RAAD BEHANDELT BEGROTING 1973 Plan voor 110 woningen in de maak RODE KRUIS ZEELAND ZIET TERUG OU SUCCESVOLLE ACTIE Voorstel over kerncentrale UITVAL TEGEN PROGRESSIEVEN Kritiek op voorlichting Lijst met prioriteiten Tehuis voor gastarbeiders officieel geopend BEROEP OP GEMEENTEFONDS PLANTJE VAN „WANTROUWEN" Culturele raad houdt subsidie aan BESTUURSLEDEN VV KRUININGEN BLEVEN TOCH Dienstbetoon aan Vlissingse blinde stad streek Voorwaarde: meer medewerking SINTERKLAAS Aanrijding met veel schade CONCREETS Goes Hansweert Samenvatting P.v.d.A /PPR KVP SGP Voor Landscliaps- reservaat Dinsdag 12 december 1972 6 markten GOES, 11 december Groenten: per stuk: kropsla II 2022, Cll. Bloemkool 5 per kr 86, 6 per kr 7596, 7 per kr 56, afw. 1960, per kg: aardappelen 2126, witlof All 103—139, Bil 112—137, groene sav. kool 4155, rode kool 2022, C II. Bloemkool 5 per All 66—71, Bil 30—42, andij vie 67, veldsla 41100, prei 1823, uien 47, stek 15, krO' ten 31. GOES, 8 DECEMBER Marktbericht Groenten: per stuk: Kropsla 2 1921, C 10. bloemkool 4 per kr. 103, 5 per. kr. 96, 6 per kr. 7091, 7 per kr. 60, afw. 20-82, per kg: aardappelen grote 2326, To raaten A2 69, C2 37. Witlof A2 135, Groene sav. kool 2 51. Rode kool 8%26. Spruiten A2 5675, B2 15—31. Veldsla 5794. Prei 1123. Uien mid del 36—44, stek 20. Vismijn Breskens 10216 kg. export garnalen f 4,57 - f 5,97. 0396 kg pellerij garnalen f 4,65 - f 5,37, 5889 kg bot f 0,59 - 1,28. 435 kg schar f 2,03-2,62. 756 kg schol f 2,31 - 2,59. 227 kg tong f 10,49 12,06. 17 kg tarbot f 6.20 - 7,08, 26 kg griet 3,62-6,15, 51,989 kg kabeljauw 77 - 3.36, 2432 wijting 81-2,32, 4 kg rog 2,58, 2 kg zalm 8,52. 7 kg haai 6,99, 2 kg tongschar 4,21. ROTTERDAM, 11 dec Aanvoertotaal 1504, slacht- runderen 1123, varkens 381, Prijzen (in guldens per kg) koeien 5,40-5,85 le kwal; 4,70- 5,15, 2e kwal; 4,55-4,65, 3e kwal. Vaarzen 5,90-6,45 le kwal, 5,20-5,65 2e kwal; stie ren 6,55-7,00 le kwal, 6,15-6,45 2e kwal; worstkoeien 4,55- 4,65; varkens 2,87-2,89 le kwal, 2,85-2,87 2e kwal, 2,80- 2,85 3e kwal; slachtzeugen 2,37-2,42; zware varkens 2,67- 2,17. Overzicht (resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrun- -déren groot-stroef-gedrukt; varkens iets ruimer-vlug-goed prijshoudend,' enkele prima's boven notering. (Van onze correspondent) KRUININGEN In hotel De Korenbeurs hield de v.v. Kruiningen een buitengewone algemene ledenvergadering, Deze vergadering was noodza kelijk, doordat enkele leden van het bestuur hun functie beschikbaar hadden gesteld in verband met het feit dat de 250 leden tellende vereniging, alle werkzaamheden liet neer komen op de ruggen van de bestuursleden. Voorzitter F. Glerum dankte aan het begin van de vergade ring de scheidende secretaris A. Schouwenaar, die naar el ders ging vertrekken. Hij bood hem een vaantje aan. Verder wilden aftreden voorzitter Glerum, mevr. W. Komejan-v. d. Vrede, de heer W. v. Velzen en vice-voorzit ter A. Dek. De heren Dek en Glerum gaven tijdens de ver gadering te kennen aan te wil len blijven indien aan ver schillende van hun eisen zou worden voldaan. Hierin stem de de vergadering toe. Er zal een spelersraad ko men, waarin zitting hebben de aanvoerder een één speler van elk elftal. Tevens zal men zo snel mogelijk zien te komen tot de oprichting van een jeugdcommissie. Het bestuur werd als volgt samengesteld: voorzitter J. Glerum, vice- voorzutter A. Dek, secretaris T. Neeskens, bestuursleden J. Boone, H. Stevense, F. Nieu- wenhuyze, C. v. Paasschen, J. Kok, C. Wisse. Dit bestuur zal aaqljjijven tot de algemene le denvergadering van volgend jaar mei. (Van een onzer- verslaggevers) HEINKENSZAND De woningbouwstichting Borse- le gaat het volgend jaar de bouw van 110 woningwetwo ningen voorbereiden. De stichting heeft ze ook al over de verschillende kernen ver deeld: 20 in Heinkenszand, 44 in 's-Gravenpolder, 10 in Borssele, 18 in 's-Heeren- hoek en 10 in Ovezande en 8 in Hoedekenskerke. Dit vertelde wethouder A. M. Jansen gistermiddag in de gemeenteraad naar aanlei ding van vragen bij de be handeling van de begroting van 1973. „De woningbouw in Hoede kenskerke", aldus wethouder Jansen, „moet gezien worden in het licht van de krotoprui ming. De woningstichting is van plan de woningen te bouwen in de gaten die door de sane ring in de Kerkstraat -zijn ont staan". De heer Jansen vertel de de raad verder dat er plan nen bestaan in het bestem mingsplan Watervliet te Hein kenszand 32 bejaarden wonin gen met een verzorgingspost te bouwen. Voor dit bestem mingsplan bestaat overigens, zo vertelde hij, bij verscheidene beleggers veel belangstelling. De grond in bestemmingsplan Oost 2 te 's-Heerenhoek zal als het zo door gaat, weldra zijn uitgegeven. In de meeste an dere kernen is nog voldoende grond aanwezig. In zijn antwoord op de ver schillende opmerkingen in de verschillende fracties wees burgemeester G. H. E. M. van Waes erop dat er tussen raad en college van b. en w. een sfeer van vertrouwen aan het groeien is. „Er is natuurlijk wel kritiek, maar dat is goed. Een kritische begeleiding heb ben we als college nodig. Maar we moeten er wel aan denken dat we voor een gemeenschap pelijke taak staan", aldus de burgemeester. „Daarom moeten we ook de realiteit in het oog houden", zo vervolgde hij. „We kunnen als gemeente niet als sinterklaas aan allerlei kernen of groeperingen cadeautjes ge ven. Dat moet ergens vandaan komen". Daarmee doelde hij op het wensenpakket dat de PvdA/PPR-fractie in zijn al-ge mene beschouwing naar voren had gebracht. „Alle wensen zijn niet te honoreren. Een toezeg ging voor de ene groep gaat ten koste van de andere. U kunt dergelijke wensen eigen lijk alleen maar indienen als u erbij zegt waar we het geld vandaan kunnen halen", aldus de heer Van Waes. De beide moties van de PvdA/ PPR-fracties over de kerncen trale werden verworpen. Bur gemeester Van Waes had al eerder gesteld dat de zorg over de kerncentrale niet bij de ge meente berust. Ook het college kon er niet over naar huis schrijven dat het veiligheids rapport van de kerncentrale in het Duits ter inzage was gelegd. Met enkele PZEM-functionaris- sen zijn besprekingen gaande over de wijze waarop de be volking voorlichting gegeven kan worden over de kerncen trale. Het college van b. en w. is voor het opnieuw instellen van een investeringspremie, omdat juist schone bedrijven op vele plaatsen in het gehele EEG- gebied gezien, welkom zijn, en daarom met een lokkertje bin nengehaald moeten worden. Met de opmerkingen over de gewenste hogere vergoeding van de raadsleden, konden b. en w. het eens zijn. Voor de (Van onze correspondente) HOEK. De bestuurder van een personenauto, J. de K. uit Hoek, werd zondagavond kwart voor twaalf van achter aange reden, door J. B. de B. uit Boschkapelle, toen hij op het kruispunt provinciale weg Koudepoldersestraat stopte om een tegenligger voorrang te verlenen. Er was veel mate riële schade, maar de beide be stuurders bleven ongedeerd. aansluiting van Nisse en 's- Heer Abtskerke op het aard- gasnet moeten we, aldus b. en w„ het geld graag over hebben. „Begin volgend jaar", zo vertelde wethouder E. Bae- rends naar aanleiding van en kele vragen, „hopen we de stu diegroep voor de onderwijsnota samen te stellen". De bouw van scholen in 's-Gravenpolder en Kwadendamme is niet in de be groting opgenomen, omdat, als de urgentieverklaring van het ministerie binnenkomt, eerst de financiering daarvoor zal moeten worden gezocht. Wet houder Baerends vroeg de raad nog geen urgentie te bepalen over het instructiebad, omdatt er nog. niet veel concreets be kend is. Verder deelde burge meester Van Waes nog mee dat de gemeente waarschijnlijk een permanente vertegenwoordiger krijgt in de plaatselijke com missie voor de ruilverkaveling De Poel-Heinkenszand. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Maandag middag is het ontmoetingscen trum buitenlandse werknemers in Vlissingen officieel geopend. Burgemeester drs. Th. Wester hout verrichtte de openings handeling. „De uitbreiding van de EEG zal een grotere uitwis seling van werkkrachten bin nen de gemeenschap tot gevolg hebben. Deze uitwisseling zal diverse problemen met zich meebrengen voor de gemeen schap en ook voor de arbeiders. Het ontmoetingscentrum heeft nu zijn waarde al bewezen," meende de heer Westerhout ge zien de grote aantallen bezoe kers en de druk beklante spreekuren. Hat centrum kwam tot stand door de actieve ini tiatiefgroep .buitenlandse werk nemers'. De heer Westerhout noemde in dit verband bijzon der de oprichtster mevrouw Dieleman. Zij was voor dit spe ciale doel uit België naar Vlis singen overgekomen. In mei van dit jaar werden alweer op initiatief van deze groep spreek uren georganiseerd voor bui tenlandse gastarbeiders in het Vlissingse stadhuis. Uit veel van deze gesprekken kwam de wens naar voren in Vlissingen over een contactcentrum te kunnen beschikken, vooral voor Marokkanen en Joegosla- ven. Er werken weliswaar 1645 buitenlanders in Vlissingen, maar velen van hen zoals bij voorbeeld Fransen en Duitsers en zeker de 373 Belgen wonen in Vlissingen samen met hun gezinnen. Met de Marokkanen en Joegoslaven lag deze zaak heel anders. Dezen leven ge scheiden van huis en haard wat een contactcentrum dringend noodzakelijk maakt. Bij de tot standkoming van dit centrum is nauw samengewerkt met aller lei instellingen, zoals kerken en sociale diensten en de vakbe- wegging. De heer Westerhout sprak de hoop uit dat het cen trum een ontmoetingsplaats zal worden voor buitenlanders en de Vlissingers. De heer Hietkamp wenste na mens het ministerie van CRM het centrum een goede start toe. Dr. ir. Nijman deed dit na mens de industrie. Hij toonde zich bijzonder ingenomen met de nieuwe opvangmogelijkheid. De heer A. Rimoed dankte in feilloos Hollands allen die mee gewerkt hadden aan de tot standkoming van het centrum. Op 16 december wordt er een open dag gehouden van 1017 uur. De bezoekers kunnen dan onder andere een kleine ten toonstelling bezichtigen in de bovenzaal, de recreatiezaal van de Marokkanen, De beneden verdieping is gereserveerd voor de Joegoslaven. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN. Op de President Rooseveltlaan te Vlissingen zijn kortgeleden enkele borden geplaatst die een vorm van per soonlijke service betekenen aan een van de inwoners die visueel gehandicapt is. Bij het zien van de borden hadden wij een mo ment de indruk dat hier een typisch staaltje van burenhulp aan de orde was. De borden blijken echter in overleg met de gemeen tepolitie van Vlissingen te zijn geplaatst. De borden werden neer gezet omdat de dichtstbijzijnde voetgangersoversteekplaats, waar van de blinde gebruik zou moeten maken, enkele honderden me ters hiervan verwijderd ligt. De beschermde, nieuwe oversteek plaats verbindt praktisch het huis van de blinde uit Vlissingen, een in Middelburg werkende vrouw, met de bushalte aan de overkant van de straat. (Van onze correspondent) GOES Tijdens de verga dering van het gewest Zeeland van het Rode Kruis werd door de commandant van de staf, de heer Coppens, meegedeeld dat de vorming van de dis trictscolonnes in Zeeuwsch- Vlaanderen, Schouwen-Duive- land en Walcheren succesvol was verlopen. Hij verklaarde goede hoop te hebben dat ook de colonne op de Bevelanden nog dit jaar een feit zou wor den. De wervingscampagne voor nieuwe helpers en helpsters had 61 nieuwe aanmeldingen opgeleverd. Kringcommissaris mr. J. J. van der Weel, sprak de hoop uit dat deze 61 aan melders ook werkelijk alle maal tot de colonnes zullen toetreden. Financieel is de vorming van de nieuwe colonnes wel rond, maar de exploitatie nog niet. Hiervoor is door het kringbestuur een werkgroep ingesteld die dit punt nader gaat bestuderen en uitwer ken. De inzamelingsactie had in Zeeland f 134808,00 opgele verd en de afdeling St.-Phi- lipsland was daarbij weer als beste afdeling uit de bus ge komen Ook landelijkt staa deze afdeling weer ver aan de Vrouwengilde Donderdag organiseert het r.k. Vrouwen gilde afdeling Goes een bij eenkomst in de Korenbeurs. Het aanvankelijk voor die avond opgezette programma is gewijzigd. In plaats van een dia-vertoning krijgen de dames van het Vrouwengilde nu een zang- en declamatieavond. Een mannenkoor uit Kapelle zal een programma van bekende en minder bekende kerstliede ren uitvoeren. De vocale num mers worden afgewisseld door de declamatie. De avond be gint om 20 uur. De Blauwe Doffer De postduivenvereniging De Blau we Doffer houdt zaterdag een duivententoonstelling in café De Harmonie aan de School straat. Tweehonderd duiven zullen te bewonderen zijn. De- heer Selders uit Waspik is keurmeester. Ter dekkir.g van kosten zal er een rad van avontuur zijn. top met meer dan 700% van het streefbedrag in deze afde ling. De postzegelactie had bruto f 22504,00 opgebracht. Vijf jaar geleden werd nauwe lijks de f 8000,00 gehaald. Tijdens deze vergadering hield de heer K. Schutz een lezing over de werking van Centraal Laboratorium voor de Bloedtransfusiedienst. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De verschillende fracties in de Borselse gemeenteraad hadden gistermiddag eigenlijk weinig nieuws te vertellen bij hun algemene beschouwingen over de begroting over 1973. Nog geen twee maanden geleden stelden de raadsleden immers het beleid van b. en w. uitvoe rig aan de orde bij de behan deling van de „Beleidsschets Borsele 1972", van b. en w. Daarbij kwamen vrijwel alle problemen naar voren, zodat er, om niet in herhalingen te vallen, weinig zaken meer overbleven voor de fracties. Daarom waren de algemene beschouwingen, op enkele uit zonderingen na, vrij kort. Een aantal fracties had naar nieu we punten gezocht, anderen herhaalden nog eens enkele punten. Een samenvatting van de al gemene beschouwingen treft u hiernaast aan. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De heer I.A. van Royen, fractie voorzitter van de PvdA-PPR in de Borselse gemeenteraad, heeft gistermiddag tijdens zijn algemene beschouwing op de begroting een voorstel inge diend, over de kerncentrale. Hij verzocht daarin de raad zich uit te spreken dat de in werkingstelling van de kern centrale nabij Borssele niet dient plaats te vinden voordat dë problemen erover zijn op gelost en dat er geen tweede kerncentrale mag komen. De PvdA-PPR-fractie had overi gens felle kritiek op het feit dat het veiligheidsrapport over de kerncentrale in het Duits gesteld ter inzage was gelegd. De heer Van Royen vond het jammer dat nergens in de be- leidsgids wordt gerept over bestemmingsplannen met na me die voor de commissie ruimtelijke ordening dienen zo spoedig mogelijk, het liefst in de januari-raadsvergadering, benoemd te worden, aldus de PvdA-PPR-fractie. Ernstige kritiek heeft de PvdA-PPR op het feit dat het havenschap Vlissingen er nog steeds niet in geslaagd is een behoorlijke aanzet te leveren voor de zogenaamde groengor- del rond het industriegebied. De PvdA- en PPR-fractie dacht verder aan een progres sief belastingstelsel voor de kernen. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Van het principe dat de rijksover heid de totale kosten van het onderwijs draagt, komt zo vindt de KVP-fractie in de Borselse gemeenteraad niet al teveel terecht, als men ziet dat de post onderwijs voor reke ning van de gemeente weer ruim met een ton is verhoogd, hoogd. De fractie verzocht het col lege van b. en w. gistermiddag bij de algemene beschouwin gen dan ook te proberen een verhoging van de uitkerings bedragen uit het gemeente fonds te krijgen. De KVP- fractie wilde van het college horen hoe het nu zit met de nieuwe scholen, die op stapel staan voor de kernen 's-Gra venpolder en Kwadendam me. Het instructiebad heeft vol gens de KVP allerhoogste pri oriteit, onmiddellijk gevolgd door het sportveldencomplex in de Zuid-oosthoek. Het reor ganisatierapport voor de brandweer in de gemeente zou volgens de fractie met de meeste spoed aan de raad moeten worden voorgelegd. De fractie wilde verder van het college weten hoe de brand preventie bij industriële be drijven in het Sloe geregeld is. De heer Vermeulen vroeg verder of het niet dienstig was over te gaan tot de aanleg van enkele nieuwe of de uitbrei ding van enkele bestaande be graafplaatsen om daarna enke le andere te sluiten. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De fractievoorzitter van de SGP in de Borselse gemeenteraad, de heer J. Bras, toonde gister middag in zijn algemene be schouwing weinig waardering te hebben voor de manier waarop de PvdA-PPR-fractie meent „een politiek te moeten voeren van schoppen en trap pen tegen het beleid van an ders gerichte overheden". De heer Bras vond dat het doel van deze politiek niet is het beleid om te buigen, maar een poging om de gevestigde orde omver te werpen. De SGP-woordvoerder zei van mening te zijn dat deze politiek, die wordt gesteund door actiegroepen, „niet demo cratisch is, maar anarchis tisch. Met alle macht dienen we ons hiertegen te weer te stellen en ik nodig hierbij alle fracties uit, die nog een chris telijke staatkunde voorstaan, dit met ons te doen", aldus de heer Bras. De SGP-fractie zou het, zo zei de heer Bras verder, on juist vinden als de urgentie van kapitaalswerken afhanke lijk wordt gesteld van de ver krijging van financiën. Hij wilde hierover meer duidelijk heid van het college. Met be langstelling ziet de fractie het rapport over de reorganisatie van de brandweer en de on derwijsnota tegemoet. De heer Bras stelde dat zijn fractie van mening blijft dat ten aanzien van cultuur en recreatie te royaal met gelden wordt omgesprongen ten op zichte van wat door het parti culier initiatief hiervoor wordt opgebracht. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Ik zou het college met nadruk willen vragen om te overwe gen op welke wijze men de bevolking van onze gemeente kan voorlichten in begrijpe lijke taal over alles wat met deze kerncentrale te ma ken heeft". De heer H. Evers- dijk, fractievoorzitter van de CHU in de Borselse gemeente raad, zei gistermiddag tijdens de algemene beschouwingen het juist noodzakelijk te vin den dat de bevolking van Bor sele goed over de kerncentrale bij Borsele wordt voorge licht. De heer Eversdijk had kri tiek op het feit dat het ter inzage gelegde veiligheidsrap port in het Duits was gesteld en hij vond dat de „tegenstrij dige berichten" in de pers ook niet erg bijdragen tot de dui delijkheid over de kerncentra le. In de eerste plaats zou er „volgens hem" een speciaal nummer van het gemeentelijk voorlichtingsblad „De West einder" aan gewijd kunnen worden en verder zou er een voorlichtingsbijeenkomst be legd kunnen worden, louter en alleen toegankelijk voor inwo ners van de gemeente. De CHU'er vroeg onder meer nog: Hoe staat het met het wo- ningbouwcontingent 1973?; Worden er in 1973 nog be jaardenwoningen gebouwd; Hoe staat het met het be stemmingsplan 's-Heer Abts kerke; Met betrekking tot het on derwijs wil de Borselse CHU- fractie o.a. weten: Hebben b. en w. al enige gedachten geformuleerd over de studie ten aanzien van de kleine scholen? Hoe gaat men dit aanpakken? (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND „Wij hopen van harte dat de finan ciële ontwikkeling van de ge meente zo zal zijn, dat wij over enkele jaren onder het regime van de zogenaamde artikel-twaalf-gemeenten van daan kunnen komen. „Dit zei de heer J. A. van de Guchte, fractievoorzitter van de ARP, in de Borselse gemeenteraad gistermiddag in zijn algemene beschouwing op de gemeente begroting 1973. De ontwikkeling dat de be- men" groting van de gemeente Bor sele steeds gunstiger wordt, dreigt, volgens de ARP, te worden verstoord doordat het rijk in het kader van de over heidsbezuiniging bepaalde subsidies intrekt op een be paald punt bevriest, of in ie der geval niet meer uitbreidt. „De tendens is nu waarneem baar", aldus de heer Van de Guchte, „dat dan gemakkelijk wordt gezegd dat de lagere overheden de leemte die in het subsidiebeleid gaat ont staan maar moet overne- De heer Van de Guchte meende dat in de ontwikke ling van de gemeente Borsele een derde fase is aangebroken, de fase van de uitbouw, de uitbouw van de in beleids schets aangegeven hoofdlijnen. „De door velen niet gewilde herindeling", zo stelde de ARP-woordvoerder, „alsook de problematiek van onze ge meente, waren een juiste voe dingsbodem voor het plantje „wantrouwen". Door dit wan trouwen bewust uit te spelen maak je geen mens gelukkig. Wij zullen als partij daaraan niet meedoen". (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND De VVD-fractie in de Borselse gemeenteraad zal van het col lege van b. en w. een concept verlanglijstje willen hebben waarin voor de raad ruime mogelijkheden aanwezig zijn voor het stellen van prioritei ten, het kiezen van alternatie ven en voor het kiezen van de beleidslijn. De VVD-er P. Dek ker vroeg dit lijstje tijdens de algemene beschouwing die hij namens zijn fractie gistermid dag in de Borselse gemeente raad hield. De heer Dekker vroeg ver der hoe het komt dat de reke ningen van de voormalige ge meenten zo moeizaam tot stand komen. Uit de voorlopige cij fers blijkt echter wel, aldus de WD-woordvoerder, dat die voorlopige gemeenten het goed voor elkaar hadden. Als het begrotingstekort van de ge meente Borsele blijft vermin deren in het tempo zoals het thans het geval is, dan duurt het zeker nog dertien jaar voordat de gemeente baas is in eigen zak. En dat vindt de WD wel wat lang. De VVD Is" van mening dat het havenschap Vlissingen geen a! te duidelijk beleid voei-t. Ten aanzien van de in dustrie zegt de VVD o. a. het volgende: „Wij hebben geen behoefte aan het opnieuw in- stllen van een investerings premie. (Van onze correspondent) GOES De vergadering van de culturele raad in Goes heeft onverwacht weinig hoogtepunten opgeleverd on danks de overvolle agenda. Het verzoek om subsidie voor de tentoonstelling van de ver eniging landschapsreservaat Zuid-Beveland werd op advies van het dagelijks bestuur aan gehouden, totdat het provinci aal bestuur hierin een uit spraak heeft gedaan. De heer Abelman was het hier niet mee eens. Hij vrees de dat het. provinciaal bestuur op haar beurt weer zal gaan afwachten wat het Goese ge meentebestuur gaat doen, waardoor de betrokken subsi die-aanvraag lange tijd onbe antwoord zal blijven. De heer Tanis vroeg in dit verband wat de andere ge meenten reeds gedaan hebben. Wethouder Lindenbergh deel de mee dat de gemeente Bor sele geen subsidie verleende omdat de tentoonstelling in Goes werd gehouden. Hij ad viseerde echter om toch eerst de beslissing van het provinci aal bestuur af te wachten. De raad ging akkoord. Een aan vraag oin aanvullende subsidie van de Stichting Goese Bei aard in het tekort van de bei aardconcerten van de afgelo pen zomer werd zonder hoof delijke stemming goedgekeurd. De subsidie-aanvraag voor het oudheidkundig bodemonder zoek in Kloetinge werd even eens goedgekeurd. Bij de be handeling van het concept werkplan 1973 kwamen op de hoofdpunten weinig aanmer kingen. De heer Menke zei dat er goed opgelet zal moeten worden dat de verschillende evenementen van de betrok ken verenigingen elkaar niet gaan overlappen. De heer Ta- nus bracht naar voren dat het stellen van prioriteiten in de evenementen en activiteiten een zeer moeilijke kwestie zou worden. De heer Menke zei dat er ten behoeve van de kunstzinnige vorming in de gemeente een groot gebrek aan ruimte is. Daarom stelde hij vow het oude gebouw van de Keuringsdienst van Waren aan de Van de Spieghelstraat hiervoor voorlopig beschikbaar te stellen.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 6