Toestemming in Roemenië is reeds gevraagd Regio Breda wacht af E*10 „AJAX-ELFTAL WAT ONTZIEN' pian me' tot spiering Voorsprong Willy Brokamp slinkt SUBSIDIE AAN NAC Interesse voor Ajax- trainer is groot voorde slanke lijn Harvey Smith pleit voor druggebruik Wegens druk programma Invitaties stromen binnen Sercu wint Zesdaagse Gent van Zeven dagen Mallorca... en't kost u geen peseta! Doorstroming Kettingroker Niet afkerig Afspraak Zwemploeg naar N-Amerika VOOi Een bank die iedere spaarder iels le bieden heeft sport SPECIAAL-CASSIS tijdelijk van J3? voor NEDERLANDSCHE MIDDENSTANDSBANK ^Ss*s|s^ 'n Verloofde geeft z'n verloofde strijk-vrij! viledan Tafelkleed Op naarMallorca met eminent/fab |j na Dinsdag 28 november 1972 19 0 Kovacs: „Blijf je lan gere tijd, dan is het ook belangrijk om voor de doorstroming te zorgen." (Van onze sportredactie) BREDA De colleges van burgemeester en wethouders KOVACS WIL BLIJVEN (Van onze speciale verslaggever) AMSTERDAM Stefan Kovacs, Ajax' succesvolle oefen- meester gaat half december naar Roemenië om te proberen de autoriteiten te bewegen hem nog wat langer in West- Europa aan het werk te laten. „Want", zo vertelde hij „ik wil graag nog een poosje in het westen blijven werken" Of dat bjj Ajax zal zjjn moet nog even worden afgewacht. Weliswaar expireert zijn contract met de Amsterdamse vereniging aan het eind van dit seizoen, maar gesproken over verlenging is er nog niet. (ADVERTENTIE) LONDEN (ANP) De Britse ruiter Harvey Smith die van donderdag tot en met zon dag zal deelnemen aan Jum ping Amsterdam, heeft in zijn onlangs verschenen boek „V For Victory" als zijn mening weergegeven dat de Olympi sche deelnemers van Groot Brittannië bereid moeten zijn drugs in te nemen willen zij strijd kunnen leveren met de top van de wereld. De omstreden ruiter geeft in zr.jm boek een „recept voor succes" waardoor zulke teleur stellende resultaten als Groot Brittannië dit keer tijdens de spelen behaalde niet meer mo gelijk zullen zijn. Hij doet de suggestie dat de Britse autori teiten een groep van de beste atleten samenstellen en hen alvorens in een definitieve se lectie op te nemen „de drugs laten gebruiken die de andere atleten in de wereld nemen". Smith: „De gevaarlij ke effecten van drugs zijn nog niet geheel bekend maar dit risico moeten de sportmensen nemen. Zonder druggebruik zijn onze atleten als autoracers die over een versnelling min der beschikken dan hun con currenten". Smith zegt daarbij dat het gebruik van drugs bij een concourshippique niet ter cprake komt om de concentra tie bij het springen van de hindernissen niet verloren te laten gaan. Het boek „V For Victory" handelt over de laat ste vier jaar van de kleurrijke carrière van Harvey Smith. De titel duidt op het omstreden vmgerteken dat Smith liet zien toen hij vorig jaar de Britse sprmgderby won. Kovacs: „Er is nog niets ze ker. Maar als er gesproken gaat worden, komt de finan ciële kant van de aangelegen heid natuurlijk centraal te staan. Ik moet gewoon aan geld gaan denken Ik moet een reserve vormen voor later. En er is natuurlijk wel enig verschil tussen de situatie toen ik kwam als opvolger van de heer Michels en de plaats die Ajax nu in het internationale voetbal inneemt." Als het aan de Roemeen ligt zal hij echter wel proberen bij Ajax te blijven. „Er zijn tal rijke aanbiedingen. Verschil lende clubs uit Frankrijk, Spanje, Italië en zelfs uit Zuid-Amerika hebben belang stelling voor mij. In Rio de Janeiro schijnen of Botafogo of Vasco da Gama interesse te hebben. Maar toch, als ik de kans krijg dan zou ik toch wel wat langer bij Ajax willen blijven." Kovacs die altijd heeft ge steld dat een periode van twee jaar bij een club voor een oefenmeester de ideale situatie is, verklaarde nu dat hij Ajax nog wel wat verder zou willen opbouwen. „Kijk", kom je voor een of twee jaren dan moet je proberen resultaten te maken. Blijf je echt voor een langere tijd dan is het ook belangrijk voor een goede doorstroming te zorgen. Ik ga bijvoorbeeld de laatste tijd vaker naar het B-team kijken dan mijnheer Michels ooit heeft gedaan." Of Kovacs zal blijven moet desondanks worden afgewacht. Een ding staat wel vast. Mocht hij toe stemming krjjgen van rege- DEN HAAG (ANP) Een Nederlandse zwemploeg, be staande uit zes dames en zes heren, zal van 28 december tot 10 januari een trip naar Cana da en de Verenigde Staten maken. De ploeg, die op 10 decem ber in het Haagse zwembad De Morgenstond wordt lecteerd, neemt deel aan een drietal wedstrijden: op 30 de cember in Edmonton (Canada) op 3 januari in Vancouver (Canada) en op 6 en 7 januari in Tacoma (Verenigde Staten). Over de Amerikaanse tegen standers is nog niets bekend. Wat betreft de Canadezen wist men op het bondsbureau van de KNZB dat zij met de sterkst mogelijke ploeg aan de start zullen komen. De toem-ee naar Canada ge schiedt op uitwisseldngsbasis- In mei komt een Canadese ploeg naar Nederland. De KNZB zal dan trachten met de Amerikaanse jeugdploeg. die op dat moment op doorreis is naar West-Duitslamd, een d-rielandenontmoeting te orga niseren. 0 Zo vermeldde het scorebord in Sofia de opstelling van Ajax in de wedstrijd tegen CSKAVoor de thuiswedstrijd in het Olympisch Stadion zal de opstelling vermoedelijk ongewijzigd blijven: 1. Stuy, 3. Suurbier, 4. Hulshoff, 12. Blankenburg, 5. Krol, 15. Haan 7. Neeskens, 9. Mühren, 8. Swart, 14. Cruyff, 11. Keizer. ringswege om het buitenlandse avontuur nog wat te rekken dan zal Ajax de enige Neder landse club zijn die op hem kan rekenen. „Ik heb twee aanbiedingen van Nederlandse verenigingen. Maar Ajax heeft prioriteit. Als ik het met het bestuur niet eens word, dan vertrek ik naar het buiten land. Een andere Nederlandse vereniging wil ik niet trainen. Komen Ajax en ik overeen dan wil ik voor maximaal twee jaar bijtekenen." Voorlopig richt de kleine kettingroker zijn aandacht echter weer op het Europa cupvoetbal. Zijn van kwaliteit barstende ploeg zit weer in het bekende trainingskamp. „Dat is noodzakelijk. Ondanks onze 13 zege mag CSKA So fia niet worden onderschat. De ploeg speelt in het buitenland veel gemakkelijker. Zonder zorgen. De druk van het moeten is niet aanwezig. Ik verwacht dat de Bulgaren met een 4-3-3 concept op de proppen komen. In het trai ningskamp zal ik de jongens er echter op wijzen dat wij ons eigen patroon moeten spelen. Wat CSKA ook doet." PETER VAN PUTTEN (ADVERTENTIES) In noten f. 3.290,— nu f. 2.490, In pall. f. 3.630,nu f. 2.730, In hoogglans ƒ.3.545,- nu f.2.645,- Bekend West-Europees fabrikaat 5 jaar garantie Levenslange garantie op de zangbodem (ook bij c.v.) Franko levering evt. gemakk. betalingsreg. Voorstraat 384 - Dordrecht Tel. 01850 - 33431 (Van onze sportredactie) AMSTERDAM Twee voudig Europees en wereld kampioen Ajax staat hoog genoteerd in het buitenland. Dientengevolge ontvangt de Amsterdamse vereniging veel invitaties uit het bui tenland om gastwedstrijden te komen spelen. Ajax moet veel van deze eervolle uitno digingen, die veel geld in het laatje brengen, afslaan om dat het een druk program ma heeft. Bovendien zit het grootste gedeelte van de Ajax-ploeg in de selectie van het Nederlands 0 Jaap van Praag: „Wij staan nog steeds achter het natio nale elftal." elftal, hetgeen uiteraard een extra belasting betekent. Der halve vindt de Ajax-leiding het bepaald niet leuk dat de KNVB, in het kader van de voorbereiding voor München, een aantal oefeninterlands heeft ingepast. Ajax heeft daarom in een onderhoud met de voorzitter van de sectie be taald voetbal, Jacques Hoge- woning, verzocht rekening te houden met het drukke pro gramma van Ajax, en het aan tal te selecteren spelers daar op af te stemmen. Voorzitter Jaap van Praag: „Dit wil uiteraard niet zeggen dat wij afkerig zouden zijn van het Nederlands elftal. Wij staan nog steeds achter het nationale team. Wij zijn van mening dat Nederland de eind ronden in München moet ha len, omdat het daar gewoon thuishoort. Maar wij hebben bezwaar gemaakt tegen al die interlands die ter elfder ure worden ingelast. Hierdoor krijgen wij niet de kans onze grote reputatie in het buitenland te gelde te ma ken. Wij hebben uitnodigingen gekregen van ploegen uit Frankrijk, Spanje en Italië om te komen spelen. Die invita ties kunnen wij niet accepte ren. En dat is ook jammer voor de spelers omdat die in dergelijke duels veel geld kunnen verdienen. Misschien nog wel meer dan een wed strijd van het Nederlands elf tal". Daarom staat het volgens de Ajax-praeses dan ook vast dat in de ontmoeting Oostenrijk minder Ajacieden van de par tij zullen zijn. Om zijn bewering kracht bij te zetten, somde Van Praag hierna het programma van Ajax op, waaruit inderdaad blijkt dat op verschillende da ta die men voor een invitatie- wedstrijd zou kunnen benut ten, een interland op het pro gramma staat. Van Praag: „En dat kost geld. Ik begrijp heus wel dat een Nederlands elftal zonder Ajax-spelers niet mogelijk is (al zouden wij dat misschien wel willen liet Van Praag zich ontvallen), maar de KNVB zal toch met onze wensen reke ning moeten houden". van de gemeenten van de Re gio Breda hebben, uitgezon derd dat van Breda, nog geen standpunt ingenomen inzake subsidieverlening aan NAC. De 15 gemeentebesturen ne men bijna alle een afwachten de houding aan, omdat de Re gioraad nog geen uitspraak over deze kwestie heeft ge daan en er geen verzoek om subsidie is binnengekomen. Datzelfde geldt voor de ge meentebesturen van Ooster- hout en Et ten-Leur. In de eerstvolgende vergadering van het college van z. en w. van Rosbergen (woensdag) komt subsidieverlening aan NAC als eerste punt aan de orde. Burgemeester Kievife van Zundert zei de ontwikkelingen ir.et veel belangstelling te vol gen. „Indien NAC subsidie zal krijgen, uit de Regio, zou dat een novum zijn", aldus de heer Kievits. „En dan zou vol gens mij ook het bloemencorso van Zundert en bijvoorbeeld de Acht van Chaam in aan merking moeten komen voor subsidie". (ADVERTENTIES) St.Nicolaaskado: een strijkvrij, vlekvrij A. <t Vilednn tafelkleed. Daarbij gratis V feestelijke kaarsen. Van de drogist. Het mooiste StNicolaaskado. (ADVERTENTIE) Grote Markt 25 - Breda GENT (ANP) De Belg!- sche combinatie Patrick Sercu Julien Stevens heeft de zes daagse van Gent gewonnen. Het was de 28e triomf in een zesdaagse voor Sercu. Het Ne derlandse koppel Gerben Kar stens - Cees Stam werd vier de. De eindstand is: 1. Sercu - Stevens (Belg) 408 punten, op een ronde 2. Seeoiws - Van Lancker (Belg.-Fr.) 360, 3. Go- defroot - Gilmore (Belg- Austr) 245, op twee nonden 4. Karstens Stam 296, Braeke- Venschueirem (Belg) 180', op negen ronden: 6. Koel - Baent (Ned-Belg) 290. krijgen woensdagavond tegen Sofia de gelegenheid om hun gezamenlijk opgebouwde faam weer te vergroten. De wedstrijd wordt niet op de televisie uitgezonden. Er worden slechts drie minuten durende flitsen vertoond. De reden hiervan is dat het met de kaartverkoop niet zo vlot verloopt. Tot nu toe zijn er slechts 20.000 kaarten ver kocht. „Geen aantal om ons ongerust te maken", aldus penningmeester Henk Tim man. „Vorig jaar, in de twee de ronde, was er rond deze tijd een zelfde aantal verkocht en nog kregen we 45.000 men sen in het stadion". De wed strijd wordt geleid door de Oostenrijker Schiller die wordt bijgestaan door zijn landgenoten Dolezal en Stei- brecher. Ajax zorgt tijdens de wed strijd tegen Sofia op verkie- zingsgebied ook nog voor 'n primeur door voor en na af loop en tijdens de rust ver- ikiezingiuitslagen bekend te maken. HARRY VERMEULEN „Wij hebben de heer Iloge- woning dan ook verzocht om in de toekomst over dit soort zaken eerst gehoord te wor den. Dit is trouwens een af spraak die jaren geleden al gemaakt is maar waar de KNVB zich niet aan heeft ge houden". De Ajacieden, die momenteel in hotel Duinoord zich op het Europacupgebeu- ren aan het voorbereiden zijn, HILVERSUM MVV-spe- eller Willy Brokamp staat in de strijd om de Eddy PG- trofee, die georganiseerd wordt door de redactie van Studio Sport, nog wel op de eerste plaats maar zijn voorsprong op zijn belagers Jan Peters (NEC) en Theo Paliiplatz (FC Twen te) is geslonken tot een punt. Twee weken geitden stond de MW'er nog drie punten voor op Jan Peters en Dick Schnei der. De Feyenoorder heeft iets moeten afhaken, maar staat nog altijd op de vierde plaats met twee punten achterstand op leider Brofeaimp. De stand in de algemene rang schikking is na de wedstrijden van het afgelopen weekeinde: 1. Brokamp (MVV) 110 pun ten; 2 en 3. Jan Peters (NEC en Pahlplatz (FC Twente) 109 punten; 4. Schneider (Feyenoord) 108 punten; 5 en 6. Gerrie Mühren (Ajax) en Bosveld (Spajrta) 107 pun ten; 7. v.d. Roer (Exceiisdor) 106 punten; en 9. Mansveld (FC Den Haag) en v.d. Vall (FC Twen te) 105 punten; 10. Krol (Ajax) 104 punten; 11 t.m. 13. Treytel (Feye noord), Janssens (NEC) en Doesburg (Sparta) 103 punten; 14 t.m. 16. De Jong en Ver meulen (beiden NAC) en Strik (PSV) 102 punten; 17 en 18. Flinikevieugel (FC Amsterdam) en Wannas (Go Ahead Eagles) 101 punten; 19 t.m- 23. Berg (FC Den Haag), Thijssen (NEC), Ven- neker (Sparta), De Vries (FC Twente), René v.d. Kerkhof (FC Twente), allen 100 pun ten. Tot 13 januari bij Europa's luisterrijkste orgels: Denkt u over een orgel? Dan zijn hier 2 klinkende redenen om onverwijld naar 'n Eminent/Solina orgelhandelaar te stappen. Ten eerste hebt u aan een Eminent of Solina een ongehoord goed instrument. Ten tweede deelt u in de feestelijkheid rond het 50-jarig bestaan van Europa's grootste orgelbouwer. U ontvangt op de koop toe in elk geval een perfekt gehoorzame stereo hoofdtelefoon. En... u maakt een zeldzaam grote kans op een gratis week naar Mallorca met Martinair. Alle gewenste inlichtingen bij uw orgelhandelaar! Postbus 25, Bodegraven

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 19