Antwerp sterk bij An- derlecht Dames Watney's Taktika uit vorm TRIMWEDSTRIJDEN IN LAMSWAARDE GSC SPEELT GELIJK TEGEN DELTA-SPORT Crossfestijn in Waalwijk Wielen ontbreken aan de rolstoel wielerclubs aan leiding SLUISKIL J Pachman komt schaken POELMAN WINNAAR OEFENRIT Vaantje PETROSJAN KARPOV EN PORTISCH WINNAAR Sportraad sport fl. 25.000.- puur natuur Dinsdag 12 december 1972 11 (Van onze handbalmedewerker) TERNEUZEN In de herenafdeling eerste klas hand bal werd de grote verrassing wel gebracht door Delta Sport uit Zierikzee, dat koploper GSC ontving. GSC, dat volle dig in het veld kwam, was technisch de meerdere van Del ta Sport, maar qua inzet en instelling moesten de Goese- naren het loodje leggen. Delta Sport, dat in de eerste helft wel eerst de leiding nam met 10, keek daarna al vlug tegen een 41 achterstand aan. Bij de stand 42 .beging GSC de fout met een 4-2 verdediging te gaan spelen. Delta Sport zette gelijk via stuitballen hun cirkellopers aan het werk, wat een 54 ruststand in het voordeel van Delta Sport opleverde. Zowel in de eerste als twee de helft kreeg Jaap Consemul- der de vrije ruimte van GSC en hierdoor scoorde hij drie maal. Evenals zijn jongere me despeler Hans Urk. Na rust werd er door beide partijen om en om gescoord, maar GSC had meer inzet en liep van 7 7 naar 97. Zowel circelspeler Jan Boutens en Arno Hese hadden hier veel aandeel in. Bij de stand 97 stopte Koos van Grieten nogmaals een pe nalty. Hierdoor kreeg Delta Sport meer moed. Via Huub van Dalen, Jan de Koek en Freek Schaalje werd de stand 109 voor Delta Sport. Dat Delta Sport de overwinning uit handen moest geven, kwam vooral door dat men niet genoeg op balbezit bleef spelen. Een schot dat de Goese goalie stopte werd gevolgd door een felle break out en de eindstand was 1010. In deze klas wonnen Walcheren 2 en Fortuna 2 respectievelijk hun wedstrijden tegen SIOS 1 en Volharding 1512 en 23 18. In de dames eerste klas kon Zeeland Sport dit weekend niet afsluiten met een volgen de overwinning. Nu tegen Walcheren 2, maar het verloor met 1113. Evenals de heren van Delta Sport traden de da mes tegen GSC aan. Vanaf het begin zag het er naar uit dat de overwinning naar GSC zou gaan. De dames van Delta Sport kwamen veel te kort. Het was tot tien minuten voor het einde toch niet zo dat Delta Sport weggespeeld werd. Dit was vooral te dan ken aan de speelsters Nel Verwey, Witke Vos en Ria Schaalje. Maar in de laatste tien minuten stootte Delta Sport in elkaar en GSC stootte door naar de eindstand 14— 7. Olympus 2 uit Vlissingen had wenig moeite met stadsgenoot Marathon 102. In de heren tweede klasse waren er geen verrassingen. Misschien door dat GSC 2 zijn meerdere moest erkennen in het de laat ste weken bijzonder goed draaiende Delta Sport 2. In een stevige, maar aardige wedstrijd, waarbij Jo Goethart van Delta Sport deze keer be ter uit de verf kwam dan de vorige week. Het is wel frap pant, maar in deze noordelijke Zeeuwse stad speelt het twee de team van Delta Sport bij het publiek enorm de show. Keeper Frits Sieperda deed evenals vorige week heel goed werk, waarbij ook het stoppen van een penalty Eindstand 1412 voor Delta Sport. Schelde sport had bijzonder weinig moeite met Marathon 2 uit Vlissingen, dat slechts met vijf man binnen de lijnen kwam. Tegenover het bijzon dere hoge tempo van Schelde Sport dat aan de lopende band doelpunten opleverde, verzet ten de spelers van Marathon zich bijzonder goed. De eind stand werd toch 36—3 voor Schelde Sport. EMM 2 had in Bergen op Zoom weinig moei te met Fortuna 3 2010. In de dames tweede klas derby won Sluiskil thuis zeer gemakkelijk van Zeeland Sport 2 uit Vlissingen, met (ADVERTENTIE) Tot eind december 1972 DE KUYPER PRIJSVRAAG AAN PRIJZEN ALLE DE K UYPER-AR TI KELEN zijn voorzien van een zegeltje. Uw slijter verstrekt U graag zonder enige verplichting de kanskaart(en) die U nodig hebt. Noem duidelijk het merk de kuyper wanneer u drank bestelt (Van onze sportredactie) TERNEUZEN Elke week loopt club Brugge weer ver der uit op de concurrentie in de eerste afdeling van het Bel gische betaalde voetbal. Elke week weer gaat de situatie meer en meer lijken op die van het vorig seizoen, toen de Bruggenaren op een bepaald moment zelfs zeven punten voorsprong hadden. Nu zijn het er „nog maar" vijf, want FC Brugge won zelf afgelopen weekeinde van Sint-Trui den zij het met moeite, en nummer twee van vorige week Lierse SK verloor met 32 van FC Luik. Lierse duikelde naar de vierde plaats, terwijl Beerschot en Standard Brug ge met zeventien punten tegen 22 volgen. (Van onze volleybalmedewerker) HULST De dames van Watney's-Taktika konden In de competitiewedstrijd tegen Sic Pugno uit Bergen op Zoom dit weekeinde niet imponeren. De Hulstse dames verloren dan ook kansloos met 30. van een echt niet zo sterk opererend Bergs team. Bij Watneys onstonden speciaal in het achterveld gro te gaten en daarvan wist de aanval van Sic Pugno goed gebruik te maken. In de eerste set keek Wat ney's al spoedig tegen een for se achterstand aan. Wat de Hulstse dames ook probeerden zij konden die achterstand niet meer goed maken. In de tweede set liep Sic Pugno weg tot 92 en toen kwamen de Watney-dames even terug. Het werd 1110, maar verder kwam men toch niet. De Hulstse dames vielen terug in hun matige spel, waarbij voor al het serveren uitermate zwak werd. Daarbij kwam nog dat de smashes over het alge meen te zwak werden ge plaatst, waardoor de Bergse dames bijna geen moeite had den om de set ups van Wat neys te doorzien en de aanval len te pareren. De derde set was een herhaling van de eer ste, waarmee Watney's dan een kansloze 30 nederlaag moest incasseren. En dat ter wijl het spel van Sic Pugno beslist niet (beter was, maar wel doeltreffender. Na deze nederlaag zullen de dames van Watney's moeten oppassen om de plaats in de tweede divisie te behouden. Dit weekeinde deden de da mes van Watney 2 en 3 het trouwens beter. Watney's 2 won met 30 van Ardito en Watneys 3 met dezelfde cijfers van De Kikkers uit Aarden burg. De dames van Watney's 2 kwamen met deze zege weer een stapje dichter bij het kampioenschap van de eerste klasse dames van het district Zeeland. Het team verloor tot nu toe geen enkele maal, zodat wel is bewezen dat de toe komst voor Watney's veilig is gesteld. BREDA Na twee van de crossen, die in het kader van Zeeuwsch-Brabantse interclub- crosscompetitie zijn gehouden, is het opvallend dat de Zeeuwse clubs de algemene clubrangschikking aanvoe- Theo Middelkamp staat eer ste met 92 punten, terwijl Zeeuwsch-Vlaanderen met 57 p. als tweede volgt. Wielervere niging Roosendaal heeft drie punten minder dan de tweede Zeeuwse club, terwijl De Jon ge Renner uit Oosterhout 47 punten totaliseerde. De achter hoede wordt gevormd door Fortuna uit Zundert met 20 punten. Breda met 17 punten, Willebrord Wil Vooruit met 10 punten en Zuidwesthoek met 7 punten. Zaterdag wordt ge' crosst te Koudekerke. Anderlecht staat inmiddels op de zesde plaats met zeven punten achterstand op Brugge en de Brusselse ploeg verkeert daar in gezelschap van Cercle Brugge, dat tot nu toe ook vijftien punten vergaarde. Brugge won overigens ver diend bij Sint-Truiden, maar dat neemt niet weg, dat de pupillen van Canjels heel wat geluk nodig hebben gehad om de volle winst veilig te stel len. Want in deze wedstrijd die meer spannend was dan mooi, kanjerden Jeuris en Wissman van Sint-Truiden tweemaal op het houtwerk rond Brugge doelman Sanders. Jeuris deed dat de eerste maal nadat Johan Devrindt in de eerste helft Brugge na dertig minuten de leiding had gege ven na goed voorbereidend werk van Ruud Geels en Johnny Thio. Na rust ontstond er enig tumult toen arbiter Loraux Brugge een strafschop onthield die hij eerst wel had toegekend. Knaepen speelde namelijk de bal met de hand, maar de grensrechter had eerst buitenspel van Geels ge constateerd. In de 18, mihuut van de tweede speelperiode sloeg het noodlot voor Sint Truiden weer toe, toen Wiss- mann met een formidabele ko gel opnieuw het houtwerk be proefde. Het bleef staan moest zijn conclusie luiden. He was wel de vonk die Sint Truiden nodig had, want de Truidenaren gingen furieus in de aanval en dat werd hen juist noodlottig, want Geels maakte er vier minuten voor tijd 02 van. In Brussel waren er zondag twintig minuten gespeeld en keek Anderlecht al tegen een 20 achterstand aan in het treffen met het zwakker ge achte FC Antwerp. Tweemaal liet de Oostenrijker Kodat Jan Ruiter geen schijn van kans. Antwerp verbaasde trouwens niet alleen de Anderleoht-aan- hang maar ook de eigen sup porters in het Astridpark. Van Himst, Rensenbrink, Ejder- stedt en de jonge Croeck kre gen geen schijn van kans te gen de Antwerpse defensie waarin Marmenout en Pilot een hoofdrol vertolkten. Toch moest de Antwerp voor rust toestaan dat Anderlecht de marge verkleinde. Rob Ren senbrink benutte de strafschop die arbiter Derijcke had toe gekend wegens het neerleggen van Pol van Himst. Na rust zakte het verzet van Antwerp in. Zeker toen Lund en Eklund vervangen moesten worden gaf men geen stuiver meer voor de kans op een punt laat staan de winst. Nu dat laatste was inderdaad juist, maar dat punt bleef overeind. Volders maakte na drie minuten in de tweede helf wel 22 maar verder kwam Anderlecht toch niet te gen het zich met alle kracht verdedigende Antwerp. Voor Lierse zag het er goed uit in de eerste minuten van de uitwedstrijd tegen FC Luik. Dreesen tilde de ploeg al na drie minuten naar 01 en het leek dus een gemaakte zaak. Maar voetbal blijft voet bal en Lierse verloor uiteinde lijk met 32. Voor FC Luik scoorden Bissot (tweemaal) en Nicolay en voor Lierse Dahl. AMSTERDAM (ANP) Ter gelegenheid van de 16e lus trumviering van de juridische faculteitsvereniging aan de Vrije Universiteit van Amster dam zal de Tsjechische schaak grootmeester Ludeck Pachman 21 december naar het studen tencentrum Uilenstede komen voor het houden van een schaaksimultaanseance. Johan Devrindt: Doelpunt voor FC Brugge. (Van onze sport- medewerker) LAMSWAARDE De supportersclub van de ama teurwielrenner Leon Strob- (Van onze sportmedewerker) MIDDELBURG De Mo tor- en Autoclub De Zeeuwen Iiield zaterdag op Walcheren een oefenkaartleesrit met start en finish bij café Huvers in Westduin. De A-klas reed 80 en de B- klas 75 kilometer. Uitslag A- klas: 1 P. Poelman - M. Brug- geman, 61 strafpunten; 2. C. Stolk - C. Koetsenruiter 65; 3 J. Mondeel - A. v. Kossum, 90; 4 C. Bode - A. Deegens 92; 5 A. Wouters - L. Smit 123; 6 P. de Ruiter - R. Vos 127; 7 A. Dieleman - C. v. Spaandonk 138; 8 A. Minnaar - J. Ma- thijssen 150; 9 L. de Nooyer - N. Grootjans 150; 10 B. Sinke - mevr. Sinke 152. B-klas: 1 S. Roosendaal - J. R. Roosendaal 90 strafpunten; 2 mevr. Jansen - van Roosendaal - J. Jansen- .van Roosendaal 91; 3 G. Blaas - J. Roose 152; 4 W. Broeksma - J. Broeksma 153; 5 P. Alme- kinders - mevr. Almekinders 154; 6 G. Minheere - L. Wou ters 157; 7 J. Dusebout - onbe kend 173; 8 A. Maljaars - mej. Tramper 184; 9 mevr. v. Zan- dijk - D. v. Zandijk 195; 10 mevr. Vermeulen - R. Ver- Meulen 256. be uit Lamswaarde houdt zaterdag 16 december een grote sport- en feestavond, die plaatsvindt in café P. Claessens in Lamswaarde. Het sportgedeelte opent de avond om 19.00 uur, en dat bestaat uit wedstrijden op home-trainers voor ama teurs en nieuwelingen. Alle bekende Zeeuwse en vooral Zeeuws-Vlaamse amateurs en nieuwelingen zijn van de partij. Zij zullen ongetwijfeld voor een felle strijd zorgen, vooral omdat de organisators voor een dik prijzenpakket hebben gezorgd. Bij de amateurs gaat natuurlijk de plaatselijke ren ner Leon Strobbe als één van de grote favorieten van start. Hij zal ongetwijfeld kunnen rekenen op een grote schare supporters. Maar of hij tegen het geweld van o.a. Wirn de Waal uit Axel, Henny Gijsel uit Heikant en vooral Wim Westdorp uit Heinkenszand zal opgewassen zijn valt te betwijfelen. Bij dit elire ge zelschap komen verder nog bekende namen op de rollen. De 'voornaamste zijn: Jan Raas uit Heinkenszand, Adrie Oost- dijk uit Axel en Frans de Belie uit Hulst. Ook bij de nieuwelingen is de volledige top aanwezig, met natuurlijk op de eerste plaats de streek- favorief Cor Vervaert uit Wals oorden. Met hem komen er nog vele bekenden. De voor- naamsten zijn: Jo Vonck uit Heikant, Bert Begijn uit Ter- neuzen en Frans de Brouwer uit Heikant. In deze categorie is ook moeilijk een grote favo riet aan te wijzen zodat ook hier de strijd hoog zal oplaai en. Wim Hendriks uit Hulst zal bij deze wedstrijden het commentaar verzorgen. (Van onze sportredactie) TERNEUZEN De heer Provoost, lid van de sportraad Terneuzen deelde ons het af gelopen weekeinde mee, dat Rob Uijlenbroek, die zaterdag bij ons in De Stem aan het woord kwam over het Vlie gende Hollander handbaltoer- nooi, niet met de voltallige sportraad heeft gesproken, maar met dagelijks bestuur van de raad. Provoost: „Als leden van de sportraad weten wij van deze hele situatie niets af". VOETBAL Honduras heeft zich geplaatst voor de volgende ronde van de kwalificatie-com petitie van het wereldkampi oenschap voetbal 1974. In San José, de hoofdstad van Costa Rica werd zondag een gelijk spel: 33 behaald tegen het Costaricaanse elftal. Verleden weck won Honduras de eerste ontmoeting in Tegucigalpa met 2—1. In de ontmoeting van zondag leidde Costa Rica bij de rust met 10. Die voorsprong werd zelfs uitgebreid tot 30 alvo rens Honduras in de laatste twintig minuten terugvocht. CITROENJENEVER CITROENTJE MET SUIKER (ZOETE CITROENJENEVER) CITROENBRANDEWIJN (Van onze sportredactie) BREDA De atleten in Zeeland en Brabant die graag een cross lopen kunnen aanstaande zaterdag hun hart weer ophalen. De atletiekvereniging AC Waalwijk organiseert namelijk weer de bekende Lido-cross. Het parkoers ligt vlak bij het recreatie centrum Het Lido. Vandaar ook de toepasselijke naam van de wedstrijd. Interessant is dat evenals in het vorige jaar een apart num mer is ingelast voor mensen die gewoon eens lekker willen trimmen. Iedereen, of hij nu oud of jong is kan proberen de 1500 meter in zijn eigen tempo af te leggen. Mocht de poging succes hebben dan wacht een herinneringsvaantje als belo ning. voor jongens A. De eerste at leten worden om 1 uur wegge schoten. De trimloop begint om vijf minuten over vier. De grote aandacht gaat uiter aard o.m. naar de wedstrijd loop voor niet-KNAU-leden. De afstand die moet worden afge legd is drie kilometer. Voor de winnaar is een fraaie wissel beker beschikbaar gesteld. Ten einde met name geïnteresseer de Zeeuwse lezers in staat te stellen op een gemakkelijke manier in te schrijven vermel den wij even het telefoonnum mer. Dat is 04160 - 33969. Naast een aantal prestatielo pen voor de jongeren bestaat het programs onder meer uit een wedstrijd voor dames, een 6000 meter wedstrijd voor he ren, en een 4500-meter-loop SAN ANTONIO (ANP) Onder het toeziend oog van we reldkampioen Robert Fischer is in San Antonio de laatste ron de gespeeld van het sterkst bezette Amerikaanse schaak toernooi sinds 1927. De Russen Anatoly Karpov en Tigran Pe trosjan eindigden samen met de Hongaar Lajos Portisch op de gedeelde eerste plaats met 10)4 punt uit 15 partijen. Zij krijgen leder hun deel van de prijzenpot van zevenduizend dollar. (Van onze sportredactie) OOSTBURG Het is vrijwel zeker dat de eerste Sinte Pier Loop, die zaterdag in Nieuwvliet wordt ver lopen, in ieder geval een sportrolstoel voor de sporthal De Veerhoek in Oostburg zal opleveren. Organisator Adrie de Munck, die dat doet in samen werking met AV '56 en Dagblad De Stem heeft op het ogenblik al meer dan vijfhonderd gulden bijeen van sponsors. De Munck: „Ik mis nog een paar wielen, maar nog niet iedereen die ik heb aangeschreven heeft gerea geerd, dus er kan nog wel wat geld bijkomen". Wat de deelnemers betreft heeft de voorinschrijving Adrie de Munck in de goede zin van het woord verrast. De Munck: „We hebben tot nu toe meer dan tweehonderd voorinschrijvingen en dat is echt veel, want de meeste mensen wachten meestal tot de dag van de loop zelf. Dan kunnen ze bekijken hoe het weer is. Dat is namelijk een belangrijke factor. Ik ben er van overtuigd dat als we za terdag met het weer een beet je geluk hebben dat er tegen de vijfhonderd lopers zullen komen. „En met die lopers bedoelt Adrie Munck dan de trimmers, die kunnen starten in een prestatieloop van vier of acht kilometer. Jammer is het dat burgemeester De Schipper van Oostburg met vakantie ging, want hij had een van de grootste trekpleis ters kunnen vormen voor de mensen die nu nog aarzelen. De Schipper staat namelijk bekend als een zeer sportief man, die deze eerste Sinte Pier Loop zeker had meegelo pen. Zijn plaats wordt nu ech ter ingenomen door de wet houder van sociale zaken van Oostburg, de heer Vergouwe, die heeft aangekondigd zich zelf niet te willen sparen en de grote prestatieloop van acht kilometer te lopen. Wethouder Vergouwe wordt dan met de andere deelnemers door een collega van hem weg gescho ten, want de heer Claeys wet houder van sportzaken zal za terdagmiddag het startschot geven op camping De Panne- schuur. De belangstelling voor de wedstrijdloop is ook al niet gering. Zoals bekend had Piet Vonck de Sinte Pier Loop vo rige week al in zijn program ma opgenomen. De grootste concurrenten van Vonck wor den zaterdag Kees van Dalen, Koos Oggel en de laatste tijd goed meedraaiende Martin van Prooyen uit Breda. Van Prooyen won in de afgelopen weken de cross van Wester- schouwen, werd tweede in de boulevardloop, terwijl hij in de Zeelandcross ook in de voorste gelederen eindigde. Deze heren zullen waarschijn lijk met zijn vieren gaan uit maken wie in aanmerking komt voor de cassette-recor der, die Adrie de Munck als eerste prijs kreeg van „De Lichtbron". Om de scholieren overigens wat tegemoet te komen heeft De Munck besloten de in schrijvingstermijn open te la ten tot vrijdag. Trimmers die nog in willen inschrijven kun nen tot vrijdag dan terecht bij de volgende adressen: A.L. de Munck, Van Ostadestraat 48 Oostburg, tel. 01170-2285, De kantoren van De Stem: Ter- neuzen, Nieuwstraat 9 tel. 01150-7920, Goes: Klokstraat 1 tel. 01100-8030, en Hulst: Steenstraat 14 tel. 01140-3751. Ook voor de start die om twee uur valt zaterdagmiddag kan men nog inschrijven. 180. Evenals Sluiskil hadden de dames van Schelde Sport bezoek uit Vlissingen. Maar nu was het Walcheren 3. Schelde Sport, dat steeds beter gaat draaien, doordat er rusti ger opgebouwd wordt, liep weg van Walcheren. Via Betsy Dubois, Ada Rest en Lies van Gelder werd de ruststand 5 1. Keepster Carolien Dieleman moest alleen toestaan dat Wal cheren een penalty benutte. In de tweede helft hetzelfde beeld. Walcheren, dat de bal goed liet ronddraaien, 5fet tot doelpunten kwam en Schelde sport dat aanval op aanval opbouwde, en naar een eindstand van 101 door liep. Bij de jeugd was er keer een Zeeuwsch- topper. De dames junioren van Hontenisse ontvingen mede koplopers Schelde Sport uit Terneuzen. De Schelde-ploeg verscheen slechts met 6 man maar dit belette de ploeg niet via deze wedstrijd Hontenisse naar de tweede plaats te ver wijzen. Keepster Nora Vinke, die haar medespeelsters door haar goede keeperswerk de juiste inzet geeft, speelde grandioos. Via speelsters als Pia Jan sen, Slieglein Samuel en Myr- jam van Damme werd een eindstand van 94 bereikt. 0 Piet Vonck: Deelnemer Sinte Loop.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 12