STICHTING HEEFT VOOR MILJOENEN IN AANBOUW BORSELE HANDHAAFT OPSLAG VOOR INDUSTRIEGRONDEN RAAD KAPELLE TEREN RUIL VERKAVELING HULP VOOR SINT IN GOES „\erpleeg- en rusthuizen Zeeland" ERNSTLG GEWONDE LN GOES stad streek Yerseke Hansweert 's-Heerenhoek Goes PRESIDENT RVS OVERLEDEN Auto tegen lichtmast Nieuw-Namen Hoofdplaat Hulst Zaamslag Terhole Drie zetels voor r.-k. leden WIJKAGENT BEGRAVEN Vergadering Zeeuwse Rode Kruis BOETE VOOR BOTSING EN DOORRIJDEN Rapport over cultuur in Vlissingen VOORDRACHT BESTUUR RVS Dinsdag 5 december 1972 f l markten GOES, 1 DECEMBER Prijsbericht: Groenten: per stuk: kropsla 2 27, C 12, Bloemkool 5 per kr. 122136, 6 per krat 92126, 7 per kr. 80, afw. 2194 en D. Per kg. Aardappelen 2629. Tomaten A2 100, C 2 80, witlof afw. 15, Groene sav. kool 2 2640, ro de kool 2 2128, spruiten A 2 7681, B 2 1533, andijvie 2 4052, veldsla 2 98100, spina, zie 2 15. Uien middel 44, afw. 1—40, prei 2 11—32. ROTTERDAM, 4 dec. Aanvoer: totaaT 1364; slacht- runderen 988, varkens 376 Prijzen (in guldens per kg): koeien le kwal 5,405,85, 2e kwal. 4,755,30, 3e kwal. 4,604,70, vaarzen le kwal. 5,906,45, 2e kwal. 5,25 5,70, worstkoeien 4,60—4,70, varkens le kwal. 2,852,87, 2e kwal. 2,822,85, 3e kwal. 2,772,82, slachtzeugen 2,37- 2,42, zware varkens 2,852,75. Overzicht (resp. aanvoer, han del en prijzen: slachtrunderen ruimer - williger - goed prijsh, varkens korter - vlug hoger, enkele prima's boven notering. BERGEN OP ZOOM, 4 de cember Andijvie 56-88, kroten 17-25, rodekool 14-28, wittekool 5-8, sav. 15-46, was- peen 32-44, breekpeen 23-32, knolselder st. 15-30, sla 13-26, prei 18-29, spruit- geech. 43 191. spruit, ongesch. 40-125, uien 26-48, witlof 120-165, boerenkool 39-49, Gold. Del. 4- 77, Goudreinette 67-95, Cox Orange 46-145, D. Commies 99-106. Jongerenkoor De jeugd raad van de Nederlandse her vormde kerk in Yerseke wil proberen een eigen jongeren koor op te richten. De plannen hiertoe kregen vorm naar aan leiding van de enthousiaste re acties op de laatste jeugd dienst in de hervormde kerk met het optreden van het jon gerenkoor Walcheren. Jonge ren ouder dan veertien jaar, die graag zingen, kunnen zich als lid van het nieuw te vor men koor opgeven bij me vrouw Scheepe, Rozenlaan 74 te Yerseke- Ook degenen die een muziekinstrument kunnen bespelen zijn van harte wel kom in het koor. Muziekvereniging De mu ziekvereniging Mozart heeft in zaal Noiet te Yerseke het pu bliek een middag en één avond lang vermaakt met een rad van avontuur. Na een rondgang van het korps door het dorp werd met het draaien begonnen. De muzikale omlijs ting in de zaai werd verzorgd door boerenkapel „De Paere- pee" uit Kruiningen. Bejaarden Door de bejaar denafdeling van Hansweert werd een feestavond gehouden in het dorpshuis Kaj Munk. Door de plaatselijke boeren kapel de Deurdouwers werd vrolijke muziek gebracht. Even eens werd meegewerkt door de leerlingen van de basisschool, die de musical „Teun de speel man" op het toneel brachten. Leefbaarheid Het comité Nieuw Hansweert is in verga dering- bijeen geweest. Bespro ken werd onder meer de door b. en w. van Reimerswaal ge publiceerde opstelling van noodzakelijke kapitaalswerken, waarin thans ook voor Hans weert een aantal belangrijke werken is vermeld. Een duide lijk bewijs aldus het comité, dat de verdere ontwikkeling van Hansweert van een schuch tere aanloop toch in een ver snellingsfase begint te komen. Het comité ziet hierin de in vloed van de burgemeester van Reimerswaal, mr. C. Pijl Hoge- weg. Veel aandacht werd be steed aan de voorbereidingen voor de bouw van nieuwe slui zen en alles wat daarmee in verband staat, zoals wijziging van binnen- en buitenhaven. Het is duidelijk dat een en ander voor Hansweert van im mense betekenis wordt en dat het gezicht van Hansweert er ingrijpend door veranderd zal worden. Het comité zal zich ter zake nader trachten te infor meren, voornamelijk over pun ten die de goede leefbaarheid van Hansweert betreffen. Vogelexpositie Door vogel vereniging De Nachtegaal werd in Zaal Zeelandia een vogel tentoonstelling gehouden. Het was een combinatietentoonstel ling. 450 Vogels, afkomstig uit Rilland, Krabbendijke, Yerse ke, Kapelle en Hansweert, wer den gekeurd, voor de aanvang van de tentoonstelling. Alge meen kampioen werd E. Gijsel uit Yerseke. NIJMEGEN, 4 december Centraal Verkoopkantoor Champignonprijzen: fijn 287, fijn C 264, middel 274, middel C 252, 4 kg 247, kruis fijn 239 kruis grof 230, 4 kg 232, II 227, 4 kg 221, III 199, 4 kg 210, afwijkend 40, 4 kg 57. St.-Nicolaas St.-Nicolaas kwam op bezoek in de Jeugd- hoeve, waar 40 dames van het NKV waren bijeengekomen. De Sint heeft pakjes uitgedeeld. Ieder pakje was voorzien van een toepasselijk gedicht, het geen de feestvreugde verhoog de. Op donderdag 21 december houden de dames, eveneens in de Jeugdhoeve de gebruikelijke kerstavond. Twee gewonden De be-, stuurder van een bestelauto, J. G. uit 's-Heerenhoek, kwam op de rijksweg in botsing met een personenauto, bestuurd door M. R. uit Leuwedorp. Hierbij werd J. G. zeer ernstig en mevrouw J. M.-R. licht gewond. De slachtoffers zijn overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis te Goes. Aanrijding Op de kruising Hertenweg-Fruitlaan verleende de bestuurder van een perso nenauto, H. R. uit 's-Heer Hen drikskinderen, geen voorrang aan een vrachtauto met aan hangwagen, bestuurd door J. M. uit Krabbendijke. Er ont stond een aanrijding, waarbij H. R. en zijn echtgenote dus danig werden gewond dat zij moesten worden overgebracht naar het Bergzichtziekenhuis te Goes. Gewond De 17-jarige bromfietster mej. J. W. uit Goes is gewond geraakt toen zij bij de spoorwegovergang bi,j de De Ruyterlaan in Goes werd aangereden door een personen auto, bestuurd door J. N. uit Wilhelminadorp. Met' verwon dingen in haar gezicht werd mej. W. overgebracht naar het St.-Joannaziekenhuis. (Van onze correspondent) ROTTERDAM De presi dent van de raad van bestuur van Rijn-Schelde Verolme Ma chinefabrieken en Scheeps werven NV, de heer J.W.A. Langenberg, is gistermorgen onverwacht overleden, aldus een mededeling van R.S.V. (Van onze correspondent) 's-HEER ARENDSKERKE Op de kruising Oude Rijksweg - Slotstraat te 's-Heer Arends- kerke diende de bestuurder van een personenauto, de heer W.B. uit Middelburg plotseling uit te wijken voor een linksaf slaande bromfiets, die be stuurd werd door J.L.N. uit 's-Heer Arendskerke. Hierdoor geraakte de be stuurder de macht over het stuur kwijt en kwam met zijn auto in de berm om vervolgens tot stilstand te komen tegen een lichtmast. De personenauto werd zwaar beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) GOES De stichting „Verpleeg- en rusthuizen Zeeland" heeft heel wat nieuwbouw- en uitbreidings plannen op haar programma staan. Dit blijkt uit een overzicht gevoegd bij de stukken voor de vergadering van het algemeen bestuur, die vrijdag om twee uur in Ter Valcke in Goes begint. Een greep uit de plannen: de tweede fase van het project „Ten Anker" op Tho len is in oktober j.l. in uitvoe ring genomen. Het gaat om de verbouwing van Ten Anke: tot een huis met 29 bedden met een afdeling van veertien voor bedlegerige bejaarden De verbouwing, die ook ean passing van de keuken omvat zal in het voorjaar van 1973 gereed zijn. Onmiddellijk daarna zal een verbinding worden gemaakt tussen Ten Anker en de flats. In deze verbinding zal een eenvoudige recreatieruimte worden inge^ richt. Totale kostén: ongeveer één miljoen gulden; het nieuw gebouwde ver zorgingshuis van Tér Valcke in Goes is vrijwel klaar. Het bevat 36 bedden. Het oude huis aan de Beestenmarkt zal in de luop van januari ont ruimd zijn. Binnenkort vindt de aanbesteding van de uit. breiding en aanpassing van Ter Valcke. de stichting verpleeg- en rusthuizen Zeeland hoopt in het voorjaar van 1973 te kun nen beginnen met de bouw van 136 woningen en een crè che in de Valckeslotlaan te Goes; het oude Ter Mantelinge voldoet niet meer aan de eisen van een goed bejaardentehuis. Momenteel wordt op de teken, tafels een plan gemaakt voor de bouw van een onderkomen voor 24 bedden. Als die gerea liseerd is zal de totale ver nieuwing ter hand worden ge nomen; ■ff op het terrein van Vijver vreugd in Middelburg zullen drie blokken van twee wonin gen worden bijgebouwd. Het ligt verder in de bedoeling een deel van het zusterhuis te bestemmen voor betrekkelijk zelfstandige bewoning door pupillen die daarvoor in aan merking komen. Het deel van het zusterhuis is leeg komen staan omdat vrij veel verple- genden extern zijn gaan wo nen; ■ff de eerste woningen van de bejaardenflats in Stromenwijk 2 te Middelburg (92 stuks) zullen waarschijnlijk eind 1973 gereed komen; •ff met de bouw van een ver pleeghuis voor somatisch zie ken van 120 bedden en een jongerenafdeling van tien bed den bij Der Boede in Koude- kerke is begonnen. De nieuw bouw zal medio 1974 in ge bruik worden genomen; ff het verpleegtehuis Ter Sohorre in Terneuzen zal per 1 juli van het volgend jaar geheel gereed zijn. De capaci teit bedraagt dan tweehonderd bedden. De eerste patiënten zullen in april volgend jaar opgenomen worden. Het aan trekken van personeel ver loopt bijzonder vlot; ■ff ook de bouw van de flats in Terneuzen vordert snel. Het algemeen bestuur van de stichting „Verpleeg en Rust huizen Zeeland" krijgt vrij dag het verzoek voorgelegd zes ton te willen uittrekken voor de bouw van een nieuwe werkplaats voor de dienst stichtinswerken. Verder wordt instemming gevraagd met de begroting 1973 en de benoeming van een tweede arts voor Ter Schorre. Er staat ook nog een bestuursverkie zing op de agenda- Ontslag In verband met het dalen van het leerlingen aantal van de kinderen op de lagere school in Nieuw-Namen zal mej. B. de Bruyn per 1 januari ontslagen moeten wor den. Overname Met ingang van 1 januari zal dokter J- A, A. Brabers uit Clinge zijn functies als leider van de con sultatiebureaus voor kleuters en zuigelingen neerleggen. Hij heeft deze functie vijftien jaar bekleed. Het bestuur van de Wit-Gele Kruis afdeling Nieuw-Namen heeft dokter H, C. Rozemeyer uit Hulst bereid gevonden deze functie over te nemen. Mesten van vee Donder dag 7 december wordt er een bijeenkomst gehouden door de boerenbond afdeling Nieuw- Namen. Op deze avond geeft de heer Zonderland van de rij kslandbouwvoorlichtings- dienst een lezing over „het mesten van vee" en alle moge lijke aspecten, die daaraan verbonden zijn, zowel de fi nanciële economische als maatschappelijke. Vervolgens speekt G. Volleman over CHV-aangelegenheden, waarna een forum gevormd wordt, waarvan deel zullen uitmaken: de heer Zonderland, J. Smet, vertegenwoordiger van de vleescentrale Goes, F. Hen- drikx, man van de praktijk. Er is dan gelegeneid tot vra- Jen stellen. De bijeenkomst wordt gehouden in café R. Thilleman. Sint-Nicolaas Onder grote belangstelling heeft Sint-Nico laas zijn intocht in Hoofdplaat gehouden. Bij zijn aankomst werd de hoge gast toegespro ken door wethouder G. A. Cliaeys. Voorafgegaan door het muziekkorps maakte de goed heilig man per auto een rond rit door het dorp, waarbij het hem en zijn knechten evenmin aan belangstelling ontbrak. Na zijn tocht deelde de sint ver snaperingen uit. Vanavond dinsdag ont vangt Sdnt-Nicolaas in zaal Martens de kinderen van de kleuterschool en van de eerste en tweede klas van de lagere school. De kinderen van de overige klassen zullen de bij eenkomst opluisteren met voordrachten en toneelstuk jes. Opening Burgemeester P. Molthoff heeft de nieuwe cof feeshop „Een en Een", aan de Dubbele Poort 11, in Hulst geopend. „Wij vinden het als gemeentebestuur van Hulst al tijd leuk als er burgers bijko men en vooral dan Ms het goede zijn", aldus de burge meester. Met het zetten van het eerste kopje koffie dooi de burgemeester was de ope ning een feit. 0 De opmerkelijke rust die Zaamslag aan het begin van de ze eeuw kenmerkte is terug te vinden in de reeks ansichtei} die zijn samengebundeld in het boekje „Zaamslag in oude au sichten", een uitgave van de Europese bibliotheek in Zalt- bommel. Spelende kinderen op een im mens groot plein, een stoom tram en het leven van alledag. Veel van het openbare leven speelde zich af op het dorps plein, reden waarom het diverse keren voorkomt in het boekje. Van de vier windkoren-molens zijn uiteraard afbeeldingen op genomen. Veel van de op de foto's voorkomende figuren zijn met naam en toenaam in de tekst aangeduid. Hengelen De hengelaars vereniging „Sport en Ontspan ning" hield voor haar leden nabij de buurtschap de Griete in de Westerschelde een zee- hengelwedstrijd. Het was de laatste in dit jaar- De deelna me wat matig, de vangsten daarentegen waren goed. Na afloop werden in café „Het wapen van zeeland" de prij zen uitgereikt. De uitslag was 1 J. de Putter 894 punten, 2 M. de Pooter 853, 3 J. van Langevelde (Axel) 841, 4 T. Hamelink 806, 5 B. Taalman 700. Vleermuizen Zaterdag avond vertelde de heer G. Glas, van de christelijke jeuigdnatuurbond te Amster dam in „De Rank" te Zaam slag over de gedragingen, ge woonten en voorkomen van de vleermuis. Aan de hand van kleurendia's maakte hij een en ander duidelijk en vertelde daarbij dat in Zeeuwsch- Vlaianderen, tegen de ver wachtingen in, nog vrij veel vleermuizen, vooral de groot oor- en de dwergvleermuis, voorkomen. Een kleine, maar aandachtig-luisterende groep natuurliefhebbers woonde de inleiding bij. Kaarten De kaartvereni- ging „DW" hield in café „het Wapen van Zeeland" een kaartwedstrijd voor haar leden De uitslag was: 1 J. de Feijter 2 C. Kaïan, 3 H. van de Voor de, 4 C. van Doorn, 5 J. Buig- ze, 6 G. van de Voorde. Collecte De collecte, die gehouden werd voor de ver warming van de kerk heeft een bedrag van 355 gulden opgebracht. VOOR het eerst sedert liet einde van de Tweede Wereld oorlog is in de haven Houston een Russisch vrachtschip aan gekomen. Het schip komt 1506 ton graan halen. Binnen 34 uur wordt een tweede schip verwacht. (Van een onzer verslaggevers) HEINKENSZAND Na bij na drie uur (een nieuw record voor de behandeling van één voorstel) discussieëren was de Borselse gemeenteraad er dan eindelijk uit: men besloot de beleidslijn, die b. en w. hante ren ten aanzien van heffing van 2,per vierkante meter voor industriële of handelsbedrijven, die zich in de gemeente vesti gen of er gaan uitbreiden, in principe goed te keuren. Die heffing, die b. en w. zoals be kend ook van toepassing willen laten zijn voor industrieën, die zich in het Sloegebied vestigen, komt dan ten goede aan z.g. bovenwijkse voorzieningen. De beffing is overigens steeds al in de grondprijs ingecalculeerd. B. en w. wilden om goed ver der te kunnen werken er een duidelijke uitspraak van de raad over. Na een schorsing bleek de raad zich pas definitief te wil len uitspreken over deze be leidslijn als er wat moeilijkhe den uit de weg zjjn geruimd. Deze zijn o.a. eventuele onthef fingsmogelijkheden, een inven tarisatie van bedrijven, die de heffing zouden moeten beta len en overleg erover met o.m. de Kamer van Koophandel, de Centrale Ondernemers Borsele en de Commissie voor het Mid den- en Kleinbedrijf. Het be stuur van de Kamer van Koop handel en de COB hebben de gemeente Borsele schriftelijk gevraagd deze heffing niet te bekrachtigen, omdat men zich zelf ermee in de vingers zou kunnen snijden. Mogelijke vestigingskandida ten zouden dan naar andere gemeenten kunnen uitwijken, hetgeen dan weer gevolgen voor de werkgelegenheid e.{i. zou kunnen hebben. De raad had er aanvankelijk nogal wat moeite mee. De heer W. Remijn (KVP) wilde een duidelijk onderscheid maken tussen industriële bedrijven enerzijds en toeleverings- of verzorgingsbedrijven ander zijds. „De ondernemers", zo zei hij, „worden door de opslag van 2,nog eens extra ge pakt". Hij toonde zich be vreesd, dat de opslag de werk gelegenheid zou stremmen. Met klem adviseerde hij zijn mede raadsleden het voorstel van b. en w. af te wijzen. De andere fractie-woordvoerders zagen het wat genuanceerder. Ze wa ren over het algemeen van me ning dat er eerst wat meer dui delijkheid over zou moeten ko men, alvorens een uitspraak te doen. Er moet, zo zei men, on derscheid gemaakt worden tus sen het Sloe-gebied en de rest van de gemeente. De mist rond de opslag van 2,werd nog verdicht door de affaire met betrekking tot de firma Rent meester te Ovezande, die zijn aardappelsorteerbedrijf wil uit breiden en daar een opslag van 2,per vierkante meter voor zou moeten betalen. Deze zaak lijkt zich nogal on prettig te ontwikkelen. De ad vocaat van de firma heeft b. en w. een telegram gezonden, waarin hij het college meedeelt „helemaal fout te zitten". Ver der is er met een kort geding gedreigd. Burgemeester G. H. E. M. van Waes en wethouder A. M. Jansen legden de raad uit waarom dit bedrijf de opslag moet betalen. Het bedrijf is in de ogen van het college nl. een industrieel- of handelsbedrijf en geen landbouw-technisch hulpbedrijf. Daarmee was een aantal raadsleden het bepaald niet eens. Maar in het belang van de firma Rentmeester gaf de raad b. en w. toestemming de procedure op gang te bren gen. (Van onze correspondent) KAPELLE De gemeente Kapelle gaat op donderdag 7 december a.s. tegen ruilverka veling van het gebied Kapelle Wemeldinge stemmen. Met 7 stemmen tegen 6 stemmen voor wordt tijdens de gistera vond gehouden bijzondere raadsvergadering het voorstel van de meerderheid van b. en w. verworpen om voor deze verkaveling te stemmen. Kapelle heeft ongeveer 40 (Van een onzer verslaggevers) GOES De leerlingen van de hoogste klassen van het Goese Sint-Willebrordcollege gaan Sinterklaas vanavond een handje helpen bij het bezor gen van pakjes. Acht hulpsin terklazen gaan dan bij onge veer veertig mensen, die door het maatschappelijk en pasto taal werk zijn opgegeven, een praatje maken en een pakje bezorgen- De pakjes heeft de goed heilig man kunnen kopen doordat de genoemde klassen en de leraren een collecte heb ben gehouden. Reden voor de actie: Sinterklaas kan onmoge lijk alle mensen met een ge schenk verblijden die het dit jaar wel verdiend hebben. Een aantal leraren van het Wille- brordcollege fungeert vana vond als taxichauffeur om de sinten naar de verschillende adressen te brengen. hectare grond in eigendom in dit blok. Vorige week dinsdag staakten de stemmen over het voorstel van b. en w. Toen was niet aanwezig de CHU-er Rijn. Hij legde gisteravond een verklaring af, waarin hij zei, dat hij zich afvraagt hoe bij deze ruilverkaveling de zo noodzakelijke schaalvergroting verkregen moet worden. Ver der vond hij een half ei altijd nog veel beter dan een lege dop. Zijn fractie-genoot Zuid- weg, die ook tegen de verka veling stemde, legde nog uit wat hij bedoelde met de op merking: Verfijnd boerenbe drog" (die hij voor deze ruil verkaveling had' gebruikt in de vorige vergadering). Hij bedoelde daarmee, de dege neratie van de ruilverkave- lings-wet 1954, die volgens hem wel goede punten heeft. Van de CHU was wethouder Dagevos voor de verkaveling. De twee AR-mensen in de raad stemden ook voor, even als de VVD en twee mensen van de PvdA. Wethouder Zuydwegt van de PvdA stem de tegen de verkaveling, om dat deze volgens hem te diep ingrijpt in de persoonlijke be zittingen van de burgers. Te gen stemden verder de afge scheiden PvdA-man Van Stel en de eenmansfracties van de Boerenpartij, vrije lijst Ganse man en SGP. (Van een onzer verslaggevers) GOES - stuur van pleeg- en gaat zich dellijk na gadering Goes in - Het algemeen be de stichting „Ver rusthuizen Zeeland" vrijdag a.s. onmid- afloop van de ver in Ter Valcke te buitengewone vergadering buigen over de met de deelneming van de rooms- katholieken in de stichting samenhangende statutenwijzi ging. Zoals gemeld heeft het alge meen bestuur zich in juni j.l. in principe akkoord verklaard met de deelname van de rooms-katholieken in de stich ting. Voorlopig zullen van die zijde nog geen inrichtingen worden ingebracht. Het dage lijks bestuur kwam met een voorstel een zodanige wijzi ging van de zetelbezetting in het algemeen bestuur door te voeren, dat de rooms-katholie ken er drie zouden krijgen. Met deze gang van zaken kon men zich in juni verenigen. De statutenwijziging van vrij dag a.s. is hiervan een uit vloeisel. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Dat de pas overleden wijkagent van Nieuw- en St.-Joosland, de heer W. C. Uiterlinden, in zijn omgeving en bij zijn collega's een geliefd man was, bleek gisteren uit het grote aantal mensen dat hem op de dag van zijn teraardebestelling de laatste eer kwam bewijzen. Ruim honderd aanwezigen woonden de begrafenisplech tigheid op de openbare be graafplaats te Middelburg bij. Zoals gezegd bleek dat de heer Uiterlinden ook bij zijn collega's zeer gezien was. Zij waren in ruime mate verte genwoordigd. De burgemeester van Middelburg, drs. P. A. Wolters, was aanwezig in zijn kwaliteit als hoofd van de po litie. De plechtigheid in de aula van de begraafplaats werd ge leid door ds. A. van Nierop. Hij las uit de bijbel enkele verzen uit het boek Job en een gedeelte uit Paulus' Brie ven aan de Corintiërs. Hij ver geleek de smart en de leegte die de dood met zich mee brengt, uit het Boek Job, met de hoop en de vrede die de dood volgens Paulus' Brieven vergezellen. Hij hoopte dat de gedachte aan de overledene, een zelf verzekerd, wilskrachtig en ge hoorzaam iemand, ook na zijn dood zal blijven doorleven in de harten van degenen die hem gekend hebben- De heer Uiterlinden is altijd trouw ge bleven. Ook toen hij zijn le ven beëindigde, gehoorzaamde hij zijn allerhoogste chef, al dus ds. Van Nierop. (Van een onzer verslaggevers) GOES De kring Zeeland van het Nederlandse Rode Kruis houdt op 9 december in de Prins van Oranje te Goes een kringvergadering. Aan de orde komen onder meer een overzicht van de stand van za ken met betrekking tot het Rode Kruis-korps en een be noeming van de verificatie commissie voor het wedstrijd en materialenfonds en de stich ting kringfonds Zeeland. Verder zal de heer K. Schutz, medewerker van het centraal laboratorium van de bloed transfusiedienst, een inleiding houden over de bloedplasma- campagnes. (Van onze correspondent) MIDDELBURG De offi cier van justitie eiste donder dag tijdens de zitting van de politierechter f 300 boete eD zes maanden ontzegging van de rijbevoegdheid met een proeftijd van twee jaar, tegen een 22-jarige inwoner van Le- wedorp. Hij zou op 10 september j.l. met een vaart tussen voetgan gers zijn doorgereden. Een groepje jongelui stond voor een oafé te praten, toen R. lang zaam kwam aanrijden. Vol gens verdachte zouden de jon gelui toen op zijn auto zijn gaan slaan. Daarop gaf hij gas waarbij twee van de omstan ders kwamen te vallen. De politierechter wilde het ver haal van R. wel naar waarheid beoordelen. Het lijkt mij on waarschijnlijk dat je zomaar gas geeft als je juist tussen mensen doorrijdt, meende de politierechter. Dat neemt niet weg dat de botsing toch ge beurt is, en u daarna bent doorgereden. Het vonnis luid de f 25 boete voor de botsing, en f 150 voor het doorrijden daarna. (Van een correspondent)' GOES Op de kruising Wilgenstraat Bessenstraat verleende de bestuurder van de personenauto, mevrouw H. v. R., uit Goes geen voorrang aan een bromfietser, t.w. P.S., eveneens afkomstig uit Goes. Hierdoor ontstond een aan rijding. De bromfiets-bestuur der kwam met zijn hoofd door de zijruit van de auto. Met een zeer zware hersen schudding en snijwonden dien de hij te worden overgebracht naar het St. Joatmaziekenhuis. De auto liep aanzienlijke scha de op. (Van een onzer verslaggevers) VLISSINGEN De werk groep „Cultuurplan Vlissingen" heeft een interim-rapport uit gebracht over de huidige toe stand op cultureel gebied in Vlissingen. In het rapport wor den ook aanbevelingen gedaan voor het in de eerstkomende tien jaren te volgen beleid op dit terrein. Het rapport behandelt het wonen in Vlissingen, de restau ratie en sanering van de bin nenstad, het archiefwezen en het museum, informatie, kunst, kunstbeoefening, zelfontplooi ing, vorming en ontwikkeling. Het ligt in de bedoeling later een ander rapport uit te bren gen, waarin meer aspecten van het welzijnsbeleid naar voren komen, zoals onderwijs, jeugd- en jongerenwerk, sport, recrea tie en samenlevingsopbouw. (Van onze correspondent) ROTTERDAM Aandeel houders van Rijn-Schelde Ver olme Machinefabrieken en Scheepswerven NV zal wor den voorgesteld de raad van bestuur uit te breiden met drie leden. Voorgedragen voor de benoeming zijn de heren D. Teschmacher, C.-H. Meeuwiss* en ir. J. van der Meer

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 5