IN NIEUW-NAMEN Plan in de maak voor opknappen van dorpscentrum Marionette en KOT blijven aan de leiding Zestig woningen onbewoonbaar HET N.V.V. BREDA DUS STEMT PROGRESSIEF Jubilarissen woonruimte- commissie gehuldigd Uitslagen van schietingen Kampioen schap biljarten Verplaatsing postkantoor VOLGENS KWALITATIEF ONDERZOEK IN HULST IB 5 stad streek Zwaargewonde in St.-Pauwels Sas van Gent PETITIE Lustige Toepers verliezen in België Graauw Oostburg Zuiddorpe WEER CAFé DICHT IN ST.-JANSTEEN roept alle werknemers op te gaan stemmen Stemt op die partijen die niet achter het kabinet-Biesheuvel staan ill Hulst Sluiskil St.-Jansteen umaudy zd november iy/2 (Van onze correspondent),. LANSWAARDE Aan de zaterdag gehouden biljartwed strijden, finale derde klasse li- bre van de Kl^BB, afdeling Zeeuwsch-Vlaanüeren, hebben acht personen deelgenomen. De wedstrijd werd gehouden in zaal Heyens. De uitslag: 1 P. Baart van WBC, Walsoorden. Vier matchpunten met een gemid delde van 2.78. 2 P. Platjouw, Ons Vermaak, Lamswaarde, 4 2.27, 3 A. d'Hondt, Ons Ver maak, Lamswaarde, 2, 2.90: 4 A. Bisschop, GBC, Groenen dijk, 2, 2.77. 5 J. Taalman, De Kroon, Hulst, 2, 2.08. 6 A. de Koek, WBC, Walsoorden, 2, 1.96. 7 L. Dieleman, Pop, Axel, 0, 1.80. 8 G. van Dorse- laer, HBC. Hulst, 0, 1,71. Za terdag zullen de beslissende wedstrijden worden gehouden. Eveneens bij Heyens in Lams waarde. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN Me vrouw G.V. uit St.-Niklaas, een zuster van wereldkampi oen Theo Verschueren, kwam op de weg naar St.-Jansteen in St.-Pauwels, België, met haar auto in botsing met een tractor. Ze werd daarbij zeer ernstig gewo-nd overgebracht naar het ziekenhuis in St.-Gillis. Het bij haar in de auto zittende zoontje werd slechts licht ge wond. Commissievergadering De commissie van advies en bij stand voor het midden- en kleinbedrijf te Sas van Gent houdt 7 december een openba re vergadering in het gemeen tehuis. De agenda vermeldt o.m. als ingekomen stuk de brief van de minister van Volkshuisvesting en Ruimtelij ke Ordening over de detail handelsactiviteiten buiten de winkelgebieden. Verder komt in behandeling het bestem mingsplan landelijke bebou wingsconcentraties. (Van een onzer verslaggevers) NIEUW-NAMEN Het college van b. en w. van Hulst komt bin nenkort met een plan op tafel, ter verbetering van het dorpshuis in Nieuw- Namen. Het krijgt ge deeltelijk een permanen te bestemming voor het open bejaardenwerk, maar zal daarnaast ge schikt worden gemaakt voor andere verenigings activiteiten. „We hadden gehoopt, dat het particuliere initiatief dit had gedaan, met onze steun, maar nu dat in gebre ke blijft, hebben we het zelf maar gedaan", aldus burge meester Molthoff. Het dorpshuis van Nieuw- Namen is overigens al lang een heet hangijzer. Een aantal maanden geleden liet de be herende stichting weten met de exploitatie niets meer van doen te willen hebben. Dit be richt kwam na enkele bespre kingen met de gemeente Hulst, die naar de opvatting van het stichtingsbestuur te weinig perspectieven voor de toekomst boden. Toen er geen bevredigende regeling uit de bus kwam werd besloten om met de zaak te breken. Het dorpscentrum is hard aan een grondige opknapbeurt toe. Het is zodanig verouderd, dat het voor geen enkele activiteit nog geschikt is. De aanvankelijke nieuwbouwplannen vooi Nieuw-Namen zijn met het' oog op de bezuinigingen de ijskast in gegaan, zodat er nog slechts een mogelijkheid rest om het dorp aan een goede accommodatie te helpen: en dat is verbouw. Het open bejaardenwerk zal op geen enkele wijze besl leggen op voorzieningen voor de verenigingen, aldus burge meester Molthoff. Het gebouw blijft gewoon bruikbaar voot iedereen, die daaraan behoefte heeft. Enkele weken geleden hebben de gezamenlijke vere nigingen van het dorp het ge meentebestuur nog gewezen* op de naar hun idee onhoud- (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster top- bhjartverenigingen KOT en Marionette blijven het uitste kend doen in de topbiljart- competitie Oost-Zeeuwsch- V laanderen. Zij leiden namelijk na de gespeelde wedstrijden van het afgelopen weekeinde met vijf punten uit drie gespeelde wedstrijden. Topbiljartclub 't Centrum valt voorlopig terug uit de kopgroep, daar de mannen van Cor Nagtzaam afgelopen week einde met 137 verloren van Marionette. Ook be ONA doet het uit stekend en boekte afgelopen zaterdag de tweede achterefen- wlgende oveiwinning in suc cessie. Nu werd er met 614 gewonnen van STC in Sluis kil. Hier volgen de persoonlijke uitslagen van de gespeelde wedstrijden: STC - bc ONA 614: P. van Medr - Ch. de Wolf 1—1, B. de Waail - J. de Wilde 1—1, R. Boelens - A. Picave*. 11, J. van Waec - M. de Wit 0—2, M. Dallinga - W. Jacobs 20, A. Dallinga - W. v. d. Voorde 02, L. Dallinga - E. Wentziler 11, A. v. d. Voorde - J. de Wit 02, G. Pladdet - L. Segars 02, R. ae Schepper - JPtlaet 02. KOT - 't Anker 12—8: J. Vernimmen - L. Keel 11, R. Blommaert - Kayser 11, M, Picavet - T. Rodrigo O2, E. Blommaert - J. Boedinig 1 1, G. de Feber - J. Baiuiez 0 2, F. Strooband - J. Kool 20, W. v. d. Walle - G. Herwegh 20, W. Koenvans - E. Wau- iers 20', C. Bertram - W. Woginger 11, R. Picavet - J. van Haute 20. Marionette - 't Centmum 13 7: J. vam Delft - F. Vlassen reod 02, W, van Swaal - H. v. d. Broeck 11, E. Bogaerd - A. de Kerf 2—0, R. Bogaerd - F. Hillaert 2—0, Th. de Cock J. Rombout 11, J. van Vlierberghe - G. Polfliet 20, 4 de Vos - N. Nagtzaiaim 11, L van Mol - M. Vlassenrood 0—2, Th. de Witte - C. Burm 20, P. de Smet - E. Roevers 2—0. De stand ziet er als volgt uit: 1 KOT 3-5, 2 Marionette 3-5, 3 bc ONA 2-4, 4 't Cen trum 3-3, 5 't Anker 4-3, 6 S^C 4-2, 7 bc 't Raedhuys 3-0. Sc 't F.aedhuys had afgelopen weekeinde een vrije dag. bare toestand. Ze roerden diï punt toen aan in een gezamen lijke petitie. Burgemeestef Molthoff heeft eerder al laten blijken van mening te zijn, dat het particuliere initiatief achterwege is gebleven. Bij de gemeente bestaat vol gens hem de bereidheid om aan de totsandkoming van een redelijke accommodatie voor Nieuw-Namen mee te werken, maar volgens de woordvoerders van de onte vreden verenigingen in het dorp heeft men van die be reidheid niets gemerkt. Het raadslid Van Duysse heeft als voormalig stichtingsvoorzitter de pijp al eerder aan Maarten gegeven, omdat hij naar zijn zeggen bij het streven naar nieuwbouw te weinig steun van zijn dorpsgenoten onder vond. Er ligt een kant-en- klaar nieuwbouw-concept, dat evenwel is afgewezen, omdat verschillende verenigings-ver- tegenwoordigers van mening zijn geen behoefte aan nieuw bouw te hebben, maar wel aan een grondige opknapbeurt van de bestaande voorziening. Als de raad daarmee akkoord gaat zullen ze wat dit laatste be treft hun zin krijgen. (Van een onzer verslaggevers) HULST De Hulster top- biljartclub pe Lustjge Toepers beeft in een vnendschappelijk gespeelde wedstrijd met '9—7 van Excelsior St.-Ni klaas in SL-Niklaas verlo- Hier volgen de persoonlijke uitslagen: Excelsior - St.-Ni klaas - Lustige Toepers 197: F. Wilssens - J. Lybaairf 11, A. Gering - F. Freyzer 02, R. Vael - A. Lybaaint 20, P. Wilssens - W. Bracke 20, P. de Gauw - A. de Bilde 0—2, Th. Roels - A, van Dorsselaer 11, G. de Smet - F. Sarra- rens 20, A. Vereecken - P. Blommaert 20, M. Wilssens - A. Neve 20, R. van Bogaert - C. Herkelman 2—0, A. Ver- meire - W. Dobbelaer 11, A. Vertenten - A. de Bilde 2 (Van een onzer verslaggevers) KLOOSTERZANDE Het postkantoor van Kloosterzande zal op 28 november na de middagopenstelling van 14.00 tot 15.00 uur worden ver plaatst van de Cloosterstraat naar het Europapleln. Daar is een barak geplaatst, waarin tot aan het gereedko men van een nieuw te bouwen kantoor, de postdienst zal wor den uitgevoerd. Volley De KPJ heeft een volleybalwedstrijd gehouden in het gemeenschapshuis. Er bestond voor de wedstrijd een grote belangstelling. Besloter is hef initiatief te herhalen. Lustrum Rowans De R» •vans van de St.-Eloy van Scouting groep Oostburg heb ben zaterdag het eerste lus trum in hiet kwartier aan de Baljuwveiterseweg gevierd. Er was ook een receptie waarbij vele ouders aanwezig waren alsmede oud-Rowans en afge vaardigden uit de provincie Zeeland. Aan het slot werden dia's vertoond die de ontwik keling van de Rowans lieten zien Aanrijding Op de Markt is de personenauto van R.V. uit Breskens aangereden. De auto stond geparkeerd op de Markt. Toen V. 's avonds bij, zijn auto terugkwam, bemerk te hij, dat zijn auto was aan gereden. De dader heeft geen visitekaartje achtergelaten. De materiële schade was aanzien' lijk. Naamsverandering Met ingang van 1 januari zal het bejaardenhuis „Onze lieve vrouw van Lourdes", Hoofd weg 54 in Zuiddorpe, van naam veranderen. Het zal voortaan heten „Lindenhof". (Van een onzer verslaggevers) HULST In Hulst staan ruim zestig woningen op de nominatie om onbewoonbaar verklaard te worden. Binnen kort zal er een voorstel aan de raad worden gedaan om de huizen voor verdere bewoning ongeschikt te verklaren. Een en ander is het gevolg van het gereed gekomen van een kwa litatief woningonderzoek. De huizen zijn verdeeld over de gehele gemeente. In de kern Hulst moeten er 16 verdwijnen en in de buiten wijken van Hulst 11. In Hei kant moeten er 8 huizen onbe woonbaar worden verklaard, in Kapellebrug 7, in Clinge 6 en Nieuw Namen 8. Vijftig huizen van dit totale aantal worden op dit moment nog bewoond, waarvan 38 door de eigenaar en 12 door huurders. Dertien zijn er al ontruimd. De eigenaars kunnen toestem ming krijgen om te blijven wonen, maar de huurders krij gen vervangende woongele genheid aangeboden, nadat de eigenaars van de betrokken percelen eerst nog in de gele genheid worden gesteld om hun eigendom grondig op te knappen. In de meeste geval len gaat het daarbij om zo'n ingrijpende restauratie, dat aangenomen wordt, dat nie mand van deze gelegenheid gebruik zal maken. Voor de eigenaars van onbewoonbaar verklaarde woningen, die zelf in hun huis wonen, betekent dit besluit, dat ze niet meer mogen verhuren of verkopen. Voor de huurders heeft het een en ander als consequentie, dat ze wel een vervangende woongelegenheid krijgen, maar dit zullen dan over het algemeen duurdere huizen zijn. In het kader van de doorstromingsregeling kunnen ze aanspraak maken op de uit kering van een premie. Een en ander is door burgemeester P. Molthoff gistermorgen op diens maandelijkse persconfe rentie meegedeeld. De heer Molthoff heeft verder bekend gemaakt, dat er een verorde ning in de maak is, waarin het wordt verboden zonder toe stemming in Hulst nog bomen te kappen. Het is een bijdrage aan het streven tot behoud van een goed leefmilieu. D« gemeente Hulst wil zelf het goede voornemen geven met een besluit van b. en w. dit jaar af te zien van de traditie om openbare kerstbomen te planten. „We kunnen toch als gemeente zelf geen bomen meer kappen als we een dergelijke verordening krijgen. We wil len op dat punt consequent zijn", aldus de heer Molthoff, die daaraan toevoegt, dat het aantal gekapte bomen in zijn gemeente jaarlijks „ontstellend is". „Ik heb de indruk, dat er nogal wat bomen gekapt wort den, en ook dat heel wat men sen het kerstfeest vieren on der een „gestolen" kerst boom". Hulst zal het dit jaar dus moeten doen zonder twin kelende kerstlampjes. (Van onze correspondent) SINT-JANSTEEN —Weder om zal een bekend café de' deuren sluiten. Ditmaal is het café Beatrix van de gezusters' Bauwens in de Hemelstraat. Het gaat in december dicht en het krijgt een nieuwe functie als woning. Na de sluiting van café Verdun en het etablisse ment van Roza Everaard is de Hemelstraat nu zonder horeca bedrijf, evenals de Hoofd straat, waar er indertijd vijf waren gevestigd. Het aantal' horecabedrijven in Sint-Jan steen i3 hiermee tot vijf ge slonken. (ADVERTENTIE) Film De gemeente Hulst wil van de Zeeuwsch-Vlaamse filmorganisatie „Zeeflavo" een film kopen over'de' eigen ge meente. De rolprent geeft een totaal indruk van het leven in Hulst vn de afgelopen jaren en van meer recente datum. Een voor stel om de film te kopen zal b.nnenkort aan de gemeente raad Worden gedaan. Sinterklaas Sinterklaas brengt morgen (woensdag) een bezoek aan alle kinderen ven de buurtvereniging „De Statie". Ze zullen ontvangen worden in hotel Van Ooste- rc*m, waar de Sint 's middags aanwezig zal zijn. Het kinder feest begint oon 14 uur. Fondue-succes De fondue avond van de firma A. en O. in samenwerking met de da mes van het NKV afd. Sluiskil heeft georganiseerd, is een klinkend succes geworden. Niet minder dan 150 dames meldden zich om de kaasfon dues van mevrouw De Jonge uit Breda te proeven en te keuren. Veel bewondering was er voor de stand van de heer De Caluwé. Kerkbestuur Door het reglementair aftreden van B. van Acker als lid van het kerkbestuur, is zijn plaats benoemd drs. A. Bakx uit St- Jansteen. Mannenkoor Het Steense Mannenkoor St.-Cecilia hield ter gelegenheid van het St.- Ceciliafeest een feestavond. Na met Gregoriaanse gezangen onder leiding van de dirigent W. B-artz de avondmis te heb ben opgeluisterd, werd de avond in café Spon met een diner en gezelschapsspelen be sloten. (Van ee n onzer verslaggevers) AXEL De vergadering van de woonruimtecommissie in Axel heeft gisteravond een wat feestelijk karakter gehad. De commissie bestaat namelijk 25 jaar en tegelijkertijd zijn drie leden, namelijk de heren Provoost, M. v. d. Berg en J. v. d. Bos sche er een kwart eeuw lid van. Ze werden gisteravond door burgemeester M. K. van Dijke in de bloemetjes gezet tijdens een openbaar gedeelte van de commissiebijeenkomst. Nor maal'vergaderen de lede» ach ter gesloten deuren, omdat meestal de belangen van per sonen in het geding zijn, maar voor een keer werd daarvan gisteravond afgeweken. De bijeenkomst werd bovendien bijgewoond door het voltallige college van b. en w- Het was de burgemeester die de jubilarissen in eerste instantie toesprak en ze daar na als blijk van waardering ieder een exemplaar van de geschiedenis van Axel over handigde. De huidige woon- rulmtecommissie is in 1947 op geheven en eigenlijk met meer verplicht sinds de bui- tenwerkingtreding van de wdonruimtewet. Het Axelse gemeentebestuur hecht aan het werk van de commissieleden evenwel zoveel belang, dat men indertijd besloten heeft om de woonruimtecommissie voort te laten bestaan, Het bijzondere aan deze commissie, aldus burgemeester Van Dijke, is dat zij is gefor meerd uit burgers. De enige die er ambtelijk bij betrokken is, is secretaris Provoost. „Er wordt veel van u verwaent", aldus burgemeester Van Dijke tot de commissieleden, „u hebt vele moeilijke beslissingen moeten nemen. Over het alge meen hebt u ook een ondank bare taak. Tegenover een blij gezicht bij een woningtoewij zing staan vaak zeer vele droeve". Volgens de Axelse burge meester bekleden de commis sie en de leden daarvan een vertrouwenspositie- „Al is de commissie dan wettelijk niet meer nodig, u draagt nog steeds kennis van veel moei lijke gevallen", zo sprak de heer Van Dijke. De afgelopen decennia heeft de woonruimtecommissie van Axel zo'n vijfduizend gevallen behandeld. (Van onze correspondent) GRAAUW Aan de schie- tmg bij P. de Caluwe hebben 40 schutters deelgenomen. De hoge vogel werd afgeschoten door R. van Steen-Bergen uit De Klinge. De eerste zijvogel was voo-r A. Cromfoeen uit Graauw; de tweede zij vogel ging naar R. van Steenbergen uit De Klinge. Het grootste aantal kleine vogels werd in de waioht gesleept door P. Maenhout uit Graauw met een totaal van vier stuks. HENGSTDIJK Aan de saterdagschleting op twee wippen in het café bij P. van Dijk hebben 35 schutters deel genomen. De uitslag: op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door A. van Dijk uit Boschkapelle- De eerste zijvogel ging naar Th. Pau wels. De tweede naar J. Pau wels. Beiden komen uit Axel. Op <ie tweede wip werd de hoge vogel bemachtigd door G. Pauwels uit Groenendijk. De eerste zij vogel was voor K. Maayer uit Kloosterzande. De tweede ginig near P. Snoei® uit Sluiskil. De extra hoge vogel werd in de wacht gesleept door K. Maayer uit Klooster zande. Het grootste aantal kleine vogels werd afgescho ten door J. Wesepoel uit Groe nendijk met een totaal van zes stuks. HENGSTDIJK Aan de zondagschieting op twee wip pen bij P. van Dijk hebben 32 schutters deelgenomen. Op de eerste wip werd de hoge vogel bemachtigd door R. Ferket uit Sluiskil- De eerste zij vogel was voor A. Ror -yn uit Osse- nisse. De tweede ging naar A. M-ahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd in de wacht gesleept dooh F. Vonck uit Kapellebrug met een totaal van vijf stuks. Op de tweede wip werd de hoge vogel afgeschoten door H. van Waterschoot uit Hengstdijk. De eerste zijvogel was voor P. Snoeds uit Sluis kil. De tweede ging naar A. Mahu uit Lamswaarde. Het grootste aantal kleine vogels werd afgeschoten door J. Cocqheyt uit Absdale met een totaal van acht stuks. KLOOSTERZANDE Aan de zondagschieting op twee wippen, georganiseerd door St.-Sebastiaan in de zaal van hotel De Linde, hebben 46 schutters meegedaan Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door F. van Kruyssen. De eerste zijvogel was voor Th. Cambeen. De tweede ging naar F- van Kruyssen, allen uit Klooster zande. Op wip twee werd de hoge vogel bemachtigd door Th. Cambeen, E>e eerste zijvo- gel ging naar F. van Kruyssen. De tweede was voor G. Pau wels, allen uit Kloosterzande. Het grootste aantal kleine vo gels, vier, werd in de wacht gesleept door R. Van Gassen uit Kloosterzande. KLOOSTERZANDE Aan de zaterdagschietin-g op twee wippen georganiseerd door St.-Sebastiaan, bij hotel De Linde, deden 42 schutters mee. Op de eerste wip werd de hoge vogel afgeschoten door L. de Frel. Hij schoot ook de eerste zijvogel De tweede was voor K- de Frel, beiden uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd bemachtigd door J. Hoop uit Kloosterzande. Op de tweede wip werd de hoge vo gel bemachtigd door A. Ver hoeven, de eerste en tweede zij vogel waren voor rekening van L. de Frel, beiden uit Kloosterzande. De extra hoge vogel werd in de wacht ge sleept door L. de Frel uit Kloosterzande, die op de schieting op meesterlijke wij ze zichzelf wist te onderschei den. Het grootste aantal kleine vogels, zes, werd afgeschoten door J. Maas uit Hengstdijk. LAMSWAARDE Aan de NKV-kaarting in de zaal bij P Claessens hebben 34 perso nen meegedaan. De uitslag: winnaarsronde: 1. P. Hoogstra- ten-D. van Driessche, 2 R. van Driessche-H. Schelfhout; 3 J. de Bakker-A. d'Hondt: 4 W. Roelands-W vai. Waterschoot; 5 H. de Cock-Th. van Swaal; Verliezersronde: 1 F. de Schrijver-J. de Bakker; 2 A. van Troost-J. Cornelissen; 3 P. van Puyveide-R. d'Hondt. Tritsen: 1 G. van Puyvelde, 2 J Schelfhout, 3 F. van Poel, 4 G. Baart. Zondag 3 december zal er weer een prijskaarting worden gehoude in zaal bij P. Claessen, waarvoor twintig kilo paling beschikbaar wordt gesteld. P

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 2