De rijkste stakers aller tijden Hoger betaalden willen niet extra matten Rijksrecherche onderzoekt klacht Marokkaan NOG MEER STRAE VOOR TIMOTHY DAVEY GROTE VERDEELDHEID IN ADVIEZEN AAN KONINGIN „Geen sprake van patrouille in Indische oceaan" Ruppert )e>relFci Voorpret WEL ACHTER CENTRAAL AKKOORD Besprekingen in Helsinki tot half januari verdaagd DE KOSTER ANTWOORDT OP KAMERVRAGEN Defensie-order voor jeeps bij DAF Gezinsfles Santomei koffiemelk J vanJ95~ voor 185 Minst slechte oplossing binnenland I-tttTmÏTmÏT*J| AMBTENAREN Namen Communisten BIESHEUVEL Dinsdag 12 december 1972 9 (Van onze correspondent) BRUSSEL Het is niet waar dat de bijna 10.000 Europese ambtenaren die op dit moment in staking zijn, ais één man de biezen en de ski's gepakt heb ben en met nog wat snipper en vakantiedagen op zak naar de wintersport getogen zijn, waarvandaan ze na Driekonin gen wel eens zullen terugke ren om te kijken of die loons verhoging van 11,2 procent er nu verdorie eindelijk door is. Het is ook in strijd met de waarheid te beweren dat de Europese ambtenaren de ben zine zo goed als gratis en de jajem voor een gulden per liter krijgen. En wie zegt, dat de Europese technocraten vakidio ten zijn, die halve dagen wer ken maar voor hele dagen be taald worden, die liegt perti nent. De Europese ambtenaar is een ontheemde en veel geplaagde, een hoog gekwalificeerde en dan ook dik geld verdienende man voor wie een lans gebro ken dient te worden. Hij is een man ook, die de hemel mag weten op welke manier aan een vals imago is gekomen. En dat terwijl het een onomstote lijk feit is dat, als ons „Europa der zes" reilde en ons „Europa der negen" nu reilt, zulks niet mede, maar voor het grotere deel te danken is aan het uit stekende werk dat dat leger van Euro-ambtenaren ver richtte en verricht. En dat deed en doet onder moeilijke omstandigheden. De malaise die als een lauw- nalte deken over het integre rende Europa ligt, hindert de allerdirectst betrokken Euro pese ambtenaren natuurlijk het meest. De lidstaten weige ren een echte en pure integra tiepolitiek te voeren. De huidi ge Europese gemeenschap is een provisorium en een voort durend compromis. De raad van ministers functioneert niet. De commissie staat met de rug tegen de muur. De inte gratie van een werelddeel zal wel een kwestie van jaren en jaren moeten zijn en de weg zal over bergen en door dalen voeren. Dan zitten we nu in een diep en mistig dal. Dat verlamt en frustreert het Eu ropese ambtenarenapparaat, dat het moet ooit eens ge zegd worden het kostbaar ste instrument en de grootste kracht is waarover het naar eenheid strevende „Europa der negen" beschikt. De Europese ambtenaren heb ben in de loop der jongste Eu ropese tijden ook uitgeblonken in het staken. Om hun loonei sen kracht bij te zetten, maar daarom niet alleen. Om van die periodieke troubles en sta kingen af te komen ging men maart van y dit jaar aan een grote tafel zitten. Men kwam er uit en voor de duur van drie jaar werd met de raad van ministers een regeling op gezet aan de hand waarvan berekend zou worden met hoe veel procent de salarissen jaar lijks opgetrokken zouden moe ten worden om bij te blijven. Geen automatisme, maar een overeenkomst waarmee te wer ken viel. Nou, de eerste keer de beste dat een en ander in werking zou treden en toege past zou worden, trekken Frankrijk en West-Duitsland het gegeven woord ..terug. In- flatiebestrijding was de stok die op de rug der Euro-ambte naren neerkwam. En die slag kwam zo hard aan dat de ambtenaren naar het schild der staking grepen. De Europese commissie stond en siaat aan de zijde van haar ambtenaren, maar de raad van ministers wilde van geen wij ken weten. Mansholt vloog naar Bonn, dreigde met het ontslag der commissie die per 1 januari toch heengaat. Niets hielp. De Europese gebouwen zijn verlaten en de stakers houden de wacht. Ergens in een van de zalen zijn de mi nisters van landbouw bijeen, maar zij kunnen zonder tolken en expérts geen suiker van rijst en geen biet van kropsla on derscheiden. Men kwam tot een bod van 9,4 procent, doch de inderdaad verontwaardigde ambtenaren hielden voet bij stuk en de wijsvinger bij 11,2 procent. Mansholt mikt nu op het Hof van Justitie te Luxem burg. Loonlijsten zeggen niet alles Nemen we daarom een Euro- pa-ambtenaar in de rang van hoofd-administrateur, hetgeen hoog is en intern aangegeven wordt met a5. Zo'n man strijkt als hij getrouwd is en zijn hu welijk gezegend werd met twee kinderen na een tiental dienstjaren ongeveer 65 000 Belgische frank per maand op. Netto, wel te verstaan. Dat is met alles en ook met de belas ting ér af. Dat komt neer op een 4750 schone guldens per maand. Een som waar vele toch voorwaar ook flinke ke rels twee en drie maanden voor moeten werken. En een lager ambtenaar, zeggen we een commies in de rang van b5, ontvangt gehuwd met twee kinderen na tien jaar ongeveer 40.000 frank ofwel 2900 gulden netto per maand. Ook nog al tijd een smak geld. Zelfs ais die smak verdiend wordt door topkrachten die in moeilijke omstandigheden uitstekend' werk verrichten in een dure en met het uur duurder wor dende stad. Europese ambtenaren verdie nen dus veel geld. Maar daar mee is de baard dan ook vrij wel af. Diplomaten genieten naast hun ook aanzienlijk sa laris buitendien en om onna speurlijke en toch niet te rechtvaardigen redenen nog eens van opzienbarende huur- vergoedingen, van benz ne voor een krats, van belasting vrije drank en noem het ver der maar op. Bij de Europese ambtenaren ligt dat anders. Geen belastingvrije benzine, maar wel een particuliere overeenkomst met de Fina- groep. die de EEG-broeders eer sorting geeft van ongeveer tien procent. Verder tweemaal in totaal geen voorraad waar mee je een\vat jolige bruiloft bestrijdt. Tenslotte een aparte EEG-winkel waar men tegen wat aan de lage kant gehouden discount-prijzen kan inkopen. Auto's worden voluit betaald en dat geldt voor de autobelas ting. Het fraaie EEG-Europa- autonummer biedt geen voor delen. Zo is de situatie. Brus sel is geen sprookje en de Eu ropese ambtenaar geen prins, meer een stads jonker. Intussen werd weer eens dui delijk dat de raad van minis ters geen echt geïntegreerd Europa wil en men met het enige echte en onmisbare stuk Europa dat het Brusselse amb tenarenapparaat vormt blij in zijn maag zit. De raad zal achteraf het giganteske Brus selse kantoor liefst draaiende houden met nationale ambte naren uit de negen landen, die na een Brusselse tijd van drie of vier jaar weer terugkeren naar eigen hoofdstad. Dat zou een fraaie strik binden om het per jaar gelegenheid tot de Europa der vaderlanden en het aankoop van spiritualiën tot een bedrag van 900 frank per keer. Maar zelfs als dan een fles cognac maar een tientje kost, koop je voor 1800 frank tijdperk der holle frasen ver lengen tot sint-juttemis. De rijkste stakers aller tijden sta ken intussen naarstig voort. Het recht is aan hun zijde. Op de partijvergadering van de PvdA, die dit weekeinde is gehouden, is over de KVP in wat vriendelijker bewoordin gen gesproken dan de laatste tijd in het socialistisch kamp ge bruikelijk was. Geen wonder: De droom der progressieven als minderheidskabinet te kunnen regeren is alleen te verwezen lijken als de KVP zich welwillend tegenover zo'n kabinet op stelt. Zakelijk gezien zou 't meest logische zijn als de progressie ven de KVP zouden vragen als volwaardig bondgenoot met hen tn zee tè gaan. Dat kunnen Den Uyl c.s. echter niet vragen: Men zit vastgebakken aan de congresuitspraak. Dat er alleen geregeerd mag worden met partijen met wie vóór de verkie zingen bindende afspraken zijn gemaakt. Dat is niet gebeurd met de KVP want die wilde van afspraken vooraf niets weten. Een zotte situatie, met de KVP mogen de progressieven niet regeren; zonder de KVP kunnen ze niet regeren. En dus zit er voor de PvdA niet veel anders op dan de KVP beleefd te ver zoeken een progressief beleid zoals dat heet zakelijk te be oordelen. Als tegenprestatie zou dan t.z.t. bekeken kun nen worden of de KVP alsnog in het verbond der progressie ven opgenomen zou kunnen worden. Het lijkt niet waarschijnlijk dat de KVP op deze vrijage zal ingaan. De KVP, danig aangeslagen door de stembusnederlaag, is nog lang niet klaar met het intern beraad. Krachten ter lin ker en ter rechterzijde zijn doende de partij weg te trekken uit haar centrumpositie; het is nog lang niet zeker wie dit touw trekken winnen zal. Gezien deze situaie kan de KVP zich op dit moment noch tot de VVD, noch tof de PvdA bekennen. Bovendien kan geen enkele part:[ met enig zelfrespect de me dedeling accepteren dat-t.z.t. wel eens zal worden bekeken of zij betrouwbaar genoeg is om als volwaardig bondgenoot aan vaard te kunnen worden. Gezien de verkiezingsuitslag en het partijpolitiek geklungel der laatste jaren lijkt een extra-parlementair kabinet op het ogenblik de minst slechte oplossing. Zo 'n kabinet, bestaande uit figuren die geen duidelijke binding hebben met bepaalde politieke partijen, een kabinet dat geen bindende afspraken maakt met fracties, geldt als een bewijs van politiek onvermo gen van de bestaande partijen. Die kwalificatie is juist .De he ren hebben het er dan ook naar gemaakt. (Van onze redactie binnenland) ROTTERDAM De rijksre cherche gaat een uitgebreid onderzoek instellen naar aan leiding van de klacht van de 24-jarige Marokkaan Abdislam Sbaiti uit Brussel over mis handeling door vier Rotter damse politiemannen. De Rot terdamse officier van jusitie mr. J. D. de Jong heeft beslo ten de rijksrecherche in te schakelen op grond van het rapport dat de Rotterdamse po litietop heeft uitgebracht over de gebeurtenissen op het bu reau van de vreemdelingen dienst vorige week zondag. Het onderzoek van de rijks recherche zal moeten uitmaken of er sprake is geweest van strafbare feiten. Als die straf bare feiten worden aangetoond dan zal mr. De Jong een ver volging instellen. Volgens Sbaiti is hij vorige week zondag op het bureau van de vreemdelingendienst ln Rotterdam door vier politie mannen zo ernstig mishandeld dat hij verwondingen in het gezicht en een gebroken neus been opliep. De in Brussel wonende Sbai ti hij is daar tramconduc teur was zaterdag 2 decem ber naar Rotterdam gekomen om zijn 16-jarige broer te be zoeken .Deze jongeman, even eens woonachtig en werkzaam in de Belgische hoofdstad, was diezelfde dag in Rotterdam door de marechaussee aange houden omdat hij geen pas poort bij zich had. Toen Ab dislam Sbaiti hoorde dat zijn broer in Rotterdam vastzat, reisde hij hem met diens pas poort achterna. Volgens de politie zijn er moeilijkheden op het bureau ontstaan omdat Sbaiti weiger de zfjn eigen papieren en die van zijn broer te laten zien, Sbaiti heeft echter verklaard, dat hij het paspoort van zijn broer alleen maar aan de po litie wilde geven als hij de toezegging had gekregen dat de jongen zou worden vrijge laten. Volgens de politie raakte Abdislam Sbaiti op een gege ven moment zo opgewonden dat hij op de grond ging liggen en begon te trappen en te slaan. Een van de vier politie mannen die probeerde om hem onder controle te krijgen was, aldus een eerste verkla ring van de politie, gedwongen om een gummiknuppel te ge bruiken. Omdat Sbaiti zich plotseling omdraaide kreeg hij een klap op zijn neus in plaats van op eon van zijn armen, aldus de Rotterdamse politie (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Hoewel de hoger'betaalden, verenigd in de Nederlandse centrale van hoger personeel, wel achter het vorige week gesloten centraal akkoord inzake in- flatiebestrijding staat, is men niet bereid volgend jaar ex tra te matigen. Dat heeft de secretaris van de centrale mr. Van der Werf meege deeld. Donderdag heeft de centrale over deze zaak een gesprek met minister Boers- ma. Dan komen ook de verte genwoordigers van de vrije beroepen, verenigd in de fe deratie van organisaties van intellectuele beroepen. Ook in leningen van artsen, notarissen, accountants etc. voelt men maar bitter weinig voor een extra-matiging volgend jaar. Men wil wel gehoor geven aan de oproep van de werkgevers en werknemers in het centraal akkoord dat ook niet-loontrek- kenden tot de inflatiebestrij- ding moeten bijdragen. Maar de noodzaak van een extra-matiging van het inko men ziet men niet in. Als argument daarvoor voert men onder meer aan dat in het centraal akkoord alleen maar aan de hoogste inkomens een extra-matiging wordt ge vraagd. Onder hoogste inko mens verstaat de centrale niet de eigen leden. Verder wordt het hoger personeel via de ho gere belastingen en de sterk gestegen premiedruk voor de sociale voorzieningen tocih al „ernstig gepakt". Tenslotte, aldus de centrale, leveren de ambtenaren ook geen extra-bijdrage aan de matiging. Overigens is het niet uitge sloten, dat de ambtenaren vol gend jaar wel degelijk extra zullen moeten matigen, althans de hogere ambtenaren. Met na me minister Boersma is daar een fervent voorstander van. Minister Geertsema, die ook ambtenarenzaken behartigt, schijnt door niet zoveel voor te voelen, omdat de ambtena ren toch al zo ontstemd zijn over het regeringsbeleid inza ke de spreiding van de rijks diensten en de voor volgend jaar gevraagde bijdrage aan het pensioenfonds. OP de autoweg Milaan-Laghi zijn maandag bijna 80 auto's betrokken geraakt bij een ket tingbotsing in dichte mist. Er zouden zeker vier doden en 30 gewonden zijn. Op de plaats van het ongeluk bedroeg het zicht niet meer dan ongeveer tien meter. 0 In het Reuzengebergte, ca. 150 km ten noordoosten van Praag is de winterrecreatie op volle gang gekomen. Vele Tsjechoslowa- ken brengen hier de weekeinden en wintervakantie door. (ADVERTENTIE) Als u nog nooit kennis hebt gemaakt met de prima Philips batterijen, vraag dan eens een demonstratie bij uw handelaar. ANKARA (DPA) De Britse schooljongen Timothy Davey, die wegens het smokkelen van verdovende middelen in Anka ra tot zes jaar en drie maanden gevangenisstraf werd veroor deeld, heeft er nog zes maan den en drie weken bijgekregen. De rechtbank bevond hem schuldig aan overtreding van het gevangenisreglement en de Turkse passenwetgeving. De 16-jarige Timothy had drie maanden geleden een vluchtpoging ondernomen toen hij in een opvoedingsgesticht zfjn straf uitzat. Bij de grens met Syrië werd hij gearres teerd. De Duitser Hermann Rolf die Timothy op verzoek van diens moeder geholpen had bij de ontvluchting, werd tot drie maanden gevangenisstraf ver oordeeld. Hij werd echter op vrije voeten gesteld omdat hij zijn "'straf in voorarrest heeft uitgezeten. Op de laatste dag van het proces heeft Timothy zijn moe der ervan beschuldigd dat zij hem met dreigementen ge dwongen had uit zijn gevan genschap te' vluchten. (ADVERTENTIE) Iemand had een kamertje van zijn transistor verhuurd aan vier aardige Philips batterijtjes. Maar ze waren wel luidruchtig. (Van onze redactie buitenland) HELSINKI De voorberei dende besprekingen voor een Europese veiligheidsconferen tie in Helsinki worden vanaf komende vrijdag verdaagd tot 15 januari Daarover hebben de delegaties van 34 landen in de Finse hoofdstad maandag overeenstemming bereikt. De overeenstemming kon slechts tot stand worden ge bracht n; krachtig touwtrek ken tussen oost en west. Maandagmiddag nog had de Russische delegatie haar me ning vertolkt dat men aan de publieke opinie verschuldigd is dat „met het werk voort gang wordt gemaakt". De Rus sen wilden de gesprekken pas op 23 december verdagen tot 3 januari. Van westerse zijde heette het daarop dat de pu blieke opinie met recht een zorgvuldige voorbereiding voor een veiligheidsconferen tie verwacht. (Van onze parlementarie redactie) DEN HAAG De fractieleiders van de politieke partijen in de Tweede Kamer hebben het de koningin bepaald niet gemakkelijk gemaakt. Uit hun gisteren gepubliceerde ad viezen aan het staatshoofd over de vorming van een nieuwe regering blijkt pas hoe groot de verdeeldheid eigenlijk is. Zo kwamen niet alleen de drie christeliike partijen met een verdeelde stellingname. ook binnen de 3 progressieve partijen kan men verschillen aanwijzen. Opvallend is ook, dat slechts één partij uit het kabinet-Biesheuvel een prolon gatie van die regering voor staat: de VVD. De drie chris telijke partijen en ook de se- mi-socialistische partner uit het eerste kabinet-Biesheuvel. DS'70, zien een herstel van de oude coalitie niet zo zitten. Dat zien wel splinterpartijtjes als de SGP van dominee Abma, het GPV van de heer Jongeling en de conservatief-katholieke splinter van leraar Klaas Beu ker. Op zichzelf is dat niet zo vreemd omdat met name SGP en GPV zowel het eerste kabi net-Biesheuvel als het de laat ste maanden opererende romp- kabinet van dezelfde naam praktisch altijd hebben ge steund. De fractieleiders van de splinters proberen nu echter volle winst te slaan uit de ver kiezingsuitslag. Nu de oude vijf-partijen-coalitie op slechts 76 zetels in het parlement kan rekenen bieden de drie partij tjes hun medewerking aan mits die oude herstelde coalitie aan een aantal voorwaarden zal vol doen. Is de vorming van een vijf- partijenkabinet onmogelijk, dan moet er volgens SGP en GPV een extra-parlementair kabi net komen, waaraan alleen de drie christelijke partijen, VVD, en DS'70 mogen deelnemen. Rond het noemen van namen van de te benoemen informa teur bestaan veel misverstan den. Zo blijkt achteraf dat geen enkele fractieleider in het schriftelijk advies aan de ko ningin de naam heeft genoemd van prof. De Gaay Fortman sr., hoewel deze door het staats hoofd wel als eerste kandidaat is aangezocht. De huidige informateur Rup- pert is maar door één fractie leider voorgedragen en wel door Berger van DS'70. Steen kamp is door drie partijen voor gedragen en prof. Zijlstra van de Nederlandsche Bank door twee partijen. Drs. Joop den Uyl tenslotte kreeg het „ver trouwen" van vijf (linkse) par tijen. Interressant noemde mr. Rup- peirt het advies van de CPN. Daarin wordt namelijk aange drongen op het verkrijgen van helderheid over standpunten binnen de PvdA over zaken als grondwet en kiesstelsel, loon vorming, EEG, NAVO en op slag atoomwapens in Nederland. De communisten vinden het onontbeerlijk van de PvdA te horen, op welke punten men de specifieke D'66-wensen wil terugdraaien nu die partij (Van land) onze redactie binnen- DEN HAAG Er is geen sprake van plannen voor re gelmatige patrouilles van een Brits-Nederlandse vlooteen- heid buiten Navo-gebied. Wel zijn er plannen voor een geza menlijke vlagvertoon- en oe- fenreis van eenheden van bei de marines naar het Verre Oosten. Minister De Koster (Defensie) antwoordt dit, me de namens minister Schmelzer (Buitenlandse Zaken) op vra gen van de Tweede-Kamerle den Stemerdink, Dankert en Van der Stoel (allen PvdA). Als in de Navoraad eventue le taken van Saclant in de Indische Oceaan en de zuide lijke Atlantische Oceaan ter sprake zouden komen zal het demissionaire kabinet geen beslissing nemen, maar een af wachtende houding aannemen, zo verzekert minister De Kos ter. Datzelfde geldt met be trekking tot een eventuele uit breiding van het verdragsge- bied. Wat betreft de voorgenomen Brits-Nederlandse vlagvertoon en oefenreis deelt de minis ter nog mee dat vlagvertoon- bezoeken zijn gepland aan ha vens in o.a. Perzië, Indonesië, Australië, en Nieuw Zeeland. In Zuid-Afrika moet alleen brandstof worden geladen. De Navo staat buiten deze reis. Ze is een zuiver bilaterale aange'•nbeid. zwaar heeft verloren. Als de PvdA daarvoor wat CPN-pun- ten in het linkse regeerakkoord opneemt, zijn de communisten bereid het minderheidskabinet- Den Uyl volledig te steunen. (Vervolg van pagina 1). Pas als deze mogelijkheid helemaal van de baan is moet de informateur zich wagen aan de kansen voor een minder heidskabinet, waarbij de heer Wiegel bepaajd niet denkt aan een progressief minderheids kabinet maar meer aan een, bestaande uit confessionele partijen en de VVD. Voorlopig denkt de VVD-fractieleider helemaal niet aan de moge lijkheid van een extra-parle mentair kabinet, ondanks de brief die drie eerste kamerle den aan een aantal belangrijke politici heeft gezonden en waarin een beroep wordt ge daan op die politici te zorgen voor een extra-parlementair- dan wel nationaal kabinet. De liberale senator De Wil de is een van de onderteke naars van die brief, de socia list Meester en de KVP-voor- zitter De Zeeuw beide ande ren. Wiegel vindt deze actie vanuit de Eerste Kamer echter „niet verstandig". Het politie ke beleid ten aanzien van de kabinetsformatie moet volgens hem door de fracties in de Tweede Kamer worden be paald. Demissionaire premier en fractieleider van de AR heeft de indruk dat Ruppert zijn onderzoek grondig en serieus verricht. „Ik neem ten opzich te van het minderheidskabi net-Den Uyl hetzelfde stand punt in als Andriessenf geen parlementaire bijwagen zijn van zo'n kabinet. Ik heb geen behoefte aan de constructie- Den Uyl. Ik wil verder nog geen voorkeur uitspreken", al dus Biesheuvel. Mocht de cri sis zo lang duren dat hij moet kiezen tussen kabinet en ka mer dan kiest hij voor zijn verantwoordelijkheid als de missionaire premier en zal hij aftreden als AR-fractielei- der. V iy i? Ziet u het ook zo donker in? Nog zo'n dag of tien mensen, dan valt er hoogstens tussen de late ochtend en de vroege middag nog wat te verdienen voor lieden die slechts het daglicht kunnen verdragen. Dan hebben we immers de kortste dag, nietwaar. ...en de langste nacht, fluis terde de bruid, maar dat is een oud grapje. Pierre Lardinois wordt de Nederlandse man in de Euro pese top, maar ik heb er een hard hoofd in. Die buitenlan ders verslijten hem vast voor een Fransman of op z'n best voor een verdwaalde Waal. Wat wil je, met zo'n naam'. NAC: De oud gedaan. Jong geleerd is Eigenlijk is de VPRO te groot voor het Servet en te klein voor het laken. Gehoord tijdens een over winningsfeestje van de VVD: Pien waar is mijn feest neus? Gepikt: ,God zag dat het goed was, maair dat is lang geleden", (uit Hervormd Ne derland, dat ene Wim Gijsen deze woorden laat zeggen -fr Muiden roept luid: Onze ruiten aan gruizels! Dat loopt de spuigaten uit. Dat kruit moet d'ruit! Wat een ui-en hè? Maar die Lui zitten ermee. Oegandezen: zeggen. Ja en Amin De Benelux, dat kent u, nietwaar? Hebt u zich al gere aliseerd dat twee van de drie regeringen daarvan demissio nair zijn, d. w. z. de lopende zaken afhandelen totdat er een nieuw kabinet is gebrouwen. Maar je merkt gewoon geen verschil. Wat ons eigen landje be treft. de laatste regeringen hebben eigenlijk nooit veel meer gedaan dan de lopende zaken afhandelen. De zaken die men ook wel .business" pleegt te noemen, bedoel ik. En die zaken lopen goed. In België is het niet veel anders, maar daar zwijg ik verder over, anders denken ze weer dat het zo'n Belgenmop wordt. Tot morgen. MERIJN DEN HAAG (ANP) Het ministerie van Defensie heeft bij Van Doorne's Automobiel fabrieken (DAF) twaalfhon derd koeriersjeeps besteld. Met de order is een bedrag van ongeveer f 11 miljoen ge moeid. De koeriersjeeps (type 66-ay) zijn speciaal voor mili tair gebruik omgebouwde per sonenauto's van het type DAF- 66. Zij zijn bestemd voor de landmacht, zo heeft de Leger- voorlichtingsdienst desgevraagd meegedeeld. (ADVERTENTIE) December een dure maand? Ja, maar dat geldt niet voor alles, De lekkerste koffiemelk is tot 16 december extra voordelig. Kijkt u maar. Een ZNZ-produkt

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 9