le snor gewapend,sde bezoeker aan. „Ach,, da's Keessie Klaas sen, „herkent een kennelijk geboren en getogen Temeuze- naar de vroegere Hermandad. „Ja, meneer", zegt de bezoe ker en in zijn stem klinkt nog steedis iets van ontzag door voor de nu ingelijste sterke arm. „Ja, meneer, Keessie Klaassen kende iedereen. Als ie eenmaal een gezich/t had gezien vergat ie dat nooit meer. En hij kön ook meteen zeggen wie je grootvader was. Hij kende bijna elke Terneu- zenaar van gezicht en naam. Daar stond-ie bekend om". Een bezoekster slaakt een kreetje vam herkenning. „Gut daar hebben we zowaar Koot je Vercouteren". Zij wijst op een gebruinde foto waarop een koetsder voor zijn paard en rijtuigje poseert. Kootje Ver couteren, zo vernemen wij, vervoerde zijn klanten per tilbury. Ook anno 1899 stonden be sluiten van de gemeenteraad van Terneuzen weü eens bloot aan kritiek. Een raadsbesluit om twee rijwielen aan te ko pen ten dienste van de ge meentepolitie. De volgende dag prijkte in een plaatselijk dagblad de volgende adverten tie: „Attentie Burger van Ter neuzen, diie als dankbaarheid en bewondering overvloeien voor de groote daden door de politie verricht, en die over tuigd zijn, dat stropers, dieven en dergelijke het allerbeste kuinnen worden vervolgd en ingerekend ails de politie rijdt, worden uitgenodigd te trach ten gelden bijeen te krijgen om aan de gemeente voor de politie te schenken een elek trische automobiel". (Van een onzer verslaggevers) AXEL De uitslagen van de keuringen op de Axelse veemarkt van afgelopen don derdag zien er als volgt uit: afdeling vetvee. Vette runde ren (4 tanden en meer): slage rij Bertou, Oostburg, eerste prijsa. Emiel Gelderland, Sas van Gent, eerste b. Idem met 2 tanden: slagerij Em. Bies- broeck, Hulst, eerste A A. van Wijck, Hoek, eerste B. idem zonder tanden: A. van Wijck, Hoek, la. W. van Ruijmbeek! Sint-Jansteen, lb graskalf, dikbil: slagerij Van Esbroeck, Sluiskil, 1 ossen met 2 tanden: A. van Wijck, Hoek, la. slage rij Van Laere, Axel. l b. A. van Wijck, Hoek, 2a. en 2b! Vette koeien: gebr. V. d. Veeken, Vogelwaarde, 1. A. van" Wijck, Hoek, 2 vette eha- rolais koeien: slagerij Plas- schaert, Axel, 1 vette stieren z. tanden: C Boenne, Graauw, 1 A. van Wijck, Hoek, 2 en 3 stieren bestemd voor de mes- terij (2 tanden): C. Boenne, Graauw, la Gebr. v. d. Vee ken, Vogelwaarde, lb Kamp Ossen: Jac de Feijter, Groede. Kamp vaarzen: slag. Bertou, Groede. Kamp. Dikbillen: A. van Esbroeck, Sluiskil. Kamp charolais: slag. Plasschaert, Axel. Kamp Stieren: C Boen ne, Graauw. Alg. kamp: slage rij Bertou, Oostburg. Res. kamp: A. van Esbroeck, Sluis kil. Afdeling fokvee: Koeien, een of meermalen gekalfd: Rob Picavet, Hulst, 1 Kalf- vaarzen: idem, 1 en 2 2-jarige runderen: W. van Ruijmbeek, St.-Jansteen, 1 R Picavet, Hulst, 2 1-jarige runderen, eerste cat: 1 Rob Picavet, Hulst tevens 2 en 3. Idem 2e cat: 1, 2 en 3: R Picavet, Hulst. Graskalveren eerste cat: la.: H. Plasschaert, Graauw, lb: H. van de Veeken, Hulst. 2 en 3: F.H. v. d. Veeken, Hulst, idem 2e cat: la: H. v. d. Veek en, Hulst, lb: H. Plasschaert, Graauw. 2 en 3: HH. van de Veeken, idem 3e cat.: la en b en 2 en 3: R. Picavet uit Hulst. Stieren z. tanden: H. v. d. Veeken, Hulst, 1 idem rood- bont: R. Blankert, Axel, 1 kamp. Fokvee: R. Picavet, Hulst. Afd, vetvee (dikbillen): dikbillen, stier met 2 tanden: A. van Wijck, Hoek, 1 met 4 tanden: Slag. Plasschaert, Axel, 1 met 2 tanden: slag. Van Esbroeck, Sluiskil, 1 zon der tanden: Van Esbroeck, Sluiskil, 1 charolais vaarzen: slag Van Esbroeck, Sas van Gent, la en lb. Afd. varkens: schoonste vet- varkens: R. Blankert, Axel, 1 schoonste vleesvarkens en grootste aantal: idem. Afdeling schapen: overjarige schapen: J. Scheele, Axel, la J. Schee- Ie, Axel, 1 en 2a N. de Regt, Axel, 2b en 1. Lammeren: N. de Regt, Axel, 1 en 2 kamp Schapen: N. de Regt. Afdeling paarden: Palomino pony (hengst): E.S. de Smit, Sas van Gent, 1 Palomoni, po ny (merrie): idem, la, lb en 2 Dartmoor ponys: J. Hamelink, Zaamslag, 1 Welsh Ponys: N. de Regt, Axel 1, 2a en 2b Shetland pony's: N. de Regt, Axel: la. mevr. Plasschaert, Axel, 1 oudere w.p.n. paarden (merrie): A. de Roos, Stekcne, 1 jonge w.p.n: idem 1 oudere w.p.n. (ruins): mevr Vermast- Heijnsdijk, Terneuzen 1 en 2. Kampioen paarden: A, Roos, Stekene, België. AXEL De Halle: 20 uur: U spreekt met uw moordenaar van Fre derick Knott. BERGEN OP ZOOM Luxor. 18.45 en 21 uur: 1... the monster 14 j. Roxy. 18.45 en 21 uur: De apen grijpen de macht 14 j. 23.30 uur: Vers vlees 1 8j. Hal Stadhuis, tentoonstelling van de maand van F. Witte (t.m. 31 dec.). Ma. txn. vrijd. van 9-12.30 en van 13.30-17.30 uur. GOES Grand. 20 uur: Bruut ge weld 14 j. GROENENDIJK C. Courtin, prijspiering, ge- org. door de Carnavalsvereni ging. HENGSTDIJK P. v. Dijk, 15 uur: Schie ting. HULST Bioscoopgebouw, 14.30 en 20.30 uur: Spartacus 14 j. W. Blommaert, hoktentoon stelling 15 uur: schieting. Boekh. van Geyt, Steen straat 20, expositie Kunst 73 (t.m. 15 jan.) Werkd. van 9-12 en van 13-18 uur, zond. van 14-17 uur. KLOOSTERZANDE Van Leuven, 19.30 uur: To neel: De lokgroep van het le ven. 't Witte Huis, 15 uur: Schie ting. KRUININGEN Galerie Fluctus Cantibus Illu- sis, expositie kunstwerken van Teun Gijssen. Dag. geopend van 12-20 uur. zond. geslo ten. LAMSWAARDE P. Claessens, 19 uur: Wieier- festijn. MIDDELBURG City. 14.30 uur: Mickey Mouse jubileert a.l. 20 uur: Klute 18 j. Galerie Papaver, Kinder dijk, expositie Paul Citroen en Sam Middleton, di. t.m. zat. van 14-22 uur (t.m. 3 jan.) Zeeuws Museum, expositie Erd telefon, van Josef Beuys en expositie Het leven in Ove- zande, van Helena van der Kraan (t.m. 29 dec.). Werkd. van 9-12.30 uur en van 13.30- 17 uur. In dec. ook op zat. en op 2e kerstdag van 14-17 uur. Coffeeshop St.-John, expositie grafisch werk van Gerard Wiegmans. OOSTBURG Ledel Theater. 14.15 uur: Concert for Bangla Desh a.l. 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen (grote zaal), 20.15 uur: Orgelconcert door Arie J. Keijzer met Bach-pro- gramma. Hofplein Theater, 20.15 uur: Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy. Piccolo Theater, 20.15 uur: Toneel groep De Appel. Schouwburg. 20.15 uur: Rotterdams Toneel met de première van Liebelei van Axthur Schnitzler. Theater In den Twijfelaar, 20.15 uur: In voorarrest, cabaret. Theater De Lantaren. 20.30 uur: Paga- nini Syndroom, mime. ST.-JANSTEEN E. Ottjes, 15 uur: Sehie- ting. TERNEUZEN Luxor, 20 uur: French Con nection 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Zinnleij- ke gemeenschap 18 j. Vestzaktheater, Bellamy- park. 20 uur: Toneelspel De Sipaanse Hoer door de Zeeuw se Komedie. WESTDORPE Kunst. Troutzaerte, Singel 45, expositie Mareike Geys met schilderijen en Jan van Stolk met plastieken en kera miek (t.m. 30 dec.) Werkd. van 9,-18 uur, zond. van 14-18 uur. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera. 19.30 uur: Faust van Gounod. Gast optreden van de Opéra de Wallonië: Kon. Ned. Schouw burg, 20 uur: Hobsons doch ters van Harold Brighouse. Fakkeltheater, 20.30 uur: De nonnen, van Eduardo Manet. Kon. Museum van Schone Kunsten, expositie Jacques Charlier (t.m. 7 jan.). ASSENEDE (B) Galerie Marg. de Boevé, Hoogstraat 4, expositie Pieter Celie (t.m. 30 dec.). BRUGGE Het Torentheater, Blanken- bergse Steenweg 217, om 16 uur: Opvoering van Huwelijks reis, blijspel van Jacques De- val door W66. Korrekelder, Kraanplaats, 20.30 uur: Een eindeloze liefde van André Roussin. GENT Kon. Ned. Schouwburg, 20 uur: Paradijsvogels, mirakel spel van Gaston Martens. Mus. van Schone Kunsten, expositie Albert Baertsoen (t.m. 6 jan BERGEN OP ZOOM Luxor, 14 uur: De slaven- koopman 14 j. 16-18.45 en 21 uur Liefde door de achterdeur 18 j. Roxy, 14.30 uur: De ket- tinggangersbende 14 j. 18.45 en 21 uur: Vers vlees 18 j. Expositie, zie onder zater dag. GOES Grand. 20 uur: Bruut ge weld 14 j. GROENENDIJK C. Courtin, prijspiering. HULST Bioscoopgebouw, 14.30 en 20.30 uur: Spartacus 14 j. S. Blommaert, 15 uur: Schieting. P.V .de Herleving, Hoktentoonstelling. P. Leer- aert-Nijs, 10 uur: Prijspiering. P. Wentzler, hoktentoonstel ling. Expositie, zie onder zater dag. KLOOSTERZANDE 't Witte huis, 15 uur: Schie ting. KOEWACHT J. de Guchteneire, 15 uur: Schieting. H. de Vliegher. 9.30 uur: Seriekaarting om ha nen. KOEWACHT (B) R. Klapdorp, 15 u.: Schieting. J. de Guchteneire, 15 uur: Schieting. KRUININGEN Expositie, zie onder zater dag. LAMSWAARDE R. Heyens, 15 uur: Schie- ting. MIDDELBURG City, 14.30 uur: Mickey Mouse jubileert a.l. 20 uur: Klute 18 j. Exposities, zie onder zater- IN Hilversum is de Henriëtte Roland Holstprijs 1972 voor poëzie uitgereikt aan de Am sterdamse dichter Kees Wink ler. OOSTBURG Ledel Theater, 14.15 uur: Concert for Bangla Desh a.l. 16.30 en 20 uur: Blue Movie 18 j. ROTTERDAM De Doelen ('kleine zaal), 14.30 uur: Nederlands Kamer orkest o.l.v. David Zinman. Solist Malcolm Frager (piano). Groote Schouwburg, 20.15 uur: My Fair Lady, m.m.v. Janneke Lacardie, John van Dreelen, Joop Doderer e.a. Hofplein Theater, 20.15 uur: Liselore Gerritsen en Ramses Shaffy. Piccolo Theater, 14.15 uur: Kindertheater Wiedus met Wiedus in de wolken. 20.15 uur: Toneelgroep De Appel. Schouwburg. 20.15 uur: Liebe lei van Arthur Schnitzler door het Rotterdams Toneel. St.- Laurenskerk, 19 uur: Cantate dienst. De Laurenscantorij en. solisten. Het Rotterdams Bach- orkest o.l.v. Barend Schuur man. Aan het orgel Th. Lemc- kert TERHOLE R. van Geertruy. 19 uur: Prijskaarting. TERNEUZEN Luxor, 14.30 en 20 uur» French Connection 14 j. VLISSINGEN Alhambra, 20 uur: Breng de Bismarck tot zinken 14 j. WESTDORPE Expositie, zie onder zater dag. ZUIDDORPE Café Centraal, 15 uur: schie ting. ANTWERPEN Kon. Vlaamse Opera, 14 uur: Faust van Gounod. Gast optreden van de Opéra De Wallonië. 20.30 uur: Balletten. Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 uur: Hobsons dochters, van Harold Brighouse. Expositie, zie onder zater dag. ASSENEDE (B) Expositie, zie onder zater dag. BRUGGE Kon. Stadsschouwburg, 15.30 uur: Sted. Muziekconservatori um, concert door het West vlaams Orkest. Solisten: leer lingen-laureaten. Stadsschool Diksmuide, Heirweg 159, Sint- Andries, 20 uur: Opvoering van De Kleine mijnheer Na gel. van H. Moers door De Valk. GENT Kon. Opera. 14.30 uur: Po- lenbloed 20 uur: Manon. Kon. Ned. Schouwburg, 15 en 20 uur: Paradijsvogels, mirakel spel van Gaston Martens. Expositie, zie onder zater dag. 1 x.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5