„Voor een B-contract ga ik niet weg" CONTROVERSE DOET OPLAAIEN Bedrijfsvoileybal is werkelijk een groot succes Naessens is de grol man ABN Spaarbiljet 1972/79 f 100,- groeit naar f150,- PONTIAC horloges, fijne horloges. KR Distrikts- wedstrijden FINISH EERSTE ETAPPE TOUR IN S1NT-N1KLAAS Algemene Bank Nederland Cyclo-cross sport Zo'n mooie Pontiac maakt u gelukkig, vele jaren lang. m Leuk Gering FEL 'n Minister geeft z'n eegastrijk-vrij! i/iledan Tafelkleed GEEN PUNT WAARDEBON Vrijdag 1 december 1972 PROFCLUBS WILLEN VAN DER SLUIS (Van onze sportmedewerker) ODES/MIDDELBURG Kees van der Sluis, ster-voetballer bij de 2e klasser Goes naait glimlachend de schouders op als we hem vragen of hij ambitie heeft om semi- of vo edig beroepsvoetballer te worden. Het is immers geen geheim meer dat er uit het prolvoetbal genoeg belangstelling, bestaat voor de excellerende middenvelder, en na af- oop van dit seizoen zullen diverse officials dan ook spijkers met koppen willen slaan. Kees van der Sluis ontkent niet dat hij er van op de hoogte is dat er belangstelling voor hem bestaat maar hij blijft er nuchter onder gezien het laconieke antwoord: „Aan het eind van het seizoen zal blijken hoeveel waarde die belangstelling mijnerzijds ver tegenwoordigt. Want uiteinde lijk zal het ook daar bij mij om gaan. Voor een B-contact vertrek ik niet". Voorlopig schijnen de allures voor het profmilieu dus nog niet bijster groot te zijn bij Kees van der Sluis, van be roep leraar lichamelijke op voeding, maar momenteel in militaire dienst in zijn woon plaats Middelburg. Kees is daar bij de kaderopleiding als sergeant-sportinstructeur en draagt dus het militaire tenue 18 maanden. De 22-jarige van der Sluis, sinds april van dit jaar ge trouwd en kort daarop domici lie kiezend in Middelburg is geboren en getogen Goesenaar. Vandaar ook dat hij er niet aan dacht om zijn club Goes, waarbij hij zijn voetbalcarriè re begon vaarwel te zeggen toen hij naar de Zeeuwse hoofdstad vertrok. De afstand van ruim 20 kilometer tussen Middelburg en Goes speelt voor hem geen rol. Bovendien kan er samen worden gereisd met spitsspeler Simon Harinck en trainer Lery van de Velde die ook in Middelburg wo nen. Van der Sluis is een naam die in Goes befaamd is gewor den, in de loop der jaren want de vader van Kees, Janpie van der Sluis vierde er als ge vreesd midvoor zijn triomfen, vooral in de vijftiger jaren. Janpie van der Sluiis maakte als goalgetter furore bij Goes en het schijnt dat zoon Kees op dit punt ook wel de voet sporen van zijn vader gaat drukken, gezien de gunstige positie op de topscorerslijst van Dagblad De Stem. Maar de jonge Van der Sluis heeft meer pijlen op zijn boog. Als schakelspeler komt hij uitstekend uit de verf in het moderne systeem. Vroeger opereerde Van der Sluis meest al als rechtbinnen of rechts buiten. Dat was de periode toen Cas Hubregtse als trainer fungeerde bij de rood-witten. Maar oefenmeester Piet Lin- denberg - tacticus bij uitstek - wilde meer halen uit de capa citeiten waarmee Kees van der Sluis is voorzien. Hij stoomde zijn pupil - met diens goedvinden overigens - klaar als middenvelder en naar is gebleken met volledig succes- Kees van der Sluis is bij Goes als links opererende midden velder de grote steunpilaar die dank zij zijn grote actieradius zowel defensief als aanvallend uitblinkt. De vuurpijlen van de schoen van Kees van der Sluis die meestal uit de twee de lijn komen, zijn voor elke doelman levensgevaarlijk. Nadat hij eerst een jaar of drie bij de handbalclub Hellas had gespeeld trok Kees van der Sluis op 11-jarige leeftijd voetbalschoenen aan en liet zich als lid bij Goes inschrij ven. Van der Sluis: „In dat eerste jaar speelde ik nog geen wedstrijden. Een jaar daarop kwam ik bij de B- junioren en op mijn 15e jaar kwam ik bij de A-categorie. Dat was een leuke tijd maar ik beschouwde het wel als een eer toen ik als 16-jarige mijn (ADVERTENTIE) De aile-leef- tijden Pontiac. Voor oma en haar tiener kleindochter. Chroom 83,-. De romantische Pontiac. Voor de moderne vrouw. Bracelethorloge met 'antieke' wijzerplaat. Zilver 295,-. MP De gedistingeerde Pontiac. Zeer fraai gouden horloge. Een sieraad voor een slanke vrouwenpols 640,- Een aparte Pontiac. Zeer modern model. Duidelijke wijzerplaat. Chroom of doublé 105,-. Pontiac tijd - juiste tijd. debuut in het eerste mocht maken. We speelden toen te gen DFS in de 4e klas en wonnen met 40. Ik maakte een doelpunt en vanaf die tijd kreeg ik mijn vaste plaats in het hoofdteam. Goes was toen in die tijd op een dieptepunt aangeland en daarom was het voor mij bij zonder leuk en interessant om tweemaal een kampioenschap en een daaropvolgende promo tie mee te maken. In de 2e klas gaat het nog niet geheel naar wens met Goes naar het schijnt, maar volgens mij heb ben we geen slechte ploeg. Vorig jaar konden we ons dank zij een sterk slotoffen- sief handhaven en ook dit jaai geloof ik zeker dat we het zullen klaren. De teamgeest is zonder meer goed en ook met onze trainer Lery van de Vel de hebben we een goede ver standhouding". Van der Sluis wacht rustig af. (Van onze correspondent) MIDDELBURG Tijdens de jaarvergadering van het gewest Zeeland van de KNSB bleek nog eens welke grote controverse er heeft bestaan tussen secretaris A. J. Haag en de actieve lange baanschaatsen: van de groep Goes. De heer Haag die aan de beurt van aftreden was en na elf jaar trouwe dienst het beter vond om op te stappen lag ook dit keer nog diverse keren in de clinch») met zijn tegenstanders. en moest proberen alleen op de recreatieve uren te rijden. Dit zal echter zeer moeilijk zijn want de meeste Zeeuwse rijders kunnen alleen in da avonduren vrii zijn- De schaatser Ko Gouree merkte op dat de ijsclub De Poel wel ijs wilde huren op de baan in Eindhoven maar secretaris Haag had meege deeld dat dit niet mocht- „Niet waar", aldus de heer Haag. „Ik heb alleen gezegd dat men de Zeuwen niet kan beletten op de recreatieve uren te rij den maar het zou geen loyale houding zijn tegenover het ge west Brabant dat voet bij stuk wil houden en de oude situatie terug wil. Voorzitter van der Hielen beloofde contact te zullen opnemen met het hoofdbestuur van de KNSB of het al dan niet geoorloofd is door ijsclub De Poel ijs te huren op de baan in Eindho ven ten gerieve van Zeeuwse rijders. Zijn felste opponenten wa ren trainer Hirdes en schaat ser Gouree. Indirect aanleiding daartoe was het gewezen con- clict tussen de directie van de Eindhovense kunstijsbaan en de KNSB waarvan ook de Zeeuwse rijders de dupe zijn geworden. Eindhoven gaf vijf tig procent van de beschikbare tijd aan ijsclub Eindhoven en de rest kon verdeeld worden over de andere Brabantse en Zeeuwse clubs. De KNSB zei echter dat gaat niet door en schorste de Eindhovense IJsclub. Het ge volg was dus dat ook de Zeeu- se schaatsers hun trainings- mogelijkheid werd ontnomen omdat andere banen nog ver der van Zeeland liggen. Voor zitter L. van der Hiele meende dat men achter het gewest Brabant moest blijven staan De BeVoBo Hulst is uitge groeid tot een groot orgaan. De grote animator is ongetwij feld o-rganisator G. Naessens. Hij is de man geweest die begin 1966 de BeVoBo Hulst uit de grond heeft gestampt. Niemand staat er bij stil hoe veel werk er verzet moet wor den. Voorzitter Naessens kost het dan ook heel veel vrije uren, hoewel daarover niet veel woorden over vuil ge maakt worden. (Van onze sportmedewerker) HULST De BeVoBo Hulst, en in het bijzonder de volleybalsport bloeit momenteel in het land van Hulst. Vooral nu tijdens de wintermaanden, wordt de Hulsterse sporthal „Den Dullaert" bezet door vele honderden volley balliefhebbers. Spelers en voor het merendeel afkomstig van bedrijfsteams. Soms zijn er wel drie teams inge schreven voor de nu draaiende bedrijfsvolleybalcompeti tie. Een competitie die begin september voor de zevende keer is gestart, en ook nu weer een groot succes lijkt te worden. sport meer uit te breiden. Ik nam contact op met verschil lende oude studievrienden, die een betrekking hadden in ver schillende bedrijven. Er kwam veel reactie, zodat er verschil lende bedrijfsteams opgericht werden. In 1966 gingen we van start in een kleine compe titie met vier teams. Alles ver liep vlot. Verschillende bedrij ven kwamen zich aanmelden. Het ging zelfs zo goed dat er op 1 augustus weer een com petitie van start ging met in totaal elf deelnemende heren teams." En na een ogenblik stilte: „Het werk werd te veel voor me, zodat er een bestuur geko zen werd. Dat zag er als volgt uit: voorzitter en herencompe- titieleider G. 'Vaessens, dames- competitieleider A. Steel en L. Ornek". Het was nodig want de be- drijfsvolleybalcompetitie nam zo'n grote uitbreiding aan dat er naet minder dan 13 teams bijkwamen. Met twaalf he ren- en damesteams ging men in 1967 van start. De eerste opzet is altijd geweest een zo ruim mogelijke basis te krijgen. Naessens: „De jaren die volg den, waren steeds in een stijgende lijn. De competitie 1969-1970 ging van start met in totaal 31 deelnemende teams en in september waren er dat al 41. Bij ons wordt meer gespeeld voor de ont spanning, terwijl er bij de Ne- VoBo alleen gespeeld wordt voor de punten. Het woord prestatie heeft daar een grote betekenis. Toch is er altijd een goede verstandhouding tussen de NeVoBo en de be- drijfsvolleybalbond. Het be stuur werd twee jaar geleedn verder uitgebreid. Nu hebben zitting voorzitter G. Naessens. secretaresse mevr. M. Cappen- dijk-Picavet, penningmeester mevr. L. Steijns-de Rijck, competitieleider L. Steijns, be stuurslid G. Cappendijk. Naes sens: „Het weemoed heb ik af scheid moeten nemen van de volleybalvereniging Terhole". Maar het ging niet anders en nu kan ik me voor 100 inzetten voor de bedrijfsvol- leybalsport." Naessens: „Het blijft voor mij alleen het verbreiden van de sport". Het is leuk als je ziet dat alles goed loopt en dat is voor mij het voornaamste". Zelf spelend in het eerste te am van PMC zegt hij voorts: „Natuurlijk speel ik ook, voor de punten, maar het is voor mij toch minder belangrijk". Buiten de jaarlijkse compe titie, is hij verder ook nog belast met de organisatie van verschillende andere toernooi en die de BeVoBo Hulst orga niseert. Als eerste is dat het elk jaar terugkerende Rei- naerttoernooi in november (reeds gespeeld), het traditio nele Dullaerttoernooi dat plaats heeft eind februari be gin maart waarbij de beste Hulsterse teams uitkomen te gen de sterkste bedrijfsteams uit Middelburgè En dan is er nog het bekertoernooi dat bin nenkort tussen kerstmis en Nieuwjaar van start gaat, dit jaar met medewerking van Dagblad De Stem. Elke dag, ja elk uur is voorzitter Naessens bezig met volleybal, waarvoor hij de grondslag in Hulst heeft gelegd. Hoe alles in 1966 tot stand kwam zegt Naessens- „Ik ben eigenlijk groot ge bracht met de volleybal- süort" Vanaf 1955 speelde ik al bij de volleybalvereniging Terho le, nu Taktika. De belangstel ling voor deze sport was toen gering en ook was er wenig tegenstand. Het was toen al mijn wens om deze tak van (ADVERTENTIE) - St in zes jaar en vier maanden dank zij de samengestelde interest van 6,6% per jaar! bovendien verschuift uw inkomstenbelasting, wat fiscaal voordeel kan opleveren en u krijgt, als u meedoet met het Algemeen Premie Spaarplan, een extra premie elk kantoor van de ABN kan u alle inlichtingen verstrekken over de financiële voordelen van het ABN Spaarbiljet 1972/79. (Van onze correspondent) OOSTBURG Aanstaande zaterdag 2 december zullen in de sporthal „De Veer hoek" te Oostburg de voorronden dis trictswedstrijden voor het NP' derlands junioren- en adspi- rantenkampioenschap volley bal gehouden worden. Het ia de eerste maal dat eon derge lijk toernooi in Zeeland wordt gehouden. De deelnemende teams komen uit de districten West-Brabant, Midden-Bra bant. Rotterdam, Dordrecht en Zeeland. Er wordt tussen de teams in de diverse poules een halve competitie gespeeld. Ie dere wedstrijd wordt gespeeld om twee gewonnen sets. Er zullen drie Zeeuwse teams aan deelnemen, nl. een adspiran- ten. en juniorenmelsjesteam en een jongensjuniorenteam. am. St.NicoIaaskado: %w n strijkvrij, vlckvrij r» Vilcdan tafelkleed. Daarbij gratis feestelijke kaarsen, i de drogist. Het mooiste StNkolaaskado. (Van onze sportmedewerker) AARDENBURG Zater dagmiddag a.s wordt een grote cyclo-cross gehouden op het terrein van het landgoed „De Edelschans" te Aardenburg. Aan deze cross wordt deel genomen door de wielervere niging Zeeuwsch-Vlaanderen, wielerclub Middelkamp en de wielervereniging Rossendaal. De wedstrijden beginnen om half twee. SINT-NIKLAAS (ANP)— Het is nu officieel: de eerste etappe van de Tour de France 1373 eindigt in het Belgische Sint-Niklaas. Zondag 1 juli vertrekt de karavaan van de Scheveningse boulevard naar Rotterdam, waar de aankomst zal zijn van het eerste gedeel te van de rit- De totale afstand van Scheveningen tot de hoofdstad van het Waasland is 130 kilometer- Maandag 2 juli rijden de renners in Sint-Niklaas 's och tends een tijdrit over veertien kilometer. Omstreeks het mid daguur zal het startsein wor den gegeven voor het tweede gedeelte van de etappe: Sint- Niklaas - Roubaix. Dit traject, dat gedeeltelijk door de Vlaamse Ardennen loopt, is ook weer 130 kilometer lang De zeer felle discussie tus sen Gouree en Haag werd la ter nog gevolgd door felle aan tijgingen van trainer Hirdes aan 't adres van de secretaris ook aangaande deze kwestie en over de woorden van Haag dat er vorig jaar een slechte ploeg zou hebben deelgenomen aan de IJsselcup. Wim Hirdes krijtwit op zijn stoelschui- vend: „Nou dat is wel een sympathieke opmerking en het lijkt meer op een aanfluiting". Dat de tang ook daarna in het vuur bleef liggen verklaart het feit dat de bestuursverkie zing Ko-Gouree die in maart zijn actieve sportloopbaan be sluit, tot secretaris was be noemd in de plaats va n do heer Haag. Voorzitter Tesselaar van de technische commissie hardrij den stelde toen voor om de heer Haag als erelid te benoe men. Trainer Hirdes en Ko Gourse schenen daar niets voor te voelen maar het kwam niet tot een stemming omdat de heer Haag daar zelf niets van wilde weten. Het voorstel om de afdracht van vijftig cent per Zeeuws KNSB-lid aan de bond te verhogen tot 75 cent wat inhield dat dan de clubs per lid 1,25 moeten gaan betalen in plaats van 75 cent (afdracht aan het gewest) stuitte op felle tegenstand bij de heer J. Pomper, bestuurs lid van het gewest en tevens voorzitter van de ijsclub Zie- rikzee. Zijn voorstel om eerst te proberen het oude systeem te handhaven bij de KNSB of anders te verzoeken om een hogere subsidie werd aange nomen. Trainer Wim Hirdes die in een brief aan 't bestuur ken baar had gemaakt aan het eind van het seizoen te willen stoppen leek ook een moeilijk probleem te zullen worden maar voorzitter van der Hie len maakte er toch geen punt van bespreking van. Van der Hielen: „Het bestuur en de TC zullen deze zaak met de heer Hirdes nog eens goed door spreken misschien dat er nog een mouw aan tepassen is. Het organiseren van de pro vinciale kampioenschappen bleek voor veel ijsclubs wei nig attractief te zijn. Voor de lange baan senioren stond Zierikzee als eerste ge pland en Oostburg als re serve. Beide willen we nu vanaf en men zal trachten de orga nisatie op te dragen aan IJs club De Poel in 's-Heer-Hen- drikskinderen. Het kampioen schap Lange Baan junioren wordt waarschijnlijk gehouden in Wissekerke. Voor de Korte Baan wordt dit Schoondijke en voor het sehoonriiden Veere Voor het kunstrijden zal nog een plaats worden bepaald en als er nu deze winter weer geen ijs komt wat doen we dan met het lange baan kampioenschap? wilde de Zeeuwse kampoen Adriaan van der Kreeke weten- Voor zitter van der Hielen zegde toe dat men op korte termijn wil besluiten in ieder geval dit Kampioenschap te realiseren dus als het niet op natuurijs gaat dan op kunstijs. Aan het eind van de vergadering dank te de voorzitter de scheidende secretaris de heer Haag die volgens hem zeer veel belang rijk werk voor het gewest heeft verricht in de afgelopen elf jaar. De heer Haag kreeg tevens een waardebon. I

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 23