*1. Stemt u uit gewoonte op de Partij van de Arbeid? Omdat die partij al 25 jaar bestaat? U kunt niet uit gewoonte stemmen op de bijwagens van de PvdA: D'66 en PPR. Dat zijn nog maar heel jonge partijen. Maar die hebben zich nu reeds vastgeklonken aan de oude socialis tische locomotief. Laten we eens over de Partij van de Arbeid spreken. Dat klinkt misschien wat vreemd uit mijn mond. Ik ben uiteindelijk lijsttrekker van de VVD. Maar de gevaren van de huidige Partij van de Arbeid zijn groot. Die club is helemaal in handen van Nieuw Links geraakt. Defensie is een vies woord geworden. We moeten de Nato uit. Verder hebben de socialisten ook weer het zeer oude stokpaard van de natio nalisatie van stal gehaald. Nationalisatie van alle huurwoningen, banken en verzekeringsbedrijven. Hoe dat betaald moet worden? Door nóg hogere belastingen. Den Uyl heeft gezegd: „Wij progressieven zijn duur." Ik vind té duur. De grootste partij van het land is de kluts een beetje kwijt. De socialisten pappen nu ook al aan met de PSP. Maar dat kontakt willen ze pas na 29 november gaan verstevigen, als u uw stem al heeft uitgebracht. Toch goed om even te weten. PvdA, D'66 en PPR zijn rood. Vuurrood. Zij noemen zich de Progressieve Drie. Ik noem ze de Rooie Drie. Dan weetje tenminste waar je aan toe bent. Het is eigenlijk jammer dat D'66 in die club terecht is gekomen. Van Mierlo deed het eerst best aardig. Maar nou is het helemaal mis met hem. Ingekapseld in het socialisme. Geen wonder dat daar ruzie over is. Dat loopt niet goed af. En nu mijn eigen partij. De derde partij in het land. Er is gelukkig veel belangstelling voor de VVD. In Haarlem b.v. waren er 1400 men sen op een verkiezingsbijeenkomst. Dit zou bij vorige verkiezingen een grote uitzondering zijn geweest. Nu is een gehoor van 1000 man gewoon. Dat betekent iets. Dat betekent o.a. dat de kreet van onze tegenstanders, dat de VVD een partij van louter kapitalisten zou zijn, onzin is. Bij de laatste verkie zingen haalden we ruim een half miljoen stemmen. Alleen kapitalis ten? Wie zijn dat nou? Mensen die wat gespaard hebben? Iemand die een eigen autootje heeft? Of een eigen huis? Als dat kapitalisme heet, dan is de VVD daar vóór. Wij gunnen de mensen bezit. Vooral als ze er hard voor werken. En wij V VD'ers hebben een hekel aan a-sociale lieden die misbruik maken van onze sociale voorzieningen. Die plegen namelijk diefstal op ons allemaal. Wij zijn vóór een wettelijk minimum loon, vóór optrekking van de AOW tot hetzelfde niveau, vóór werkloosheidsuitkering. Wij zijn echter tégen het toenemende misbruik van zulke uitkeringen. V VD'ers vinden dat iedereen naar prestatie moet worden beloond. Maar wij vinden het onjuist om mensen van voorzieningen te laten profiteren die het best zelf kunnen betalen. Neem de loonstijgingen. De PvdA wil die helemaal voor collec tieve voorzieningen gebruiken. Dat betekent dat u daar zelf niets over te zeggen zult hebben. Is dat nou progressief? Als u dit allemaal zo leest: Waarom zou u dan eigenlijk op de PvdA stemmen? Rood is niet meer in. Misschien hoort u ook wel bij de VVD. Hans Wiegel G lijst 3 3J Hans Wiegel waarom stemt U eigenlijk PvdA? 4", de VVD neemt uw laatste twijfels weg

de Vrije Zeeuw | 1972 | | pagina 12