WERKLOOSHEIDSCIJFERS OVER 1973 WIJZEN OP KRITIEKE SITUATIE Provincie verwacht minder vestigingen HEFFING OP AFVALWATER ELEKTRICITEIT DUURDER N.-Beveland spoedig weg rijker ANALYSE VAN HET STEMGEDRAG IN ZEELAND kunsthars vulpaslii Studie over plan Yalkenisse Groep WEB op televisie PORION Zeeland wil in 1976 Biesbosch- water EEN JAAR VOOR OVERVAEEEN IN GOES Veranderlijk OOSTWEST-VERBINDING Actie tegen autowrakken stad streek DOE-HET-ZELVERS ATTENTE Kloosterzande INDUSTRIE ONDERWIJS Half jaar wegens flessentrekkerij EFFECTEN Vrijdag 1 december 1972 IÜH.11..1U1111 iw 3 (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het college van G.S. van Zeeland verwacht dat er met ingang van 1973 van rijkswege een heffing zal wor den gelegd op het lozen van afvalwater op de Westerschelde. De heffing zou in het jaar 1973 twee gulden per inwoner-equiva lent gaan bedragen, en daarna geleidelijk gaan oplopen. Er wordt een overgangsrege- ling voorbereid, die inhoudt, dat degenen die thans op de Westerschelde lozen, een be hoorlijke reductie op de heffing kunnen krijgen. De reductie wordt over een aantal jaren ge leidelijk verminderd. G.S. zeggen, in hun antwoord op vragen over de begroting 1973, dat er spoedig een eind zal komen aan de lozing van met koper verontreinigd afval water van de N.V. Vitrite te Middelburg. „Er is een zuive ringsinstallatie in aanbouw", melden G.S. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De recht bank in Middelburg heeft de 20-jarige V.L. van L. uit Hel mond gisteren veroordeeld tot twaalf maanden onvoorwaar delijke gevangenisstraf. Samen met zijn vriendin overviel hij deze zomer in Goes tot twee keer toe een tachtigjarige win kelier. Tijdens de eerste over val was ook een bejaarde zus van de man aanwezig. Het tweetal bedreigde de twee bejaarden, perste hun in eerste instantie f 350,- en even laiter onder bedreiging nog eens f 2000,- af. Enige tijd later herhaalden zij het huza renstukje, en maakten weer f 2000,- buit. Een amidere bejaar de bemerkte in zijn flat, dat zijn spaarbankboekje met f 3800,- en een geldkistje met f 1200 verdwenen waren. En in juli braken de jongen en het meisje in bij een woning in Goes, waarvan de buit f 1100,- bodroeg. De jongelui zouden tot hun daden zijn gekomen, door huiselijke moeilijkheden. De officier eiste op 17 novem ber tegen de jongen, die alleen terecht moest staan, 18 maan den onvoorwaardelijke gevan genasstraf. Vooruitzichten voor zaterdag en zondag, opgesteld door het KNMI op donderdag om 18 uur: Aanhoudend veranderlijk. Weersvooruitzichten in cij fers gemiddeld over Neder land. Voor zaterdag: aantal uren zon: 0 tot 3, min. temp: 0 tot 4 graden boven normaal, max. temp: van ongeveer normaal tot 3 gr. boven normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 60 procent, kans op een geheel droog etmaal 30 procent. Voor zondag: Aantal uren zon 0 tot 3, min. temp om streeks normaal, max. temp van ongeveer normaal tot graden boven normaal, kans op een droge periode van min stens 12 uur: 70 procent, kans op een geheel droog etmaal 40 procent. Hoogwater Morgen, zaterdag 2 december. Bergen op Zoom 1,11 en 13.30 Hansweert 0.19 en 12.36 Terneuzen 12.06 Vlissingen 11.39 Wemeldinge 1.01 en 13.20 waterstanden Konstanz 349 -1, Rheinfel- den 303 -17, Straatsburg 348 - 20, Plittersdorf 509 -30, Maxau 580 -33, Plochingen 161 -0, Mannheim 462 -36, Steinbach 144 pl. 1, Mainz 416 -28, Bin- gen 304 -27, Kaub 368 -36, Trier 325 pl. 2, Koblenz 363 - 33, Keulen 384 -42, Ruhrort 579 -53. Lobith 1234 -38, Pan nerdense kop 1198 -32, Nijme gen 1032 -31, IJsselkop 1084 - 36, Eefde IJssel 608 -3, Deven ter 575 -5, Monsin 5375 -31, Borgharen 4003 -10, Belfelcl 1182 -36. Grave ben. de sluis 521 -9. (Van een onzer verslaggevers) MIDELBURG Het provin ciaal bestuur van Zeeland wil bevorderen dat het zogenaam de Valkenisse-plan ook wel ge noemd „het omgeklapte Rei- merswaalplan. in samenwer king met rijkswaterstaat op zijn uitvoerbaarheid worden getoest. Dit hebben G.S. van Zeeland gisteren meegedeeld in hun memorie van antwoord, op de vragen van provinciale staten, naar aanleiding van de begro ting 1973. G.S. beloven in hun memorie van antwoord, dat in de eerste helft van 1973 een rapport zal verschijnen over de milieuhy giënische gevolgen van de ves tiging van de Total-raffinaderij in het Sloegebied. „Met de lo pende studies zijn nog enkele maanden gemoeid", zeggen G.S. Er werd ook gewerkt aan de stichting van een provinciaal visserij-coördinatieorgaan, zo delen G.S. mee. De animo in de provincie schijnt groot te zijn, om in dit orgaan mee te wer ken, G.S. zeggen verder in het hoofdstuk Visserij, dat zich nog geen kansen hebben aange diend om concentratie van de visserij in Breskens te bevor deren. „Het beleid van de pro vincie in deze is indirect", zegt het college. Het woningbouwprogramma in Zeeland voor 1973 is, zo blijkt elders uit de memorie van antwoord, teruggebracht tot 3900 woningen, (voor 1972 omvatte dit programma 4500 woningen). De bijstelling van het woningbouwprogramma is een gevolg van de stagnerende industriële groei. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Op 13 de cember zal in het NOS-pro- gramma Van Gewest tot ge west aandacht worden ge schonken aan de eerste groeps- expositie (van 1 tot 14 de cember in de Vleeshal in Mid delburg) van de groep WEB. De televisie-opnamen zullen worden gemaakt door de Mid delburgse cineast Rob v Hoek. Hij heeft verschillende le den van de groep WEB in hun ateliers bezocht en gefilmd. Ook op de officiële opening van de expositie, op vrijdag 1 decem ber om acht uur 's avonds, zullen tv-opnamen worden ge maakt. De heer Van Hoek heeft onder andere gesprekken gefilmd met de heer Koch, directeur van de Zeeuwse Cul turele Raad, die in het tv- programma iets zal vertellen over het cultuurleven in de provincie Zeeland. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Het provinciaal bestuur van Zeeland verwacht, dat het jaar 1972 een daling van het aantal vestigingen van nieuwe inwoners te zien zal geven. Dit feit zal dan op een voor Zeeland schril le wijze, de uitdrukking illustreren die G.S. gebrui ken in hun memorie van antwoord op de vragen over de begroting van 1973, namelijk dat de werkloos heidscijfers over 1973 „wijzen op een kritieke situ atie". (ADVERTENTIE) II Wat slecht te repareren lijkt lukt met PORION, de in Zwitserland ontwikkelde universele kunsthars VUL/STOP/PLAMUUR-MASSA. Gebrniksgereed, geen verlies van resten, onbeperkt houdbaar. On misbaar bij elk karwei. Hecht op al les; op hout, steen, beton, metaal, tegels, glas, noem maar op, en zowel op droge als vochtige ondergrond. Onschadelijk voor de handen. Krimpt niet, zet niet uit, scheurt niet. 1/2 kg 1 kg 2 kg 5 kg ƒ4,95 ƒ8,55 ƒ15,30 ƒ29,95 MIDDELBURG (ANP) De Watermaatschappij Zeeland wil wil nog in 1973 beginnen met werken om water vanuit de Biesbosch aan te voeren. Het stijgende waterverbruik in de provincie Zeeland maakt dit noodzakelijk. De kosten van deze voorziening bedragen 126,5 miljoen gulden. De aandeelhouders van de WMZ zullen op 15 december over de plannen van de finan ciering daarvan een beslissing nemen. De Watermaatschappij Zee land heeft met de ministers van economische zaken, van fi nanciën, van binnenlandse za ken en van milieuhygiëne in principe overeenstemming be reikt over de financiering. Ver wacht wordt dat de provincie Zeeland de 126,5 miljoen gul den aan te sluiten leningen garandeert en dat de rijks overheid dit weer doet tegen over de provincie Zeeland voor 85 pet. van dat bedrag. Over dit voorstel hebben de minis ters nog geen beslissing geno men. De WMZ vraagt zich af of wel op die beslissing gewacht kan worden. De wateraanvoer uit de Biesbosch kan in 1976 gereedkomen. Als men tenmin ste direct met de aanleg be gint. Volgens de laatste prog nose kan het voor 1976 ge raamde jaarverbruik nog net door de huidige produktie ge dekt worden. Daaruit blijkt dat de aansluiting op de Biesbosch eind 1976 gerealiseerd moet zijn, zo meent de WMZ. St. Cecilia De harmonie St. Cecilia houdt de wekelijk se repetitie in plaats van vrij dag voortaan op maandaga vond. Verwacht wordt dat de ze verplaatsing het voor meer muzikanten aantrekkelijk zal maken om musicerend lid te worden. Een kritieke situatie vooral in Zeeuwsch-Vlaanderen. G.S. zeggen dan ook dat de huidige structurele moeilijkheden bij de werkzaamheden voor het streekplan Oost-Zeeuwsch- Vlaanderen, dat overigens nog geruime tijd op zich zal laten wachten, „onze bijzondere aandacht" hebben. Ook op het punt van de vaste oeverver binding, die de twee regionale arbeidsmarkten in Zeeland met elkaar zal moeten verbin den, zijn G.S. naar zij her haalde malen betoogden zeer diligent. Er zal iets moe ten gebeuren. Immers, „van de voorgestelde investeringshef fing wordt voor Zeeland geen positief effect verwacht", zo merken G.S. op in hun meer dan 100 pagina's beslaande memorie van antwoord- In deze memorie gaan G.S- ook in op vragen over het functioneren van hun college 'als zodanig. Zij zeggen, in be ginsel, de voorkeur te geven aan een zogenaamd afspiege lingscollege. „Dit zal pas dan door een meerderheidscollege vervangen moeten worden, als het door te grote tegenstellin gen niet goed meer functio neert", geven G.S. te ken nen. De ontwikkelingsproblema tiek van de provincie komt in de antwoorden van G.S. niet bepaald uitvoerig aan de orde. In 1972 zijn geen nieuwe kan didaten voor industrievestiging in Zeeland verschenen, en zo zeggen G.S. „Het is wel gebleken dat zonder zeehaven basisindustrie geen opleving in de toeleverings- of diensten sector mag worden ver wacht". Er komt in het beleid iets tot uiting van meer aandacht voor de onderwijsproblematiek in de provincie. G.S. overwe gen de versterking van het kader, dat deze problematiek moef doorvorsen. Voor milieu vraagstukken heeft de provin cie reeds gekwalificeerde krachten aangetrokken, aldus G.S. In hun antwoorden gaan zij ook in op een door b- en w- van Goes gedane suggestie, om een permanent overlegorgaan „Sloe-gemeenten" te stichten. Hiervan zegt het college: „Wij staan wel positief tegenover overleg ad hoe over bepaalde, hiervoor in aanmerking ko mende vraagstukken, met de hierbij betrokken gemeenten en belanghebbenden. Een per manent overlegorgaan komt niet in aanmerking". Het college kondigt in het algemene gedeelte van zijn memorie van antwoord verder aan, dat de nieuwe voorschrif ten voor het vervoer van ge vaarlijke stoffen over de weg, niet per een januari 1973 zul len gaan gelden. Er is zelfs geen nieuwe streefdatum be kend. Verschillende Zeeuwse gemeenten zijn namelijk erg traag geweest met het opne men van bepalingen voor het vervoer van gevaarlijke stof fen in hun algemene politie verordening. (Van een onzer verslaggevers) MIDDELBURG Hoewel de N.V. PZEM niet van plan is in 1973 de huishoudelijke basistarieven te verhogen; kan er toch een prijsverhoging voor elektriciteit van drie proc. uit de bus rollen. Dat zal dan het gevolg zijn van een hef fing op alle elcktrieiteitsge- bruikers in Nederland. In ver band met de plannen van de regering voor de bouw van een snelle kweekreactor in Kalkar. De kosten van de bouw van deze reactor worden ten dele doorberekend aan de Nederlandse stroomgebrui- kers. Dit staat te lezen in de me morie van antwoord van G.S. van Zeeland op de vragen die de statenleden, naar aanleiding van de begroting 1973 hebben gesteld. Er wordt in de memo rie van antwoord uitvoerig in gegaan op de nutsvoorzienin gen in Zeeland. Zo bijv. op het probleem dat bij de komst van de kernenergiecentrale die is geïntroduceerd, en dat be trekking heeft op de verwer king van het radio-aotieve af val. G.S. zeggen daarvan: „Verreweg de grootste hoe veelheid radio-activiteit be vindt zich in de gebruikte splijtstofelementen. Deze ele menten zullen naar een op werkingsfabriek in het buiten land warden gezonden. De hoeveelheid lagere radio-actie ve afval zal worden verwerkt door het reactorcentrum Ne derland in Petten. G.S. zien geen reden enig initiatief te nemen, waardoor de voorbe reiding van opwekking van energie door middel van kern splitsing wordt gestaakt. Integendeel, zij zijn zelfs niet van plan Zeeland bij voorbaat als vestigiiragsgebied voor een nieuwe stoorncentrale (die voor rekening an de GKN zou moeten worden ge bouwd) buiten discussie te plaatsen. Over de watervoorziening in Zeeland merken G.S. op dat de reorganisatie daarvan nage noeg vlotooid is. Het college heeft ook een balans laten opmaken van het aantal ongevallen op de diver se soorten wegen in de pro vincie. Daaruit blijkt dat op de rijkswegen, die tevens bij het rijk in beheer zijn, het hoogste aantal ongevallen per miljoen voertuigtalometers voorkomt. De ongevallenregi stratie zal, zo zeggen G.S., in begin 1973 geautomatiseerd worden, zodat men sneller een beeld vam de bewuste situatie heeft. Het Baalhoekkanaajl komt in diverse hoofdstukken van de memorie van antwoord om de hoek kijken. G.S. delen o.a. mee, dat zolang de plannen voor het Baalhoekkanaal nog niet zijn afgerond, geen begin kan worden gemaakt met de Deltawerken ten oosten van Walsoorden. Ook de ruilverkaveling Kieldnechit ondervindt vertra ging door de onzekerheid Baalhoek. „Wij erkennen dat spoedige uitvoering van deze ruilverkaveling van direct be lang is voor de streek", zeggen G.S., „maar wij moeten toch voorkomen, dat de thans uit te voeren werken weer teniet zou den wonden gedaan in verband met de aanleg van het Baal hoekkanaal". Over de ruilverkaveling De Poel - Heinkenszand zegt het college dat doorgaan geboden is. Wel moet, bij de nadere uitwerking en detaillering van de plannen, waar mogelijk, aanpassing aan landschappelij ke wiaarden worden bevor derd. De veerdiensten over de Westerschelde worden opge voerd in verband met de noodzaak oim een derde dub beldeks veerboot te bouwen. Wij hebben genoeg op toe stemming van de minister van Verkeer en Waterstaat aange drongen", eggen G.S., „ma-ar de minister wil zijn beslissing over een derde dubbeldekker pas nemen, als er meer inzicht bestaat over de totstandko ming van de viaste oeverver binding en het daarna te ver wachten gebruik van de veer dienst Vlissingen - Bres kens". In mineur is het hoofdstuk, gewijd aan het openbaar per sonenvervoer over de weg. Het door de provincie in de N.V. ZVTM geïnvesteerde ka pitaal heeft nauwelijks rende ment opgeleverd. „Daarom hebben wij voorshands pas op de plaats gemaakt met verdere concentratie van het busver voer in Zeeland", zeggen G.S. De busdienst Terneuzen - Goes werkt overigens niet on bevredigend, wondt even ver der opgemerkt. Het tekort op deze dienst bedraagt globaal f 4500 per maand, de directie van de ZVTM heeft- voorge steld een uurdienst in te voe ren, waarmee het rendement van de onderneming zal stij gen. De bus zal voortaan ook vi-a het station Krudningen y-enseke moeten rijden. DE 170.000 forenzen van Long Island die elke dag met de trein naar hun werk .in Manhattan reizen moeten don derdag ander vervoer zoeken. De „Long Island Rail Road", de belangrijke treinverbin ding, reed niet door een sta king. Op bijgaande foto kan men duidelijk zien hoe de Belgen het aanleggen van groengordels rond industrieterreinen opvat ten. De foto werd gemaakt te Zelzate. Slechts enkele zielige boompjes en struiken moeten het opnemen tegen de massale vervuiling door de industrieën. (Van onze correspondente) MIDDELBURG De 36-ja- rige C.W.M.K. uit Tilburg, die zich in de zomermaanden le dig had gehouden met flessen trekkerij en verduistering, kreeg zes maanden onvoor waardelijke gevangenisstra/ opgelegd. Verdachte huurde op diverse Zeeuwse plaatsen t.v.-toestel- len, radio's en een typemachi ne, en dergelijke, en verkocht die weer voor een zacht prijs je. De eis luidde aanvankelijk zes maanden onvoorwaardelij ke gevangenisstraf met aftrek en voorwaardelijke terbe schikkingstelling van de rege ring. (Van een onzer verslaggevers) HULST De rijkspolitie van Hulst heeft op het ogen blik speciale aandacht voor autowrakken langs de Hulster wegen. Het gaat daarbij om zogenaamde langparkeer- üers. Er wordt intensief gecontro leerd op de technische staat van de betrokken voertuigen. Enkele politieagenten zijn voor dit werk speciaal opge leid. De afgelopen dagen zijn er diverse waarschuwingen uitgedeeld, maar de actie loopt nog te kort om over de resul taten al Iets te kunnen zeg gen. (Van onze correspondente) MIDDELBURG Binnen afzienbare tijd zal de nieuwe oostwest-verbinding op Noord Beveland tussen de toekomsti ge Dammenweg en Rijksweg 57, en de rijksweg Goes-Zee- landbrug gerealiseerd zijn. Dit zal zowel voor het door gaande verkeer als voor de ontsluiting van Noord-Beve land zelf een belangrijke ver betering betekenen. Deze ver binding, uitgevoerd als een enkelbaans autoweg, zonder kruisingen met andere wegen, en met de mogelijkheid tot verdubbeling in de toekomst, is bijna zestien kilometer lang, en zal als de laatste fase is uitgevoerd, ongeveer negen tien miljoen gulden hebben gekost. Het aantal kruisende land- bouwwegen is dank zij een nauwe samenwerking met de ruilverkavelingsinstanties van zestien tot vier teruggebracht. Met het oog op de toekomst is een goede oost-west-verbinding op Noord-Beveland noodzake lijk. Dit blijkt duidelijk uit dè prognoses voor het verkeer op de hoofdwegen in het Deltage bied voor omstreeks 1985, als de Oosterschelde zal zijn afge sloten, en de wegverbinding over de dammen zal zijn vol tooid. Omstreeks dat jaar zal in de zomermaanden rekening worden gehouden met noord zuid gaande verkeersstromen van zo'n 30.000 motorvoertui gen per etmaal over het wes telijk deel van Noord-Beve land en van 20.000 stuks over het oostelijk deel. Tussen deze beide verbindingen wordt een oost-west gaande verkeers stroom van 20.000 motorvoer tuigen per etmaal verwacht. Over het hele jaar gerekend wordt het werkdag-etmaal ge middeld 7500 motorvoertuigen geraamd. (Van een onzer redacteuren) MIDDELBURG Het re sultaat van de Kamerverkie zingen betekent voor Zeeland dat dit gewest-in-beweging in de komende vier jaar met slechts twee afgevaardigden in het parlement vertegenwoor digd zal zijn. De heer P.A. Roels (PvdA) behoudt zijn ze tel royaal. Mr. K.A. Keuning uit Zierikzee blijft namens DS'70 op zijn Kamerzetel zit ten, al zit hij wat ongemakke lijk. De heer Dusarduijn (KVP) is - zoals overigens ook bjj een geringer KVP-verlies zou zijn gebeurd - niet langer Ka merlid. terwijl de heer Evers- dijk (CHU), die als Zeeuws Kamerkandidaat was gepre senteerd, het Binnenhof ook slechts als bezoeker zal kun nen aanschouwen. De heer Hoekstra (WD) uit. Oostburg zou een kans op een Kamerzetel kunnen maken, als de VVD enkele ministers in een eventueel rechts kabinet zou moeten leveren. Er zijn aan de hand van de stembusuitslagen allerlei ana lyses te maken, die berusten op een vergelijking tussen de landelijke en de provinciale politieke situatie. Zulke analy ses zijn meer merkwaardig dan betrouwbaar, omdat er bij Staten- en gemeenteraadsver kiezingen toch heel andere motieven bij het electoraat in het geding zijn. Niettemin is het doortrekken van de lande lijke uitslagen naar de provin ciale situatie interessant. Als het woensdag om Sta tenverkiezingen zou zijn ge gaan, dan zou de PvdA twee zetels hebben gewonnen (van 12 naar 14), de KVP zou zijn zes zetels hebben behouden. De VVD zou van vijf naar zeven Statenzetels zijn opge rukt, de AR zou zijn zes zetels hebben behouden, terwijl de CHU twee van zijn zeven ze tels, zou hebben moeten prijs geven. De PPR zou op twee zetels gebleven zijn, terwijl D'66 er van de twee één zou hebben moeten inleveren. DS'70 zou een zetel behouden, de SGP zou er een verliezen, waar tegenover het GPV als nieuwe groepering in de Sta ten zijn intrede zou doen met een zetel. De BP zou zijn ene. zetel zijn kwijtgeraakt. Bij een dergelijke uitslag zou het de vraag worden of de CHU nog wel tot de partijen be hoort die verondersteld wor den Gedeputeerden te kunnen leveren. Wij hebben ook in Zeeland uitgezien naar wat in de lan delijke politiek met effect wordt aangeduid. Het Wiegel, effect, het Badseffect, het Dreeseffeet. - kortom men krijgt de indruk dat het om een biljartwedstrijd gaat, in plaats van om verkiezingen voor de Tweede Kamer. Wel nu, in Zeeland zijn effecten niet duidelijk aanwezig ge weest. In Middelburg was bij voorbeeld niets te bespeuren van een van der Weeleffect (wethouder mr. Van der Weel heeft kortgeleden om princi piële redenen de PvdA verla ten). Zou er woensdag voor de raad gestemd zijn, dan zou de PvdA in de Zeeuwse hoofd stad zelfs een zetel hebben gewonnen. In Arnemuiden werd gespeurd naar een Quist- effect. Gebleken is dat de bevolking de reputatie van de CHU ter plaatse niet aan die van het veelbesproken raads lid van deze partij, de heer Quist heeft verbonden. Het in Zeeland toch wel op vallende verlies voor D'66 is ronduit onverklaarbaar, even als de relatief geringe winst VVD het geval was. De kie zers tussen de 18 en 21 jaar voor de PPR. Beide partijen zijn, speciaal in Provinciale Sta ten van Zeeland, uiterst ac tief. De prognose van de Stich ting Zeeland (gebaseerd op een steekproef in Goes) gaf woensdagavond voor de PPR een stemmenpercentage van 8.4. Toen de werkelijke uitsla gen binnenkwamen, bleek het 4.2 te zijn. Voor de CHU voor spelde de prognose dat deze partij 7.5 procent van de Zeeuwse stemmen zou krijgen. Het werd 9.3 procent. De intussen toch wel aanwezi ge winst voor de PPR werd verhoudingsgewijs sterker door de jonge kiezers bepaald, dan bij de hier eveneens winnende stemden in Zeeland voor 23.6 procent op de PvdA, waarmee deze partij in Zeeland onbe twist aan de kop loopt, wat populariteit bij de jongste kie zers betreft. De kiezerstrouw (afgeleid uit het aantal stemmen op de zelfde partij die men in 1971 zijn stem gaf) was het grootst bij de AR (83.2 procent), ge volgd door de WD (81.5 pro cent), en het geringst bij D'66 (34.5 procent). De KVP zat met een percentage van 78.2 procent aan trouwe kiezers in Zeeland in een betere positie dan de CHU. die met 70.3 procent genoegen moest ne men. De laatstgenoemde per centages zijn berekend in het verkiezingsonderzoek van d* Stichting Zeeland.

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 3