m* sm im zm im mum sm vrouw mode eindredactie rieja van aart MOOI ZIJN IN DE FEESTMAAND Is men zelf niet zo handig, dan is er. in de, kennissenkring vast wel iemand, die kan helpen. Een fijne japon zorgt niet alleen voor een mooi uiterlijk. Een leuk kapsel en een goede make-up horen er bij. De kappers gaan steeds meer over op wat lossere, natuurlijke kapsels. De houterige kapsels, waarbij de krullen met bussen lak op de plaats werden gehouden, verdwijnen lang zaamaan. Net zoals een kapsel, is make-up heel persoonlijk. Niet iedereen kan modesnufjes, die ook op dit gebied bestaan, dragen. Omdat kapsels en make-up zo persoonlijk zijn, is het het beste een keer een bezoekje te brengen aan een kapper en een schoonheidsspecialiste. Wanneer zij een maal een advies hebben gegeven zal men in de meeste gevallen zich later zelf kunnen verzorgen. Een fijn kapsel hoort er bij in de feestmaand. Op onderstaande foto blijkt, dat het beslist niet nodig is een stijf kapsel te laten aanmeten, waarbij alle krullen met behulp van enorme hoeveelheden lak op hun plaats worden gehouden. Het loshangende haar wordt naar achter gekamd. Op de kruin en het voorhoofd wordt het haar kort gehouden. Degenen, die door de vorm van hun gezicht beslist een pony nodig hebben, kunnen deze bij een dergelijk kapsel het best zo kort mogelijk houden. Een .avondensemble van een zuiver wollen bedrukte stof in de kleuren groen, blauw en rood op een zwarte achtergrond. Het is een ontwerp van het Franse modehuis Lan- vin. De mouwloze japon heeft een diepe ruguitsnijding. De stola heeft lange franjes ge kregen. Ter afwisseling kan een effen stola of een gehaakt vestje worden gebruikt. Het bijzondere kapsel is van Mods Hair. Ungaro heeft bovenstaande wollen japon ontworpen. Een erg leuk model voor meer sportieve mensen, die niet van ruches en kantjes houden. De japon heeft een v-hals en kimonomouwen en is gemaakt in de kleuren rood, groen en oranje op een zwarte ondergrond. Onder de japon wordt een blouse met lange mouwen gedragen. De japon kan natuurlijk ook zonder iets eronder worden gedragen. De japon en het jasje op de rechter foto zijn af komstig van het modehuis Dior. Het ensemble is ge maakt van een rode wollen stof. Opvallend zijn vooral de brede mouwen van het jasje. Dank zij de eenvoud van de japon zijn talloze combinaties met behulp van onder andere sieraden mogelijk. Op bovenstaande foto een japon van het modehuis Venet. Het is een model, waarmee niet veel valt te com bineren en dat dus niet zo vaak zal worden gedragen als de meeste andere modellen op deze pagina. De japon is gemaakt van een groene wollen crêpe, heeft voor en achter een v-vormige diepe uitsnijding en trompetmouwen, Op de foto links een avondmantel, die misschien niet altijd even praktisch, maar wel enorm mooi is. De mantel is gemaakt van een wollen velours in de kleuren rood en groen. Hij is aan twee kanten draagbaar. De lange handschoenen, die bij het ontwerp van Lanvin worden gedragen zijn rood. Een creatie van couturier Scherrer. De plooirok is gemaakt van een grijze, wollen, flannel stof. Zilveren en roze glinsterende versierselen hebben het jasje een feestelijk uiterlijk gegeven. Het handige van dit ensemble is, dat de rok kan worden gecombineerd met een sportieve trui of blouse. Het jasje kan behalve op de rok worden gedragen op bijvoorbeeld een pantalon met klokkende pijpen. December, maand van cadeaus en feesten. Redenen voor de meeste vrouwen om er extra mooi uit te zien. Hierbij' hoort voor velen ook een nieuwe japon. De Nederlandse vrouw is, wat dat betreft, in de meeste ge vallen erg praktisch en koopt een degelijke winterjapon, die ook dienst kan doen als het geen feest is. Naar lange, feestelijke creaties wordt alleen maar verlangend gekeken. Ze zijn meestal erg duur en kunnen slechts een paar keer worden gedragen. Toch zijn er voor vrouwen,- die iets meer willen dan die degelijke, nieuwe winter jurk, wel mogelijkheden er iets feestelijker uit te zien. Het is dan zaak de nadruk 'niet op de japon, maar op de accessoires te leggen. Een eehvoudige effen rok of japon hoeft niet duur te zijn en er kan enorm veel mee worden gedaan. Ceintuurs, truien en blouses kunnen telkens voor een nieuw geheel zorgen. Een omslagdoek in felle kleuren met lange franjes, of een gehaakt vestje van zilverkleu rige wol kan wonderen verrichten. Sieraden kunnen na tuurlijk ook voor bijzondere effecten zorgen. Veel van deze dingen kan met wat fantasie zelf worden gemaakt.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 15