m «F adverteren adverteren in deze krant f t t f FIETS kwijtgeraakt Mevr. Aarts BAKKEN en BRADEN Daar gaat ie, die snelle Morris Marina. Standaard van 0 tot 80 in 11 sekonden. Maak eens 'n afspraak voor een proefrit bij: Autobedrijf R. de Beule Morris v.a. f8490.- Vind maar eens'n snellere, ruimere auto voor die prijs. EEN JONG ADMINISTRATIEF MEDEWERKER(STER) Stigter Messemaeckers WINKEL met WOONHUIS Axel Afvalwaterleiding Kanaalzone Zeeuwsch - Vlaanderen Gemeente Borsele TE KOOP AANGEBODEN Vrijstaande bungalow Graauw Hulst St.-Jansteon Koewacht Zo dicht bij Nieuwe club parkieten- liefhebbers in W.-Brabant CRM akkoord met twee regionale woonwagen kampen in West-Brabant STEENBERGEN IN HAEVE EINALE KPJ-BEKER Donderdag 14 december 1972 Enige en algemene kennisgeving Met droefheid geven wij U kennis dat vrij on verwacht, na een kortstondige ziekte, in het St.- Ignatiusziekenhuis te Breda is overleden, mijn lieve man en onze zorgzame vader BARTHOLOMEUS JOHANNES ANTONIUS ROVERS echtgenoot van Petronella Mathilda Hoevenaar in de leeftijd van 66 jaar. Lage Z wal uwe: P. M. Rovers-Hoevenaar Kitty Ferdie Lage Zwaluwe, 13 december 1972 Kruisstraat 28. De plechtige Eucharistieviering zal plaatsvinden zaterdag 16 december a.s. om 10.30 uur in de parochiekerk St. Johannes Baptist te Lage Zwa luwe, waarna begrafenis op de r.-k. begraaf plaats aldaar. Vrijdag om 19.30 uur Avondmis. De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Ignatiusziekenhuis te Breda, bezoek vrij dag van 15.00 tot 16.00 en van 18.00 tot 19.00 uur. Samenkomst 's morgens om 10.00 uur Kruis straat 28 te Lage Zwaluwe. Gelegenheid tot condoleren na de begrafenis in rest. Het Veerhuis, E. Vanacker te Lage Zwaluwe In Christus' Vrede is van ons heengegaan onze beminde oom en medebroeder BROEDER GRATIANUS (Petrus Kaas) Overleden te Huijbergen op de leeftijd van 83 jaar en in het 51ste jaar van zijn professie. Mede namens zijn familie: Broeder Reginald Poelstra Alg. Overste van de Broeders van Huijbergen Bergen op Zoom, 12 december 1972 Hoogstraat 23. De Eucharistieviering zal plaatsvinden in de ka pel van Ste Marie te Huijbergen op zaterdag 16 december om 10.00 uur, waarna de begrafenis op het kloosterkerkhof. Het heeft de Heer behaagd tot Zich te roepen zijn trouwe dienaar, de heer EMILE PETRUS MANNENS geboren te Koewacht, 6 december 1896 en over leden te Koewacht 12 december 1972, gesterkt door de Heilige Sacramenten der Zieken. Dit melden U Martha Schaut, zijn echtgenote Denise Mannens, zijn dochter Rudi Mannens, zijn zoon Eduard van Goethem, zijn schoonzoon Marijke en Mathieu van Goethem zijn kleinkinderen Koewacht, 12 december 1972 Nieuwstraat 3. U wordt vriendelijk uitgenodigd de plechtige Eucharistieviering bij te wonen op zaterdag 16 december 1972, om 10.30 uur in de parochiekerk van de H.H. Philippus en Jacobus te Koewacht. (Ned.) Teraardebestelling op de begraafplaats van deze parochie. Rozenkransgebed, vrijdagavond 15 december om 19.00 uur in voornoemde kerk. Zij, die bij vergetelheid geen rouwbrief hebben ontvangen, gelieven deze mededeling als zodanig te beschouwen. DANKBETUIGING Langs deze weg betuigen wij ook namens onze kinderen onze hartelijke dank aan familie, bu ren, vrienden en kennissen voor de vele blijken van belangstelling, felicitaties, bloemen en ca deaus, die wij bij ons 60-jarig Huwelijksfeest mochten ontvangen. J. Schuerman C. Schuerman-Breyaert St.-Jansteen, Hemelstraat 8 Heden ging van ons heen onze lieve en zorgzame man, vader en opa IIUBERTUS ADRIANUS HENDRIKUS MOL op de leeftijd van 61 jaar. J. A. E. M. Mol- Coelijn M. A. H. Stakenburg- Mol J. Stakenburg Thera Hans 's-Gravenhage, 10 december 1972 Houtrustlaan 24. Liever geen bezoek De overledene is opge baard in de rouwkamer van het r.-k. ziekenhuis H. Joannes de Deo, Westeinde 132, alwaar geen bezoek. De gezongen H. Mis van Requiem zal worden op gedragen donderdag 14 december om 11 uur in de parochiekerk van het Allerh. Sacrament, Sportlaan 125, waarna de crematie zal plaats vinden om 12 uur in het crematorium „Ocken- burgh", Ockenburgh- straat, Loosduinen. Gelegenheid tot condo leren na afloop van de plechtigheid in de ont vangkamer van het cre matorium. Mijn dank aan Rijschool P. de Bruin te Heikant voor het slagen bij de eer ste rijproef. W. de Waal. Koewacht, 8 - 12 - 1972. op donderdag 7 dec. aan Sporthal Den Dullaert, Ro de Invicta. Tegen belo ning terug te brengen Lyceumstraat 18, Hulst. Hartelijke dank aan auto rijschool W. van Dorsselaer voor het behalen van mijn rijbewijs bij het le exa men. Mevr. Boone-van Hoof. Hulst, van Ceulenplein 11. braadpannen (BK en DRU) koekepannen (BK en TEFAL) wildbraadpannen frituurpannen braadsledes broodblikken vlaaivormen springvormen maatbekers beslagkommen luxe huishoudelijke artikelen moerwijk 21-winkelcentrum hoge vucht Gentsevaart 79, Kapellebrug. Tel. 01140-2097 ^^BIUtISHlEVttNDhirotMASDCV|COUIW,TO.01UWM4.AUSTIN*TWUMPH'JACUAWA>BMVBMWWS,MO*OVlRi Wij zijn een jong bedrijf op het gebied van verwarmingsinstallaties, dochter van de SHV. Wegens uitbreiding van aktiviteiten hebben wij plaats voor van plm. 18 - 23 jaar Voor deze funktie vragen wij een mulo/mavo-opleiding, praktijkdiploma boekhouden of studerende hiervoor. U kunt schriftelijk of telefonisch solliciteren bij de heer N. Raap. MAGDALEN ASTRAAT 11, GOES TELEFOON (01100)-8923 SHV CENTRUM VAN BERGEN OP ZOOM Bij grote parkeerplaats Voor vele doeleinden geschikt. Direkt vrij te aanvaarden. Brieven onder nr. 24466 bureau van dit blad. een belangrijk onderdeel voor een gezond en modern zakenbeleid een weldoordachte beslissing passend in dit gezonde en modarno valzanhalaid De voorzitter van de Afvalwaterleiding maakt bekend, dat op vrijdag, 22 december 1972, des voormiddags om tien uur in het gemeentehuis te Terneuzen een openbare vergadering van de raad van bestuur zal worden gehouden. Terneuzen, 12 december 1972. De voorzitter, D. J. Oggel. De burgemeester van de gemeente Borsele maakt overeenkomstig het bepaalde in artikel 26 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 15 december 1972 gedurende een maand voor een ieder op de gemeentesecretarie, bureau algemene zaken, te Heinkenszand, ter in zage ligt het door de gemeenteraad in zijn open bare vergadering van 4 december 1972 genomen besluit tot vaststelling van het bestemmingsplan „Nieuwdorp". Bij de vaststelling van dit plan is afgeweken van het ontwerp, zoals dit ter inzage heeft gelegen. Gedurende de termijn van tervisielegging kun nen zij, die zich tijdig met bezwaren tot de ge meenteraad hebben gewend, bij gedeputeerde staten van Zeeland te Middelburg bezwaren in dienen tegen het vastgestelde bestemmingsplan. Gelijke bevoegdheid komt toe aan een ieder, die bezwaren heeft tegen de wijziging, welke bij de vaststelling van het plan in het ontwerp is aan gebracht. Heinkenszand, 14 december 1972 De burgemeester voornoemd, G. H. E. M. van Waes te HOOGERHEIDE, op 600 m2 mooi aangelegde tuin, met garage voor twee auto's. Indeling: woonkamer, 3 slaapkamers, badkamer en moderne keuken. Te aanvaarden op 1 mei 1973. Vraagprijs 120.000, Brieven onder nummer 12014. Optreden. In het kader van de Sint-Nicolaasactie van Stichting Streekcentrum Axel zijn woensdagavond Long Tall Ernie and the Shakers opgetre den. De heren begonnen ruim een halfuur te laat en hun op treden vond plaats voor een te genvallende opkomst. Ongeveer driehonderd jeugdigen waren aanwezig. Het werd niet alleen een tegenvallende opkomst. De groep zelf was ook een flop. Veel herrie en weinig kwali teit. De zanger kon niet boven het geluid van zijn groep uit komen. Carnavalsactiviteiten On der voorzitterschap van Prins Djerk 3 is er vergaderd in de zaal bij V. de Caluwe waar voor zeer grote belangstelling' bestond. Besloten werd een tritsav-ond te houden. Deze zal gehouden worden door de le den die de inwoners van Graauw zelf aan huis komen opzoeken om aan de tritsing deel te kunnen nemen. De prijzen bestaan uit 2 kalkoe nen en 6 fazanten. Op 22 de cember a.s. zal de uitslag van de tritsing bekend worden ge maakt in de zaai bij P. Verras op de Paal. Indien mogelijk zullen nog dezelfde avond de prijzen aan de winnaars, even tueel aan huis, worden be zorgd. Het Land van Hulst Voor de bijeenkomst van de postze gelvereniging Het Land van Hulst, in hotel T. van Ooste, rom te Hulst, was een groot aantal filatelisten opgekomen. Gezien de belangstelling werd er vanzelfsprekend druk ge handeld. Voor de veiling wel ke tot slot werd gehouden be stond eveneens veel interesse, de ongeveer 70 aangeboden kavels gingen vlot van de hand. Schieting In café Seraph. Blommaert te Hulst werd een prijsschieting gehouden op de liggende wip. Waaraan schutters deelnamen. Er werd geschoten op een wip. De uit slag luidt als volgt: De hoogvo gel werd geschoten door V. de Vos te Hulst, de eerste zijvo gel was voor P. de Koster te Graauwse Paal, de tweede zij vogel ging n-aair R. Boone te De Klinge België). De mees te kleine vogels ,4 stuks, wer den geschoten door Th. van Broeck te Kapellebrug. De volgende sohieting Wordt zon dag gehouden. Hometrainwedstrijden Onder geringe belangstelling werden zaterdagavond in café De Ster in Hulst hometrain wedstrijden van de trimelub van wielervereniging Zeeuwsch-Vlaanderen gehou den. De belangrijkste uitsla gen zijn: oudste categorie bo ven 35 jaar: 1. Piet Everaerd 228, 2. Georges van Hoey 229, onder 35 jaar: 1. Gaston Thuy 212, Theo van de Branden 218. Prijskaarting ln café K. Willemse werd een prijskaar ting gehouden waaraan 36 kaarters deelnamen. De uitslag luidt als volgt: 1. Th. de Rijk, Kuitaart-J. de Bleie Hulst, 2. J. Schonenberg Terhole-Fr. de Booy Hulst, 3. Colsen Kui taart-van Helsland Hulst, 4. R. van de Branden Clinge-Fr. Piessens Kapellebrug, 5. D. Neefs Groenendijk-Van Kerk hoven Hulst. NKV De plaatselijke in dustriebond van het NKV heeft in het verenigingsge bouw een vergadering gehou- i den, waarbij onder meer dis trictsbestuurder J. Akkermans U'Ht Terneuzen aanwezig was. In deze vergadering werd vooral gesproken over de pa rasieten onder de werknemers, die hoewel ze niet georgani seerd zijn, toch profiteren van het werk van de vakbonden. Naar aanleiding daa-rvan dien de het bestuurslid J. Blom maert een motie in, waarbij er bij het centraal bestuur op wordt aangedrongen om bij het afsluiten van nieuwe cao's met dit probleem rekening te houden en er zorg voor te dragen, dat deze niet-georga- niseerden op de een of andere wijze toch moeten bijdragen in het werk van de vakbon den. De aftredende bestuursle den J. Blommaert, G. van Dorsselaar en W. Roels wer den herkozen. Schieting Aan de schie ting in de zaal van café Ottjes is door 40 schutters deelgeno men. De hoge vogel ging naar Ph. Vonck uit Kapellebrug. De eerste zijvogel was voor P. Reyns uit Kapellebrug en de tweede zijvogel was voor J. van Dorsselaer uit Kapelle brug. De meeste kleine vogels, vier stuks, werden afgeschoten door Eug. de Wit uit Hei kant. Schietingen Aan de zater- dagschieting in het café Van de Guichteneire is door 44 schutters deelgenomen. De ho ge vogel ging naar O. Saman en de eerste zijvogel naar R. Clapdarp en de tweede zijvo gel was voor P. v. d. Steen, allen uit Koewacht. De meeste kleine voigels werden gescho ten door Em. Herweg uit Hei kant, ni 6 stuks. Aan de zomda<gschie<ting bij A. Kind namen 52 schutters deel. De hoogvogel werd ge schoten door H. Goossens. Bei de zijvogels waren voor C. ,de Footer en A. van Poele en de meeste kleine vogels werden in de wacht gesleept door Alp. Machielsen, namelijk vier stuks. Alle prijswinnaars zijn afkomstig uit Koewacht. Aan de zondagschieting in café Willem Téll bij P. v. d Steen in Koewacht-België hebben 99 schutters deelgeno men. De hoge vogel en eerste zijvogel werden geschoten door V. Aerts uit Stekene en de tweede zijvogel was voor E. v. d. Berghe uit Koewacht. De meeste kleine vogels, vijf stuks, gingen naar K. Rombout uit Koewacht. TERHOLE In het artikel over zendamateur Jan Ottens uit Terhole stond gisteren abu sievelijk vermeld, dat hij er in geslaagd was om met de maan als reflector contacten te leggen met Belgische zenda mateurs. Dit moet zijn: Ame rikaanse zendamateurs. België ligt zo dicht bij de deur, dat het wel lukt om in dit land met zendamateurs in contact te treden, zonder dat daarbij de maan aan te pas komt. Enige specialistenverenigin gen als Sir Hallstroms Parkie ten Kring, Onze Parkieten (een deel daarvan) en nog en kele kleinere verenigingen zijn een belangrijke fusie aan gegaan. West-Brabant speelt hierbij een voorname rol. In de vereniging kunnen le den terecht met een liefhebbe rij in vele soorten van buiten landse vogelsoorten. Hierbij is gedacht aan: A: liefhebbers van Australische parkieten, ook wel grote parkieten ge naamd. Ondanks de grote ver scheidenheid van de mogelijk heden hierin, kunnen zowel de beginnende, de meer ervaren kweker als de grote kweker aan hun trekken komen. B: liefhebbers van de minder be kende Zuidamerikaanse par kieten, een groep die veelal weinig aandacht krijgt doch juist in opgang is. C: de hou ders van de Afrikaanse dwergpapegaaien (de Agapor- niden) een groep welke door de vele kleurmutaties, maar ook door de geringe benodigde ruimten sterk vooruit gaat. D: alle overige soorten als ara's, kakatoes, lories, papegaaien enz. enz. Zelfs vanuit België is reeds belangstelling. Uit het oogpunt van voorlichting zal 11 maal per jaar een gedrukt maandor- gaan verschijnen. Er komen regionale lezingen, dia-avon den, forum- en filmavonden. De contributie is met opzet laag gehouden nl. op f 12.50 per jaar. Reeds zijn een aantal introductie-avonden, waarbij tevens dia's worden getoond, gepland op vijf plaatsen in ons land. waaronder op donderdag 4 januari 1973 te Sprundel. Contactadressen in West-Bra bant: M. van Boxtel, Kerlinge 5, Sprundel, tel. 01653-3185 en M. Wagtmans, Rozenstraat 84. St.-Willebrord. De naam van de nieuwe vereniging wordt: Onze Parkietenliefhebbers. (Van een onzer verslaggevers) BERGEN OP ZOOM-RCibS- ENDAAL Het ministerie van CRM gaat akkoord met de stichting van twee regionale woonwagencentrums in West- Brabant bij Roosendaal en bij Bergen op Zoom. Een verte genwoordiger van het ministe rie heeft dat woensdag meege deeld tijdens een bijeenkomst met onder meer vertegen woordigers van het woonwa- genwerk in Bergen op Zoom en Roosendaal. Roosendaal kan nu onmid dellijk beginnen met de aan leg van zijn regionale kamp, Volgens voorzitter Oostendorp van de stichting katholiek woonwagenwerk Roosendaal is het zelfs mogelijk in het voor jaar te beginnen. Bergen op Zoom is nog niet zover. Voor het kamp dat bij de Wouwse Tol zou moeten komen zijn de gronden nog niet aangekocht, terwijl een bestemmingsplan ontbreekt. (Van onze sportmedewerker) BREDA De bekerwed strijd tussen Standdaarbuiten en Steenbergen 1 was het eni ge KPJ-voetbaltreffen in het voorbije weekend. De wed strijd werd in Steenbergen ge speeld. Een week eerder had Standdaarbuiten in Steenber gen haar uitwedstrijd met 2 4 gewonnen. Steenbergen 1 was versterkt met enkele spe lers van het goed draaiende tweede elftal en walste vanaf het begin in een hoog tempo op de Standdaarbuitenveste af. Dat resulteerde bij de rust in een 21 voorsprong, waarbij aangetekend dienit te worden dat het tweede doelpunt van Steenbergen wellicht ten on rechte was toegekend door de overigens goed leidende scheidsrechter. Volgens velen ging de bal net naast het doel in plaats van er in. In de spannende tweede helft werd de score opgevoerd tot 41, waarna Standdaarbuiten ver diend tegenscoorde. Een ver lenging hing in de lucht maar drie minuten voor het einde trof een kogel van Steenber gen de roos. Zé vroegen een jongen van 18, le namen mij. „Medewerker 15) gevraagd voor licht administratief werk". Zo ongeveer stond het in de krant. Ik heb erop geschreven, hoewel ik iets ouder ben: zevenenzestig. Ik ben bejaard, ja. Maar nog gezond en niks hulpbehoevend. Ik wil gewoon werken. Onder de mensen zijn. Contact houden met het échte leven. Velen van mijn collega-ouden-van-dagen zijn net zo eigenwijs als ik. Ze willen óók werken. Babysitten. Inpakken. Sorteren. Controleren. Telefoon aannemen. Administreren. Corrigeren. Boekhouden. Het geeft eigenlijk niet wat. Wellicht kunt u één van hen gebruiken, Voor een uurtje of een paar uurtjes. Voor hele of halve dagen. Incidenteel of regelmatig. Ja? Plaats dan een annonce in de krant. Met onderstaand vignet. (Het blad waarin u gaat adverteren heeft het in zijn bezit). Men weet dan dat het om oudere werkkrachten gaat. 1.342.567 Nederlanders zijn bejaard. Niet verjaard. PubllKatie aangeboden door dit blad, in samenwerking met de Stichting Ideële Reclame SIRE

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 4